Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Pörp válasza tomazin (#197) üzenetére


Pörp
senior tag

Szerintem függ attól is hogy mivel csinálod, és milyen teljesítménnyel. CPU-ra nekem egy több mint 1 órás projektre kemény 370 kreditet ad, 6 magos i5 8500, kíváncsi vagyok hogy valami brutál 24 magos cpu-ra mennyit adna, de szerintem a gpu-s számításokat jobban díjazza.

(#202) Yany válasza Pörp (#201) üzenetére


Yany
addikt

3900X-re kb. 20-40 perc alatt elvégezhető 4500-7000 credites cuccok érkeznek, míg radeonra 1h ~ másfél óra alatt elvégezhető anyagok 80e kreditért cserébe. Átlagosan 1,3M ~ 1,6M PPD-vel mennek együttesen, csak ugye nem kapnak folyton feladatot.

Azért az jó kis tapasztalat, hogy frankó hűtés ide, noctua ventik oda, azért a huzamos meló alatt 81 fokra felmegy a CPU és azon marad. Ryzen Master szerint koppra kiaknázza a f@h a 142 W-os TDP keretet, amit figyelembevéve nem is olyan rossz teljesítmény ez a D15-ös Noctuától. Ilyenkor 4.05 GHz-en szaladnak egyébként a magok.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#203) tomazin válasza Pörp (#201) üzenetére


tomazin
veterán

én csak gpuval számolok, egy rx590 visszafeszelve, freki levéve kb 580 szintre.
kb 4óra egy wu és a legutóbbira kb 7k-t adott.
na mind1, nem lényeg, ez úgyis csak epömpi.

(#204) Duck663 válasza tomazin (#203) üzenetére


Duck663
őstag

Akkor ugyanúgy vagy mint én, ez csak azon múlik, hogy milyen feladatot oszt ki a rendszer.

Amúgy szerintem tökre nem számít, hogy ki hol van a listán, hanem hogy itt vagyunk, beszálltunk, csináljuk, amit mi tudunk hozzátesszük, azért, hogy egy a világot sújtó problémára mihamarabb megoldás szülessen.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#205) hunluki válasza Duck663 (#204) üzenetére


hunluki
senior tag

:R

(#206) Petykemano válasza Yany (#202) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez nagyon durva.
Nekem az RX 470 csak 80e PPD
A 3700X-re is csak 300-400 pontos WU-kat kapok, az is 1 óra

[link]

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#207) nihill válasza tomazin (#197) üzenetére


nihill
őstag

Én i5-4670 + RX480-al benne vagyok az első 10ben.

(#208) vámii


vámii
újonc

Sziasztok,

valaki esetleg tudja, hogy miért nem írja a pontjaimat? (2 számítás is végbement már)
Amikor befejeződött a legutóbbi feladat láttam, hogy ki volt maxolva a feltöltésem, szóval elvileg az rendben ment. Nem is feltétlen a pontok zavarnak, bár örülnék, ha látnám hogy csináltam valamit, viszont a számítás remélem nem veszett kárba.

Köszi előre is

(#209) Duck663 válasza vámii (#208) üzenetére


Duck663
őstag

Szia, Nekem kb 1 óra csúszással írja jóvá a crediteket.

Így állunk most, végre sikerült frissítenem.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#210) vadkörte


vadkörte
addikt

Érdekes. Ha névvel és csapattal léptem be, nem csinált órákon át semmit. Gondolom azért, mert több generációnyi eltérés van a munkahelyi és az otthoni gépem között, az otthon elkezdett munkát a céges képtelen volt folytatni.
Most, hogy Anonymus-ként dolgozik a gép, a CPU, bár csigalassan, de számol valamit.

Üdv. V. Körte

(#211) Exodius


Exodius
őstag

Lehet jó ötlet lenne ennek nyitni egy külön topicot, és ott Ismertetőben leírni az ajánlott beállításokat stb, hogy akkor legyünk már egy külön klikkben mint itt a hír alatt több száz posztban.

TÖBBIEK?! AKARJUK?! :) ;]

(#212) Karex válasza Yany (#202) üzenetére


Karex
senior tag

Azt... hogy :))
Nekem is 3900x, 1 órás feladatra 220 pont.
Illetve egy 2070 super, amire 2 óra után ad majd 7600 pontot.

Amúgy akkor a hőmérséklet már-már ott is aggasztó, bár itt kicsit jobban izzad, be Quiet Dark Rock, 89 fok. TDP, GHz ugyanaz.

(#213) vadkörte válasza Exodius (#211) üzenetére


vadkörte
addikt

Támogatandó

Üdv. V. Körte

(#214) Komplikato válasza Exodius (#211) üzenetére


Komplikato
veterán

Vagy a szakmai topikokhoz hasonlóan lehetne egy ilyen nulladik, elmagyarázós bejegyzés a beállításokkal, ami néha frissűlne.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#215) vámii válasza Duck663 (#209) üzenetére


vámii
újonc

update: Megkaptam a második adagra a pontot, szóval tényleg ez a kis idő kellett neki. Azért gyanakodtam amúgy, mert az előtte lévő feladat nyögvenyelősen ment végbe, a webes control sz@arakodott, aztán beakadt a másik control felület is, visszadobott pár százalékot egyszer stb... Arra nem is kaptam pontot egyáltalán, és mivel ma végzett a másodikkal is és semmi nem történt elkezdtem gyanakodni.

(#216) Yany válasza Karex (#212) üzenetére


Yany
addikt

Azt azért ne feledd, hogy project-től és engedélyezett szálak számától extrém módon függ, hogy milyen hozamú csomagokat kapsz, de most még attól is, hogy szerencsétlen fah kliens egyáltalán milyen csomagokhoz jut hozzá.

No meg mivel a céges notin zajlik napközben a munkám java része, fullos prioritással hagyom futni. Ezt a képet speciel pont egy covid-19-es számítás alatt lőttem tegnap, ma még alig számolt a gépem:

#217 Petyke: segítesz? Miről beszél? :U :B Sry, nem vagyok egy nagy fah-szaki, sok évvel ezelőtt toltam be azt a statomon látható 4 millányit, szóval nem igazán emlékszem, hogy itt mi hogy megy. Annyira hamar küldöm be a 23 szálon történő számolás miatt, hogy bónuszt kapok? Vagy valami más, nem is valós értékekről beszélünk? (csak mert úgy tűnik, hogy nagyjából azokat is kapom, amit ígér)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#217) Petykemano válasza Yany (#216) üzenetére


Petykemano
veterán

A base credit vs estimated credit elég beszédes.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#218) Kelori válasza tomazin (#197) üzenetére


Kelori
tag

Nekem egy RX 590 van a configban, de a munka oroszlánrészét a CPU kapja. Meglepően jó tempóban darálja amúgy a feladatokat, pedig csak egy 1600X-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

if it ain't broke, don't fix it

(#219) Tyrel


Tyrel
őstag

Nekem CPU-ra ma szinte egész nap nem adott semmi munkát, a Navi-t viszont szépen tekergeti kora délelőtt óta. :) (ott a PH team-ben én vagyok Turenkarn)

Egyébként referencia 5700 (pingponglabdás, akinek ez mond valamit) és így -20% power limittel nagyon jól bírja az egész napos terhelést. Hangja minimális, Junction már így jól átmelegedve is 75°C és a drivernek sem fáj hogy proteineket tekerget miközben nyitva van egy rakás ablak és 3 monitoron dolgozok.
Amúgy csak munkaidőben szokott menni, estefelé mikor játszok a gépen akkor már nem kínzom párhuzamosan még ezzel is. (de így gyakorlatilag egész nap nyúzva van)

Jó ez a Navi, csak idő kell/kellett neki hogy kiforrjon.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#220) Duck663 válasza Tyrel (#219) üzenetére


Duck663
őstag

Tényleg jó az a Navi! :) Nem is gondoltam volna, hogy ennyire, az efféle feladatokban, meg amúgy is. Azt hittem 2080-al tolod, jó olvasni, hogy nem. :D Én este játék mellett sem hagyom pihenni. Pedig csak egy RX580-as. Most viszont már egy ideje semmi, sőt a net is döglődik, jó pár oldalra elérhetetlen (bár lehet csak nálam)

(#215) vámii: Szuper!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#221) Petykemano válasza Tyrel (#219) üzenetére


Petykemano
veterán

Olyat nem lehet, hogy nem -20% power limit, hanem csak kikapcsolni azokat a state-eket, amik a magas frekvencia/feszültség miatt magas fogyasztást okoznak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#222) Tyrel válasza Petykemano (#221) üzenetére


Tyrel
őstag

Navi-n nem tudsz State-eket kapcsolgatni, szerintem nem is nagyon léteznek már, az a Vega volt. Navi nem lépcsők közt váltogat, teljesen "finom-szemcsés".
Undervolt-olva és picit underclockolva is van egyébként, a negatív power limit mellett, így az adott energiakereten belül is kb. el tudja érni azt az órajelet amin default menne.
Kb. 1688 MHz (ez folyamatosan ingadozik kicsit) / 906mV szintre áll így be, ha akarom tud ennél jóval feljebb is menni, de akkor már társul hozzá hang is. Játékok alatt, fejhallgatóval tökre nem zavaró, munka közben viszont inkább ne zúgja nekem tele a csendet.

Így megy - egyébként azt hiszem nem is a power limit fogja le (-20% az 120W-os plafont jelentene) hanem az alacsonyabbra vett max. órajel.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#223) fatal` válasza Exodius (#211) üzenetére


fatal`
titán

Részemről mehet. De lehetne ennek a topicnak is csinálni egy összefoglalót, a mobilos topicok is a tesztek/hírek alatt mennek. :)

(#224) Duck663 válasza Petykemano (#221) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem ez egyszerűbb, és miután referencia, ez a leghatékonyabb. A referenciák tápellátása nagyon precízen szabályozott, (az egyedieké borzalmas, engem épp ez tántorított el, izomból oldják meg a gyártók, nem törődve a hatékonysággal) elég csak kicsit elvenni a keretből, hogy a hőtermelés és zaj ne szabaduljon el, de közben a teljesítmény a kerethez képest a maximum közelében marad.

Kis OFF: [PS5 Premier] 17 órától, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#225) Tyrel válasza Duck663 (#224) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, referencia kártya (alap 5700, nem XT), de én nagyon szeretem. :)

Turenkarn

(#226) Duck663 válasza Tyrel (#225) üzenetére


Duck663
őstag

Egy szóval sem mondtam, hogy rossz lenne, ha nem mókuskerekes hűtése lenne rajta, simán vettem volna azt, de azokat a VGA-kat nem szeretem, az egyediek tápellátását meg hagyjuk, ugyanazt a teljesítmény 50+W fogyasztással sikerül csak hozni, ASUS esetében 100+W na nem köszönöm. Remélem a következő Navinál már nem ilyen hűtés lesz és akkor jöhet majd egy ref nekem is. :)

Egyébként gratulálok hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#227) Maelephant válasza vámii (#208) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia, nekem volt olyan credit, amit kb. egy nap késéssel írt jóvá, mostanában olyan egy-két óra a késleltetés.
Unitok hol jönnek, hol nem, azért naponta kb. 2-4 egység beesik CPU-ra és GPU-ra is.
Na csatlakozom a PH csapathoz.

Lol, a névváltoztatás persze törölte az earned creditjeim is, sejtettem, hogy ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#228) Tyrel válasza Duck663 (#226) üzenetére


Tyrel
őstag

Az alap 5700 150W TDP-jéhez elég ez a mókuskerekes hűtés, elég ritka hogy zavaró hangtartományba lépne és némi finomhangolással az is könnyen megoldható.

Az XT hűtése kottára ugyan ez, csak a külső borító műanyag designosabb (azzal a gyűréssel), ott már 180W van ráengedve, ahhoz már tényleg kevés. Mármint bírja, csak a hangerő amivel fizetsz érte nem feltétlen éri meg.

Igazán csak az a tipikus AMD-s betegségük van ami a Vegáknak is volt már, hogy a versenyképesség miatt kicsit magasabb órajeleken hajtják őket a kelleténél (nem a perf./watt sweetspot-on), a jobb kihozatal miatt (ill. hogy a rosszabbul sikerült GPU-kból is eladható termék legyen, ne legyenek instabilak) pedig gyárilag túl vannak fesz.-elve.

Kell vele kicsit mókolni, ill. leginkább undervolt-olni, és rögtön szerethetőbbé válik, jellemzően alacsonyabb fogyasztás ill. zajszint mellett is bőven elérhető a gyári teljesítmény, vagy akár még több is. Tényleg a Vegákhoz tudnám hasonlítani ezen a téren, ha kicsit megpiszkálod hamar rájössz hogy okos mérnökök tervezték ezt, csak aztán a marketing részleg többet akart kifacsarni belőle a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#229) Tyrel válasza Maelephant (#227) üzenetére


Tyrel
őstag

De nevet váltanod nem kell a csatlakozáshoz, csak simán átszerkeszted a Team számát a meglévő profilodban és onnantól ahhoz számolja a pontjaid. (a régieket nem, csak az eztán szerzetteket)

Turenkarn

(#230) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Jelenlegi állás:
[kép]

(#231) FRIZ 22 válasza Exodius (#188) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Van Prohardver! team Rosettara is.
De az természetesen nem összevont a Folding csapattal.

(#232) Maelephant válasza Tyrel (#229) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, tudom, csak idétlen nevem volt és gondoltam, hogy legyen uaz., mint ami a PH-s usernevem, már csak az azonosítás végett is.

(#233) Duck663 válasza Duck663 (#224) üzenetére


Duck663
őstag

PS5-re... Bakker, egy órán át süketelnek és sehol a konzol? Hogy nem ................................................................................. ... pfff...

(#228) Tyrel: 6870-ből volt gyárim, nincsenek róla csendes emlékeim... Tudom milyenek, nézegettem, és sok tesztet is átnéztem, de szerintem ebből a körből én már kimaradok. Azért köszi, hogy megosztottad a tapasztalataid. :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#234) Yany válasza Petykemano (#217) üzenetére


Yany
addikt

"A base credit vs estimated credit elég beszédes."

Itt mire gondolsz?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#235) fatal` válasza Yany (#216) üzenetére


fatal`
titán

Nekem már folyamatosan számol. CPU is, GTX1060 is.

(#236) Exodius


Exodius
őstag

Egy admin akkor segítene formálni meg összefoglalózni? :)

(#237) Petykemano válasza Yany (#234) üzenetére


Petykemano
veterán

A kép jobboldalán a táblázatban van ez a két sor. A base credit az valami alap értéke csomagnak. És ha a leírás alapján jól értem, akkor az szorzódik azzal, hogy a határidőhöz képest milyen gyorsan hajtod végre.
A rendszer honorálja, ha nem kotlasz egy WU-n napokig.
A pontos képletet nem elemeztem

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#238) Pörp válasza Petykemano (#237) üzenetére


Pörp
senior tag

Ez a QRB (quick return bonus) lenne? A leírás szerint csak a passkey user-eknek számolja, nekem nincs, gondolom azért egyezik mindig a base és az estimated credit.

(#239) martonx válasza Pörp (#238) üzenetére


martonx
veterán

Nekem is mindig egyezik. Ami viszont fura, hogy a második gépemen soha nem indult el egy task se (két nap óta van fent rajta). Pedig egyszerre raktam fel mindkét gépre, a másik csak kicsit gyengébb, mint a fő gépem.

Vagy lehet az a baj, hogy oda is ugyanazt a user nevet állítottam be? És nyilván az IP is azonos a folding home szemszögéből nézve.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#240) bhonti válasza Maelephant (#227) üzenetére


bhonti
tag

Ha visszaírod az előző nevet, akkor megint kiírja a régi pontjaidat a kliens!)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#241) Pörp válasza martonx (#239) üzenetére


Pörp
senior tag

Próbáld meg időnként a web felületen leállítani, majd elindítani. Mintha ettől gyorsabban munkára találna nekem.

(#242) Petykemano válasza Pörp (#238) üzenetére


Petykemano
veterán

Teljesen igaz. Bazzz
A 370-es base felugrott 2300-ra, a 9000-es gpu meg 43000-re

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#243) Yany válasza Petykemano (#242) üzenetére


Yany
addikt

Csak összeraktátok. :D :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#244) Duck663


Duck663
őstag

Csak nálam van ez az egész dolog belassulva 2 órája nem tud felküldeni a csomagot, közben pedig állandóan töltene le, de azt meg megszakítja, mert a feltöltés nincs még kész (vagyis gondolom hogy ezért). Nem értem mi van.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#245) Petykemano válasza Petykemano (#242) üzenetére


Petykemano
veterán

Ehh, csak közben nullázta az eddigi pontokat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#246) akaido


akaido
addikt

Nálam csak most indult be végre, nagy nehezen ugyanis ha a laposom akksiról megy, nem működik. Csatizni kell a hálózathoz, egyből teker. Mire erre rájöttem..."grat" magamnak... :(((

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#247) Duck663 válasza Petykemano (#245) üzenetére


Duck663
őstag

Ezt megcsináltam én is! :D Pislogtam is egy sort, vajon volt értelme?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#248) Yany válasza akaido (#246) üzenetére


Yany
addikt

De ez szerintem amúgy sem ajánlott. Ezerrel tép a CPU/GPU és akksiról akarod tolni? Nem tudom hány percig bírná...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#249) Exodius


Exodius
őstag

Kajak ha egy Summit-ot ráküldenénk erre, akkor egy hét alatt meglenne minden adat. :D

(#250) akaido válasza Yany (#248) üzenetére


akaido
addikt


Beindult, köcce szépen! :R .
A GPU-t nem akarja engedni. Lehet mert Intel?
Majd a másik laposon izzítom be holnap, azon van NVIDIA GPU is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.