Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bhonti


bhonti
tag

Á, nem akar ez most osztani se benn, se itthon... múltkor még jött/ment ha nem is a GT218 (GeForce 210)-en, de legalább a CPU-kon. :0

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#102) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Van olyan rendszer, ami inkább európai kutatásokat segít a számítógépem kapacitásával? Jól látom, hogy ez a rendszer amerikai kutatásokat segít? Jó a rendszer, de azért még jobb lenne, hogy ha valaki készít is egy hatásos vakcinát, az európai érdekeltség legyen. ;) Tudjátok, az üzletben az az üzlet, hogy üzlet, ezért ha lenne lehetőség, akkor inkább európait támogatnék. (ha lesz vakcina, az tuti nagy biznisz lesz valakinek...) Értsétek jól. no offense :R

Jevons paradox

(#103) Petykemano válasza n00n (#97) üzenetére


Petykemano
veterán

Így tudom, van egy docker konténer megoldás is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#104) Komplikato válasza Aprósólyom (#102) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem már mindenki tudja, hogy Mr. Paróka fel akarta vásárolni az európai laborok embereit, Amúgy hasonló európai rendszerről, hogy majd egyszer lesz, ezer éve hallani. Én eredményét egyetlen cikkben se láttam még. Sajnos.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#105) Aprósólyom válasza Komplikato (#104) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Eskü nem jutott elsőre eszembe, hogy kire gondolsz Mr. Paróka alatt. ;]
Szomorú ezt hallani... Nem is értem miért. Ennyire nehéz megírni egy ilyen programot, vagy az EU-n belül is annyira versenyeznek egymással a különböző nemzetek kutatói, hogy nincsen akart egy ilyen közösségi programra?
Pedig vagyunk 700+ millióan. Nem gyenge erőforrásokat lehetne mozgósítani...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#106) Petykemano válasza Aprósólyom (#102) üzenetére


Petykemano
veterán

Esetleg fel lehet pakolni a BOINC-et is' de a hálózat ott is amerikai.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#107) Duck663 válasza Aprósólyom (#105) üzenetére


Duck663
őstag

Az a helyzet, hogy a l....ok.... nem szabad leírni, mert ejnyebejnye jár érte, de impotenssé tették Európát. Ne várjatok semmi ilyesmit. Ahhoz tökös és gerinces vezetők kellenek, akik ezzel a 700+ millióval törődnek, nem csak a saját zsebükkel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#108) LGG555 válasza Duck663 (#107) üzenetére


LGG555
aktív tag

5 évig egy részeg disznó vezette Brüsszelt, mit vársz tőlük?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#109) bhonti


bhonti
tag

Van gondjuk a milliókra, pénzben...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#110) Darmol


Darmol
senior tag

Most olvasom iPon-on, NV felhívást tett közzé, hogy mindenki foldingoljon a hardverével. Mekkora jó fejek! Nyilván jó példával járnak elől, és a GFN-t lelőtték, és a kutatások szolgálatába állították a számítási teljesítményüket. Gyorsan rá is kerestem mi a helyzet.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#111) Joci10


Joci10
őstag

Egy kérdés: mi a garancia arra, hogy a kutatás nem arra irányul, hogy a végén egy (vagy több) gyógyszercég szedje meg magát? Mert ha mi kikutatunk valamit, amiből termék lesz jó drágán, akkor inkább hagyom, hogy dolgozzon érte az, aki pénzt fog csinálni belőle.

(#112) #46105344 válasza Joci10 (#111) üzenetére


#46105344
törölt tag

Én értem amit mondasz, olvastam hasonló véleményt facebook-on is. Azt nem mondhatom meg hogy ki hogyan álljon hozzá, de én személyesen úgy vagyok vele hogy nem érdekel ha ezzel pénzt is keresek valaki másnak. Ha csak 1 idős embert is megment a haláltól a processzorom, már akkor is megérte és nekem ez elég ahhoz hogy ne érdekeljen hogy ebből másnak mennyi jön be. Ebből valaki akkor is hülyére fogja keresni magát ha senki nem száll be, csak max picit később.

Illetve engem kicsit büszkeséggel és elégedettséggel tölt el, hogy a nagyrészben még továbbra is lenézett "kocka" társadalmunk érdemben hozzá tud tenni egy globális probléma megoldásához, mert nem csak fárkrájozni meg gíkbencselni tudunk a masinákkal.

(#113) CzGöbe válasza Joci10 (#111) üzenetére


CzGöbe
tag

Semmi. Itt azért engeded használni a hardveredet és fizeted a villanyszámlát, hogy reményeid szerint minél előbb megtalálják a vakcinát és minél kevesebb emberéletet követeljen a járvány.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#114) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

BOINC cliensel rendelkezők!
A rosetta@home is foglalkozik a coronával.
Csak CPU-n dolgoztat, és sajnos itt sem lehet kiválasztani, hogy mivel foglalkozzon, de folyamatosan vannak feladatok, nincs üresjárat.

[ Szerkesztve ]

(#115) akaido


akaido
addikt

Már tolom is felfelé, és írom a 239968 számot is. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#116) gulupeti


gulupeti
senior tag

A gépet alvó módból indítva a web control felület egyik böngészőben sem működik, csak így vibrál, mintha frissíteném az oldalt. Van erre valami megoldás az újraindításon kívül? A kliens ettől függetlenül működik.

(#117) tomazin válasza FRIZ 22 (#114) üzenetére


tomazin
veterán

Koszi, ez jo hir, wcg-t addig felrerakom.

106: boinc egy keretprogram, az fut benne ami akar.

116: privat ablak neha segit, vagy masik feluletet nyitod meg

[ Szerkesztve ]

(#118) Pörp


Pörp
senior tag

A CPU-val is lehet koronavírus projektet számolni? Nekem eddig csak a GPU tette, a CPU-t ha elindítom akkor rákkal kapcsolatot projektet kap.

(#119) martonx válasza gulupeti (#116) üzenetére


martonx
veterán

böngészőben nyomj egy F12-t, és a network fülön pipáld be a disable cache-t. Ez megoldja ideiglenesen.

Én kérek elnézést!

(#120) hokuszpk válasza Joci10 (#111) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs garancia.
de ha valami alapitvanynak adakozol, arra sincs garancia, hogy az adomanybol legalabb 10% eljut oda, ahova szantad. Elmegy mukodesi koltsegre, ellopjak, es a maradek 1% -ot valami pr esemeny kereteben atnyujtjak a "raszoruloknak".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#121) tomazin válasza FRIZ 22 (#114) üzenetére


tomazin
veterán

hol látom, hogy min dolgozik? mert a 8v2nm.... nem igazán beszédes.

(#122) MongolZ válasza Duck663 (#107) üzenetére


MongolZ
addikt

Csak úgy szólok, a liberalizmus mindig erősen kedvezett a kutatásoknak és a kreativitásnak. Az, hogy diktatúra alatt 1-2 projekt nagyon megy, még nem jelent az egészre nézve jót.

[ Szerkesztve ]

(#123) Duck663 válasza LGG555 (#108) üzenetére


Duck663
őstag

Nincsenek már nagy elvárásaim, titkon csak azt kérdezem magamtól, hogy miért vagyunk még része? (megjegyzem anno én is igennel szavaztam, ma már nem tenném)

(#122) MongolZ Dehogy kedvezett. Csak a zsebnek. Gyorsan hozok is egy példát, Steve Jobs, Pixar, Apple. Nyugodtan nevezhetjük őt a legnagyobb modern diktátornak, mégis sikerre vitt ilyen vállalatokat. A Pixar azóta is, de az Apple? Jó sikeresek anyagilag, de hol marad a kreativitás, az innováció? Notch, az akkumulátoraik (tervezett avulással)? Szerintem ezt gondold végig jobban. Amúgy meg miért kell végletekben gondolkozni? Arany középútról hallottál már?

Hogy kicsit magunkkal is foglalkozzak:
Szép munka mindenkitől! Ha így folytatjuk pár nap és elsők leszünk! :D

Még annyi, hogy igen ezzel valószínűleg valaki szét fogja keresni az arcát, de jó látni, hogy egy ilyen globális probléma, milyen önzetlen összefogásra tudja sarkallni az embereket. Példaértékű! A vezetőknek is! Ideje lenne példát venni és a problémákkal törődni, nem a zsebükkel!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#124) Sanya válasza Duck663 (#123) üzenetére


Sanya
nagyúr

AZért vagyunk még tagja, mint a többiek: Egységben könnyebb fellépni olyan nagyhatalmakkal szemben gazdaságilag, mint USA, Oroszország, Kína, stb. Magyarországként ránkerőltetik akaratukat és nem érvényesül az, amit te akarsz. AZ, hogy az idióták kiléptek szerintem csak javítja az Uniót, hiszen egy olyan állam lépett ki, akik soha nem akartak betartani egyetlen uniós szabályt sem( bal oldali közlekedés, más mértékegység, font használata, más áramcsatlakozó, más szabványok, minden más, 5 szem egyezsége, akár az Unió ellenében, és a végére a buta brit megszavazta a kilépést. Nyilván kellett hozzá egy jelentős orosz propaganda, hiszen nekik sem érdekük az Uniós egysége és most nyertek. (ugye amikor barcelona szakadt volna spanyoltól, hirtelen megjelentek a szovjet szakértők, Ukrajna esetében is jelezték, hogy ott van kárpátalja, vegyétek el, stb....)

Az UNIO hátránya az, hogy túlzóan liberális.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#125) Duck663 válasza Sanya (#124) üzenetére


Duck663
őstag

Könnyebben lép fel? És fellép? Amerikai nagyvállalatokkal szemben keménykednek, de csak addig amíg valamelyik nem fizeti meg kellőképpen őket. (hát ugye a zseb) Biztosan idióták? Védik a piacukat, de ez biztosan túlzó védelem? Mi hogyan védjük a piacunkat? Szabadon áramlik a "szemét" értsd a másodosztályú termékek Mo-ra, ez jó? Az Eu-nak Mo. nem (sem) partnernek kellett, nem azért, hogy növekedjen a gazdasági erejük, hanem felvevőpiacnak, ahol a termékeiket könnyen, gyorsan eladhatják, vámok és egyéb terhek nélkül.

Az kétségtelen, hogy az oroszok ott próbálják megfúrni az egészet, ahol csak tudják, nekik nem érdekük egy erős egységes Európa, csak az nem tűnik fel nekik (elég furcsa), hogy az európai vezetők sem akarnak ilyesmit és itt a gond. Ez pedig felveti a kérdést (bennem mindenképpen) hogy mit keresünk itt?

Magyarország megkerülhető, vagyunk 10 millióan, kicsik is, kicsi piaccal, nincsenek globális nagyvállalataink sem, nem képviselünk nagy gazdasági erőt. De egy EU-n kívüli "V4"-es összefogás (egy amolyan mini "unió") (véletlenül se akarjuk így hívni), már megkerülhetetlenné tenne minket Európában, politikailag, gazdaságilag és társadalmilag egyaránt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#126) inferno88


inferno88
őstag

A szutyi kis HD7970-em bedobtam a közösbe, élesítem a notebookot is.

Semper fi!

(#127) Tyrel


Tyrel
őstag

Hm, hát nekem most nem ad munkát se CPU-ra se GPU-ra, lehet megint ledaráltuk az összes WU-t? Szerencsétlenek nincsenek felkészülve ekkora számítási kapacitásra? :U

Turenkarn

(#128) bhonti válasza Tyrel (#127) üzenetére


bhonti
tag

Ez ilyen néha... valahogy ezt a letöltést lehetne javítani. Bár ha meg többet töltene le, kevesebbeknek jutna, nehéz ügy. Vagy akkor pihenjen le addig a gép mégiscsak 1 időre.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#129) vadkörte válasza Tyrel (#127) üzenetére


vadkörte
addikt

Reggel óta nem kap a melósgépem semmit. Be kell érnie a munkahelyi dolgokkal :D

Üdv. V. Körte

(#130) martonx


martonx
veterán

Nálam délben befigyelt egy CPU-n futó job. Ma még előtte se, és azóta se semmi. Na mindegy, tegnap pörgött eleget a gép.

Én kérek elnézést!

(#131) Pörp


Pörp
senior tag

Délelőtt CPU-ra "csak" egy rákkutatós téma jött nekem, utána később egy GPU-s koronás, ami 2,5h hosszú, de pár perc múlva végez vele, kíváncsi vagyok dob-e valamit.

(#132) Petykemano válasza Tyrel (#127) üzenetére


Petykemano
veterán

1. WU
2. Servers

Lényegében a számítási kapacitásra a feladatkiosztást végző és az eredményeket fogadó infrastruktúra terhelődött túl.

Én gondolkodom, hogy felteszem a BOINC-et és a rosettával.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#133) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Nekem jelenleg a GPU meg a CPU is COVID projekten dolgozik 100% kihasználtsággal :DDD

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#134) tomazin válasza Petykemano (#132) üzenetére


tomazin
veterán

nekem az megy cpu-n. folding alól kitöröltem a cpu-t, így az csak gpun számol.
illetve mivel ilyen hektikus a folding, így boincban beállítottam, hogyha fut a foldingos számolás, akkor állítsa le a boincos gpu terhelést, mert az meg einsteint számol, az meg ráér.

(#135) Duck663 válasza Petykemano (#132) üzenetére


Duck663
őstag

Biztos nem Ryzen alapú rendszert használnak... :D

Nálam most végzett egy újabbal, éjszaka is folyamatosan dolgozott és valamit már listázott, hogy töltené le. Az utóbbi viszont már nem korona volt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#136) Pörp válasza Pörp (#131) üzenetére


Pörp
senior tag

Lejárt a korábbi, most egyből adott új koronásat GPU-ra, 1h 45min hosszú lesz.

(#137) Petykemano válasza Pörp (#136) üzenetére


Petykemano
veterán

Az a gyanúm, hogy a CUDA, és/vagy a nagyobb számítási kapacitással rendelkező GPU-k előnyben lehetnek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#138) bhonti válasza Petykemano (#137) üzenetére


bhonti
tag

Az NVidiámon lenne CUDA is, de eddig semmi nem jött még arra... csak a 192.0.2.1:8080-ról töltene mindig, de nem tud rá kapcsolódni sem, addig el sem jut, hogy onnan lehozna bármit.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#139) jFox


jFox
őstag

Reggel felraktam én is és beálltam a csapatba. :R
Eddig semmi nem volt rajt, de most dobott egy COVID-19 project-et. GPU-m nincs, csak az inegrált, úgyhogy csak CPU-ból dolgozik. C2D Q8400

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#140) Duck663 válasza Petykemano (#137) üzenetére


Duck663
őstag

Nálam egyik sem adott, mégis max 20 perc kihagyással folyamatosan dolgozik a GPU. Nem tudom mitől függhet, de nem ettől. Jaj igen, és most újra koronán dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#141) benedekco


benedekco
addikt

Nekem CPU egész nap nem csinált semmit tegnap este óta. Ma levettem hogy ne fusson csak alacsony szinten, azaz ne pörgesse a gépemet, mert home itthonrol melózom és volt egy zoom hívásom. Nem akartam hogy abba bezaavrjon, ezután hogy átpöcköltem "light"ra a powert beindult a cpu is és azóta megy, azóta visszatettem magas fokozatra és megy mindkettő. Nagyon furán működik ez a progi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#142) Pörp válasza benedekco (#141) üzenetére


Pörp
senior tag

CPU-ra is koronásat dobott?

(#143) Petykemano válasza Duck663 (#140) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem tudom pontosan, mit jelenthet, hogy No WU for this configuration.
Én RX 470-nel nyomom (Ellesmere)

Te?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#144) Duck663 válasza Petykemano (#143) üzenetére


Duck663
őstag

Lényegében ugyanazzal: RX580.

Látom 28096 credited van és 9 WU-t fejeztél be. (javítva), CPU-n találtál valamit? :D

Ha nem talál semmit, akkor leállítom és újraindítom. De éjjel is talált magának munkát, akkor pedig húztam a lóbőrt... :D

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#145) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

nekem amig anonymous voltam idonkent beindult a Red Dragon, amiota atkertem magam a csapatba, csak a cpunak adott melot, es azt se surun.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#146) Petykemano válasza Duck663 (#144) üzenetére


Petykemano
veterán

Volt két vagy három GPU-s WU is. Van egy másik gépem is, az RX 580.

Ezt hol lehet így látni? Nekem a statisztikai felület állandóan bad gateway-t ad

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#147) Duck663 válasza Petykemano (#146) üzenetére


Duck663
őstag

Jó helyen nézed, én néha ráfrissítek, aztán vagy van eredmény vagy nincsen. (Legtöbbször úgy járok ahogy te, "bad gateway") Most amit látok az egy 15:22 eredmény.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#148) shakti69


shakti69
tag

Beszálltam én is a zinternetbe. :)

(#149) Duck663 válasza Petykemano (#146) üzenetére


Duck663
őstag

Most vált csak láthatóvá a lapod!

A [PROHARDVER!] csapaté pedig.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#150) kecsawi


kecsawi
senior tag

Web Control nekem nem megy, de az Advanced-nél látszik, hogy dolgozik a rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.