Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) enginev3.0 válasza Imi1981 (#13249) üzenetére


enginev3.0
félisten

regeditet is mentsd le

Egyébként nálam működött az appdata lementés, visszamásolás, de indítás előtt kell visszamásolni (ha jól emlékszem) :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13252) ugyes válasza Imi1981 (#13249) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ebben megtalálod a választ, szerintem.

(#13253) Imi1981 válasza enginev3.0 (#13251) üzenetére


Imi1981
veterán

Regeditet hogy kell lementeni? Főleg csak a plexhez tartozó részt? Azt se tudom hol keressem.

(#13254) enginev3.0 válasza Imi1981 (#13253) üzenetére


enginev3.0
félisten

start
elkezded írni hogy regedit

azon belül pedig

Számítógép\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Plex, Inc.\Plex Media Server

A plex, inc-et mentsd le az egészet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13255) Imi1981 válasza enginev3.0 (#13254) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz szépen! :R

(#13256) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés
Hol tudom azt beállítani ha nem otthonról érem el a filmeket hanem weben keresztül ne 320p legyen a max felbontás, vagy a teljes felbontás fizetős, vagy telepítenem kel a notebookra a plex lejátszót?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13257) enginev3.0 válasza bnorci71 (#13256) üzenetére


enginev3.0
félisten

Böngészőben is lehet nézni
És a beállítások , minőség résznél
Kivéve ha nincs közvetlen kapcsolatod a szerverrel, akkor korlátozott a minőség

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13258) bnorci71 válasza enginev3.0 (#13257) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi

böngészőbe néztem az kimaradt az előbb
a szerver oldal 2Mbps 720p-ra van állítva a beállításokba a böngészős lejátszó viszont csak 0.7Mbps 328p-t ajánl legmagasabbnak és igen nem otthonról nézem hanem nyaralás alatt.
értem akkor ez ennyit tud :((

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13259) blakey válasza bnorci71 (#13258) üzenetére


blakey
titán

Nem, többet tud, viszont az adott hálózattól is függ, tehát nem mindegy, hogy mekkora a feltöltési sebesség azon a helyen ahol a szerver van és azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora a sebesség a kliens oldalon is. Ha a szerver oldalon 10Mbps a feltöltési sebesség akkor maximum 3-4Mbps-ig érdemes felbontást választani, ha 100Mbps, akkor mehet a legmagassabb is, és minden esetben érdemes megadni a paramétereket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13260) aujjobba válasza bnorci71 (#13258) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyebkent milyen neted van otthon?
Nalam a Flip 300/20-as csomagja van, de a 20 Mbps feltoltesi sebessegbol olyan 5 Mbps az atlag inkabb, azon is max. a 2 Mbps 720p jon at, ha epp jobb napja van.
Szoval siman lehet, hogy a neted feltoltesi sebessege nem jo, altalaban a feltoltesi/letoltesi sebesseg nem szokott szimmetrikus lenni, sot.

(#13261) enginev3.0 válasza bnorci71 (#13258) üzenetére


enginev3.0
félisten

Távoli hálózatnál minden zöld?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13262) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy hisense 50U7QF tévét, amin vidaa oprendszer van. tök jól működött a plex meg minden rajta, tegnapig, amikortól ez a hibaüzenet jön:

A házban a többi tévén, meg az nviida shielden hibátlan a plex továbbra is, applikációkat nem találtam meg hosszas google kereséssel sem, hogy lehet törölni. van valakinek ötlete, merre induljak?

(#13263) szana8 válasza konigjanos (#13262) üzenetére


szana8
tag

TV full restart? Valami app elette a memóriát. Ha a restart nem segít egy hálózatból kihúz visszadug-ot megpróbálnék.

(#13264) Xpod válasza szana8 (#13263) üzenetére


Xpod
addikt

Ez nem feltétlen a TV hibája. Én az LG TV-n kb 1 hete frissítettem a Plex klienst és azóta nekem is problémázik a memóriára.

Konkrétan a Plex elindul, kiválasztom, hogy mit akarok nézni, elindítom. Ekkor kiírja, hogy elfogyott a memória és az appot újraindítja. Ismét kiválasztom, hogy mit akarok megnézni elindítom és gond nélkül fut a lejátszás.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13265) konigjanos válasza szana8 (#13263) üzenetére


konigjanos
senior tag

sajna nem segít

(#13266) Xpod válasza konigjanos (#13265) üzenetére


Xpod
addikt

Neked volt szoftver frissítés a hibaüzenet megjelenése előtt?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13267) blakey válasza konigjanos (#13262) üzenetére


blakey
titán

A Plex fejlesztőinek kell írni, valószínűleg a Vidaa rendszeren futó Plex klienssel van a gond, máris írt valaki, hogy nála is gond van, te is írd, hogy szintén problémás a dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13268) bnorci71 válasza blakey (#13259) üzenetére


bnorci71
addikt

+aujjobba

20Mbit amikor mérem a fel szinte mindig megvan igaz megy mellette a torrent is arról a gépről

enginev3.0
öööö azt hol kel megnézni, kezdő vagyok nagyon a Plexbe

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13269) blakey válasza bnorci71 (#13268) üzenetére


blakey
titán

Két helyen lehet állítani a minőséget, egyik a Plex Web-re vonatkozik, a másik a hálózaton kívüli használatra, utóbbi a Plex Webre is hatással van ha külső hálózatból próbálod. Ha 20Mbps a feltöltés és van mellette egyéb forgalom is, akkor a forgalmakat kell korlátozni, tehát torrentnek biztosítasz mondjuk 10/1Mbps-t, Plexnek meg beállítod a 4Mbps 720p-t és akkor még van egy kis sávszélesség egyéb forgalomra. Ne várj csodát 20Mbps-től.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13270) enginev3.0 válasza bnorci71 (#13268) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerver beállításokban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13271) bnorci71 válasza blakey (#13269) üzenetére


bnorci71
addikt

+enginev3.0

én ezeket találtam

szerver beállításokhoz távolról gondolom nem férek hozzá így be kel érnünk most ezzel a minőséggel.
Nyaralásra vagy rádobom a gépre amit nézni akarunk vagy mobil HDD de most hiba csúszott a másolásba és a S1 lemaradt mert nem fért rá és nem figyeltem, hogy S2 ment át előbb

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13272) enginev3.0 válasza bnorci71 (#13271) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

De ott van a képen
Közvetett kapcsolat
Tehát nincs nyitva a port a plexnek vagy natolt ip címed van

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13273) blakey válasza bnorci71 (#13271) üzenetére


blakey
titán

Ahogy előttem írják, hiba van a kapcsolatban, ha jól van beállítva és jó a kapcsolat akkor ezt kell látnod:

A lejátszás minőségét meg be kell állítanod, az automatikus nem lesz jó.
Távolról is eléred a szervert, a kép alapján most is azt használod.
Beállítások/Távoli hozzáférés alatt van a minőség beállítása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13274) daninet


daninet
veterán

Data Breach volt PLEX-nél, felhasználónév, email és hash-elt jelszavak kikerültek. Erősen ajánlott jelszót cserélni mindenkinek! Ha még nincs akkor két faktoros authentikáció legyen bekapcsolva.


Dear Plex User,
We want you to be aware of an incident involving your Plex account information yesterday. While we believe the actual impact of this incident is limited, we want to ensure you have the right information and tools to keep your account secure.
What happened Yesterday, we discovered suspicious activity on one of our databases. We immediately began an investigation and it does appear that a third-party was able to access a limited subset of data that includes emails, usernames, and encrypted passwords. Even though all account passwords that could have been accessed were hashed and secured in accordance with best practices, out of an abundance of caution we are requiring all Plex accounts to have their password reset. Rest assured that credit card and other payment data are not stored on our servers at all and were not vulnerable in this incident. What we're doing We've already addressed the method that this third-party employed to gain access to the system, and we're doing additional reviews to ensure that the security of all of our systems is further hardened to prevent future incursions. While the account passwords were secured in accordance with best practices, we're requiring all Plex users to reset their password.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13275) Patice válasza daninet (#13274) üzenetére


Patice
nagyúr

Megerősítem, én is kaptam ugyanezt az e-mailt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13276) szana8 válasza Patice (#13275) üzenetére


szana8
tag

Szintén, de úgy látom mindenki jelszót akar cserélni mert iszonyat lassú az egész. Kb 10 perc után jön meg a Reset Password email a linkel.

(#13277) Xpod válasza daninet (#13274) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem is jött, bár én nem vagyok érintett, mert Google accounttal aktiváltam a profilom és nem a Plex-nél regisztráltam email címmel.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13278) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nekem csak a plex szerveres mail címre jött, a "lejátszós" accountra nem.

(#13279) Arolotifar válasza daninet (#13274) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem is jött. 1 perc alatt megvolt a jelszócsere a szerveren, +1 perc az authentikáció beállítása :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13280) bnorci71 válasza enginev3.0 (#13272) üzenetére


bnorci71
addikt

+blakey
jaaaa, hogy az a közvetlen hozzáférés, hogy megnyitom neki a portot mint a torrentnek
Értem most már.
köszöntem, na majd otthon szórakozok vele ez most már így lesz.
a minőséget állítottam előtte 720-ra is csak próbáltam az automatikust

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13281) konigjanos válasza Xpod (#13266) üzenetére


konigjanos
senior tag

Automatára van állítva, nem láttam, hogy írta volna...

(#13282) Elemental válasza szana8 (#13276) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet én értek félre valamit, de miért kellet reset pasword? Én csak simán megváltoztattam a jelszavamat.

(#13283) szana8 válasza Elemental (#13282) üzenetére


szana8
tag

Ezt ajánlottak. Le is sz*pattak vele. Félúton beragadt a process, a jelszó megváltozott de nem leptetett ki.

(#13284) Biga123


Biga123
addikt

Én csak frissítést akartam leszedni de élből a pwd resetre dobott.
Szívtam vele én is . :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13285) enginev3.0 válasza Biga123 (#13284) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem nem, bár én használok 2 lepcsőst

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13286) szana8 válasza Biga123 (#13284) üzenetére


szana8
tag

Nálatok megy normálisan a távoli hozzáférés? Nekem telefonon jo de a böngészőben nem.

(#13287) szana8 válasza szana8 (#13286) üzenetére


szana8
tag

Valami meg nem kerek a Plex oldalan. A bejelentkezéskor hasal el. Ha megnyitom az ip-t amit pingelni akar szinten nem enged be.

(#13288) Elemental válasza enginev3.0 (#13285) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem eddig nem volt 2 lépcsős, most viszont beállítottam.

(#13289) Biga123 válasza szana8 (#13286) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem újra kellett igényelni a szervert.
Utána ment szépen minden.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13290) Imi1981


Imi1981
veterán

Nekem is jött email, hogy reseteljem a jelszavam de én csak simán beléptem mert elfelejtettem. Működik minden és nem zaklat a jelszóváltoztatással.
Amúgy most minden plex felhasználónak (akinek megosztom a könyvtárakat) jelszót kéne változtatni? Csak mert legtöbbjüknek én csináltam plex fiókot eldobható email címmel szóval ott ez nem lesz lehetséges.

(#13291) Arolotifar válasza Imi1981 (#13290) üzenetére


Arolotifar
őstag

Kaptál e-mailt? :) Igen?:) Akkor kell, de legalább is, nagyon ajánlott. A te szervered, te döntésed :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13292) Imi1981 válasza Arolotifar (#13291) üzenetére


Imi1981
veterán

Reseteltem a jelszót biztos ami biztos. Azért kicsit megszívatott! Bejelentkeztem és nem látta a szerverem (régebbi szerverem látta) és hozzáadni sem tudtam! Végül sikerült beállításokban valahol ráleljek de már most nem tudom hol volt és már működik rendesen.

(#13293) Multibit válasza Arolotifar (#13291) üzenetére


Multibit
veterán

Én is kaptam emailt, de nem kell resetelnem semmit (Google account). Úgy tűnik, válogatás nélkül mindenkinek nyomták.

(#13294) Henrico


Henrico
tag

Tapasztalt mostanában valaki olyat, hogy egyszer csak minden jelzés nélkül windows 10 alatt a szerver lekapcsol.. az ikon a jobb oldalon megmarad, ha ráviszem a nyilat, eltűnik az is.

Hol keressem a hibát?

Eddig azt hittem, majd egy frissítés megoldja, de már vagy 3 verzió óta ezt játsza. :(

(#13295) enginev3.0 válasza Henrico (#13294) üzenetére


enginev3.0
félisten

Esemenynaploban keress rá hogy miért áll le

64bitest használod? Nekem azóta hibátlan szerencsére

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13296) zsolt20


zsolt20
tag

Tanácsotokat kérném újra . Ezelőt lg nem web os tv-n használtam a plex app-ot gond nélkül. Most Meg jött az új tv ami végül is android rendszerű lett . Telepítettem a plex app-ot a tv storeból . Működik is ,de vannak filmek amiket most nem játszik le a tv ,Ezek avi file-ok .(lejátszásnál direct play , original play van beállítva)
A másik gond a saját fényképeket sem tudja megjeleníteni nagy képernyőben.
Android mobil plex alkalmazásnál mimden jól működik!

Valakinek tanácsa esetleg?

(#13297) enginev3.0 válasza zsolt20 (#13296) üzenetére


enginev3.0
félisten

Direct streamet és lejátszást kapcsold ki
Akkor olyan formátumra alakítja a filmet ami tetszik a tvnek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13298) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok! Adott egy Synology NAS rajta a Plex szerverrel. A gondom az, hog, az LG tv-men a Plex egyik napról a másikra nem hajlandó a feliratokat megjeleníteni. Mindeközben a mobilon hibátlan. (Android) Újratelepítettem már a tévén az appot, nem segített. Akárhova akármilyen nyelvre állítva nem jelenik meg a felirat.
Rendszeresen frissítem a NAS-on a szerver programot, elképzelhető, hogy az egyik frissítés után lett ilyen, de közel sem biztos.

Mi lehet a gond?

(#13299) blakey válasza Szpisti (#13298) üzenetére


blakey
titán

TV típusa, OS verzió? A TV-n futó klienssel lehet a probléma. Plex fórumán érdemes jelezni a fejlesztőknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13300) Szpisti válasza blakey (#13299) üzenetére


Szpisti
addikt

A tv LG 49UJ635V (WebOS 3.5) 2017-es. Kliens: Plex for LG 5.44.6 (2022.aug.4. frissült)
A NAS: Synology DS220J (DSM 7.1) Szerver: 1.28.1.6104-7000 (2022.aug.17. frissült)

Kérhetek egy linket a fórumjukhoz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.