Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Fruityloops válasza sandró60 (#1696) üzenetére


Fruityloops
tag

Az igen..értem és köszönöm, akkor beszerzek egy ilyen tokot én is hozzá! :) Köszönöm!
@Viktor0610:
Igen értelek, majd én is próbálok így tenni vele!

+ Eladtam a redmi note 9 pro-t, és pár napon belül érkezik az x3 nfc, remélem nem bánom meg, bár csak a műanyag hátlap max. (de az mondjuk bejön), meg a kiálló széles kameraszigetet kell szoknom. :)
Amúgy azon kivül, hogy 120 hz-es és folyamatosabb a görgetés, a szemre való hatása jobb? Azaz itt is érvényesül, hogy nem bántja úgy a szemet, mint a 60 hz? Vagy az csak tévéknél volt régen crt-nél...itt már mindegy?

+ Mondjuk szemeztem a samsung a52-vel is, mert annak jóval jobb a kamerája, de hát az más ár szegmens...

[ Szerkesztve ]

(#1702) Fruityloops válasza Fruityloops (#1701) üzenetére


Fruityloops
tag

Update: Máshol amúgy irogattam egy sráccal, hogy a kamerája szerintem gyengébb mint a note 9 pro-ép, és ezt írta rá:

"Nem készít gyengébb képeket, csak más benne a szenzor és emiatt más a színvilága is, más a képfeldolgozó egység. Karcolódni meg tényleg karcolódik a műanyag hátlapja miatt, de legalább nem törik."

Na már most viszont youtube-on rakás összehasonlítót megnéztem, és tompább, homályosabb, nem olyan szép mint a 9 pro-é a fénykézője, ez igaz.?

(#1703) Viktor0610 válasza Fruityloops (#1702) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem túlgondolod ezt a kamera-témát.
Mármint ebben az árkategóriában mindkettő rendben van, egyik itt jobb, másik ott.
Az X3 NFC főkamerája egy kicsivel jobb, cserébe a Redmi Note 9 Pro makróban jobb.

Ja, és a legfontosabb. Egyiktől sem szabad csodát várni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1704) Fruityloops válasza Viktor0610 (#1703) üzenetére


Fruityloops
tag

Rendben, értettem, köszönöm! Nekem a főkamera sokkal fontosabb, és ha azt mondod ráadásul, hogy jobb az x3 nfc-be picit, akkor még örülök is neki.
Nem várok csodát tőle.

Viszont a 120 hz amit kérdeztem, a szemet is kíméli jobban ha netezek vele? Vagy ez csak régen volt már mint a crt tévéknél..azaz amióta lcd van máshogy működik ugye, de számít azon kívül, hogy folyamatosabb a kép és az élmény, szemkímélőbb is?

+ Még egy apró kérdés, a nagyon kiálló kamerasziget nem zavar téged, elfogadható..? :U :)

Köszönettel+

(#1705) Peaceliker válasza Fruityloops (#1704) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kicsit jobban esik nézni 120hz en a görgetést, de elég sokat eszik. Olyan 20%al csökken nekem az üzemidő, így nem használom.
Kamera sziget nem áll ki annyira durván, még tokban sem szvsz. Plusz közepén van, így nem billeg a telefon

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1706) Fruityloops válasza Peaceliker (#1705) üzenetére


Fruityloops
tag

-Hát azt tudom, olvastam, hogy 120 Hz-en jobban merül az aksi, de azt írták, hogy ennek ellenére elmegy két napot átlagos használattal ugyanúgy. Amúgy meg akkor mi értelme a 120-nak, ritkán játszom nagyon telefonon, ha meg visszateszem alap 60 hz-re, ott tartunk mint a többi telefonnál, azaz értelme nulla.

-Viszont köszönöm a kameraszigetes választ, hogy annyira nem vészes, ennek örülök.

-Igen középen van így nem billeg, viszont karcolódhat hiába gorilla glassos, nem félti senki a kamerát, asztalra fekszik (ha nem olyan tokban van ami kimegy odáig, hogy védje), mivel a gyári tokból kitüremkedik.

(#1707) Fruityloops


Fruityloops
tag

Na megjött a csoda. Befrissítettem appokat, rendszert, belaktam beállítottam stb.
Két problémám van csak, az óra duplát mutat, a magyart bal oldalt, és jobb oldalt a másik régiót. Amikor a képernyőzárnál beállítom, hogy képernyőzár órájának stílusa rámegyek, azt írja: can't change format when dual clock is on. Ezt miért..?

A másik meg, hogy most hívtam párom viberen, tiszta fura a note 9 pro után a hangja, note 9 pro-nál tiszta volt meg tökéletesen hallottam, itt meg félig doboz hang, ha lentebb tartom kicsit telefont már alig hallom, ha fentebb teszem fülemhez akkor meg hallom de mintha ezer felé menne még a hang, nem közvetlen a fülembe, fura..

(#1708) Viktor0610 válasza Fruityloops (#1707) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az elsőre sejtem a választ. Szerintem ez kell neked:

Samsung Galaxy A54

(#1709) Fruityloops válasza Viktor0610 (#1708) üzenetére


Fruityloops
tag

:K Nagyon szépen köszönöm!

(#1710) Fruityloops


Fruityloops
tag

Viszont írtam a beszédnél hallható érdekes hangzásról..más is észrevette ezt..?
+ Az aksi kicsit gyorsan merül, lehet a 120 hz miatt...kikapcsolom, visszateszem 60-ra, bár akkor meg egy futureval kevesebb amit tudna a telefon.

(#1711) Viktor0610 válasza Fruityloops (#1710) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nézd meg mindkét "állásban", aztán majd kiválasztod, melyikkel használod végül.

Samsung Galaxy A54

(#1712) Fruityloops válasza Viktor0610 (#1711) üzenetére


Fruityloops
tag

Rendben. Most 120 hz-en nézem 100-ról 68%-ra ment átlagos használattal most délután 1 óráig. A redmi note 9 proban ilyenkor még 80% azért benne volt..de hát ugye 120 hz azért gondolom.

A másik, a kamerával csináltam itt munkahelyen udvari részen képeket, fák autók stb. és valahogy életlenebb, vagy a színek nem annyira dinamikusak káprázatosak, mint a note 9 pro-n volt, vagy inkább ez a normális és természete, és a note 9 pro-é volt a "kiégett" (így olvastam valahol ezt a kifejezést)?
Mégis valahogy úgy érzem kicsit tompábbak a színek vagy a dinamika minimálisan.

Más mit tapasztal? :)

(#1713) ironbed


ironbed
aktív tag

Szia!
Tedd fel a Google kamera szoftverét! Itt vagy az M3 fórumán beírták honnan.
Rögtön szebbek lesznek a képek. És még asztrofotós opció is lesz ;)
Én azt használom már csak, mert a főkamera a lényeg nálam is.

(#1714) Fruityloops


Fruityloops
tag

Érdekességek pár nap után a telóról:

1. Kamera a képek készítése után sokat gondolkozik, mire bal oldalt megjelenik a menüben az elkészített kép, utoljára a snapi 665-ös ultralassú redmi note 8-am gondolkodott ilyen lassan, a redmi note 9 pro amit most adtam el, pik pak megcsinálta és kirakta balra.
2. Az elkészített képet mikor a kép készítése után megakarod nézni, fogja, és vár, igazít rajta finomít kicsit, mint egy animáció úgy jelenik meg az első kép amit csináltál, formálja vagy nem tudom mire a véglegeset megjeleníti, ez kb. 1 másodperc, amikor a képre mész készítés után, még homályos először, aztán igazit...érdekes.
3. A fényképek minősége terén valahogy nincs az a "kiégés" amit fentebb írtam..mint a note 9 pro-nál, hogy gyönyörű tűéles sárgás zöldes napfényes nagyon egy fa mondjuk, ha rásüt a nap, itt standard normál színeket jelenít meg, kicsit óvatosabb, mint a note 9 pro. Mivel más a szenzor bennem gondolom azért, nem feltétlen rosszabb, csak nem annyira pompázik a fénykép, úszik a fényben vagy csillivilli, de nem rossz.
4. Aksi másfél napot megy el kb. 120 hz-en, feltöltött állapotban néztem lemerülésig, 60 hz-en is megnéztem, és kéne különbségnek lenni, de nincs, az is másfél napot ment el.
5. Beszédről szintén írtam fentebb, ha lent van a fülem nem hallod a másikat, ha túl a hangszórón akkor szintén, nehéz eltalálni, hogy pont középen legyen a fülednél a felső hangszóró.

6. Jack aljzat kimeneten hangosabb mint a note 9 pro, és tisztább is picit, ugyanolyan mély magas hang beállítással és régióval néztem mindkettőt még mielőtt eladtam a note 9 pro-t, és ez hangosabb, úgyhogy ez jó pont.
7. Értesítési led is jobban erősebben látszik, mint a note 9 pro-n, azon halványabb volt.

8. Amúgy tetszik a telefon, vettem egy jó kis kék tpu szilikontokot rá, szeretem a telefont.
Ennyi röviden.

(#1715) Viktor0610 válasza Fruityloops (#1714) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi az összefoglalót! (Mehetett volna onban, de sebaj.)
Képkészítéskor nálam nem gondolkodik ennyit, egyedül az az egy másodperces várakozás van meg nálam is, a kép visszanézésekor.

Samsung Galaxy A54

(#1716) Fruityloops válasza Viktor0610 (#1715) üzenetére


Fruityloops
tag

Bocsánat..direkt óvatosan akartam írni, hogy ne legyek túl sok, mert a napokban elég sokat írtam, értetlenkedtem stb. pedig csak kérdeztem...és gondoltam off-ba írom...Nem tudod utólag normálba tenni az írást..? :)
+ Az jó, ha nálad nem gondolkodik, arra emlékszem, hogy mi 9 lite-al ilyenem is volt a note 8 után), meg redmi note 9 pro-val (amit ugye most adtam el), amikor megnyomtam a kép készítésére, azonnal szinte bal oldalt ott volt, itt az x3 nfc-nél meg vár kicsit, mire balra kirakja, kb. annyit, mint a note 8-am anno ahogy írtam.
+Aham értelek, igen, a kép visszanézésekor ott van az 1 másodperc, először homályosan, aztán összerakosgatja a valós képet és teszi ki, érdekes egy algoritmus, de ez legyen a legkevesebb.
Pozitív a jack aljzaton kimenő hangosság és hangminőség (svájcon használom mindíg-magyaron ugye minden xiaomi halkabb), és a led erőssége fent. Meg hogy végül is másfél napot elmegy így is úgy is, akár 120 akár 60 hz, ez nekem elégséges, szeretem a telót, jó a kis kék tpu szilikon tok is rajta, ja, és még egy pozitívum, napfényben erősebb picit a fényereje láthatóan, mint a redmi note 9 pro-é volt.

(#1717) #30994176


#30994176
törölt tag

Úgy néz ki, hogy ennél a készüléknél is elfelejthető a negyedévenkénti biztonsági frissítés meg nyilván minden más is! Május 1.-óta semmi sem érkezett.

(#1718) Viktor0610 válasza #30994176 (#1717) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem írtál ROM-verziót (pl. MIXM, EUXM), de mindkettőre jött már frissítés május óta.

Samsung Galaxy A54

(#1719) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#1718) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

EEA is?

több helyen is megnéztem, mindenhol 12.0.8 verzió van.
Ami meg május környékén lett ki adva.

(#1720) RVR400 válasza Viktor0610 (#1718) üzenetére


RVR400
veterán

Sőt, még a QJGIDXM-re is jött ma frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#1721) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#1719) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az is május 1. utáni, nem? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#1722) #30994176 válasza Viktor0610 (#1718) üzenetére


#30994176
törölt tag

EUXM.
Nekem semmi nem jött!

(#1723) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#1721) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, de elvileg ahogy néztem, a Biztonsági frissítés májusi.

(#1724) Oldman2 válasza aprokaroka87 (#1723) üzenetére


Oldman2
veterán

A mostani is 3 hónap után jött ki.

Ez alapján augusztus utolsó napjáig "még ráér"...
:C

(#1725) aprokaroka87 válasza Oldman2 (#1724) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából igen.

Meg azon sem kell meglepődni ha Miui 12.5 érkezéséig már nem is nagyon lesz frissítés.

A Global ( mixm ) már megkapta még Júliusban ahogy nézem.

Ha tippelnem kellene, Szerintem Szeptember környékén az EEA is megkapja.

(#1726) ToniSlow válasza aprokaroka87 (#1725) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szomorú lennék ha szeptemberig kellene várni. Indonéz és orosz régióra is kijött már egyébként a 12.5.

(#1727) csipuka válasza ToniSlow (#1726) üzenetére


csipuka
senior tag

Ok a beta teszterek. Jo az :)

(#1728) Predatorr


Predatorr
őstag

Random hiba legutolsó frissítés óta: kamera app elindítva, egyszer csak elsötétül, teljesen használhatatlan, érintésre sem jön vissza a kép. Alvó állapot és ébresztés bekapcsoló gombbal 2-3* (vagy dupla hangle), mire használható lesz a telefon, de addigra a téma már sehol. :W
Visszatért az is, hogy füles csatlakoztatására nem indul el a zenelejátszás, pedig beállítva. Nem volt újabb frissítés.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1729) ToniSlow válasza Predatorr (#1728) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Milyen utolso frissites? Kb majusban volt utoljara barmi is.

(#1730) Viktor0610 válasza ToniSlow (#1729) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen.
MIXM-re 2021.07.26-án kijött a V12.5.1.0

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1731) #30994176 válasza ToniSlow (#1729) üzenetére


#30994176
törölt tag

EUXM-re igen...feljebb pont ezt írtam én is!
Mindazonáltal várós már nagyon.

[link]

Erről valakinek valami infója?

[ Szerkesztve ]

(#1732) Predatorr válasza ToniSlow (#1729) üzenetére


Predatorr
őstag

Olvasd el még egyszer.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1733) ToniSlow válasza Predatorr (#1732) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Kérlek emeld ki azt a részt amit szerinted rosszul értelmeztem. Vagy azt amit szerinted nem értettem.

(#1734) szkaroly válasza ToniSlow (#1729) üzenetére


szkaroly
senior tag

Érdemes néha átnézni másik regióba, pl. Svájc.

Poco X3 Pro

(#1735) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg EEA is megkapta a miui 12.5 verziót.

[link]

Akkor végülis tévedtem, mert nem Vártak Szeptember-ig :D

(#1736) ToniSlow válasza aprokaroka87 (#1735) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szuper. Azt láttam hogy török régióra is kijött de EEA-ról nem volt infó.
Most már a készülék is feldobta hogy van frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#1737) Viktor0610 válasza szkaroly (#1734) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A régió változtatásával nem fogod hamarabb megkapni a frissítést.
Legalábbis ezt olvastam több helyen, illetve ezt is tapasztaltam.

Samsung Galaxy A54

(#1738) szkaroly válasza Viktor0610 (#1737) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én tegnap az alábbit tapasztaltam. Miután magyar régió alatt nem talált frissítést, csak úgy kíváncsiságból átraktam svájcira. És lám, azonnal jelzett is. [link] Én nem kívánok belemagyarázni ebbe semmit, lehet mákom volt lehet nem.

Poco X3 Pro

(#1739) Pakliman


Pakliman
tag

Sziasztok!

Eredeti gyári állapotú Magyar régió Global teló...
Keres->talál: V12.5.2.0.RJGEUXM->telepít->újraindul->használ... :C

[ Szerkesztve ]

(#1740) sandró60 válasza Pakliman (#1739) üzenetére


sandró60
addikt

Kérdésem?
A kivetítés,hogy működik?
Nálam még a 12.0.8.0 van.Ezzel nem tudom a kivetítést megoldani.

(#1741) Pakliman válasza sandró60 (#1740) üzenetére


Pakliman
tag

Nem használom a kivetítést.
Valójában a telefont is alig. Csak azért van, hogy legyen, ha kell. :DD

(#1742) Viktor0610 válasza sandró60 (#1740) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem LG tévével kellett app hozzá, Samsungra tudtommal nem kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1743) sandró60 válasza Viktor0610 (#1742) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam sajnos.A telefon"kivetítés" nem megy.Egyik TV -re-se.
Csak app-al tudok képet varázsolni mind a 2-tévére.

(#1744) speedyo válasza sandró60 (#1740) üzenetére


speedyo
csendes tag

Nekem 12.5 van most, Lg-re is és Samsungra is megy a kivetítés simán.

(#1745) sandró60 válasza speedyo (#1744) üzenetére


sandró60
addikt

Pár hónap-"kinlódása"után :W
Megtaláltam,hogy miért nem tudom kivetíteni a tévére a telefont :o
Ma valamiért ki kellet kapcsolni a "reklám"blokkolót.
Elfelejtettem vissza kapcsolni.Lás csodát az Lg-Samsung tévére sikerült a képet átvinni :DD
Esetleg,ha valakinek hasonló problémája van-volt ezt ellenőrizze elöször.

(#1746) sandró60 válasza sandró60 (#1745) üzenetére


sandró60
addikt

Az előző hozzászólásomhoz-egy megjegyzés
Lehet hogy a régió váltás miatt is lehet?A blokkolót bekapcsoltam és még működik
Honkong-ra állítottam :K

(#1747) speedyo válasza sandró60 (#1746) üzenetére


speedyo
csendes tag

Nekem a régió eddig Svájcon volt, most áttettem Magyarországra kíváncsiságból, de ugyanúgy jól működik a kivetítés.

(#1748) sandró60 válasza speedyo (#1747) üzenetére


sandró60
addikt

Érdekes :K most nekem is Magyarországra állítva is jó :C

(#1749) Viktor0610 válasza sandró60 (#1748) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak tipp, de szerintem talán arról lehet szó, hogy az első induláskor kommunikálni szeretett volna, amit a blokkoló tiltott.
Most, hogy az megvalósult, már minden OK.

Samsung Galaxy A54

(#1750) Predatorr válasza sandró60 (#1740) üzenetére


Predatorr
őstag

Engedélyezed a frissítések korábbi fogadását, és hipp-hipp, jön a 12.5.2. Én tegnap kaptam 12.0.8-cal együtt.. rjgeuxm

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.