Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) enginev3.0 válasza Xpod (#14500) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó akkor légy oly kedves és segíts annyit a plexnek hogy normálisan elnevezed a fájlokat:)

Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - EP1. rész - Eperjes Károly.mkv
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - EP2. rész - Béres Ilona.mkv

Ezeket viszont igen (10-24 rész igen):
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - EP10. rész - Márton András.mkv
Sorozatok\sorozatok\Főszerepben S01\Főszerepben - EP11. rész - Szinetár Miklós.mkv

Ezek sem látszanak:
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\S01E01IHM_Must_vagy_soha.avi
Sorozatok\sorozatok\Irigy_Honaljmirigy\S01E02IHM_Katonadolog.avi

Ne akadj fent hogy valamit lát ezek közül, valamit nem, de ez így az összes abszolút nem megfelelő a plex számára, szóval nevezd át őket, és minden jó lesz, csak egyszer kell megcsinálni, szívtam én is jó pár sorozattal, de megcsináltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14502) Xpod válasza enginev3.0 (#14501) üzenetére


Xpod
addikt

Ok, megnézem. Köszi.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14503) blakey válasza Xpod (#14500) üzenetére


blakey
titán

Javaslatom, hogy ilyen esetben keresd fel a tvdb oldalát és nézd meg, hogy miként vannak szétválogatva az évadok, epizódok. A Columbo is másképp van, mint ahogy DVD-n megjelent, persze azt is valahogy ki lehet választani, de dolgozni kell vele. Pl. IHM-et eszerint válogasd és garantáltan jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14504) Xpod


Xpod
addikt

enginev3.0: Köszönöm a tippet,. megoldotta a problémát. (De valami akkor is a Plex-szel volt, mert korábban az IHM részekkel nem volt problémája. Akkor jelentkezett a probléma, mikor a cuccot átmásoltam a korábbi helyéről és ismét beolvastattam őket.)

blakey: igen a tvdb alapján csináltam meg.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14505) bromi84


bromi84
tag

Üdv! Van olyan komolyabb teljesítményű router amin futtatható a PLEX media szerver és mondjuk elég rákötni egy USB-s külső winyot tárolás céljából? Vagyis NAS nélkül is működne a Plex Media Server és nem DLNA funkcióra gondolok.

(#14506) Multibit válasza bromi84 (#14505) üzenetére


Multibit
veterán

Van. Építesz egy x86 alapú routert olyan CPU-val, annyi RAM-mal, amennyivel szeretnél. Ha nem sajnálod a pénzt, bivaly all in one cuccod lehet.
Minden rajtad múlik ;)

(#14507) bromi84 válasza Multibit (#14506) üzenetére


bromi84
tag

Jó ez nem gond :))
De ha mégis inkább vennék készen akkor ilyet nem gyárt semelyik nagy cég? :D

(#14508) Patice válasza bromi84 (#14507) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem olvastam még olyan gyári routerről, amire lehet Plexet rakni.
1. A routereknek nem ez az elsődleges funkciója. Egy gyártó nem fog ezzel foglalkozni, mert a router az csak routerkedjen.
2. A Plex fejlesztői sem fognak ezzel foglalkozni, mert jellemzően a routerek hardvere annyira specifikus SoC-ot, célhardvert használ, hogy arra külön csomagot fejleszteni egyszerűen nem éri meg nekik.

Marad az előbb leírt javaslat. Megcsinálhatod magadnak PC alapon. Csak erős a gyanúm, hogy mire ezt összehozod, addigra kb. annyit költenél, amennyiért már kapsz gyári NAS-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14509) bromi84 válasza Patice (#14508) üzenetére


bromi84
tag

Köszi, ahogy mondod azt inkább kihagyom, mert nem éri meg. Csak azért kérdeztem mert ahogy beütöttem a gugliba mint kérdés, egyből ezt a Netgear Nighthawk X10-et dobta fel amiben elvileg van Plex Media Server, de ez nem egy mai típus, meg más gyártó is próbálkozhatott a témában (gondoltam én balga)...

[ Szerkesztve ]

(#14510) Patice válasza bromi84 (#14509) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez a router + rajta gyárilag a Plex nekem is új infó, viszont tény, hogy ez csak AC-s (Wifi5), azaz már nem egy mai darab.
Kérdéses, hogy mennyire tartják frissen a Plexet rajta, meddig kap szoftveres támogatást.
Nekem ez tök rizikós lenne, biztos nem építenék ilyen eszközre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14511) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Létezik olyan hogy a Chromecast Google TV-n a Plex nem tud AVI-t lejátszani?
Vagy én állítottam be valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14512) Patice válasza zsolt501 (#14511) üzenetére


Patice
nagyúr

Létezhet.
Milyen kódolás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14513) zsolt501 válasza Patice (#14512) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jelentős része Xvid.
Arra emlékszem, hogy a Samsung Tv-f futó plexnek ez nem jelentett gondot, de a Chromecast with Google TV-n el sem indul.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14514) Patice válasza zsolt501 (#14513) üzenetére


Patice
nagyúr

Érdekes.
Lehet Divx-et megenné?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14515) zsolt501 válasza Patice (#14514) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kezdtem el konkrét avikat kiválogatni hogy mi lehet az amit megeszik, úgy döntöttem ami olyan film azt beszerzem MKV-ba ami meg már nem érdekel megy törlésre.
Van pár sorozat ami szintén avi és azokból nincs más verzió, azt átkonvertálom a beépített konverterrel MP4-be, azt tuti megeszi.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14516) 4264adam válasza zsolt501 (#14515) üzenetére


4264adam
veterán

MKV converter mindent megold.

(#14517) zsolt501 válasza 4264adam (#14516) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyet érdemes használni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14518) enginev3.0 válasza zsolt501 (#14517) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mkvtoolnix

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14519) konigjanos


konigjanos
senior tag

30%

(#14520) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Plex szerver a harry potter 7/2 részét valamiért csupasz pisztolyként ismerte fel, ezért valahogy beállítottam neki, hogy az bizony a harry potter 7/2. Viszont most le lett szedve ténylegesen a csupasz pisztoly amit meg így nem vett fel a könyvtárba. Tudok erőltetetten felvenni filmeket, vagy tudom valahogy újra scanneltetni vele az egész mappát?

(#14521) blakey válasza TeebyKay (#14520) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő megvan, mindkettőt jól ismerte fel, az elnevezések: Harry.Potter.and.the.Deathly.Hallows.Part.II.2011 a másik: The.Naked.Gun.2.1/2.The.Smell.of.Fear.1991, nálam így tökéletes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14522) enginev3.0 válasza TeebyKay (#14520) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gondolom összevonta őket
Rámész a filmre, 3 pötty, szétválasztás, aztán megkeresed mind a kettőnél hogy melyik melyik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14523) oroszlan12


oroszlan12
tag

Tudok adni kódot ha vkit érdekel a plex pass.

(#14524) TeebyKay válasza enginev3.0 (#14522) üzenetére


TeebyKay
őstag

Sikerült, köszönöm :R

(#14525) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Win11-es gépen fut a Plax Sever a Hisense 40A4BG TV-n alapból fent van a Plex app és elvileg összeszinkronizáltam vele a Plex fiókomat. De amikor el akarok indítani egy videót, ezt írja ki: Not enough CPU to transcode this item.

A transzkódolást a server-ben elvileg kikapcsoltam:

Milyen beállítás hiányzik még? Vagy mi lehet a gond?

Köszi!

(#14526) scream válasza SunMount3r (#14525) üzenetére


scream
veterán

Én arra tippelnék, hogy ugyan le van tiltva a transcode, de a kliens (TV-s Plex app) nem támogatja az adott médiaformátum lejátszását (direct play), így kliens oldalról csak a transcode lenne az egyetlen járható út.

(#14527) Biga123 válasza SunMount3r (#14525) üzenetére


Biga123
addikt

Ahogy scream is írja a kliens igényli a transcode ot, de mivel te letiltottad szerver oldalon nem fog elindulni a lejátszás.
Szal vedd ki a pipát a szerver beállításainál , és hagyd neki h kódoljon ha van rá igény .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14528) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Igaz, hogy viszonylag "ólcsó" FHD TV, de 2022-es és legújabb Vidaa 6.0 fut rajta és s specifikáció szerint támogatja ezt a formátumot (HEVC, SDR) lejátszás terén, így fura, hogy Plex alól mégsem megy, hisz az is csak a gyári lejátszót használja, nem?

Majd készítek képeket a TV Plex app-jának beállításairól, hátha ott lehet valamit ezzel kezdeni.

Mert transzkódoltatni nagyon nem szeretnék.

(#14529) Biga123 válasza SunMount3r (#14528) üzenetére


Biga123
addikt

Sok tvs plex kliens pl a felirat miatt forceolja a transcode ot.
Mert ráégeti a képre.
Megpróbálhatod a feliratot kikapcsolni hátha.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14530) SunMount3r válasza Biga123 (#14529) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy érted, ha felirat van beállítva a lejátszás során azt nem "natívan" jeleníti meg a Plex app, hanem minden esetben rágégeti az eredeti képre, ergo transzkódolja a videót? Azt hittem ez kb. úgy meg, mintha SMB megosztásból játszaná le a videókat és akkor a feliratokat is onnan "tölti" be, de nem "ráégeti". (Márha ki van kapcsolva a transzkódolás).

Szerk.: Itt vannak a server hálózati beállításai, itt minden rendben van?:

[ Szerkesztve ]

(#14531) divan válasza SunMount3r (#14530) üzenetére


divan
senior tag

Igen, így csinálja. Próbából engedélyezni kellene transzkódolást a szervernek, akkor rögtön látod, hogy mit számol, és hogy úgy működik e a lejátszás.

(#14532) SunMount3r válasza divan (#14531) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kipróbáltam több kódolású videóval is. A H.264-et viszi, de ha ott elállítom a feliratot, vagy a hangsávot (pl. DTS-ről DD-re), akkor megint csak a "Not enough CPU to transcode this item" üzenetet kapom. Még a FHD HEVC-et is viszi, csak a 4K HEVC-nél van az, hogy el sem indul a lejátszás.

(#14533) blakey válasza SunMount3r (#14530) üzenetére


blakey
titán

TV-k esetében gyakoribb jelenség az átalakítás. Asztali lejátszók esetében van olyan, hogy nincs semmilyen átalakítás, mindegy, hogy van felirat vagy sem. Ez nem SMB, ez "egyéb".
Az átalakításhoz gyenge a szerver alatt HW.

Amúgy vicces, amikor a belső IP-t letakarják a felhasználók, pedig azzal kb. semmire sem lehet menni, a külső IP-t kell letakarni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14534) SunMount3r válasza blakey (#14533) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, ha a feliratot tényleg égetni kell, akkor lehet, hogy "No CPU power" (vagy amit akar), de ha hangsávot DD-re rakom azzal mi baja van?

(#14535) Biga123 válasza SunMount3r (#14534) üzenetére


Biga123
addikt

Azt meg nem támogatja a TV valszinüleg, de valamiért nem kódoltatja át, nálam is szenved az atmossal meg pár formátummal.
AC3 5.1et szereti :D
Szal igen a tvs plex kliens elég kompromisszumos.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14536) scream válasza Biga123 (#14535) üzenetére


scream
veterán

És nem csak a Hisense esetén (nem tudom, hogy annak a rendszere android alapú-e, de LG-n lévő WebOS Plex kliensen is elő-elő fordul, hogy nekiáll(na) transzkódolni).

(#14537) Biga123 válasza scream (#14536) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem is régebbi LG van az kódoltat mindent ha kell ha nem, de a HW transcode megoldja a qnap on , 1080p nél.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14538) SunMount3r válasza Biga123 (#14535) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát fura, a legtöbb TV meg a DTS-t nem szereti, de akkor sem biztos az E-AC3 a baja, hogy nem sima DD, hanem DD+Atmos. Volt olyan videó is, amit lejátszott DD+Atmos hanggal is. Azt nem lehet beállítani, hogy csak a hangot transzkódolja a server át?

(#14539) Xpod válasza scream (#14536) üzenetére


Xpod
addikt

Ezt meg fogom lesni a sajátomnál. Nekünk is LG TV van otthon, de szerintem nálunk nem kódol.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14540) scream válasza Xpod (#14539) üzenetére


scream
veterán

Nekem CX-em van, .h265 4K HDR-eket szereti kódoltatni, meg feliratok esetén is néha elő-elő jön.

(#14541) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Pedig ezek sima .srt feliratok voltak (beágyazva a videóba), ezeket is transzkódolnia kell?

(#14542) Biga123 válasza SunMount3r (#14538) üzenetére


Biga123
addikt

Én örülnék ha lekezelné az E-AC3 -t pl, de vagy darabos a hang vagy el se indul vagy nincs hang, szal van gond. Licenc gond van a tvknél, mert nem fizették ki. ;]

"Azt nem lehet beállítani, hogy csak a hangot transzkódolja a server át?"
de belehet ahogy kezdted, h tiltod a videó kódolást , és nem indul el .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14543) SunMount3r válasza Biga123 (#14542) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de belehet ahogy kezdted, h tiltod a videó kódolást , és nem indul el .-> Ezt nem értem?

(#14544) scream válasza SunMount3r (#14543) üzenetére


scream
veterán

Ha letiltod a transzkódolást, akkor nem fog hangot (se) transzkódolni, viszont elindulni se fog, mert nem tudja a kliens lejátszani. Alapvetően azért a Plex se ész nélkül transzkódol (általában), szóval akkor áll neki, ha indokolt - hogy a kliens eszköz le tudja játszani azt, legyen az kép (videó) vagy hangsáv. Plusz még ott van a felirat kérdése - égetés esetén pl, vagy nálam ami néha előjön (külső srt-nél is van :F).

A megoldás lehet:
- médiatartalom átkonvertálása olyan kép/hangsávvá, amit a kliens (alkalmazás és hw) megesz rendesen
- célirányosan olyan médiatartalom beszerzése (nyilván BD otthoni rippelése), amit a kliens (alkalmazás és hw) megesz rendesen
- médialejátszó (hw) beszerzése, ami ugyan nem lesz mindenben támogatott (legjobb tudomásom szerint nincsen még olyan lejátszó, ami mindent kezelne transzkódolás nélkül), de nagyobb támogatást nyújt, mint amit bármelyik TV készülék tud nyújtani
- adott, nem lejátszható médiatartalom kihagyása :)

[ Szerkesztve ]

(#14545) SunMount3r válasza scream (#14544) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "végleges" megoldás szerintem egy Amazon Fire TV Stick lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14546) blakey válasza SunMount3r (#14545) üzenetére


blakey
titán

A Plex azon is transzkódolni fog, nem minden eszközön megy anélkül. Kodi alól megoldható, hogy ne legen semmi probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14547) SunMount3r válasza blakey (#14546) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nyilván azon már nem Plex-re, hanem alapból Kodi-ra gondoltam...

(#14548) morfondőr válasza scream (#14544) üzenetére


morfondőr
őstag

Nálam az Nvidia Shileld eddig mindent megevett transzkódolás nélkül (persze biztos van olyan formátum, amit még nem próbáltam).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14549) scream válasza morfondőr (#14548) üzenetére


scream
veterán

Köszi az infót. Na nem mintha olyan könnyű lenne Shield Pro-t beszerezni. :P

(#14550) 4264adam válasza SunMount3r (#14538) üzenetére


4264adam
veterán

AC3 nem lesz gond. Én is belefutottam hasonlóba és a Servert az SSD-m és Ryzen 5600X 4.7Ghz adja. De egyszeűen a belsős feliratot is égetni akarja emiatt végtelen ciklusba megy a Transcoding mindegy neki hogy a Q80 vagy a TU7022 Kliens-t használom.

Amit én szoktam:
- Nincs felirat csakis 5.1 DD HUN és AC3-ban mehet Direct Play 4K HDR
- MKV konverterrel mindent ami nem MKV használni.

Ez van. A PLEX nem tudja megenni a feliratot akár külső akár belső.

Ha mindent is szeretnél használni az a 100k-s Nvidia Shield PRO és abból nekem is 2db kellene, köszönöm nem :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.