Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) petipetya válasza kano (#36050) üzenetére


petipetya
nagyúr

Príma, köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#36052) kano válasza petipetya (#36051) üzenetére


kano
nagyúr

De óvatosan vele.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36053) vinpilu válasza petipetya (#36049) üzenetére


vinpilu
senior tag

Esetleg gyerek nem használt orszi-porszija + porszívó? Hogy ne befelé menjen a szösz, hanem kifelé.
Illetve, ha leveszed a hátlapot és abban van a kosz, akkor a sűrített levegő mehet minden irányból.

(#36054) Scarabeus


Scarabeus
tag

2017.06.25.-i Sultan ROM-ot használva szembesültem egy elég idegesítő buggal: Mintát használva telefon zároláshoz - feloldáskor - az estek többségében nem elég egyszer felhúzni az ujjam hogy megjelenjen a minta és fel tudjam oldani a telefont mert állandóan 'visszaugrik' mintha mi sem történt volna. Olykor kell 5 db swipe up is mire megjelenik a minta és végre fel lehet oldani a telefont...

Írtam is XDA-n (63. oldalon Scarabs néven) legalább 4en írtak, hogy ők is találkoztak ezzel a buggal szóval nem egyedi a dolog. Még azóta sem sikerült javítani ez pedig elég zavaró a mindennapokban. Ha jövőhétig nem fixálódik kénytelen leszek ROM-ot cserélni.. :(

Sultainzed RR-t használókat kérdezném, hogy hangszinszabályzóval (Audio FX pl..) rendelkezik-e a ROM? :U

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#36055) eddie1978 válasza Scarabeus (#36054) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nekem Sultan MM 2017.04.30 ROM-nál is volt mostanában. Viszonylag friss telepítés, kb 2 hetes.

[ Szerkesztve ]

(#36056) Obyboy válasza Scarabeus (#36054) üzenetére


Obyboy
addikt

Sultan-ized RR van fent nekem, van rajta audio fx. Csak csúsztatást használok a képernyő lezárásához de teszek egy próbát a mintával, hátha elő jön nekem is az általad tapasztalt bug. Párszor lezártam a képernyőt és sikeresen feloldottam bugmentesen. Hagyom még a mintát és megnézem hogy deepsleepből ébredve lesz-e bug, este megírom a tapasztalatomat. Eddig relatíve jó tapasztalataim vannak a ROM-ról, jó a testreszabhatósága (totál RR) és hozza az uoLOS üzemidejét ami nálam átlag 4 SOT.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36057) Obyboy válasza Scarabeus (#36054) üzenetére


Obyboy
addikt

Eddig hibátlanul működött a mintával való feloldás.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36058) vinpilu válasza Obyboy (#36057) üzenetére


vinpilu
senior tag

A Carbont is felteszed majd a Sultanized után vagy ha ez bejön, akkor maradsz rajta sokáig?
Ezt a kettőt még kipróbálnám, de olyan jó most az unLOS, hogy inkább nem kapkodok.

Illetve, meg kellene ismerkednem egy jó fajta alapos mentés/visszaállítás folyamattal, hogy még gyorsabb legyen a ROM csere és az utána következő belakás. Akkor előbb venne rá a lélek, hogy belevágjak valami újba.

(#36059) kano válasza vinpilu (#36058) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem most a carbon van fent. Nincs vele gond és semmi extra.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36060) Obyboy válasza vinpilu (#36058) üzenetére


Obyboy
addikt

Tervben van a Carbon telepítés is de még nem volt rá időm. :((
Én minden új ROM telepítés előtt TitaniumBackup-pal lementek mindent és amit tudok fel is szinkronizálok a gugli felhőjébe. SMS üzeneteket nem szoktam menteni de erre is vannak kiváló appok. TWRP-ben all wipe előtt tolok egy nandroid mentést így ha összeborul az új ROM akkor csak visszaállítom a régit és minden megy tovább.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36061) vinpilu válasza Obyboy (#36060) üzenetére


vinpilu
senior tag

és kano, kösz az infókat, a mentéssel kapcsolatban is. Szerintem nálam a következő a Carbon lesz, hétvégén remélem lesz rá időm.

(#36062) kano válasza vinpilu (#36061) üzenetére


kano
nagyúr

Ha jó most az uLOS, ne vesződj vele. Semmi extra nincs a carbonban. Illetve van egy halom beállítás, de igazából teljesen fölöslegesek.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36063) tomama válasza Saccco (#36030) üzenetére


tomama
aktív tag

Hello!Most így pár nap után is megoldódott a probléma?Én most vettem másik telót mert feladtam a sok ujraindulás miatt :O pedig még nem akartam lecserélni.amugy neked milyen rendszer van rajta?

(#36064) Saccco válasza tomama (#36063) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem napi szintű a dolog, így annyira nem zavar. Még a legutolsó gyári rendszer van rajta. A belakás tart sokáig, ami visszatart. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36065) kano válasza tomama (#36063) üzenetére


kano
nagyúr

Ezért tök fölösleges volt másik telefont venni. Miért nem raktál rá egy másik romot?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36066) Obyboy válasza tomama (#36063) üzenetére


Obyboy
addikt

(#36065) kano: Ezen gondolkodtam én is. Egy új telefont belakni (költségesebb és) hosszabb folyamat mint felhúzni egy új ROM-ot és használni tovább az OPO-t.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36067) tomama válasza Obyboy (#36066) üzenetére


tomama
aktív tag

Nekem már olyan sűrűn ujraindult,hogy használhatatlan lett.Próbálltam új romot rárakni,de mindig újraindult "telepítés" közbe.Amúgy nagyon nem értek ehez a romolgatáshoz,plusz időm sincs rá most nyáron.a telefon meg létszükséglet.Nagy nehezen sikerült egy toolbox-al feltenni egy régebbi cm-et,de azzal is újraindul.Ha valakit érdekel a teló ilyen állapotba,írjon rám.

(#36068) petipetya válasza kano (#34893) üzenetére


petipetya
nagyúr

? uLOS esetén annyi a váltás a LOS-ról, hogy:
- teljes gyári beállítások visszaállítása (ezt mindenképpen megteszem)
- a topicjából elmegyek a mega mappába és letöltöm a 07/06-it
- telepítem az uLOS-t
- telepítem a pico opengapps-t (ez elegendő, a többit telepítem a Playből)

"nincs rá lezsóidő"

(#36069) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A ROM cserénél Ti milyen metódust választotok?
A TiBackup-ot nem minden program szereti (Waze, Greenify, SafeinCloud, stb), ezért kellene még egy program amivel az appokat le tudom menteni. Igazság szerint az zavar csak, hogy sok appot kell telepítenem egy friss ROM telepítés után és ez nagyon sok idő! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36070) rum-cajsz válasza petipetya (#36068) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha telepítés alatt a wipe-ot is érted (data is), akkor igen.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36071) rum-cajsz válasza Dolphine (#36069) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én ezt, amióta lehet ráhagyom a google-re. Bekapcsoltam a mentést rendszer szinten, és vissza is szokott telepíteni mindent, amit tud beállításokkal együtt.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36072) Dolphine válasza rum-cajsz (#36071) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt mégis hogy? :F
Nálam tiszta telepítésnél soha nem ajánl fel ilyet a google! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36073) kano válasza petipetya (#36068) üzenetére


kano
nagyúr

Ha ezek kérdések, akkor igen. Tiszta telepítést javaslok mindenképpen és én nem annyira szeretem az open gappsot, de ez lehet, hogy csak az én hülyeségem. :U
Viszont én most meg vagyok elégedve a carbon rommal is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36074) Dolphine válasza kano (#36073) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor Hozzád is intézek kérdést!
Az opengapps helyett mit használsz? :F Én eddig Slimgappsot használtam, azonban az újabb LOS (tiszta telepítés!) verzió elindulása után Android media process leállt hibaüzenetet kaptam! :F

Mondjuk egy újraindítás után is kaptam egy ilyen hibaüzenetet éppen két napja! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36075) petipetya válasza Dolphine (#36074) üzenetére


petipetya
nagyúr

A számból vetted ki a falatot szót, én is kíváncsi vagyok melyik Gapps-t használja.

"nincs rá lezsóidő"

(#36076) Obyboy válasza Dolphine (#36074) üzenetére


Obyboy
addikt

Én sokáig használtam az OpenGapps-ot nem volt vele bajom de kíváncsiságból átálltam a SlimGapps-ra ezzel sincs semmi bajom de tovább hajt a kíváncsiság így a következő a BeansGapps lesz.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36077) kano válasza Dolphine (#36074) üzenetére


kano
nagyúr

Slim gapps és legújabb változatot.
Mikorit használjátok?
Használtam én is a BeanGappsot is azzal sem volt semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36078) Dolphine válasza kano (#36077) üzenetére


Dolphine
addikt

Én legutóbb ezt.
Ezután váltottam át OpenGappsra.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36079) kano válasza Dolphine (#36078) üzenetére


kano
nagyúr

Ha neked az jön be jobban, használd azt. Vagy próbáld meg a Bean Gappsot.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36080) rum-cajsz válasza Dolphine (#36074) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én csak az opengapps-t használom, méghozzá a nano-t.

A google féle visszaállítás pedig semmi extra:
Beállítások - > Biztonsági mentés és visszaállítás
megadom a google fiókomat és az automata helyreállítást

Ezzel minden működni szokott.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36081) Dolphine válasza kano (#36079) üzenetére


Dolphine
addikt

Alapvetően itt most nem az a kérdés, hogy tetszik vagy sem, hanem az, hogy a júniusi (19) LOS-al indulás után hibát dobott! :F

Továbbra is kérdés számomra:
1. Friss ROM telepítése után, hogyan tudjátok a beállításokat + az appokat a google segítségével automatikusan visszatelepíteni
vagy / és
erre megkaptam a választ! :) Köszönöm! :R
2. Van-e más program (mintha valaki korábban említette volna), amivel az appokat le lehet menteni és a TiB-al csak az appok beállításait helyreállítani?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36082) rum-cajsz válasza Dolphine (#36081) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ha nem idegen számodra a parancssori bűvészkedés, akkor már az adb is kinál kőegyszerű mentési lehetőséget. Elvileg ehhez nem is kell rootolt készülék.

adb backup a parancs amivel végre kell hajtani.

De van rá grafikus felületű program is, igaz ezt soha nem használtam, csak a parancssort. [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36083) vinpilu válasza Dolphine (#36081) üzenetére


vinpilu
senior tag

rum-cajsz által említett adb backuphoz egy cikk.
Az összefoglalóban említett micafighter írásból való, ott még a Helium-ot említi mentésre, de nem tudom, hogy az mit tud, azóta is frissítik/fejlesztik-e.

(#36084) Dolphine válasza vinpilu (#36083) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is rum-cajsz! Ezen el tudok indulni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36085) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok!

Sikeresen felraktam a frissen érkezett telefonra a official LOS-t.

Tetszik a ROM, de egy kicsivel több testreszabást elbírnék :D Ti melyiket ajánljátok?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36086) rum-cajsz válasza vinpilu (#36083) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igen, van a hélium is, de azzal nagyon vegyesek a tapasztalatok. Van amikor tök jól működött, és volt amikor nagyon kellett volna, de az istennek sem lehetett rábeszélni a restore-ra.
Az adb backup legalább visszatette amit elmentettem tízből tízszer. Persze ez már a múlt. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36087) Obyboy válasza tatomi92 (#36085) üzenetére


Obyboy
addikt

A témaösszefoglaló végén fel van sorolva jónéhány ROM, itt nagyvonalakban a testreszabhatóságot is próbáltam összehasonlítani. Nekem most a Sultan-ized RR van fent, mindent tud amit az RR csak megkapta a Sultan kameráját és kernelét.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36088) Dolphine


Dolphine
addikt

Aki uLOS rendszeren van attól kérdezem, hogy van olyan program ami problémás, nem indul vagy kifagy?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36089) kano válasza Dolphine (#36088) üzenetére


kano
nagyúr

CM Browser egyszer csak kilép. De itt lehet az app is hibás.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36090) Dolphine válasza kano (#36089) üzenetére


Dolphine
addikt

Olyat nem használok, így ez nem probléma. :-) Waze pl. az viszont hiányozna! :-(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36091) vinpilu válasza Dolphine (#36090) üzenetére


vinpilu
senior tag

Még nem laktam be rendesen és mivel másodlagos a g2 mini mögött, egész napos nyüstöléses tesztem nincs.

Waze-t se használok, helyette Here volt már tesztelve. Ki akarom próbálni (a fiókom is vissza kell állítani), így majd teszek egy próbát.

Nem lepett még ki egyik alkalmazásból sem.

(#36092) Saccco


Saccco
nagyúr

Nyomtam egy fastboot oem unlock-ot egy belakott rendszerre, lehet factory reset kellett volna előbb... eltart míg a zöld robot mindent lesikál... :((( :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36093) Saccco válasza Saccco (#36092) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még mindig pörög... :( :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36094) Saccco válasza Saccco (#36093) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kikapcsoltam, recovery van, nyomtam abból egy reset-et. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36095) RetepNyaraB válasza Dolphine (#36081) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

apk extractor menti az apk-kat, utána titán visszarakja az adatokat a problémás dolgoknál.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36096) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#36095) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jáj a szerkesztési idő...
Szóval a SultanLOS mellett Waze elég sokszor kilép nekem, Horvátországban, hotspotról netezve (ugye rossz a hálózati kártyám).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36097) Dolphine válasza RetepNyaraB (#36095) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ!
Azt hiszem ez a program volt, amire gondoltam. (Melyik pontosan mert kettő is van!)

A Wazevel kapcsolatos hír az nagyon nem jó! :-(

LOSról uLOSra és vissza elég egy Full Wipe (data, system, cache)?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36098) Saccco válasza Saccco (#36094) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem a gyári Cyanogen recovery hibás, nem képes factory reset-et végrehajtani...
Fastboot módból feltettem a twrp-t, ez pár pillanat alatt törölt mindent...

Az ADB nem is haverkodott a telefonnal, csak fastboot móddal működött. :D
Most bootol a Sultan OS. Kíváncsi vagyok. :))

Jól értem, hogy a magisk az ugyanolyan root jog kezelő, mint a supersu?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36099) Saccco válasza Saccco (#36098) üzenetére


Saccco
nagyúr

7.1.2 up & running. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36100) Dolphine válasza Saccco (#36099) üzenetére


Dolphine
addikt

A Magisk igen. Sőt még jobb is! 😉

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.