Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) bzoley


bzoley
veterán

Ha már így szóba került, és van hozzá ilyen frankó topik is, ha van szakértője a témának, esetleg írhatna pár szót a trágyázásról, tápoldatról, vagy bármiről, amire szükség lehet. Főleg, amíg kiskorúak a palántáink :)

(#62) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Üdv!
Az pár napja rendeltem chili magokat és néhány tanácsra lenne szükségem tapasztalt termelőktől, hogy mit mikor és hogy érdemes.
Van kertem, de megoldható a profi fóliasátras elhelyezés is egy közeli virágkertészetben.

(#63) kispecek válasza Thrawn (#31) üzenetére


kispecek
aktív tag

Köszönöm!

Jolokia Red-el szemezgetek.Csírázás után ültetem agyag edénybe, szerintem a műanyagot megmarná :DDD
Kíváncsi vagyok mennyire erős az erős...

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#64) Thrawn válasza nelsonmanian (#62) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha van rá lehetőség mindenképpen fólia alá kerüljön :K

kispecek: [link]
Kóstoltam és azt kell mondjam, hogy egy új világ nyílt ki számomra, hogy milyen is az ami igazán erős :) Idén újabb ajtók fognak megnyílni, a tavalyi és tavalyelőtti Guinness rekorderek személyében :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#65) petipetya


petipetya
nagyúr

Első fázis kész, a jalapeno magok elültetve: kép

Mindegyikben két mag van, remélem az összes kibújik majd.

"nincs rá lezsóidő"

(#66) bzoley válasza petipetya (#65) üzenetére


bzoley
veterán

Sok sikert hozzájuk. Már az enyémek is a konyhaszekrény tetején piknikeznek.
Aztán ha szerencsém van, még a héten megérkezik a következő adag, Habanero, és a kíváncsiság miatt Bhut Jolokia:)

(#67) petipetya válasza bzoley (#66) üzenetére


petipetya
nagyúr

Neked is. :R

A habanerot én is várom, a héten érkezik meg.

"nincs rá lezsóidő"

(#68) peter9228 válasza petipetya (#65) üzenetére


peter9228
aktív tag

Kilyukasztottad az aljukat?

(#69) Jofi81


Jofi81
őstag

Megfertőztetek engem is. :D Régóta foglalkoztatott a gondolat, de most tett is követte az elhatározást. Rendeltem egy ilyen csomagot, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

(#70) kispecek válasza Thrawn (#64) üzenetére


kispecek
aktív tag

Ami itthon terem, pl. a Jolokia az is tudja a 800.000....-tól kapszaicin szintet ha megfelelőek a körülmények?
Vagy természetéből adódóan hozza a "formáját" :D
Hogy tudnád leírni az érzést amikor eszed.
Hallottam már olyat is, hogy úgy kell elképzelni, mintha forró vasat szopogatnál.Ki szopogatott életében forró vasat :F

Láttam a termésed, szépek a kis méregzsákok :D

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#71) petipetya válasza peter9228 (#68) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, de köszi hogy szóltál. :R Mindegyik alján 5 db lyuk van, 1 középen, a többi pedig 3/6/9/12 óra irányban.

"nincs rá lezsóidő"

(#72) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nem vártam meg az úton lévő magokat, a tavalyról maradt néhány szem Jolokiámat én is elültettem. :D

(#73) petipetya válasza pepe091 (#72) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R Van pár kérdésem:

Ezeket szétültettem, majd a jó idő beköszöntével kiültettem őket az erkélyi virágládákba.
Kb. 2 hét, amíg kihajtanak, igaz? Utána mennyi idő múlva ültetted szét őket?

Nyár végére a Jalapeñok szépen megnőttek, bár itt is elkövettem egy hibát, ugyanis túl közel lettek egymáshoz ültetve, így csupán 30-35cm magasak lettek, de termés volt bőven!
Milyen távolságra ültetted őket, illetve most milyen távolságra fogod? Nem jobb majd egyenként külön cserépbe tenni őket?

"nincs rá lezsóidő"

(#74) pepe091 válasza petipetya (#73) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor ültettem szét őket mikor már kb 10-12 cm magasak voltak. Ekkor került 1 hajtás 1 pohárba.

Kb 15-20 cm-re voltak egymástól, de azt olvastam több helyen, hogy ennek 40-50 cm-nek is kellene lennie. Csak ugye egy kis erkélyládába ez nem nagyon megoldható. Így jobb ha külön cserépben vannak.

Egyébként túl hamar megtámasztani sem szabad őket szerintem, mert akkor meg hozzászokik, hogy nem kell tartania magát, és gyengébb lesz a szára.

[ Szerkesztve ]

(#75) Nus


Nus
tag

Hétvégén én is elültettem a magokat remélem minden rendben lesz:)

Addig is egy tavalyi kép:

The sky was pink...

(#76) petipetya válasza Nus (#75) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nus: ez milyen paprika? Tavalyról maradtak magjaid?

pepe091: köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#77) Nus válasza petipetya (#76) üzenetére


Nus
tag

A világos zöld az Red Savina, a piros és sötétebb zöld Bih Jolokia. Nem tettem el magokat, most újakat rendeltem.

The sky was pink...

(#78) Thrawn válasza Nus (#75) üzenetére


Thrawn
félisten

Szépek nagyon :) A Red Savina jól berakódott, látszik hogy jól érezte magát nálad :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#79) upsyka válasza bzoley (#61) üzenetére


upsyka
aktív tag

utánaolvastam a komposzt lével való trágyázásnak, jobban ajánlják, ha a már kész komposztot áztatjuk be vízbe pár napra, majd leszűrve kapjuk a komposzt teának nevezett löttyöt, amivel érdemesebb tápoldatszerűen locsolni.
persze ezt nem mindenki tudja megvalósítani otthon, de fel tudom ajánlani, hogy mivel én úgyis csinálok majd magamnak, aki igényt tart rá annak tudok adni belőle :C 100%-ig természetes, teljesen változatos összetételű alapanyagos érett komposztból

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#80) petipetya válasza upsyka (#79) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól hangzik, de nekem valahogy nem szimpatikus az, hogy a szobámban található virágföldben szerves anyag legyen. Persze lehet, hogy alaptalan a félelmem...

Mondjuk a lé teljesen más, mintha fizikailag rohadna valami abban a földben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.