Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) zseko válasza enginev3.0 (#14100) üzenetére


zseko
veterán

Hogy érted hogy telefonon fizetős? Én simán használom ott is, ahogy a tableten is.

HR24.hu

(#14102) enginev3.0 válasza zseko (#14101) üzenetére


enginev3.0
félisten

1 percet lehet nézni, aztán megáll a film
Ha van plexpassod akkor nincs ilyen, vagy egyszeri fizetős kb 1600ft amivel fel lehet oldani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14103) zseko válasza enginev3.0 (#14102) üzenetére


zseko
veterán

Hm, akkor lehet én kifizettem? Bár nem emlékszem már, de elképzelhető.

HR24.hu

(#14104) Biga123 válasza Biga123 (#14091) üzenetére


Biga123
addikt

Találtam plugint: Cigaras/IPTV.bundle
Működik is csak az a baj h bármilyen M3U t adok be neki nemigazán akar lejátszani semmit . :D
Egy ATV indult el eddig botrányos minőségben.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14105) bnorci71 válasza enginev3.0 (#14102) üzenetére


bnorci71
addikt

filmmel Pc-n vagy Tv-n nem emlékszem nekem nem volt ilyen, hogy csak 1 perc. Zenénél telefonon biztos, ott fizettem valami olyasmit mint említesz és azóta OK.
Lehet filmet is ezután néztem, de nem hinném.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#14106) enginev3.0 válasza bnorci71 (#14105) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oks, de leírtam hogy csak telefonos appon van ilyen hogy fizetni kell, sehol máshol, szóval a pc nem tudom hogy jön ide :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14107) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

most idomítottam be itthon először és használtam is a plexet, sok próbálkozásaim után először, kvázi.
Lenne több kérdésem:
1: elég-e 1 CPU mag és 2gb RAM TureNAS-ból futtatott plexre? Eleinte 100%on akad, aztán lemegy szépen 20% alá.
2: Mobilon miért szakadhat meg random egy film?
3: Ahhoz, hogy bárki elérje a neten, kell valami speckó bridge mód a modemnek? 2 routerem van egymás mögött, az első vodásat nem tudom lekapcsolni, hogy csak bridge legyen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#14108) zseko válasza tasiadam (#14107) üzenetére


zseko
veterán

A 2.-es ponthoz az előtted lévő hozzászólásban pont leírták hogy mobilon fizetős, különben percenként megáll.
3: Tudomásom szerint elérhetőnek kell lennie kívülről a szervernek, vagyis nyitni hozzá egy portot, lényegében úgy, mint torrentnél. Nálam semmi bridge mód, csak port forwarding, nekem is két routerem van, a gyári trékomos, mögötte pedig a saját.

HR24.hu

(#14109) tasiadam válasza zseko (#14108) üzenetére


tasiadam
veterán

Lehetett volna fizetos is a mobilos app ennyi erovel

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#14110) bnorci71 válasza tasiadam (#14107) üzenetére


bnorci71
addikt

3. ha nem nyitsz portot akkor is elérhető csak nem közvetlenül így kisebb bitrátával lehet csak nézni esetlegesen.

Akivel meg akarod osztani annak kel küldeni egy meghívót. és utána fog hozzáférni az alkalmazásba ezeket az eszközöket utána fogod is látni kik/mik férnek hozzá a szerveredhez

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#14111) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Nekem lenne egy kérdésem. Még csak most ismerkedek ezzel a témával.
Egyelőre annyit elértem, hogy linux mint alatt beállítottam egy plex szervert, a ps4-en plex klienset. Szépen megy is a lejátszás.
De a gép ami fut a "szerver" az egy dual boot-os. Arra van lehetőség, hogy win alól is legyen ugyanazon regisztráció alatt egy plex szerver? Vagyis mindegy, hogy én most wint vagy linuxot indítok, de mind a kettőn legyen elérhetőek ugyanonnan ugyan azok a tartalmak.

Remélem, érthetően fogalmaztam és tudtok majd segíteni :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#14112) ugyes válasza Dani_kp (#14111) üzenetére


ugyes
aktív tag

A windows alá is telepítesz egy plex szervert. Az egy külön instancia, így külön adatbázis és mindent be kell állítanod újra.

(#14113) Dani_kp válasza ugyes (#14112) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen, közben meg lett. Csak valahol elrontottam, mert a 2 rendszeren külön-külön névvel sikerült létrehoznom egy szervert :DDD .
Na mindegy, ez most csak teszt volt, mert egy laptop-on hoztam létre, ami többször van kikapcsolva mint be. Most agyalok, hogy mit kellene majd beállítanom erre a célra. De valószínűleg egy régi, szintén noti lesz és akkor nem kell dual boot miatt 2 szervert beállítani.

Vagy mit lenne érdemes erre a célra üzemelni? Van 4 streaming szolgáltatás is itthon, de sajnos így is elég sok mindent nem tudunk megnézni, mert éppen egy 5. induló szolgáltatónál lesz fent.
Alszok még ezekre a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#14114) ugyes válasza Dani_kp (#14113) üzenetére


ugyes
aktív tag

Vegyél egy NUC-ot vagy más mini pc-t. A hardveraprón árulnak 6gen I5-ös gépeket 16GB RAM-mal, 250GB SSD-vel ~60/70eFt-ért. Vagy Linux vagy Win10 az op.rendszer (11 elméletileg nem megy majd rá). Remote Desktopon keresztül vezérled a laptopodról, ha szükséges. Egyes mini pc-kbe még 2,5"-es SSD/HDD-t is tehetsz pluszban, és már ott is a háttértár. Vagy USB-s külső HDD keretben x db HDD.

(#14115) CsiszyFutár


CsiszyFutár
lelkes újonc

Köszönöm a választ.
Minden tökéletesen működik elérem távolról is más felhasználókkal.
De ha bemegyek a nason telepített plex alkalmazásba akkor a beállítások menü mellet ott van egy felkialtójel, hogy engedélyezze a távoli hozzáférést.
Csak nem értem mért amúgy elerem távolról is.

(#14116) UberMutant válasza ugyes (#14114) üzenetére


UberMutant
őstag

+1
nálunk is egy 10-es nuc van, passzív házban 2 SSD egy icybox dupla házban usb-n + benne egy 2.5es és egy m2 nvme ssd.
ubuntuval , plex és qbittorrent meg egyebek dockerben, így az update is egy parancs, és le sem áll a plex kliens miközben frissíti a konténert.

minden elérhető távolról is, grafikus felületen, meg egy bluetooth egérrel még a streaming szolgáltatókat is lehet futtatni egy chromeban.

laptoppal hddvel kezdtem, de az hangos , fütyül zörög. ha futja rá, akkor megfontolandó a passzív házas néma rendszer.

fogyasztása 35-40W kb 2000 ft havonta.

[ Szerkesztve ]

(#14117) tasiadam válasza UberMutant (#14116) üzenetére


tasiadam
veterán

nem sok az a 2e ft 40w-ra? Vagy nem sok az a 40w? Nézd meg milyen stateben szokott állni a gép és mennyi időt. Nálam 80%ban C8 a state, pedig van plex is már, truenas is pörög 2 gépre, VM is futnak, igaz kisebbek a gépeim, de 2w-al elvannak idle.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#14118) Dani_kp válasza ugyes (#14114) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm a tippet, majd utána nézek ezeknek :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#14119) bnorci71 válasza CsiszyFutár (#14115) üzenetére


bnorci71
addikt

Távoli hozzáférésnél közvetlenül éred el a szervert így a nagy bitrátájú filmek is mehetnek 1:1-be.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#14120) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.31.0.6654

Új
(Linux) Automatic library updates are now triggered by filesystem permissions and ownership changes (#14045)

Javítások
(DVR) Some audio or subtitle streams could fail to be captured on channels with multiple audio or subtitle services (#13908) (#13877)
(IntroDetection) Detection may timeout on very slow systems causing items to retry indefinitely (#14027)
(Transcoder) Transcoding from AV1 could take a very long time to start when a GPU that did not support it was present (#14043)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14121) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy pici segítséget szeretenék kérni. Egy synology nas-on fut a plex. Nemrég újra kellett tennem a plex app-ot, azóta nem frissíti le automatikusan a tárhelyre bekerülő filmeket, sorozatokat magától. Eddig olyan szépen működött. Mi lehet a gond? :(

(#14122) zseko válasza gyuri81 (#14121) üzenetére


zseko
veterán

Nem lehet hogy újra be kell állítani? Én a napokban találtam rá erre, eddig nem volt bekapcsolva:

HR24.hu

(#14123) gyuri81 válasza zseko (#14122) üzenetére


gyuri81
veterán

Épp most találtam rá! :C remélem megoldja

(#14124) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van arra lehetőség, hogy egy 30 filmből álló kollekciót (marvel univerzum) egy gyűjteményben legyen és csak azt jelenítse meg a plex ? Csak a gyűjtemény látszódjon és külön a filmek listában ne látszódjon egyenként ! Jó lenne ha plexkodiconnect-ben is csak a gyűjteményt jelentené meg.

(#14125) enginev3.0 válasza Imi1981 (#14124) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14126) blakey válasza Imi1981 (#14124) üzenetére


blakey
titán

Amennyiben az adatbázisban, pl. TMDB, van ilyen, akkor automatikusan így kerül megjelenítésre, feltéve, hogy a gyűjtemények megjelenítését engedélyezed. Amennyiben engedélyezve van, de nem így jelenik meg, akkor manuálisan hozzáadhatod egy gyűjteményhez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14127) Imi1981 válasza blakey (#14126) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz mindkettőtöknek! Megjelenik gyűjteményben azzal nincs gond csak egyenként is látszik a filmek listában amit nem szerettem volna. Csak a gyűjteményben legyen amit létrehozok! Persze ha ez lehetséges.
Még nem töltöttem le ezt a pakkot csak használok gyűjteményeket és onnan tudom hogy az külön a filmek listában is látszik külön külön a gyűjteményben lévő filmek.

[ Szerkesztve ]

(#14128) blakey válasza Imi1981 (#14127) üzenetére


blakey
titán

Beállítható, hogy ami gyűjteményben szerepel, az külön ne jelenjen meg. Ott van a képen. Egyszerűen nem engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14129) Imi1981 válasza blakey (#14128) üzenetére


Imi1981
veterán

Jaaa nem jól láttam! Megpróbálom. Kösz blakey és neked is Beni! :R

(#14130) Imi1981 válasza blakey (#14128) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam és működik! Sajnos plexkodiconnect mindenképpen listázza a filmek listában külön a filmeket és ott nem jelenik meg a gyűjtemények csak külön mappaként . Jó lenne plexkodiconnectben is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14131) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy Plex-en be lehet-e állítani hogy magyar tv csatornák elérhetőek legyenek?
A cél eszköz DS218+
Köszönöm a válaszokat.

(#14132) blakey válasza Imi1981 (#14130) üzenetére


blakey
titán

B@szki, PKC úgy jeleníti meg, ahogy a Kodi és a Plex biztosítja, tehát közösen, azaz, a PKC beleépül a Kodi adatbázisába, tehát a Kodi beállításai (is) érvényesek, + az infók a Plextől érkeznek, ha kell a Kodiban is a gyűjtemények, akkor kapcsold be a Kodiban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14133) Imi1981 válasza blakey (#14132) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó ezt nem tudtam pontosan hogy működik. Kodi gyűjtemények nem jó mert minden tv boxon külön kell beállítani. Inkább hagyom az egészet.

(#14134) blakey válasza Imi1981 (#14133) üzenetére


blakey
titán

Mást nem tudsz tenni, azért "jött létre" a PKC, hogy beleépüljön a Kodi adatbázisába, tehát a két program kölcsönöcs közreműködés eredménye, hogy az adatbázis így jelenik meg. Plex oldaláról megoldod, hogy miként jelenjen meg, a többi alkalmazás ami kezeli a Plex adatbázisát is, már egy másik történet, ott alkalmazkodni kell. Kodi nem fejleszt a Plexhez, tehát valahogy meg kell oldani.
Itt van az enyém, PKC-t használva megjelennek a gyűjtemények:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14135) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Szintén a gyűjteményekkel kérdeznék.
Van a régi Pókember gyűjtemény, ami 3 részből áll. Viszont csak 2 jelenik meg, de az információk menüpontban látható mind a 3 rész.
Ez miért van?




[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord

(#14136) blakey válasza r_zsolt (#14135) üzenetére


blakey
titán

Egyik oka az lehet, hogy nem pontos a neve, a másik, hogy nincs gyűjteménybe az adatbázis-kezelő oldalán. Ha pontos a neve és gyűjteményben szerepel, akkor add hozzá manuálisan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14137) Imi1981 válasza blakey (#14134) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit beraktál képen ahogy megjelenik tök jó (pont így csinálja az embycon csak az más miatt nem tetszik )! Kár hogy nem lehet megoldani hogy szinkronizálja többi kodival amelyikkel szeretném.
Lehet csinálok egy külön mappát ahova ilyen film pakkokat töltök de csak a gyűjtemény mappáját helyezem ki a főoldalra (Amber skinnel) így mindegyik kodiban beállítva már meg fog jelenni.

[ Szerkesztve ]

(#14138) r_zsolt válasza blakey (#14136) üzenetére


r_zsolt
tag

Az elnevezés ugyan abban a struktúrában van mint a többi rész.
De a filmek között sem jelenik meg.
Minta meg sem találná....

Beraknám képben, de valamiért nem megy a kép beillesztés... a szerkesztés alatt látszik, de itt már nem jelenik meg....

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord

(#14139) ColdMan válasza r_zsolt (#14138) üzenetére


ColdMan
tag

Mert a képek a saját gépedről vannak linkelve.
Amikor írod a hozzászólást, alul van egy Képfeltöltés felirat.
Feltöltöd a képet és annak a linkjét adod meg.
Úgy már látszani fog.

(#14140) blakey válasza Imi1981 (#14137) üzenetére


blakey
titán

A Kodiban be kell kapcsolni, hogy legyen filmgyűjtemény, valaki csak beállította, nem egy ördöngösség. Nincs távoli hozzáférésed a Kodikhoz? 3 klikk az egész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14141) Peace


Peace
nagyúr

Mostanában előszeretettel csinálja, hogy bizonyos tartalmaknál az utolsó 1-2 percet nem hajlandó lejátszani, hanem össze**arja magát és lejátszási hibát ír. Ez mi lehet? :F Mindig frissítgetem PC-n, szerintem tv-n is egész új kliens van. Régebben nem csinálta ezt velem.

(#14142) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Ezzel mit tudok kezdeni?

Kodi alól KPC-vel akarom elérni Media servert, de nem tudom mit csináljak, hogy lássa. :B

(#14143) Patice válasza Fandango (#14142) üzenetére


Patice
nagyúr

Távoli eléréshez port forward kell a szerver (belső) IP címére a 32400-as porttal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14144) Imi1981 válasza blakey (#14140) üzenetére


Imi1981
veterán

Coreelec - re van vnc viewer de portot kell nyitni neki meg fixálni a box IP címet és arra még nem vettem rá magam meg szerintem nem is fogom mostanában . Így most nem érem el távolról. Kitalálok erre valamit hogy egyszerűen menjen. Amúgy csak 11 film nem 30 elnéztem (star wars kollekció) bár lehet van még egy két rész a kollekció felrakása óta mert 2019-ben lett felrakva. Így lehet nem is számít ha filmek listában van. 30 sok helyet foglalt volna de 11 még elmegy.
A hivatalos plex addonban csak a gyűjteményt jeleníti meg de azt csak egy ember használja.

(#14145) Fandango válasza Patice (#14143) üzenetére


Fandango
veterán

Statikus IP-t állítottam be Windowsba.
Amikor engedélyezem Plexbe a távoli elérést, akkor egy pár másodpercig jó, de átvált arra hogy nem elérhető. Plexbe is beállítottam, hogy a 32400-as portot használja.
KPC-be beállítottam az IP-t ami windowsba is van.
Mit csinálok rosszul? :F

[ Szerkesztve ]

(#14146) Patice válasza Fandango (#14145) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha internet felől akarod elérni az otthoni szervered, akkor kell DDNS, amivel az internet szolgáltatódtól kapott, sokszor változó IP címet lehet lekövetni egy ún. host névvel.
Kell otthon valami, ami ezt a változást leköveti, pl. routerekben szokott lenni ilyen funkció.
Ehhez publikus IPv4 cím kell a netszolgáltatódtól, ha csak NAT-olt IP címet kapsz, akkor vagy lehet kérni tőlük ilyet, vagy nem (sajnos).
Hogy NAT-olva vagy vagy sem, azt könnyen kiderítheted:
1. Megnézed mit mutat a what is my IP address oldal
2. Megnézed, hogy milyen IP címet látsz a routeredben (ez az amit a szolgáltatód ad)
Ha a kettő egyezik, akkor nincs NAT, ha különbözik, akkor van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14147) Gardaai válasza Fandango (#14145) üzenetére


Gardaai
senior tag

Windows-ra ezt szoktak feldobni: [link]
Van Windows-os app hozzá, ami folyamatosan nézi az címed és frissíti a DDNS-t.

Router beállítás röviden:
- gépnek statikus IP cím (pl. 192.168.1.100)
- plex port beállítás (ha alapon hagyod, akkor 32400)
- router portok között felveszed a következőt:
- külső IP: *
- belsős IP: 192.168.1.100
- külső, belső port: 32400

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#14148) Biga123 válasza Fandango (#14145) üzenetére


Biga123
addikt

#14143Patice
#14146Patice
+ nézd meg nem e vagy natolva
Szvsz plex távoli eléréshez nem kell DDNS hiszen a plex maga ezt lekezeli.
Amennyiben nem vagy natolva és a port meg van nyitva kifele.
Pont ez a legnagyobb előnye a plex nek.

szerk : most így végiggondolva tök felesleges volt ez a HSZ :D de sebaj én is hozzászóltam

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14149) Fandango


Fandango
veterán

Köszi a segítséget, otthon majd próbálkozok ezzel.
Még egy kérdés, hogy nekem csak egy szolgáltatói (Flip) router van, ezekbe is be lehet lépni ilyet beállítani?

(#14150) Gardaai válasza Fandango (#14149) üzenetére


Gardaai
senior tag

Több mint valószínű. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.