Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Elnézést, már régen volt állapotjelentés.

(#2002) nkmedve válasza Csiga69 (#2000) üzenetére


nkmedve
őstag

Pontosan, én is így jutottam a 90%/50%-os limitekhez játékok/F@H mellett. 50% játékok alatt már kicsit necces lenne, úgy képes elég nagy FPS kilengéseket produkálni (olyankor az órajel nem a legstabilabb), ugyanakkor F@H alatt elég, így is elég gyorsan számol, és teljesen halk/hűvös.
Régebbi teszteléseim alatt jutottam arra, hogy játékok alatt olyan 80-90% az ideális TDP ennél a kártyánál ha a hatékonyságot (ami a hűtés hangja miatt a lényeges) is figyelembe akarom venni. Ez viszont egy tuningos kártya, gyárilag jelentősen emelt TDP-vel, így ezek az értékek nem feltétlenül alkamazhatóak más modellekre, egy ref. kártyánál lehet már kevés lenne a 80% a legstabilabb FPS-hez.

(#2003) Csiga69 válasza nkmedve (#1993) üzenetére


Csiga69
tag

"Mondjuk nem a pontok miatt csinálom, de így is összeszedtem 800M pontot, akkor most ezek után egy hónap alatt fogok összeszedni ugyanennyit? :DDD"

Vagy inkább egy nap alatt. :D Passkey nélkül csak valami aprót ad, bár ahogy mondod az csak a pontokban számít, a katatás lényegi részét nem befolyásolja.

Úgy tűnik, elsőre alulbecsültem a passkey hatását, mert 23 nap alatt sikerült újabb 800M pontot összeszedni. Ennyire brutális (tízszeres) különbségre azért nem számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#2004) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Huh, de régen voltam erre... :B

(#2005) Moonline. válasza -ZeeZee- (#2004) üzenetére


Moonline.
aktív tag

69 aktív user a 875-ből :)

(#2006) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Nekem kb. 11 óra óta nem működik. Másnál esetleg?

(#2007) Csiga69 válasza -ZeeZee- (#2006) üzenetére


Csiga69
tag

Eléggé akadozik a munkacsomagok kiosztása.

(#2008) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Én most visszakerültem irodai officeba, nem hagyom otthon bekapcsolva a gépet, de való igaz, hogy home officeban meg a zajt nem szeretem (két gép menne egyszerre). Nem is értem, hogy vagytok képesek folyamatosan tolni.

(#2009) hokuszpk válasza Maelephant (#2008) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát mer a Red Dragon nem akar 70 fok fole menni 900 koruli ventivel, az meg eleg halk.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2010) Maelephant válasza hokuszpk (#2009) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Az nem semmi!

(#2011) martonx


martonx
veterán

Feljöttem a 20-dik helyre a PH csapatban. Mondjuk nem volt nehéz, ha a TOP20-ban kb. 4 aktív tag van :(
És ha minden igaz februárban beröccen a Ryzen 7 5800x :)
Kár, hogy ezekkel a VGA árakkal esélyem nincs lecserélni az 1660S-et :(

Én kérek elnézést!

(#2012) Moonline. válasza martonx (#2011) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Én is pár napja ránéztem a vidkari árakra, azthittem leesek a székről...pedig lassan lehet kéne valami, mert random újraindul a gépem, és nem tudom mi a rossz :DD

(#2013) Exodius válasza Moonline. (#2012) üzenetére


Exodius
őstag

Azt más is okozhatja, ezért nem kell VGA-t cserélned. :)

(#2014) Moonline. válasza Exodius (#2013) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Tudom, csak az a baj hogy nem tudom, mi az oka ;)

Gugliztam már mindent, a gép nem kékhalálozik, csak simán újraindul, és ami az érdekes, hogy nem terhelés alatt, hanem mindig amikor simán böngészek pl. Terheltem már Aidával, rányomtam a win memória diagot, de nem tudom szándékosan reprodukálni a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#2015) csakb válasza Moonline. (#2014) üzenetére


csakb
őstag

A RAM a leggyanúsabb. A win mem diag nem csak az első 4 GB-ot teszteli? Ha több modul van, teszteld külön-külön, és szerintem inkább memtest86-tal.

(#2016) Exodius válasza Moonline. (#2014) üzenetére


Exodius
őstag

Valahol kell lennie valami digitális feketedoboznak, ami rögzítheti, hogy mi történik mikor crashel, nem? :U

(#2017) Moonline. válasza Exodius (#2016) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Mivel nem kékhalállal restartol, így nem rögzít, csak annyit a következő bekapcsoláskor, hogy az előző leállás váratlan volt. Hát kösz, erre rájöttem magamtól is... :D

A memória jogos, kiveszem a modulokat és külön tesztelem őket, most nincs nálam pendrive memtesthez.

(#2018) Moonline. válasza Moonline. (#2017) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Amúgy lett pendrive, meg memtest86, nincs hiba :/

(#2019) Csiga69 válasza Moonline. (#2018) üzenetére


Csiga69
tag

Nincs esetleg bekapcsolva az alaplap BIOS-ában a "surge protection"? Nekem attól csinált ilyet az egyik gépem.
A másik gyanusított a tápegység. Húzd ki az összes tápdugót, és nézd meg az összes érintkezőjét, hogy nincs-e rajta égés nyom (enyhébb esetben feketedés a fém részeken). Általában a 24-pines alaplapi csatlakozó két 12V-os lába szokott elégni (sárga vezetékek), vagy a VGA-k tápcsatiján a 12V-os lábak, ritkább esetben a CPU táp 12V-os lábai.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Moonline. válasza Csiga69 (#2019) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Egyébként amióta újra foldingolok, egyszer sem jött elő....problem solved :D fel is jöttem a csapatba a 11. helyre, pedig elég szerény a config. Most mondjuk a procit kiszedtem, csak a GPU fut.

(#2021) Exodius válasza Moonline. (#2020) üzenetére


Exodius
őstag

61-en vagytok, ebből 46 ember 15K-nyi vagy az alatti pontot hoz (38-an 1000 körüli pontot csak).

(#2022) Moonline. válasza Exodius (#2021) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Látom, több mint 800 ember meg inaktív. Durva.

(#2023) Exodius válasza Moonline. (#2022) üzenetére


Exodius
őstag

Én BOINC-on tolom már csak. De ott mindig, mikor be van kapcsolva a gépem. :)

(#2024) martonx


martonx
veterán

Nekem egy ideje elkezdtek 19.000-es CPU csomagok jönni, amikkel 12-13 órán át elszórakozik a gépem. Miközben én eddig szerettem akár csak 1-3 órára bekapcsolni a gépet, azalatt megcsinált 1-2 csomagot, és majd másnap / napok múlva megint bekapcsoltam.
Ezek az óriási csomagok eléggé elölték a lelkesedésem.
Bár kíváncsi leszek a Ryzen 3600 -> 5800X váltás mennyit fog dobni az óriási csomagok feldolgozási idején.

Én kérek elnézést!

(#2025) Moonline. válasza Exodius (#2023) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ott melyik? Rosetta? WCG? Az is ad GPU csomagot?

(#2026) Exodius válasza Moonline. (#2025) üzenetére


Exodius
őstag

WCG. Csak CPU-ra. :)

(#2027) Moonline. válasza martonx (#2024) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nekem most 12 ezreset csinál, de a stat érdekes, mert tegnap 2 WU-ra kaptam 201 ezer pontot, előtte pár nappal meg 5 WU-ra 203-at..

(#2028) martonx


martonx
veterán

Na, megvan a Ryzen 5800X. Jelentem a 3600-hoz képest a gyorsulás döbbenetes.
Mivel munka közben foldingozok, hogy a programozáshoz is maradjon kakaó a gépben, eddig a 3600-on csak 5 szálon futtattam a foldingot.
Az 5800X-en a szálak számát felvittem 7-re. Ééés, ezzel a lépéssel majdnem a duplájára gyorsult a CPU-s folding sebességem. A pár száz pontos CPU-s csomagok, amik eddig bő másfél órások voltak, most lecsökkentek bő 45 percre :D

Én kérek elnézést!

(#2029) Petykemano válasza martonx (#2028) üzenetére


Petykemano
veterán

De huje vagy, pazarlod az energiát. Bányászhatnál is!

/sarcasm/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2030) Maelephant válasza Petykemano (#2029) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, mint a környezet nagy barátai, pl. Elön Mászk! Ha a buta foldingot nyomod bányászat helyett, nem segíted az emberiséget! Sosem érjük el az 1 Föld / összbányászat energiafogyasztást! ;]

(#2031) hokuszpk válasza Moonline. (#2014) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tipikusan offsettel alulfeszelt cpu viselkedik igy, idleben a stabil mukodeshez keves feszt kap...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2032) Moonline. válasza hokuszpk (#2031) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Oh, energiasémában a minimum teljesítmény 0%-on volt, lehet ez okozta a problémát..köszi a tippet :)

(#2033) Petykemano


Petykemano
veterán

Most olvastam: azért van bődületes chipgiány, mert a kapacitást elviszik az oltással beadott nanobotok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2034) Maelephant válasza Petykemano (#2033) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én azon tanakodtam, hogy bilgéc, most, hogy beoltatta magát, önmagát irányítja? Ha igen, különbözik ez attól, ahogy eddig létezett?

(#2035) martonx válasza Maelephant (#2034) üzenetére


martonx
veterán

Sőt már texasba havat is sikerült a biorobot bilgécnek csinálnia...

Én kérek elnézést!

(#2036) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Elég nagyot droppolt az aktív felhasználók száma, most 8-al lettünk kevesebben, már csak 48-an vagyunk.

(#2037) hokuszpk válasza Moonline. (#2036) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

evvan. elkeszultek a vakcinak, epp ma nyilatkozta valaki, hogy még harom van az engedélyezés előtti utolso fazisban ( Curevac, Janssen, Novavax ) es mivel gyakorlatilag nemlehet videokartyat kapni, ezert inkabb nemhajtom szet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2038) martonx válasza hokuszpk (#2037) üzenetére


martonx
veterán

De könyörgöm, egy daganathoz vagy alzheimer kórhoz képest a covid a fasorban sincs. Nem egy kivételesen erős influenza járvány (hívjuk ezúttal covid-nak) miatt kellene foldingozni, hanem a komoly kórok miatt.

Én kérek elnézést!

(#2039) hokuszpk válasza martonx (#2038) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha lehetne kapni normalis aron normalis videozsugat, nem hagytam volna felbe, pedig mar a 100M eleresekor akartam.
nekem ez munkaeszkoz vazze, ha nincs, akkor nem a komoly kórok miatt múlok el, hanem azért, mert nemtom megcsinálni a melót...
evvan, egyelore ennyi volt, most hatodik vagyok a PH! fasorban 2700 unittal, lehet megelozni, aztan majd vagy felhorgadok, hogy ez azért ize vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2040) martonx válasza hokuszpk (#2039) üzenetére


martonx
veterán

Nekem eleve csak napi pár órát megy a folding. Így vagyok most 19-dik. Így dolgozni is tudok a gépen, és nyugodt is vagyok, hogy amit lehet megteszek a kutatásokért.

Én kérek elnézést!

(#2041) hokuszpk válasza martonx (#2040) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nalam amig ment a folding, mikor itthonvoltam, mindig ment.
mondjuk ha itthonvagyok es nem alszom, akkormeg valami melo mindig van, tehat ment :D
de igazabol nyugodtan alszom, a k*virus miattti felhivas hatasara kezdtem el , mostmar van legalabb 5 hasznalatban levo meg 3 engedelyezes alatit vakcina letezik, az egyeb kórok miatt meg eddigsem aggódtam.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2042) Csiga69


Csiga69
tag

Azt értem, hogy most hogy már van vakcina, ettől kevésbé motiváltak az emberek Folding@home-ozásra. Viszont ez azt jelenti, hogy rendkívül tájékozatlanok, mert a FAH nem vakcinát fejleszt a COVID ellen, hanem gyógyszert. Ez olcsóbb, mint a vakcina, és könnyebben előállítható, tárolható, szállítható. Továbbá nem a megelőzés a célja, hanem a gyógyítás. A vakcinák megjelenésével elsősorban a gazdag országokban oldódik meg a helyzet, és itt is csak fokozatosan (igen, ebből a szempontból még Magyarország is a gazdag országok közé sorolható). De a vakcinák megjelenésével még messze nincs lefutva ez a meccs a COVID-19 és az emberi civilizáció között.
Nem a COVID miatt kell foldingozni:
Az összes többi betegség, amit kutatnak, jó lenne, ha gyógyítható lenne! (ezért aztán a gépeim mindegyik projektnek számolnak.) DE: a többi összesen nem okozott akkora kárt a gazdaságban, a lakosság pszichés állapotában, a szociális kapcsolatokban, mint a COVID. Ilyen rövid idő alatt (most járunk kb. a 15-ik hónapban), a többi betegség (ideértve a fertőzőeket is, mint az AIDS, vagy az ebola) jellegüknél fogva sosem lesz képes ugyanekkora károkozásra. Mivel ez már a harmadik erősen fertőző korona vírus az utóbbi húsz évben (SARS 2002-2004, MERS 2012-, szerencsére ezek elenyésző számban jutottak el Európába és az USA-ba), ezért tuti biztosak lehetünk benne, hogy jönni fog a következő. Nem ártana felkészültebbnek lenni, mint 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2043) martonx válasza hokuszpk (#2041) üzenetére


martonx
veterán

Pedig jóval inkább kellene az egyéb kórok miatt aggódnod, mintsem amiatt aggódnod, hogy pont a covidba fogsz belehalni. :D
Ráadásul pont a védőoltások nem fognak egy életen át megvédeni a gyorsan mutálódó influenzától (amibe beleértem a koronavírusokat is).

Én kérek elnézést!

(#2044) hokuszpk válasza martonx (#2043) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a coviddal az a bajom, -- amit Csiga is feszegetett -- hogy volt ido, amikor nem talalkozhattam senkivel, aki kozelallhozzam. -- es ez meg fennall --

A tobbi kór miatt én mar nem fogok aggodni, fater 91 evesen ment el, szellemileg teljesen friss volt, de nemtudott mozogni. Az utolsó 3 éve szenvedés volt na.
én nemszeretnem megerni azt a kort, amikor ujra pelenkazni kell, mondjuk a noverem se erti, hogy nemfogok mindenrol lemondani csakazert, hogy 3 evvel kitoljam a varhato elhalalozasom datumat.

de ha nem covid/egyebbe pusztulok meg, azert ehenhalni sem szeretnek ; nekem neha kell masra a vega56 teljesitmenye, most amikor a fele olyan combos Polarist használtan olyan arban vesztegetik, ami még ujdonság korában se volt, es meg azt is elviszik seperc alatt, nemfogom szethajtani a kartyat. Hiaba lenne meg ra a penzem, ha egyszeruen nincs meg az a biztonsagtudat, hogy holnapra ittvan az a zsuga, amivel megy tovabb a verkli.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2045) Petykemano válasza Csiga69 (#2042) üzenetére


Petykemano
veterán

Valahogy meg kéne oldani, hogy rácsatolják a foldingot egy kriptovaluta rendszerre.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2046) Csiga69 válasza Petykemano (#2045) üzenetére


Csiga69
tag

Valahogy meg kéne oldani, hogy rácsatolják a foldingot egy kriptovaluta rendszerre.

Tessék: Curecoin.net

(#2047) martonx


martonx
veterán

Azt nézem, hogy mintha megint beindult volna több mindenkinél a folding. Feljött a PH csapat a 200-adik helyre, pedig már 203-205-ig visszacsúsztunk!

Én kérek elnézést!

(#2048) nkmedve válasza martonx (#2047) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem inkább az lehet, hogy más csapatoknál is visszaesett vagy leállt a tevékenység. PH-nál volt egy enyhe növekedés az elmúlt napokban (az is többnyire egy új tagnak köszönhető :R ), de még mindig nagyon gyengén állunk a néhány héttel korábbi aktivitáshoz képest.

(#2049) hokuszpk válasza martonx (#2047) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem meg korrigaltak valamit, en 2700 csomagnal fuggesztettem fel a tevekenysegemet, de most 2712 csomagot ir, pedig kb. egy honapja ra se neztem. Mondjuk a 2701 -ik csomagom nekem is ugytunt elveszett, mert 2700 utani reggelen még egy joliranyzott "finish" bokessel megvartam, amig az aktualisat befejezi, es csak utana lottem le, de valahogy az a csomag már nemjelentmeg a statban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2050) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Az új tag elég bitang, 2,9 milliós átlagpontszámmal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.