Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kapanyél válasza XeeN (#594) üzenetére


Kapanyél
őstag

Azért az ugye meg van, hogy ez nem egy játék, amiért ha nem ad pontot, akkor szarni bele? :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#602) FLATRONW válasza FLATRONW (#599) üzenetére


FLATRONW
őstag

Most például elszámolta a 60 ezret.

11:57:06:WU01:FS00:Upload complete
11:57:06:WU01:FS00:Server responded WORK_ACK (400)
11:57:06:WU01:FS00:Final credit estimate, 60253.00 points
11:57:06:WU01:FS00:Cleaning up

(#603) jerry311 válasza Kapanyél (#601) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért az megvan, hogy miért csinálnak "játékot" belőle? --> Gamification

(#604) Duck663 válasza FLATRONW (#599) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, majd ránézek, ha gyanús a dolog.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#605) Exodius válasza jerry311 (#603) üzenetére


Exodius
őstag

Erről van szó! Fogjuk már föl, hogy ez a fajta ponttal való jutalmazás nekik semmibe sem kerül, mi viszont elég szépen összedobjuk nekik a kutatás egy részét, hogy megspóroljuk a szuperszámítógépek bérleti költségét.
Mert gondolom, akiknek nincs raktáron ekkora számítás kapacitás, azok számoltatnak jó-pénzért, az áram-számlákról már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#606) martonx válasza n00n (#574) üzenetére


martonx
veterán

80-20 szabály szerintem (érdemes lenne e téren a PH csoportot jobban elemezni) itt is érvényesül, miszerint a csoport 20%-a hozta össze az eredmény 80%-át. Ergo, ha a 80% semmit se csinálna, se lenne drasztikusan rosszabb a csoport teljesítménye.

Összegezve: dícséretes a lelkesedés, de inkább a gamer-, bitcoin miner társadalmat, film készítő stúdiókat (amik most úgyis szintén leálltak) kellene e téren megmozdítani, mert ott van igazi számítási kapacitás, nem a 10+ éves laptopokban, amiket most ijedtünkben előkapartunk a gardróbból.

Én kérek elnézést!

(#607) Duck663 válasza Duck663 (#604) üzenetére


Duck663
őstag

FLATRONW: Utóbbi rendben lement.

15:32:06:WU00:FS01:Upload complete
15:32:07:WU00:FS01:Server responded WORK_ACK (400)
15:32:07:WU00:FS01:Final credit estimate, 57621.00 points
15:32:07:WU00:FS01:Cleaning up

Egyébként nálam folyamatosan jönnek a feladatok újra. Befejezi, már tölti is lefelé, és még csak fel se töltötte a befejezettet, már csinálja az újat.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#608) Hajdi válasza pakesz (#588) üzenetére


Hajdi
senior tag

Ha erre gondolsz:

ez nem hiba. Ha nem piszkálod akkor elmegy sleep módba, de attól ugyanúgy megy az adatforgalom és számol is, ha épp van mit.

"The Man Who Sold the World"

(#609) fatal` válasza Karex (#593) üzenetére


fatal`
titán

Ja értem :) Csodálkoztam is mikor elindítottam, hogy nem 0 pont volt :D Lehet kéne kérnem egy passkeyt?

(#610) Karex válasza fatal` (#609) üzenetére


Karex
senior tag

Az itteni [link] leírás szerint érdemes, fusd végig, neked mennyire fontos. Az általad gyűjtött pontok biztosan mennek a csapatnak, hiszen azt beállítottad.

(#611) Maelephant válasza Duck663 (#607) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálam is beindult ma, kb. kora délután.

(#612) User64476


User64476
őstag

Én eddig az Anandtechnek toltam a pontokat, de mostantól irány a PH első helye a ranglistán!

Egyébként van ennek amit csinálunk bármi értelme? :D

(#613) hokuszpk válasza User64476 (#612) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk eleg jol jovunk fel, ha jollatom mar top 1000 -es a csapat.
szerintem van ertelme, ha mas nem, csapatepito trening :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#614) Puma K


Puma K
veterán

Végre.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#615) vadkörte válasza hokuszpk (#613) üzenetére


vadkörte
addikt

Egy 6600-os Core i5 + Gtx750Ti-vel "dolgozok". "Csak" kb.40E pontom van. Érdekel? Nem. Én ennyivel tudok hozzájárulni.
Jövő héttől homeoffice-ban dolgozok. Akkor meglehet, hogy napi 12-16 órát fog a gép menni.
Egy Excel Word vagy Access nem igényel sokat. Dolgozhat mellette.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#616) I.T.E.M válasza Exodius (#188) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

BOINC-on kitudod lőni az összes olyat, ami nem Corona projekt, én is ezt tettem. Az összes feladat, ami megy az mind ezzel foglalkozik.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#617) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Aki esetleg notebookon nyomná komolyabb terheléssel/melegedéssel annak érdemes lehet kivenni az aksit (ha tudja) mert valószínűleg a házzal együtt az is melegszik, ami nem tesz jót a Li-Ion alapú akkuk élettartamának.

Más: Felajánlja a SZTAKI és a Wigner FK az MTA Cloud felhővel integrált saját számítási felhőjének több ezer processzort és több terabájt memóriát bevető számítási kapacitását az új koronavírus okozta járvány elleni küzdelemre [..] Az intézetek szakértői várják olyan magyar kutatók és kutatócsoportok jelentkezését, akik a vírussal vagy a járvánnyal foglalkoznak, és számítási kapacitásra lenne szükségük [..] (forrás)

(#618) Exodius


Exodius
őstag

Ha még a World Community Grid-es hadserege is erre lenne ráuszítva, akkor az lenne a kemény! :Y (Tudom, mert 13 éve tag vagyok ;].)

(#619) elszabi válasza vadkörte (#615) üzenetére


elszabi
tag

nálam egy még régebbi i5-ös fut 750ti-vel. én 2 hete itthon vagyok. nappal amúgy is megy a gép, éjszakára szoktam kikapcsolni, h tudjak tőle aludni. amíg a zwift elfut, addig nem is fogok új gépet venni.

(#620) raider21 válasza Exodius (#605) üzenetére


raider21
aktív tag

A Folding@home -on és a BOINC -on is egyetemi vagy nonprofit alapítványok által működtetett kutatóműhelyek végeztetnek tudományos számításokat. Igen, így olcsóbb..., meg mint mostanság kiderült, hatékonyabb is az alapkutatás. És nyugi, ha valamelyik fehérjemolekuláról, vagy hatóanyagról kiderül valami gyakorlatilag is értékelhető, azt még jó párszor lefogják tesztelni szuperszámítógépeken a gyógyszeripari cégek is. Hangsúlyozom, itt általában alapkutatási számítások folynak, ha valamelyik eredmény bizakodásra ad okot, azt már izolált környezetben továbbtesztelik fizikailag és virtuálisan is.

raider21

(#621) raider21


raider21
aktív tag

Egyet nem értek, Folding@home -on és a BOINC -on is mindenki a COVID-19 (SARS-CoV-2) számításokra van rákattanva. De ettől ha épp nincs ebből elérhető új feladat, akkor miért zavar mindenkit egy rákos, Alzheimer-kóros, Huntington-kóros, Parkinson-kóros tudományos számítások. Itt általában valamilyen rákos elváltozásokhoz kapcsolódó fehérjemolekula számítások vannak többségben.

De akinek ez nem elég ott a SETI@home még március 31 éjfélig, de ezen túl számtalan kozmológiai vagy rádiócsillagászati, matematikai modellelméleteket vagy épp az LHC részecskefizikai mérési eredményeit feldolgozó tudományos projekt futtatható le a gép mellékidejét kihasználva.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#622) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Közben a SZTAKI/Wigner/MTA-s felajánlásról is megtaláltam máshol, hogy első körben (amíg nincs hazai projekt) az is a Folding@Home-hoz csatlakozott.

Közben a Summit eredményeiről is jöttek újabb hírek.

Elindult az április elejei hazai Hack the crysis hackathon weboldala is.

(#623) raider21 válasza Kobaljov (#622) üzenetére


raider21
aktív tag

A SZTAKI -nak volt anno saját BOINC projektje, csak megszűnt.

raider21

(#624) Exodius válasza raider21 (#621) üzenetére


Exodius
őstag

Gondolom azért, mert a COVID nagyon felkapott dolog lett (értelemszerűen leuralja a Chart-okat), és ha legyőzzük, akkor majd mindenki verheti kicsit a mellét, hogy: Igen, ebben valahol én is benne voltam, mert felajánlottam a gépem erejét.
Mikor anno feltérképezték az emberi genomot akkor én is büszke voltam, mert csináltam köröket abból a projektből a WCG-n keresztül.

(#625) elszabi válasza Exodius (#624) üzenetére


elszabi
tag

Plusz ez egy magas prioritású ügy. A többség nem szeretné, hogy emiatt elhúzódjon a válság. Vagy, hogy a szülei vagy a szervátültetett ismerősei még jövőre is a lakásban dekkoljanak. Azaz jó lenne minél előbb pontot rakni az ügy végére. Ettől még a többi is fontos, de először az akut kérdésekkel kell foglalkozni.

(#626) Exodius válasza elszabi (#625) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk már kísérleteznek embereken vakcinákkal, szóval nem tudom. :U

(#627) fatal` válasza Exodius (#626) üzenetére


fatal`
titán

Hol? Én nem olvastam ilyet még sehol. Csak olyat, hogy talán áprilisban néhány emberen fognak tesztelni Kínában (ahol enyhébb a szabályozás). Mire széles körben bevethető vakcina lesz, az minimum 1-1,5 év...

Ennek ellenére emberi és gazdasági szempontból is, minden számítási kapacitás, ami bármennyivel is csökkentheti ezt az időt, számíthat.

[ Szerkesztve ]

(#628) elszabi válasza fatal` (#627) üzenetére


elszabi
tag

Hát ja. De szóba jöhetnek speciális vírusellenes szerek a már fertőzöttek esetében. Kell is mind a kettő Főleg, hogy egy esetleges vakcina nem nyújt majd mindenkinek teljes védelmet. H1N1 elleni pl. 70% alatti, igaz akkor már könnyebb lefolyású.

[link] [link]

(#629) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#630) jFox válasza Toomy (#595) üzenetére


jFox
őstag

&latex &fiatal &pumak
Köszönöm a válaszokat, így már világos.
Csodálkoztam Is, hogy miért van olyan sok csapat a nevem alatt, mert én amikor elkezdtem, rögtön a a PH! csapatba csatlakoztam a cikk alapján. Máshova nem.
Anno amikor a Vaterát meg a teszvesz-t meg valami lengyel vásárteret egyesítettek, akkor is jött egy értesítés, hogy változtassák, mert ez a név már foglalt... Pedig ez a név a fantáziám szüleménye.... Ezek szerint elég sekélyes a fantáziám... :DDD :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#631) martonx válasza raider21 (#621) üzenetére


martonx
veterán

Nyugi, most hirtelen azokba a kutatási ágakba is Meg ugrik a számítási kapacitás. Hiszem, hogy hozzám hasonlóan mások is any-n hagyták a beállításokat, és nem csak görcsösen covid-et számolnak.

Én kérek elnézést!

(#632) n00n


n00n
őstag

CPU-n vagy GPU-n éri meg inkább jobban számolni?

(#633) martonx válasza n00n (#632) üzenetére


martonx
veterán

GPU-n

Én kérek elnézést!

(#634) martonx


martonx
veterán

(#635) rup1u5 válasza martonx (#634) üzenetére


rup1u5
nagyúr

(#629) ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#636) Duck663 válasza martonx (#634) üzenetére


Duck663
őstag

Elnézzük... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#637) Petykemano


Petykemano
veterán

SZTAKI
COVID19@MTA-CLOUD

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#638) mgy


mgy
senior tag

Beálltam én is a játszós gépemmel pár napja, hamar sikerült is majd 500k pontot behozni a ph csapatba. Nem tudom, mértétek, számoltátok-e, ez havonta ez 3-4e forint plusz az áramszámlán. Ezt mindenki magának döntse el, belefér-e, s ha igen, milyen időtávon.
Amin viszont jó lenne közösen gondolkodni, vagy méginkább vmit tenni, hogy (hosszabb távon) ezt a számítókapacitást szerencsésebb lenne itthon tartani. A magyar kutatóknak is ugyanolyan (vagy méginkább!) drágák/elérhetetlenek a nagygépek! Az is szép dolog, hogy egy ilyen nemzetközi összefogásban ott nyomulunk, de még szebb lenne, ha a mi segítségünkkel magyar kutatók érnének el eredményeket.
Ötlet?

(#639) Exodius válasza fatal` (#627) üzenetére


Exodius
őstag

(#640) Petykemano válasza mgy (#638) üzenetére


Petykemano
veterán

A SZTAKI most ajánlotta fel az MTA Cloud számítási kapacitását magyar kutatóknak.
"Az intézetek szakértői várják olyan magyar kutatók, kutatócsoportok jelentkezését, akik a vírussal vagy a járvánnyal foglalkoznak, és számítási kapacitásra lenne szükségük."
[link]
Ennek hiányában egyelőre az MTA Cloud is a folding@home-nak számol ( [link] )

Ha lesz/lenne magyar - BOINCes vagy más - kutatás, nyilván átpattintjuk magunkat arra (is)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#641) schawo válasza mgy (#638) üzenetére


schawo
titán

Ott a BOINC-es felület, bárki indíthat projektet. Csak hát itthon viszonylag kevés a kutatnivaló, amit szimulációval meg lehet oldani, és még kevesebb az ember, aki ért egy ilyen megosztott rendszer felállításához.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#642) mgy


mgy
senior tag

Akkó' le voltam maradva egy lépéssel... :D

(#643) hokuszpk válasza rup1u5 (#629) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor ezert nincs csomag. mar megint kiszamoltunk mindent is :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#644) hokuszpk válasza Petykemano (#637) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vazz beertek csomagszamban :D
megiscsak kene meg 1 vga, azzal duplazodna a szamitasi kapacitasom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#645) hokuszpk válasza mgy (#638) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en szivesen adom a Magyar projecthez is azt a 2-3eft -t havonta.
marmint igy szamitasi kapacitasban.
Van ez a "hack the crysys" kezdemenyezes, a resztvevoknek adjak ki, hogy oldjak meg a hatterszoftvert meg a klienst, es mar teszem is fel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#646) Petykemano válasza hokuszpk (#644) üzenetére


Petykemano
veterán

Procik, így a 3000cr/WU nem meglepő.
De valószínűleg még így is lehagynak majd pontban

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#647) Duck663 válasza hokuszpk (#644) üzenetére


Duck663
őstag

Engem pontban kezdenek beérni, illetve lehagyni (mondjuk annyira nem hat meg). Egy plusz VGA nálam is beférne, a táp is bírná, de miután ez is le van tekerve (80W-ra), minek? Ha ez a pontgyűjtés annyira meghatna, feltekerném, plusz tuning + ráindítanám a CPU-t is. Mondjuk utóbbinak épp más dolga van. A lényeg itt vagyunk, csináljuk, látunk valamit, hogy történik, és mindenki örül. :)

Hazai projektekhez én is adnám a számítási kapacitásom, de ahogy schawo írta, kevesen vannak nálunk, akik értenek az ilyen rendszerekhez. Pedig most tök jó lenne.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#648) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Ilyenkor mi van...? :Y

13:26:04:WU01:FS01:Upload 88.78%
13:26:10:WU01:FS01:Upload 97.40%
13:26:12:WU01:FS01:Upload complete
13:26:12:WU01:FS01:Server responded WORK_QUIT (404)
13:26:12:WARNING:WU01:FS01:Server did not like results, dumping
13:26:12:WU01:FS01:Cleaning up

(#649) Petykemano válasza -ZeeZee- (#648) üzenetére


Petykemano
veterán

https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=18&t=30238
https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=18&t=32136
Nincs ez még kitalálva.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#650) Szakbarbár válasza martonx (#606) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Kíváncsiságból kiszámoltam:
Csapat létszám: 693 fő
Átlag pontszám 155067
Medián: 25938
Összes pontszám: 105 136 487
80% pont (84 109 189): 1-86. helyezett összes pontszáma
20% pont: 87-693 helyezettek összes pontszáma
Grafikonon:

Viszont én kiszállok, olyan öreg és lassú a gépem, hogy 6 nap alatt csinál egy WU-t.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.