Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) haxiboy válasza ugyes (#13445) üzenetére


haxiboy
veterán

Természetesen.

Radarr-hoz van jó beállításom a Sonarr-ból sajnos hiányoznak az egyéni formátumok.

Az egyéni formátumok pedig:
https://pastebin.com/k3CQ14Fz
Az egyes verziók külön-külön importálandók, próbáltam helyet hagyni közöttük.

Biztos lehetne szebben és egyszerűbben is, de így teszi szépen a dolgát és pontozza a release-ket (néhány hülye elnevezés kivételével) nagyon szépen működik.

A Dolby Vision SL -nél pluszban kondíció hogy magyar is legyen. az SL ENG az a bármilyen nyelvet jelöli.

Release nevekben keres, de még finomítom a jövőben hogy a többi metadata alapján is bele lehessen szűrni. Értelem szerűen 1-1 release


Az alábbi képen látszik is a pontozás. (A legmagasabb pontszámú van letöltve) az előző alacsonyabb pontosat még manuálisan töltöttem.

Hamarosan szerintem csinálok egy tutorialt is logout.hu -ra ahol részletesen bemutatom ezeket, 0-ról összerakva, egyébként is hamarosan migrálok én is Docker-be, egyelőre vegyesen Docker és Jail van vegyesen, de itt az ideje a Truenas Scale-nak :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13452) Csabi1984 válasza ugyes (#13449) üzenetére


Csabi1984
addikt

így már világos köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#13453) ugyes válasza haxiboy (#13451) üzenetére


ugyes
aktív tag

Köszönöm.
Radarr-ra nekem is jobban működik. Én egyszerűbben kezelem (kötelező tartalmazni/ne tartalmazza), mert nem kell 4K. Illetve eng+hun kell családi okok miatt mindenből.
A pontozás használata így érthetőbb nekem.

(#13454) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van aki még felrakta? 1.29.0.6219 és használja? Lehet megpróbálkoznék vele újra, ha másnak megy hibátlanul :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13455) haxiboy válasza ugyes (#13453) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak azt sajnálom hogy nincs megoldva hogy egy filmből több változatot is letöltsünk, és trükközni kell. Vagy futtatok 3 radarr instance-t :D
A tutorialban erre is kitérek majd. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13456) Mano66


Mano66
senior tag

Plex alatt van lehetőség a "Film Gyűjtemények" egy mappában legyenek mint kodi alatt. Pl : A Gyűrűk ura, A Hobbit stb. Nem találtam beállítási lehetőséget.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#13457) blakey válasza Mano66 (#13456) üzenetére


blakey
titán

Igen, kezeli a gyűjteményeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13458) haxiboy válasza Mano66 (#13456) üzenetére


haxiboy
veterán

Természetesen, söt beállíthatod hogy a filmek ettől még megjelenjenek külön, vagy csak a gyűjtemény alatt.
Újonnan működik ugyanazon film verziózása is file/mappa névvel így külön lehet kezelni a különböző CUT-okat, Edition-öket.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13459) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#13454) üzenetére


enginev3.0
félisten

Újra feltettem tegnap éjszaka, egyelőre nincs gond :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13460) Elemental válasza haxiboy (#13458) üzenetére


Elemental
addikt

Kár, hogy a sorozatoknál nincs edition hozzáadásra lehetőség. Van ugyanazon sorozatból 4K, meg 1080p is leszedve.

[ Szerkesztve ]

(#13461) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Beújítottunk itthonra egy Samu tv-t és feldobtam rá a plex appot. Szerverként az otthoni NAS szolgál, OMV-n futtatom konténerben a legfrissebb verziót.
A probléma amit tapasztaltam, hogy hiába váltottam hangsávot ugyanúgy magyar hang maradt. Megnéztem VLC-vel ott tudtam váltani hangsávot és működött is valamint ha a plexet weben keresztül értem el akkor is működött a hangsáv váltás.
Plex passom nincs ha ez számít.
Visszakerestem itt a topikban és mintha a SamuTV+plex annyira nem lennének barátok de megoldást nem találtam hirtelen.
Lenne ötletetek, hogy merre induljak?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#13462) Mano66 válasza blakey (#13457) üzenetére


Mano66
senior tag

Ha egy filmet beraktam a Gyűjteménybe. A Filmek mappából tőrölhetem? Mert így a Filmek és a Gyűjtemény is látszik.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#13463) Xpod válasza Mano66 (#13462) üzenetére


Xpod
addikt

Nem, mert akkor törlöd a filmet. Viszont be tudod állítani, hogy a gyűjteményben lévő filmeket csak a gyűjteményben lásd, a könyvtárban ne listázza ki.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13464) Mano66 válasza Xpod (#13463) üzenetére


Mano66
senior tag

Ezt hol tudom beállítani?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#13465) Xpod válasza Mano66 (#13464) üzenetére


Xpod
addikt

Beállítások -> könyvtárak és ott kiválasztod a filmes könyvtáradat szerkesztésre. Itt a legalsó menüpontot kell választanod. (Nem emlékszem mi a menüpont neve)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13466) Mano66 válasza Xpod (#13465) üzenetére


Mano66
senior tag

A "Gyűjteményben lévő elemek elrejtése."

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Kár, hogy a Plex nem automatikusan kezeli a gyűjteményeket.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#13467) blakey válasza Mano66 (#13466) üzenetére


blakey
titán

Automatikus, az első lépéseknél kell megadni (amikor beállítod a szkennelendő mappákat, a nyelvet, stb.), hogy gyűjteményekbe szedje, ami a gyűjtemény része azt ne mutassa, Kodiban is pont ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13468) haxiboy válasza Elemental (#13460) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez megoldható ha 2 Sonarr - Radarr instance-t futtatsz.
Overseerr ezt támogatja is.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13469) Mano66 válasza blakey (#13467) üzenetére


Mano66
senior tag

Akkor csak rosszul állítottam be. :O
De most jó.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#13470) enginev3.0


enginev3.0
félisten

New BETA PMS Version Available - 1.29.0.6244-819d3678c

ITEMS ADDED:
(Windows) Add 64-bit x86 Windows builds
(Windows) Support zero-copy hardware transcoding with Nvidia GPUs on 64-bit Windows

ITEMS FIXED:
(Butler) The server could become unresponsive during database optimization (#13820)
(HTTP) Certain client apps could quit unexpectedly when connecting to a server during startup maintenance (#13802)
(Music) Locking the date field for albums wouldn't lock the year value (#13786)
(Scanner) Improve scanner performance (#13804)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13471) Csabi1984 válasza enginev3.0 (#13470) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ezek a frissíitési információk a weboldalról vannak? Nekem a Plex egyelőre azt írja ki naprakész nincs új frissítés :)

(#13472) Biga123


Biga123
addikt

Van mód telóról a találatok pontosítására?
Böngészéből kínszenvedés.
Droidos pex appban nem találok ilyet, se plex dash ban.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13473) enginev3.0 válasza Csabi1984 (#13471) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex mikor frissítést jelez

De nekem beta frissítés van, plex pass-szal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13474) enginev3.0 válasza Biga123 (#13472) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én böngészőből szoktam telefonról is, nem olyan vészes, néha mellé nyomok :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13475) Biga123 válasza enginev3.0 (#13474) üzenetére


Biga123
addikt

Pex dash nak amúgy mi értelme? Borítót lehet benne változtatni, húha.. :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13476) enginev3.0 válasza Biga123 (#13475) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nem sok, tautulli többet ér szerintem is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13477) Laci0071


Laci0071
csendes tag

Üdvözletem / Sziasztok!

Sajnálatos módon maga alá piszkolt a windows-om, és a toldozás-foltozás helyett inkább kapott egy friss installt... Ezzel még nem is lenne különösebb baj, de ugye az ilyenkor szokásos "na akkor szórjuk vissza a régi programokat" résznél jutott eszembe, hogy a Plex-et olyan régen raktam fel, hogy halovány lila gőzöm sincs már, hogy miként (és honnan) raktam alá az Ügynököket.
A jelenlegi (és egyetlen) "Plex Movie" pedig hát azt talál amit éppen..... na mindegy is :D

Emlékeim szerint Port, Filmkatalógus és SubZero volt fent.... pontosabban ezekre emlékszem....
Tud esetleg valaki segíteni link-kel vagy leírással a fenti problémámban? Illetve bármilyen építő jellegű javaslatot szívesen fogadok :D

Előre is köszönöm szépen ;)

(#13478) fravik válasza Laci0071 (#13477) üzenetére


fravik
tag

Szia!

Kitana (https://github.com/pannal/Kitana) segítségével tudod majd menedzselni a SubZero-t és a plugin-eket, az ügynököket pedig a ../Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/ alá kell bepakolnod úgy, hogy az alábbi mappastruktúra legyen meg:
.../Plug-ins/
-- Filmkatalogus.bundle/Contents/...
-- Porthu.bundle/Contents/...
-- Sub-Zero.bundle/Contents/...
Szóval a pluginokat kicsomagolod és odamásolod, majd talán kell egy restart. Ha valami nem stimmelne az elérési utakkal, akkor az azért lehet, mert nekem Linuxon van, de ha nem találod ezeket, a windowst használó fórumozók közül biztos tud valaki pontosabb helyet mondani.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13479) Laci0071


Laci0071
csendes tag

Köszönöm a Segítséget!

Soraidat olvasva már fel-felderengett egy-egy mozzanat a múltból :D

Elvileg leszedtem mindhárom összetevőhöz a szükséges dolgokat és bemásoltam az őket megillető helyre. A Sub-Zero már csipegeti is a feliratokat, de a Filkatalógus és a Porthu ügynök hiába mutatkozik a "beállítások/ügynökök/Filmek/Plex Movie (legacy)" listában bepipálva, a filmeknél a "találatok pontosítása" résznél már nem mutatkoznak :(

Majdnem biztos, hogy hibáztam, csak még nem tudom, hogy hol :D

(#13480) enginev3.0 válasza Laci0071 (#13479) üzenetére


enginev3.0
félisten

A filmek mappa is a régi ugynokre vagy állítva?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13481) Laci0071 válasza enginev3.0 (#13480) üzenetére


Laci0071
csendes tag

Szia!

A filmek mappa beállításaiban sem jelentkezik változás :(

(#13482) enginev3.0 válasza Laci0071 (#13481) üzenetére


enginev3.0
félisten

De ott mire van állítva az ügynök?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13483) Laci0071 válasza enginev3.0 (#13482) üzenetére


Laci0071
csendes tag

Szia!

- Personal Media
- Plex Movie (Legacy)
- Plex Movie
- The Movi Database

Ezek közül lehet választani... A "Plex Movie" hozza a legjobb eredményt.

(#13484) enginev3.0 válasza Laci0071 (#13483) üzenetére


enginev3.0
félisten

De a plex movieban nincs port.hu, csak a legacy-ban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13486) fravik válasza Laci0071 (#13483) üzenetére


fravik
tag

Így van, amit enginev3.0 ír előttem... ha a Legacy ügynököt választottad ki, abban az esetben működnek a port.hu és filmkatalogus beépülő modulok, a Plex Movie már másképp működik így ott ezek nem fognak menni. Ahhoz, hogy menjenek ezek, az egész könyvtáradat Plex Movie (Legacy)-re kell "konvertálnod".

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13487) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne a Plex valahogy megkülönböztet azonos filmet de két külön mappába? :D
Adott film a Terminátor 2 amiből van moziverzió és a rendezői. A plex valahogy megkülönbözteti?

(#13488) Elemental válasza Csabi1984 (#13487) üzenetére


Elemental
addikt

Nemrég volt róla szó.
Edition.
Szerkesztés, általános, edition. Ott tudod megadni a különböző verziók neveit.

(#13489) Csabi1984 válasza Elemental (#13488) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :) Találtam valami olyat, hogy kettéválasztás és így kétszer szerepel a film csak eltérő hosszal.

(#13490) haxiboy válasza Csabi1984 (#13487) üzenetére


haxiboy
veterán

Multiple Editions

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13491) nickysantoro


nickysantoro
csendes tag

Sziasztok !
Van itt valaki aki távoli szerverről használja a plexet, működik is telón tv-n stb. és tudna segíteni a beállításokban? Előre is köszi.

(#13492) blakey válasza nickysantoro (#13491) üzenetére


blakey
titán

Ha engedélyezve van a távoli hozzáférés, akkor nincs különösebb beállítás, beállítod az elérhető max. felbontást és a feltöltési sebességet, úgy állítsd be, hogy a hálózatot nem akassza meg egy távoli lejátszás, kb. ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13493) haxiboy válasza nickysantoro (#13491) üzenetére


haxiboy
veterán

A fél család használja, sokszor transcode is van. Szerencsére cpu-ból bőven megoldom 😀
A rekord egyszerre 6 4k stream ebből 2 transcode 1080p-re.
Senki nem tapasztalt bufferelést.
Gigabit uplink, ebből 800mbit-et vihet a plex.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13494) enginev3.0 válasza haxiboy (#13493) üzenetére


enginev3.0
félisten

Milyen proci?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13495) haxiboy válasza enginev3.0 (#13494) üzenetére


haxiboy
veterán

Most egy i5-11400, előtte egy Ryzen 1600AF volt, utóbbival sem voltak problémák.

ESXi fut a vason, rajta Truenas Core VM, Jailben Plex, Truenas Core-nak át van adva pci passthru-val egy jbod kontroller, így közvetlenül hozzáfér a rákötött diszkekhez. TB-onként 1GB ram a TrueNAS-nak, ZFS1 (itt nem tartok különösebben fontos fileokat, 1 diszk halálát túléli + napi 2 snapshot off-site a filmek nélkül).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13496) enginev3.0 válasza haxiboy (#13495) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem 10400 van, de dv hdr tone mapping nehezen megy neki, Windows alatt a CPU oldja meg sajnos

Viszont hw kódolás mellett 32 néző volt eddig a legtöbb gond nélkül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13497) nickysantoro


nickysantoro
csendes tag

És szerintetek egy ilyen csomag elbírna 4-5 felhasználót ? Szívesebben használnék egy ilyen előfizetést, nincs erre hardverem, a költségeket elosztva pedig nem lenne egy nagy összeg.

[link]

(#13498) haxiboy válasza nickysantoro (#13497) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagyon kevés az upload traffic, az 25 eurós csomag árából és a használt piacról építkezve pedig simán össze lehet dobni valamit ami megfelel az igényeknek.
De ezek csak seedboxok, nem?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13499) fravik válasza nickysantoro (#13497) üzenetére


fravik
tag

Én amit linkeltél azt is, és ezt is használtam korábban: [link] Ezeknél amit érdemes figyelni az, hogy mennyi adatot forgalmazhatsz és milyen sebességgel (legtöbbször osztozol nagyon sok emberrel a gigabiten/10-gigabiten, ami gyorsa le tud redukálódni a peek időszakokban).
Egész jól mentek sokáig, de aztán átálltam először Scaleway, Contabo, majd pár éve Hetzner-re. Ez utóbbiak egy hátránya (főleg a Hetzner-nek) az, hogy csak privát trackerekről célszerű letölteni, különben jön a média hatóság és minden további nélkül kiadják az adataid.
Plusz itt neked kell 0-ról felhúzni az ökoszisztémát, míg a linkelt oldal(ak)on 2 kattintással webes felületen kb. mindent meg lehet csinálni, de nyilván a customizálhatóság itt kicsit nehezebb téma.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13500) nickysantoro válasza haxiboy (#13498) üzenetére


nickysantoro
csendes tag

Elvileg tudják kezelni a plexet, az lenne a gondolatom, hogy hardver elavulása, az áram költség, + egy olyan sávszélesség ami 4-5 felhasználónak elég (nem egy háztartás használná, akkor gondolom ott jó nagy feltöltési sávszélnek kell lennie) össz. költségben már fedez egy távoli szerver bérlést, aztán lehet nem így van, nagyjából számoltam utána.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.