Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) Danex válasza kinghaxor (#14800) üzenetére


Danex
addikt

Srt feliratot jobban kezeli a legtöbb rendszer, plex beállításoknál talán van olyan opció hogy felirat beégetése az legyen kikapcsolva.

Illetve nem tudom hogy plex pass ,de a plex cliens is képes feliratot letolteni, bár magyart nem nagyon próbáltam még vele.

(#14802) Biga123


Biga123
addikt

Napokban hadrendbe állt a Google TV , nem is értem mért nem vettem meg hamarabb, felesleges volt erőltetni a TV klienst.
Eddig szinte mindent transcode mellett néztem, mert a TV erőltette. De nem volt gond mert a plex pass hw transcode megoldotta még egy nason is. DE most olyan érzés mintha új tv t vettem volna minden sokkal élesebb. Amit próbáltam mindent gyönyörűen vitt, direct play ben, bár volt egy kis furcsaság felirat kezelésnél. A legjobb hogy a TV táv simán viszi cec en keresztül ergo még + távirányítót se kell használni. ( SmartTube már csak hab a tortán )
Volt egy félórás hányinger közeli állapot ez elején a beállítások miatt, de úgy néz ki, sikerült megugrani, most már semmi nem darabos. (24fps es film 60hz en nézve nem annyira kadenciahelyes :D , az lehetett a rosszullét oka :DDD )
Így már megy a live TV is , ami eddig nem is látszott a TV kliensben.
Ami a régi tv kliens mellett szólt az az egyszerűbb, letisztultabb felület.
Szal eddig elégedett vagyok.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14803) kinghaxor válasza Danex (#14801) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Találtam valami felirat égetése funkciót de az opciók között amire állítani lehetett, nem volt kikapcsolás. Azóta is ha az elindított videónál bekaocsolom a feliratot, már dobja is az említett hibaüzenetet.

(#14804) Biga123 válasza kinghaxor (#14800) üzenetére


Biga123
addikt

A felirat égetést a plex kliens erőlteti esetedben a tvs kliens.
Némely kliensnél be lehet állítani h csak kép formátum esetén égesse a feliratot , de ezt mindig kliens oldalon kell megtenni.
Ha nincs benne ilyen opció akkor nem fog menni, és mivel szerver oldalon kikapcsoltad /tiltottad a transcode ot egész egyszerűen nem indul el a lejátszás.
Megoldás , veszel egy normális lejátszót .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14805) szpeti40 válasza kinghaxor (#14803) üzenetére


szpeti40
addikt

Rakd csak "csak képformátum"-ra az összes kliensen.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14806) kinghaxor válasza szpeti40 (#14805) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

A tv-n nincs ilyen opció. Akkor marad helyette a dlna. Az lett volna a cél, hogy valami jelszóval védett megosztást tudjak csinálni, de úgy néz ki nem fog menni.

(#14807) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!
Használja itt valaki családi fotóalbum nézegetésre a Plex-et. Én eleinte sokat használtam, de mostanában egyre rosszabb. Nem tudom az asztali gépemről indítani a lejátszást, egyszerűen nem szinkronizálódik a TV kliens a szerverrel. Ez nem is lenne akkora baj. De hogy nem tudom időrendi sorrendbe állítni a fotókat az már nonszensz. Pedig csak fájl neveket kéne emelkedő sorrenbe állítani. Esetleg valami más altrntíva? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14808) Aszpirin válasza vmaxter (#14807) üzenetére


Aszpirin
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#14809) ugyes válasza vmaxter (#14807) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nálam működik rendesen. Shield Pro a kliens és a szerver is.

(#14810) vmaxter válasza ugyes (#14809) üzenetére


vmaxter
tag

Ezt fejtsd ki kérlek. Nem értem...

(#14811) ugyes válasza vmaxter (#14810) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ahogy írtam: nem TV klienst használok, hanem Shield Pro-t lejátszáshoz. Ami egyúttal a Plex szerver is.
Az idővonal működik. Ha a könyvtárakon belül akarod időpont szerint rendezni, akkor az nem megy. A könyvtár nézetben a Mind-Fényképek-Név szerint triót tudod módosítani, hogy miként szeretnéd megjeleníteni. Bár gondolom ezt tudod.

(#14812) vmaxter válasza ugyes (#14811) üzenetére


vmaxter
tag

Így már értem köszi. Nekem ilyen kütyüm nincs. Az idővonalon és könyvtár módban valóban működik, a lejátszási listáknál jönne jól ez a lehetőség.

(#14813) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Van egy kis problémám.

Berakom a filmeket a megadott mappába, a Plex szépen lerántja a magyar nyelvű infókat, de a borító mindig az alapértelmezett, és nem a magyar. Régebben ezzel nem volt gondom. Lehet ezt állítani valahol?

Előre is köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14814) fravik válasza Mezga Aladár (#14813) üzenetére


fravik
tag

A könyvtár beállításai között van egy Advanced lehetőség, azon belül pedig a "Prefer artwork based on library language" legyen bepipálva. Ezen túl sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, max manuálisan kiválasztani.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14815) Mezga Aladár válasza fravik (#14814) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ, ki van pipálva.
Akkor csak remélem rendbe teszik egyszer.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14816) envidia


envidia
csendes tag

Sziasztok! Érkezik a napokban az új tévé :) LG C2. ez már ugye képes továbbítani az Atmos hangsávokat is az AVR felé. A tévé PLEX alkalmazásánál mire számíthatok? Idáig a DD+ volt amit az elődje tudott értelmezni.. Köszönöm a választ előre is. :R

(#14817) Johnny02


Johnny02
újonc

Sziasztok. A kodi nem indítja el a plexet. Tudtok olyan appot ajánlani androidra mint a kodi? Amin tudom futtatni a plexet. Válaszokat előre is köszönöm!

(#14818) Patice válasza Johnny02 (#14817) üzenetére


Patice
nagyúr

Van a Plexnek saját kliense Androidra is.... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14819) Sanyi.mTs válasza Patice (#14818) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

de az fizetős.
kodi alól telepítve, nem kell fizetni

(#14820) Patice válasza Sanyi.mTs (#14819) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, bocs, ez mindig kimegy a fejemből. :W
Nekem van Plex Pass-om, ott csak telepítem és kész, bejelentkezem és műxik.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14821) szpeti40 válasza Sanyi.mTs (#14819) üzenetére


szpeti40
addikt

Azért az az ~1200ft egy gyros ára se már és nem kell mindig szenvedni. Nekem ennyit megért Andoidra és iOS-re is, de persze kinek mi.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14822) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok,

Ma cseréltem CPU-t a PLEX-et kiszolgáló gépem alatt (Win11), egy AMD Ryzen 5 5600G lett a kiválasztott (sok más ok miatt is), de nekem úgy rémlik korábban a beállításokban az átkódolásnál volt egy "use hw transcode" (vagy vmi hasonló) pipa, amit most nem látok. Úgy emlékszem, korábban ott volt.
Két dolog lehet: vagy a plex változott úgy egy frissítéssel, hogy csak akkor mutassa, ha van pass-od (még nincs); vagy valamiért az 5600G nem alkalmas rá. (igen, tudom, hivatalosan csak Quicksync és nvidia....).

Van tippetek melyik lehet? :)) (Vagy mondjátok a harmadikat... :D )

(#14823) enginev3.0 válasza Csorbi (#14822) üzenetére


enginev3.0
félisten

Windows alatt amdvel is megy a hw
Haladó beállítások megjelenítésére rá nyomtál?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14824) Csorbi válasza enginev3.0 (#14823) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen. Ennyit látok:

Úgy emlékszem itt volt valahol anno ilyen beállítás :B

(#14825) enginev3.0 válasza Csorbi (#14824) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van plexpassod?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14826) Csorbi válasza enginev3.0 (#14825) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt mondom, hogy nincs, de ettől még korábban láttam azt a pipát, ott volt, nyilván pass nélkül nem ért semmit a pipálgatása, ezzel tisztában vagyok. De most már nincs ott.
Ere gondolok:

(#14827) enginev3.0 válasza Csorbi (#14826) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudom hogy ez az, de ehhez kell pass, szóval max a szemed káprázott :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14828) Csorbi válasza enginev3.0 (#14827) üzenetére


Csorbi
addikt

Tuti nem káprázott a szemem, jóval korábbi verziókban ott volt ez az opció pass nélkül is, legfeljebb nem működött ha nem volt pass-od.
Lásd:
(Itt sincs pass, mivel ott virít a GO PREMIUM felirat....)

(#14829) Biga123 válasza Csorbi (#14828) üzenetére


Biga123
addikt

Kb 2-3 éve pont a HW transcode miatt vettem meg a passt, szal tuti h már akkor se látszott anélkül. :K És most se , ez egy pass feature . :K
Bár nekem NAS on fut, nem win en .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14830) Csorbi válasza Biga123 (#14829) üzenetére


Csorbi
addikt

Tudom, hogy működésileg ez pass feature. Ettől függetlenül volt amikor ez az opció ott volt pass nélkül is, mint a fenti kép is bizonyítja, nyilván hiába kapcsolgattad, pass nélkül nem használta (when available).

(#14831) UberMutant válasza Csorbi (#14830) üzenetére


UberMutant
őstag

miért olyan hihetetlen, hogy egy kiszürkített funkciót inkább elrejtettek egy későbbi verzióban?

(#14832) Csorbi válasza UberMutant (#14831) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem hihetetlen. Ha olvastad volna az indító hozzászólásom, pont ez lett volna az alapvető kérdés: kivették-e vajon valamely frissítéssel (hogy onnantól kezdve CSAK a pass-osoknak legyen látható), vagy a CPU csere miatt tűnt el.

[ Szerkesztve ]

(#14833) UberMutant válasza Csorbi (#14832) üzenetére


UberMutant
őstag

értsd, ha nem tudod bekapcsolni (mert nem vettél passt / nem támogatott), akkor nem szürke, hanem nem látszik.

(#14834) Csorbi válasza UberMutant (#14833) üzenetére


Csorbi
addikt

Értem, de emlékeim szerint ez nem volt mindig így, lásd a korábban mellékelt képet is. Érdekes mód senki nem írta azt, amit igazából vártam/reméltem volna, hogy: igen, régen látszott de csak akkor működött ha volt pass, aztán az XY frissítéssel ezt el is tüntették, és most már csak akkor látszik ha van pass-od.
Ugyanis, az én esetemben, mivel közvetlenül CPU/iGPU csere után néztem rá és vettem észre hogy nincs ott, így akár attól is eltűnhetett (ha esetleg nem érzi erre használhatónak az iGPU-t), főleg mivel lövésem se volt arról, hogy ezt egy frissítéssel kivették/eltüntették és csak pass-al látod már.

Tök jó lenne, ha a válaszadók a pontos kérdésre válaszolnának, illetve csak azok válaszolnának akik pontosan tudják a választ. :D

[ Szerkesztve ]

(#14835) UberMutant válasza Csorbi (#14834) üzenetére


UberMutant
őstag

ezt mondom. eddig volt, szürkítve. most nincs, ha nem aktiválhatod.
a changelogok nézegetését meghagyom neked, jelentősége nincs.

szövegértés érettségin nem mennél át.

[ Szerkesztve ]

(#14836) ulmikukac válasza Csorbi (#14834) üzenetére


ulmikukac
tag

tök jó lenne ha vennél plex passt és akkor tudnád hogy működik-e vagy sem. :D

Pixel 8 Pro bay

(#14837) ugyes válasza Csorbi (#14834) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ebbe néz bele, hogy AMD-nél hogy megy.

(#14838) Biga123 válasza Csorbi (#14834) üzenetére


Biga123
addikt

Én is megírtam h nekem pass nélkül nem látszott.
DE magad is írtad h nem működött plex pass nélkül, akkor mi a jelentősége h ott van vagy nincs, és mikor tűnt el és miért, ha egyszer úgysem működik? (no offense csak szerintem felesleges dolgon lovagolunk)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14839) divan válasza Biga123 (#14838) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem is tök felesleges, de neki egy egyszerű kérdése volt. A CPU csere okozta, vagy egy frissítés. Nagy jelentősége nincs, de ennyit szeretett volna tudni.

(#14840) Csorbi válasza divan (#14839) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm, hogy végre van valaki, aki valóban tudja értelmezni a feltett kérdésem. :R

(#14841) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

szülői felügyelet alatti fiókon hogy aktiválhatom a plex android klienst?
azt írja, hogy a vásárlást nem lehet végrehajtani, próbáljam újra.

[ Szerkesztve ]

(#14842) Xpod válasza Sanyi.mTs (#14841) üzenetére


Xpod
addikt

Sziasztok,

valaki járt már úgy, hogy eltűnt a plex szervere?
Konkrétan tegnap este akartam filmet nézni telefonról, de azt írta offline van a szerver. Pedig a Plex szerver futott a gépen. Gondoltam ma megnézem mi lehetett a probléma.
Most viszont már nem is látszik a Plex account alatt sem a szever. Azt írja adjak hozzá szervert.
Mi történhetett? És hogy tudom a szervert ismét elérhetővé tenni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14843) zsolt501 válasza Xpod (#14842) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy plex accuntal is lehet ilyet csinálni, nem lehet hogy az történt, hogy valaki megszerezte és így tréfált meg?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14844) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#14841) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

végül sikerült megvenni, tényleg csak várni kellett.

androidos app-ban (vagy esetleg a szerveren?) hol, hogyan kell beállítani, hogy ha több hangsáv van, akkor a magyart indítsa automatikusan?

(#14845) enginev3.0 válasza Sanyi.mTs (#14844) üzenetére


enginev3.0
félisten

Itt

[link]

De ha a fájlban amit nézel nincsenek jól megadva az adatok, akkor hiába állítod be, nem fogja tudni a plex

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14846) stickermajom


stickermajom
addikt

Dolby Vision transcode nem támogatott? Más HDR tartalmaknál nem futottam még bele, de a DV tableten elhasal a gyári klienssel.

(#14847) Sanyi.mTs válasza enginev3.0 (#14845) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi. nem gondoltam, hogy online kell majd beállítani, nem pedig az app-ban.

(#14848) Multibit válasza Sanyi.mTs (#14844) üzenetére


Multibit
veterán

vagy esetleg a szerveren?
Beállítások -> Nyelvek. Ez nem arra való, amit szeretnél?

(#14849) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

szivat a plex. nem találja meg a sorozatot.
Így vannak beállítva az ügynökök:


És mégis a találatok pontosításánál csak a "Plex TV series" ügynök választható, nincs a listában más.

mi lehet a gond?

(#14850) Xpod válasza zsolt501 (#14843) üzenetére


Xpod
addikt

Ahhoz a gmail kellett volna feltörnie, mert a google hitelesít nálam.
Sikerült megoldani. A szerveren bejelentkeztem a Plexbe, a tálcán a Plex ikonon ráböktem, hogy check update, és megjelent a szerver az accountom alatt.

Nem tudom mi lehetett a gond.
Win 10 alatt fut a szerver.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.