Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#552) Petykemano válasza jerry311 (#548) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem így megy.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#553) failed


failed
tag

feldobtam én is, de a konfigom amit alább olvashattok nem igazán td hozzátenni a történethez :D 1500 pont naponta... a gpu-t el sem kezdte használni, a nap folyamán, de az sem tolna sokat a sztorin szerintem :(

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#554) XeeN válasza #32839680 (#551) üzenetére


XeeN
senior tag

Nálam nézi a CUDA-t is. Ha számol látszik, hogy maxon teker.

(#556) fatal` válasza #32839680 (#555) üzenetére


fatal`
titán

Nekem 1060-on nem a computehoz, hanem a copyhoz teszi a terhelést a taskmanager. És általában 45% körül járatja csak a GPU-t a cucc. Más eszközzel még nem néztem.

(#557) Duck663


Duck663
őstag

Régebben került megosztásra, hogy hogy is állunk. Én most azonban a csoportunk teljesítményét osztanám meg, mert ez bizony nem semmi! Emelem kalapom az egész Prohardver folding team előtt! (majdnem bányászatot írtam) :D 241933 csapatból március hónapban a 344-ig :Y helyig kapaszkodtunk már fel, és még nincs vége a hónapnak! Szép teljesítmény! :R

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#558) Puma K válasza Duck663 (#557) üzenetére


Puma K
veterán

Ma ismét ráindítottam. Kaptam is számolgatni valót, de már több órája nem kapok feladatot.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#559) Duck663 válasza Puma K (#558) üzenetére


Duck663
őstag

Tegnap lenyomtam én is, mert semmi nem jött, aztán ma napközben újra elindítottam, eleinte semmi, de most már a 3. feladatot kezdte. Kicsit lassan, de beindult.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#560) XeeN válasza #32839680 (#555) üzenetére


XeeN
senior tag

Radeonon okkal nem látszik a CUDA. ;)

(#561) jerry311 válasza Duck663 (#559) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ez így a jó, ha meló nincs folyamatos, akkor nem áll sorban semmi.

Ma 4 CPU-s WU volt (=kb. 6 óra), GPU-ra semmi. Ami mondjuk kifejezetten szerencsés volt, mert így a Doom Eternal futott közben ~100 fps körül a "fél" CPU-n, meg az egész GPU-n. :))

(#562) rup1u5 válasza Puma K (#558) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam jönnek sorban. Egy órája kaptam újat CPU-ra és GPU-ra is.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#563) Maelephant válasza schawo (#486) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én semmit :(. Próbáltam az új DOOM-ot a kieső CPU/GPU-időben, az meg nem tetszik, arcade platformer lett félig :(.

(#564) schawo válasza Maelephant (#563) üzenetére


schawo
titán

Ma semmi sem jött gpu-ra, és néhány apróság cpu-ra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#565) FLATRONW válasza #32839680 (#555) üzenetére


FLATRONW
őstag

A Feladatkezelőben több dolgot is meglehet jeleníteni, egyszerre viszont csak négyet.

Nálam így néz ki:

Egyébként, aki használ MSI Afterburner-t, a GPU usage ott is megmutatja a valós kihasználtságot.

(#566) Pitt84


Pitt84
újonc

Sziasztok. En is beszálltam a projectbe. Munka elött elinditottam most megyek a munkába.Nem fogja haza vágni a laptopom? Fullra raktam és 100% on megy a proci...egy 5000 euros laptopról beszélünk.

(#567) chris-v válasza Pitt84 (#566) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem tudom eldönteni, hogy most ezt komolyan kérdezed, vagy csak büszkélkedni akarsz, hogy 5000 eurós laptopod van.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#568) n00n válasza Pitt84 (#566) üzenetére


n00n
őstag

Ezt látatlanban elég nehéz megmondani. A laptopok nagy része azért nem ilyen folyamatos terhelésre van kitalálva. Lehet túl melegszik. Első körben és nem full-on próbálnám.

(#569) Locutus válasza n00n (#568) üzenetére


Locutus
veterán

zbook g5 i7 7820HQ + Quadro M1200-zal úgy süvít, hogy nem lehet megmaradni mellette :) Tojást lehet sütni a fém felületein. De végülis kitartóan csinálja, akár órákon át is. Vagy csinálná, ha nem nyomnám ki folyton, hogy dolgozni is tudjak :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#570) chris-v válasza Pitt84 (#566) üzenetére


chris-v
senior tag

Thinkpad E570 nVidia 940MX kártyával simán megy napok óta.
Nem hiszem, hogy egy ennél komolyabb laptopnak gondot okozna egy kis munka. Főleg úgy, hogy amikor lefut, akkor utána van mindig egy kis pihenő, sőt valamikor hosszabb, mire jön egy újabb csomag.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#571) martonx válasza failed (#553) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ezért is írtam nemrég valaki kérdésére, hogy vannak akiknek totál felesleges erőlködni a folding@home-mal. Vérrel verítékkel összekapartok napi 1500 pontot vs. friss alsó-közép kategóriás gamer konfig erőlködés (azaz nagyon nem egy szuper komputer, nálam pl. Ryzen 3600 + Gtx 1660 Super), észrevehető lassulás nélkül lazán hoz napi 1-200000 pontot a home officeolás mellett.

Én kérek elnézést!

(#572) Duck663 válasza Pitt84 (#566) üzenetére


Duck663
őstag

A létező legrosszabb dolgot csináltad, függetlenül az árától. Egy notinak a hűtését nem ekkora folyamatos terhelésre találták ki. Úgyhogy azt mondanám, hogy kapcsold szépen ki, és felejtsd el a dolgot.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#573) Toomy válasza Pitt84 (#566) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerintem ha fullon járatod a laptopodat, legalább tegyél alá egy 10000Ft-os hűtőpadot!
Én az asztali gépemen este az energiagazdálkodásnál leveszem a processzor max. teljesítményét 98-98%-ra és ahogy írtam a 1060-as vga-nál is visszavettem az órajelekből.
Laptopon is megy, de ott csak egy i5 3320 van a gépbe és azt tekeri, de kb. csak 30-40%-on. Egy feladat majdnem egy napig megy. Próbaképp indítottam csak el, de ahogy befejezi azt le is lövöm.

A 1060-as kártya ugyebár nem sli képes:
Szerintetek, ha bedobnék a gépbe még egyet akkor használná azt is?

(#574) n00n válasza martonx (#571) üzenetére


n00n
őstag

Szerintem kár azt mondani, hogy ez erőlködés, én is napi pár ezer pontot hozok a csapatnak (nincs passkey-m) HO mellett. De ha még rajtam kívül gondolkodnak páran így akkor sok kicsi sokra megy. IBM is mondhatta volna, amit te, hogy felesleges a te gagyi konfigoddal erőlködnöd, mikor ők pár százezerszer gyorsabbak. Aztán mégis a top 7 szuperszámítógénél nagyobb számítási kapacitás jött össze másoktól...

(#575) Strezi válasza n00n (#574) üzenetére


Strezi
őstag

Egy gpu csomag 10 000 pont felett van. De alig-alig kapok :/
Mivel nekem ez csak a játégpép, ott fenthagyom, munkagépre nem mehet semmi ismeretlen progi...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#576) dzsambo


dzsambo
tag

Sziasztok!

Valaki el tudná küldeni nekem a \Users\fhnév\AppData\Roaming\FAHClinet\cores\cores.foldingathome.org\v7\win\64bit\avx\Core_22.fah könyvtár tartalmát?

Nálam valamiért nem megy az update, pedig a csomagot le tudom tölteni :F

martonx: ez most nem pontgyűjtésről szól elsősorban, hanem hogy minél előbb találjanak az okosok valami gyógymódot a mostani helyzetre. Amit a picik kiszámolnak az neked már nem kell, annyival is közelebb vagyunk talán a megoldáshoz. Én is 5 géppel tolom az ipart, 1 4 gen i5, 1 4gen i3, 2 Q9300 és egy core2duo. Folyamatosan csak cpu-t kapok azokkal meg nincs annyi pont.

(#577) tomazin válasza Toomy (#573) üzenetére


tomazin
veterán

nekem csak cpu megy a laposon és a max terhelés le véve boincban 60%-ra, így tud folyamatosan számolni.
de aki laposon akar, az üljön ott mellette az elején, mert 3 laposból ez az egyetlen ami így 60%-on bírja a folyamatos terhelést (többi kikapcsolt, vagy szétfagyott túlmelegedés miatt)

(#578) chris-v válasza n00n (#574) üzenetére


chris-v
senior tag

Egyet értek!
Mindegy mekkora gép van beállítva, sok kicsi sokra megy. Nem felesleges egyik sem!
Nem a pontszerzés a lényeg, hanem a segítség!
Nekem a céges lapos megy folyamat, pedig a 940MX nem egy számító bajnok. De napjába 2 feladattal simán végez.
Ez mellett pedig az otthoni gép is számol, ha be van kapcsolva, egy öreg bányásszal (RX 580 NITRO+ ), ami még mindig bírja a terhelést :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#579) Petykemano válasza n00n (#574) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért ezt a 470 petaflops-ot ne értékeljük túl.
Ez a szám úgy jön ki, hogy az elmúlt 50 napban WU-t beküldő kliensek szumma PEAK számítási kapacitása.
Persze a potenciál óriási, de látható, hogy a gépekben levő CPU és GPU azért az idő jelentős részében pihen. Eleinte mert elérhetetlen, túlterhelt volt az elosztó infrastruktúra, most meg mert nincs annyi - legalábbis megfelelő konfigurációjú - WU.

Azt gondolom, nem véletlen, hogy nincsenek igazán eredmények.
Ha jól olvastam az utolsó összefoglalót, lényegében ők azzal foglalkoznak, hogy a fehérjék mozgását szimulálják és aztán azt megnézik és ha látnak egy lukat a fehérjén, akkor elkezdik vizsgálni, hogy oda tudna-e kapcsolódni valamilyen (gyógycélú) vegyület.
Mármint úgy értem, hogy "nincsenek igazán eredmények", hogy a Summit-on számoltak ki valami 77 potenciális vegyületet. Tehát valószínűleg egy szuperszámítógép lényegesen gyorsabb lehet, hiszen lényegesen rövidebb utat tesz meg az adat, és elég egy architektúrára programozni.

De hát nem férhet hozzá mindenki szuperszámítógéphez.
Mi meg ennyit tehetünk.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#580) Puma K válasza Pitt84 (#566) üzenetére


Puma K
veterán

Vedd le a terhelést medium-ra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#581) n00n


n00n
őstag

Hivatalos honlapon már ez a nyitó poszt:
The Folding@home team know about the work unit shortage.
It's happening because of an approximately 20x increase in demand.
The Folding@home team are working on it and hope to have a solution very soon.
Keep your machines running, they will eventually fold on their own.

Ha valaki nem tudna angolul:
A Foldoing@home tisztában van vele, hogy hiány van a WU-kból.
Ez az érdeklődés körülbelüli 20x-os növekedésének köszönhető.
Dolgozunk a megoldáson és remélhetőleg minél hamarabb megleszünk vele.
Hagyjátok a gépeket futni, majd felveszik maguktól az új munkát.

(#582) peterattila válasza martonx (#571) üzenetére


peterattila
aktív tag

Szerintem nem felesleges. Nem is tudom értelmezni, hogy sokan a pontokat hajkurásszák itt. Ez nem verseny, hogy nyerjen valaki. Kit érdekel, hogy hány pontom van? Ami gépem van, azt szolgálatba állítom egy jó ügy érdekében, Ha az csak egy P4 akkor azt, ha szerverpark, akkor azt. Segítünk, ahogy tudunk. Leszarom a pontokat, csak legyen eredmény, semmi más nem számít.

(#583) nkmedve válasza peterattila (#582) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem sem fölösleges, sok kicsi sokra megy.
Amiért esetleg nem feltétlenül lehet jó ha abszolút mindenki beszáll gyengébb gépekkel, az a rendszer leterhelése, ami miatt két negatívumot látnék valószínűnek:
1. A gyengébb rendszerek lefoglalnak WU-kat hosszabb időre és így nem jut munka az erősebb gépeknek amelyek hamarabb végeznének velük.
2. A szerverek túlterhelődnek és így nagyon sokan munka nélkül maradnak, vagy az elvégzett munka eredményét nem tudják feltölteni, stb. Így nagyon távol maradunk a az elméleti maximális teljesítménytől.

Itt viszont még nem tartunk szerintem, egyelőre inkább az a gond, hogy nincs elég munka mindenkinek. Ha majd odajutunk, hogy túl sokan szállnak be gyengébb gépekkel, akkor gondolom a Folding-os csapat valamit változtat a feladatelosztáson. Valamint a szerverinfrastruktúra is folyamatosan javul úgyhogy gondolom lépést tudnak tartani a növekedő érdeklődéssel.

[ Szerkesztve ]

(#584) Duck663 válasza peterattila (#582) üzenetére


Duck663
őstag

A pontoknak nagyon is nagy jelentőségük van, nem is véletlenül osztogatják. Ugyanis motiválnak. Önmagában az is, hogy osztják és ha van egy ilyen közösség/csapat, mint itt, akkor ennek a csapatnak is ad egy motivációt. Megmutatja a csapat erejét, másokat aki erre vetődnek és meglátják, hogy ez a csapat mennyire eredményes, arra sarkallhatja, hogy csatlakozzanak ők is, mert szeretnének egy eredményes csapatnak a része lenni. (Mondjuk úgy, mindenki szeret "győzni", sikereket elérni!) Persze végső soron az eredmény a legfontosabb, de ne felejtsük el, hogy a gépek előtt emberek vannak (nem gépek, amelyek csak számolnak), az ő motivációjukat az eredményesség érdekében fent kell tartani.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#585) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy egyénileg van egy csomó pontom, viszont a csapatnak alig a 10 %-át írja jóvá? Az elején mintha ment volna az összes a csapatnak. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#586) Duck663 válasza jFox (#585) üzenetére


Duck663
őstag

Valószínűleg azért mert az elején nem adtál meg csapatot vagy más csapat tagja voltál. Bár valószínűbbnek tartom, hogy csak később adtad meg és így a többit csapat nélküliként számolta el. Összesítésben 3. helyen vannak azok akik csak számolnak, de nem részei egyetlen csapatnak sem. Szóval vannak páran.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#587) Puma K válasza peterattila (#582) üzenetére


Puma K
veterán

Ez kicsit hasonló mint a benchmark avagy a mérő programok futtatása és az ott elérhető minél magasabb pontszám elérése.

A ponthajkurászáson felül még jót is cselekszik az ember.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#588) pakesz


pakesz
aktív tag

valaki tudna segiteni?
nekem win10 alatt valamiert a rendszer felallasa soran atmegy sleep modba, a rendszer teljesen uj, csak ez van rajta, szoval az indulas soran amikor meg toltodnek a dolgok, de megvan a win10es felulet akkor egyszeruen atmegy sleep modba
lehet hogy a win10 -es bug de inkabb folding@home -os bugra gyanakodnek

(#589) Karex válasza Duck663 (#586) üzenetére


Karex
senior tag

Így van, más csapatnak is tagja ugyanezzel a névvel:
[link]

Más: most kaptam egy nem covid-os gpu csomagot [link] , és furán kezdte el tekerni a videókártyát, igencsak hangosan cicereg rajta valami.. kondi/vrm? (ha szüneteltetem a foldingot, abbamarad)
Már az is fura volt, hogy 36000 base credit, és nagyon lassan indult be, valamint továbbra is 3.5 órásra saccolja (általában 1.5 óra alatt végigtekeri a gpu-s feladatokat).

Na mindegy, ilyen is van, ha eltűnnék, akkor mégsem díjazta ezt a látszólag másfajta terhelést :))

[ Szerkesztve ]

(#590) fatal` válasza jFox (#585) üzenetére


fatal`
titán

Mindig is ilyen kevés ment, nekem még 10% sem.

3,164,401-ből 201,971 ment a csapatnak. Nem tudom mi alapján dönti el.

(#591) nkmedve válasza Karex (#589) üzenetére


nkmedve
őstag

"furán kezdte el tekerni a videókártyát, igencsak hangosan cicereg rajta valami.."

Ez lenne a "coil whine", teljesen normális jelenség ami bizonyos terheléseken jelentkezhet sok kártyán. Nekem is majdnem minden kártyámon jelentkezett eddig (még a mostanin is, bár nagyon ritka), terhelés mértékétől változik általában. Nem különösebben káros, inkább idegesítő.

"Már az is fura volt, hogy 36000 base credit, és nagyon lassan indult be, valamint továbbra is 3.5 órásra saccolja"

Ezeknek a 36K base credit-eseknek (általában rákkutatásosak) sok idő kell. teljesen reális a 3.5 óra. Azért is ad ilyen magas base credit-et, mert ezek komplexeb WU-k.

(#592) Duck663 válasza fatal` (#590) üzenetére


Duck663
őstag

Itt van az ponteloszlásod. [link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#593) Karex válasza fatal` (#590) üzenetére


Karex
senior tag

Te is egy "népszerűbb" nevet választottál: [link]
Már más kliens, gép is számolt ugyanezzel a névvel korábban/más csapatnál.
A statisztikában az összesített pontszámnál az jelenik meg, hogy ezzel a nick-el, összesen hány pontot szereztek eddig. Ettől függetlenül, amit most számolsz, már mind a prohardver csapatnak megy.

#591 nkmedve: köszi az infókat. Találkoztam már a hanggal korábban is, csak még ennél a vga-nál nem. Így akkor annyira nem aggódom. :)

(#594) XeeN


XeeN
senior tag

Tegnap dél óta lefutott 5 WU amiből 1-et számolt el. Minimális idle mellett. Most egy 15 órás CPU fut, azt még megvárom, aztán lelövöm az egészet... A továbbiakban nem látom értelmét a program futtatásának.

(#595) Toomy válasza Karex (#593) üzenetére


Toomy
senior tag

Az én nevemből is 3 van.
Én azt vettem észre hogy hiába van a csapat is beírva, mégis a adott nevek pontszámát összesíti.
Tehát az van, hogy a sárga nagybetűs pontszám arra vonatkozik hogy ez alatt a név alatt mennyi pont gyűlt össze. Viszont alatta kisbetűkkel megtalálható a valós pontszám amit az ember a saját csapatának gyűjt.

(#596) Duck663 válasza XeeN (#594) üzenetére


Duck663
őstag

Milyen névvel vagy?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#597) XeeN válasza Duck663 (#596) üzenetére


XeeN
senior tag

Dr.MadCow Csak PH, passkey.

(#598) Duck663 válasza XeeN (#597) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi már meg is vagy.
A lapod pedig:

Nem vagy átfedésben, nincs névazonosság, szóval el kellene hogy számolja. Nekem némi csúszással, de elszámolgatja, bár olyan 250000 körüli creditet nem számolt el. Amire nem sikerült rájönnöm, hogy miért, mert még félbehagyottra is adott creditet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#599) FLATRONW válasza Duck663 (#598) üzenetére


FLATRONW
őstag

Például ha 8000-10000 környékén ad, akkor nem biztos, hogy a millió környéki összpontszámnál észreveszed az elszámolást.
A legutóbbi feladatomra 60000-et kellett volna kapnom, de valamiért csak 9000-et írt jóvá.
Ha nem látom a log-ban, akkor én is azt hittem volna, hogy nem kaptam semmit.
Kb. minden 6. feladat után csak az alapértéket kapom meg.

Meg kell nézni a log-ban, hogy mennyit számolt el.
Ha ez szerepel benne, akkor minden rendben lefutott.
09:05:35:WU00:FS00:Upload complete
09:05:35:WU00:FS00:Server responded WORK_ACK (400)
09:05:35:WU00:FS00:Final credit estimate, 9405.00 points
09:05:35:WU00:FS00:Cleaning up

(#600) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Na, én is beszálltam a csoportotokba. :))Nerdkocka néven vok. Eddig a COVID-19@REDDIT csoportban voltam, de most átmentem hozzátok.
De amúgy már nálam is elég nehezen kap feladatot a gép. :( Elején (2-2,5 hete) még bő folyamatosan dolgozott, most meg alig.
Most épp dolgozik, de nem COVID-19.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.