Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Bekerült egy single hand mode a lineage-be. Nem tudom volt e már róla szó. Ha szoftveres gombokon végig húzod az ujjad össze húzza a kijelzőt. Amelyik oldalra húzod, ott lesz kicsi. :)

(#34802) rum-cajsz válasza kano (#34798) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ezt hol látod? A cmxlog szerint nincs új rom. :(

Másik kérdésem, hogy ezt az egy kezes módot hol lehet állítani?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#34803) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#34802) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A második kérdésemre megvan a válasz, csak én eddig a hardveres gombokat használtam. Itt az első indok, hogy váltsak?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#34804) rum-cajsz válasza kano (#34798) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na, azt írják XDA-n, hogy az NFC driverrel van gond, és a CM13-as driverrel jól működik a cucc.
Most telepítem, holnap kipróbálom, és beszám olok ismét.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#34805) petipetya válasza rum-cajsz (#34802) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha a Lineage OS-ről van szó, akkor:
- A Gránit esetén annak Play adatlapján szerepel a changelog.
- A LOS esetén azt is be tudod állítani, hogy a kapacitív home/menü gombok hosszan nyomására vagy dupla bökésére aktiválódjon az egykezes mód.

"nincs rá lezsóidő"

(#34806) kano válasza rum-cajsz (#34802) üzenetére


kano
nagyúr

Mármint a Gránit appra érkezett update.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34807) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#34804) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Jelentem így működik!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#34808) Obyboy


Obyboy
addikt

Off topic de droidos kérdés:
Kolléganő Moto 4G-jén magasan a Google Fotók app foglalja a legtöbb helyet 2,09 Gb-tal. Beállítások /Alkalmazások /Fotók /Tárhey-nél a Gyorsítótárat már töröltük ~1MB maradt, viszont az Adatoknál 2,09 Gb szerepel. Ha itt rányomok az adatok törlése gombra "Ez az üzenet jelenik meg: Az alkalmazás minden adatát véglegesen törölni fogja. Ez magában foglalja az összes fájlt, beállítást, adatbázist stb." ez mit fog konkrétan törölni? A telefonról minden fotó és videó fel van szinkronizálva a felhőbe így ha ez a törlés nem nyúl a felhő tartalmához akkor nem csinál bajt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34809) petipetya válasza Obyboy (#34808) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem a telóról és a felhőből egyaránt törli a fotókat. Ezt csinálnám:
- Mindent menteni a felhőbe.
- Fotók / beállítások / eszköztárhely felszabadítása:

"nincs rá lezsóidő"

(#34810) Obyboy válasza petipetya (#34809) üzenetére


Obyboy
addikt

Ezt már megtettük, minden fel van szinkronizálva és a telefonról minden el lett távolítva. Ezek után foglalja a fent említett 2 Gb-ot. Nekem ugyan ott az Adatoknál 165 MB-ot ír a teló. :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34811) scope2007


scope2007
addikt

Tetszik ez a lineage rom, de eszméletlen halk a telefon hívás hang (élő vonal) , és a füles is mikor bedugom
Előtte ugye nitrogén-os volt, és az ordított kb, tehát halkitani kellett
Ez wtf már, jó a fülem, de néha alig hallom mit mondanak telefonba
Irritál

Ja közben látom kernel lehet,

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34812) kano válasza scope2007 (#34811) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem meg tök hangos lineage alatt is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34813) RetepNyaraB válasza scope2007 (#34811) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kernel, vagy root. Illetve mindkettő. Felül kell írni az EU fülvédő direktívát.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34814) janosibaja


janosibaja
őstag

Az AOSPExtended - általam ismeretlen nevű - launcherében lehet módosítani a kijelzőn a cellabeosztást? Nem szeretnék más launchert telepíteni, mert amúgy kifejezetten bejön.

Magyarán szólva az órawidgetet szeretném átméretezni, mert jelenleg csak a számomra nagyon nagy és a nagyon kicsi között "ugrik" a mérete.

[ Szerkesztve ]

(#34815) petipetya válasza janosibaja (#34814) üzenetére


petipetya
nagyúr

A cella beosztást? Valami benga állattal zártak össze? :D vicc volt

"nincs rá lezsóidő"

(#34816) Obyboy válasza petipetya (#34815) üzenetére


Obyboy
addikt

:DD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34817) janosibaja válasza petipetya (#34815) üzenetére


janosibaja
őstag

Ja, és még azt is ígérte, hogy elvesz feleségül, de nem is. :DDD
Hívják akárhogy is, nincs egy tipped, merre lehet?

(#34818) kano válasza janosibaja (#34817) üzenetére


kano
nagyúr

Nyomj egy menü gombot és ott beállítások.
Ott nincs?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34819) janosibaja válasza kano (#34818) üzenetére


janosibaja
őstag

Nem találok ilyet a Beállításokban. Jó ideje keresgélem, nem rögtön írtam a topicba.

Aztán lehet, hogy ott van, de nem lelem fel... :W

(#34820) kano válasza janosibaja (#34819) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy én nem azt használom, így nem tudok neked segíteni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34821) janosibaja válasza kano (#34820) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi :R , túlélem, apróság, csak bosszant, mert biztos van ilyen, csak nem találom.

(#34822) Obyboy válasza janosibaja (#34821) üzenetére


Obyboy
addikt

AEX van fent nekem is. Próbáltam a gyári launcherben méretezni a gyári óra widgetet. Nekem nem ugrik nagyokat. Próbáltam Novában is méretezni az órát ugyan akkora léptékekben változik mint a gyári alatt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34823) janosibaja válasza Obyboy (#34822) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem az van, hogy az alsó menü öt ikonjából vagy háromnak a méretéhez, vagy ötnek a méretéhez igazodik a widget, köztes megoldás nincs.

Nem csak órát, hanem mást is el akarok helyezni, ezért lenne jó számomra a rugalmasabb méret.

(#34824) RetepNyaraB válasza janosibaja (#34823) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A képernyő sor/oszlop méretezhető? Ha igen állítsd nagyobbra és hátha az óra is jobb belátásra tér.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34825) janosibaja válasza RetepNyaraB (#34824) üzenetére


janosibaja
őstag

Pontosan ezt keresem, hogy a képernyő sor/oszlopot hol tudom átméretezni, csak nem tudtam ilyen pontosan kifejezni magam.

Most vagy nincs ilyen opció az AEX beállításaiban, vagy megint új szemüvegre van szükségem. :(

[ Szerkesztve ]

(#34827) Obyboy válasza janosibaja (#34825) üzenetére


Obyboy
addikt

Én sem találom a gyári launcherben a sorok és oszlopok számának állítási lehetőségét. Tehát két eset lehetséges: 1. nincs benne ilyen menüpont 2. neked új szemüvegre van szükséged nekem pedig csatlakozni kell a szemüvegesek táborához. Személy szerint az első esettel hamarabb megtudnék barátkozni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34828) janosibaja válasza Obyboy (#34827) üzenetére


janosibaja
őstag

No mindegy, azért én kedvelem ezt a ROM-ot. (A szemüveg kábé egy fél új mobilba kerül, inkább mégse :R ))

(#34829) fricci


fricci
tag

Az OTP appot RR-en is elindulásra lehet bírni, csak ott Magisk Hide-on kívül még a build.prop file-t is módositani kell:

build.tag értéke release-keys legyen test-keys helyett

(#34830) kano


kano
nagyúr

AOSPExtended v3.3, akit érdekel esetleg.
Changelog:

AospExtended V3.3 Update

-Merged March Security Patch
-Removed Lightning Kernel (Its your choice, use which kernel you like)
-New Rootless Substratum and Theme Interface! And latest commits
-Advanced Ambient Display feature
-DT2W on Ambient Display
-Updated Translations
-Updated UI Audios (Stock Google)
-Added few alarm sounds
-Omni's QS Weather!
-Fixed Screenshot sound
-** Fixed Brightness button conflict (Button Backlight) **
-Many Improvements and fixes

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34831) Obyboy válasza kano (#34830) üzenetére


Obyboy
addikt

Teszek vele egy próbát. A 2017/03/02-i v3.2 alatt nekem elég kevés lett a SOT.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34832) janosibaja válasza kano (#34830) üzenetére


janosibaja
őstag

Szerintem én vagyok leginkább elkötelezett mellette, kifejezetten érdekel.

Mondhatni mániásan érdekel. Ebből következően még mindig igazgatom a személyre szabását a Substratummal, mert a menüsor ikonjait kékről az istennek nem tudom átállítani pirosra. (Okom van rá. Tudom, beszéljem meg az orvosommal. :D )

1.) Tényleg, nem tudja valaki, hogy a Substratum melyik menüpontját kell változtatni, hogy az ikonok változzanak?

Ha lenne program, amivel tiszta telepítés után pikk-pakk visszarakhatnám az alkalmazásokat beállításokkal együtt a helyükre (a dirty nem jött be), akkor nyugodtabban vállalkoznék az újak kipróbálására.

Valaha tibit, a Titanium Backupot használtam visszaállításra, olyan régen, hogy már el is felejtettem, hogyan műxik.

2.) Nektek van olyan app, amivel kattra hibátlanul visszaáll a frissen telepített szűz ROM-ra a program?

(#34833) RetepNyaraB válasza janosibaja (#34832) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Titanium. Rendszer menjen gugli felhőből, appokra remek a Tibi. Esetleg egy plusz twrp háttérnek. Az új substratum miatt esetleg azt és a témákat playből húznám újra (masquerade bekavarhat!).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34834) janosibaja válasza RetepNyaraB (#34833) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

(#34835) kano válasza janosibaja (#34834) üzenetére


kano
nagyúr

Én úgy csinálom, hogy van egy Apk Extractor Pro nevű app amivel az összes alkalmazást lementem a telefonra apk -ba. Így egyébként megoldott, ha egy app új verziója nem jön be. Szóval apkból feldobom az összes progit és utána Titanium Backuppal visszaállítom 2-3 prg adatait, amelyik kell. Lehet, hogy van ennél gyorsabb is, de nekem ez bejött.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34836) RetepNyaraB válasza kano (#34835) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha, nem ismertem ilyen alkalmazást és gyanús droid oldalakról apk-t telepíteni többfelől aggályos, nem is értettem. Így már világos :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34837) janosibaja válasza kano (#34835) üzenetére


janosibaja
őstag

Erről az appról van szó? Nem értem teljesen...

Minek ehhez Tibi? Nem azt csinálja az Apk Extractor Pro, hogy az összes alkalmazást lementi, s egy lendületből az új ROM-ra vissza lehet belőle telepíteni mindent? Mert az tök jó lenne: egyszer egy "ideális" állapotot elmenteni apk-ba, s ROM telepítés után zutty vissza minden.

Mondjuk nehéz elgondolni, hogy egyidőben megy föl a keretalkalmazás is, meg ami rajta fut, az is, és mégsincs gubanc... Hogy van ez?

(#34838) RetepNyaraB válasza janosibaja (#34837) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha jól értem az istenverte guglifordítós playstore leírást (egyébként nincs valami mód arra, hogy ne akarja magyarítani a gplay leírásokat a rendszer, hanem eredeti nyelven olvashassam!?), akkor ez csak apk fájlt gyárt, az alkalmazás adatok nélkül. Utóbbira kell a Tibi.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34839) kano válasza RetepNyaraB (#34838) üzenetére


kano
nagyúr

Pontosan. Így megvan mindig minden app apk-ban is. Jó kis prg (mennyiért mérik most)? Már csak egy scriptet kellene írni, hogy egy adott mappában lévő apk-kat automatikusan telepítsen fel és akkor nagyon gyors is volna.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34840) balazs1022


balazs1022
őstag

Vki hasznal Horizon GO-t custom ROM-on? Az alkalmazas mukodik, de a lejatszo resze nem. Nem indulnak el a videok, de a musortarat latom. Mar most probaltam a RootCloak modult is, amivel elrejtem a root jogot. Ezzel sem megy. A root eltuntetos progi az 100% h mukodik.
Esetleg vkinek otlet?

A masik problemam h telepitettem a Magisk Managert. Teljesen hazavagta a boot sector-t kb 7 perc mire bebootol a telefon. A progit toroltem, wipeoltam is es most is lassu. A bootsector lehet hvogy javitani? (Nem akarom megint ujrarakni a telot :S)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34841) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#34840) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szivböl gyülöltem a Horizon minden megnyilvanulasat, csak a szopas volt vele, meg az egesz tetves szolgaltatojaval :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34842) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#34841) üzenetére


balazs1022
őstag

Samsung tablet-rol gond nelkul mukdok. Viszont a telefonomon meg nem.. Gondolom akkor nincs megoldas, keszulek fuggo... :/

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34843) meridaharcos válasza balazs1022 (#34840) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nitrogen OS, SuperSU root pároson nekem simán megy a Horizon Go...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#34844) kano válasza balazs1022 (#34842) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen rom? Mert itt nem hallottam még olyat, hogy a Magiskkal gond lenne...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34845) meridaharcos válasza kano (#34844) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nitrogen OS, azzal kezdtem. ;-)

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#34846) balazs1022 válasza kano (#34844) üzenetére


balazs1022
őstag

OmniRom. A magisk-ot a xposed zavarta ossze. De mar megildottoam a boot problemat. Meg mondom xposed-al is megy a root elrejtes, csak a videot nem jatsza le.
Csak eddig jutok el:

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34847) Obyboy válasza balazs1022 (#34846) üzenetére


Obyboy
addikt

Én TVGO-t használok. NitrogenOS alatt nem indította el nekem sem a műsort. A 2017/02/23-i AEX alatt ment rendesen, a 2017/03/02-i AEX alatt észlelte a rootot így nem ment, a 2017/03/11-i AEX alatt szintén megy probléma nélkül pedig az újabb verziókat csak dirty flash-sel toltam fel. Mindhárom esetben Magisk-kal engedélyeztem a root hozzáférést az appoknak és rejtettem a root-ot a TVGO elől. A 2017/03/02-i AEX verzió Lightning Kernel-lel volt lehet ez volt a baj.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34848) janosibaja


janosibaja
őstag

Hogyan is kell egy .apk-t kimenteni? Hogy újratelepítéskor ez a régebbi verzió maradjon?

A FB Messenger szaraxik.

[ Szerkesztve ]

(#34849) Obyboy válasza kano (#34830) üzenetére


Obyboy
addikt

Feltettem az új AEX-et. Kb 1 nap tapasztalata: Random reboot nem volt, teljesen rendben működik. Tölteni viszont csak közel 1A-rel tölt azzal a kábellel amivel az AEX 3.2 verzió még 1.8A-rel töltött. Kernel adiutor-ban úgy emlékszem láttam valamikor gyors töltés engedélyezése lehetőséget de most nem találom. :F Hol lehet ezt állítani?

(#34848) janosibaja: APK EXTRACTOR PRO-ban ráböksz az appra majd a felfele nyílra.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34850) RetepNyaraB válasza Obyboy (#34849) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez a töltés hülyeség előbb-utóbb mindenkinél előjön; újrahúzás (lehetőleg új rom fajta) megoldja, de nem feltétlenül elsőre.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.