Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Exodius


Exodius
őstag

Fasza, hogy mindenki így kísérletezik ezzel. Tényleg nincs egy kur* kiskáté ehhez a foldinghoz, hogy ne orosz-rulettezzünk?

(#1452) martonx válasza Exodius (#1451) üzenetére


martonx
veterán

i3-4330-al neked nem édes mindegy, hogy azt a két fizikai magot hányfelé érdemes bontani?
Minden a szerverektől függ, ma még nekem is egész nap unatkozott mind a két gépem.

Én kérek elnézést!

(#1453) Exodius válasza martonx (#1452) üzenetére


Exodius
őstag

Én titeket féltettelek csak. Én csak GPU-zok. Meg úgy mondod, mintha nem lenne igazam.

(#1454) martonx válasza Exodius (#1453) üzenetére


martonx
veterán

Egyébként igazad van. Csak szvsz ez az egész folding@home nem 2.5 exascale-re lett kitalálva. A CPU-k, GPU-k teljesítménye az utóbbi 2-3 évben (mondjuk a GPU-ké folyamatosan nőtt, CPU-knál volt stagnálás jó pár évig előtte) erősen megugrott, nem is beszélve most a covid miatti résztvevők számáról.
Úgy sejtem ez elég gyorsan nyilvánvalóvá vált a fejlesztőknek is, csak most hirtelen van jobb dolguk is, mint újraírni a rendszert.

Én kérek elnézést!

(#1455) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Last week at our Fireside Developer Chat we got to sit down with our community and discuss the architecture of F@h. For those who want to help, we have signup forms linked below in this post! If you were unable to attend, we have a video online: https://youtu.be/ad_TEiByZUQ

We discussed the status of Folding@home development and how we are moving forward, such as developing an open-source client and ARM-device compatibility (like the Raspberry Pi)!

We also had a call for volunteers: Many aspects of F@h could benefit from the expertise of our community members! This could involve helping us improve our protein viewer, enhancing our client, or figuring out ways to further “gamify” F@h (using points, gaining achievements, etc.

If you are interested in helping out with development, please fill out this form: https://tinyurl.com/FAHdevFinally, as we roll out a new client and new pieces of software, we will always need new beta testers to help us identify issues! If you are interested in being a beta tester, please sign up here: https://forms.gle/AzYgtZCcDwhtZXJG9

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1456) Yany válasza I.T.E.M (#1455) üzenetére


Yany
addikt

Köszi, hogy megosztottad, de ilyet nem csinálunk. Egy linket tessék alá/fölérakni, ahol ez a szöveg elérhető. Nem kicsit scam-esélyes egy TinyURL-lel kibélelt szöveg forrásmegjelölés nélkül. Netikett.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1457) I.T.E.M válasza Yany (#1456) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Facebook bejegyzés, megtalálható a F@H oldalán. Legközelebb odaírom. ;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1458) Yany válasza I.T.E.M (#1457) üzenetére


Yany
addikt

:K thx

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1459) Raggie válasza I.T.E.M (#1455) üzenetére


Raggie
őstag

Ha majd valami olyat dobnak, amitől folyamatosan jön WU akkor szóljatok! :D

Clint Eastwood FTW

(#1460) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1461) bhonti válasza Raggie (#1459) üzenetére


bhonti
tag

Vagy ha ez a vacak annyira képes lesz végre, hogy fel lehessen tölteni a 6,5 MBnyi eredményt.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1462) Core2duo6600 válasza -ZeeZee- (#1443) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen hűtő van a 9900 K -n nálad ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1463) XeeN


XeeN
senior tag

Megy ez:
06:53:53:WARNING:WU00:FS01:Failed to send results, will try again later
07:40:10:WARNING:WU00:FS01:Failed to send results, will try again later

(#1464) Moonline.


Moonline.
aktív tag

lol úgy hagytam estére a gépet hadd termeljen erre ez a hülye win update nem kilőtte... :DDD

(#1465) Yany válasza Strezi (#1448) üzenetére


Yany
addikt

Kipróbáltam, nekem is hasonlóak a tapasztalataim, jobban is hoz és kevésbé is terhel egy 20-as, mint két 10-es (ugye nekem "csak" 24 szál van, lol, megértük, hogy 3900X-szel kisebbségi komplexusom van :DDD).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1466) C0d3r válasza Raggie (#1459) üzenetére


C0d3r
addikt

Megnéztem a videót, pár dolog amiről szó volt nagyon dióhéjban.
Először felvázolták a F@H működését, a szűk keresztmetszetet a "work server (WS)"-ek jelentik.
Ezzel kapcsolatban felmerült kérdések:
- Nem-e lehetne jobb tömörítéssel csökkenteni az átvitt adatmennyiséget? -> Ebben az esetben a szerverek processzorait tennék ki nagyobb terhelésnek, a visszaküldött adatok kitömörítése által.
- WU elosztás megoldható lenne-e torrent alapon, levéve a terhet a központi szerverekről? -> Nem, mert minden egyes kliens más-más adatot kap, két egyformán nem dolgoznak.
- Egy kliens folytatni tudná-e az adott WU-ot, meg tudná határozni az adott feladat mely részén dolgozzon tovább? -> Elméletben igen, gyakorlatban azért jelent problémát, mert a klienseknek mindenképpen vissza kell jelezniük hol tartanak az adott munkával (protein/atomok vizsgálatával). Ugyanakkor ennek a lehetőségét a későbbiekben lehet vizsgálni fogják, de az egész működést át kellene írniuk, amin egyébként dolgoznak, de ez még több hónapos távlatban van.

Szóba került az új kliens:
- 7.6-os verziószámot viseli és jelenleg béta fázisban van.
- Kiválasztható lesz benne a covid-19 kutatás.
- Néhány hibajavítást eszközöltek, mint pl. a web control nem tölt be vagy állandóan újratölt, ezt itt is tapasztaltuk páran.

Ennyi ami minket érint jelenleg, a végén szóba kerül egy teljesen új, 8-as verziójú kliens, amin már régóta dolgoznak, erről röpke infók:
Ez teljesen nyílt forráskódú lesz, reményük szerint így fejlesztők a világ minden tájáról segítenek majd teljessé tenni, illetve kijavítani a hibákat.
Jelentős változás lesz benne, hogy az assignment és work szerverekkel változni fog a kommunikáció JSON over HTTP-re, ezzel egy meglévő potenciális támadási felületet küszöbölnek ki, továbbá az új API-val jobban meg fognak felelni a szabványoknak, így a külsős fejlesztőknek könnyebb dolguk lesz.
Fogadni/feldolgozni/küldeni tudja a csomagokat, de a felhasználói felület még nincs kész.

Felállítanak több fejlesztő csapatot, akik a különböző részeken fognak dolgozni (weboldal ezen belül statisztika, wordpress... kliens fejlesztés ésatöbbi). Ezekre több száz önkéntes jelentkezett már.

[ Szerkesztve ]

(#1467) Moonline. válasza C0d3r (#1466) üzenetére


Moonline.
aktív tag

A béta verzió itt letölthető, vállalkozó kedvűeknek. nálam már megy is, only covid, a beállítások öröklődnek.

https://foldingathome.org/beta/

[ Szerkesztve ]

(#1468) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ekkora csomag még sosem jött nálam CPU-ra!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1470) Core2duo6600 válasza #98320896 (#1469) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem feltétlen, mert van ami cpu ra jön, más meg a gpu ra.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1471) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Munkába állt a 2060Super is.. :)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1472) martonx


martonx
veterán

Nekem beragadt egy feltöltés. Immár 1 napja nem bírja feltölteni szerencsétlen eredményt, és úgy tűnik, emiatt új jobot se kap a GPU. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy majd az idő megoldja?

Én kérek elnézést!

(#1473) Moonline. válasza martonx (#1472) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Kliens restart?

(#1475) rup1u5 válasza Moonline. (#1467) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én egy olyan opciónak örülnék nagyon ahol be lehetne állítani, hogy a munkák végeztével kapcsolja ki a gépet. Ha több fut egyszerre akkor ki lehetne választani, hogy melyik végeztével kapcsoljon ki vagy egyszerűen csak az összes végeztével.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1476) martonx válasza Moonline. (#1473) üzenetére


martonx
veterán

Azon már párszor túl voltam. Viszont ma 5 órányi szenvedés után, csak sikerült feltöltenie, és meg is jött a következő csomag :D

Én kérek elnézést!

(#1477) Tyrel válasza rup1u5 (#1475) üzenetére


Tyrel
őstag

Advanced Control-on nyomsz egy Finish-t, akkor minden WU-t befejez még, de nem kezd helyettük újakat... (elvileg, bár sztem néha bugos)

Utána megnézed a leghosszabbat, hozzáadsz a becsült számítási idejéhez 10 percet (hibatűrésnek + feltöltési időnek)... az így kapott időt átváltod másodpercekre pl. egy online calculatorral.

Aztán CMD-be mehet is hogy:
shutdown -t 5 /s -f
az ötös helyére beírod ahány másodpercet akarsz... és kész otthagyhatod a gépet, le fog állni.

Nem szuper kényelmes megoldás, de amíg a F@H kliens ilyen gyökér addig ez van...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#1479) -ZeeZee- válasza Core2duo6600 (#1462) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

(#1480) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Na, átjöttem én is ebbe a csapatba a folding hungaryból, úgy is meg fogja előzni..

(#1481) rup1u5 válasza Tyrel (#1477) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez nekem már "tudományosfantasztikus" kategória.
Egyszerű user vagyok, nekem GUI kell.

Azért kösz! :R Ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1482) C0d3r válasza rup1u5 (#1481) üzenetére


C0d3r
addikt

(#1483) Puma K válasza Tyrel (#1477) üzenetére


Puma K
veterán

"shutdown -t 5 /s -f"

Öö... az nem shutdown -s -t *másodperc érték* ?

Én ezzel lőttem le a gépet ha pont kapott x órás munkát este-éjszaka...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1484) FLATRONW válasza martonx (#1476) üzenetére


FLATRONW
őstag

A jövőben ilyen esetekre a következőt tanácsolom.
1. Program bezárása (a tálca jobb oldalán is be kell zárni)
Ennek ellenére néha beragad egy-két folyamat, általában a fahcore.
2. Ebben az esetben a Feladatkezelőben kell bezárni azt.

3. Megnyitni a program mappájának Work almappáját és törölni a 0x almappát (ez tartalmazza a letöltött feladatokat, az aktuális ellenőrzőpontokat és a feltöltésre váró eredményt is)

(#1485) rup1u5 válasza C0d3r (#1482) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez a nekem való! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1486) cyanide válasza Puma K (#1483) üzenetére

Én is kb ezt használom, de a cmd-t sem kell megnyitni. Simán Win + R, majd a futtatás mint ablakba mehet a következő:
cmd /c shutdown /s /t 7200
A végén az időt variálom csak, mert a futtatás ablak megjegyzi a legutolsó parancsokat. /f nekem nem szokott kelleni, de ha van valami program, ami be tud ragadni, akkor mehet az is.
Ha pedig meggondolom magam és mégsem szeretném leállítani, akkor ez megszakítja a folymatban lévő időzített leállítást:
cmd /c shutdown /a

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#1487) hokuszpk válasza cyanide (#1486) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

es meg csak a "cmd /c" elotag se kell ! :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1488) cyanide válasza hokuszpk (#1487) üzenetére

Valóban. Már egy pár éve így használtam, de már nem tudom miért raktam bele.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#1489) Raggie válasza C0d3r (#1466) üzenetére


Raggie
őstag

Értem, akkor továbbra is az a helyzet, hogy szervert kellene venniük, hogy hatékonyabban(gyakrabban) kapjunk WU-t és ehhez meg pénz kell, ami nincs.

Mindegy, eleve önként adakozunk számítási kapacitást szóval nem panaszkodom.
Csak ma is kábé 1 db WU-t kaptam pedig egész nap ment és várt a gép. :)

Clint Eastwood FTW

(#1490) C0d3r válasza Raggie (#1489) üzenetére


C0d3r
addikt

F@H fórumon láttam több felajánlást szerverre, illetve nagyobb cégek is besegítenek.
Az elmúlt hetekben hatalmas számítási kapacitás szakadt rájuk a koronavírusnak "hála", amit ekkora mértékben biztos nagy kihívás kezelni.
Szemmel láthatóan rajta vannak az ügyön, idővel megoldják, nekünk csak türelemmel kell lennünk és futtatni továbbra is a klienseket.

(#1491) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1492) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Nagyon elfogytak a csomagok...egész nap megy a gép és 7 WU-t csinál, GPU-ra nem kapok semmit. Múltkor 27 volt meg egy nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1493) hunluki válasza Moonline. (#1492) üzenetére


hunluki
senior tag

Én most feltölteni nem tudok, pedig van kész vga és procis csomag is, gép meg malmozik üresbe.

(#1494) Strezi válasza Moonline. (#1492) üzenetére


Strezi
őstag

Túl sok nekik a kliens :((( Eléggé kiábrándító, hogy a világ összedja nekik a legnagyobb szuperkompjútert, aztán a töredékét tudják csak felhasználni...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1495) nkmedve válasza Strezi (#1494) üzenetére


nkmedve
őstag

Azért ez még mindig egy egyetemek által futtatott projekt. Nincs egy Google vagy Amazon infrastruktúra mögötte, és még egy ekkora cég se tudná egyik napról a másikra (de vehetünk hetes-hónapos távlatot is) megtízszerezni a szerverei kapacitását. Arról nem beszélve hogyha egyszerűen nincs elég munka, mert a sok kliens mindent hamar kiszámol akkor nyilván állni fog a kapacitás egy része.

Nem igazán értem, hogy miért panaszkodik mindenki, nem kötelező sem beszállni, sem benne maradni a kutatásban. Ha valaki úgy érzi, hogy nem kap elég munkát, hogy megérje járatni a gépet, akkor ne járassa 24/7-ben. Nálam is hosszú idő után először a múlt éjjel pihent a gép, most újra bekapcsoltam és már pörög is a CPU és GPU.

Egy ideig érdekes futni a pontok után, a lehető legtöbbet kisajtolni a hardverből, folyamatosan figyelni, hogy dolgozzon a rendszer, de végső soron a kutatás szempontjából ez nem lényeg (sőt káros is lehet ha mindenki folyamatosan frissítgeti és újraindítgatja a kliensét).
A lényeg, hogy álljon rendelkezésre bizonyos számítási kapacitásami igény esetég elvégzi a szükséges munkát, lehetőleg hatékonyan (ie. nem gyenge irodai munkára tervezett laptopokkal). Valószínűleg messze nem kell nekik erre 2.5 exaFLOPS.

(#1496) hunluki válasza nkmedve (#1495) üzenetére


hunluki
senior tag

Amúgy ilyenkor nem tudnának valamelyik cloud szolgáltatónál bérelni WU szerónak infrát?
Ez a mostani giga load úgyis alábbhagy egyszer, ráaadásul cloudos cuccok pont az ilyen peak terhelések kezelésére lennének jók.

Nyilván másnak is eszébe jutott már, csak nem értem miért nem lépték meg.

(#1497) C0d3r válasza hunluki (#1496) üzenetére


C0d3r
addikt

Folyamatosan állnak munkába a szerverek, immár 30-ra bővült a lista.

(#1498) C0d3r


C0d3r
addikt

F@H fórumon találtam egy jó tippet a FAQ-ban.
Van lehetőség beállítani a klienst úgy, hogy hamarabb kezdjen el letölteni új WU-ot. Alapesetben ha az előző WU 99%-nál jár, akkor kér. Sajnos nem túl engedékeny a rendszer, alap 99%-ot 90%-ra lehet levinni, alacsonyabb értéknél hibát dob. Egyetlen hátránya amit írnak a FAQ-ban, hogy a kapott pontok kalkulációja ugyebár a WU letöltésétől megy, tehát valamivel kevesebb jár érte, de szerintem ennyit bőven megér az, hogy talán hamarabb kezdhet el dolgozni a gép. Én mindenesetre beállítottam, aztán majd kiderül használ-e valamit.

Beállításhoz katt: Configure -> Expert -> Extra client options mező alatt Add -> felugró ablakban Name mezőbe: next-unit-percentage Value: 90

Tehát így kell kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#1499) C0d3r válasza C0d3r (#1497) üzenetére


C0d3r
addikt

Plusz lehet itt már nem is kizárólag a szerverek jelentik a szűk keresztmetszetet, hanem a WU-ok összeállítása, generálása. Amekkora tempóval dolgozzuk fel, biztos nagy kihívás a kutatóknak kielemezni az eredményeket, majd a kapott értékek alapján újakat létrehozni.
Projektek listáját elnézve nem dolgozik rajta olyan sok kutató, 10-12 körüli a létszám, és látható egy ember milyen sok projektet menedzsel. Gondolom ez se úgy működik, hogy az egyetemről leakasztanak valami elsőéves suhancot, hogy na gyere fehérjéket elemezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.