Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) Roxkex válasza Roxkex (#13850) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ami félig meddig jó jel, hogy ha a Plex TV-s appot (samsung) futtatom arra tud castolni a telefon is és a PC-s kliens is.

Bár személy szerint nekem megint az kéne, hogy a PC-s (Win / Linux) tudjak castolni. De azt most valamiért nem tudja.
Megnéztem egyaránt a telepített kliensekkel és Firefox / Chrome sőt még Edge böngészőben is (windows alatt) de hiába :( .

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#13852) schferenc77 válasza Patice (#13848) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Beüzemeltem a Google Chromecast-ot, egyelőre ok, bár van pár kérdés:

- ki hogyan oldja meg, hogy a Plex automatikusan elinduljon, ne kelljen a menüből választani? Próbáltam Launch on Boot app-ot felrakni, de a ChromeCast saját app keresője nem találja, ha meg PC-ről érem a Play store-t és onnan akarom felrakni, közli, hogy ezzel az eszközzel nem kompatibilis.

- végignéztem vagy 20 filmet, mindet viszi szépen, tekerni is lehet benne tök jól. Egyetlen film van, ami ezen az eszközön kifog (se három másik PC-n, se 3-4 mobilon nincs vele gondja a Plexnek). Elindul(na), de kiírja kb 5-6 mp után, hogy "An error occured while attempting to play this video. Please check your network connection and try again.". Persze hálózat van (előtte, utána bármit le tud játszani), és hiába próbálom sokszor, nem akarja. A video tök egyszerű AVI formátum, mp3 hanggal, semmi extra nincs benne:

(#13853) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok! mindig problémám van ha egy filmet félbehagyok és folytatni szeretném nem indul el. Ez általában távoli elérésnél van de van, h az otthoni hálozaton is előfordul amikor nincs transcode. Egy i7-es 6.generációs Cpu Win 11 pro a szerver.
I lehet az oka?

(#13854) Patice válasza schferenc77 (#13852) üzenetére


Patice
nagyúr

Én csak letakrítottam azkat az appokat, amiket nem használok és azt az alkalmazást indítom, amelyik streamet épp használni szeretném.
Nekem így is OK.
A netflix gomb programozását még megnézem én is.
Az a fájl valszeg valami réggebbi profilú kódolással készült, Plex tud ilyesmit csinálni, főleg ha szerver oldalon le van tiltva a transzkódolás.
Ha fontos a fájl, akkor lehet egy remux megoldja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13855) schferenc77 válasza Patice (#13854) üzenetére


schferenc77
aktív tag

leszedtem egy másik kódolású filet, azt gond nélkül lejátsza (pedig valami extrább minőségű volt), így ez megoldódott. Az autostartot egyelőre hanyagolom, amúgy sem állítják le a Google TV-t, ha meg alvásba megy, akkor a plex van előtérben...

(#13856) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

A servert és a tv-t mint lejátszó, össze lehet közvetlen kapcsolni lan kábellel?
Kilőném a wlan-t a laptopon (server) mert csak helyi hálózatként használnám külső vinyóról streamelésre.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13857) Patice válasza Pro!Petya (#13856) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletben össze lehet, csak nem biztos, hogy a TV-t is lehet úgy konfigurálni, hogy működjön.
Egy router kell közéjük, a legegyszerűbb is megteszi, akár 100 Mbites is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13858) Pro!Petya válasza Patice (#13857) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Most úgy fest hogy az itthoni 2 szerverből az egyik lan kábellel a másik wlan-on csatlakozik, és a lejátszó (tv) is kábellel van csatlakoztatva a routerhez. Még várok egy kábelre a laposhoz és asszem készen is vagyok. :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13859) haxiboy válasza Pro!Petya (#13856) üzenetére


haxiboy
veterán

Össze, bár általában a consumer hálókártyáknál nincs auto crossover. Illetve be kell konfigolni mind2 eszközön legalább egy /30 hálózatot (igazából mindegy hogy milyet) 2 kliensed lesz össz vissz.
De ilyen esetben egy HDMI kábel is körülbelül ugyanennyire hasznos ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13860) Pro!Petya válasza haxiboy (#13859) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A Dolby Vision & Atmos miatt kell elsősorban a Plex , HDMI-vel max 2. monitorként tudnám használni a tv-t jelenleg a szerverekről és akkor nincs a fenti kettő, sőt még ahogy olvastam a HDR is problémás itt ott a Win miatt.
Szval addig míg meg nem érkezik az NvShield így tudtam megoldani a legegyszerűbben a dolby kérdést Plex-en ahogy fentebb írtam.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13861) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok! Gondolkozok egy Apple TV 4k 2022 ethernet-es modellen. Van esetleg tapasztalat a Plex-el kapcsolatban, hogy mennyire működik stabilan rajta? A HDR és a Dolby Vison lenne a fontos (tv-m természetesen kezeli).

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#13862) gringoka válasza magicbox (#13861) üzenetére


gringoka
aktív tag

Helló!
Én két hete használok egy ilyent , nagy meglepetésmre a plex-nél elég sok hdr , dv anyag szakadozva indul el.
Persze torrent oldalon van fent 8 verzió egy filmből nem mind próbáltam ki , cserébe ott az infuse app ami mindent visz , plex szervert is meg lehet oszatni rajt , tehát majdnem olyan mint a plex.
Ennek ellénere nálam az apple tv a befutó, egy Zidoo Z9x és egy nvidia shild pro-t utasított maga mögé.
link
Olvasgass a fórumon!

(#13863) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
A képen látható elcsúszás mitől van Plex-ben, és hogyan lehet javítani rajta? Egy Google Chromecast Google TV eszköz van egy LG okosTV-re (kb 8 éves?) rákötve. Kodiban volt valami overscan menüpont és be lehetett állítani a TV kijelzőjére pontosan illeszkedő képméretet, de itt nem igazán találtam ilyen opciót.

menü kinyitva:

Ez bug vagy feature? Mert kinyitott menünél nem vág le belőle semmit...

(#13864) blakey válasza schferenc77 (#13863) üzenetére


blakey
titán

Nem a lejátszón, hanem a TV-n kell beállítani azt a képernyő opciót, levágás nélküli, stb-t kell választani. Lejátszón ilyesmit nem szabad állítani, hiszen az alapból fix és pontos méretet küld tovább.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13865) tomp


tomp
félisten

Router vásárlás óta a laptop(azon fut a Plex és rákötve pár meghajtó) wifin van. TV mellett van egy Shield TV Pro és egy Ugoos. Ha a laptop wifiről megy viszont a 2 lejátszó UTP-ről akkor teljesen kaotikus a pc médiatár elérése a lejátszókról. Ugoosnál még mondhatni okés. Csak néha tűnik el a pc és csak az UTP-n lévő Shieldet mutatja. Ilyenkor pc-n Plex bezár, újraindít.
Viszont Shielden sehogy sem tudom visszahozni a pc tartalmát. Ha a pc-t rádugom UTP-re azonnal megjelenik Shielden.
Mi lehet a gondja? Ha lehetne akkor inkább wifin lenne most már a pc.

(#13866) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Gondom van. A 4K HDR filmek szaggatnak a tévén. A plex server egy Dell laptopról fut, nem egy erőmű, de eddig nem is volt vele semmi baj, ezen lóg egy 5 terabájtos külső winchester amin a filmek vannak, A kliens pedig egy QN95A Samsung TV- n. Természetesen azonos hálózaton van minden. Plex pass nincsen, csak az ingyenes verziót használom. Eddig soha nem volt vele semmi probléma de ebbe beletört a bicskája. Van valami beállítás, vagy megoldás erre, vagy ez ilyen? Illetve hol hasal el a dolog?

(#13867) enginev3.0 válasza nababika (#13866) üzenetére


enginev3.0
félisten

Feliratot kapcsold ki
Sokszor megoldja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13868) blakey válasza tomp (#13865) üzenetére


blakey
titán

Ez nem feltétlenül Plex probléma. Olyan wifi-csatornát használj amit minden eszköz normálisan kezel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13869) nababika válasza blakey (#13868) üzenetére


nababika
aktív tag

Felirat nincs bekapcsolva. A wifi csatornát hol kell állítani? Illetve nem teljesen értem ezt a dolgot. Külön a tévén és a számítógépen is állítania kéne a wifi csatornát? Hülyeséget beszéltem, mind a 2 kábellel van csatlakoztatva a hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#13870) tomp válasza blakey (#13868) üzenetére


tomp
félisten

A lejátszókat kábelről szeretném továbbra is üzemeltetni. PC-t viszont wifiről. A hálózat ugyan az csak a továbbító oldal más ugye. Érdekes, hogy Vimu-ban a Plex DLNA elérésben nincs gond.

(#13871) nababika


nababika
aktív tag

És tényleg nektek volt igazatok, a felirat be volt kapcsolva csak nem volt alatta felirat. Kikapcsoltam a feliratot és láss csodát megy a film. Megint tanultam valamit, köszönöm. :C :C :C :C :C :C

(#13872) justice84


justice84
tag

Sziasztok,
http://trakt-for-plex.github.io probálnám összekötni a Trakt-ot de folyton "Unable to retrieve token" hibaüzenetet kapok. Nincs valami tippetek ? vagy meg ez a multkori trakt oldal lehalása miatt van?

(#13873) bnorci71 válasza bnorci71 (#13835) üzenetére


bnorci71
addikt

senkinek nincs ötlete a Plexet Servert ,hogy lehet rávenni hogy random ne álljon le?
Az is elég idegesítő, hogy minden alkalommal azzal kel kezdeni, hogy megnézem a HTPC-t, hogy fut-e. De ma képes volt zene hallgatás közben leállni.
Amikor felraktam és valamennyire megbarátkoztam vele örültem innentől ha utaztunk nem kel HDD-n magammal vinni a filmeket, de ha nem vagyok itthon nehéz lesz ezt megcsinálni.
:(((

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13874) Patice válasza bnorci71 (#13873) üzenetére


Patice
nagyúr

Windowspn fut? Valamilyen energiatakarékossági beállításra tippelnék.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13875) haxiboy válasza bnorci71 (#13873) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem itt nem a plex szerver a probléma.
Közel 1 éves uptimem van.
OS beállítások között nézelődnék, esetleg ha virtualizálsz, ESXi/BSD/Truenas van akkor a hálókártyára is ránéznék, az elmúlt hónapokban rengeteget szívtunk a realtek hálókártyákkal.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13876) fravik válasza justice84 (#13872) üzenetére


fravik
tag

A trakt oldal lehalása miatt van, az API-kat csak jövő héten indítják újra.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#13877) bnorci71 válasza Patice (#13874) üzenetére


bnorci71
addikt

Igen W10LTSB
semmi más nem áll le csak a Plex server. Telepítés után ment normálisan július, kb. egy hónapja kezdte ezt.
Energiagazdálkodásban nem piszkáltam azóta semmit, valamelyik nap ránéztem egyébként és nincs engedélyezve alvó mód, Hdd, képernyő kikapcsolás semmi, minden "soha"-ra van állítva.
Van konkrét ötlet mire nézzek rá?
Illetve mint írtam tegnap zenehallgatás közben állt le amit eddig nem csinált.

#13875 haxiboy
De jó neked :) látod nálam működés közben nem tud 3órát kb enniyt bír az Airpods és előtte lelőtte magát jóval.
Virtualizáció nincs nem is tudom mi az :F
Hálózatra se gyanakodnék HTPC klikk a progira és 10-30mp és mehet tovább a zenehallgatás.
Tp-Link wifi kártyán megy a HTPC egyébként. Gép is elérhető
Os beállításoknál mire gondolsz?

Ja ha feladatkezelőbe ránézek a Plex Server Update az viszont fut az nem áll le :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#13878) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Azt lehet tudni hogy egy két filmnél mi okozza azt hogy a szinkronsávok nyelvei felcserélődnek?
Például van a Gyűrűk ura - gyűrű szövetsége, aminél az angolt kell kiválasztanom ha magyar szinkronnal akarom lejátszani ...
:F

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13879) haxiboy válasza Pro!Petya (#13878) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez valami bug lesz. A chromecast with google tv kliens rendszeresen csinálja ezt...míg a webos kliensen jó.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13880) Pro!Petya válasza haxiboy (#13879) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nálam pont a Webos kliensél van ez... :DDD
Annyira nem nagy probléma , meg tényleg csak pár filmnél fordul elő. Csak kíváncsi voltam hogy akkor ez egy bug vagy valamit én állítottam el a beállításokban.. :R

ha már beállítások akkor ezt a "H264 Maximum Level" opciót valaki elmagyarázná mire érdemes állítani? :B (direct play, direct stream be van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13881) haxiboy válasza Pro!Petya (#13880) üzenetére


haxiboy
veterán

https://blog.mediacoderhq.com/h264-profiles-and-levels/

A lényeg hogy kb azt jelenti mikortól kezd el transcodeolni a szerver.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13882) Pro!Petya válasza haxiboy (#13881) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Köszi!
Közben megtaláltam mi okozta a bug-ot nálam.
Audio-nál bepipáltam a DTS-t is. Így van DV csak a szinkronnyelvek cserélődnek fel.
Viszont ha kikapcsolom a DTS-t akkor DV helyett csak HDR-ben indul el egy pár film de akkor meg stimmelnek a szinkronnyelvek :DDD
Kezdem elvesziteni a fonalat

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13883) gringoka válasza Pro!Petya (#13882) üzenetére


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Esetleg arra valaki tud megoldást , hogy egy lg c1 webos plex ne írja ki fél óránként , hogy alkalmazás újraindítása memória felszabadítás érdekében vagy valami ilyesmi?
Elég idegesítő!

(#13884) bromi84


bromi84
tag

Üdv!
Ezzel a hibával egyszerűen nem tudom elindítani egy hete kb. a plex media servert:
<Response code="503" title="Maintenance" status="Plex Media Server is currently running startup maintenance tasks."/>
Van valakinek vmi ötlete rá? Egyszerűen a weben se tudok bejelentkezni plex oldalán...
Ha nagy nehezen belépek windows app-on, akkor sem éri el a servert: "Nem hitelesített
Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz"
A Plex nem érhető el
Jelenleg nem lehet csatlakozni a plex.tv-hez. Kérjük, hogy próbálja meg később újra.

[ Szerkesztve ]

(#13885) magicbox válasza gringoka (#13862) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm az infókat!

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#13886) DLDKox válasza bromi84 (#13884) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Áramtalanítsd a tv-t pár percre.

(#13887) bromi84 válasza DLDKox (#13886) üzenetére


bromi84
tag

TV bármilyen hihetetlen eléri a servert, ezt a laptop írja ki, amin a szerver fut, ott nem tudok vele semmit kezdeni...

(#13888) enginev3.0 válasza bromi84 (#13887) üzenetére


enginev3.0
félisten

app.plex.tv oldalon bejön?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13889) bromi84 válasza enginev3.0 (#13888) üzenetére


bromi84
tag

A Plex nem érhető el
Jelenleg nem lehet csatlakozni a plex.tv-hez.
Kérjük, hogy próbálja meg később újra.

(#13890) enginev3.0 válasza bromi84 (#13889) üzenetére


enginev3.0
félisten

Újra telepítés?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13891) bromi84 válasza enginev3.0 (#13890) üzenetére


bromi84
tag

nos igen, leszedni le tudtam, de a weboldalon a plex nem engedi a letöltést sem nekem.
Oops, looks like we can't retrieve downloads at this time, please return later.
és bejelentkezni sem tudok, szóval eddig úgyahogy legalább működött, de így nincs újra telepítés sem

[ Szerkesztve ]

(#13892) bromi84 válasza bromi84 (#13891) üzenetére


bromi84
tag

más oldalról le tudtam szedni, újra raktam, de az alap probléma ugyanaz maradt :W
Jelenleg nem lehet csatlakozni a plex.tv-hez. Kérjük, hogy próbálja meg később újra.
Valahogy offline lettem és sehogy nem tudok újra csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#13893) haxiboy válasza bromi84 (#13892) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet hülyén fog hangzani, de a dátum/óra rendben van a gépeden?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13894) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Egy ideje azt vettem észre, hogy az új filmek amik bekerülnek nincs boritójuk. Csak a fekete is kocka látszik. Régen ez nem így volt egyből húzott hozzá mindent is. Próbáltam állítani az ügynököt de semmi..

Server egy Xpenology, Plex a legfissebb béta frissítést is használok , PlexPassom van.

Mi lehet a baj?

(#13895) Pro!Petya válasza petir (#13894) üzenetére


Pro!Petya
addikt

---------

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13896) bromi84 válasza haxiboy (#13893) üzenetére


bromi84
tag

Igen. Rejtélyes

(#13897) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

Sziasztok!

Ma telepítettem a Synology NAS-omra a Plex szerver alkalmazást, a telepítés hibátlanul végig is ment. Azonban a következő a problémám. A Sorozatok nevű könyvtáramat beolvastattam vele, pár sorozatot fel is ismert, de a nagy részét nem. Ezeket teljesen random módon dobálja be, teljesen kiszámíthatatlanul. Ez lenne a kisebbik hiba. A nagyobbik az, hogy a könyvtárak szeriti szűrésnél is követhetetlen hogy mit művel a program.

Kiválasztom a könyvtárak szerinti szűrést, elnavigálok abba a könyvtárba, ahonnan meg szeretnék nézni valamit. Majd amikor elindítom a kiválasztott fájlt, akkor egy teljesen másik sorozatból egy teljesen másik részt játszik le.

Nem értem, hogy mi alapján dönti el, hogy a könyvárban megkeresett fájl helyett ő valami teljesen mást rak elém. Lehet ezzel valamit kezdeni? Mert ez így jelenleg Guantanamo lakóinak kínzásán kívül nem sok mindenre jó.

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#13898) enginev3.0 válasza Toltotollkin (#13897) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze
Rendes fájl elnevezéssel, vagy tartalom egyeztetéssel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13899) klugszi180


klugszi180
csendes tag

Közben én is köszönöm 🙏 Át állítottam, azóta szuper minden 💪💪

(#13900) Toltotollkin válasza enginev3.0 (#13898) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

A tartalom egyeztetés alatt mit értesz? Mármint hova kéne kattintanom hogy ezt a funkciót elérjem?

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.