Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Viktor0610 válasza Predatorr (#1250) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

eltűntek a szarságok fb-ról (kop-kop-kop)
Elfogadom, ha ezt tapasztaltad, de nem találkoztam még ilyennel egy telefonomon sem, és nem is olvastam sehol hasonlóról.
- Induláskor jelszónál teljes bill. van, nem csak számok.
Én ezt akkor tapasztaltam, ha a képernyőzár jelszó volt, nem PIN-kód.
- Messenger nem kockásodik ikonilag, nem b.szkod használhatatlan ablakokat a képernyőre.
Ha ezen a chat fejek helyetti buborékot érted (mint ami régen, droid 10 alatt van/volt), akkor az fura, szerintem max. idő kérdése, és buborékok lesz ismét a chat fejek helyett.
- Szintén msngr-ben viszont eltűntek a témák, csak az alapszín jelenik meg, és ezúttal hiába állítom át a színek megjelenítését vagy a módot, semmi nem segít rajta. Tipp?
Úgy tudom, valami eu-s dolog miatt kellett az Fb-nek (ezen belül a Messengernek is) több változtatást eszközölnie bizonyos funkciókkal. Tehát kikerültek funkciók az appokból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1252) Predatorr válasza Viktor0610 (#1251) üzenetére


Predatorr
őstag

De nem fogadtad el, hiába mondtam, hogy csak a telón csinálja. Hogy miért, azt én sem tudom, "védelem" naprakész, új appot nem tettem föl, a frissítéssel fertőződők közül (legalábbis amelyekről tudni) egyet sem használok.
Megnézem, lehet, mellé nyomtam, és jelszót lőttem be. :U
Elméletileg minden naprakészre frissült. Ha ilyen bug van, inkább a téma háttereket ne lássam, mint a billentyűzetre ugráló, használhatatlan üzeneteket és a többi baromságot.
Még tegnap is működtek a msngr témák, visszaállítás előtt. Anno még én írtam e topicban az ilyen hibával szembesülőknek, hogy a normál színkezeléssel helyreáll, de most nem teszi.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1253) Predatorr válasza Multibit (#1249) üzenetére


Predatorr
őstag

A biztonsági beállításoknál találsz olyat, hogy "Engedélyezés és visszavonás". Ez alatt egy rakás programot, amely adatokat gyűjt és továbbít egyéb beállításoktól függetlenül. Itt kikapcsolhatod őket. 10mp-enként egyet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1254) Multibit válasza Predatorr (#1253) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm! Az Mi Videotól eddig is vissza volt vonva az engedély. A Biztonság alkalmazástól tudtam még visszavonni, de az összes többinél le van tiltva (ki van szürkítve) a Visszavonás gomb :U

(#1255) Viktor0610 válasza Multibit (#1254) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam mind kattintható.
Ha jól sejtem, nem vagy bejelentkezve Mi Fiókkal?

Samsung Galaxy A54

(#1256) Multibit válasza Viktor0610 (#1255) üzenetére


Multibit
veterán

Nem vagyok. Nem csináltam Mi fiókot.

(#1257) Predatorr válasza Multibit (#1256) üzenetére


Predatorr
őstag

Látod. "Én" fiók nincs is, csak "Mi". :D Gyanús! :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1258) Multibit válasza Predatorr (#1257) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tetszik, hogy majd' minden gyártó erőlteti ezt a saját fiók saját felhő dolgot. Bőven sok nekem a Gugli és az ő szolgáltatásai.

(#1259) Multibit válasza Multibit (#1249) üzenetére


Multibit
veterán

"Kedvenc" telefonom legutóbbi szorgoskodása (ma 6:42-től, 24h visszamenőleg): számosság, eloszlás. Ez eddig a csúcs 24 óra alatt :C
A meglátogatni szándékozott helyek: [link] - megjegyzem, az utolsó négy viszonylag új, korábban nem próbálkozott ezeken ;)

(#1260) Predatorr válasza Multibit (#1258) üzenetére


Predatorr
őstag

Visszaállításkor nem rossz az, csak nem kell megengedni neki minden mentését. Te állíthatod be. Azért látok olyan címeket a listádban, amelyek inkább egy adware miatt jelentek meg, biztosan nem a xiaominak köszönhetők.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1261) Multibit válasza Predatorr (#1260) üzenetére


Multibit
veterán

Visszaállításkor nem rossz az
Erre eddig is jó volt a Gugli szolgáltatása

inkább egy adware miatt jelentek meg
Lehet, de akkor az Poco-specifikus adware? ;] Korábban is voltak droidos telefonjaim (Samu, Huawei), egyik sem viselkedett így. Minden más eszközöm a LAN-on sokkal kevésbé aktív. A 31-es végű, pl. a nejem Szifonja. Ez egy-két hosztot látogat csak (growth-pa.googleapis.com). A 245-ös végű a torrentes NAS-om. Annak még port is nyitva van a routeren. Mégsem floodolja szét a hálózatomat. Ja, soha nem volt lokális tűzfal a droidos telefonjaimon, úgy látszik, most kéne valami...

[ Szerkesztve ]

(#1262) Predatorr válasza Multibit (#1261) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én meg a kuglit kerülöm, ahol tudom. :) Onnan biztosan hamarabb kerülnek tovább adatok, mint bármelyik telefongyártótól.
Orosz reklámszerver van ott pl, kaphattál bármit. Látod, nekem is húzta valami a követőket fb-ba. Valószínűleg egyébként az ACR. Másik telód nincs, hogy megnézd, poco-specifikusak-e ezek a szerverek? Mondjuk gyári, frissített állapotban.
Azt tudom, hogy volt Mi Band 4-em, akkor Galaxy S8-cal, pucoláskor mindig megjelent egy kínai program, amely amúgy sehol nem volt megtalálható. De nem orosz.
Vagy váltasz nem kínai telefonra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1263) Viktor0610 válasza Predatorr (#1262) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Téged szemlátomást nem szeret a Xiaomi.
"Azt tudom, hogy volt Mi Band 4-em, akkor Galaxy S8-cal, pucoláskor mindig megjelent egy kínai program, amely amúgy sehol nem volt megtalálható."
Ez is olyan, amit nem tapasztaltam, nem is olvastam még csak hasonlóról sem korábban.

Samsung Galaxy A54

(#1264) Predatorr válasza Viktor0610 (#1263) üzenetére


Predatorr
őstag

Biztosan nem figyelted árgus szemekkel tisztítás közben, ahogy végig pörgette az appokat. Band topikjában szerintem volt, és nem minden telefonon jött elő.
Mellesleg visszatértek az automata bekövetések. :W Most már tényleg fingom nincs, h miért, azon kívül, hogy xiaomi. Lehet, megpróbálok egy tiszta gyári visszaállítást, nem engedve a helyreállítást google-ből és mi cloud-ból sem, aztán végig melózok egyesével mindent. :((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1265) Predatorr válasza Viktor0610 (#1263) üzenetére


Predatorr
őstag

Esetleg benne voltam a fél mrd ellopott adatban Fbúkon? De csak telón jön, mintha a Mi cloud szivárogna. Szűz telón majd kiderül, ha eljutok addig, de nagyon nem akarok órákon keresztül appokat másolni, telepíteni, beállítani.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1266) Viktor0610 válasza Predatorr (#1265) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akár ez is lehetne, de emlékeim szerint én is benne voltam, és nem csinál ilyet a teló. Jelszót sem változtattam (úgy tudom, azt nem is szerezték meg), viszont aktív a két lépcsős azonosítás.

A biztonság kedvéért ránéztem a bejelentkezésekre, semmi ismeretlent, szokatlant nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1267) Predatorr válasza Viktor0610 (#1266) üzenetére


Predatorr
őstag

Sehol nem adok meg telefonszámot "biztonsági" szoftvernek, mivel az nem biztonságos. :)
Nálam sincs semmiféle ismeretlen bejelentkezés, nincs követés-bejelölés, egyszerűen semmi, csak megjelentek ezek a "követett" oldalak. Kiléptem néhány aprós csoportból, mert egyre többen jelentek meg hasonló reklámok. Bármi is volt a probléma, csak Androidon jelentkezett, a Snapdragon chipseteket meg ismerjük, tele vannak biztonsági ré... kapukkal. Samsung az Exynossal nagyon jó volt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1268) Predatorr


Predatorr
őstag

Ma reggel megint: belépés után (tel. aut. bekapcs) RESTART.
Nagyon várom már a következő ROM-ot, mert ez a 12.0.6 nagyon tré, a 12.0.8-at meg hiába töltöttem le, azt mondta a rendszer, hogy nem hajlandó frissíteni.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1269) Multibit válasza Predatorr (#1268) üzenetére


Multibit
veterán

12.0.8-at meg hiába töltöttem le
Nekem automatice jött a 12.0.8. Igaz, nem root-olt a telefonom, csak mezei userként használom a telót, nem vadászok alternatív rom-okat. Szerencsére nem szokott újraindulgatni. Ha nem lenne a már ecsetelt biztonsági issue, akár elégedett is lehetnék vele.

[ Szerkesztve ]

(#1270) Predatorr válasza Multibit (#1269) üzenetére


Predatorr
őstag

Én sem rootoltam, gyári ROM van rajta! Nem hajlandó 12.0.6-ról frissíteni.
Közben kiderült, másoknál is eltűntek a msngr 3D témák, az legalább nem telóbaj, illetve nem jöttek vissza a négyzet-profilok és a kitakarós buborékok.
Ma reggelre hirtelen tele lett a fb történetem kínai, román, thaiföldi követésekkel. :Y :W Tevékenyseggnaplóban semmi, semmit nem telepítettem, semmi nem frissült. Letiltásra "valami nem sikerült". :O

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1271) Predatorr válasza Predatorr (#1270) üzenetére


Predatorr
őstag

"A legújabb frissítőcsomag nem elérhető, használja a "Frissítés" gombot!".

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1272) Predatorr válasza Predatorr (#1271) üzenetére


Predatorr
őstag

Nincs jogosultságom a frissítési logokat megtekinteni sem.
RJGEUXM a RM
11 RKQ1.200826.002 az Android.
Létezik vmi PC-s ROM frissítési lehetőség, mint Samsungokhoz?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1273) Satus válasza Predatorr (#1272) üzenetére


Satus
tag

Ez van "https://xiaomiflashtool.com/download/xiaomi-flash-tool-20210226" .

Van hozzá útmutató .

(#1274) Predatorr válasza Satus (#1273) üzenetére


Predatorr
őstag

Köszi, leszedtem, de cxsak ilyen ROM-ot találtam:
Xiaomi_Poco_X3_V12.0.4.0.QJGMIXM_20201026.0000.00_Global_10_XFT, 3.8GB.
Ez lenne még (V12.0.8.0.QJGMIXM, csak 2.3GB), de az enyém RJGEUXM. Nem tudom, mi a különbség, mindenesetre a telefon ezt nem akarta feltenni.
Még mindig "nincs jogom" megtekinteni a frissítési előzményeket, nem értem, miért. :B

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1275) Satus válasza Predatorr (#1274) üzenetére


Satus
tag

Ezt találtam
"https://adimorahblog.com/new-android-11-based-miui-12-update-for-the-poco-x3-nfc/"
esetleg segíthet .

(#1276) Satus


Satus
tag

xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10

"https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10.zip/download"

(#1277) Satus


Satus
tag

A Poco helyett Miui laucher van . Nálam gyorsabb lett.

(#1278) llaszlo


llaszlo
veterán

A következőt tapasztaltam.
MIUI EU 12.5
Ha bluetooth headsetet használok és lecsatlakoztatom, akkor van, hogy utána teljesen süket a telefon. Hívásnál semmit sem hallani. Újra indítás után megint jó. Volt amikor hívás közben némult el és csak az újraindítás segített.
A headset egy airpods 1-es.
Tapasztalt már más is ilyet? Van rá valami megoldás?
Korábban teljesen jól működött. Nem tudom, hogy mit állítottam el, hogy rossz lett.

(#1279) Viktor0610 válasza llaszlo (#1278) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem 12.0.5.0 a ROM verziója?

Próbáld meg a Wi-Fi, mobilhálózatok és Bluetooth visszaállítása menüpontot, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1280) Multibit válasza llaszlo (#1278) üzenetére


Multibit
veterán

Nem találkoztam ilyen hibával. Denon Envaya BT soundbart használok, nincs gond vele, lecsatlakozás után sem.

(#1281) llaszlo válasza Viktor0610 (#1279) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez pontosan miket töröl? Mert ha jól látom, akkor mindent. Nem lehet csak a BT-t törölni külön? adb-vel is jó, hogyha úgy megoldható.

(#1282) llaszlo válasza Satus (#1276) üzenetére


llaszlo
veterán

Frissítettem.
Mi ez a rusnya fekete csík alul?

(#1283) Viktor0610 válasza llaszlo (#1281) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amiket ír.
Wi-fi hálózatokat, Bluetooth kapcsolatokat, meg gondolom az APN-beállításokat.

Samsung Galaxy A54

(#1284) Viktor0610 válasza llaszlo (#1282) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt kapcsold be:

Samsung Galaxy A54

(#1285) pilu01


pilu01
senior tag

Melyik Gcam megy rendesen EU Stable romon?
Jól látom [itt] hogy nincs fejlesztő erre a készülékre?
Vagy rossz helyen keresem?

(#1286) Gombinyó válasza pilu01 (#1285) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sztem ez jó lehet eu romra is, én pixel experiencen használom:

(#1287) grafikus17 válasza sandró60 (#1210) üzenetére


grafikus17
senior tag

Szia. A régiót hongongra állítottam délelőtt, délutánra megjött a frissítés. 12.0.0.9.
De ami a lényeg: MŰKÖDIK A KIVETÍTÉS. Hajrá screen share. :R :R :R
(LGUJ 6304)

Xiaomi Redmi note 7

(#1288) zolya1973


zolya1973
aktív tag

A gyári gmailt, hogyan tudom leállítani, lekapcsolni, hogy mást használjak helyette???

(#1289) llaszlo válasza Viktor0610 (#1283) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez a bajom, hogy mindent töröl. Nekem külön csak a BT kellene. A BT beállításokat töröltem az app settingsben, de nem tudom, hogy az ugyanaz e.

(#1290) sandró60 válasza grafikus17 (#1287) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor lehet,hogy valamikor ez a javítás megjön?
PÜ-ment :R

(#1291) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nem vagyok kibékülve a "névjegyek" gyári appal. Ez egy kalap fos.
Átköltöztem a régi telefonomról erre az újra, és van olyan névjegyem amiből csinált 4 darabot, de nagy általánosságban "csak" duplázza meg triplázza őket.
Nincs megjelenítési beállítás, mint a réginél volt (poco f1). Ott ki lehetett kapcsolni, hogy mi az amit mutasson és mi az amit nem.
Több névjegyet meg nem lehet egyszerre törölni. Nem is értem...
Szóval egy használhatatlan szar.

Nem lehet valahogy felülírni a gyári contacts app-ot a régivel, vagy valahogy ezt használhatóbbá tenni?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#1292) grafikus17 válasza sandró60 (#1290) üzenetére


grafikus17
senior tag

Mi az hogy valamikor megjön? De hát már felraktam. Itt van . Állítsd át a területi beállítások menüben honkongra és várj egy napot, vagy napközben nézd meg jött e frissítés. Töltsd le és telepítés. Ennyi.
Eredeti gyári ROM van rajta, globál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#1293) sandró60 válasza grafikus17 (#1292) üzenetére


sandró60
addikt

A beállításaim továbbra is "magyarul"megmaradnak?-naiv kérdés :D

(#1294) grafikus17 válasza sandró60 (#1293) üzenetére


grafikus17
senior tag

Igen

Xiaomi Redmi note 7

(#1295) sandró60 válasza grafikus17 (#1294) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm :R

(#1296) Pakliman válasza Kowi84 (#1291) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Használd a True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder appot. Új telefonnál az első, amit telepítek. Évekkel ezelőtt megvettem.
Nekem a legnagyobb problémám mindig a "magyarság" hiánya. Utálom, ha a keresztnév van elől és az alapján rendez. :W
Ebben ez is állítható. :K

[ Szerkesztve ]

(#1297) ToniSlow válasza Pakliman (#1296) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A vezetéknévre történő rendezés a gyári tárcsázóban is állítható.

(#1298) Pakliman válasza ToniSlow (#1297) üzenetére


Pakliman
tag

Igazad van :K
Viszont nincs lehetőség arra, hogy kiválasszam, honnan vegye a névjegyeket...
Nyilván ezek egyéni preferenciák, kinek mi kell...

(#1299) Kowi84 válasza Pakliman (#1296) üzenetére


Kowi84
aktív tag

A vélemények között az első pár hozzászólás valamelyikében pont arra panaszkodik egy tag, hogy nem tud mit kezdeni a duplázódásokkal. Szóval ez nekem "kapufa".

(#1300) Baloo27 válasza Kowi84 (#1291) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Pc-n belèpsz a gmail-be, a címtárban kijelölöd azokat a nèvjegyeket,amelyeket törölni szeretnèl. Egyesítès is megy, tehát,ha valakinek több száma van, tudod rendszerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.