Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) enginev3.0 válasza Imi1981 (#14900) üzenetére


enginev3.0
félisten

Be kell kapcsolni, beállítások, átkódolás résznél

Tautulli több mindent mutat

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14902) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt hol lehet beállítani, hogy a helyi hálózatról csak bizonyos ip címekre engedje, hogy hozzáférjenek a Server-hez? Kerestem, de nem találtam ilyet.

(#14903) blakey válasza Imi1981 (#14900) üzenetére


blakey
titán

Ha átalakítás van, akkor biztos mutatja. Arra tökéletes, amihez kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14904) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Docker-ben fut nálam a plex szerver jóideje. Nem volt különösebb problémám vele az elmúlt időszakig. Mostanában hiába van friss film az általa figyelt mappában, nem kerül be a nézhetőek közé. Illetve olyan is előfordul, hogy sokáig látszólag indokolatlanul terheli a host cpu-t. Ezen általában csak a docker konténer újraindítása segít.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14905) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Valahol az Infuse + Plex duónál zavar keletkezett az erőben. Azt vettem észre, hogy Infuse-ban csomó sorozat hiányzik mikor megjelenítem az összeset, de ha konkrétan a sorozat nevére keresek akkor megtalálja, de azt nem veszi figyelembe, hogy abból mi a megtekintett. Illetve a "Legutóbb hozzáadva" részen is megjelennek az új epizódok.
Ezt csinálja Apple TV-n és iPaden is, Plex kliens viszont mindkettőn hibátlanul megjelenít mindent.
Próbáltam törölni a metaadatokat és újra betölteni, azóta 0 sorozatot lát, mindet "Egyéb"-nek jelöli..

Plex: 1.32.4.7195
Infuse: 7.5.7

Találkoztatok már ilyennel?

(#14906) UberMutant válasza ratkaics (#14904) üzenetére


UberMutant
őstag

egy viszonylag új funkció a sorozatok főcímének és végének átugrása, ehez szkenneli az epizódokat, ez lehet ilyen új , megmagyarázhatatlan terhelés. esetleg kapcsold ki.

(#14907) ratkaics válasza UberMutant (#14906) üzenetére


ratkaics
senior tag

Azt meg tudod mondani, hogy merre találom ezt a beállítást?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14908) ratkaics


ratkaics
senior tag

Itt egyébként mik azok a "zárolt mezők"???

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14909) UberMutant válasza ratkaics (#14907) üzenetére


UberMutant
őstag

settings library
a zárolt elemek azok a metaadatok egy -egy tartalmon, amit te kézzel lelakatoltál.

(#14910) Multibit válasza stickermajom (#14905) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes amit írsz. Nem tapasztalok ilyen hibát.
Verziók tekintetében nálam ugyanez a helyzet. A szerver egy öreg Synology NAS-on fut (nem dockerben). ATV-t most nem tudom csekkolni, de az iPad-jeimen minden sorozatot mutat az Infuse. Igaz, mindössze 27 sorozat van nálunk :)

(#14911) Imi1981 válasza blakey (#14903) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen közben láttam már, hogy a transzkódolást mutatja. Jó így. Az intró átugrása plex pass óta van vagy jött frissítéssel valamikor? Nagyon tetszik! Infuseban és plexkodiconnectben is működik! Ez nagyon jó dolognak tartom.

(#14912) enginev3.0 válasza Imi1981 (#14911) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már nem mai újítás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14913) Imi1981 válasza enginev3.0 (#14912) üzenetére


Imi1981
veterán

Eddig nem láttam. Plex pass - hoz kötött?Tegnapelőtt fizettem elő és ezt az intró átugrás lehetőséget tegnap vettem észre sorozatnál.
Mindegy egy évre fizettem elő és így szerintem egész jó ár volt 12500 Ft. Hv transzkódolás is jól működik és nem kellett semmit állítgatni ez ügyben. Egy felhasználónál mindenképpen transzkódol a nagyon lassú nete miatt és így legalább nem tekeri a procit. Jellyfin-ben próbáltam a Hv transzkódolást de ott állítgatni kellett és sokszor nem működött. Másban az is jó amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#14914) morfondőr válasza Imi1981 (#14913) üzenetére


morfondőr
őstag

Intro átugráshoz valóban Pass kell, ezért nem láttad eddig. [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14915) blakey válasza Imi1981 (#14911) üzenetére


blakey
titán

Nagyon régi dolog, ami új, az a stáblista átugrása, az kb. fél éve vezették be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14916) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Adott egy Raspberry Pi 4 kiszolgáló. Az mitől lehet, hogy adott egy 2160-as HDR-es anyag, amit ha Plex (Pass-os) segítségével próbálok lejátszani PC-n 1080p-s nem HDR képes monitoron akkor szépen játssza le színhelyesen a Windows-os Plex kliens, de egy Amazon Fire TV 4k Max-on Kodi+Plexkodiconnect kombónál megy a lejátszás, de a színek fakók?
Milyen beállításokat érdemes megnézni?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#14917) morfondőr válasza Crvsh3R (#14916) üzenetére


morfondőr
őstag

Be kell kapcsolni a HDR tone mapping-et, ami magyarul csodálatosan HDR hang átalakításnak van fordítva:

Ez megoldja a nem HDR képes kijelzőkön, hogy ne legyen fakó a kép (Pass kell hozzá).

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14918) Crvsh3R válasza morfondőr (#14917) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Be van kapcsolva és van passom. PC-n jól is játssza le ennek köszönhetően.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#14919) morfondőr válasza Crvsh3R (#14918) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor a Firestick beállításaiban kell keresgélni. Én sokáig Nvidia Shield-el játszottam le nem HDR kijelzőn a HDR tartalmakat és jól ment. Ott van egy beállítás amivel ki lehet kapcsolni teljesen a HDR-t. Ritkán előfordult, hogy fakó színekkel indult a film, de akkor megállítottam, újra elindítottam és jó lett.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14920) blakey válasza Crvsh3R (#14916) üzenetére


blakey
titán

A PKC magát a oKdit használja lejátszásra, tehát a Kodiban kéne beállítanod, hogy legyen "HDR tone mapping to SDR", azaz a Kodinak kéne elvégeznie az SDR-re való átalakítást. Amennyiben a Kodiban nincs ilyen, így a PKC számodra nem megoldás. Használd a Plex kiegészítőt, gyengébb, de talán nem lesz fakó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14921) Crvsh3R válasza blakey (#14920) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Plex-nél Pass-al megoldott HDR to SDR, PC-n történő lejátszás esetén működik is. Ezért nem értem, hogy Fire TV-n miért nem megy KODI-val és natív klienssel sem. (se a PC monitor, se a TV nem HDR képes, mindkettő csak fullHD) Fire TV-n kikapcsoltam a beállításokban a HDR lehetőségét, de így sem jó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#14922) blakey válasza Crvsh3R (#14921) üzenetére


blakey
titán

Plex-nél, de írtam, hogy a Kodin futó PKC, a Kodinak csak az adatbázist biztosítja, minden, ami a lejátszást illeti, a Kodi feladata, ha nem tudja a HDR-SDR átalakítást, akkor fakó lesz. Plex kiegészítőt próbáld ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14923) Crvsh3R válasza blakey (#14922) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én értem és tudom, hogy csak az adatbázist biztosítja, de mint ahogy írtam natív kliens esetén is ugyanez a helyzet a FireTV 4K Max-on.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#14924) blakey válasza Crvsh3R (#14923) üzenetére


blakey
titán

Rendszerszinten kell megoldanod a HDR-SDR konverziót. Nem sok köze van a Plex-hez (amennyiben a beépített HDR-SDR konverzió nem működik), vagy a Kodihoz..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14925) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Próbálnám egy hangyányit biztonságosabbá tenni a Plex távoli elérését, eddig egy dolog van, amit tudok csinálni a NAS tűzfalán, hogy országokra korlátozom a csatlakozást az adott porton. Mivel az eszközök, amik hozzá férnek mind dinamikus IP-n vannak, nem tudok nagyon más lehetőséget. Már bevettem a listába egy rakat európai országot, de még mindig ki-ki dobál a távoli elérésből. Legtöbbször működik, de néha megáll. Valaki tudja, hogy hol vannak a Plex szerverei, amik koordinálják ezt a távoli lejátszást? Ha kiveszem az országonkénti szűrőt, akkor stabilan megy a távoli elérés. Ha sikerülne az összeset bele tenni és mondjuk nem Kína, Oroszország és Észak Korea a célország, akkor hátha jó lesz! :DDD
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14926) Danex válasza morfondőr (#14925) üzenetére


Danex
addikt

És ha VPN-el csatlakoznál a plex halozatara az adott eszközzel?

(#14927) morfondőr válasza Danex (#14926) üzenetére


morfondőr
őstag

A család többi tagja azt sem tudja, hogy eszik vagy isszák a VPN-t, meg a TV-kre sem tudok VPN klienst telepíteni. Tudom, hogy nem ez lesz az ultimate áthatolhatatlan védelem, csak egy picit több, mint a semmi.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14928) Danex válasza morfondőr (#14927) üzenetére


Danex
addikt

Routerekkel rá lehet menni vpn serverekre és bár ekkor az egész hálózat a server hálózatán keresztül megy, de ha a szervernek gigabites netje van akkor az biztos nem érzi meg hogy pl az anyós azon keresztül youtubeozik :DD

(#14929) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Elég sokszor van, hogy a letöltött hdr filmeknél csak a sample file-t látja a plex, a többit nem.
Mintha ott sem lenne
Más kódolás?
Vagy mi lehet?
Melyik az a hdr kódolás amit tuti le is játszik?
Az a baj, hogy nem 2 giga egy jó minőségű hdr film,és szívok vele elég szépen 🤷🏻‍♂️
Firestick 4k-val próbálom.
Esetleg valami settings dolog lehet?
Köszi előre is, ha van valami ötlet :R

(#14930) enginev3.0 válasza d3tox1c (#14929) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még sosem volt ilyen gondom

Inkább egybe vonja neked a két fájlt szerintem
Plexignore fajllal tiltsd a samplet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14931) Elemental válasza morfondőr (#14925) üzenetére


Elemental
addikt

(#14932) morfondőr válasza Elemental (#14931) üzenetére


morfondőr
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy nyert az Írország! Működik vele stabilan eddig!
Ezer hála és köszönet! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14933) zoli8814


zoli8814
tag

Sziasztok! Abszolút új vagyok a témában, vettem egy QNAP Nas-t, letöltöttem a kedvenc sorozataimat, filmjeimet. A filmeket be is hozza rendesen, viszont a sorozatokat össze-vissza jeleníti meg, nem mutatja a borítóképeket, és az évadok külön-külön vannak, tehát egy 25 évados sorozatnál évadonként kell kattintani, és a borítókép sem jelenik meg, nekem ez eddig nem így volt. Valaki tud nekem segíteni, hogy mit rontottam el, esetleg mit lehet csinálni ezzel?

Samsung Galaxy S24 ultra

(#14934) Patice válasza zoli8814 (#14933) üzenetére


Patice
nagyúr

A fájlmeveket és/vagy a mappaszerkezetet rendbe kell tenni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14935) enginev3.0 válasza zoli8814 (#14933) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyeztetni kell
Ha valamit nem ismer fel, kézzel tudsz neki segíteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14936) sziszi-fuszi válasza zoli8814 (#14933) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Külön-külön könyvtárba raktad a filmeket és sorozatokat? Mert csak úgy működik. És ilyen alapon kell neki beállítani, hogy film vagy egyéb az adott könyvtár.

Mi alá kell írás?

(#14937) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Van ez az új "feature", bár inkább ne lenne, engem nagyon zavar:sorozatoknal jött elő eddig, az utolsó 1-2 percet be rakja kis ablakba a plex. Nem tudom máshogy leirni, gondolom nem csak nálam csinálja. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?
Köszi előre is :R

(#14938) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
az valahogy megoldható, hogy a Felfedezés résznél magyar filmleírásokat adjon és magyar előzetest valahogy meg lehessen nyitni, akár youtube átlinkeléssel?

(esetleg ha itt nem, van valami alkalmazás, ahol lehet így filmeket keresni? Mint pl. Netflixen)

(#14939) zseko


zseko
veterán

Csak puszta kíváncsiságból, működik az hogy nem csak a saját tartalmaimat látom, hanem valaki hozzáad a sajátjához, és azokat is nézni tudom?

HR24.hu

(#14940) enginev3.0 válasza zseko (#14939) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Ha meghív a saját szerverére

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14941) zsolt501 válasza zseko (#14939) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony a veled megosztottakat is fogod látni, mármint más tartalmát ha az megosztja veled.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14942) ugyes válasza d3tox1c (#14937) üzenetére


ugyes
aktív tag

A lejátszó beállításaiban tudod ki/bekapcsolni: Élmény részen a "következik" videók automatikus lejátszása menüben.

(#14943) d3tox1c válasza ugyes (#14942) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi :)

(#14944) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Új felhasználó vagyok. Sajnos nem értek nagyon, sőt, a modern dolgokhoz... Telepítettem a Plex Media Servert a számítógépre. Sikerült a filmek, egyebek betallózása. Sikerült az LG és a Samsung tv-n is az app telepítése. Megnyílnak, nézhetőek a pc-n lévő médiatartalmak. De csak akkor, ha a böngészőmben (Chrome), a googleban rákeresek a Plex-re, és ott rákattintok a Plex Media Server találatra.
Hiába a Start menüben, a telepített programok között ott a Plex, rákattintok - nem történik semmi. Jobb gomb, futtatás rendszergazdaként - és nem történik semmi! Ha tv bármelyikén elindítom a Plex appot, ott van az utoljára megtekintett video és a kategóriánkénti pc tartalom, de szürke minden. Nem lehet indítani keresést, lejátszást!
Tudna segíteni valaki, hogy mit rontottam el? Ha esetleg az számít, google accounttal jelentkeztem be a Plex-be.
Köszönöm!

(#14945) herrká válasza herrká (#14944) üzenetére


herrká
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni a hozzászólást.
Mostmár hiába fut a böngészőben a Plex, a tv-ken megjelenik a media lista és, hogy be vagyok lépve, de nem működik semmi...

(#14946) pitvary9837


pitvary9837
friss újonc

Sziasztok, segíségre szorulok.

Évekig működött nálunk egy Plex rendszer, most router-t és NET szolgáltatót kelleett váltanunk és a Plex nem megy, nem látszik a szerver sem. Telekom router, Synolgy DS218j NAS.

Hol olvashatnék utána hogyan kell a router-t beállítani (mivel az az új, a többi minden maradt - azt gondolom a router-en kell valamit beállítanom). Vagy ha van valami tipikus amit ilyenkor nem állítanak be a mezei felhasználók...

Köszönettel:
Gab

(#14947) enginev3.0 válasza herrká (#14944) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex media szerver nem csinál semmit
Csak fut, kis ikon van az óra mellett

Ha az fut akkor látnod kell böngészőben, és tvn is a tartalmakat
És le kell tudnod játszani
Hátráltató lehet ha a port nincs nyitva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14948) enginev3.0 válasza pitvary9837 (#14946) üzenetére


enginev3.0
félisten

Port nyitás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14949) zseko válasza herrká (#14944) üzenetére


zseko
veterán

Lehet félreértem amit írsz, mindenesetre a pc-n két Plex van: a sima, ami a lejátszó, és a Plex Media Server. Ez utóbbit kell indítani, és alapból ebből valóban nem is látsz semmit. Viszont az óra mellett megjelenik az ikonja, és ott az Open Plex-et választva megnyitja böngészőben.

Ha ez nem fut, akkor sehol nem lehet lejátszást indítani.

HR24.hu

(#14950) pitvary9837 válasza enginev3.0 (#14948) üzenetére


pitvary9837
friss újonc

Szia, köszi, kell találjak egy ilyen lehetőséget a router felületén?
Vagy ez egy összefoglaló téma?
Az eredeti rendszert nem én állítottam be csak asszisztáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.