Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) bhonti válasza martonx (#1900) üzenetére


bhonti
tag

Egyelőre 1 hétig kb. 30 fokos maximumokat ígértek... de éjjel tökéletes hűvös van már hozzá.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1902) martonx válasza bhonti (#1901) üzenetére


martonx
veterán

Á, nekem csak munkaidőben megy a gépem, éjszaka nem hagyom bekapcsolva folding miatt. Így is napi 12 órát megy munkanapokon.

Én kérek elnézést!

(#1903) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ahogy elnézem most indul csak igazán otthon a buli!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1904) martonx válasza rup1u5 (#1903) üzenetére


martonx
veterán

Hát igen, tévedtem. Mondjuk ettől függetlenül továbbra is leszarom, nem vagyok hajlandó rettegni egy influenzától. Előírásokat betartom, de továbbra sincs gyomoridegem ha valakikkel találkoznom kell :D
Egyébként annyira nincs tesztelési kapacitás Magyarországban, hogy szerintem az valós esetek töredéke derül csak ki. Egyedül talán a halálozási statisztika lehet valós.

Én kérek elnézést!

(#1905) Moonline. válasza rup1u5 (#1903) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Egyébként érdekes, mennyire lesz@rják az emberek. Márciusban napi 150 betegnél bezártak mindent, most már napi 1000nél tartunk lassan és semmi korlátozás gyakorlatilag. A foldingolás sem ugrott meg exponenciálisan, ahogy számítottunk rá még 2 hónapja, majd ha lemegy a nyár címszóval. Most nagyobb a gáz, mégsem érdekel senkit :D

(#1906) raider21 válasza Moonline. (#1905) üzenetére


raider21
aktív tag

A fogalom amit keresel: Kognitív disszonancia.

raider21

(#1907) Maelephant válasza Moonline. (#1905) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Jóval több van, mint napi ezer, csak a tesztelési kapacitás nem képes többet kimutatni (illetve majd képes lesz, ha az átfertőzöttség tovább nő). Persze ha piacra kerülne a belengetett izraeli, brit, illetve cseh, nyálból dolgozó, 15 perces, filléres (egy teszt költsége 1 euro alatti, akár 50 Ft szintű) gyorsteszt, sokkal jobb lenne a helyzet, legalábbis volnának naprakész, megbízható adatok. Most, hogy Bp. és Pest megyében a kirendelt mentő 3+ nap alatt ér ki, a tesztek eredménye 7+ nap alatt van meg, szerintem senki nincs olyan helyzetben, hogy a járvány tényleges kiterjedéséről tényalapon nyilatkozzon.

(#1908) rup1u5 válasza Moonline. (#1905) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Egy teljes lezárást már egyik ország sem engedhet meg magának. És az elmúlt 6 hónap alatt változtak a stratégiák is. Egyedi szinten meg szimplán kitolódott az ingerküszöb. Megszoktuk ezt a helyzetet, együtt élünk vele már több mint fél éve. Március óta otthonról dolgozom én is és most kezdek heti 2-3 alkalommal visszajárni az irodába. Mondjuk itt Svédországban sosem volt para vagy hisztéria. Maszkot senkin se látsz.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1909) martonx válasza Moonline. (#1905) üzenetére


martonx
veterán

"Most nagyobb a gáz, mégsem érdekel senkit" - közel se vagyok biztos benne, hogy most nagyobb a gáz. Én csak azoknak a statisztikáknak hiszek, amit én magam hamisítok, a tavaszi számok egyértelműen full kamu, bemondás alapúak voltak, a mostaniak is kb. bármik lehetnek az alig tesztelés függvényében. Lehet nagyon énközpontú a gondolkodásom, de amíg nem találkozok legalább egy halálesettel, de legalább egy lélegeztetőgépes esettel akár csak a tágabb környezetemben, addig semmivel se rettegek a covidtől jobban, mint egy influenzától.
Mármint a tágabb környezetemben többen is átestek rajta és a nulla tünettől, az 1-2 napig influenzás tünetekig produkáltak.
A vicc az, hogy akár én is áteshettem rajta, amikor augusztusban a körzeti orvost borzasztó torokfájással hívtam telefonon, és lerázott azzal, hogy ne hülyéskedjek torokfájás miatt be ne menjek, nem fog megvizsgálni. Rá két napra hívtam, hogy már lázas is vagyok, ekkor megkérdezte, hogy voltam-e külföldön (nem), és közölte, hogy lázasan be ne menjek, szedjek pár napig algopyrint, és majd elmúlik. :D Ilyen hozzáállással, én azt is csodálom, hogy egyáltalán van, akit letesztelnek.

Én kérek elnézést!

(#1910) Maelephant válasza martonx (#1909) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Akkor tessék: az én ismeretségi körömben két halott is van, egy 50 körüli férfi tavaszról, három személy távolságra és egy nála is fiatalabb az őszi szezonból, két személy távolságra. A betegség valóban nem gyilkol hatalmas arányban, de véletlenszerűen kb. bárkit kinyírhat, különösen a 40-50 feletti korosztályból. Ennél is nagyobb gond lesz majd, ha a maradéktünetes tömegeket kell gondoznia az EÜ-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1911) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1912) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azt lehet tudni, hogy pontosan kinek is adjuk a számítási kapacitásunkat? Melyik cég, milyen gyógyszer vagy vakcina? :U

⭐ Stella

(#1913) martonx válasza radi8tor (#1912) üzenetére


martonx
veterán

Kutatási irányok vannak, és ezekhez adjuk a kapacitást. Azaz nem konkrét cégeknek, gyógyszereknek, vakcináknak, hanem egyetemi kutatóknak (aztán abba most ne menjünk bele, hogy vajon ezek a kutatók, egyetemek mögött vajon melyik cégek állhatnak, vagy valóban teljesen függetlenek).

Én kérek elnézést!

(#1914) nkmedve válasza radi8tor (#1912) üzenetére


nkmedve
őstag

Teljesen nyílt mindenki számára, de általában egyetemek kutatócsoportjai szokták igénybe venni, aztán pedig megkötések nélkül publikálják az eredményeket. Az utóbbi időben ez a projekt szokott futni: [link]

"The COVID Moonshot is an ambitious crowdsourced initiative to accelerate the development of a COVID antiviral. We work in the open with no intellectual property constraints. This way, any scientist can view submitted drug designs and experimental data to inspire new design ideas."

Valami hasonlót foglalmaz meg a Folding@Home oldala is: [link]

"Together, we have created the most powerful supercomputer on the planet, and are using it to help understand SARS-CoV-2/COVID-19 and develop new therapies. We need your help pushing toward a potent, patent-free drug."

Szóval általában nem egy cégnek konkrét gyógyszert/vakcinát, hanem egy halom különböző alapkutatást végez a rendszer amit aztán bárki átvehet és vihet tovább konkrét termékeket csinálva belőle (ami nyilván egy halom további kutatással és teszteléssel jár). A legfelső linken meg lehet találni a szimulációk eredményeit ha valakit érdekel. Én pl. nincs amit kezdjek velük, de reméljük, hogy az eredmények eljutnak olyanokhoz is akik talán igen. :)

(#1915) bhonti


bhonti
tag

Nektek se ad most munkát csak CPU-ra? Pont meg is javult közben aztán... 75p után.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1916) Exodius válasza bhonti (#1915) üzenetére


Exodius
őstag

Én csak WCG-n tolom CPU-ra. Ott akad bőven csomag.

[ Szerkesztve ]

(#1917) martonx válasza bhonti (#1915) üzenetére


martonx
veterán

Nekem ma volt CPU-s taskom.

Én kérek elnézést!

(#1918) hokuszpk válasza bhonti (#1915) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ilyentajt szoktam elinditani, kb. azonnal kap melot a cpu es a gpu is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1919) Moonline. válasza Exodius (#1916) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Én is átálltam erre, foldingon megy a GPU, WCG-n meg a CPU.

Azt olvastam hogy náluk is lesz majd GPU-ra task, de még az IBM-től várják a jóváhagyást, vagy mi.

(#1920) Exodius válasza Moonline. (#1919) üzenetére


Exodius
őstag

Én nem akarom max-ra járatni a GPU-t.
Az a baj, hogy neki a folyamatos 60-70 fokon tartása nem éppen szép látvány, pedig most már a gépház is jobban szellőzik, de nem tudom mennyire tesz jót neki a sok munka.
A procim 35 fokos, az teljesen kellemes.

(#1921) Kelori


Kelori
tag

Véget ért a nyár, hűvösek az éjszakák, itt az ideje újra beszállni : D

if it ain't broke, don't fix it

(#1922) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Közérdekű: nVidia GPU-knál engedélyezték a CUDA-t, így akár 25%kal is nőhet a számítási teljesítmény.

https://foldingathome.org/2020/09/28/foldingathome-gets-cuda-support/

(#1923) FLATRONW válasza Moonline. (#1922) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha jól értem, akkor csak bizonyos projektek esetén van engedélyezve.
Például a Core22 0.0.13 alapúaknál.

[ Szerkesztve ]

(#1924) martonx válasza Moonline. (#1922) üzenetére


martonx
veterán

Hát, elég hihetetlennek tartom, hogy új FAH kliens nélkül ez érvényre tudjon jutni, de ki tudja.

Én kérek elnézést!

(#1925) bhonti válasza Moonline. (#1922) üzenetére


bhonti
tag

Az CUDA jól hangzik... akkor lehet beüzemelem az otthonit. Bár mintha régebben is jött volna rá munka, GeForce 210 ill. 630

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1926) martonx válasza Moonline. (#1922) üzenetére


martonx
veterán

Hoppá, és valóban gyorsult :) Nálam van egy olyan 20%-os gyorsulás. Ami eddig 4 és fél óra volt, az most kevesebb, mint 3 és fél. :C

Én kérek elnézést!

(#1927) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nálam is átváltott CUDA-ra.
Először letöltötte a feladatot, majd volt egy 77 MB-os Update_Core.

A logban ez jelenik meg a frissítésről.

08:17:22:WU00:FS01:Downloading core from http://cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah
08:17:22:WU00:FS01:Connecting to cores.foldingathome.org:80
08:17:22:WU00:FS01:FahCore 22: Downloading 77.67MiB
08:17:28:WU00:FS01:FahCore 22: 5.15%
08:18:46:WU00:FS01:FahCore 22: 94.56%
08:18:50:WU00:FS01:FahCore 22: Download complete
08:18:50:WU00:FS01:Valid core signature
08:18:50:WU00:FS01:Unpacked 8.33MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/FahCore_22.exe
08:18:50:WU00:FS01:Unpacked 3.06MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/nvrtc-builtins64_92.dll
08:18:50:WU00:FS01:Unpacked 3.13MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/OpenMM.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 2.07MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/OpenMMOpenCL.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 14.82MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/nvrtc64_92.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 82.99MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/cufft64_92.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 275.00KiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/OpenMMCudaCompiler.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 1.95MiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/OpenMMCUDA.dll
08:18:51:WU00:FS01:Unpacked 786.00KiB to cores/cores.foldingathome.org/win/64bit/22-0.0.13/Core_22.fah/OpenMMCPU.dll

08:18:52:WU00:FS01:0x22:Version 0.0.13
08:18:52:WU00:FS01:0x22: Checkpoint write interval: 50000 steps (5%) [20 total]
08:18:52:WU00:FS01:0x22: JSON viewer frame write interval: 10000 steps (1%) [100 total]
08:18:52:WU00:FS01:0x22: XTC frame write interval: 250000 steps (25%) [4 total]
08:18:52:WU00:FS01:0x22: Global context and integrator variables write interval: 25000 steps (2.5%) [40 total]
08:18:52:WU00:FS01:0x22:There are 4 platforms available.
08:18:52:WU00:FS01:0x22:Platform 0: Reference
08:18:52:WU00:FS01:0x22:Platform 1: CPU
08:18:52:WU00:FS01:0x22:Platform 2: OpenCL
08:18:52:WU00:FS01:0x22: opencl-device 0 specified
08:18:52:WU00:FS01:0x22:Platform 3: CUDA
08:18:52:WU00:FS01:0x22: cuda-device 0 specified
08:19:00:WU00:FS01:0x22:Attempting to create CUDA context:
08:19:00:WU00:FS01:0x22: Configuring platform CUDA
08:19:08:WU00:FS01:0x22: Using CUDA and gpu 0

(#1928) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A 2:30 TPF lement 2 perc alá. Nem rossz teljesítménynövekedés.

[ Szerkesztve ]

(#1929) martonx válasza FLATRONW (#1928) üzenetére


martonx
veterán

te milyen néven szerepelsz a PH Teamben?

Én kérek elnézést!

(#1930) FLATRONW válasza martonx (#1929) üzenetére


FLATRONW
őstag

FLATRON_W
Elég nagy a hasonlóság az PH nevemhez hasonlítva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1931) martonx válasza FLATRONW (#1930) üzenetére


martonx
veterán

Ah, vak vagyok :D
Én meg sikeresen feljöttem a 28-dik helyre, igaz szerintem akiket leelőztem 1 hét alatt, mind inaktívak.
Pedig csak munkaidőben futtatom a foldingot, napi pár órában.

Én kérek elnézést!

(#1932) Exodius válasza martonx (#1931) üzenetére


Exodius
őstag

A 871-ből 93-an (10,7%) toljátok már csak.

(#1933) martonx válasza Exodius (#1932) üzenetére


martonx
veterán

1. de vajon miért csak 93-an maradtunk?
2. ezt hol látod, hogy kik aktívak?

Én kérek elnézést!

(#1934) horeg válasza martonx (#1909) üzenetére


horeg
csendes tag

Leveleztem az ügyben az EU Ombudsmannal és a magyar tisztifőorvossal, amit utána a sajtó kb teljes gárdájának, az alkotmányvédelmi hivatalnak, a köztársasági elnöknek is elküldtem, elemezve a koronavírus-kampány mögötti statiszitkai adatokat és gazdasági-politikai összefüggéseket. A pamflet 62 két oldalas (+20 oldalas melléklet, ami a levelek angol nyelvű fordításait is tartalmazza, hogy mutassa, jó minőségű fordításokat küldtem ki külföldre). Szerintem alaposan tisztázza a dolgokat. Innen le tudjátok tölteni (jobb oldali "download" gomb):

https://www.researchgate.net/publication/344412141_Felszolalas_a_koronazasi_ceremonian

:R

(#1935) martonx válasza horeg (#1934) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt akár igazad is lehet (hogy nem stimmelnek a számok ezt én is pedzegettem), másrészt azzal, hogy bibliai idézetekkel meg versekkel tűzdelted tele, adtál a dolognak egy futóbolond jelleget :D

Én kérek elnézést!

(#1936) horeg válasza martonx (#1935) üzenetére


horeg
csendes tag

A tisztifőorvos levelébe beraktam már a konkrét, azonnal klikkelhető linkeket is. Melléknevekkel nem vitatkozom, aki konkrétumról akar beszélni, konkrétumról írjon.

(#1937) nkmedve válasza horeg (#1934) üzenetére


nkmedve
őstag

Ne haragudj, de szerintem ennek itt nincs helye. Itt konkrétan segíteni próbálunk a kémiai és biológiai kutatásban (ki amennyire tud), nem pedig összesküvés-elméleteket gyártunk kérdéses adatokra és mindenféle feltételezésekre alapozva.

Összegyüjtöttél egy halom random adatot különböző helyekről, majd azokat újra és újra kontextuson kívül szembeállítottad a sokat rebesgetett 3.5%-os COVID-19 halálozási aránnyal, olyan módon, hogy az azt bizonyítsa, hogy ez a vírus semmivel nem rosszabb mint egy sima influenza. Lehet egyeseknek most újdonságot mondok, de igen, a korona halálozási aránya nem 3.5%, ahogy az influenzáé sem 0.1%. Ezek átlagos értékek amelyekket igazolt fertőzési és halálozási adatok alapján számolnak, a valóságban mindkét fertőzés halálozási aránya körülményektől függően erősen eltérhet ettől az adattól.
Aztán kezded pedzegetni, hogy kinek állhat érdekében egy ilyen ártalmatlan vírust így felfújni, és akkor jönnek az olyan gyöngyszemek mint az "ipar szándékos lerombolása a klimaváltozás miatt bizonyos körök által", amire már nem is tudom mit mondjak. A vallás belekeverését az állítólagos "tudományos" írásba martonx kolléga már kommentálta, nem hiszem, hogy én többet hozzá kéne tegyek.

Nyilván én nem foglak meggyőzni semmiről, mert látszólag nagyon sok munkát fektettél ebbe a kutatásba, így szerintem lehetetlen lenne, hogy itt bárki bármilyen adattal megingassa a "hitedet". Csak annyit mondanék, hogy szerintem találsz jobb topikot is az eszméid hirdetésére ahol minden "járványügyi szakember" majd elismerően bólogat.

ps. Ha a környezeted annyire elutasítja az ötleteidet és értelmezéseidet mint ahogy ezt több helyen is leírtad, és konkrétan Dávid-Góliát hasonlatokat használsz és zsoltárokat idézel akkor lehet nem ártana elgondolkodni, hogy biztos jó úton jársz-e az ebbe vetett hiteddel (mert az, néhány számadat bemásolása még nem teszi tudományos kutatássá).

(#1938) martonx válasza nkmedve (#1937) üzenetére


martonx
veterán

Ó hagyd. A vallással évezredek óta zseniálisan lehet takarózni. Ha magadra maradtál, akkor lehet azt mondani, hogy a mártírok is mindig magukra maradtak, meg az igaz út mennyire keskeny, a hívőket mindig is lesöpörte a hatalom stb...
Ha meg elkezdenek követni, akkor meg azért követnek, mert veled az isten.
A lényeg, hogy mindig neked lesz igazad, bármi is történik, ez volt isten akarata :)
Én igaziból már a versnél felvontam a szemöldököm, az első bibliai idézetnél pedig abba is hagytam az olvasást. :D
A covid, illetve a számok, meg olyan téma, ami vastagon át van politizálva, hiszem hogy igazán tisztán majd csak évek múlva fogunk látni (és simán el tudom képzelni, hogy ki fog derülni, nem is volt olyan vészes a covid, mint ahogy most beállítják).

Mindettől függetlenül a foldingozás jó dolog, remélem csomó hasznos megoldás elő fog jönni a befektetett számítási kapacitásnak hála.

Én kérek elnézést!

(#1939) Exodius válasza martonx (#1933) üzenetére


Exodius
őstag

(#1940) eami válasza Exodius (#1939) üzenetére


eami
addikt

pff, azért ezen meglepődtem hogy top10ben vagyok most :|

(#1941) FLATRONW válasza Exodius (#1939) üzenetére


FLATRONW
őstag

Itt pontosan meglehet nézni, hogy az utolsó héten kik voltak aktívak (a week oszlop alapján kell csoportosítani).
A hét vasárnappal kezdődik, tehát ma az elmúlt 4 nap eredményét látjuk, 82-en végeztünk el legalább egy feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#1942) martonx válasza Exodius (#1939) üzenetére


martonx
veterán

Köszi!

Én kérek elnézést!

(#1943) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hátt itt mi történt 2 nappal ezelőtt, hogy kilőtt a stat? CUDA?

(#1944) martonx válasza Moonline. (#1943) üzenetére


martonx
veterán

Ha az aktívjaink többnyire Nvidia gpu-kkal mennek (én pl. igen), akkor simán lehetett a CUDA frissítés. Vagy valaki visszaaktiválta magát a nagyok közül.

Én kérek elnézést!

(#1945) Petykemano válasza Moonline. (#1943) üzenetére


Petykemano
veterán

Hideg 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1946) horeg válasza horeg (#1936) üzenetére


horeg
csendes tag

Beletettem az anyagba a linkeket az EU ombudsmannal folytatott levelezésembe is. Jelzőkkel és az adatok elhallgatásával továbbra sem vitatkozom.

(#1947) martonx válasza horeg (#1946) üzenetére


martonx
veterán

Ok, viszont a bibliai idézetek, versek, meg mittudomén mik, annyira nem odaillőek. Mihelyst azokat kiszeded, megígérem hogy érdemben végigolvasom.

Én kérek elnézést!

(#1948) exabit válasza martonx (#1947) üzenetére


exabit
tag

A versek meg bibliai idézetek csak hab a tortán. Ezt annyira fájdalmas még olvasni is hogy arra nincsenek szavak. A bűnrossz cikkekkel nem is szoktak vitatkozni. Csak rákattintanak a reject gombra annál, ami még bírálatot sem érdemel. Persze a researchgate bármit elbír...

(#1949) -ZeeZee- válasza martonx (#1944) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem hmég holnap megy a gép éjjel-nappal. Valószínűleg én vagyok a kiugrás egyik része...

(#1950) bhonti


bhonti
tag

Nekem meg lassan meglesz az 1M pont ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.