Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Pakliman válasza Kowi84 (#1299) üzenetére


Pakliman
tag

Természetesen a "több forrás" csak egyike a lehetséges duplázódási okoknak:

Régebben (talán kb. 2 telefonnal ezelőtt) nekem is bekavart valami (sokáig használtam a KIES-t, MyPhoneExplorer-t stb.), de miután töröltem a fölösleget, azóta nincs duplázódásom.
A Vibert-t engedem szinkronizálni, de a többi nyomorultat már nem. Ezek is összezavarhatják egy szerencsétlen Android lelki világát... :K

(#1302) Predatorr válasza Satus (#1276) üzenetére


Predatorr
őstag

Kösz, megpróbálom ezt feltenni telóról, ha nem megy, PC-ről. Gyári visszaállítás után nem akadozik. Vagy próbáljam a hongongot?
Ma megint restartolt belépés után. :W Úgy látszik, beállt heti 1-re.

llaszlo: Szerintem eszközfüggő. Nálam csak csengetési hang nincs, de az következetesen (Maxell BT900). S8-on nem volt gond.

Kowi84 : Minden google profilból külön névjegyet csinál, ha nem figyeltél oda mentésnél anno. Nálam kapásból felajánlotta, hogy összevonja a hasonló névjegyeket, auto kitörölte a duplikálódásokat, semmi probléma.

Viktor0610: Amióta nem használom Windowson a beépített "a biztonságos böngészőt", nem tértek vissza a követések fb-ra.
Ma véletlenül rákattintottam a le nyílra a msngr üzenetben, mert rákattintva nem nyílt meg a főablak, erre visszab.szta a négyzet ikonokat és a buborék-ablakot, amit megint kitakar a billentyűzet, szóval megvan ez, csak visszacsinálni nem lehet. :W Talán majd egy reinstall.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1303) Satus


Satus
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék , a telefon tegnap este óta nem tud csatlakozni hálózatra. Érzékeli a sim kártyát . Halványan ott van a sarokban az ikon , az alján kis x.
Twrp 3.5.1_10-2 , xiaomi.eu 12.0.9 . Sim jó , több telefonban tesztelve .

Nandroidból visszaállítás után lett ez. Azóta már visszaraktam a gyári romot miflash-sel , az sem segített .

Apn állítás , és hasonlók megvoltak . :W

[ Szerkesztve ]

(#1304) Satus


Satus
tag

:DD Sikerült megcsinálni .

A legrégebbi Nandroid mentésem segített , és ez TWRP 3.5.0-0 By mahajant99.

Hiába fututtak le a visszaállítások hiba nélkül akkor sem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#1305) Predatorr válasza Satus (#1304) üzenetére


Predatorr
őstag

Akkor mégse tegyem föl a 12.0.9-et? Ez hogyan újabb a legújabb 12.0.7-nél?
Á, most tudtam megnézni a másik linkedet, ez pont a RJGEUXM:
"Update: 15/04/2021
Two days after the last stable update was released, a new update is available for the POCO X3 NFC in Europe. It has a version number – MIUI 12.0.7.0 RJGEUXM – and it look to have fixed the random reboot issues."
Azt még mindig nem tudom, miért nem frissül magától már 1 hónapja...
És akkor aszongya, 12.0.10 is van..

Pakliman: Eddig még minden telefonon alapból be lehetett állítani, melyik név alapján rendezzen, ezen is.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1306) öregpapa válasza Gombinyó (#1286) üzenetére


öregpapa
tag

Űdv! Én is a PE romot használom már több hónapja és nagyon jó! Kamerában szeretnék változtatni,de letölteni sikerült ezt a Gcamot, azonban nem tudom telepíteni! Segítenél,hogy PE romon hogyan kell az apk fájlt telepíteni? Előre is köszi!

(#1307) Predatorr válasza Satus (#1304) üzenetére


Predatorr
őstag

A visszaállítás után eltűnt a fájl kiválasztási lehetőség a MIUI verzió frissítés menüjéből. Hova lett? :F Fejlesztői módot már beállítottam.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1308) Predatorr válasza Predatorr (#1307) üzenetére


Predatorr
őstag

Satus: Na, végre rátaláltam erre. Mi a különbség a global és az eu verziók között, már azt leszámítva, hogy a global újabb, no meg Android 10... érdekes.
Ha flashelek, tűnik minden adat és beállítás, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1309) Predatorr válasza Predatorr (#1308) üzenetére


Predatorr
őstag

Oké, megtaláltam... Az EU-s nem hivatalos, hanem mod.
Akinek kínai globál van, annak nem csodálkozom az adatforgalmán.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1310) ToniSlow válasza Predatorr (#1305) üzenetére


ToniSlow
senior tag

12.0.10 az global rom nem?
Amúgy a gyári ROM-ból is van EU meg global. xiaomi.eu ROM az a custom.

(#1311) Predatorr válasza ToniSlow (#1310) üzenetére


Predatorr
őstag

Igen, az. A hivatalos EU ROM csak 12.0.7-es, legalábbis a surya, a vayu csak 12.0.5, csak meg ne kérdezd, miben más. Mindenesetre maradok a RJGEUXM-nél, ha azt jelzi a telóm. Még nem flasheltem, hátha frissül, mert nincs kedvem megint állítgatni, telepítgetni (random restart meg csak indítás után van) várom a visszajelzéseket, megtörtént-e valakinél, aki original EU/Hun telót használ. Fura, hogy 1 hónap alatt nem történt még meg. Az azért bosszant, hogy "nincs jogom" a frissítési előzményeket megtekinteni, illetve eltűnt a menüből a fájlból frissítés, csak kiírja, hogy nem lehetséges, nyomjam meg a "frissítés" gombot, ami nincs is.
Hát én úgy értettem, hogy az EU ROM erre a piacra készült mod (lásd a listát), persze a xiaomi adja ki.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1312) lemmy71 válasza Kowi84 (#1299) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem anno ZUI csinált ilyet hogy minden google frissítésnél megduplázta a névjegyeket, utána a duplákat is duplázta, a végére volt egy vagon névjegyem :DDD Minden héten kellett csinálni egy egyesítést :((

(#1313) Ogard


Ogard
tag

Nagyon zavart a túl hangos beszédhang, kihallatszott a telefonból. A CIT diagnosztikai módba belépve (a settings, about phone, all specs - képernyőn a kernelt nyomogatva) a receiver menüpontnál a hangerő gombokkal minimumra húztam a beszéd hangszórót és azóta sokkal jobb. (A legfrissebb stock rendszert használom, de angolra állítva.) Próbáljátok ki, hátha nektek is orvosolja ezt a problémát.

(Most már csak az az egy bajom a telefonnal, hogy kicsit rezonál a hátlap ha hangos zene.)

(#1314) ToniSlow válasza Predatorr (#1311) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Hivatalos EU ROM-ból ez az utolsó: V12.0.8.0.QJGEUXM 10-es droid.
A V12.0.7.0.RJGEUXM egy stabil beta ami már android 11.

(#1315) Kowi84 válasza Baloo27 (#1300) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Igen, de ez csak a gmail. Viber, sim, telefon memória stb. mind mind duplázódásokat csinálnak.

(#1316) Baloo27 válasza Kowi84 (#1315) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Akkor keresd meg a nèvjegyzèk appot a menüben(ne a tárcsázóból). Bal felül a hamburger menü, aztán egyesítès ès javítás.

(#1317) Gombinyó válasza öregpapa (#1306) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ugyanúgy, mint bármelyik romon. Ha letöltötted chromeban és rányomsz az apk-ra, akkor feldobja, hogy engedélyt kér a chromeból való apk telepítésre, bekapcsolod és telepítheted is.

(#1318) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Mi az a munkahelyi mód? Frissítés óta van ott szerintem, most vettem észre egy ikont a térerő előtt. Valamiért arrébb húztam a gyors ikonokat, és ott láttam hogy be volt kapcsolva. Mondom ez mi. Kikapcsoltam erre megjelent az áthúzott táska fent.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#1319) sandró60


sandró60
addikt

Hol találom a névjegyek SD kártyára importálást?
A [link] szerint próbálom,de olyat nem találok ebben a telefonban :F

(#1320) Baloo27 válasza sandró60 (#1319) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nèvjegyzèk app(ne a tárcsázóból), hamburger menü bal oldalon, beállítások-exportálás.

[ Szerkesztve ]

(#1321) sandró60 válasza Baloo27 (#1320) üzenetére


sandró60
addikt

A névjegyzék app,hogy néz ki :F
Milyen ábrát keressek?
Nálam csak a tárcsázó jön be
Ha csevegésre vagy a tárcsázóra kattintok nálam a jobb oldalon van a"hamburger" :D

[ Szerkesztve ]

(#1322) Baloo27 válasza sandró60 (#1321) üzenetére


Baloo27
aktív tag

A menüben a telepített applikációk között megtalálod a nèvjegyzèk appot. Kèk ikon,benne egy fehèr bábú...

[ Szerkesztve ]

(#1323) sandró60 válasza Baloo27 (#1322) üzenetére


sandró60
addikt

OK megvan.köszi :R

(#1324) v.attis válasza Pakliman (#1296) üzenetére


v.attis
őstag

Helló!
Ez az app észrevétlenül rögzíti a hívásokat?
X3 pro-t rendeltem meg, nekem életbevágó az automatikus hívásrögzítés. Nem tudod, működik rendesen ez a funkció vagy marad a rom csere?

(#1325) ati05 válasza v.attis (#1324) üzenetére


ati05
aktív tag

Rögzíti a hívást, de a hívó fél hangja elég halk.

(#1326) v.attis válasza ati05 (#1325) üzenetére


v.attis
őstag

Sajnos ez szinte minden ilyen app-ra jellemző.
Akkor marad a rom cseréje.

Köszönöm!

(#1327) Predatorr válasza ToniSlow (#1314) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát a hivatalos letöltési oldalon 12.0.7 van, a telómon is RJGEUXM. Az "előbbi frissítések"-kel bétát töltött volna le? Amúgy szép, hogy a 12.0.6-ot visszavonták, de nem frissül. :((

ati05: Most már több app is képes rá, amúgy meg ott vannak a hangszerkesztő progik, elég tiszta már a felvétel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1328) ToniSlow válasza Predatorr (#1327) üzenetére


ToniSlow
senior tag

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/surya/stable/V12.0.8.0.QJGEUXM/

Neked a felső fog kelleni, az a recovery.

[ Szerkesztve ]

(#1329) Predatorr válasza ToniSlow (#1328) üzenetére


Predatorr
őstag

Kösz, de akkor ez Android 10.Viszont talán nem fosódik el a messenger. Tűnődős.
Muszáj lesz flashelnem? Akkor nyilván mindent töröl a telóról.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1330) ToniSlow válasza Predatorr (#1329) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Most 11-es droidon vagy?

(#1331) v.attis válasza Predatorr (#1327) üzenetére


v.attis
őstag

"ati05: Most már több app is képes rá, amúgy meg ott vannak a hangszerkesztő progik, elég tiszta már a felvétel."

Tudnál mondani rá példát? Nagyon boldog lennék, ha nem kéne flesselgetni, de sajnos a "halk másik fél" minden alkalmazásnál jelen van a kommentek között. Ugyanakkor többen is írják, hogy kihangosítás esetén minden rendben. Ez engem arra enged következtetni, hogy a másik fél hangját a saját mikrofonjával rögzíti, tehát azért halk, mert kevés hallatszik vissza belőle. Nekem rendszer szintű rögzítés kellene, tehát amit hallok hívás közben (akár bluetooth headsettel is), az ugyanúgy maradjon meg a visszajátszásnál.
Nem élek vissza soha semmivel, de amikor elhadarják, hogy hova, mikor, milyen iratot küldjek be, akkor az sokkal könnyebb ha visszahallgatom. Így elsőre is jól sikerül minden intézkedésem. Munkám miatt ez életbevágó, rengeteg kínlódástól ment meg.

(#1332) Predatorr válasza ToniSlow (#1330) üzenetére


Predatorr
őstag

Én nem, nálam évtizedekkel ezelőtt telepített, spéci önfejlesztő szoftver fut. :D
A telón 11 RKQ1.200826.002 Android fut... néha esik-kel. RJGEUXM 12.0.6.0.

v.attis: Nálam Advanced Call Recorder (33.6) futott, illetve most Automatic Call Recorder (16.0) van fent, mert az előbbi és a PC-n az Edge maradt kizárásos alapon, amely megb.szhatta a f.szbúk fiókomat. Halk a hívó hangja felvételen, de már telón is érthető max hangerővel, vagy bármilyen wave editorral feljavíthatod. Korábban nagyon zajos volt. a mikrofonos meg visszahallatszik, mint amikor lehallgatnak (mert hát lehallgatsz) vagy gerjed. Mindegyik rákérdez, hogy országodban engedélyezett-e a hívásrögzítés, én meg az országomban engedélyezem, nem flasheltem semmit. Nekem is olyan munkám van, hogy szükséges.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1333) ToniSlow válasza Predatorr (#1332) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Pedig az 11-es droid, stabil beta. Ha vissza akarsz térni arra amit linkeltem akkor szerintem fastboot rom és mi flash.

[ Szerkesztve ]

(#1334) Satus válasza v.attis (#1331) üzenetére


Satus
tag

Nálam is ilyen gondok voltak . Nincs natív hozzáférés a gyári romon , konkrétan a hangszóró hangot veszi ezért jobb a vétel kihangosításnál. Ja ha van háttérzaj azt jobban hallani mint a másik felet . Nekem is váltani kellett romot a munkahely miatt. Próbáltam az említett programot nekem nagyon halk volt , kihangosítva meg nem tudok mindig beszélni.

(#1335) öregpapa válasza Gombinyó (#1317) üzenetére


öregpapa
tag

Köszi a választ! Közben rájöttem mi volt a hiba,nekem valahogy nem Apk formátum volt a letöltés hanem Apkm.De most már megoldódott.

(#1336) csipuka


csipuka
senior tag

Joanyamnak keresek uj telefont az MI A1 utan. Ezt neztem ki, de 2 dolog bizonytalanitott el.
1. Irtatok VOLTE hibarol. Hosszu tavon a 3G-re visszakapcsolas nem elfogadhato nekem. Telekomos a SIM.
2. global vs EU ROM.
Kulfoldon vagyok, nincs kapacitasom a moddolasokra + joanyam nem kepes ra. Kell egy stabil telo, amivel VOIP-ozhatunk es jo az akksi kapacitasa. Van CIB bank alkalmazasa, annak is menni kell a teloval, amit megrendelnek valszeg az Edigitalbol, vagy mas nem simihumi shop-bol. Fo szempont, hogy ne legyen rizikos a tavolsag miatt. Ha otthon veszem akkor milyen ROM-al jon?
Merjem ezt rendelni, vagy van mas ami ajanlott inkabb?

(#1337) v.attis válasza Satus (#1334) üzenetére


v.attis
őstag

Xiaomi.eu-ra váltottál? Ha munkára használod a telefont, akkor gondolom elégedett vagy vele. Stabil, megbízható így a készülék?
Vagy 8 éve nem moddoltam, annak idején a Huawei telefonjaimra flesselgettem a Cyanogen romokat, aztán nem volt szükség ilyesmire.

(#1338) v.attis válasza v.attis (#1337) üzenetére


v.attis
őstag

Egyébként. A huwei-nél ez úgy működik, hogy valamikor valaki szerzett egy gyári hívásrögzítő alkalmazást, konkrétan HWcallrecorder.apk. Gondolom egy "hekkelt" telefonon engedélyezte a rendszer és az amúgy rejtett vagy nem működő app elérhetővé vált. Utána már ez az apk simán csak feltelepítve bármely Huawei telóra, tökéletesen működik, beépült a rendszerbe. Pedig a Huawei nem engedi a telefonjait moddolni, nem lehet bootloadert nyitni.
Namost. Nem működne-e ugyanez a módszer a Poco-nál? Tehát egy olyan romon aminél ez megy (pl a xiaomi.eu) megtalálható-e és kiszedhető-e a call recorder apk? Utána ez az apk stock romon telepíthető-e? Csak egy ötlet. Lehet működne...

(#1339) ToniSlow válasza csipuka (#1336) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia,

Ha magyarországon veszed, vagy aliról rendeled a xiaomi/poco store-ból akkor biztosan a xiaomi által készített EU rom lesz rajta. Ez megfelel mindenféle GDPR szabályozásnak, kimondottan EU régióra készült.
1. Telekomos vagyok, hibátlanul működik a VoLTE.
2. Xiaomi EU ROM lesz rajta ahogy írtam is (QJGEUXM)
3. CIB-es vagyok, használom a mobilalkalmazást, tökéletesen működik.
Én innen rendeltem.

(#1340) csipuka válasza ToniSlow (#1339) üzenetére


csipuka
senior tag

Koszi az infot, akkor mukodhet is a dolog!
Eddig magyar rendelesben gondolkodtam, de az alis rendelessel 60k vs 75k.
Futar hozza? Van extra koltseg? Az EU-s szallitas miatt, ha jol sejtem nincs vam vagy mas rejtett koltseg. Mas riziko? Joanyam 70 lesz lassan, nem beszel nyelveket.

(#1341) Satus válasza v.attis (#1337) üzenetére


Satus
tag

Kevesebb az előre telepített program. Én nagyon minimalista vagyok , irtok mindent ami nem kell.
Most ez van fent 2-3 napja adták ki. Ezen Miui laucher van , de beállítható Poco-ra is és akkor van alkalmazásválasztó. "xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10"

Nekem ez volt az első moddolás , ezt csak a hívásrögzítő miatt kellett csinálni. Nekem jó volt a gyári rom is de hát a GDPR.
Meg fontos volt , hogy az Erste bankos app működjön.
Ota-val működik a frissítés , nálam TWRP-vel meg OrangeFox-al is ment , kipróbáltam mind a kettőt.

Stabil , nekem nincs vele gondom.

(#1342) ToniSlow válasza csipuka (#1340) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Nincs extra szállítási költség, nekem a GLS hozta ki kb 3 nap alatt megkaptam. A rizikó az, hogy ha hibás, vagy valami miatt vissza kell küldeni. Ezt kell mérlegelni.

(#1343) csipuka válasza ToniSlow (#1342) üzenetére


csipuka
senior tag

Hm, koszi az infot. En eddig csak OP telokat rendeltem, de azzal nem volt gond.
Meg egy kerdes. A linken szereplo telo az Global Version, de akkor ez EU-s rommal jon?

(#1344) ToniSlow válasza csipuka (#1343) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igen, global version, eu rom és zárt bootloader.

(#1345) sandró60 válasza Satus (#1341) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Kérdés?
Az egyik fórumtárs ajánlotta,hogy "terület" módisítása Hongkong-ra akkor bejön az a verzió ami neked most van
Tehát nem Bootloaderes módosítás.Kicsit összezavarodtam,hogy te hogy tetted fel ezt a xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10?
Sándor

(#1346) Satus válasza sandró60 (#1345) üzenetére


Satus
tag

Szia .

Nekem nem ajánlotta frissítésként , nem is kerestem csak böngészés közben rátaláltam .
Régió magyarra van állítva .
Letöltöttem , ott ahol a frissítést lehet nézni jobb felső sarok három pötty , ott frissítőcsomag kiválasztása betallóztam újraindult recoveryben / akkor épp Orangefox volt rajta , de a TWRP is támogatja ott simán telepíteni kell és frissül kipróbáltam , az Orangefoxnál automatikusabb nem kell telepíteni egyból kiírja , hogy OTA frissítés ha jól emlékszem / pin beírás és megy .

Annyit tennék még hozzá , hogy a TWRP-s frissítés nagyon gyors pár másodperc , gyanús is volt , de a bild szám a 12.0.9.0-át mutatta tehát gondolom frissült.
Az Orangefox-nál ez eltartott pár percig , mondjuk ennél a nandroid mentés is sokkal tovább tart nálam , mint a TWRP.

István

(#1347) sandró60 válasza Satus (#1346) üzenetére


sandró60
addikt

Tehát nem gyári romra lett feltéve.
Én maradok a gyárinál.Arra lehet terület módosítással feltenni.(kis idő után felajánlja)
Kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#1348) Satus válasza sandró60 (#1347) üzenetére


Satus
tag

Bocsi , azt hittem egyről beszélünk .

(#1349) Predatorr válasza ToniSlow (#1333) üzenetére


Predatorr
őstag

Most nincs rá idegzetem, majd ha lesz, addig elleszek fele. De hogy miért tett fel bétát... :F

v.attis: Az automatic call recorder csak néma csendet rögzít.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1350) lemmy71 válasza Satus (#1348) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy kérdés, úgy emlékszem te az elején rendelted az alin valami francia kereskedőtől ami egy kissé gyanús volt. Utána hirtelen eltűntél innen, megjött onnan vagy bebuktad az árát?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.