Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) batai15 válasza pandada (#150) üzenetére


batai15
félisten

Még egyszer nem néztem utána , és senki nem is tartott pisztolyt a fejemhez hogy nézzek utána az értékesítési modellnek . Szerintem te sem szoktál , szóval nincs jogod pálcát törni felettem . :U világ amúgy sem fekete és fehér . Utoljára írom,nem volt szép dolog , olvastam olyat hogy van aki befizetett 2 mi 10re és se pénz se telefon.
Nagyon sajnálom, együtt érzek velük ,de erről szerintem nem a magyarok tehetnek , viszont a hozzáállásuk miatt szerintem sok másik nagy cég elbújhat.

[ Szerkesztve ]

(#152) hroberto válasza pandada (#150) üzenetére


hroberto
veterán

Egyrészt nem pár ezer forintról van szó, hanem jóval többről. Másrészt nem mindegy melyik bűnöző teszi zsebre a pénzed?! Értsd jól, mert nem akarok a politikába belemenni...
Elvi és lelkiismereti kérdésről ebben az országban beszélni, még rossz viccnek is szar! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153) B Ádám x


B Ádám x
csendes tag

Az a pár ezer forint inkább egy 20-as, és nehogy azt higgyétek, hogy az emag vagy bármely másik kereskedő nem próbál simlizni itt-ott. A különbség nagy része az adó, amit szerintem amúgy is kamatostul behajtani rajtunk máshol.
No meg onnan egyszerű felhasználó mint mi, nem is igazán tud utána nézni, hogy ki mennyire legális úton szerzi be a terméket amivel kereskedik. Szerintem egyik sem jobb mint a másik, mindegyik célja a minél nagyobb haszonszerzès, és ezért ha van lehetőség a szürke zónát választani azt teszik. (Tudom más, de pl ott van a VW dízel botrány)

[ Szerkesztve ]

(#154) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!

Samsung Galaxy A54

(#155) dragonfx válasza pandada (#146) üzenetére


dragonfx
veterán

ugy hogy pénz beszél. ;)
szerintem is kár értük.

szerintetek miben más a mi10t lite kamerája mint a x3é?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#156) pandada válasza dragonfx (#155) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Értem, hogy a pénz beszél. Viszont cserébe bukod a gyártói garanciát, és mivel jogutód nélkül szűnik meg a Turbado, a boltit is.

Redmi Note 9 Pro

(#157) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Turbado témát itt folytassátok!

Samsung Galaxy A54

(#158) Icamingo


Icamingo
tag

Sziasztok!

Ilyen telefont szeretnék venni, 64gb-osat, gyári garanciával.
Hol tudom Mo-on megvenni?

(#159) Gombinyó válasza Icamingo (#158) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sehol, nem forgalmazzák még hivatalosan magyarországon.

(#160) redingitell válasza Icamingo (#158) üzenetére


redingitell
senior tag

Eu-s szállítással a Xiaomi saját boltjából alin. Jelenleg ez a legjobb opció.

(#161) Viktor0610 válasza redingitell (#160) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amivel nem Magyarországon érvényes garanciát kap!
Ez azért fontos infó.

Samsung Galaxy A54

(#162) redingitell válasza Viktor0610 (#161) üzenetére


redingitell
senior tag

Ez így igaz!
Viszont előbb veszek a xiaomi saját boltjából külföldi garanciával, mint itthon olyan üzletekből (ami kitudja mikor megszűnik) hazai garanciával, amit az életben nem tudok érvényesíteni.
Egyébként semmi baj a külföldi garanciával, sőt....

(#163) Viktor0610 válasza redingitell (#162) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is onnan vettem a telóm, mert olcsó volt, hamar ideért, és a gari nem annyira érdekelt. :D
Nem volt eddig túl sokszor szükségem rá. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164) redingitell


redingitell
senior tag

Ma megjött a teló. 6 nap volt a vásárlástól számítva. Kellemes csalódás! A méretétől féltem egy kicsit, de símán elfér a kezemben. ( nem lapátkezű vagyok)
Egy redmi note 3 pro prime-ot váltott. Micsoda különbség........

(#165) takkert


takkert
tag

honnan érdemes rendelni itthon?
vagy európai raktárból?

(#166) judas13 válasza takkert (#165) üzenetére


judas13
addikt

AliExpresről ott a Poco saját hivatalos oldaláról és a spanyol raktárából, a másik topikban [link] most îrták a kollégák, hogy megjött nekik egy hét alatt.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#167) Kolondrum

Eskü nem szokás ez nálunk! :Y [kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#168) instantwater válasza Kolondrum (#167) üzenetére


instantwater
addikt

Ennyire bejött? :DDD

(#169) Kolondrum válasza instantwater (#168) üzenetére

Másoknak. Egyik sem saját. F2-m van. Párom X3-as.

(#170) Graphics válasza Kolondrum (#169) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ali?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171) instantwater válasza Kolondrum (#169) üzenetére


instantwater
addikt

Én nem szeretek másoknak rendelni, mert ha baj van akkor még azzal is nekem kell vacakolni. :(

Mindenkinek van bakkártyája, és ha nem tud angolul akkor fizesse meg a hazai felárat. Különben még én érezhetem magam szarul, mert amit rendeltem hibás, és még azért is, mert benne áll a pénzem.

A-a :N

[ Szerkesztve ]

(#172) Kolondrum válasza instantwater (#171) üzenetére

Nincs vacakolás, mindenki tudja, hogy OHNE garancia. És senkit nem érdekel.
Hidd el ali és társai sokaknak olyan kínai, hogy nem is hinnéd. Nekem mondjuk már régóta nem, úgy jár ide Kína, mint én a Lidlibe. :DD

(#173) instantwater válasza Kolondrum (#172) üzenetére


instantwater
addikt

:DD

(#174) Icamingo


Icamingo
tag

Azt olvastam vmelyik tesztben, hogy a kijelző napfényben nem igazán látszik.
Tényleg ennyire kevés lenne a 480 nit?

[ Szerkesztve ]

(#175) dragonfx válasza Kolondrum (#169) üzenetére


dragonfx
veterán

és érzed azt az 50e különbséget a klettő között?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#176) Kolondrum válasza dragonfx (#175) üzenetére

Hogyne!

(#177) takkert


takkert
tag

alin melyikből kell rendelni?
[link]

(#178) Viktor0610 válasza takkert (#177) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy érted?
4 féle telefon van (2 szín, 2 háttértár méret), a Standard verzió csak a teló, a többi a plusz tartozékos változat.

Samsung Galaxy A54

(#179) takkert válasza Viktor0610 (#178) üzenetére


takkert
tag

eladó
amelyik a linkben van?
mert több xiaomi store van

(#180) Viktor0610 válasza takkert (#179) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, hogy úgy! :DDD
Ez a hivatalos Xiaomi: [link].

Samsung Galaxy A54

(#181) Gombinyó válasza Viktor0610 (#180) üzenetére


Gombinyó
őstag

Le lett rabolva a spanyol raktár :DD

(#182) takkert válasza Gombinyó (#181) üzenetére


takkert
tag

köszi

(#183) motofi


motofi
aktív tag

A firstphone vajon milyen garanciat ad, mert az eladó kisasszony nem értette amikor kérdeztem milyen garaciat adnak gyártói vagy forgalmazói garancia??!

[ Szerkesztve ]

(#184) #90305280 válasza motofi (#183) üzenetére


#90305280
törölt tag

Küszöb? ;]

(#185) hroberto válasza motofi (#183) üzenetére


hroberto
veterán

Forgalmazói garancia van náluk.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#186) motofi válasza hroberto (#185) üzenetére


motofi
aktív tag

Ők ezt úgy hívják Firstphone garancia. A kis cselesek.

(#187) hroberto válasza motofi (#186) üzenetére


hroberto
veterán

Mindegy, hogy hívják, a lényeg ugyanaz. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#188) tarbela777


tarbela777
tag

Sziasztok! Használok okosórát és bluetooth fülhallgatót. Az a tapasztalatom, hogy sokszor ledob a telefon, nehezen kapcsolódnak, néha csak akkor tudom őket párosítani, ha újraindítom a telefont. Előző telefonoknál nem volt ilyen probléma. Van valakinek hasonló tapasztalata? Van rá megoldás?

(#189) Viktor0610 válasza tarbela777 (#188) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is sokszor megy együtt a telóval okosóra plusz Bluetooth headset.
Semmi gond velük.
Próbáld meg a "Wi-Fi, mobilhálózatok és Bluetooth visszaállítása" lehetőséget, hátha segít.
Illetve kérdés, kapcsolódsz wi-fihez közben? Ha 2,4 Ghz-es ez a kapcsolat, és teheted, válts 5 Ghz-esre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#190) tarbela777 válasza Viktor0610 (#189) üzenetére


tarbela777
tag

Köszi, megnézem :R

(#191) tarbela777 válasza Viktor0610 (#189) üzenetére


tarbela777
tag

Valóban, 5 Ghz-es Wifi-nél nem szakad, csak 2,4 használatakor. Sajnos a hálóban csak erősítővel megy a wifi, de az csak 2,4 Ghz-es. Más telefonnál nem volt ilyen gond. Ez így gáz, lehet telefoncsere lesz.

(#192) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Xiaminál van valami reklámblokkolo ? Itt a privát DNS-re gondolok. Mert a dns.adguard.com-ra ha beírom nem igazán vettem észre hogy használna valamit is.

(#193) Viktor0610 válasza mrThomi (#192) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem Xiaomi-specifikus, de fizetősben AdGuard, ingyenesben Blokada.

Samsung Galaxy A54

(#194) Predatorr válasza #90305280 (#138) üzenetére


Predatorr
őstag

TURBADO
Ami a legfontosabb (és ez itt senkinek nem jutott eszébe): nem tudjuk, mi történt, csak azt, hogy mit mondanak róla. Nem az első cég lenne, amelyet jobb összeköttetéssel bíró piaci szereplők tönkretesznek, országos bankokat is döntöttek már be errefelé. Én nem bérelek, nekem rendes számlám (ÁFÁ-val) és garpapírom van. Az más kérdés, hogy a Xiaomi ezt eflogadja-e. A Samsung S8-cal semmire sem mentem, hiába volt meg az üzlet is és a számla, garancia. És sok helyen olvastam, mennyire rendben ment Turbadóéknál a garanciális rendezés, pl. még cserekészüléket is adtak javítás idejére, ami nagyon nem jellemző egyik cégre sem, hiába előírás, ha jól tudom. Mindemellett egyáltalán nem voltak sokkal olcsóbbak olyan cégeknél, ahonnan már eleve nem is vásároltam volna 1 éves tréfagarokkal, vagy éppen a neves xiaomishop.hu-ról, akiknek még meg is írtam, hogy szabálytalan kifizettetniük a garanciális szállítást a vevőkkel, kb. elküldtek anyámba (A FVH-t nyilván nem fogják). És volt pár Békéltetős ügyem neves, bejáratott webshoppal.
Mindeközben az összes, köztudottan szabálytalanul működő webshop vígan éli világát.

mrThomi : Eleve le tudod tiltani a reklámokat. Én NoRoot Firewallt használok, böngészésre meg Foxot, krómtalanul nincs reklám.

tarbela777: A Bt füles nálam párszor szakadozott. Stratos 3 valahol szállítódik felém, majd elválik, hogy működik. A WiFi biztosan erősebb az S8-aménál, egy csomó helyen elkapom a wifree-t, ahol a Samsunggal nem sikerült.

Valaki tudja, mi az a "system" app, amely újra meg újra ki akar menni hálózatra? Egy ideje fogja a tűzfal, napokig próbálkozott újra meg újra (régi törlődött), aztán abbahagyta, most ott van letiltva, telónak semmi baja tőle.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#195) Bathorypeter válasza Icamingo (#158) üzenetére


Bathorypeter
tag

Mishop.hu?

Magyar 2 éves garanciával 80000ft.

Én tölük rendeltem most

(#196) Graphics válasza Bathorypeter (#195) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kihagytam volna. Trükkös cég...dobáljak a cégeket egymás között.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#197) vilmos.nagy


vilmos.nagy
tag

Gondolkozom azon, hogy a Nokia 7 Plusomat erre cseréljem. Ahogy nézem, itthon most a mobilexnél a legolcsóbb (82k), ha a mishopot kihagyom. Bárki tud bármit, ami miatt nem akarnék onnan rendelni?

Másik kérdésem, hogy lehet-e rá AOSP-közeli androidot varázsolni? Az XDA-n van hozzá topic, ahogy nézem, kérdés, mekkora szopó ezeket felvarázsolni, meg mekkora szopás manapság androidon custom ROMokkal tolni?

A Nokianak nagy előnye volt az Android One, s hogy nem kellett ezzel szopakodni, se semmilyen rootot nem-szerető app nyöszögésével. :\

(#198) Gombinyó válasza vilmos.nagy (#197) üzenetére


Gombinyó
őstag

Semmi extra. Egy hét kb a bootloader nyitás, utána mehet rá a twrp recovery és abbol a rom.

(#199) vilmos.nagy válasza Gombinyó (#198) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Egy hét? A POCOtól kell unlock kódot kérni, és annyi?

Garanciáztatni vajon lehet még utána? Jól sejtem, hogy nem? (Legutoljára egy ZTE Blade 3-mal játszottam ilyeneket, ott meg is halt valami háttértár a telefonban, lehetett is kidobni az egészet :\. Najó, az első Moto G-re is raktam még anno Cyanogent, ha jól emlékszem)

(#200) Gombinyó válasza vilmos.nagy (#199) üzenetére


Gombinyó
őstag

A Xiaominak van asztali gépre gyári applikációja hozzá.
A gari bukó, ha jól tudom, de, ha magyar webshopból van a telefon garira amúgy se nagyon kell számítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.