Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) kuthim válasza kano (#34589) üzenetére


kuthim
tag

Igazad van en is ujrainditom a telefont ha kell. Csak itt az volt a gond hogy eldobta a mobilnetet, es ha nem vettem eszre, akkor nem kaptam meg az uzeneteket sem es azert kellett ujrainditani hogy legyen mobilnetem. Ezt oldotta meg a mellekelt leiras.
Azert nem iditottam ilyen sokaig ujra, mert azt teszteltem, hogy ismet eldobja-e a mobilnetet. De szerencsere nem, tehat nalam bevalt amit a leirasban javasoltak.

(#34602) janosibaja


janosibaja
őstag

Múltkor beomlott az OTG-s telepítésem, ezért most a tárhelyre másolt zipekből szeretném TWRP-ből felrakni a ROM-t (crD). Az OTG-s telepítést azért szerettem, mert akkor gyalultam a teljes háttértárat is.

Azt kérdezem a jelenlévő guruktól, hogy mivel a droid számos telepítés/uninstall során szemeteli a háttértár adatait, pl a /Android könyvtárba is pakolgat, a TWRP-be bootolás előtt nem érdemes-e mentés után törölni az egész háttértárat, s csak a két zip-et, a Bacont és a Gapps-ot (meg a TWRP könyvtárat) hagyni meg rajta?

Van ennek a törlésnek az esetleges kényszerű visszaállításnál valami hátránya? Vagy a TWRP úgyis a saját tömörített mentéséből állít vissza?

(#34603) Dolphine válasza Obyboy (#34600) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem a SONY Xperia Z4 Tableten előjött, de nem sok értelme van! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#34604) kano válasza janosibaja (#34602) üzenetére


kano
nagyúr

Nem vagyok guru, de válaszolok. :)
Én nem szoktam törölni a háttértárat csak fastboot telepítésnél, illetve ezt akkor szoktam megtenni, ha már kevés a hely a telón. ;]
A twrp ha jól tudom csak a saját mentés mappáját használja a visszaállításnál (én azt félre is szoktam rakni más háttértárra).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34605) janosibaja válasza kano (#34604) üzenetére


janosibaja
őstag

Azt hittem, az SD-n semmire mutató linkek is lassíthatják a rendszert... Ezek szerint ez már túlaggódás. Köszi!

(#34606) kano válasza janosibaja (#34605) üzenetére


kano
nagyúr

Elvileg azokat ugye az új ROM nem használja, vagy ha igen akkor rendbeteszi.
Nem mondom, hogy nem, de nincs ilyen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34607) janosibaja válasza kano (#34606) üzenetére


janosibaja
őstag

De elvileg, ha letörlök mindent, és csak a TWRP könyvtárat hagyom meg, benne egy mentéssel, akkor TWRP-ből visszaállítható az egész rendszer, ugye?

Aztán később a számítógépről meg visszamásolhatom a képeket, hangokat, gondolom én.

(#34608) Obyboy válasza janosibaja (#34607) üzenetére


Obyboy
addikt

Elméletileg simán vissza kell tudni állítani. Gyakorlatilag csak a mellette lévő mappákat piszkálod nem kellene, hogy bármi is megzavarja a TWRP-ben lévő állományokat.

A bootloader nyitása óta nem töröltem a háttértárat de nem érzékelek lassulást.
Új ROM installálását követően a google fotók appban mindig megzavarodik a képek időrendje de nem vészes.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34609) janosibaja válasza Obyboy (#34608) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

(#34610) balazs1022


balazs1022
őstag

Mas alkalmazast h lehet alapertelmezette tenni? Pl en toroltem a gyari kamerat es a Bacon van helyette. Zarokeprnyonel a jobbalso sarokban ott a kamera jele, de nem csinal semmit ha el akarom huzni az ikont, h induljon a kamera.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34611) guyver válasza balazs1022 (#34610) üzenetére


guyver
senior tag

Nálam is hiába teszi egy másik alkalmazás által alapértelmezetté, az android nem nyitja meg ha pl gyors gombra teszem.

Poco F3 & Gear S3

(#34612) petipetya válasza balazs1022 (#34610) üzenetére


petipetya
nagyúr

A zárképernyőn így tudod beállítani: beállítások / biztonság / képernyő zárolása melletti fogaskerék ikon / zárképernyő hivatkozások.

"nincs rá lezsóidő"

(#34613) vinpilu válasza Obyboy (#34600) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nem csak Nougat alatt keresendő ez a rejtett menü?

(#34614) balazs1022 válasza petipetya (#34612) üzenetére


balazs1022
őstag

Sajna nincs ott fogaskerek :S. Nah mind1 annyira ugysem fontos. Azert koszi!

Sikerult megoldani. Ideiglesen feltettem egy masik kamera alkalmazast, igy muszaj volt rakerdeznie h melyik legyen az alap. Utana kivalszottam amit hasznalok es a masikat toroltem. Igy meg is jegyezte a beallitast. :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34615) Dolphine válasza vinpilu (#34613) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam a Tabletnél már M alatt is előjött. Beállítási lehetőség viszont N alatt egy kicsit több!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#34616) kano


kano
nagyúr

Újabb ígéretes rom, AOSP Extended. Most teszteltem, eddig nem rossz. Kismillió beállítási lehetőség.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34617) Obyboy válasza kano (#34616) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez lenne az: AospExtended ROM? Jelenleg bejön a crD is de elkapott a tennem kell vele egy próbát érzés. :D Leírás alapján nekem nem tiszta, van benne alapból superSU vagy Magisk? Melyik Gappsot tetted fel hozzá Open vagy Dynamic?

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34618) janosibaja válasza Obyboy (#34617) üzenetére


janosibaja
őstag

Összezavarodtam, inkább mégsem a crD-vel tölteném az óráimat, hanem ezzel a sok beállítási lehetőség miatt.

Engem a Substratum kompatibilitás fogott meg, ami nincs a crD-ben. :C

Szerintetek ezen a videón, ami úgy 2:20-tól közelről is látszik, az az óra, meg az animáló piros csík a Modern UI téma részei, vagy külön installált dolgok?

(#34619) kano válasza Obyboy (#34617) üzenetére


kano
nagyúr

Nincs benne semmi alapból, de csak 1 flash és 1 app telepítés. Megy vele a Gránit app is és első érzésre jobb lesz az akku.
1 dolog hiányzik nekem belőle (vagy még nem találtam meg hol van) a rezgés erősségének az állítása (én mindig 42%-ra szoktam állítani).
Én mondtam, hogy csak a slim gappsot használom, utána az összes appot feltelepítem apk-ból, majd Titanium Backupból az app mentett beállításait is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34620) fricci


fricci
tag

ma frissült az OTP app és azt mondja hogy a telefonom oprendszere 'feltört' ezért nem indul el. RR van rajta, magisket uninstaláltam, már azt is írja hogy nem rootolt a készülék. mit kell még szerintetek leszedni róla?

(#34621) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!Nekem is előjött ez a wifi eldobálás.Másik rom telepítése nélkül meglehet valahogy oldani ezt a problémát?

(#34622) fricci válasza tomama (#34621) üzenetére


fricci
tag

Szia!

Nekem az oldotta meg hogy másik c7-es modemet raktam fel. Én innen szedtem le a bacon_firmware_update_2016_1-25_.4.0.1.c7-00011.zip nevűt

(#34623) tomama válasza fricci (#34622) üzenetére


tomama
aktív tag

Ezt csak simán letöltöm és feltelepítem?

(#34624) fricci válasza tomama (#34623) üzenetére


fricci
tag

ez egy modem file, twrp-ből kell telepítened mintha egy rom lenne

(#34625) tomama válasza fricci (#34624) üzenetére


tomama
aktív tag

Ok.köszi!

(#34626) kano


kano
nagyúr

OTP is? Szívás.... :)
Szóval ez az AOSPExtended, hát....
- Egy kicsit laggol, és a tegnapi üzemidő alatt valami az Android oprendszeren belül kb 1,5 órát ébren tartotta.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34627) janosibaja válasza kano (#34626) üzenetére


janosibaja
őstag

Laggol, meg ébrentart :((( Azért én már beleszerettem az Extendedbe, ha jól értem erről vanszó.

Mégpedig azért, mert Substratum kompatibilis, s nekem - vessenek a mókusok közé! - legalább annyira fontos a kinézet, mint a gyorsaság stb.

Két kérdésem lenne:

1.) Van még másik, esetleg kellemesebbnek tűnő ROM is, ami kezeli a Substratumot?

2.) Lehetséges az, hogy az Extended ROM mindössze 340 MB, miközben a fejlesztő által ajánlott Dynamic GApps 490 MB?

(Letöltve a Total Commander szerin 516 MB: :F ) Igaz, van még Mini Dymanic is itt, ez igaz (tudnám mi konkrétan a különbség a Mini és a Full között?), de az is 223 MB-nek mondja magát.

Engem nem zavar a méret, elfér a mobilon, csak nehéz elhinni, hogy a teljes ROM kisebb, mint a GApps...

(#34628) kano válasza janosibaja (#34627) üzenetére


kano
nagyúr

A teljes gapps sajnos ekkora, de neked szerintem elég a nano vagy piko (vagy éppen mini, ha az a legkisebb).
Én is teszek vele egy próbát....

Találtam még 2 AOSP alapú romot, de még nem próbáltak ki őket. Hamarosan....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34629) fricci válasza kano (#34626) üzenetére


fricci
tag

egyelőre visszamentem LOSra, ott nem dumál az otp app. esetleg NOSon érdemes megpróbálni? akinek az van nem rakná fel az OTP appot hogy nem szól-e be?

(#34630) norbert1998


norbert1998
veterán

friss RR-en is szar az OTP app, rootcloak nekem nem működött.

(#34631) kano válasza fricci (#34629) üzenetére


kano
nagyúr

Ezen az AOSPExtended romon Magisk Hide-val megy az OTP. Akkor megy TugaPoweren is.
- Feldobod a romot és flasheled a Magisk 11.1-et twrpből.
- Majd a Playből Magis Manager.
- Ezen belül a Settings-ben bekapcsolod a Magisk Hide opciót, majd reboot.
- Újraindulás után ugyan csak a Magisk Managerben lesz egy Magisk Hide menüpont, ahol bejelölöd, hogy melyik appra akarod alkalmazni a hide opciót.
Reboot és kész.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34632) fricci válasza kano (#34631) üzenetére


fricci
tag

köszi hogy kipróbáltad!

pont ezt csináltam RRen is, akkor kipróbálom a TugaPowert (amúgy is ki akartam próbálni azt a romot). Otp-n Register gomb megnyomása után jön a hiba üzenet, azt még megnyomtad?

[ Szerkesztve ]

(#34633) scope2007 válasza petipetya (#34593) üzenetére


scope2007
addikt

Én úgy tudom az a sim kártya ikon
Nekem mikor elázott a telefon, akkor láttam sokat azt az ikont xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34634) kano válasza fricci (#34632) üzenetére


kano
nagyúr

Nem jön. ;)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34635) fricci válasza kano (#34634) üzenetére


fricci
tag

már fel is röppent a Tuga, most lakom befele. megerősítve, elindul az OTP app rajta

(#34636) scope2007 válasza janosibaja (#34607) üzenetére


scope2007
addikt

Én mindig törlöm az egészet, minden rom telepítés előtt
Van otg kábelem is, de mióta rajottem, hogy twrpbe belépve, majd gépre dugva a telefont eléri azt könnyedén, így mindig teljes gyalut nyomok mindenre, mikor ez kész egyből mehet fel telefon szűz belső tárhelyére a rom és gapps, és indulhat a telepítés

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34637) kano válasza fricci (#34635) üzenetére


kano
nagyúr

Van 24 is már, azt tetted fel?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34638) fricci válasza kano (#34637) üzenetére


fricci
tag

ahha, legújabbat.

azóta teszteltem a NOSt is, ott nem működik, hiába rakom fel a magisk-ot.

(#34639) Obyboy válasza kano (#34626) üzenetére


Obyboy
addikt

Tapasztalataim 1 nap után AOSP-Extended-en:
- beállítási lehetőség kevesebb mit a crDroid-ban de bőven elég ez is (kb dU szintű testreszabhatóság)
- wifi bug még nem jött elő de biztonság kedvéért a C7 modem telepítésre kész
- laggolás és felesleges ébrentartás még nem volt Mini Dynamic GApps-7.1.x-20170215 van telepítve
- az üzemidő jobb mint a crDroidon volt
- sebességre nagyjából ugyan az

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34640) janosibaja válasza Obyboy (#34639) üzenetére


janosibaja
őstag

Obyboy, Kano, scope2007 kösz a válaszokat!

(#34641) kano válasza Obyboy (#34639) üzenetére


kano
nagyúr

Az akkumulátor statban az Android rendszeren belül jelentős nekem az ébrentartási idő.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34642) zsiga19 válasza zsiga19 (#34579) üzenetére


zsiga19
csendes tag

Vaklárma volt, alighanem az AP-nek lehetett valami gondja, mert azóta zokszó nélkül működik. Szóval én semmi hibát nem találtam a 21-i (leszedett) frissítésben...

(#34643) petipetya válasza zsiga19 (#34642) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is ez az oldalról eltávolított build van fent. Kíváncsi vagyok, mi vár holnap reggel a kávén kívül.

"nincs rá lezsóidő"

(#34644) janosibaja


janosibaja
őstag

Király cuccnak tűnik első látásra az AOSP-Extended! :C
Ezer köszönet az eddigi segítségekért.

Azért akad egy-két problémám, biztos én vagyok béna:

- telepítés után eltűnt a TWRP, csak az Android alap recovery jön fel. Innen nem tudom valahogy telepíteni, csak parancssorból megy?
- Ugye ide a Magiskot kézzel kell feltenni (nem tűnik rootoltnak) és nem SuperSU-t?
:R

[ Szerkesztve ]

(#34645) petipetya válasza petipetya (#34643) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak méz és kávéízesítő, mivel rom nincs.

"nincs rá lezsóidő"

(#34646) kano válasza janosibaja (#34644) üzenetére


kano
nagyúr

Hogyan flashelted a romot, hogy eltűnt a twrp? Igen, Magisk kell.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34647) janosibaja válasza kano (#34646) üzenetére


janosibaja
őstag

TWRP-ből flasheltem... :W
Kivételesen szerintem semmit nem bénáztam el, minden működik :B , csak a parancssorhoz vagyok hülye és nagyon szeretném minél egyszerűbben visszahozni a TWRP-t.

Meg egyelőre nem sikerül beállítanom egyenként, hogy a LED kéken világítson, ha gmail érkezett, zölden, ha SMS, pirosan, ha nem fogadott hívás és így tovább, megszoktam, hogy már a LED színek tájékoztatnak, itt meg nem találom, miként lehet egyedileg konfigurálni...

Azt a Google csíkot is szeretném eltüntetni, nem kellene nekem a nyitóoldalra, de nem sikerül egyelőre.

Meg ez a TWRP dolog aggaszt. Amúgy tök szuper a cucc, gyors, világos.

Köszi a választ!

(#34648) Obyboy válasza kano (#34641) üzenetére


Obyboy
addikt

Reggelre töltött fel a telefon, nyomon követem az ébrentartást holnap már tudok infót mondani. Viszont a Gmail app megint sz@rakodik, asszem váltanom kell inboxra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34649) petipetya válasza Obyboy (#34648) üzenetére


petipetya
nagyúr

Előtte érdemes lenne egy próbát tenned az aksi optimalizálás beállításával: youtube

"nincs rá lezsóidő"

(#34650) RetepNyaraB válasza janosibaja (#34647) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha gyárilag nem rootolt, akkor pl ott a google csík. De ennek nem kellene eltuntetni a twrp-t. Cm recoveryt kaptál helyette? Akkor fejlesztői opciókban kapcsold ki a cm recovery frissítését (ha van ilyen opció) és sajna adb sideload-ban, vagy fastboot-tal telepíts twrp-t. Hivatalost, a moddolt nem szokott ilyen esetben felmenni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.