Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) nickysantoro válasza fravik (#13499) üzenetére


nickysantoro
csendes tag

Ha jól értelmezem, viszont a Hetzner-t felépítetted és pár éve már stabilan működik ? Hány felhasználó használja és az milyen költséggel jár ?

(#13502) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.29.1.6260

Új
(HTTP) Added additional startup state notifications (#13777)
(macOS) Plex Media Server now requires macOS 10.11 or newer to run (#13841)
(Linux) External user-mode graphics drivers no longer need to be installed to use hardware tone mapping on Intel systems (#13788)

Javítások
(Auto Update) Old update files are now cleaned up upon server start. (#12693)
(DVR) EPG data might be lost for new recordings (#13694)
(DVR) Plex Tuner Service might become unresponsive in certain complex scenarios (#12988)
(DVR) Sport events recording by team might not be shown in DVR schedule (#13481)
(Downloads) Corrected a case where played downloaded media was not marked as played on server (#13839)
(Photos) Photos could get reprocessed for geolocation unnecessarily (#13853)
(Playback) Corrected playback decisions where metadata contained multiple medias and only some could be direct played or downloaded (#13843)
(Scanner) Improvements to episode matching logic (#13792)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13503) fravik válasza nickysantoro (#13501) üzenetére


fravik
tag

Igen, ment néhány info privátban.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13504) fravik válasza enginev3.0 (#13502) üzenetére


fravik
tag

Köszi, nálam már fent is van, egyelőre okésnak tűnik.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13505) KonzolKartel

Sziasztok,

Nagyon új vagyok a plexben, igazából szinte semmit nem állítottam rajta. Rögtön lenne is egy problémám sajnos. Tegnap újra szerettük volna nézni a Mátrix-ot, de csak teker, majd ki írja, hogy kevés a hálózati sebesség. Routerem telekomos, a egy philis pus8505 ami 5ghz-n csatlakozik a hálózatra. A szerver (noti, de bőven elég i7 7700, 1070), pedig kábellel. A router a tv mellett van, így a jelerosseg megfelelő. Igazából 1000 es net, így a azon keresztül is simán mennie kell a 4k hdr tartalmaknak. Lehet hogy annyira szar a kódolása a letöltött mátrixnak, hogy az lenne a probléma? Más tartalmak jól mennek. Előre is köszi!

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#13506) haxiboy válasza KonzolKartel (#13505) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehetséges hogy transcodeol. Ha jól rémlik nekem is ilyen az egyik TV-m itthon. De pont azért kapott chromecastot mert problémák voltak a hálózati modullal Wifi-n is, kábelen meg csak 100mbit-et tud :N
Pontosan melyik release van letöltve? (film file neve)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13507) KonzolKartel válasza haxiboy (#13506) üzenetére

Oh, akkor lehet jobban járnék ha vennék egy chromecastot én is? Abból melyiket érdemes? Futtattam speedtestet 20mb feltöltés...azt hiszem hívhatom a telekomot. Ettől függetlenül ez belső hálózat.
A release 2160p truehd 7.1 dovi trinity 41GB

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#13508) haxiboy válasza KonzolKartel (#13507) üzenetére


haxiboy
veterán

Dovi-s mkv-k alapból sz@rok sajnos, MKV nem tud rendesen Dolby Vision-t.
Próbáld meg a Dolby Vision SL releaseket például:

The.Matrix.1999.REPACK.UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.SL.TrueHD.7.1.Atmos.HEVC.HUN-TRiNiTY.ts
Ez mondjuk Remux, elég sok helyet is foglal, de gyönyörűen megy az LG Oleden és a Chromecaston is.
Nekem a Chromecast with Google TV van, de egy próbát megérhet. Kérdés hogy a TV megbírkózik-e a DV - HDR Tone Mappinggel, nemigazán próbáltam. Esetleg sima HDR contentet, pl The.Matrix.1999.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265.HuN-TRiNiTY
első körben utóbbival próbálkoznék.
Amire leginkább érdemes figyelni hogy ne legyen DTS a hangsáv, bár ha jól rémlik a Philips még támogatta ennél a szériánál, a későbbi modelleknél mindenki dobta a DTS támogatást a magas licensz díjak miatt. Legalábbis az LG biztos (még passthru sincs)
Valami Brutál Deja-Vu érzésem lett most hogy ezeket leírtam :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13509) gabesszor1


gabesszor1
tag

Sziasztok!
kb. 2 éve fut plex szerver egy ezer éves ótvar laptopomon (A8-4500M APU).

A fő probléma, hogy vészesen közeleg a tárhely vége, és van 1-2 TV ami valamiért nem kezel bizonyos konténereket (Panasonic), ezért mindig transcode-olni akarja a szerver a tartalmat, amit sajnos nem bír.
Ezt eddig itt-ott egy egy raspberry zero2w-vel oldottam meg, de ezek kicsit laggosak a menüben, és sokszor újraindul mert kevés a memóriája.

Ki akarnám váltani a laptopot egy olcsó, de jó megoldásra.
Részletek: Építeni is szívesen építek bármit, de tetszenek a NAS megoldások (Ez lenne a legjobb, mert ahogy nézegettem amit építek mindig több áramot fog zabálni, de cáfoljatok rá)
Ami van most: 2-5 direct play egyszerre, esetenként +2 transcode, ha kiveszem az rpy-ket a rendszerből.
Sima low resolution média, talán 1-2 720p és 1080p film. 4k semmiképp.

Ami fontos lenne: 2 vinyó (Tükrözés, mostani lapiban egy vinyó van, már volt egy teljes adatvesztésem emiatt)
Alacsony fogyasztás (Mostani gép elvileg 35W tdp)
Nasból ezt néztem ki: Synology DiskStation DS220J (DS220+ helyett, gondolom a több mag jobb az esetemben.)
Köszi!

Üdv, Gábor

(#13510) ugyes válasza gabesszor1 (#13509) üzenetére


ugyes
aktív tag

Inkább a DS220+

(#13511) Biga123 válasza gabesszor1 (#13509) üzenetére


Biga123
addikt

QNAP TS-253D-4G
Dupla RAM, dupla procimagok száma, PLEX szereti az erősebb vasat ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13512) gabesszor1 válasza ugyes (#13510) üzenetére


gabesszor1
tag

Miért? 4x 1,4ghz 80k vagy 2x2ghz 150k-ért? Én az előbbire szavaznék :D

Üdv, Gábor

(#13513) gabesszor1


gabesszor1
tag

Tegyük fel, hogy építek egy "NAS"-t, mit tennétek bele? Ezt a J4125 procit néztem már sok gépben, valami hasonló elég lehet.

Üdv, Gábor

(#13514) Biga123 válasza gabesszor1 (#13512) üzenetére


Biga123
addikt

ARM vs intel , szakadék van a kettő között az intel javára.
TS253D :K pont J4125 van benne , én most tuti azt venném.
DE ez már inkább nas topicba való.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13515) gabesszor1 válasza Biga123 (#13514) üzenetére


gabesszor1
tag

Nem, mert nekem Plex-re kell :D
Ezzel szemezek még, inkább építek egyet, olcsóbb lesz.
https://ipon.hu/shop/termek/asrock-j4125b-itx/1870777

Üdv, Gábor

(#13516) Biga123 válasza gabesszor1 (#13512) üzenetére


Biga123
addikt


Kis összehasonlítás.
A CPU mark sor mutatja a nyers számítási kapacitást. ;)
Ami eléggé számít pl egy plex transcode -nál.

Nembiztos h egy építettel jobban jársz, de ha van affinitásod és időd az SW részével foglalkozni, akkor hajrá :D olcsóbb lesz , de valszinüleg többet fog fogyasztani.

Nekem kb 5 éve fut a Plex egy Qnap TS251+ (J1900 as proci) on , igaz HW transcode-val , de az 1080p filmeket gond nélkül megoldja.

haxiboy : ha a 2000 éves J1900 at gond nélkül használja a plex HW transcode ra , nem hinném h gond lenne egy újabbal.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13517) haxiboy válasza gabesszor1 (#13513) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, én maximalista vagyok hogy én mit építenék nem biztos hogy mérvadó :D
Biga123: Inkább azt kéne tudni hogy az UHD 600-at tudja-e használni a plex.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13518) ugyes válasza gabesszor1 (#13512) üzenetére


ugyes
aktív tag

Pedig nem, az Intel lesz a jobb a végén a Plex-re (ld. Biga123 kommentjét).
J4125 sok NAS-ban van (Asustor AS6602T, Synology DS720+, Terramaster valami), a 4 mag miatt gyorsabb lesz. De drágább. De nézhetsz J4125-ös NUC-ot (vagy más minipc-t) és azt használod külső HDD-vel.

(#13519) gabesszor1 válasza ugyes (#13518) üzenetére


gabesszor1
tag

A nem alatt a topicot értettem, hogy nem nas topik, mert nem nas kell feltétlen, csak egy kis fogyasztású szerver :D
A mini pc-n gondolkoztam de az úgy nem kókány, ha külső vinyóval nyomom?
Ez a nas tökéletes lenne (QNAP TS-253D-), viszont most néztem ezzel a lappal: https://www.asrock.com/MB/Intel/J4125-ITX/index.hu.asp +8GB ram, +4TB WD Reddel kerülne ennyibe mint ezt a nas vinyó nélkül. (Táp+gépház is benne van.) Ha jól látom SSD-t nem tudok bele pakolni mert 2 sata hely van, de max hdd-n megy az os is.

Üdv, Gábor

(#13520) Biga123 válasza gabesszor1 (#13519) üzenetére


Biga123
addikt

[link] hasznos lehet

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13521) enginev3.0 válasza haxiboy (#13517) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem UHD630 van, és elkódol bármit :K
i5 10400-ban

Az hiszem a 6 vagy 7. szeriát írják valahol plexnek, hogy onnantól érdemes gondolkodni nagy üzemben

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13522) haxiboy válasza enginev3.0 (#13521) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerencsére ritkán kell transcodeolnom, az is általában csak audio az LG TV vs DTS miatt.
Függőben van egy Truenas Core - Truenas Scale migráció, de nem visz rá a lélek. :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13523) ugyes válasza gabesszor1 (#13519) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem tudjuk helyetted eldönteni. Ha kész NAS-t veszel, akkor 2-3 év garanciát és kb. 7-8 év gyártói támogatást is kapsz hozzá, az op.rendszer és a programok mellé.
Ha olcsóbban akarod, akkor pl. van a hardveraprón most is 6/7/8 gen. I3-as NUC 60-70eFt között, 250GB SATA SSD-vel, 8 vagy16GB RAM-mal (eladó függő). Veszel bele egy 2TB-s 2,5"-os HDD-t + veszel mellé egy külső HDD-t mentésnek, akkor ~120-130eFt-ból megvagy. +5eFt-ért WIN10 vagy 0Ft-ért Linux. Plex és torrent megy mindkettőn.
Felteszed pl. a Syncthing programot, az folyamatosan szinkronban tarja a két HDD-t, nem RAID, de két példány.

(#13524) Xpod válasza gabesszor1 (#13519) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem egy Asrock J3455 ITX lapos gépem van. Kapott egy ITX-es házat.
Kezdetben minden HDD-t belepakoltam ami a kezem ügyébe akadt (9 db HDD), majd ahogy lett pénzem csökkentettem a HDD-k számát.
Win10 + torrent + plex (meg még néhány más szoftver fut rajta)

A NAS-nak és az összerakott gépnek is van előnye. Azt kell szerintem mérlegelni, hogy Plex-en kívül mire akarod még használni az eszközt és azt melyik megoldással tudod megvalósítani.

Egyébként ha csak Plex lesz rajta akkor minek a RAID vagy a backup? Olyan fontosak a torrentről leszedett filmek?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13525) haxiboy válasza ugyes (#13523) üzenetére


haxiboy
veterán

Külső HDD nem lesz jó mentésnek, én mindenképpen valamilyen szoftveres raid pl ZFS javaslok ha bármilyen fontosabb adat is tárolva van.
Plex-nek persze teljesen mindegy, könnyen pótolható minden de nagyobb igénybevétel esetén jól tud jönni a raid által nyújtott nagyobb olvasási sebesség.
Én az épített+linux/bsd felé terelnék mindenkit, jóval kevesebb a kötöttség, főleg ha hosszú távra tervez valaki.
Ha komolyabb rendszer van tervben esetlegesen néhány VM is szóbajön: pl PiHole, esetleg lakás vezérlés akkor rengeteg eszközt ki lehet váltani egy izmosabb géppel sok-sok évre. Bővítés terén pedig csak a fizikai hely a határ, bár néha ki lehet fogni akár 12x 3.5" bay-es 2u-s rack házakat is.
Az ilyen-olyan akár industrial grade cloud-okban pedig az elmúlt évek rossz tapasztalatai miatt már abszolút nem bízok, ha adatvesztés van az legyen az én felelősségem.
2015-ben a Google villámcsapásnál, noha volt másolat másik datacenterben nem sikerült mindent megmenteni.
Dropbox Sync glitch-ről meg ne is beszéljünk ami az összes online syncelt gépről legyalulta az adatot :D

Rövid távon most rengeteg self hosted eszközt tesztelek. Ha összeáll az infrastruktúra esélyes hogy adok ki bérbe az erőforrásaimból, de most még csak home lab szinten működnek a dolgok.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13526) ugyes válasza haxiboy (#13525) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem túl van az erre szánt költségkeretén, amit írsz. Megértésem szerint csak média és torrent lenne, ahhoz szerintem meg elég lenne egy NUC is.
De kinek mi. Mi vázoljuk a lehetőséget, ő pedig majd dönt. :)

(#13527) haxiboy válasza ugyes (#13526) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem feltétlenül, ha nagyon budget szeretnénk építeni de nem no-name cuccokból akkor 50k körül már 6.-7 gen i5 félkonfigot találni, csak egy jó táp kell, egy random hangszigetelt ház, meg a hdd-k/ssd-k. De persze mindenkinek másak az igényei, csak én vagyok ilyen megszállott :D Lassan érik már a pool bővítése mert kezd megtelni a 4db 14tb-s hdd :D igaz ZFS1 szóval ebből 1 az parítás.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13528) ugyes válasza haxiboy (#13527) üzenetére


ugyes
aktív tag

Na jó, de ha összeadod akkor annak is 200 körül lesz a vége. És nem 12-16TB-s HDD-k lesznek benne.

(#13529) Xpod válasza Xpod (#13524) üzenetére


Xpod
addikt

Rádugtam a fogyasztásmérőt az itthoni UPS-re. Csúcsfogyasztásnak 55W-ot mutatott az alábbi rendszer:
- UPS
- router, PoE adapter + AP
- modem, szolgáltatói media converter (optika-utp-koax)
- szerver (J3455 CPU, 8 GB RAM, 3 db 3,5" HDD, 1 db SSD, 1 db 2,5" HDD) Plex+torrent

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13530) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.29.1.6276

Új
(HTTP) Added additional startup state notifications (#13777)
(macOS) Plex Media Server now requires macOS 10.11 or newer to run (#13841)
(Linux) External user-mode graphics drivers no longer need to be installed to use hardware tone mapping on Intel systems (#13788)

Javítások
(Auto Update) Old update files are now cleaned up upon server start. (#12693)
(DVR) EPG data might be lost for new recordings (#13694)
(DVR) Plex Tuner Service might become unresponsive in certain complex scenarios (#12988)
(DVR) Sport events recording by team might not be shown in DVR schedule (#13481)
(Downloads) Corrected a case where played downloaded media was not marked as played on server (#13839)
(Photos) Photos could get reprocessed for geolocation unnecessarily (#13853)
(Playback) Corrected playback decisions where metadata contained multiple medias and only some could be direct played or downloaded (#13843)
(Scanner) Improvements to episode matching logic (#13792)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13531) haxiboy válasza ugyes (#13528) üzenetére


haxiboy
veterán

Épp most látok 50k-ér félkonfigot itt aprón valami GTX700 is van benne

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13532) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Honnan tudom meg hogy hány filmem van plexen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13533) fravik válasza enginev3.0 (#13532) üzenetére


fravik
tag

Az adott filmes könyvtárat ha megnyitod, akkor ne az ajánlásokat nézd, hanem a Könyvtár fület, vedd ki a szűrőket (ha vannak) és elvileg ott van az összesítés.
Annyi plusz infó, hogy ugye ha több változat van egy adott filmből ami szét van választva, akkor azokat duplán számolja.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13534) enginev3.0 válasza fravik (#13533) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, de ha rámegyek a könyvtárra, és cím szerint rendezem, ír X darabot
Ha hozzáadás időpontja szerint rendezem akkor meg Y darabot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13535) fravik válasza enginev3.0 (#13534) üzenetére


fravik
tag

Az egy bug szerintem, nálam ugyanazt a számot mutatja attól függetlenül, hogy mi a rendezés sorrendje. Milyen kliensen nézed, illetve mi a szerver verzió? Nekem a böngészős plex weben és windowsos Plex appban jó.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13536) enginev3.0 válasza fravik (#13535) üzenetére


enginev3.0
félisten

1.29.1.6276 Verzió

Sima böngészőből nézem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13537) Elemental válasza enginev3.0 (#13534) üzenetére


Elemental
addikt

Most ránéztem, nálam is így van. Ha rámegyek az egyik könyvtárra, cím szerint X, év szerint X-1...

Átnéztem az összes könyvtárat, csak az egyiknél csinálja. Nem lehet, hogy az Edition miatt? Megválaszolom magamnak, nem az Edition miatt.
Átpörgettem a könyvtárat, és találtam egy ilyet benne:

Ezt törölve rendben van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#13538) enginev3.0 válasza Elemental (#13537) üzenetére


enginev3.0
félisten

És melyikben hozta ki törlés előtt a valódi adatot?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13539) Elemental válasza enginev3.0 (#13538) üzenetére


Elemental
addikt

A cím szerintiben mutatott többet, ott volt ez, amit fotóztam. Lefelé haladva (év, megjelenés dátuma, kritikus értékelés) már jó volt.

(#13540) blakey válasza enginev3.0 (#13538) üzenetére


blakey
titán

A cím szerinti sorrend esetében a gyűjtemények egynek számítanak, ha időtartam szerint listázod, akkor a pontos darabszámot mutatja, tehát, akkor nincs gyűjteménybe sorolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13541) blakey válasza blakey (#13540) üzenetére


blakey
titán

A "Cím szerin" kivételével mindegyik listázási mód a pontos darabszámot mutatja, mivel azok nem kezelik a gyűjteményeket, minden filmet külön darabnak számolnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13542) enginev3.0 válasza blakey (#13541) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oh, kár, akkor még nincs meg az 5k :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13543) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Gyerekmesék rendezésében kérnék egy kis segítséget. OMV alatt Dockerben fur a Plex szerver nálam. A konténerben az alap Movies, TV, és Music mellett csináltam egy Kid nevű mappát, volumes-nak megadtam a Mese mappát, amiben az összes videó van. Plexen belül létrehoztam az új Mese nevű könyvárat, típusa egyéb videók, és hozzáadtam a /kid mappát. A problémám, hogy nem úgy jelennek meg a mesék, mint pl. a sorozatoknál, rendezve, hanem ömlesztve az összes videófile látszik egyenként. Hogy lehet ezt normálisan megcsinálni? PlexKodiConnectet is használok, ott meg még gázabb, mert a Filmek között is ott vannak a mesék, és sajna ugyanúgy videónként egyesével ömlesztve. Próbáltam ezen leírás alapján létrehozni új címkét. De szerintem a gond (mgeoldás) inkább a konténernél, vagy a Plexnél lesz. Tudtok tippet adni a normális mese rendszerezéshez? :R

(#13544) blakey válasza Gabesz87 (#13543) üzenetére


blakey
titán

A meséket is ugyanúgy kell rendezni, tehát ha mesesorozatok, akkor azt külön mappába és rendes sorozatnak kell felvenni, a mesefilmeket meg a filmekhez kell sorolni és annak megfelelően kerestetni, tehát pl. lesz Filmek, Sorozatok, Mesefilmek, Mesesorozatok mappád is, meg ami még külön van kategórizálva.

A gyerekeknek új profilt kell létrehozni és ott csak a megfelelő mappákat kell társítani. PKC-ban meg abba a felhasználóba kell bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13545) Patice válasza Gabesz87 (#13543) üzenetére


Patice
nagyúr

Megerősíteni tudom blakey tanácsát.
Érdemes külön szedni a meséken belül is a mese sorozatokat és a mesefilmeket.
Ez a gyakorlatban részemről ajánlott két külön mappába rakni és követni a Plex ajánlásait a fájlneveket illetően, azaz minden legyen úgy elnevezve, hogy azt az ügynökök fel tudják ismerni.
Eleinte nagy meló megcsinálni mindent, de érdemes, mert akkor a későbbiekben már ezt tudod követni.
Sorozatoknál nagy segítség a Total Commander csoportos átnevezés funkciója. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13546) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Tehát, ha jól értem, a HDD-n, a Filmek, Sorozatok mellett kellene csinálnom egy Mesefilmek ill. Mesesorozatok mappát, ennek megfelelően (ill. Plex elnevezési instrukciói alapján) belepakolgatni a videókat, aztán a Plexen is létrehozni ezt a két új könyvtárat, de Filmek ill. Sorozatok típussal, nem az egyéb videókkal, ahogy én csináltam.

(#13547) enginev3.0 válasza Gabesz87 (#13546) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, bár én nem szedtem szét, sorozatok között vannak a mese sorozatok is, keresse ki kinek mi kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13548) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok keresgéltem de nem találtam megoldást itt, lehet rosszul kerestem.
Néznék filmet Plex server Syno nason és egy Philips Oled tv Bullet filmet nézném FHD ban viszont ha rakok hozzá külső feliratot csak tölt és tölt. A film cseszik elindulni... PC-n meg elindul (plex ott is) Mi a bánat baja lehet ? Ha beágyazott feiratra megyek azzal megelindul. :W

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#13549) Biga123 válasza kisninja (#13548) üzenetére


Biga123
addikt

Az a baja , hogy a tv-s plex kliens felirat esetén transcodeoltat, a nas meg nem bírja.
Nézz rá lejátszás közben , hogy direct play van e, vagy transcode.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13550) kisninja válasza Biga123 (#13549) üzenetére


kisninja
őstag

Azt nem nézem bár a nas nem szakadt bele 5% os volt a kisználtsága (920+)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.