Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) gringoka válasza scream (#13650) üzenetére


gringoka
aktív tag

Naiszen :B akkor ez nem fog menni.

(#13652) Biga123 válasza gringoka (#13651) üzenetére


Biga123
addikt

Ha nem tudsz létrehozi egy üres TXT t és utána átírni a kiterjesztését plexignore ra , akkor szerintem ne nagyon nyúlj semmihez aminek számítógéphez van köze. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13653) enginev3.0 válasza gringoka (#13651) üzenetére


enginev3.0
félisten

Notepad++

És elmented úgy hogy ne legyen semmilyen formátuma

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13654) gringoka válasza Biga123 (#13652) üzenetére


gringoka
aktív tag

Hát azért kérek segítséget :)
Pár kép becsatolása nagy segítség lenne , amúgy eddig mindent megoldottam kodi, coreelec, amlogic , sőt még a pc-t is magam rakom össze.:D

(#13655) haxiboy


haxiboy
veterán

Total Commander -> új file -> txt -> nevét átírod .plexignore
Jegyzettömbbel megnyitod -> belepötyögöd amiket fentebb írtunk
Mentés
.plexignore file-t bemásolod a média mappában a gyökerébe

[link]

Csatoltam pár képet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13656) gringoka válasza haxiboy (#13655) üzenetére


gringoka
aktív tag

Így már pofon egyszerű volt , nagyon szépen köszönöm a segítséget.
További szép estét mindenkinek!

(#13657) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

hogy tudok új ügynököt hozzáadni?
nem talál egy sorozatot a "plex tv series", hiába írom be manuális, évet is megadom és még véletlenül se találja meg.
Se a "Bleach: Sennen Kessen-hen" -re, se a "Bleach: Thousand-Year Blood War"-ra nem ad normális találatot

(#13658) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.29.2.6334

Új
(Security) Support new, streamlined first-run claiming experience on macOS (#13864)

Javítások
(EPG) Server might become unresposible when parsing special episodes in XMLTV guide data (#13117)
(IntroDetection) Decreased memory consumption for intro detection (#13361)
(Library) Running a Clean Bundles operation could crash the server (#13855)
(Maintenance) Plex Media Server could quit unexpectedly when asked to clean bundles under certain conditions (#13855)
(Music) Existing tracks could lose loudness data and be unable to rerun the loudness analysis (#13897)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13659) enginev3.0 válasza Sanyi.mTs (#13657) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbálj meg imdb vagy tmdb-re keresni

pl:

imdb-8383884

Ugyan úgy mintha címre keresnél rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13660) Sanyi.mTs válasza enginev3.0 (#13659) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Persze, de hogyan adom hozzá?

Érdekes, mert a plex szerveren az ügynök menü/sorozat alatt ki van pipálva a TVDB is, meg még pár dolog, de mikor pontosítani akarom a sorozatot, akkor csak a plex ügynök választható

(#13661) enginev3.0 válasza Sanyi.mTs (#13660) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mit szeretnél hozzáadni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13662) Sanyi.mTs válasza enginev3.0 (#13661) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az imdb és tmdb ügynököt.

(#13663) zsolt20 válasza blakey (#13636) üzenetére


zsolt20
tag

Köszi a tanácsot mp3tag szerkesztővel id3 adatokat beálítom , album előadó cim . A file és mappának is tartalmazni kell ezt az adatott és milyen formában legyen megnevezése? Mp3tag all saját képet hogyan kell hozzárendelni ? Sajnos nekem csak adatbázisból csatolja ha meg találja épp.

[ Szerkesztve ]

(#13664) Multibit válasza zsolt20 (#13663) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hiszem el, hogy ennyire bonyolult :O
[kép1]
[kép2]

(#13665) blakey válasza zsolt20 (#13663) üzenetére


blakey
titán

Csak a fájl legyen, semmi nem kell mellé, ha a fájl mindent tartalmaz, akkor hibátlan lesz az azonosítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13666) Johnny02


Johnny02
újonc

Sziasztok. Nemrég használok plexet. Szeretném az otthoni élő tv adásokat is átvinni plexre. Otthon telekom (Thome) optikai szolgáltatás van. Esetleg valakinek van ötlete hogy hogyan oldhatnám meg? Vannak tapasztalatok?

(#13667) Patice válasza Johnny02 (#13666) üzenetére


Patice
nagyúr

Lehetséges, kell hozzá TV tuner, vagy belső lártyás, vagy külső USB-s, meg a TV adásnak is kódolatlannal érdemes lenni, máskülönben ezt is meg kell oldani mellé.
Egy kártya egy csatornát tud közvetíteni, ha közben másikat rögzíteni szeretnél, ahhoz további kártya kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13668) zsolt501 válasza Patice (#13667) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak kiegészítelek, léteznek 2 illetve 4 tunerres kártyák, csak ugye árban már más kategória.
pl: [link] [link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13669) sziszi-fuszi válasza Johnny02 (#13666) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Sajnos nem fog működni mert IP tv van a T home nál optikán. Ennek kikódolását csak a Telekom eszköze tudja elvégezni.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#13670) masvilagx3 válasza Patice (#13667) üzenetére


masvilagx3
tag

Lehet tévedek ,de úgy tudom hogy iptv-t nem tudsz hozzáadni.Én sat-os adással tudtam összehozni ,de annyi hogy nekem a tunerem támogatja így nem kellett hozzá külön tuner,Nagy dolgot ne várj tőle szerintem.

(#13671) Johnny02 válasza masvilagx3 (#13670) üzenetére


Johnny02
újonc

Köszönöm a választ! Akkor ez tárgytalan.
Esetleg plexen keresztül működik a disney+ ??

(#13672) mgTerminator válasza Johnny02 (#13671) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze, beállítod hogy qbittorrent szedje le a Disney tartalmakat és tudod is nézni őket.

(#13673) Gyjuhi válasza haxiboy (#13451) üzenetére


Gyjuhi
újonc

Ha ez meglesz pls linkeld be! :D
Érdekelne nagyon a dolog :D

(#13674) Patice válasza masvilagx3 (#13670) üzenetére


Patice
nagyúr

Igazad van, IP TV-vel nem fog menni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13675) ptesza válasza sziszi-fuszi (#13669) üzenetére


ptesza
senior tag

Hát igen és másik VLAN on is van mint a NET. Ezért ha ki szeretnéd váltani a Telekomos routert a sajátoddal és van IPTV is akkor az már nem lesz egyszerű. Kínlódtam vele pár napot ,de végül nem sikerült tökéletes megoldást találni és maradt a Telekomos router

(#13676) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy kis problémám, aminek nem tudom az okát. Van egy Mesefilmek és Mesesorozatok mappám Plexen, és a gyereknek létrehoztam egy profilt, amiben csak ez a 2 mappa van. Viszont ott, ha a gyerek profillal lépünk be, csomó minden hiányzik, (mese)filmek és sorozatok közül is. Ha a saját profilomban vagyok, ott látok mindent. Ennek mi lehet az oka?

(#13677) Patice válasza Gabesz87 (#13676) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha jól emlékszem a gyerek profiloknál be lehet állítani, hogy milyen PEGI kategóriákat engedjen megmutatni, lejátszani.
Nézd meg, van több korhatár besorolás a meséken belül is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13678) Gabesz87 válasza Patice (#13677) üzenetére


Gabesz87
addikt

És ezt hol kell? Mert a gyerek profilban alig lehet bármit is csinálni, kevés beállítási lehetőség van, a sajátomban meg nem találok ilyesmit :F

(#13679) gyugyo79 válasza Gabesz87 (#13678) üzenetére


gyugyo79
addikt

Parental Controls
Restrictions on Library Access

Ha csak mese mappákat látják (jól beállítod a mappa jogokat, tehát véletlenül sem tudnak hozzá adni másik mappát = nem csak a kliensbe nincs hozzáadva a többi mappa) amiknek a tartalmát te felügyeled, akkor nem biztos, hogy gyerekként kell hozzáadni a felhasználójukat.

[ Szerkesztve ]

(#13680) Gabesz87 válasza gyugyo79 (#13679) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm! Hát ezt a beállítást meg nem találtam volna magamtól szerintem.
De igazad van egyébként, a tartalmat úgyis felügyelem, szóval kivettem a restrictiont (beállítottam None-ra). Így már ott van minden mese! :R

(#13681) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#13680) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát én ezt nem értem...kikapcsoltam a korlátozást a gyerek profilra. Még a szerveren belépve átváltottam a gyerek profilra, és rendben láttam is mindent. Viszont a gyerek tabletén egyszerűen szenvedek a Plex-el. Most meg azt írja, hogy offline a szerver, nem jön be semmi. De ez hülyeség, mert laptopon be tudok lépni, de pl. telón is működik rendben. Mi a fene lehet ennek az oka? Próbáltam kilépni belépni a tableten, majd törölni az alkalmazás adatait, de semmi nem segített. :F Nem tudom, hogy van-e ötletetek, vagy inkább menjek vmi tabletes topikba.

(#13682) Patice válasza Gabesz87 (#13681) üzenetére


Patice
nagyúr

A tablet gondolom wifin van...?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13683) Gabesz87 válasza Patice (#13682) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze

(#13684) Patice válasza Gabesz87 (#13683) üzenetére


Patice
nagyúr

Ugyanazon az alhálózaton, amin a szerver is?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13685) Gabesz87 válasza Patice (#13684) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen

(#13686) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Érdekes, ma reggelre meg rendbe jött. Kell neki idő amíg szinkronizal, vagy mi a fene? Ezt lehet amúgy valahol manuálisan "triggerelni"?
Még egy kérdés: amikor a sorozatoknal megnyitok egy mappát, megjelenik a sorozat adatlapja és a háttérben elkezdődik valami lejátszás. Nem látom sehol ill azt sem hogy most konkrétan egy epizód vagy csak valami előzetes? Ezt hol tudom kikapcsolni? :R

(#13687) enginev3.0 válasza Gabesz87 (#13686) üzenetére


enginev3.0
félisten

Téma zenéjének lejátszása

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13688) Gabesz87 válasza enginev3.0 (#13687) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R

(#13689) haxiboy válasza Gyjuhi (#13673) üzenetére


haxiboy
veterán

Mindenképpen megpróbálok időt szánni rá még az év vége előtt.
Egyelőre azon gondolkodok hogy mennyire részletesen menjek bele a dolgokba (gondolok itt a komolyabb jogosultság beállításokra stb.)
De már körvonalazódik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13690) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki itt lg c1-en plexet?

(#13691) freddirty válasza gringoka (#13690) üzenetére


freddirty
senior tag

nálam megy gond nélkül.

fred

(#13692) fravik válasza gringoka (#13690) üzenetére


fravik
tag

Én igen.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13693) gringoka


gringoka
aktív tag

Nálam a 4k hdr, dovi filmek 3-4 perc után nekiállnak szaggatni.
Megkérdeztem, hogy hogyan használjátok wifi? Lan? Lan adapter? Mit javasoltok hogyan kellene használnom , hogy ne szaggasson?

(#13694) Patice válasza Gabesz87 (#13686) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is tapasztaltam hasonlót, igaz nem kellett ennyit várnom.
Nemrég elutaztam és vittem magammal egy Google Chromecast with Google TV-t, amin van Plex kliens is.
A hotelben belőttem a wifit, aztán néztem a plexet és nem volt elérhető, aztán vacsora után (pár órán belül) minden OK volt és tudtam filmet nézni vele.
Az okot én sem tudom, de úgy látszik igen, kell egy kis idő, míg "észhez tér".
Talán a plex szervereken is át kell valamilyen infónak mennie ilyenkor, nem tudom. Csak találgatok.
A lényeg, hogy nálad is most már működik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13695) Gyjuhi válasza haxiboy (#13689) üzenetére


Gyjuhi
újonc

Ezt te érzed hogyan lehet úgymond jól átadni én örülnek a jogok kiosztasanak is illetve egy alap vas konfigba is kb mi mit bír kiszolgálni. 😀

(#13696) haxiboy válasza gringoka (#13690) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen, én.
A TV wifin lóg. Nincs semmi ilyen problémám. Dovi-t mondjuk kerülöm. Amit lehet Dolby Vision SL szedem le.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13697) freddirty válasza gringoka (#13693) üzenetére


freddirty
senior tag

Etherneten van nálam minden kivéve a mobileszközöket. Még sosem szaggatott a plex lejátszás a C1-en 4k HDR-en. (dovi-t nem tudom mi)

fred

(#13698) enginev3.0 válasza freddirty (#13697) üzenetére


enginev3.0
félisten

Dolby vision

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13699) haxiboy válasza enginev3.0 (#13698) üzenetére


haxiboy
veterán

Dovi-nak általában a Dolby Vision MKV konténerbent szokták jelölni. De az MKV konténer hivatalosan nem támogatja, a legtöbb TV-n nem is megy rendesen. C1 is csak a HDR-t látja.Keress mp4 konténeres releaseket (Dolby.Vision.SL)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13700) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok van egy olyan problémám a plexben, hogy az egyik Star Trek Voyager epizód rosszul jelenik meg a listában az epízód egy összevont epizód amiben az első és a második rész össze van vonva, a fájl név jelenleg ez Star Trek Voyager s1e01e02 - Caretaker NTSC DVD x264 MP3 2.0 DD5.1-JCH-CLT-FOX de az a probléma, hogy a plex viszont így jeleníti meg.

Ami így eléggé zavaró, nem tudok rájönni, hogy hogyan nevezzem el a plexben, vagy mit állítsak hogy ez ne külön epizódként jelenjen megy.
Kérem segítsetek, mert van még pár problémás epizód.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.