Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) XeeN


XeeN
senior tag

Gyere buci, hamm bekaplak! (69000 base)

(#1702) Ivy.4.Ever válasza Strezi (#1699) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Én egyenesen topikot javasolnék "Milyen gépet vegyek foldingra?" címmel. :C

(#1703) hunluki válasza XeeN (#1701) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem mostanában jóformán csak CPU jön. Próbáltam géprestartot is de semmi, GPU pihenőágon van :(

(#1704) Strezi válasza Ivy.4.Ever (#1702) üzenetére


Strezi
őstag

Áá, az üres lenne :/
Olyan kell, ami pörög, bencselnek benne az emberek úgy is ha kell, ha nem ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1705) rup1u5 válasza XeeN (#1701) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam is új rekorder van a 1070-en:

És a 660 se unatkozik:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1706) rup1u5 válasza rup1u5 (#1705) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Most nézem, hogy ugyan azt a csomagot kapta mind a két GPU.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1707) Exodius válasza rup1u5 (#1706) üzenetére


Exodius
őstag

Házon belüli versengés! :D

(#1708) Yany válasza Ivy.4.Ever (#1702) üzenetére


Yany
addikt

Ld. "Milyen gépet vegyek bányászatra?" :) Apropó, van egy fasza tápom hozzá féláron. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1709) hokuszpk válasza rup1u5 (#1705) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem ilyen finomsagot nem ad. jo ha kapok 7600 base crediteset, van tegnaprol egy feltoltesberagadt 28600 -as, most kaptam melle ebbol a fajtabol a mai elsot, az majd 4 ora mulva fog beragadni :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1710) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1711) hokuszpk válasza -ZeeZee- (#1710) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

4-re nott a beragadt csomagjaim szama, szerintem nyomok neki egy finisht, aztan majd ha magatol eltunt mind, akkor rabokok a "fold" gombra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1712) Exodius válasza hokuszpk (#1711) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk a checkpoint-system elég retek a Folding-nál. Nálam eljutott 100%-ig, aztán tökölt a feltöltéssel.
Újraindítottam a klienst, elszállt a csomag és elkezdte újra számolni valahol 6 %-tól. De a 38K helyett csak kb. 20-at kapok majd, mire lejut újra a végére. :U

(#1713) -ZeeZee- válasza hokuszpk (#1711) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem is volt beragadt csomagom, de szerencsére "hamar" sikerült feltölteni. Kár, hogy nem csináltam képet róla. CPu-s csomag 99.x%, de már töltötte a következőt, GPU 100% sending, és 85% a következő számolásban... :)

(#1714) bogiboy válasza bogiboy (#1695) üzenetére


bogiboy
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat a pontelvesztős kérdésemre;-)

Kérdeznék egy másik érdekeset, nem tudom, hogy volt-e már válasz rá az 1700 hozzászólás valamelyikében...
Otthon az 1060-as GPU-s gépem mellett még lehet bekapcsolnám a számításba a nejem gépének GPU-ját és még egy laptop GPU-ját is... Fix IP címem van.
Tud valaki olyan beállítást a FAHControl-ban, hogy elérjem, hogy a másik +2 gép számítása a nicknevemre, illetve a passkey-emre menjen. Ha tud ilyet a cliens, akkor van-e esetleg ezzel kapcsolatban magyar részletes segítő leírás? A rendszerem úgy épül fel, hogy routerről megy a két asztalim kábellel elosztva, a laptop az wifin csatlakozik a netre.
Köszi előre is a válaszokat. :)
Üdv Gábor

:-)

(#1715) bhonti válasza bogiboy (#1714) üzenetére


bhonti
tag

Beállítod simán azokon is ugyanazt a nevet és a hozzá tartozó jelszót?

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1716) -ZeeZee- válasza bogiboy (#1714) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szerintem ha beírod a kliensben a nicked és passkeyt (meg persze a csapatot! :) ), akkor automatikusan hozzád fogja csapni.

Más: van rá mód, hogy távolról elérjem a kliensemet? Mondjuk mobilról? Néha olyan jól jönne, hogy nyomjak egy pause/start kombót... Jelenleg ha nem ülök a gép mellett melóban, akkor otthonról teamviewerrel nézem és úgy szoktam ezt megoldani.

(#1717) bhonti válasza -ZeeZee- (#1716) üzenetére


bhonti
tag

Weben látszik a 7396-os porton. Ha engedélyezve van, és át van engedve a tűzfalon, akkor távolról is. ;) Vagy esetleg bemész VPN-en a belső hálózatba, ha tudsz olyat és úgy...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1718) -ZeeZee- válasza bhonti (#1717) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ok, bent látom a http://127.0.0.1:7396-on. De kívülről milyen IP címen fogom látni?

(#1719) Moonline. válasza bogiboy (#1714) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Csak simán be kell írni ugyanazokat az adatokat meg a passkeyt, és 1 profilba számolja a gépeket. Nekem is úgy megy 2.

(#1720) Strezi válasza -ZeeZee- (#1718) üzenetére


Strezi
őstag

Nem triviális, én kb így próbálnám:
- TW belépsz otthoni gépre
- ott browser ablakban: https://www.whatismyip.com/
- ott kiirja: My Public IPv4 is: 195.38.106.xxx

Aztán erre az IP-re lehet próbálni a 7396-ot. Van rá esély hogy az otthoni routeredben, tűzfalban matatni kell, hogy kívülről elérhető legyen a port.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1721) -ZeeZee- válasza Strezi (#1720) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm. Beszélnem kell a rendszergarázdával, hogy engedje a 7396-ost portot, mert zárva van. Mi van akkor, ha több gép is fut ezen az IP címen? (Nálunk a szerver osztja DHCP-n keresztül az IP címeket)

(#1722) Strezi válasza -ZeeZee- (#1721) üzenetére


Strezi
őstag

Otthoni routerben ezt a portot mindig csak adott gépre irányítod. De, nem értek hozzá ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1723) I.T.E.M válasza Strezi (#1720) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Strezi!! Beizzítottad a bányász konfigot is foldingozni ?? :DDD :DD
Mi ez a 3Millás napi kredit szint, meg a 80 millás totál kredit érték.. ?? :Y :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1724) bhonti válasza -ZeeZee- (#1721) üzenetére


bhonti
tag

Ha a benti géped akarod kintről nézni/használni, szerintem kérj vpn-t, az a normális módja...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1725) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Random ránéztem a kliensre, nem tudom hogy csinálta, de a gpu-nak 2 feladat van letöltve, úgy, hogy az első amit számol 48%nál tart.

(#1726) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom.

:-)

(#1727) Exodius válasza Moonline. (#1725) üzenetére


Exodius
őstag

Lehet droppolta aztán újrakezdte ezt. Logban látod majd. Velem is volt, hogy 100%-nál újraindítottam a klienst, aztán 6-7%-nál újrakezdte.

(#1728) -ZeeZee- válasza bhonti (#1724) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Van vpn, de telóra nem akarom felrakni.

(#1729) Exodius


Exodius
őstag

Azta...kur*a! Sosem kaptam még ekkora adagot! Szerdán adok is majd neki egy teljes nap szabit! :Y :Y :F :F

Update: Jól van lement 10 órásra. :D

[ Szerkesztve ]

(#1730) martonx válasza Exodius (#1729) üzenetére


martonx
veterán

Te aztán szuper lelkesen nyomod a majdnem semmit :D Mindenesetre nagy respekt a lelkesedésnek!

Én kérek elnézést!

(#1731) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A múltkor volt róla szó, hogy ugyanazt a feladatot többen is elvégzik, így ellehet dönteni, hogy az eredmény jó vagy rossz.
Rákerestem több elvégzett feladatomra, és az egyikben csak ketten futtattuk ugyanazt a WU-t. Ráadásul a másiknak még az elején hibával elhasalt a számítás. Ebből hogyan állapíthatták meg, hogy az enyém biztos jó? :)

Egy másik esetben volt 2 befejezett számítás, így összehasonlítható, hogy jó vagy rossz az eredmény.

Viszont van olyan WU is, amit csak én töltöttem fel és OK-s volt.

Tehát összességében ellehet mondani, hogy nem tudjuk azt, hogy mi alapján hitelesíti a rendszer a WU eredményét.

[ Szerkesztve ]

(#1732) bhonti válasza FLATRONW (#1731) üzenetére


bhonti
tag

Gondolom másnak is kiosztja, csak később... és akkor dönti el mennyire helyes.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1733) FLATRONW válasza bhonti (#1732) üzenetére


FLATRONW
őstag

De már a feltöltéskor eldöntötte, hogy OK és a pontokat is jóvá írta.

(#1734) Strezi válasza I.T.E.M (#1723) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi :B Kicsit tovább finomítottam a rendszert, de maga a kiosztás is sokat javult. Lehet az is, hogy ha magasabb a rangod (top 10 000-be vagyok egy ideje), akkor prioritást kapsz.
Most éppen 3.5 milla felett van a legutóbbi napom :Y Ha minden jól menne, akkor 4.5 milla környékén lehetne a csúcs, jó "zsíros" csomagokkal ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1735) hokuszpk válasza Strezi (#1734) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem az a gyanum, hogy valahogy kezd alabbhagyni a lelkesedes.
nemreg windows alatt olyan 110e AMD es 440e NV gpu volt a rendszerben, es hat ugynezki eleg sok NV gput kivettek a melobol.
masreszt nekem a vegara valahogy nem ad ilyen zsiros falatokat, ha jolemlexem 33600 base kredit volt a legnagyobb, ( 3.5 ora ) abbol is osszesen ketto ; az elmult par napban 28800 base kredit, - 5-6 db - de ez is kb. 3.5 ora, meg volt valami 16000 kredit koruli, vazze az is 3.5 ora, egyebkent meg amikor van, akkor szamolgatom a 9405 base pontszamokat 2 oranyi idotartamban. szoval lehet cudara jobban jon a pont na.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1736) Yany


Yany
addikt

Újra csatlakoztam a csapathoz. Ad'hoc vagyok hébe-hóba, de azért lesznek csomagjaim... ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1737) bhonti válasza FLATRONW (#1733) üzenetére


bhonti
tag

Lehet, hogy az első feltöltőnek mindenképpen ad pontot... én ezt nem tudhatom.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1738) Raggie válasza hokuszpk (#1735) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, eléggé kezd megcsappanni a user szám:

Clint Eastwood FTW

(#1739) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ez az Update Core ez mi? Fél napja így áll a GPU miatta és nem csinál semmit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1740) Exodius válasza martonx (#1730) üzenetére


Exodius
őstag

Kis gép, kis folding. ;)

(#1741) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1742) hunluki válasza Raggie (#1738) üzenetére


hunluki
senior tag

Én most kivettem a CPU számolást mert nekem is szükségem volt rá, meg alapvetően a 4690k eltörpül a mai ryzenek mellett (nem tudom hogy visszarakom-.e). Viszont a 1060 továbbra is játékban van, csak baromi ritkán kap csomagot.

(#1743) Moonline. válasza Raggie (#1738) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Az a 30 ezres hirtelen zuhanás micsoda? Azért nem kell kétségbe esni, 2,4 teraflop még mindig megvan.. :D

(#1744) XeeN


XeeN
senior tag

Brutálka. :)

(#1745) martonx válasza Raggie (#1738) üzenetére


martonx
veterán

Kezd kifulladni a Covid hype.

Én kérek elnézést!

(#1746) Petykemano válasza martonx (#1745) üzenetére


Petykemano
veterán

Megtaláltuk az ellenszert?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1747) martonx válasza Petykemano (#1746) üzenetére


martonx
veterán

Nem, csak az idő ezt is elkezdte megoldani. Az meg, hogy hány hullám lesz-e majd még, és abba is bele halnak-e majd páran, nehéz előre látni. Ergo, az emberek kezdik leszarni.

Én kérek elnézést!

(#1748) Exodius válasza martonx (#1745) üzenetére


Exodius
őstag

Legalább jut mindenkinek kaja. Új szerók hadba-állításával nem lesz gond. :D

(#1749) nkmedve válasza martonx (#1747) üzenetére


nkmedve
őstag

Sajnos az emberek már egyre kevésbé veszik komolyan a veszélyt (ezt a saját környezetemben is látom, mindenki alig várja már, hogy kiszabaduljon a fogságból és szocializálódhasson), pedig egyre több statisztika azt mutatja, hogy a koronás halálozás egyáltalán nem olyan elhanyagoldható ahogy azt egyesek próbálják bemagyarázni.

Pl. egy egészen friss cikk az olasz helyzetről: [link]
Eszerint a koronás időszak nagyjából első hónapjában (ami még nem volt a csúcs) 39%-kal többen haltak meg mind általában szoktak ebben az időszakban, amiből kijön, hogy az összes haláleset (beleértve baleseteket, az összes betegséget, stb.) kb. 28%-a valamilyen szinten köthető volt a korona krízishez. Mindezt országszerte, ahol nem minden régióban volt olyan sok fertőzött. Nyilván ezek nem mind direkt korona fertőzött halálesetek, hanem sokan lehetnek olyanok is akik esetleg a kórházak túlterhetsége miatt nem kaptak más betegséggel ellátást, és emiatt meghaltak.

Egy régebbi hasonló cikk: [link]
Itt a New York-i helyzet nagyon durva ha igazak a számok. Ott a statisztikák szerint megnégyszereződött a halálok száma az eddigi több éves átlaghoz képes. Itt tehát az összes haláleset kb. 75%-áért a koronát lehetne direkt vagy indirekt módon felelőssé tenni.

Abban pedig ne reménykedjünk, hogy nem lesznek új hullámok, most kezdik az országok feloldani a korlátozásokat, az emberek egyre jobban kezdenek mozogni, vakcina még nincs, a fertőzöttek immunizációja kétes. Ha ősszel vagy télen az influenzaszezonnal együtt visszatér a korona akkor lesz itt még haddelhadd...

[ Szerkesztve ]

(#1750) martonx válasza nkmedve (#1749) üzenetére


martonx
veterán

Nem azt mondtam, hogy bizonyos százalékban nem halálos, csak azt mondtam, hogy az emberek kezdik megszokni, és ilyen-olyan statisztikák ellenére, azért tegye fel a kezét, akinek a közvetlen ismeretségi körében van, aki valóban el is kapta, olyannyira, hogy kórházba is került, netán bele is halt. Nekem éppen van emiatt haláleset is a bővebb családban - sógornő évek óta ágyhoz kötött nagymamája halt meg, de bármerre nézek kivétel vagyok, és a nagymama évek óta olyan állapotban volt, hogy még az is csoda volt, hogy még élt.Szóval ezért, az emberek elkezdenek hozzászokni, ahogy jön időnként egy-egy nagyobb influenza járvány, már fel se tűnik, hogy abba is mennyien meg tudnak halni, ugyanígy lesz szerintem a koronavírussal is. Pár évente / évente előjön, egy idő után már különösebben statisztikázni se fogják, pont mint az influenzát. [link] lásd ennek a 2015-ös magyar influenza járványra vonatkozó részét. Miközben a tüneteket drasztikusan csökkentő szerek is egyre többfelé engedélyezettek, előbb-utóbb oltás is lesz hozzá.

Mindezzel nem elbagatellizálni akartam, csak bemutatni, hogy szerintem a fenti okok miatt, akik eleinte a hype miatt hirtelen ráugrottak a folding@home-ra, és naívan meg akarták menteni az emberiséget, azok lassan elkezdenek lemorzsolódni.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.