Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) benzol válasza Puma K (#15) üzenetére


benzol
aktív tag

Boinc-nál rengeteg kutatási lehetőség van, érdemes a nézetet átállítani haladóra és ott egyből bedob a projektekhez. Ha nem akkor az eszközök menüben megtalálod őket.

Nekem a HomeOffice keretében a melóhelyen duruzsuló céges gépek és a folyamatosan bekapcsolt itthoni gép is, a felesleges erőforrásosok 70-100%-át átadja a tudományos számításra. :K Sajnálom hogy az egyetlen magyar projekt helyébe nem lépett másik amit lehetne támogatni...



Amig az az örület le ne cseng így is lesz.

///\oo/\\\

(#302) zso79


zso79
őstag

Tutira jól működik a cucc? Az egy dolog, hogy alig kapok WU-t, de most már a pontjaimat sem jelzi. Persze a stat -ra meg bad gateway a válasz. Ha valakinek bejönne a team stat megosztaná? Legalább ott meg tudnám lesni, hogy tényleg csinálok-e valamit....

(#303) Hajdi válasza zso79 (#302) üzenetére


Hajdi
senior tag

Ha nem jelzi a pontodat, frissítsd a böngésződ ablakát.
(Mellesleg lehet némi csúszás a szerverek terheltsége miatt)
Az, hogy ki mikor kap feladatot, no idea.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#304) CzGöbe válasza Hajdi (#290) üzenetére


CzGöbe
tag

Tapasztalataim szerint a finish úgy működik, hogy ha befejezted a WU-t, akkor már nem keres újabbat, tehát nem állítja le egyből a feladat közepén. A WU számítás el is veszik, ha nem fejezed be a megadott (több napos) határidőn belül. Annyi van, hogy tudod állítani 3 és 30 perc között a checkpointok sűrűségét, hogy ha leáll, vagy bezárod számítás közben, akkor csak a legutolsó checkpoint óta számolt eredmények vesznek kárba. (És feltételezem hogy egyik gépen félbehagyott WU-t sem fog folytatni a felhasználóneved alatt egy másik gépen elindítva a klienst, mint ahogy itt fentebb valaki várta.)
Engem az zavar, hogy a WU keresési idő exponenciálisan növekszik, 13 kísérletnél azt látom most, hogy már 5+ óráig nem is néz új feladat után.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#305) Pörp válasza CzGöbe (#304) üzenetére


Pörp
senior tag

Ilyenkor stop, aztán start neki, és újra 1 perces keresési időközök lesznek.

(#306) zso79 válasza Hajdi (#303) üzenetére


zso79
őstag

Be is zárhatom a böngészőt, akkor sem mutatja, 7608 pontot össz vissz, holott kellene lennie vagy 90-100k-nak

(#307) CzGöbe válasza Pörp (#305) üzenetére


CzGöbe
tag

Persze, de ha a másik slot épp dolgozik, akkor ez a taktika nem működik :(

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#308) Maelephant válasza Duck663 (#299) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Lehet, hogy ergyának tekinti a konfigomat és ezért nem ad egységet, csak 8700K, ami nem túl sok mag jelenleg és egy non-S 2080.

(#309) schawo válasza Maelephant (#308) üzenetére


schawo
titán

Ne viccelj, hogy lenne már gyenge??

Nincs tuning? Ha pontatlan eredményt dobott az enyhén instabil tuning miatt, akkor nem ad wu-t. Sokkal érzékenyebb a tuningra, mint bármib más. Gyakran még a legkisebb tuningra is leáll.

Én egy 2070S és egy 8400 német is kapom sorban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#310) Pörp válasza CzGöbe (#307) üzenetére


Pörp
senior tag

Advanced módban, ha jobb klikket nyomsz pl. a CPU felett, és a felugró menüben leállítod (pause), akkor csak a CPU-t állítja le, a GPU megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#311) hunluki válasza schawo (#309) üzenetére


hunluki
senior tag

Akkor eddig jó vagyok, proci és vga is húzva van kb a határig, viszont 3. napja megy folyamatosan úgy hogy semmi lassulás, simán tudok mellette netezni meg alapvetően az oprendszer reszponzív. Mondjuk nemrég volt takarítva/pasztázva a gép, de úgy néz ki hogy most így stabil. Eddig mediumon ment, most rádobtam a Fullt, ha reggelig nem hal meg akkor királyság, stabil az OC :D

Órajeleket szépen tartja proci és vga is, 70 fok környékén tetőzik teljes loadon mindkettő.

(#312) CzGöbe válasza Pörp (#310) üzenetére


CzGöbe
tag

Aha! Köszi

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#313) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Nem tudom én nem szívesen támogatom, ha az amerikaiak profitálnak belőle, mert Trump azt akarta, hogy vakcinát fejlesszenek az USA-nak, és csak nekik.

Egyetlen infót találtam arra vonatkozólag, hogy amerikai érdekeltségű lehet az app:
"If you don’t have computers to contribute or are feeling particularly generous, you can also make donations through Washington University in St. Louis. These" - [link]

(#314) Duck663 válasza zso79 (#302) üzenetére


Duck663
őstag

Nálam folyamatosan jön, befejezi az egyiket és kezdi a másikat. Lehet folyamatosan próbálják csereberélni a csatlakozni akarókat, hogy egyenletesen elosszák a feladatokat.

Pontokra nekem össze vissza irkál már mindent, hiába a passkey az alap értéket számolja be csak. Statisztikát ma még én sem láttam. Ha valakinek sikerül, én is örülnék neki, hogy lássuk mi a helyzet, hogy állunk, én most azt sem tudom, hogy nekem valójában mennyi pontom van, biztos hogy nem annyi, mint amennyit nekem jelez).

(#308) Maelephant: Oh, hát meg van a bibi, azzal a konfiggal, mit akarsz? Csodálkozol, hogy nem oszt rád munkát? Sarokba vagy állítva! :D (Vicceltem csak.)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#315) CzGöbe válasza zserrbo (#313) üzenetére


CzGöbe
tag

Pedig nem titkolják:
"Folding@home is currently based at the Washington University in St. Louis School of Medicine, under the directorship of Dr. Greg Bowman. The project was started by the Pande Laboratory at Stanford University, under the direction of Prof. Vijay Pande, who led the project until 2019. Since 2019, Folding@home has been led by Dr. Greg Bowman, a former student of Dr. Pande."

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#316) Pörp válasza zserrbo (#313) üzenetére


Pörp
senior tag

Megosztják az eredményeket a világgal, legalábbis ezt írják magukról.

(#317) CzGöbe válasza Pörp (#310) üzenetére


CzGöbe
tag

A Pause sajnos nem reseteli a próbákat, folytatódott tovább a visszaszámlálás vagy ha az lejárt időközben, akkor +1 attempt és ahhoz tartozó hosszabb idő az újrapróbálkozásig.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#318) martonx válasza zserrbo (#313) üzenetére


martonx
veterán

Én leszarom ki találja meg elsőnek az ellenszert, csak találja meg valaki, mert a 4 gyerek itthon szétszed.

Én kérek elnézést!

(#319) kymera válasza martonx (#318) üzenetére


kymera
senior tag

Akkor nem unatkozol :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#320) Pörp


Pörp
senior tag

Működik a statisztikai rendszer: [link]

(#321) Gabesz87 válasza Pörp (#320) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én nem látom magam a listában :F

(#322) Petykemano


Petykemano
veterán

Summit finds 77

Ezek nem mi vagyunk.
Biztos Nagy a verseny a laborok között.

Van egy kisfilm dr Greg Bowmanről is, aki a foldimgathome vezetője

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#323) Duck663 válasza Pörp (#320) üzenetére


Duck663
őstag

Teljes hülyeség amit írnak, 112000+229000 az nem lehet 165000 credit. Ez este is több kellett volna hogy legyen. Óriási csúszásba vannak. Tegnap volt olyan feladat, amit 12 óra elteltével se írt jóvá a rendszer. Igazából most sem tudom hol állok, az az egy biztos, hogy a rendszer folyamatosan dolgozik (csak GPU).

Ki tudja meddig működik a stat, úgyhogy egy esti állapot:

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#324) Yany válasza Duck663 (#323) üzenetére


Yany
addikt

Jól látom, hogy a világranglista 8. helyezettje a ph csapatában? WTH!? :Y :K :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#325) Duck663 válasza Yany (#324) üzenetére


Duck663
őstag

Hehehe igen itt van! :D Micsoda észrevétel, én simán átsiklottam ezen "apróság" felett! :R

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#326) Duck663 válasza Yany (#324) üzenetére


Duck663
őstag

Egyébként jól nyomjuk, ha csak a március hónapot nézzük így állunk!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#327) korner83 válasza Yany (#324) üzenetére


korner83
tag

nem inkább 2417?

(#328) padlijean válasza Puma K (#15) üzenetére


padlijean
csendes tag

(#329) martonx


martonx
veterán

Kíváncsi lennék, hogy a PH-s első 3 user milyen konfiggal nyomja.

Én kérek elnézést!

(#330) Duck663 válasza martonx (#329) üzenetére


Duck663
őstag

A második kolléga (Turenkarn) RX 5700-assal, a többit nem tudom, CPU-t is lehet írta korábban, de arra nem emlékszem. Amúgy nem a vas a fontos, hanem, hogy folyamatosan kapj WU-kat.

(#327) korner83: Nem a csapat, hanem annak egy tagja.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#331) Maelephant válasza martonx (#318) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Itt is a kettő, az iskola alig küld tanulnivalót, miközben a melóhely rosszabb, mint normál office-ban: készvanmár, sürgetahatáridő, töltsétekatáblázatotmostmégfontosabb...hihetetlen.

(#332) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A WebControl miért nem akar bejönni? Olyan mintha folyton frissíteni akarná, de nem tudná. Megjelenik a szokásos kép, felület, de az adatok nem töltődnek be rajta, 1-2 másodpercenként villog (újratölt).

(#333) martonx válasza Gabesz87 (#332) üzenetére


martonx
veterán

nyomj neki F12-t, és Network fülön pipáld be a Disabled cache-t.

Én kérek elnézést!

(#334) Tyrel válasza Duck663 (#330) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem annyira értem én sem hogy miért vagyok jellemzően top 3-ban, talán az átlaghoz képest korán szereztem passkey-t és azért... :F Amúgy azzal a configgal tolom ami a profilomban van, azon belül is a processzor 3 thread-re van limitálva, mert az valamennyire kell a munkámhoz is (a GPU nem, az csak halkítás céljából van egy nagyon picit visszafogva).

Többnyire csak munkaidőben fut nálama folding@home (nem 0-24), és akkor sem kapok folyamat WU-t, pl. épp most sem csinál semmit sem*. Ezen felül CUDA-val elviekben sokkal gyorsabban fut mint OpenCL-el, szóval kevesebb pontokat kéne kapnom az RTX-es kollégáknál...

*szerk.: na pont most kaptam újat.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#335) Duck663 válasza Tyrel (#334) üzenetére


Duck663
őstag

Lehet... De én kifejezetten örülök, hogy Radeonnal van valaki ott az elejében. :) Csak azt sajnálom, hogy ez a névből nem jön le. Vagyis nem sajnálom, de szerintem érted, hogy értem. :)

Úgy, hogy nem megy 0-24-ben, így különösen szép teljesítmény.

Húúú, nálam most befutott egy 38000 base credites valami... na ez megdobja majd a pontjaim (remélhetőleg) :D

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#336) Maelephant válasza martonx (#333) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszi, nálam is beőrült.

Más: amióta - egy fentebbi tanácsra - kiengedtem a tűzfalon a FahControl.exe-t is, sokkal gyorsabban, szinte azonnal kapok új unitokat.

Megint más: A stat/pontjóváírás nálam is késlekedik.

Méginkább más: van még értelme annak, amit csinálunk :D?

[link]

(#337) Gabesz87 válasza martonx (#333) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi, ez segített!

(#338) Yany


Yany
addikt

Nekem most végzett a vega egy 11778-as WU-tal. Fura, hogy még dokumentálva sincs, hogy mi az: https://apps.foldingathome.org/psummary (a száma ott van, de no description).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#339) hokuszpk válasza Duck663 (#335) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem volt tegnap olyan 38000 -es motyo, a Vega 56 kb. 5 es fel ora alatt oldotta meg, kivancsilennek nalad mennyilesz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#340) Duck663 válasza Maelephant (#336) üzenetére


Duck663
őstag

Nálam az fel se akar menni a netre, csak a FAHClient.exe.

(#338) Yany: Lehet bányászkodtál valakinek...

(#339) hokuszpk: 10 órát saccol, de szerintem több lesz, a Power limit -30%-on van, így 100W-os fogyasztással megy a GPU és azért használom is a gépet.

Szerk: Majd megírom ha végzett, kb 11-kor kezdte.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#341) hokuszpk válasza Duck663 (#340) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en is dolgoztam tegnap, meg a hatterben ment a tv, mittomen.
mondjuk gpu intenzivet nem csinaltam az biztos, auto undervolt van a driverben beallitva, aztan hadd szoljon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#342) Synaptic válasza Gabesz87 (#332) üzenetére


Synaptic
senior tag

Valamelyik browser plugin üti agyon. Másold ki a címet majd illeszd be egy inkongitós ablakba.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#343) pakesz


pakesz
aktív tag

beallitottam en is, egy nap osszehozott 40e pontot
az erdekes az hogy a GPUt nem mutatja a win10 -es task manager -ben, de az MSI Afterburner -ben latom hogy terheli a GPUt

tovabba nem latom hogy konkretan a koronaviruson melozna, de lehet hogy ez valtozik majd idovel

(#344) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Nem tudom valahogy csak procira nyomatni a terhelést? Ugyanis van egy RX560-am, amit nem szívesen állítanék hadba, mert mellette azért játszok is és lehet hamar eltűnnének az fps-eim :D Ellenben a Ryzen 5 2600-amnak már lehet nem okozna gondot pár mag/szál lekötése a feladatra.
Amúgy egyszer próbáltam csak, nem csinált semmit. Most egyenlőre nincs fent.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#345) CzGöbe válasza pakesz (#343) üzenetére


CzGöbe
tag

Ha kiválasztod, hogy több motort mutasson és ott átállítod az egyiket Compute 1-re (nálam legalább is azon számol) akkor ott mutatja [kép]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#346) hokuszpk válasza kiskeni (#344) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elhuzod a power csuszkat a "light" fele, akkor csak a cpu fog dolgozni.
vagy az advanced panelen kitorlod a devicek kozul a gpu -t.
ott meg azt is be lehet allitani, hogy a cpubol hany szalat vihet el.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#347) kiskeni válasza hokuszpk (#346) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ahha, valami rémlik. Próbáltam állítgatni én is (nem a webes felületen), de végül ugye elfogyott a türelmem. Viszont ha jól értem és törlöm a GPU-t az advanced panelen, akkor a csúszkát bármire állíthatom, csak a CPU fog dolgozni nem? És vajon az is koronavíruson fog dolgozni? Ha legmagasabb prioritású a vírus, akkor gondolom igen.
Más: vajon felmehet-e így a gyári TDP-értékeken felül a proci (65W)? Mert az nem lenne a legjobb nekem. Van egy valamire való Chieftec tápom, de őszintén szólva gyári TDP-értékeken felül még nem terheltem semmit (sosem OC-zok), így nem igazán tudom hogy viselné a táp.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#348) #40553216


#40553216
törölt tag

„és attól sem kell tartani, hogy teljesen lezabálja gépünk erőforrásait”
Egy i7-2720QM-es procival médiumra állítottam, 100%-on kezdte pörgetni mind a nyolc szálat. :DDD De még light-on is így pörget három szálat. A GPU-t beállítva pedig semmit nem csinál. Sajna, repül.

(#349) korner83 válasza Duck663 (#330) üzenetére


korner83
tag

az csak az default user name miatt van. Anonymus a user neve mindenkinek aki nem állít be mást.

(#350) Sisco2 válasza Yany (#324) üzenetére


Sisco2
tag

Az Anonymous -ra gondolsz? :D
Az a mindenkik csoportja akik nem adtak külön nevet maguknak, ebből elég sok van. Ezért van a 8. helyen ezen nickname alatt futók csoporjta :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.