Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nem pont csak plex téma de nem tudom hol máshol tudnék erről kérdezni. Vannak mappáim filmek, sorozatok, kedvenc filmek stb . Egyik napról a másikra az emby egyszerűen nem olvas be semmit a filmek mappából ! A többiből olvas ugyan úgy mint eddig is csak a filmek mappából nem olvas és nem tudok rájönni miért! Plexet is használok ( ja a gépen Windows 10 pro fut) és az gond nélkül beolvassa a filmek mappából a tartalmat és anál nem is volt gond . Mi tud történni ami ennyire megzavarja az emby-t és a plexet nem ? Mitől van , :P hogy egyszer csak nem tudja onnan beolvasni a tartalmat?
Úgy vettem észre amúgy, hogy az újonnan letöltött cuccokat nem olvasta már be de a régiek ott voltak! Töröltem majd újra létrehoztam a filmek könyvtárat emby-ben és onnantól már a régieket se olvasta be! Nem tudom mi lehet a probléma és főleg mi lehet a megoldás? Ha valaki járt már így és tudja mi a gond légyszi segítseten. köszönöm előre is!

(#13552) kezman


kezman
őstag

Sziasztok, vén fejemmel felraktam a plex-et pc-re, win= 64 bites, fent is van de az istennek nem akar elindulni, mit rontottam el? :U

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13553) masvilagx3 válasza kezman (#13552) üzenetére


masvilagx3
tag

Szia,
Meddig jutottál?

(#13554) blakey válasza Imi1981 (#13551) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a filmekhez tartozó kereső új API- t használ és az Embyre ráférne egy frissítés.
és anál nem is volt gond - :F :Y

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13555) Imi1981 válasza blakey (#13554) üzenetére


Imi1981
veterán

Az nem az akart lenni csak mobilról írtam 😄.

Emby-t meg akkor lehet megpróbálok egy régebbi verziót. Ha nem lesz jó akkor lehet csak plex marad csak a családban több tv boxot akkor át kell variáljam plexre és ahhoz nincs sok kedvem. Már amúgy is érett, hogy teljesen átálljak plexre de most akkor már lehet kénytelen is leszek.

(#13556) kezman válasza blakey (#13554) üzenetére


kezman
őstag

Szia, feltelepült, a programok közt van de hiába kattintok rá semmi, vagy futtatás vagy futtatás rendszergazdaként , semmi, nem nyílik meg. bocs masvilagx3 szólna!

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13557) masvilagx3 válasza kezman (#13556) üzenetére


masvilagx3
tag

Jobb lent az óra mellett van az ikon ha fut

(#13558) Imi1981 válasza blakey (#13554) üzenetére


Imi1981
veterán

Egy transmission kliensel letöltött és átnevezett torrent okozta ezt! Áthelyeztem egy másik mappába azt a filmet és egyből jó lett! ilyet se láttam még. Ettől függetlenül szerintem áttérek teljesen plexre mert az emby egyszerűen nem írja Magyar nyelven a film címeket pedig magyarra van állítva a metaadat kereső. Minden magyarra van állítva de csak a borítóképek lesznek magyar (ha van) a leírás és a cím angol.
Plexen ez szinte tökéletesen működik. Eddig én saját célra inkább csak emby-t használtam (após és család inkább plexet adtam) de most már úgy érzem, hogy jobb a plex. Egyszerűen sokkal jobb a felismerése (filmeknél biztosan) .

(#13559) Joshi


Joshi
titán

Üdv. A Plex egy média szerver, olyan mint a Serviio?

(#13560) enginev3.0 válasza Joshi (#13559) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Media szerver, és vannak hozzá telepíthető kliensek eszközökre, vagy simán böngészőből is elérhető/nézhető

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13561) blakey válasza Imi1981 (#13558) üzenetére


blakey
titán

Hmm…

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13562) Joshi válasza enginev3.0 (#13560) üzenetére


Joshi
titán

Pl média player is a sajátja?

(#13563) Multibit válasza enginev3.0 (#13560) üzenetére


Multibit
veterán

Eddig úgy tudtam, hogy a Serviio egy DLNA szerver. Ha így van, akkor azt jegyezzük meg, hogy Plex esetén nem kötelező DLNA-t használni.

(#13564) Joshi válasza Multibit (#13563) üzenetére


Joshi
titán

A kérdésem nem az irányú, hogy most az adott szerver mit használ (DLNA, SMB, NFS). Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a Plex-nek van-e saját média playere.

(#13565) blakey válasza Joshi (#13564) üzenetére


blakey
titán

A Plex a Kodi "ellen" indult, kb. egyidősek, annyi különbséggel, hogy az adatbázis központi és az kommunikál a kliensekkel, tehát van szerver és lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13566) Joshi válasza blakey (#13565) üzenetére


Joshi
titán

Értem. Köszi. :R

Egyébként azért kérdezem, mert az Ugoos AM6B plus tulajok azt mondják, hogy a teljes Dolby Vision kompatibilitáshoz kell a Plex is. Fura, hogy az Ugoos gyári playere + a Vimu player ezt nem tudják megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#13567) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Plex használható két tévén egyszerre wifi-vel, az ingyenes verzióban?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13568) blakey válasza .LnB (#13567) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13569) .LnB válasza blakey (#13568) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13570) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Ma a Chromecast with Google TV megkaptam az Android 12-es frissítését, ami magával hozta az automatikus frekvencia váltást. A TV szépen át is vált, de a lejátszás nem indul el, csak karikázik. Minden fájlnál ugyanez a helyzet. Ha kikapcsolom a Plex-ben ezt a funkciót, akkor nem vált és elindul a lejátszás. Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13571) Gabesz87 válasza blakey (#13544) üzenetére


Gabesz87
addikt

Félig off. Megcsináltam az általad leírtak alapján, külön szedtem a mesefilmeket és mesesorozatokat. Ill. csináltam Plexen egy új felhasználót, ahol csak a meséket tettem be. Ez rendben is van. Viszont PKC-val van még bajom, letrehoztam a 2 plusz mese widgetet, azonban a sima Filmek és Sorozatok közt is megjelennek a mesék. Onnan hogy tudom eltüntetni?

(#13572) blakey válasza Gabesz87 (#13571) üzenetére


blakey
titán

PKC-val semmit nem kell csinálni, azt a felhasználót választod amiben szerepelnek a mese mappák. Így csak az lesz elérhető amit engedélyeztél. A mesefilmek a filmek mappában lesz elérhető, a mesesorozatok a sorozatoknál. Amennyiben a Kodi alatt olyan felszínt használsz ami tetszés szerint konfigurálható módosítható, akkor létrehozol egy mesefilmek mappát és oda irányítód a filmek mappát, a sorozatoknál ua., a rajzfilsorozaok mappa alá rendeled a sorozatokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13573) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Valakinek voltak ilyen problémái mostanában?
1:kilepek egy filmből pl. a 30. percben, és amikor folytatni akarnám később, akkor a 12-ik perctől indul?
2:este nézek egy filmet,simán megy felirattal, másnap folytatnám, és nem adja be hozzá a feliratot. De nem csak a magyart, egyik mellékelt feliratot sem.
A plex firestick-en van telepítve.
Előre is köszi.

(#13574) Gabesz87 válasza blakey (#13572) üzenetére


Gabesz87
addikt

Perpill most nincs külön felhasználó kreálva Kodi-ban, így most minden tartalmat látok, ahogy Plexnél is van a saját felhasználónevem alatt. Ahogy írod is, a mesefilmek a filmek mappában, és a mesesorozatok a sorozatok mappában vannak, csak épp azt akarom, hogy külön legyenek. EZEN leírást követve létre is hoztam a Filmek és Sorozatok mellett egy Mesefilmek és Mesesorozatok mappát, benne is van a megfelelő tartalom, csak pont azt szeretném, hogy ezután a FIlmek ls Sorozatok közt ne legyen ott! De ez már inkább Kodi téma! :R

(#13575) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Kérdésem plex szerverben megosztott könyvtár hozáférést nem lehet jelszavazni? Azt tudom hogy felhasználóknak tudom engedélyezni a mappa hozzáféréseket . De ezutáni hozzáférési korlátozásra van lehetőség? Köszönöm

(#13576) Elemental válasza Gabesz87 (#13574) üzenetére


Elemental
addikt

Amikor telepíted a kodira a PKC-t, akkor az újra indítás után ki lehet választani, hogy melyik mappát szinkronizálja a PKC. Nálam pl az 1080-as tévék boxai nem szinkronizálják a Film4K és a Sorozat4K könyvtárat, igy ott sehol nem jelenik meg.

(#13577) Gabesz87 válasza Elemental (#13576) üzenetére


Gabesz87
addikt

Annyira körülményes ez a Kodi, ezért szeretem jobban a Plexet. Csak néha némelyik film akad kissé Plexen, míg Kodiból meg rendben van a lejátszás. PKC telepítés után nem lehet ezt megváltoztatni? Nem értem, hogy ha egyszer rendben vannak a média mappák Plexen (ergo Mesék nincsenek benne a sima FIlmek/Sorozatok mappában), akkor Kodin belül mi a frásznak "kutyulja össze", miért nem szedi külön :F

(#13578) blakey válasza Gabesz87 (#13577) üzenetére


blakey
titán

Alapvetően 3 kategória van, Filmek, Sorozatok, Zenék, a Plex és a Kodi is így működik, de, ahogy korábban írtam, a mesefilmek a Filmekhez tartozik, a mesesorozatok a Sorozatokhoz. Ezt csak virtuálisan, külön mappákkal tudod elkülöníteni, ezt teszi a Plex is. Amikor a Kodiban csatlakozol a Plex szerverhez akkor a 3 kategóriát veszi alapul. Ezt neked kell megoldanod, hogy a Kodi külön kezelje. Tegyük fel, hogy a "gyerek" felhasználóhoz vannak a Mesefilmek és a Mesesorozatok mappa, más nincs, ezt a felhasználót használod PKC-val, a Kodi ezt Filmeknek és Sorozatoknak veszi, tehát ott fognak megjelenni. Ha azt szeretnéd, hogy Mesefilmek és Mesesorozatok legyen a mappa neve, akkor azt a megfelelő felszínen létrehozod, alá linkeled a filmek és sorozatok mappát, majd az eredeti filmek és sorozatok mappát elrejted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13579) Csabi1984 válasza Gabesz87 (#13577) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jómagam Kodi és Pkc-t használom Artic Zephyr Reloded felülettel mert egyénileg testreszabható az útvonal.
Nekem van 4K Filmek és HD Filmek ( Ezek Filmek kategória de külön mappában)
Sorozatok és egyéb videok.

(#13580) Gabesz87 válasza blakey (#13578) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm a leírást :R
Még egy valamiben kérnék segítséget. A mappa és file neveit a tmdb alapján állítottam be. Viszont a mediatarban minden angol. A filmnevek, sorozatok címei, epizódok címei és a tartalmak is. Hol, mit kéne átállítani, hogy magyarul jelenjenek meg?

(#13581) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Be lehet valahogy állítani, hogy ha törlök egy filmet, akkor a szerverről a mappát is törölje, amiben volt?
Csak magát a filmet távolítja el,a mappát meg ott hagyja.
Köszi előre is.

(#13582) Imi1981 válasza Gabesz87 (#13577) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha a pkc-t megnyitod a mappákat (mesék, filmek stb) külön mented kedvencekbe és így külön lesznek a mappák! Például így [kép] vagy amber skinnel így [kép] ahol lehet külön ilyeneket létrehozni a felület beállításokban és meg tudod adni az útvonalat. Először kicsit macerás viszont úgy csinálod ahogy tetszik neked . Van több skin is úgyhogy lehet variálni.

(#13583) Gabesz87 válasza Imi1981 (#13582) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kipróbálom majd, köszönöm! Estuary mod v2-t használok.

Előző kérdésemre valaki esetleg? Hogy tudom a média címeket / tartalmakat "magyarosítani"?

(#13584) masvilagx3


masvilagx3
tag

sziasztok,

Hátha van valakinek valami jó tippje.van 10 ismerösöm akik nézik a "plex-emet".Ebből kettőnél(lehet véletlen ,de mindkettő 2017 samsung tv) van olyan probléma hogy bizonyos filmeket vagy sorozatokat nem akar lejátszani(Értsd mintha elindulna, fekete kép majd vissza a kezdőképernyő, illetve néha le is fagy).Másnál mind jó.Csak 2 ismerösöm küzd ezzel.Megoldani emby-vel tudtuk hogy elérhető legyen nekik minden, de ezt nem szeretném sokáig csinálni .a Plex is (relatív) sok időt elvesz .Próbáltunk frissiteni .letöröl ,újratelepít stb ,de a hiba fent maradt.
Esetleg valakinek vmi ötlet netán.
Előre is köszönöm

Annyi hogy akiknél a hiba fent áll másik eszközön(eszközökön) hibátlan tehát a internet probléma kizárt.Sőt a tesoméknál(ahol a fent emlitett hiba ) van egy ujabb samsung tv azon meg ugyanúgy minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#13585) Biga123 válasza masvilagx3 (#13584) üzenetére


Biga123
addikt

A problémás ezközökön kipróbálhatjátok esetleg a feliratot kikapcsolni, kátha segít.
TV s plex kliensek me tudnak tőle borulni, és forceolják a transcode ot .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13586) nababika válasza masvilagx3 (#13584) üzenetére


nababika
aktív tag

Ugyanezzel a problémával küzdök, annyi a különbség, hogy ott a Samsung tévé 2018-as modell, de gyakorlatilag semmit se játszik le, lefagy rögtön. Az enyémen meg egy barátomén megy, az is mind a 2 Samsung tévé. Ami különös hogy eddig ment hibátlanul ott is, most egy pár hete kezdte.

[ Szerkesztve ]

(#13587) enginev3.0 válasza masvilagx3 (#13584) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex
Beállítások
Haladó
Első két menüpontot mindigre kell állítani
(Nem biztonságos kapcsolat engedélyezése)

Utána valszeg minden gond megoldódik

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13588) enginev3.0 válasza nababika (#13586) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálad ugyan ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13589) nababika válasza enginev3.0 (#13588) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszönöm, meglesem. :)

(#13590) Gawamatsu válasza d3tox1c (#13581) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Asustor-on törli kompletten a mappát amiben a film/sorozat van.

(#13591) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.29.1.6316

Új
(HTTP) Added additional startup state notifications (#13777)
(Linux) External user-mode graphics drivers no longer need to be installed to use hardware tone mapping on Intel systems (#13788)
(macOS) Plex Media Server now requires macOS 10.11 or newer to run (#13841)

Javítások
(Auto Update) Old update files are now cleaned up upon server start. (#12693)
(DVR) EPG data might be lost for new recordings (#13694)
(DVR) Plex Tuner Service might become unresponsive in certain complex scenarios (#12988)
(DVR) Sport events recording by team might not be shown in DVR schedule (#13481)
(Downloads) Corrected a case where played downloaded media was not marked as played on server (#13839)
(Maintenance) Plex Media Server could quit unexpectedly when asked to clean bundles under certain conditions (#13855)
(Photos) Photos could get reprocessed for geolocation unnecessarily (#13853)
(Playback) Corrected playback decisions where metadata contained multiple medias and only some could be direct played or downloaded (#13843)
(Scanner) Improvements to episode matching logic (#13792)
(Database) Removed potential SQL syntax error (#13855)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13592) Multibit


Multibit
veterán

Tegnap jelezte a NAS-omon futó PMS, hogy frissítés érhető el. Le is töltöttem és telepítettem az 1.29.1.6313 verziót.
Ma viszont ez az üzenet jött:

Ezt mire véljem :F

(#13593) blakey válasza Multibit (#13592) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az utóbbi a stabil verzió.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13594) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok, tudna valaki segíteni hogy [ezt] honnan tudom letölteni?

(#13595) haxiboy válasza mgTerminator (#13594) üzenetére


haxiboy
veterán

Az internetes virágboltokban ha esetleg nincs fent, akkor kérések közé be lehet dobni egy kis pontért cserébe ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13596) fiti69 válasza d3tox1c (#13581) üzenetére


fiti69
csendes tag

Ez engem is érdekelne, Synology NAS-on fut a Plex, valóban csak a filmet törli, a mappa és minden más, ami a mappában van ott marad. Emby-nél törölte a teljes mappát.

(#13597) mgTerminator válasza haxiboy (#13595) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát én nem találtam a virágosoknál. Esetleg rá tudnál nézni te is? Utána megfontolom a kéréseket. Egy ismerősömnek kellene :))

(#13598) Multibit válasza blakey (#13593) üzenetére


Multibit
veterán

Ma megint változott a jelzés. Az 1.29.1.6316-ot ajánlja fel letöltésre :)
Na, lássuk...

(#13599) Patice válasza fiti69 (#13596) üzenetére


Patice
nagyúr

Első körben jogosultság problémára tippelnék.
Nézd meg a Felhasználók között, valszeg lesz egy plex user is, ennek legyen joga írni/olvasni a média mappákat.
Aztán indítss újra a plex szolgáltatást.
Csomagkezelőben Stop, majd start.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13600) blakey válasza Multibit (#13598) üzenetére


blakey
titán

Ez az utóbbi egy mindenki számára elérhető új kiadás. De előtte természetesen még csak a béta programban (PP) résztvevőknek volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.