Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) ColdMan válasza nababika (#14441) üzenetére


ColdMan
tag

TheTVDB az alábbi formában nevezi el pl. az idei évet:
Formula 1/Season 2023/

Ezen belül az edzéseket és a futamot is külön epizódként kezeli.
[link]

(#14452) masvilagx3 válasza lacika555 (#14445) üzenetére


masvilagx3
tag

én ezt megvettem :)
eddig filmként tettem fel .
Igy egyszerűbb :)
Köszike

(#14453) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom mit variáltak a Plexel de Chromecast with Google TV-n sorozat esetén nem indítja autómatikusan a következő részt az utolsó frissítés óta, pedig be van kapcsolva a beállításoknál ez a funkció, még az előző Plex verziónál ment rendesen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14454) morfondőr válasza zsolt501 (#14453) üzenetére


morfondőr
őstag

Az én idegeimet is ezzel borzolják Nvidia Shield-en! :O
Nem egyedi eset, már több fórumon hízik az érintettek tábora.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14455) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy NAS, rajta a Plex szerver és egy Samsung TV, amin van a Plex kliens. Az miért van, hogy a TV-n nem jelenít meg bizonyos mappákat ha az Egyéb videók nézetben tallózom, a Filmek nézetben pedig megjeleníti de belépve azt írja, hogy a mappa üres? Pl. az egyik mappa a Halo sorozat Egyéb videók nézetben látszik normálisan és a tartalma is elérhető, a másik monjduk az Apatigris sorozat, ezt már megsem jeleníti. Ellenben a Filmek nézetben látszik az Apatigris mappa is de azt írja, hogy üres. Minkettőben a mappa nézet van kiválasztva, mindkettőben mkv fájlok vannak.
Köszönöm ha segítetek.

(#14456) enginev3.0 válasza Pocpet (#14455) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sorozatot miért nem sorozat mappaba raksz? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14457) Pocpet válasza enginev3.0 (#14456) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Egy adott mappában van minden videó a NAS-en. Sorozat opciót nem is látok a Plex-en csak filmet és egyéb videókat, de gondolom ez nem problémát, hiszen van, amit lát így is.

(#14458) Arolotifar válasza Pocpet (#14457) üzenetére


Arolotifar
őstag

De pont ez a probléma, ahogy a kolléga is írta :U
Filmet Film mappába, sorozatot Sorozat mappába tegyed.
Ez user error, nem a Plex hibája.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14459) Pocpet válasza Arolotifar (#14458) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Plex terén kezdő vagyok. Egy torrent nevű mappában vannak a filmek és a sorozatok vegyesen külön mappákban. Az egyik mappában lévő sorozatot látja a másikat nem. Valóban átláthatóbb lenne külön, de ettől függetlenül nem értem a különbséget. Biztos velem van a baj, csak szeretném megérteni is. 🙂 Köszönöm ha segítetek ebben.

(#14460) Arolotifar válasza Pocpet (#14459) üzenetére


Arolotifar
őstag

A filmekhez és sorozatokhoz is más scraper szükséges.
Mivel te szinte egybe ömleszted őket, nem tudják a helyes metaadatokat letölteni, így van amit megtalál, van amit nem. Hogy megértsd: ne keverd össze a lekvárt és a mustárt :K

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14461) Pocpet válasza Arolotifar (#14460) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Köszönöm, ennek fényében átalakítom a könytárszerkezetet :R
Ilyenkor automatikusan felfedezi az új mappákat és tartalmaikat?

[ Szerkesztve ]

(#14462) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Köszönöm a segítséget, újradefiniáltam a média mappákat. Most már rendben van. :)

(#14463) Arolotifar válasza Pocpet (#14462) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szívesen :C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14464) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A lakásban van egy PC, amiben van két vinyó + a PC-hez csatlakoztatva két icybox (USB-vel), amben van további 4-4 vinyó. Ezken vannak a filemek, mesék, sorozotak.

A számítógép 0-24-ben megy, ami napi 2-3 kWh áramot fogyasszt. Arra gondoltam, hogy kiváltanám egy NAS-al, de nem tudom, hogy az megbírkózna-e a rá kötött iicybox-al. Valaki esetleg használja így a plex-et?

(#14465) enginev3.0 válasza qpakcovboy (#14464) üzenetére


enginev3.0
félisten

Milyen gép a mostani? Proci stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14466) qpakcovboy válasza enginev3.0 (#14465) üzenetére


qpakcovboy
őstag

MSI MAG CORELIQUID 240R processzor hűtő
MSI Z590-A PRO Intel Z590 LGA1200 ATX alaplap
Intel Core i7 3,60GHz LGA1200 16MB (i7-11700K) box processzor
ADATA 16GB/3200MHz DDR-4 (AD4U320016G22-BGN) memória
Kingston 1TB M.2 NVMe 2280 NV1 (SNVS/1000G) SSD
MSI MPG A650GF 650W tápegység, full moduláris
EVGA 1070 VGA

(#14467) enginev3.0 válasza qpakcovboy (#14466) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így tényleg elég overkill

De én a helyedben (ezt szoktam javasolni), vennék egy alacsony fogyasztású gépet, vagy T procival, vagy még gyengébbet akár, jóval olcsóbb de erősebb mint a legtöbb nas.

Nekem egy 65w i5 10400, 9db hddvel havi 6-7ezret eszik
Ezt 35w procival, és kevesebb hddvel le lehet vinni szerintem kb 3-4ezerre, vagy lentebb, ami meg egy stream előfizetés ára

Ennyit pedig megér

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14468) sziszi-fuszi válasza qpakcovboy (#14464) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Tökéletesern működik. Igaz, csak 1 db ICY van, mer a 418Playen ugyan van két USB3-as, de csak az egyiket tudom használni, mert a másikat egy 2,5-es ethernet foglalja el.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#14469) Xpod válasza qpakcovboy (#14464) üzenetére


Xpod
addikt

Én első lépésben a HDD-k számát csökkenteném le drasztikusan.
Nekem az Asrock J3455 alaplapra (integrált Intel celeron j3455 CPU, 8 GB RAM) korábban 9 HDD volt kötve és közel 100W-ot fogyasztott. Kidobáltam belőle mindent, 1db SSD (rendszer + cache), 1db WD RED 6 TB HDD és 1 db WD Green 2 TB HDD maradt benne. Ez így kódoláskor 60w körül fogyaszt. Idle állapotban 45-50w (csak a torrent fut ilyenkor).

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14470) qpakcovboy válasza Xpod (#14469) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én is azt gondlom, hogy első sorban a HDD forgatása viszi el az energiát, de hát ha kell a hely annak ára van :D

Mondjuk a csere nem csak elsősorban az áramfogyasztás csökkentése miatt merült fel. Inkább sajnálom a vasat, hogy emiatt non-stop megy és porosodik.

Egy normális NAS alsó hangon 150 000 Ft, ezt mire behozza az áramfogyasztás...

(#14471) azka79 válasza qpakcovboy (#14470) üzenetére


azka79
aktív tag

a vasat erre találták ki, hogy menjen

(#14472) Xpod válasza qpakcovboy (#14470) üzenetére


Xpod
addikt

"Én is azt gondlom, hogy első sorban a HDD forgatása viszi el az energiát, de hát ha kell a hely annak ára van"
Ez így van. De minél kevesebb HDD forog, annál kevesebb energia kell.
Ma már elég jó áron lehet hozzájutni nagy kapacitású HDD-hez. Én tavaly vettem egy 6TB-os vinyót és az összes 500GB - 1TB közötti lemezt kipakoltam a gépből.
Én egyelőre maradtam az itx formátumú Asrock-nál. Azon elvan egy Win10 és teszi a dolgát a rendszer. Előnye, hogy bármilyen HDD-t megeszik, hátránya, hogy kicsit többet fogyaszt, mint egy NAS.
NAS-nál a kisebb fogyasztás az előny, viszont nem tehetsz bele bármilyen lemezt, mert nem biztos, hogy megeszi.
Nekem ez a két szempont volt amikor döntöttem, hogy NAS vagy ITX alapú házi szerver. (Főleg, hogy akkor még volt otthon egy csomó 500GB - 1TB méretű HDD-m., tehát erre nem kellett költenem, viszont egy NAS nem biztos, hogy elfogadta volna mindet.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14473) masvilagx3


masvilagx3
tag

https://www.amazon.de/TerraMaster-Speicher-Dual-Core-Netzwerkspeicher-Festplatte/dp/B07JMWT9TQ/ref=mp_s_a_1_1?adgrpid=74089850787&gclid=Cj0KCQiA6fafBhC1ARIsAIJjL8lKQ67JLHLBuaxSP0Ql6UkVTgpT1Ka5zNO6E2o71Qu-NC5-fQT9ZeAaAo4KEALw_wcB&hvadid=606824368045&hvdev=m&hvlocphy=9114754&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=3620718635698718155&hvtargid=kwd-832781017085&hydadcr=18846_2286115&keywords=terramaster+f5-221&qid=1677614031&sr=8-1

Én egy ilyenben gondolkodom .

(#14474) qpakcovboy válasza Xpod (#14472) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nálam 10x4 terra van, de az itx megoldás tetszik. Keresek is egyet, köszi. A NAS beállításához amúgy meg sokatkellene tanulni

(#14475) Arolotifar válasza qpakcovboy (#14474) üzenetére


Arolotifar
őstag

Miért kellene a NAS beállításához sokat tanulni? :F
8 éve vettem az elsőt úgy, hogy halványlila gőzöm sem volt róla.
A Synology topicban leírtak alapján egyedül be tudtam lőni a konfigurálást. Ha pedig mégis elakadnál, nagyon segítőkész a közösség.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14476) divan válasza qpakcovboy (#14474) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem egy épített NAS beállításához, és üzemeltetéséhez nagyobb szakértelemre van szükség.

(#14477) qpakcovboy válasza Arolotifar (#14475) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerintem nem könnyű és tudom, hogy a topic és nagyon sokat segítettek nekem is, de nem lenne időm erre.

(#14478) Xpod válasza divan (#14476) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, ha Xpenology, Truenas vagy hasonlót telepít az ember. Én simán felraktam egy Win 10 pro-t és kész, nem kell hozzá nagy szakértelem.

#1447 4qpakcovboy: Azért arra készülj fel, hogy egy ITX lapon max 4 SATA lesz. Én Aliexressről rendeltem egy SATA kártyát, hogy be tudjam kötni a többit.
Viszont ha ennyi HDD van, és mind kell akkor nem hiszem, hogy sokkal kisebb lesz a fogyasztása az ITX-es gépnek. Szerintem nálad a HDD-k többet esznek, mint a teljes konfig összesen.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14479) dannnzzzz


dannnzzzz
csendes tag

Sziasztok! Egy éve van egy Snyology ds118-am, plex pass-szal használom, teljesen jól szuperál. De az elmúlt két hétben kétszer is leállt a Plex, a log szerint memóriahiány miatt állította le a NAS. Mivel a memória nem bővíthető - eddig egyébként sosem volt gond, lehetett Plex-ezni gond nélkül - mit tudok tenni, hogy ne forduljon ez elő?

Lehet, hogy valami frissítés okozza? Valakinél hasonló probléma nem merül fel?

(#14480) fravik válasza dannnzzzz (#14479) üzenetére


fravik
tag

Esetleg érdemes lenne kideríteni, hogy mi ennyire erőforrás-igényes a Plexen belül. Nagyjából a plex logokban idő alapján lehet látni, hogy melyik service dolgozott kb abban az időpontban és lépni. Illetve érdemes lenne utánaolvasni, hogy melyik taskok alapvetően a memóriaigényesek (pl. egy transzkód lehet ilyen, de akár egy sima szkennelés mondjuk intro/credits keresés miatt vagy akár audio normalizálás... stb). Le kellene szerintem első körben szűkíteni a lehetséges okokat, mert így kicsi az esélye, hogy valaki pont ráhibázik a megoldásra. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14481) dannnzzzz válasza fravik (#14480) üzenetére


dannnzzzz
csendes tag

köszi a tippet, leszedtem a plex logfileokat, de van benne 144 log, melyikben találhatom meg vajon? A hiba pontos időpontja a NAS logjából már megvan.

(#14482) fravik válasza dannnzzzz (#14481) üzenetére


fravik
tag

Fú, hát van egy pár...
Én személy szerint ezeket nézném:
Plex Media Scanner Analysis.log, Plex Media Scanner.log, Plex Media Server.log
Ugye ezek közül van több is, timestamp alapján tudod nézni, hogy melyik lehet az, amire szükséged van a nas log alapján.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14483) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Elsőre megpróbálom leírni a problémát amiért a PLEX felé fordultam:

Adott egy PC-->Q80T(HDMI)-->Samsung HW-A650 + Rear SWA9100S(HDMI-earc) bekötés. A TV hiába állítom a PCM / Auto / Passthrough jelátvitelt egyszerűen Stereo 2.0 megy át a HDMI-n.

Kodi-val szerettem volna PC->TV->Soundbar 5.1-et lejátszani (John Wick), de sehogysem tudom 5.1-re bírni PC oldalról.

Telepített Netflix / HBO MAX / Disney a TV-n azonnal 5.1-ben szólaltat meg így gondolom a Windows oldalról kell keresni a hibát.

Mit javasoltok beállításnak Windows 10-en?

Legfrisebb Nvidia HD Audio software fent van és a Realtek Audio Driver V6.0.9238.1.
Optikán sem megy ki a SoundBar felé az 5.1. csak a Stereo
Próbáltam a Kodi beállításában is a Passthrough-t de nem

Ezután érkeztem a PLEX media Server telepítésére és a PLEX klinseket küldtem fel a TU70xxx háló és Q80T nappali TV-re, mit se mondjak többet azonnali 5.1 hangsáv működés :U :U

Annyi kérdésem lenne még a PLEX felé, hogyan tudom ellenőrizni, hogy valóban HDR-ben üzemel?
Netflix és további straming esetén átvált kijelző mode HDR-re, viszont a PLEX-nél nem látom a samsung HDR plecsnit megjelenni

[ Szerkesztve ]

(#14484) 4264adam válasza 4264adam (#14483) üzenetére


4264adam
veterán

Sikerült a HDR-t is megvalósítani PLEX-el :R
Folyamatosan Transcodingba ment szóval pörgött rendesen a proci, ezt próbáltam kötelezően directbe rakni lokálisan és most már minden megvan :) 5.1 & HDR


Nem terheli így már a PC-t sem és a TV-is automata HDR-be kapcsol amit jelez is. :U

Viszont küzdök néha jelentkező szaggatással, arra van valami javaslat?
Csakis lokálisan használom

[ Szerkesztve ]

(#14485) Patice válasza 4264adam (#14484) üzenetére


Patice
nagyúr

Kábelen, vagy wifin kapcsolódnak az eszközök?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14486) 4264adam válasza Patice (#14485) üzenetére


4264adam
veterán

Kábelen van minden.

FHD SDR tartalom reccenés mentesen végig ment “Bullet train” bár a felirat kapcsolásnál végtelen töltés ciklusba kezdett és nem is sikerült megvalósítani hibára futott 2 perc sárga körkörös gondolkodás után. Pedig jó lett volna a Japán és Orosz nyelv alatt ami a filmben 20 perc összidő.

Plex feladata lenne a HDMI kiváltása (5.1hangcsatorna megléte). Ezt teljesíti is viszont ha már lehetséges akkor jó lenne ha nem pusztulna bele egy felirat bekapcsolásba a Q80T-n miközben a server szerepet az SSD és Ryzen 5 5600 tölti be.

Ezekre valamilyen settings ajánlás ?

(#14487) scream válasza 4264adam (#14486) üzenetére


scream
veterán

Szerintem a probléma a kliens eszközön lesz - és valszeg a legjobb megoldást egy olyan médialejátszóval tudnád elérni (mmint nem service, hanem fizikai hw), amihez a Plex-nek nem kell transzkódolnia, felirat esetén sem.

(#14488) 4264adam válasza scream (#14487) üzenetére


4264adam
veterán

Igazad lehet, viszont HW vásárlás az tuti nem lesz megvalósítva a havi 1 maximum 2 Plexes filmezés igényre

Az szaggatás orvoslása pedig : meg kell állítani a filmet pár másodpercen majd folytatni. 2 óra alatt 4K HDR esetén csupán 2 alakommal kérte ami élhető nekem mint kompromisszum, FHD SDR esetén pedig egy sem volt
csupán a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#14489) ColdMan válasza 4264adam (#14488) üzenetére


ColdMan
tag

Én megpróbálnám wi-fi kapcsolattal is (írtad hogy most kábelen csatlakozik a hálózathoz).
A felirat belső vagy külső?

(#14490) 4264adam válasza ColdMan (#14489) üzenetére


4264adam
veterán

Felirat Belső , a letöltött tartalom tartalmazza.

Wifi gyorsabb lenne mint a 10/100-as LAN portja?

Mind a két TV-m 1 méterre van a Gigabit képességű routertől ami persze tud 2.4/5Ghz—et. A Wireless jobb megoldás a PLEX-nek?

Olvasom mi lehet a probléma de kicsit overkill lenne nekem 2db NVidia Shield Pro beszerzése 2x100k-ért a PLEX miatt

(#14491) Patice válasza 4264adam (#14490) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, gyakran a wifi már gyorsabb tud lenni a 100-as lannàl.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14492) Danex válasza Patice (#14491) üzenetére


Danex
addikt

viszont a Wifi nem olyan stabil ami ugyan csak tud akadásokat okozni :N

(#14493) Patice válasza Danex (#14492) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezzel egyet értünk.
Szerencsére manapság már vannak elég jó megoldások a wifire is, gondolok itt a vezérelt hálózatokra meg a nagyobb teljesítményű AccessPoint-okra.
Persze ahol tudok én is kábelezek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14494) ColdMan válasza 4264adam (#14490) üzenetére


ColdMan
tag

Megpróbálnám Wifi-n, illetve külső felirattal is.

(#14495) xOxpapixOx


xOxpapixOx
csendes tag

Sziasztok tudja valaki mi lehet az oka annak, hogy tegnapra eltűntek a filmek a plex-röl, mintha töröltem volna a filmek mappát. És nem is tudom hozzá adni a hálózati meghajtót, kodi látja a filmek mappát. Raspberry pi4-röl fut a server. Fizetős lett? :F

(#14496) Patice válasza xOxpapixOx (#14495) üzenetére


Patice
nagyúr

Restart?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14497) xOxpapixOx válasza Patice (#14496) üzenetére


xOxpapixOx
csendes tag

Az is volt, még azt nem néztem hogy a raspbiant ha frissítem vagy hogy kell-e egyáltalán, mert eddig annélkül is ment, de olyan mintha a plex pass kelene neki.

(#14498) Xpod


Xpod
addikt

Valamit egyre jobbal elszúrnak a Plex-ben.
Most vettem eészre, hogy az egyik mappában nem ismer fel a 3 fájlból 2-őt.
De még akkor sem jeleníti meg, ha a átállítom a Plex-et, hogy ne a filmeket mutassa, hanem a mappákat. Ott belelépek a mappába és csak az egyik fájlt mutatja.
És ez már nem az első ilyen probléma vele. A sorozatok között is van olyan, hogy az évadból (22 rész) csak a 10-22 részig jeleníti meg a részeket/fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14499) zsolt501 válasza Xpod (#14498) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én fájl név hibára gondolok.
Ha mutatnál fájl és könyvtár nevet akkor könnyebb lenne segíteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14500) Xpod válasza zsolt501 (#14499) üzenetére


Xpod
addikt

Néhány példa:
Ezeket nem látja (1-9 rész nem látszik):
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - 1. rész - Eperjes Károly.mkv
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - 2. rész - Béres Ilona.mkv

Ezeket viszont igen (10-24 rész igen):
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - 10. rész - Márton András.mkv
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - 11. rész - Szinetár Miklós.mkv

Ezek sem látszanak:
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\IHM_Must_vagy_soha.avi
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\IHM_Katonadolog.avi

De ez a kettő igen:
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\IHM_Ovi-sokk.avi
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\IHM_Szilveszter_2003_EXTRA.avi

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.