Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) -ZeeZee- válasza Petykemano (#649) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Sajnálom, mert végre pont GPU-s volt. Ez van, örülök, hogy segíthetek.

(#652) hokuszpk válasza Szakbarbár (#650) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Viszont én kiszállok, olyan öreg és lassú a gépem, hogy 6 nap alatt csinál egy WU-t."

amelett, hogy koszonjuk az eddigi munkadat, a zoldek ( itt most a kornyezetvedokre gondolok ) neveben is szeretnem megkoszonni, hogy mellozod a projektet.
Egy modernebb videokartya amellett, hogy 1-5 ora alatt vegez egy nagyobb matekkal is, talan meg a szamitasi celokra elhasznat energiafelhasznalast tekintve is joval optimalisabb megoldas.
-- még akkor is, ha AMD :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#653) Szakbarbár válasza hokuszpk (#652) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sokat nem tettem hozzá a projekthez a 10 éves gépemmel, 1-1 WU ment le az asztali gépemen (Athlon X3 425) és a laptopon (Core i5-3210M). De tény, hogy sosem szokott menni egész nap a gép. Amióta család van, megváltoztak a prioritások és nem a PC élvez elsőbbséget :)
"Egy modernebb videokartya amellett, hogy 1-5 ora alatt vegez egy nagyobb matekkal is, talan meg a szamitasi celokra elhasznat energiafelhasznalast tekintve is joval optimalisabb megoldas."

Kis matek a végére: a gépem 48 óra alatt végez egy WU-val, 100W fogyasztás mellett: 4,8 KWh villamos energia=240 Ft.
Ugyan ez egy mai gépen fenti példával 5 óra alatt 0,5 KWh= 25 Ft.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#654) martonx válasza Szakbarbár (#650) üzenetére


martonx
veterán

Ezek szerint az arány még sokkal rosszabb, mint gondoltam. A ~700 résztvevőből végülis 12% hozza a csapat pontjainak 80%-át. Ergo, még ha parasztságnak is tűnik, de tényleg közel semmit nem ér, amikor valaki lelkesen beáll a 10 éves laptopjával, mert pont ugyanennyi erővel hordhatna vizet is az óceánba kiskanállal.

Én kérek elnézést!

(#655) benzol


benzol
aktív tag

A BOINC Rosetta@Home projekte is is nagy részben már Covid task-okat kap. :K


///\oo/\\\

(#656) Petykemano válasza martonx (#654) üzenetére


Petykemano
veterán

Figyelembe véve, hogy mekkorára duzzadt a közösség, Szerintem nem parasztság 10 éves géppel nem nyüstölni Paksot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#657) hokuszpk válasza Petykemano (#656) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+1. foleg ugy, hogy -- nem akarom elvenni senki kenyeret, de -- perpill munkanelkuli a vega56, idonkent ujrainditom, amikor 15 perc fole megy a "next attempt"; es hiaba, akkorsem kap semmit.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#658) Duck663 válasza hokuszpk (#657) üzenetére


Duck663
őstag

Hmmm, nálam folyamatosan jönnek a feladatok, megállás nélkül, éjjel ugyan nem tudom mi volt, de a pontokat elnézve dolgozott. Ilyen helyzetben én 2-3 percnél nem várok többet. Szerintem ilyenkor valami listát generál, hogy hol vannak szabad előforrások, és talán azzal hogy gyakrabban újraindítom, a rendszer úgy veszi, hogy több szabad VGA-m van már, és hamarabb kioszt valami feladatot. De ez csak egy tipp. Viszont eddig bevált. :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#659) Moonline. válasza Petykemano (#637) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Na, ennek már megint sok értelme volt külön csapatot indítani...nincsen olyan stat oldal, ahol ország szerint mutatja a krediteket?

(#660) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nekem nem jött semmi már kb 24 órája.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#661) fatal` válasza martonx (#631) üzenetére


fatal`
félisten

Én számolok mindent. De covidot külön nem tudsz, mert csak anyn működik.

(#662) fatal` válasza Exodius (#639) üzenetére


fatal`
félisten

Ez elkerülte a figyelmem. :) Sorry!

(#663) Duck663


Duck663
őstag

Egymás után 2 ilyet kaptam:
16:22:25:WU01:FS01:Upload complete
16:22:25:WU01:FS01:Server responded WORK_QUIT (404)
16:22:25:WARNING:WU01:FS01:Server did not like results, dumping
16:22:25:WU01:FS01:Cleaning up

19:25:49:WU01:FS01:Upload complete
19:25:49:WU01:FS01:Server responded WORK_QUIT (404)
19:25:49:WARNING:WU01:FS01:Server did not like results, dumping
19:25:49:WU01:FS01:Cleaning up

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#664) bhonti válasza Duck663 (#663) üzenetére


bhonti
tag

Hát igen, ilyen a BOINC-nál nem szokott lenni, meg olyan sem, hogy ha másik elosztó szerverhez kapcsolódsz épp, akkor kapsz munkát. Ott mondjuk nem is látszik, hova. Az fordul max. elő nagynéha, hogy az eredményt egy darabig nem tudod feltölteni, de akkor később.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#665) Toomy


Toomy
senior tag

gpu-ra én sem kapok reggel óta semmit. cpu-ra viszont folyamatosan jön.
Párszor már újraindítottam a gépet, de akkor sem jön semmi feladat a vga-nak.
Na most az újraindítás után 2percre már van feladat a vga-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#666) XeeN válasza Duck663 (#663) üzenetére


XeeN
senior tag

Nálam ma 2 GPU WU ment a kukába... (eddig.)

(#667) Petykemano válasza Duck663 (#663) üzenetére


Petykemano
veterán

hát igen, valami kliensoldalon futtatott checksumot kitalálhatnának, hogy ne vesszen járba az egész.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#668) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok, én is beszálltam a csapatba egy Strix Vega64-el.
Nyomom a Prohardver csapatnak a pontot! :)
User nevem: "Mazsom/Raggie"

Az reális, hogy kb két óra alatt számol le egy WorkUnit-ot?

SZERK: meg az is reális, hogy CPU-ra semmilyen feladatot nem kapok csak GPU-ra? (i7-3770k)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#669) XeeN válasza Raggie (#668) üzenetére


XeeN
senior tag

Igen.

(#670) Duck663 válasza XeeN (#666) üzenetére


Duck663
őstag

Most már tudom legalább, hogy hova tűnnek a pontjaim. De nagyon sok már, az össze számítás negyede/ötöde kb kuka volt.

(#664) bhonti: Gondokozom azon a BOINC-on, de maradnék inkább ebben a csapatban.

(#665) Toomy: Nekem eddig folyamatosan jöttek a feladatok, a problémák után újraindítottam és 2 órán keresztül semmi sem jött.

A tengerentúlon nagy gebasz van, nagyon meglódult a fertőzöttek száma: [link]

Remélem az amit tesztelnek, hatásos lesz.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#671) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Mely projektek dolgoznak a covid 19 en a boincon ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#672) raider21 válasza Core2duo6600 (#671) üzenetére


raider21
aktív tag

Rosetta@Home és valószínűleg a CAS@Home.

raider21

(#673) Hajdi válasza Duck663 (#670) üzenetére


Hajdi
senior tag

"A tengerentúlon nagy gebasz van, nagyon meglódult a fertőzöttek száma: [link]"

Nekem inkább a hazai halálozási arány, ami ijesztő. Nagyon nem állunk benne fényesen.

"The Man Who Sold the World"

(#674) bhonti válasza Duck663 (#670) üzenetére


bhonti
tag

Mért ne mehetne a 2 akár egyszerre? ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#675) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A Folding az nektek sem kap csomagot ?
Olyanokat írkál, mintha kapcsolódni sem tudna.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#676) Sdi válasza Core2duo6600 (#675) üzenetére


Sdi
addikt

Hogy érted hogy nem kap ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#677) tomazin válasza Core2duo6600 (#675) üzenetére


tomazin
veterán

Igen, nekem is fel napokat all a gpu.

(#678) rup1u5 válasza Core2duo6600 (#675) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam 24 órán át nem jött semmi tegnap. Aztán este és hajnalban érkezett 1-1 nagyobb Covid19-es csomag GPU-ra.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#679) Sdi


Sdi
addikt

Nekem tegnap reggel óta 10 befejezett csomagom volt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#680) Core2duo6600 válasza Sdi (#676) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tegnap este feltettem, és ma reggel ugyanott volt.
Nem tud kapcsolódni és erre dobálja az errorokat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#681) akaido


akaido
addikt

Feladtam, nekem nem működik, bocsesz emberek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#682) Sdi válasza Core2duo6600 (#680) üzenetére


Sdi
addikt

Tűzfalon át tud menni ? Passkey ? Esetleg még annyi, hogy én rendszergazdai módban futtatom. Lehet, hogy nincs hozzá semmi köze, de amikor abban kezdtem futtatni, egyből beesett egy csomag. Lehet csupán véletlen volt. Egyébként elég hektikusan ossza a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#683) Core2duo6600 válasza Sdi (#682) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A szabványos portok engedve vannak.
Ilyeneket írkál a logban :
No WUs available for this configuration
08:37:48:WU00:FS00:Connecting to 18.218.241.186:80
08:37:49:WARNING:WU00:FS00:Failed to get assignment from

A Boinc azonnal elindult.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#684) martonx válasza Hajdi (#673) üzenetére


martonx
veterán

Ne aggódj, semmivel se rosszabb nálunk a halálozási arány, mint máshol, csak ellentétben a máshollal, nekünk fingunk sincs, hogy mennyi lehet itthon a fertőzöttek valós száma.
Amit viszont nem értek, hogy mi folyik az olaszoknál, spanyoloknál.

Én kérek elnézést!

(#685) Sdi válasza Core2duo6600 (#683) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem is ezt szokta írni egy ideig. Most pl. ezt írta :
08:50:48:WU00:FS00:Connecting to 128.252.203.9:8080
08:50:50:ERROR:WU00:FS00:Exception: Server did not assign work unit

Most meg jött egy cpu-s csomag.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#686) peterattila válasza martonx (#654) üzenetére


peterattila
aktív tag

Lehet én is kiszállok :( . Nálam gtx750ti: 2020-03-27T02:13:10Z, és még van hátra majd' 3 óra. Egy mai kártya köröket ver rám.

(#687) Sdi válasza peterattila (#686) üzenetére


Sdi
addikt

Azért várd ki a végét, mert lehet hogy szép pontszámot kapsz utána.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#688) n00n válasza Sdi (#687) üzenetére


n00n
őstag

Én egy GTX 960-at próbáltam beüzemelni, de nagyon lassan számol ki bármit is. Maradok a CPU-nál.

(#689) Duck663 válasza Hajdi (#673) üzenetére


Duck663
őstag

Úgy tudom, hogy azoknak akiket elvitt ez a sz@r, nagyrészt volt más betegségük, ez csak tetézte a problémáikat, amivel már nem bírt a szervezetük. Nem tudom, hogy ez a malária elleni gyógyszer segített volna-e rajtuk, nehéz megmondani, ha le van pukkanva a szervezet, mert minden azon múlik. Közben már az is lehet, hogy akik igazoltan betegek, azok már kapják. (Illetve valahol remélem, hogy tolják beléjük.) Ha csak pár %-al növeli az esélyüket, már megéri.

(#684) martonx Ezt neked is írom. Ha aggasztó halálozási arányt akarsz látni, nézd meg a hollandot. Ott tényleg érthetetlen mi folyik. Az kicsit olyan, mintha nem is lennének egészségügyi intézmények az országban.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#690) hokuszpk válasza n00n (#688) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet kene irni valami ajanlot, hogy milyen procival / gpuval erdemes beszallni. Most tenyleg 1 Exaflops felett van a kapacitas, nincs eleg csomag, akinek a gepe 2-3 nap alatt dolgoz fel egyet, az inkabb ne eroltesse. Es most nem azert irom, mert sajnalom a pontokat vagy eppen azert, mert munkanelkuli a Vega, hanem mert --- __SZERINTEM__ -- minden perc szamit. Van felesleges kapacitas a rendszerben, ne vegyuk el azok elol a melot,akinel ugyanaz a szamitas 5-10x gyorsabban es mondjuk huszadannyi energiafelhasznalassal megvan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#691) schawo válasza n00n (#688) üzenetére


schawo
titán

A 960 gyorsabb, mint bármilyen CPU. Csak sokkal nagyobb csomagokat kap, ezért tovább tart.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#692) CzGöbe válasza hokuszpk (#690) üzenetére


CzGöbe
tag

Nem hiszem, hogy minden perc számítana, mert az adatokat emberek dolgozzák fel, valószínűleg azért sincs új csomag sem, mert nem dolgozik rajta annyi tudós, nincs annyi ötlet, így számolnivalójuk... De azzal egyetértek, hogy ne pazaroljunk annyi áramot, amikor egy modern hardver nagyságrendekkel kevesebb energiából megoldja.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#693) Duck663 válasza hokuszpk (#690) üzenetére


Duck663
őstag

Na jó és hol húzzuk meg a határokat? 4 magnál? Abból is van annyiféle. Vagy VGA-nál? Nem mondhatunk nyers számítási teljesítményt, mert az nem a valós, VGA generációt sem, mert az meg egy széles palettát fed le.

Nekem egy RX580 van, 80W fogyasztás mellett dolgoztatom, így egy-egy projekt 3 óra alatt megvan. Ha alap fogyasztási kerettel használom, +50W fogyasztás mellett 10%-ot gyorsul! Azaz, az sem mindegy, hogy hogyan használjuk, azt amink van, energiagazdálkodás szempontjából.

Igazából az lenne a jó, ha lenne egy program, ami nem csak teljesítményt mér, hanem mellette fogyasztást is, amivel keletkezne egy arányszám, és azzal meghúzni egy határt, megadni egy értéket, hogy mi felett jöhet és mi alatt, pedig köszönjük a lelkesedésed, de inkább engedd el a dolgot.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#694) Strezi válasza hokuszpk (#690) üzenetére


Strezi
őstag

Jó meglátás. Konfigom malmozik, pedig bk. 45 perc lenne egy WU. Tegnap este volt három, ezért bekapcsolva hagytam, de mostanáig meg semmi ...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#695) schawo válasza Duck663 (#693) üzenetére


schawo
titán

Jó ötlet, én is visszahúztam 200W-ról 120-ra a 2070S-t, és a számítási gyorsaság szinte meg sem mozdult. A 15k-s csomag 1:55 helyett 2:10 alatt készül el. A ppd 1,5-ről 1,35-re esett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#696) Hajdi


Hajdi
senior tag

3 napja nem láttam egyszerre dolgozni őket!

Lehet tiltom is a GPU részét és csak a CPU-t hagyom 6 szálon. Most is épp elszaladtam a boltba, mondom utána játszok kicsit, erre beindult a GPU is. :DDD

"The Man Who Sold the World"

(#697) hokuszpk válasza CzGöbe (#692) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, tulzasba estem a "minden perc" kifejezessel, de azert csak nem mind1, hogy azok a feldolgozo emberek par ora utan megkapjak az agyalnivalojukat, vagy kell ra varni par napot, mert eppen egy notebookos core 2 duora osztotta ki a rendszer.
lehet azert nincs uj szamolnivalo, mert a kovetkezo lepeshez még varnak valami lassabban halado vasra.
* mondjuk ha en csinalnam, biztos lenne benne redundancia, marminthogy tobb vas szamolja ugyanazt, aztan ha harombol harom egyezik, akkor az tutti, de ehhez is meg kell varni a leglassabb feladatvegrehajtot.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#698) Core2duo6600 válasza Sdi (#685) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát majd meglátjuk, egy i7 4771 - AMD HD 7800 (nem tudom milyen pontosan a vga) van értelme egyaltalán várni csomagra?
A másik céges gépem meg egy 7700 K abban nincs külön vga.

A céges gépet dolgoztatom, az itthonit sajnálom rá.
Itthon amúgy egy i9 9900K - 2070 rtx van. + pár korábbi i5 ill. i7 es.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#699) hokuszpk válasza Core2duo6600 (#698) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azon a 9900K + Rtx2070 -en lehetne igazan szamolni.
de majd ha radtusszent valaki a sarki boltban, es megsem vagy immunis, akkor utolag mar hiaba sajnalod.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#700) C0d3r válasza Hajdi (#696) üzenetére


C0d3r
addikt

Én azt nem értem, hogy miért a CPU-t helyezik előnybe többen is, miközben egy GPU köröket ver rá. Azért, mert a CPU-s csomagok elkészülnek mondjuk 2 óra alatt a GPU meg 3, az nem azt jelenti, hogy gyorsabb az előbbi, hanem annyival nagyobb adatcsomagot kapott az utóbbi.
Egységnyi idő alatt többszörösen nagyobb adatot dolgoz fel, még ha a 2 vs 3 óra példából nem is egyértelmű. Lehet, hogy 3 óra működés alatt 10-20x több számítást végez a CPU-nál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.