Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) FRIZ 22 válasza Moonline. (#500) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

De akkor nem fog minden szálon dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#502) bhonti


bhonti
tag

Így van, Boinc, és nem megy a gép potyára ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#503) Strezi válasza #32839680 (#495) üzenetére


Strezi
őstag

Igen nullázza. Reggel négykor kértem, este 7 kor jött meg a passkey.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#505) martonx válasza FRIZ 22 (#499) üzenetére


martonx
veterán

Köszi az infót. Mindenesetre a folding@home folyamatosan pörög a GPU-n, naponta 1-2 job beesik CPU-ra is, így nem állok neki még BOINC-ot is futtatni.

Én kérek elnézést!

(#506) tomazin válasza martonx (#505) üzenetére


tomazin
veterán

Nalam folding gpu only, boinc cpu es ha nem megy a folding akkor gpu is.

(#507) fatal` válasza XZoli (#481) üzenetére


fatal`
titán

Nekem órák óta pihen.

(#508) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

HVG: "Egyesítik erejüket az amerikai technológiai cégek a koronavírus ellen. Az együttműködést bejelentő Donald Trump elnök szerint a társulás legfőbb célja a védőoltás kifejlesztése.[..]A projektet a cégek más és más erőforrással segítik, emellett egy időszakos rendszert is kiépítenek. Ez utóbbi 16 elemből áll majd, és 330 petaflops számítási kapacitásra lesz képes. [..] A hétfőn bejelentett társulás főbb szereplői a Google, a Microsoft, az IBM, az Amazon, a NASA és a világ vezető mérnökképzője, az MIT, de másokat is várnak. Az együttműködés során védőoltások és új kezelések kifejlesztésével foglalkoznak majd.
Az együttműködés nem csak a kutatáshoz használható számítástechnikai erőt növeli, más miatt is fontos. A hagyományos számítógépeken végzett ilyen kísérletek hónapok múltán hoznának csak eredményt, egy hálózatba kötött megoldással viszont rengeteg időt megspórolhatnak a tudósok."

(#509) fatal` válasza fatal` (#507) üzenetére


fatal`
titán

Átraktam fullra, most számol minden, CPU is GPU is. Érdekes.

(#510) hunluki


hunluki
senior tag

Kis lábfűtés esti home office idejére :)

(#511) FLATRONW válasza Sylvanas (#476) üzenetére


FLATRONW
őstag

Például régebbi játékokat simán lehet mellette játszani. Most a Half Life 2 játszom mellette, és a játéknak olyan kicsi a gépigénye, hogy egy kicsit sem lassítja be a folding-ot.

(#512) Soderes


Soderes
aktív tag

Ez a cucc fake. Bányásztok valakinek szerintem. Felesleges ilyenekkel kínlódni.
A kutatóbázis szerverek egyébként hihetetlen erősek. A mi gépeink eltörpülnek hozzájuk képest.
Egyszerűben tudtok nekik segíteni, ha küldtök nekik kávét Postán. Na az életmentő számukra. :D

(#513) Sylvanas válasza FLATRONW (#511) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

A régi játékok nem, de egy Doom Eternal már szépen megakasztaná a gépet folding közben :D

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#514) Sdi válasza Hajdi (#474) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem pont fordítva volt, gmail-es címre kétszer is kértem, egyik sem jött meg, ma a freemail-re rögtön :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#515) gulupeti válasza Soderes (#512) üzenetére


gulupeti
senior tag

Egyáltalán nem felesleges.
Ha valóban olvastál volna a témában, nem írtad volna azt amit... Ezek a "mi gépeink" együtt jelenleg erősebbek, mint a világ 7 legerősebb szuperszámítógépe összesen.

[ Szerkesztve ]

(#516) FLATRONW válasza Soderes (#512) üzenetére


FLATRONW
őstag

Dehogy törpülnek el. Valamelyik nap a gépek összteljesítménye meghaladta a világ 7 legerősebb szuperszámítógépének az összteljesítményét.
Egyébként nyílt forrású a kutatás. Githubon megtalálhatóak a forráskódok, így akit érdekel és ért is a dologhoz, az meg tudja nézni, hogy mit is számolnak a gépek.

(#517) Soderes válasza FLATRONW (#516) üzenetére


Soderes
aktív tag

Rádumáltatok. Feltettem, de semmi se számol. Áll mint a cövek.
Pedig mindent úgy csináltam, ahogy le van írva.

(#518) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap nálam is csak reggel ment valameddig, aztán egész nap semmi. :F

(#519) n00n válasza Soderes (#512) üzenetére


n00n
őstag

Pff. Te is nagy szakember lehetsz. :D Fent van a cucc githubon, megnézheted és fordíthatsz magadnak belőle egy appot. Egyébként meg jelenleg kenterbe verjük a világ szuperszámítógép parkját... :DDD

(#520) schawo válasza Soderes (#517) üzenetére


schawo
titán

Kifogytunk a számolnivalóból. Dolgoznak új anyagon, lesz hamarosan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#521) Duck663


Duck663
őstag

Nálam már vagy 20 órája nincs semmi, hiába indítom újra, és hiába megy 0-24-ben, nem indul el új számítás, úgyhogy én most egy időre kiszállok. Lehet a nagy bőségben egy RX 580 már nem elég jó a feladatokhoz.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#522) n00n válasza Duck663 (#521) üzenetére


n00n
őstag

Hagyd a háttérben futni, nem kell csak ez miatt kiszállni. Most pont feldolgoztunk megint mindent. Éppen állítják csatasorba az új gépeket, amik majd küldik az új WU-kat, mert kicsit nagyobb lett az érdeklődés, mint számítottak rá. :)

(#523) schawo válasza Duck663 (#521) üzenetére


schawo
titán

Ha nem számol, nem is terhel. Miért kéne kiszállni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#524) Duck663 válasza schawo (#523) üzenetére


Duck663
őstag

Valóban akkor nem, de az utolsó 5-6 feladat már nem is koronás feladat volt és őszintén megmondom, hogy én kifejezetten annak kutatását szeretném segíteni. Nem olyanokét amiről még csak leírás sincs. 11777 pl.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#525) Soderes válasza n00n (#519) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nyomd már el magad.
Már rég más a téma. Le vagy maradva.

[ Szerkesztve ]

(#526) bhonti


bhonti
tag

Mondom ha nincs, akkor kikapcs., vagy BOINC/rosetta! :R

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#527) schawo válasza Duck663 (#524) üzenetére


schawo
titán

A 11777 koronás. Új csomag volt, azért nem volt adat róla. De már végeztünk is vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#528) FLATRONW válasza schawo (#527) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha minden igaz, akkor a FahCore 0x22-őn (OPENMM_ 22) és GPU-n futó feladatok mind koronások.
[link]

"All projects are using the new GPU-accelerated Core22 based on the open source OpenMM biomolecular simulation engine."
[link]

(#529) Duck663 válasza FLATRONW (#528) üzenetére


Duck663
őstag

Ez még nem jelenti azt. Csak annyit, hogy a koronásak ezt használják. Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik koronás is.

(#527) schawo: Honnan tudod, ha nincs róla leírás? Attól még hogy ugyanazt a motort használja, mint a koronások, nem jelenti azt, hogy az is.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#530) jerry311


jerry311
nagyúr

Hmm, 12 CPU szálon futtatva fagy, ami azért érdekes, mert a Prime95-nek nincsenek stabilitási problémái. Ötlet?

(#531) FLATRONW válasza Duck663 (#529) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem zárja ki, hogy más is lehet.
Azonban úgy vettem észre, hogy a sok unspecified project előtt, csak koronás feladatok futottak OPENMM_22-őn.

(#532) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#533) rup1u5 válasza jerry311 (#530) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam is kékhalálba vágta a CPU-t 4.4Ghz-en 16 szálon :DDD. A CPU package meg elment 89 fokig, hiába hűtöm épített vízzel. :( Rendesen megtolja az biztos. Most csak a GPu számol és simán megy mellette a F.E.A.R. 5120*2160-ban.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#534) XeeN


XeeN
senior tag

Az mitől lehet, hogy a kész wu-kért nem mindig számolja el a pontokat (nem egyszeri eset)? CPU igen, GPU nem.

(#535) Duck663 válasza BlacKSouL (#532) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi a linket.

(#534) XeeN: Ilyen nálam is történt, legalább 250000 creditet nem számolt már el és fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond.

Most hogy újra elindítottam, azonnal dobott egy koronásat (11752).

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#536) XeeN válasza Duck663 (#535) üzenetére


XeeN
senior tag

Eddig kb 400k-t buktam: A kérdésem az, hogy csak pontot nem számol, vagy az eredmény is megy-e ilyenkor a levesbe? Ha csak a pontot bukom az nem zavar, de ha az eredmény is kuka, akkor nincs értelme fullon számoltatni.

(#537) Duck663 válasza XeeN (#536) üzenetére


Duck663
őstag

Nem tudom megmondani. Nem találtam erre vonatkozóan még semmit.

Nem tudom mi van, amit kaptam, egyszerűen gondolt egyet, leállt, küldés és most semmi.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#538) BlacKSouL válasza Duck663 (#535) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azt a topikot/pontot mindig updatelik ha kerül be újabb projekt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#539) XZoli


XZoli
aktív tag

nekem se számolt el semmit 4 gpu és 2 cpu futott tegnap remélem nem feleslegesen , kértem új passkey majd meglátjuk :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#540) Duck663 válasza BlacKSouL (#538) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, el is mentettem, majd figyelgetem. :)

Furcsa, teljesen befejezett feladatot nem számolt el, olyat meg amit épp hogy elkezdett, majd megszakított, alig pár százalékig jutottra, arra meg ad creditet. Úgy nézem, hogy a basecredit százalékos arányát adja rá.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#541) Toomy


Toomy
senior tag

Hát igen, ez a kliens simán felér egy jó kis prime95/Orthos teszttel. Itt biztos kibukik ha a tuning nem tökéletes, vagy alul méretezett a hűtés. :)
Én csak 4Ghz-en futtatom az i7 5820k-t és a 1060 -as kártyámon is visszevettem 50-50Mhz-et az órajelekből. Azért nem menjen teljesen padlón minden.
Nekem tegnap este és ma reggel számolt a CPU-GPU 2kört és azóta semmi. A túljelentkezés miatt biztos kifogytak a feladatból vagy megvan amit kerestek. <-- Bár csak így lenne.

(#542) Puma K válasza Toomy (#541) üzenetére


Puma K
veterán

Azért nem teljes egészében ér fel, de egy lazább stabilitástesztnek megteszi.

Ezzel terhelve 190W-ot evett maximum a 9900K, prime95 + small FFT közben 255W-ot.
Az egyedi nyákos 1080 Ti játékok közben elmegy nemritkán 330W-ig, ez maximum 303W-ig terhelt de amúgy megállt 250W környékén.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#543) Toomy


Toomy
senior tag

Igazságod van.
Nézve a GPU és a CPU terhelést 95% körül hajtja csak mind a kettőt.

(#544) Szakbarbár válasza Toomy (#541) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem 2 napja van fent a gépen de ez idő alatt semmit sem csinált.
A parancssorban látok valami hálózati csatlakozási hibát:
16:19:12:WU01:FS01:Connecting to 65.254.110.245:8080
16:19:12:WU01:FS01:Assigned to work server 192.0.2.1
16:19:13:WU01:FS01:Requesting new work unit for slot 01: READY gpu:0:RS880 [Radeon HD 4200] from 192.0.2.1
16:19:13:WU01:FS01:Connecting to 192.0.2.1:8080
16:19:34:WARNING:WU01:FS01:WorkServer connection failed on port 8080 trying 80
16:19:34:WU01:FS01:Connecting to 192.0.2.1:80
16:19:55:ERROR:WU01:FS01:Exception: Failed to connect to 192.0.2.1:80: A kapcsol├│d├ísi k├şs├ęrlet nem siker├╝lt, mert a kapcsol├│d├│ partner nem v├ílaszolt a megadott id┼Ĺn bel├╝l, vagy a l├ętrehozott kapcsolatban hiba t├Ârt├ęnt, mert a kapcsol├│d├│ partner nem volt k├ępes v├ílaszolni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#545) Toomy


Toomy
senior tag

Nálam nem csinált semmit reggel óta, ahogy befejezte az aktuális feladatokat.
Most újraindítottam a gépemet és és kb. 2-3perc múlva már megy is újból. :U

(#546) bhonti


bhonti
tag

Hihetetlen, kapott valamit a benti gép most a CPU-ra... napok óta semmi nem volt. Igaz kikapcsoltam úgy 15p után mindig, aztán 1 idő múlva mindig vissza, felébresztettem...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#547) n00n


n00n
őstag

Nekem eddig egy COVID-es WU-m volt és kampó. Minden más ami jött, az más projekthez van...

(#548) jerry311


jerry311
nagyúr

Úgy tűnik a +400k felhasználó rendesen leterhelte az szervereiket, meg úgy néz ki nincs is annyi meló, mint ahány kliens.
Kíváncsi lennék az elosztó algoritmusra. Ha én terveztem volna, akkor a melót mindig az éppen leggyorsabb szabad kliens kapná. Semmi demokrácia, meg mindenki egyenlő, nem-nem. Aki a legnagyobb szabad számítási teljesítménnyel rendelkezik, az az első választás.

(#549) Puma K válasza jerry311 (#548) üzenetére


Puma K
veterán

Valóban így lenne a legjobb.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#550) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Megjött a ma esti csomag. :)
Nálam minden nap ilyen 17-18 óra tájban jön egy adag CPU-ra és GPU-ra is. Egyébként ne a Task Manager-ben nézzétek a GPU terhelést mert az hülyeséget ír! Látszik a képemen is, GPU-Z-ben, hogy rendesen meg van tekerve a GTX is.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.