Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) Obyboy válasza RetepNyaraB (#35750) üzenetére


Obyboy
addikt

Hirtelen csak ezt tudom linkelni: firmware_0_1_c1_11_00006_bacon.zip

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35752) G4bi89 válasza RetepNyaraB (#35750) üzenetére


G4bi89
senior tag

Valószínű, hogy tényleg hardver hiba, de előtte (biztos ami biztos alapon) egy sim kártyát cserélnék.
hátha...

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#35753) Obyboy válasza G4bi89 (#35752) üzenetére


Obyboy
addikt

Azt tényleg meg lehet próbálni. Nekem múlt héten más ügyben* mondta a Propelleres kisasszony, hogy a két évnél öregebb kártyák elavultnak számítanak és díjmentesen cserélik.
*:Naponta 2-3 SMS-t kapok :W , hogy mobilnet keretem 100MB alá esett, a vicc csak az a dologban hogy 100MB-ról indulok, elvileg 20% alatt kellene csak az SMS-t kapnom de nekem 1kB netezés után küldik... :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35754) vikla007 válasza RetepNyaraB (#35750) üzenetére


vikla007
aktív tag

[link]

Itt sok van...

[ Szerkesztve ]

(#35755) RetepNyaraB válasza vikla007 (#35754) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

(#35752) G4bi89@ a SIM jó, más telefonban gond nélkül megy. A mobilnet a c1-es modemmel is elmegy, csak újraindítás után hajlandó egy darabig jó lenni.
Szóval használható szervíz ötlet?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35756) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Van arra valamilyen lehetőség, hogy a tárcsázó az egyes névjegyekhez tartozó képeket ne pixelesítse agyon? :F Mikor érkezik egy hívás, akkor a hívó fél fényképe teljes képernyőn jelenik meg, viszont borzasztóan pixeles. Mintha a kép felbontása 320x240 lenne. Lehet ezzel valamit kezdeni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35757) Saccco válasza Dolphine (#35756) üzenetére


Saccco
nagyúr

Újra be kell tenned a képeket a névjegyekhez. Valószínűleg még a régi rendszerben tetted ezt meg, amikor még a Google leméretezve tárolta azokat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35758) Dolphine válasza Saccco (#35757) üzenetére


Dolphine
addikt

Két kérdés:

1. A webes felületen is megtehetem ezt?
2. Mióta nem méretezi le a Google a képeket a névjegyzékhez?
:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35759) Saccco válasza Dolphine (#35758) üzenetére


Saccco
nagyúr

1. Igen, sokkal egyszerűbb.
2. Talán 1-2 éve, nem tudom pontosan.

Szerk.: most néztem 2014-ben még panaszkodtak erre.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35760) Dolphine válasza Saccco (#35759) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Azért kérdezem, mert amióta megvan a OnePlus, azóta használok fényképes Google fiókot és annak még nincs két éve! :Y
De akkor majd így teszek!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35761) Saccco válasza Dolphine (#35760) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erre gondoltál ugye: https://contacts.google.com/ ?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35762) Dolphine válasza Saccco (#35761) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen.
Mármint a névjegyeknél.
A hívás közben a telefonon jelenik meg furán a kép. :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35763) Saccco válasza Dolphine (#35762) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt értettem.
Még annyi, hogy a weben való módosítás után nyisd meg a névjegyet a telefonon, elvileg azonnal berántja az új képet. Legalábbis nálam mindig így van. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35764) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#35755) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Feltoltam rohadtul klín flessel az egyszarvút a cos után, de fastbootból formatáltam minden partíciót, amit engedett. Olyannyira, hogy rom telepítés után eltűnt az internal storage gyökerébe rakott rom, gapps, magisk zip. Ilyet nem is láttam még.
Viszont ma a városban mászkáltamban működött a mobilnet és a hívás is. Nem értem én ezt.
Mind1, örülök (csendben, titokban). Eddig a Madách színházban szart be visszavonhatatlanul a gép, holnapután legkésőbb kiderül, ki a parafenomén.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35765) Dolphine válasza Saccco (#35763) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35766) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#35764) üzenetére


balazs1022
őstag

Nekem az OmniRom-oknal csinal hasonlót. Osszevissza ugral a térerő. Van h egy savot sem mutat. Viszont erdekes módon a hivas jo es minden esetben fogja a 4g-t. Tehat olyan mintha csak a kijelzessel lenne baj. COS-on nem volt ilyen problema..
Engem igazabol nem zavar, csak miattad osztottam meg :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#35767) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#35766) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most már látom, toronyváltásnál van gondja. Ott kivétel nélkül eldobja a haját. A c1 modemmel eddig egy soft reboot visszahozza az életbe, de ez így eléggé hardver :O
Mondom fastbootból formatáltam mindent. Nem rom hiba.

Egyébként az OP5 launch event Berlinben a Budapester Str. 44 alatt lesz :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35768) guyver válasza balazs1022 (#35766) üzenetére


guyver
senior tag

Én los-ról váltottam omni-ra. Nem bántam meg. Fapadosabb, de működik minden, stabil, gyors, jó az üzemidő (több mint 5 ora sot). A sok alkalmazás miatt persze testre van szabva melyik appok tarthatják ébren a telefon és mi futhat a háttérben. De így elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#35769) Dolphine válasza Saccco (#35763) üzenetére


Dolphine
addikt

És igen, működik! :C
Köszönöm, még egyszer! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35770) janosibaja


janosibaja
őstag

Kedves Kollégák, nekem tökéletesen működik az OPO, a Resurrection Remix, mégis, egy kedvező lehetőség, s a jobb kamerahardver vágya másik telefonra csábított.

Meg kell mondanom, különös érzés két OPO-s év után, hogy hackelésről szó sem lehet, hogy a testreszabás pedig kimerül a háttérkép és a launcher kiválasztásában...

Jó volt Veletek, köszönöm utólag is a sok segítséget :R , szép nyarat!

(#35771) balazs1022 válasza janosibaja (#35770) üzenetére


balazs1022
őstag

Nagy kár... :/ Mi lesz a lesz OPO sorsa? Es mi lesz a butykolhetoseggel? Nem lesz rossz h nem te "iranyitod" a telefont? :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#35772) Obyboy válasza janosibaja (#35770) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha bármikor nosztalgiázni támad kedved nézz vissza közénk. ;)
Mi lett az utód ha szabad érdeklődni?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35773) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Melyik Lineage rom-ban jó a videófelvétel? Nekem hibázik, főként a felvétel elején, blokkosodik néhány részen. Gyors mozgásoknál elmosódik. 60fps sincs. Most visszaraktam ideiglenesen a Sultan féle CM13 rom-ot. Ebben viszont raw nincs.

(#35774) janosibaja válasza Obyboy (#35772) üzenetére


janosibaja
őstag

@balazs1022, @Obyboy: köszi szépen.

Amit nem hittem volna, hogy még egyszer veszek (rettenetes tapasztalatom volt valaha a Samsung Galaxy S Plusszal): egy Samsung S8-at vásároltam. Király a kamera, egyelőre minden nagyon szép, bloatware nincs, sok funkció van - egyébként meg majdnem iPhone. Azaz fogod és használod, nincs matatás.

OPO-t eladom valami reális áron. De Obyboy rosszallását nem akarom kiváltani így távozóban sem, úgyhogy nem írom meg, hol és mennyiért árulom. :)

(#35777) janosibaja válasza janosibaja (#35776) üzenetére


janosibaja
őstag

Hát ez jó, még alig mentem el, de már jövök is vissza.

Azt olvasom az S8 fórumon - épp erről írtak -, hogy van az Androidban (tán a 6-os verzió óta) egy FPR lock.

Ez állítólag a lopások ellen véd, s hiába csinálok factory resetet, hiába wipeolok mindent - írják - az új tulajnak más Google fiókkal nem fog rendesen működni a mobil... :F

Hogy azt írja a kolléga az S8 topicban, hogy a Fiók/Google Fiók/három pöttyben törölni kell a fiókomat, különben az új tulaj nem fogja tudni használni a készüléket... Én erről a büdös életben nem hallottam.

Namost: rettegek, hogy a törléssel kinyírom a Google accountomat mindenhonnan (az összes munkám, magánéletem, mind ott van). Másrészt viszont senkivel sem akarok kicseszni...

Még soha nem adtam el használt mobilt, mind itt van a lakásban... Mi az igazság erről az FPR lockról? Nektek jobban elhiszem, amit írtok. :R

(#35778) grizlisandor válasza janosibaja (#35777) üzenetére


grizlisandor
addikt

Használd egészséggel az új mobilt! :)

Eladásra váró telefonjaimon csináltam egy gyári visszaállítást és viheti az új tulajdonosa.

(#35779) petipetya válasza janosibaja (#35777) üzenetére


petipetya
nagyúr

A OnePlus esetén nincs ilyen funció, nyugodtan töröld a fiókodat. Ha viszont később eladnád valakinek az s8-at, akkor jönnek majd elő ezek a gondok.

"nincs rá lezsóidő"

(#35780) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Most olvasom a OP5-ről, hogy Indiában mennyi lesz az ára. Ha arányos lesz az árképzés, akkor OP3T+50 EUR-nak kellene itthon lennie kb.

(#35781) kano válasza csonka (#35780) üzenetére


kano
nagyúr

:K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35782) RetepNyaraB válasza csonka (#35780) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fene fizet ki 550 eurót egy nyavajás telefonért. Én biztos nem.

az ár találgatás helye

Ez meg az összeesküvés elmélet arról, hogy az OP csak trollkodott az apple dizájnnal. Ha igaz, akkor ez epic és az egész világot beszivatták :DD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35783) kano válasza RetepNyaraB (#35782) üzenetére


kano
nagyúr

De az már a 128GB-os lesz várhatóan.
Ha nagyon jó lesz a kamera, akkor én veszek egyet. Csúcskategóriában ez lesz még mindig a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35784) Obyboy válasza kano (#35783) üzenetére


Obyboy
addikt

És custom ROM-ok is lesznek rá bőven akkor is amikor majd a OnePlus már nem ad ki rá több frissítést.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35785) csonka válasza RetepNyaraB (#35782) üzenetére


csonka
tag

550-et én sem adnék telefonért, az biztos. Az 500-on is elgondolkodnék. Sztem max. ennyi lehet a 64-es, ha az indiai árból indulok ki.
Persze függ a kamerától és hogy ténylegesen milyen lesz, mert eddig a sok bizonytalant hallottuk/olvastuk.

(#35786) Obyboy válasza csonka (#35785) üzenetére


Obyboy
addikt

Nagy HYPE keltő banda a OnePlus, lesz itt még meglepi júni 20-ig... :K

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35787) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Más (fenét más, még mindig ugyanaz):

Szopok. Úgy döntöttem végigcsinálom a hard-brick procedúrát, hátha mégis csak valami megmagyarázhatatlan disznóság miatt nem megy rendesen a telefon. Szerencsére ez nem hard-bricked, tehát megúszom az offline fastboot driveres telepítés hajtépését, csak a ColorOS-t kellett felvarázsolni kínai telepítővel. Bootol is, de aztán mikor indulna (van angol nyelv), eccercsak NV partition invalid backupra hivatkozva elszáll és kikapcsol. Tehát elrontotta a partíciós táblát, hurrá. Ez net-szerte elég horrornak tűnik és nem is kezdenék bele. Viszont frissebb, működő ColorOS letöltés OPO-ra (vagy Find7-re) az fehér holló. Most órák óta jön egy, valami kínai bugyorból, 60-70kB/s tempóval. Ha ezt sideloaddal fel tudom rakni (ColorOS recovery-t nem látja a nyavajás PC), akkor talán tovább jutok. Annyira jó ez a szabadidős tevékenység :W :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35788) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#35787) üzenetére


balazs1022
őstag

Az oppo recovery-ben van egy partition repair menü pont, ha jol emlekszem. Azzal probaltad már? Nekem 1x segitett. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#35789) kano válasza Obyboy (#35786) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, szerintem nem így fog kinézni. :DDD

csonka
A 3T-s árakra számolunk +50EUR-t és megvan az 5 ára kb.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35790) petipetya


petipetya
nagyúr

Changelog:
- lezáró képernyőről eltüntethető a zenei album megjelenítése (speciel én utáltam)
- app lockolása a multitasking menüben (hosszan bökés valamelyik appra, majd a lakat lezárása)

"nincs rá lezsóidő"

(#35791) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Mostanában észrevettem, hogy a telefon nem kapcsolódik normálisan a számítógéphez. Kiírja hogy töltés folyamatban és ennyi, hiába választok bármilyen kapcsolódási módot a fejlesztői beállításoknál nem történik semmi. Korábban az értesítősávban ki lehetett választani hogy hogyan kapcsolódjon a telefon és már láttam is a telefonon levő dolgokat.
Mi lehet a gond?

(#35792) Obyboy válasza Ozsi009 (#35791) üzenetére


Obyboy
addikt

Milyen ROM van fent?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#35793) Ozsi009 válasza Obyboy (#35792) üzenetére


Ozsi009
tag

Teljesen gyári.

(#35794) RetepNyaraB válasza Ozsi009 (#35793) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Recoverybe lépve sem megy?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35795) Ozsi009 válasza RetepNyaraB (#35794) üzenetére


Ozsi009
tag

Beléptem a recoverybe, de nem történt semmi.

(#35796) RetepNyaraB válasza Ozsi009 (#35795) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég furcsa. Melyik gyári rom? Remélem legalább a legfrissebb (az is mocsok régi). Bármi összeakadhatott; lehet, hogy egy cache/art cache wipe elég neki. Hasznosabb ötletem nincs rá. Én sürgősen hanyagolnám a gyári felületet egyébként, márcsak a biztonsági frissítések hiánya miatt is.

szerk1 -Rootolt telefon (bootloader nyitva)?

-szerk2.: a recovery gyökérszintű hozzáférés, annak mennie kellene.
Eszközkezelő látja a telefont? Nem ír kis sárga felkiáltójelet mellette (driverhiba)? Milyen oprendszer? Ha win10, akkor volt-e nagyobb rendszerfrissítés mostanság, nem utána kezdett-e szórakozni? Hí igen, akkor meg lehet próbálni törölni a drivert eszközkezelőben és újra hozzáadni a telefont. Univerzális ADB driver csomagból van több fajta net-szerte, azzal is lehet mókolni, hátha.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35797) Ozsi009 válasza RetepNyaraB (#35796) üzenetére


Ozsi009
tag

Köszi, kipróbálom.
Igen a legfrissebb. Megfogadom a tanácsod és a közeljövőben foglalkozok a romokkal mert látom hogy nem jön már rá semmi. Eddig azért nem foglalkoztam vele, mert mindig is féltem tőle hogy véglegesen elcseszek valamit.

(#35798) RetepNyaraB válasza Ozsi009 (#35797) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az OPO-n igazából NEM lehet szoftveres vacakolásal (telepítgetés) véglegesen elcseszni dolgokat. Tökhalott telefont is újra lehet éleszteni.

A rom telepítés legkellemetlenebb része a működő adb és fastboot beüzemelés PC-n. Ha jelenleg nem tudsz fájlokat másolni gépről, akkor először kénytelen leszel fastboot-ból felhúzni egy tetszőleges gyári romot. Hosszadalmas, macerás és nem túl felhasználóbarátak a leírások (Micafighteré sem), de azért nem ördöngösség, segítünk. Ha pedig mindez már megvan, akkor negyed óra alatt működő custom rom van a gépen (persze ha nem csatlakozik PC-re, akkor az elég kínos a mentés szempontjából. Esetleg otg pendrive, vagy ilyen-olyan felhő).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35799) milkabrams


milkabrams
őstag

Megér ez a telefon 40 ezer forintot hardveraprón? Zenehallgatás navigáció és netezés lenne a fő cél.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35800) csonka válasza milkabrams (#35799) üzenetére


csonka
tag

Ha jó állapotban van, akkor simán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.