Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) C0d3r


C0d3r
addikt

Extremeoverclocking által jöttem rá, hogy valamiért csak a base credit-et írják jóvá, pedig be van állítva a passkey. Fene se érti... Vagy el kell telnie pár napnak amíg elfogadják?

(#1052) gygabor88 válasza C0d3r (#1051) üzenetére


gygabor88
tag

10 WU után kezdik el az extra crediteket adni.

(#1053) C0d3r válasza gygabor88 (#1052) üzenetére


C0d3r
addikt

:R

11:12:02:WU02:FS01:Upload complete
11:12:02:WU02:FS01:Server responded WORK_ACK (400)
11:12:02:WU02:FS01:Final credit estimate, 50551.00 points
11:12:02:WU02:FS01:Cleaning up

Akkor ezzel meg is vagyunk, hamarosan kiderül. Eddig mindegyik feltöltésnél a magasabb estimated creditet írta ki, azért voltam annyira lelkes.

[ Szerkesztve ]

(#1054) schawo válasza -ZeeZee- (#1050) üzenetére


schawo
titán

Mint a talajvíz :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1055) -ZeeZee- válasza schawo (#1054) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Yes yes :)

(#1056) marcarc válasza C0d3r (#1051) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem az utolsó 3 log alapján több pontomnak kellene lennie, mint amennyi van még + 25 WU után :D

(#1057) Raggie


Raggie
őstag

Egy kis érdekes statisztika a csoportról.
A crediteknek valóban az első 10-20-30 ember hozza a legjavát, de a WU-oknál már lineárisabb a helyzet. Ott is van felfelé ívelés az élbolyban, de nem annyira meredek.
Ez azt mutatja, hogy passkey-t is egyre inkább kérnek az élbolyhoz közeledve az emberek, azaz ugyanannyi gépi munkáért több creditet is ad nekik a rendszer.
(az átláthatóság érdekében a totál anoním usereket tömörítő "Anonymous" értéket kivettem, mert annak egyedül van több, mint 700 WU-ja. :) )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1058) n00n válasza Raggie (#1057) üzenetére


n00n
őstag

Engem pl nem érdekel hány pontot kapok vagy hol állok. Ezért nem is kérek PK-t. Szerintem sokan vagyunk így.

(#1059) vadkörte válasza n00n (#1058) üzenetére


vadkörte
addikt

20+ WU után is még csak most fogom átlépni a 100E credit-t. Érdekel? Nem. Homeoffice-ban dolgozok itthon. A gép amúgy is megy. Legalább valami valóban hasznosat is végez.
Már sokszor mondtam, hogy ha ettől hamarabb lesz hatásos gyógyszer, amivel csökkenthető a betegek szenvedése, vagy megmenthető az életük, vagy hamarabb lesz oltás, nagyon magasról teszek a creditekre.
Az azért nem olyan rossz, hogy lassan a best500-ban van a csapat...

Üdv. V. Körte

(#1060) Raggie válasza n00n (#1058) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, én is erre gondoltam, hogy sokan vannak így és ezért nem teljesen korrelál a WU és a Creditpont görbe.
De persze a WU a fontos inkább, de a creditpont is jó motivációs elemnek. Már többen is kifejtették előttem, hogy ennek igenis pszichológiailag van hatása és sokakat motivál(más-más szinten).

Csak érdekesség képpen raktam be az egész grafikont. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1061) rup1u5 válasza n00n (#1058) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én élvezem a pontgyűjtést! :DDD Jó kis motiváló tényező. Ennek legalább van értelme, nem úgy mint a 3DMarkolásnak. Holnaptól valszeg 3 napig állni fog a gép. Addig még megpróbálok befurakodni a top 20-ba, mégha csak rövid időre is. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1062) hunluki válasza n00n (#1058) üzenetére


hunluki
senior tag

Én is így voltam vele, de aztán miért ne alapon belőttem (buktam is a kezdeti pontjaimat, de kit érdekel, a cél a lényeg... meg hogy ne fázzon a lábam esti HO-ba ;)), azóta sűrűbben kapok WU-kat is. Aztán simán lehet hogy csak a rendszer kezd észhez térni, vagy ahogy bővítik ezért több melót oszt, fene se tudja.
Az volt az elmélet hogy akinek van PK-je valszeg nagyobb prioritással kap feladatot, gyakorlatilag simán lehet hogy semmi összefüggés a kettő közt.

(#1063) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1064) C0d3r


C0d3r
addikt

Itt lehet lekérni a legutóbb visszaküldött WU-ról az infókat, mennyi kredit járt érte, bónuszt elszámolta-e a rendszer.

(#1065) Puma K


Puma K
veterán

A CPU-ba integrált IGP-t valahogy nem lehet befogni számolgatni...? :DDD

Lassan benézünk az 500 alattiakhoz ;)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1066) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Opsz, ez nem nagyon különbözik a felettem lévőtől, de most már itt hagyom... Bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

(#1067) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Az egyébként tök idegesítő, hogy ránézek minden reggel és ott áll a gép, nem csinál semmit. Manuálisan pause/Fold és egyből downloading.. :((( Ezt gatyába rázhatnák már végre. :U

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1068) -ZeeZee- válasza I.T.E.M (#1067) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem sem dolgozott egész éjjel. Hajnali 1/2 1-kor még ment CPU+GPU, mentem aludni, aztán reggel ránéztem, nem csinált utána semmit. :W Azóta 2 CPU futott, GPU-t nem kapott egyet sem, pedig sokszor nyomom a pause/fold kombinációt. (Egyébként én csak tegnap napközben vettem észre, hogy nem muszáj mindent megállítani, lehet a CPU/GPU-t külön is szüneteltetni, ha CPU/GPU-n nyomok jobb egeret az advanced controllban. :Y )

(#1069) n00n válasza C0d3r (#1064) üzenetére


n00n
őstag

Nekem itt csak az utolsó WU-mat jeleníti meg. Pedig minden korábbi sikeresen felment a log szerint.

(#1070) Toomy válasza I.T.E.M (#1067) üzenetére


Toomy
senior tag

Én hiába pause-olok és indítom újra. GPU 23órakor kapott feladatot, azt lezongorázta 2,5óra alatt és azóta semmi, nem jön, csak CPU-ra.

(#1071) Karex válasza -ZeeZee- (#1068) üzenetére


Karex
senior tag

"The retry period increases exponentially, a strategy designed to protect a server returning from downtime from being instantly swamped.
When the servers are busy, shortening the retry period will likely make things worse, not better.
That said, you can rest the retry timer by pausing the slot, waiting 30s, and then Fold. Just don't do it too often."

A F@h szerver(ek) szétterhelése ellen van növelve exponenciálisan az újrapróbálkozás időtartama, különben egy leállás utáni újraindításkor mindenki egyszerre szakadna rá új WU-kért.
Szóval lehet nyomogatnia a pause-t (30 mp-et várva a "play" gombbal ;) ), de azt sem ajánlott túl gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#1072) marcarc válasza I.T.E.M (#1067) üzenetére


marcarc
senior tag

Pont emiatt nem hagyom ott éjszakára amíg dolgozom egész nap addig tolja.

(#1073) Puma K válasza I.T.E.M (#1067) üzenetére


Puma K
veterán

Türelem :K

Volt korábban hír-bejegyzés, hogy túlterheltek a szervereik és nem győzik osztogatni a feladatokat :(

Ez nem lóverseny hanem közös és nemes cél :R

(#1072) marcarc :

Én is előző héten home office-ban voltam és akkor futott reggel 8-tól este 22-ig.

Most a héten irodázok és így a benti nem túl acélos gépemmel, de számolgattatok ha a masina kap feladatot.

Jövő héten megint home office lesz és akkor megint menni fog egész nap.

Tegnap este láttam, hogy kapott egy nagyobb csomagot a CPU amivel még akkori kijelzés szerint 50 percre lett volna szüksége.

Így ahelyett hogy kikapcsoltam volna este a gépet inkább bepötyögtem a Windows-os Futtatásba, hogy 'shutdown -s -t 3000' azaz 3000 másodperc avagy 50 perc múlva kikapcsolt a gép.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1074) Karex válasza Puma K (#1073) üzenetére


Karex
senior tag

Pontosan, és az eredeti fórumban is [link] kérik a túlhevült segítőket, hogy ne nyomogassák a retry-t, mert bár egyre több feladatot tudnak kiosztani, de így is vannak még downtime-ok, és az újraindult szervernek sem tesz jót, ha megint rászabadul mindenki azonnal.

Szerk: [link] azért egész szép az az assing rate oszlop :Y , de még ez is kevés...

[ Szerkesztve ]

(#1075) I.T.E.M válasza Puma K (#1073) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Akkora nevek pörögnek itt a háttérben, hogy ezt már lassan meg lehetett volna oldani. Hogy akarnak 1 milliós user bázist kiszolgálni, miközben 200e aktívat sem tud folyamatosan kezelni a rendszer ? :F :U

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1076) -ZeeZee- válasza Karex (#1074) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ok, akkor nem nyomogatom, úgyis dolgoznom kell most, az meg GPU igényes nagyon.

(#1077) Exodius válasza I.T.E.M (#1075) üzenetére


Exodius
őstag

Ez így van. Bőven elég számtech-zseni van ott Linus-ékkal az élen.

(#1078) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nem tudom mi alapján osztják a feladatokat de nálam az elmúlt 48 órában szinte folyamatosan ment mind a két GPU és a CPU is. Több olyan köröm volt tegnap GPU-n hogy sorban álltak a projectek. A mai kicsit lassúbb napnak néz ki. 0-24 megy a gép nálam. Hétvégén majd pihenhet kicsit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1079) I.T.E.M válasza Karex (#1074) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

A legnagyobb terheltségű szerver esetén (65436 db WU óránként) percenként 1090-et másodpercenként pedig 18-at kellene neki kiosztani. Nem tűnik annyira soknak. 18x160 MB = 2880MB/másodperces adatátvitel sem egy túlzottan egetrengető sávszél egy adatközpont esetén, az KB 23Gbit/s Nyilván a 200e aktív user sem egyszerre kér új wu-t ezeket a kéréseket fogadhatná egy combosabb rendszer is és akkor kioszthatók lehetnének a csomagok. És ugye nem csak 160MB-os csomagokat kapunk. Csak halkan számolgatok, biztos vannak még egyéb tényezők is, de nekem ez akkor sem tűnik túl soknak. Persze lehet rosszul számolok, nyugodtan javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1080) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Megemeltem a power limitet 112%-ra és feljebb állítottam a ventiket is a 2080TI-n, most az eddigi 100%+-os tdp 40% venti / 84 fokos gpu 1650/1700Mhz ről stabilan 1830-ra állt be, és ezt 68 fokos gpu val hozza. :)) A fogyasztás előtte 230-250 volt most 275 körül van a max.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1081) Strezi válasza I.T.E.M (#1079) üzenetére


Strezi
őstag

Alapvetően egyetértek, és én is elégedetlen vagyok.
Nekem úgy tűnik, hogy a mérete ellenére alapjaiban még olyan PHD hobbiprojekt érzése van a rendszernek. Már réges régen el kellett volna menni egy igazán elosztott számítás felé, ahol a WU generáció is automatikusan slálázódik...

De, azért javul a helyzet, én stabilan a 2M fölött vagyok utóbbi napokba, és Te is arrafelé tartasz :R

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1082) Karex válasza I.T.E.M (#1079) üzenetére


Karex
senior tag

Esetleg még az beleszólhat a számításba, ha ezek a szerverek végeznek valamilyen szintű kiértékelést is a visszaküldött WU -kkal, nem csak simán adatok szétszórását végzik.
Például, vizsgálják-e a többi hasonló WU -t, mielőtt újat tudnának osztani, vagy ezt a visszaküldöttet utalják ki valaki másnak, felülellenőrzésre, stb.

Ennyire mélyen nem ismerem, egy-egy proteint hogyan derítenek fel, de azért beszédes a WU -k azonosítója (Project(Run, Clone, Generation)) is, úgyhogy gondolom van ezzel feladat, amíg szétdarabolják, majd újra összerakják beérkezés után.

(#1083) schawo válasza I.T.E.M (#1075) üzenetére


schawo
titán

200ezer/óra, nem pedig 200ezer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1084) n00n válasza Karex (#1082) üzenetére


n00n
őstag

Plusz gondolom egy WU-t több kliens is megkap. Legalábbis ez lenne a logikus. Én három példányban osztanék ki ki mindent és csak akkor venném sikeresnek, ha mindhárom egyezik. Minden más esetben újra kiosztanám. Ezzel ki lehet szűrni a hibás számításokat.

(#1085) C0d3r


C0d3r
addikt

Megvan az első ténylegesen eldobott eredmény, 6-8 óra számítás kuka:

05:00:45:WU01:FS01:Upload complete
05:00:45:WU01:FS01:Server responded WORK_QUIT (404)
05:00:45:WARNING:WU01:FS01:Server did not like results, dumping
05:00:45:WU01:FS01:Cleaning up

De hogy ezt is mi alapján...!?

(#1086) schawo válasza C0d3r (#1085) üzenetére


schawo
titán

Gondolom ténylegesen számítási hiba volt a végeredményben. Előfordul. Gondolom GPU.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1087) Karex válasza schawo (#1086) üzenetére


Karex
senior tag

Erről lehet szó esetleg? Azt írják, "instabil" kliens gép okozhatja, de van egy kevés esély arra is, hogy az adott WU-ban lévő szimuláció volt instabil.
Kíváncsi lennék, tényleg megkapja-e újra ugyanazt a WU-t, újraszámolni.

What is simulation instability?
The simulation of molecular motion involves a great deal of computation. Each run consists of a number of time steps (each very small). At each time step, the position of the various atoms is calculated and updated, based on a number of factors. Sometimes, the simulation enters into a state that is not legal (i.e. atoms are too close, bonds are in impossible angles, etc.). At times like this, the Core exits, and information is uploaded to the server. The client will then get another assignment. If your computer is stable, then you haven’t done anything wrong. On unstable computers, it is possible that the simulation instability was brought on by a fault of the system rather than something intrinsic to the work unit. Because of this, a work unit may be sent out again at some time if it is returned as having run into instability. In a given project, we expect a small percentage of units to encounter legitimate instability.

[ Szerkesztve ]

(#1088) Strezi válasza Karex (#1087) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem egyértelműen kibukott a GPU overclockom már az elején. Igaz, ez a számítás közben történik, nem feltöltés után (ahogy a fenti szövegben is le van írva).
Két profilom van GPU-ra, egy undervolt, és egy agresszívabb no limit mód. A második nem volt jó foldingra.
Ugyanez volt a CPU-val is, az addig stabilnak hitt fix 4.2GHz folding alatt restartolt. Így az is ment vissza a gyári tuningra (PBO), és stabil a gép 24/7 a látottak szerint...

ZeeZee: nekem is MX4 van, szerintem nem paszta. De, ahogy fentebb is írtam igen erős CPU terhelés. CB20 meg sem kottyant az enyémnek előtte. Igaz, a rettegett Prime Small-t nem próbáltam még.
De konkrét CPUd "jó" hőmérsékleteit nem ismerem. Nekem mérés szerint csak 75 fokra kúszott fel, amikor már restartolt a gép...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1089) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Szerintetek az normális, hogy az I9-9900K húzás nélkül 75-82 fok körül megy, ha csak CPU feladatot végez, ha GPU is megy mellette, akkor ez 84-92 fokos is lehet. Ha csak a GPU dolgozik, akkor 50-60 fok körül megáll. A hűtő egy Be Quiet Dark Pro 4-es, elvileg MX-4-es pasztával és a konfig 1 éves. A ház Sharkoon V25, elöl 2 ventilátor, a hátulján 1 venti van. Már levettem a ház elejét, hogy jobban szellőzzön, így nyertem majdnem 10 fokot, így lett a mostani eredmény... :B Eddig nem néztem, csak a hét közepén indítottam egy GPU-Z-t, ahol látom a CPU hőfokot is. Egyébként a Dark Rock maximális fordulaton megy, hangja nincs egyáltalán, csak nem hűti le a procit. Rosszul lenne felrakva a hűtő, vagy sz@r pasztát használtak?

(#1090) Core2duo6600 válasza rup1u5 (#1061) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én úgy vagyok vele, ha amúgy is megy a gép akkor hadd számoljon,
de csak azért nem járatom sokat, hogy számoljon ha kap csomagot és itt a ha-n van a hangsúly.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1091) Core2duo6600 válasza I.T.E.M (#1079) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem ott van a probléma elásva, hogy nem táraz be a kliens több feladatot, ellenben a boinc al, ott beállítható, hogy mennyit állítson sorba alapban talán fél napra valót.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1092) C0d3r válasza Core2duo6600 (#1091) üzenetére


C0d3r
addikt

Szerintük ez a megoldás a legjobb. Tény, hogy gyorsabban kerülnek visszaküldésre a csomagok, de annál gyakrabban van kommunikáció a projekt szervereivel.

"Can I download more than one unit at a time?
The algorithm we use works best if everybody downloads one work unit at a time, and checks back after each unit is completed. Therefore no option to download multiple units is available.
However, it is possible to work on multiple WUs at once; our latest client may do this by assigning each WU to different processing components in your computer. Folding@home differs from many other projects in that it is important for WUs to be completed in a timely manner. It is far better to get a single WU done at full speed than to complete two WUs at half speed."

(#1093) Core2duo6600 válasza -ZeeZee- (#1089) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ugyanez a cpu nálam ha megy mind a cpu mind a gpu folding és közben használom a gépet, webezés, képnézés, rendezgetés akkor 60-80 fok környékén lehet.
Ha csak a gpu számol akkor annyival melegebb a cpu mindössze amennyit melegít a vga a folyadékhűtés felső radiátorán, van külön első és hátsó venti is a gépbe, de mint tudjuk a meleg felfelé száll.

Nekem egy Phantecs entho pro ban lakik és egy corsair h 100 vagy 110 es hűti talán, 2 db 12 es venti van a folyadékhűtő radiátorán egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1094) -ZeeZee- válasza Core2duo6600 (#1093) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Tegyek a tetejére ventit? Hátha segít?

(#1095) Gerzsi


Gerzsi
tag

rosetta COVID-19

(#1096) C0d3r válasza Gerzsi (#1095) üzenetére


C0d3r
addikt

(#1097) I.T.E.M válasza Strezi (#1081) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Haladunk haladunk! :K Remélhetőleg javulni fog majd a jelenlegi helyzet, és akkor nő a hatásfok is.

Karex: Igen, több ponton is lehetne javitani a folyamatokon.

schawo: Köszi! :R

Core2duo6600: Igen, egyetértek, letölthetne többet is és akkor nem a szervereket zaklatná mindenki, ha kész az az egy amit kapott.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1098) nkmedve válasza Strezi (#1081) üzenetére


nkmedve
őstag

"De, azért javul a helyzet, én stabilan a 2M fölött vagyok utóbbi napokba, és Te is arrafelé tartasz :R"

Nálam még mindig nagyon ingadozó a WU ellátás, nem igazán tapasztaltam javulást az elmúlt két hétben. Így nagyon ritán tudok 1M/nap fölött szerezni. Amikor esetleg jön WU akkor is néha becsúszik 1-1 hiba, most pl. megint egy "PLEASE_WAIT (464)" hibával vár az egyik feltöltés, valószínűleg base creditet fog adni ez is (140 helyett 15K), közben pedig a GPU idle.

Szerintem alapvetően még mindig nincs elég munka és így inkább a legerősebb GPU-kat látja el rendszer, gondolom ezért dolgozik olyan jól a 2080 Ti nálatok. :)

Na de a lényeg, hogy mostmár valószínűleg csak néhány óra kérdése és benne leszünk a top 500-ban. :D

[ Szerkesztve ]

(#1099) Strezi válasza nkmedve (#1098) üzenetére


Strezi
őstag

Ez lehet, fent is írták, hogy a gyors válaszidőt preferálja a rendszer. Lehet hogy a netkapcsolat minősége is számít, igen sokat figyeltem a logokat, de még nem láttam feltöltési hibát.
Olyat viszont igen, hogy az egy óra alatt kiszámolt csomagot 10+percig töltögette fel. Ott is esett a kredit rendesen...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1100) marcarc válasza nkmedve (#1098) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem is áll a feltöltés egy projekten (több mint egy napja), de közben sorra kapom a WU-kat, amiket fel is tölt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.