Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) peugeotmate válasza imi290 (#10598) üzenetére


peugeotmate
őstag

Akkor biztos jó buli volt! :) Kár, hogy Mo.ra nagyon-nagyon ritkán jön.

meg

(#10602) Assdak válasza peugeotmate (#10601) üzenetére


Assdak
őstag

Évente 1-2 szer eljön. Soundra is jön. Mondjuk kár hogy már közel sem csinál olyan jó bulikat, mint 3-4 évvel ezelőtt.

(#10603) peugeotmate válasza Assdak (#10602) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ki is mennék Soundra meghallgatni, mert sajnos élőben még nem volt szerencsém hozzá. De pont másnap indulok kerékpáros túrára, ezért offos lesz sajnos most is. :(

meg

(#10604) blt.62


blt.62
őstag

A gyári független N8-nak mekkora a belső memóriája? 8-16 Gb? Ezt meg lehet nézni a menüben valahol?

MegtorloXp

(#10605) Karma válasza blt.62 (#10604) üzenetére


Karma
félisten

16. Meg lehet, mint tetszőleges másik symbianos eszközön, a fájlkezelőben :U

“All nothings are not equal.”

(#10606) Kvazár válasza blt.62 (#10604) üzenetére


Kvazár
őstag

Van olyan is, amelyiknek csak 8 Gb??? :F

Eladó cuccaim: -

(#10607) Karma válasza Kvazár (#10606) üzenetére


Karma
félisten

Van, de nem N8-nak hívják :N

“All nothings are not equal.”

(#10608) Kvazár válasza Karma (#10607) üzenetére


Kvazár
őstag

Ja, a dual sim-es N8-akra gondolsz? ;]

Szerk.: Tévedtem! :P Annak 32 KB a belső memóriája.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#10609) Kvazár válasza Kvazár (#10608) üzenetére


Kvazár
őstag

Bár én olyan csoda modilt biztos, hogy nem vennék!
Inkább egy 4 sim-eset: [link]
Az már vagány! :K

Bocs, az off-ért! :R

Eladó cuccaim: -

(#10610) Gyufaaa válasza Kvazár (#10608) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ahh, de baró. Eladom az enyém és ebből veszek 4-et. :DDD Kollégám nyüstöl ilyeneket. Annyiból faja, hogy TV is van rajta. Persze nem HD meg DVB-T. Csak kidurrantod alóla a kis cerkát oszt megnézed mi jön. A Barátok közt az tuti. A csapból is az folyik. Persze nem baj...

(#10611) hepibáb válasza Kvazár (#10609) üzenetére


hepibáb
tag

LOL:) duál simről meg törhetetlen kijelzőröl hallottam már, de ez?:)

(#10612) Gyufaaa válasza hepibáb (#10611) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az de komoly...

(#10613) Kvazár válasza hepibáb (#10611) üzenetére


Kvazár
őstag

Azért azt a kalapácsot én is szívesen meglóbálnám felette! :DDD

Egyik haveromnak volt régen az a víziója, hogy nemsokára az egész telefon egy egybefüggő kijelző lesz. És a telefon színét csak egy új skin telepítésével simán meglehet majd változtatni. Hát... Ez lehet nem sokáig lesz vízió, mert valamelyik gyártó megcsinálja...

Bár sok gyártónak sokféle víziója van. A Nokiáéról a PC World elég szép cikk sorozatot csinált. Nekem a kettesben lévők tetszettek a legjobban. [link] Azok közül is a Nokia Morph.

És miközben ezt kerestem vissza, ráakadtam a Samsung víziójára is: [link]
Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg a Wall-e-ben lévő jövőt akarják megvalósítani a Samsungék? :)

Vagy egy másik, az eyePhone! :C :C Ez mekkora poén... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#10614) blt.62


blt.62
őstag

Megvettem az N8-t és nagyon tetszik,mert szinte mindenben ugyan az mint a C7,de kamerában lealázza a többi mobilt is. Jobban tetszik az alakja is,mert férfiasabb mint a C7. Viszont azt meg tudnátok mondani,hogy az N8-nál be lehet állítani,hogy teljes kijelzőn mutassa a fényképezendő részt?

MegtorloXp

(#10615) Ufff válasza blt.62 (#10614) üzenetére


Ufff
senior tag

Állítsd át a felbontást 14 Mpixelre. Alapesetben 10 Mpixelen van, ilyenkor "széles" képet készít.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#10616) Gyufaaa válasza Ufff (#10615) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Elég lesz a 12 is. nem? :P

(#10617) Ufff válasza Gyufaaa (#10616) üzenetére


Ufff
senior tag

Ehh. Összekevertem a fényképezőmmel, jogos. Megkevert a 4 SIM-es telefon... :D

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#10618) Kvazár válasza blt.62 (#10614) üzenetére


Kvazár
őstag

Igazából még eddig nem kaptál pontos választ. ;) Na, majd most:

Ha 12 mp-es képre van állítva, akkor 4:3-as képet csinál, ezért van a fekete rész a két oldalánál. Ha 9 mp-esre vissza veszed akkor fog wide képet csinálni, ami kitölti a kijelzőt. Váltani a legegyszerűbben úgy tudsz, ha fényképező módnál, a kijelzőn két ujjadat szét húzod, ekkora 12-ről 9-re vált, vagy össze, ekkor meg 9-ről 12-re vált át.

Eladó cuccaim: -

(#10619) Gyufaaa válasza Ufff (#10617) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD A 4 simesnél én is kitértem a hitemből :DDD

(#10620) Declare


Declare
őstag

Hello!

Egy kis élménybeszámoló a telóról:)

Nagyon tetszik! Érintőképernyős dolgot így 2 nap alatt megszoktam, semmi bajom nincs vele.

Összes negatívum eddig, hogy tegnap csinált olyat hogy nem irányított a füles távirányítója csak kihúzás és újra bedugás után, nem tudok váltani a távirányítóval fm és zenelejátszó között, meg ez az agybedugós füles nekem annyira nem jön be, de ugye mivel egybeépített nem tudom lecserélni.

Ezen kívül a teló nagyon jó!

Azt nem tudjátok hogy a fényérzékelő és a kamera között ( az előlapon) mi az a kis led vagy érzékelő vagy micsoda?

Meg még egy kérdés, beállítottam az emaileket, hogy szinkronizálja 15 percenként. A munkahelyemen amíg ment a wifivel szépen lekérdezgette és tárolta, de amikor hazaértem és felkapcsolódtam a wifimre, lekérdezte a maileket és eltüntette a munkahelyemen lekérdezettek. Ez mitől lehetett?

Ja meg még egy, ha kamerában beállítom, hogy fényképekhez gps pozíciót írja oda, az nem működik, hiába megy mondjuk a navigáció is, mindig felvillan a gps jel hogy hozzárendelje a pozíciót gondolom, de errorr villan fel mindig a bal felső sarokban. Nálatok ilyen baj nincs?

(#10621) TommyX_ válasza Declare (#10620) üzenetére


TommyX_
őstag

Az lesz a közelség érzékelő, ha oda rakod a füledhez telefonálás közben a telefont, akkor lezárja a kijelző így véletlenül sem tudsz semmit benyomni.

E-mail:
Rámész az e-mail címedre:
opciók->beállítások->e-mail címed->fiókbeállítás->E-mail korlát bejövőben

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#10622) TooN


TooN
aktív tag

Hello!

Az N8-hoz a PC SUITE 7.1.40.1 a passzoló verzió ha jól tudom.

Jól tudom?

:F

Ha igen, akkor honnan tudom letölteni ezt?

A Nokia oldalán simán 7.1-et ír és a telefonok között nincsen ott az N8-hoz hogy hozzáválasszam.

Vagy ne bonyolítsam?

Mi a javaslatotok?

Ja és még egy, ha ezt letöltöm, akkor tudom a C-3-mal is ugyan úgy csatlakoztatni, visszafelé kompatibilis gondolom?

Üdv & köszi

[ Szerkesztve ]

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#10623) Karma válasza TooN (#10622) üzenetére


Karma
félisten

Ovi Suite kell hozzá, a PC Suite-ot felejtsd el nagyon gyorsan.

“All nothings are not equal.”

(#10624) Declare


Declare
őstag

Nem boldogulok ezzel az e-mail kérdéssel továbbra sem rendesen :U

Elolvasgattam sok mindent (mit Ti is linkeltetek nekem), de akkor sem megy jól a dolog. Egyrészt én azokat a feltételeket az elején elfogadtam, szóval a legkisebb frissítési gyakoriság 15 perc. Ha a telefon készenléti módban van (vagy nem tudom hogy hívják, amikor "lélegzik" a lámpácska :) ) akkor például nem szinkronizál e-mail eket, pedig én azt szeretném, ha ugyanúgy mintha sms jön jelezné.

A másik meg az, hogy a leveleket magától eltünteti. AZ hogy mi az oka, vagy mikor csinálja még nem jöttem rá. Amit Dj Tommy mondott megnéztem, 250 es korlát van beállítva szóval nem ilyen jellegű a gond....

Ha van valakinek ezekre megoldási tippje megoszthatná velem, mert nagyon bosszant, de nem tudom megoldani egyenlőre..... :U

(#10625) TooN válasza Karma (#10623) üzenetére


TooN
aktív tag

Hello Karma

Ez azt jelentené, hogy OVI alatt megtalálok mindent, amit korábban a PC Suite alatt használtam? És a PC Suite kicsinálja az N8-t? Vagy ennyire azért nem durva a helyzet?

A C3 ugyan úgy megy az OVI alatt is gondolom ez nem lehet gond.

OVI-t nem használtam még, mert Samsunggal kalandoztam mostanában, de végre visszatértem Nokiára

:)

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#10626) peugeotmate válasza TooN (#10625) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az OVI Suite-on belül mindent megtalálsz egyben. Tehát ezen belül tudsz biztonsági mentést csinálni, térképet frissíteni, stb. A PC Suite-ot ma már nem igen frissítik, az OVI Suite az "elsődleges" program. Természetesen a C3-ast is kezeli.

meg

(#10627) Karma válasza TooN (#10625) üzenetére


Karma
félisten

Nem csinálja ki, csak bejelenti, hogy nem támogatott eszköz.

Egyébként ja, elvileg mindent meg lehet csinálni.

Én csak csatlakozásra meg debuggolásra használom (minden mást Google-lel szinkronizálok a telefonon), meg néha-néha USB-s netmegosztásra, amik mennek is, úgyhogy nem tudom mi más hiányozhatna.

“All nothings are not equal.”

(#10628) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Honnan lehet letölteni N8-ra témákat?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10629) Sn00PiG válasza Sztbeni (#10628) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Ovi Store témák kategóriájából, vagy esetleg gugli a barátod...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#10630) Leonardo91 válasza Sztbeni (#10628) üzenetére


Leonardo91
senior tag

innen
vagy
innen

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#10631) Kvazár válasza Sztbeni (#10628) üzenetére


Kvazár
őstag

Ugyan onnan, mint a többi Nokiára...
(telefongyártója)programok.hu

Eladó cuccaim: -

(#10632) Karma válasza Kvazár (#10631) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk hogy az Ovi Store mellett ilyesmiért oda járkálni mi értelme, számomra rejtély.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#10633) Kvazár válasza Karma (#10632) üzenetére


Kvazár
őstag

Megszokás...

Eladó cuccaim: -

(#10634) Akoneira


Akoneira
tag

Volna egy kérdésem!
Genius hangszórót és mélynyomót lehet hozzá csatlakoztatni?
Úgy értem nem fog újraindulni tőle vagy ilyesmi?
A régi telefonom meghalt tőle sajnos, pedig akkoriban nem volt erősebb hangszóróm mint maga a fülhallgató,csak ilyen kicsi szar.
:F :F

Htc Desire >> Apple IPhone 4s >> Blackberry Q10

(#10635) peugeotmate válasza Akoneira (#10634) üzenetére


peugeotmate
őstag

Logitech z 2330-at is viszi, illetve az erősítőn keresztül meghajtja a két B&W hangfalat is szépen. (Ezekkel tesztelve hosszútávon.)
Ezek alapján azt mondom, hogy az N8-cal egész biztosan használhatod a Geniusod.

meg

(#10636) Akoneira válasza peugeotmate (#10635) üzenetére


Akoneira
tag

Köszönöm!!
Egyébként ajánlanátok ma?
A bugok ki vannak rajta javítva??
Az érintőképernyő probléma fellépett valakinél??

Htc Desire >> Apple IPhone 4s >> Blackberry Q10

(#10637) Ufff válasza Akoneira (#10636) üzenetére


Ufff
senior tag

Ma nem ajánlanám annyira. Holnap viszont nagyon! :D

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#10638) Akoneira válasza Ufff (#10637) üzenetére


Akoneira
tag

Köszi, akkor holnap rohanok is megvenni :DD :DD :DD

Akartam még kérdezni hogy aki használja régebb óta!
Láttok karcolásokat rajta, akinek tok nélkül van?
Mennyire strapabíró a ház?

Általános kérdés!
Symbianon hogy lehet a mobilnetet ideiglenesen letiltani, úgyhogy tényleg le legyen tiltva??
Csak jövőre fogok tudni mobilnetet venni, mert addig nem tudok változtatni a csomagomon(németország) addig viszont nem akarok nagyon sokat fizetni érte feleslegesen, wifi van a házban!
Van erre megoldás? :F :F :F

Htc Desire >> Apple IPhone 4s >> Blackberry Q10

(#10639) Misály válasza Akoneira (#10638) üzenetére


Misály
addikt

be lehet loni hogy csak es kizarolag wifit hasznaljon

(#10640) blt.62 válasza Kvazár (#10618) üzenetére


blt.62
őstag

Nagyon nagy eltérés van az elkészített képek között a kijelzőn nézve,ha 12mpix-ről, 9 mpix-re állítom a minőséget?
Tudtok mondani valami igazán mutatós témát rá?
Ha jól tudom akkor nem létezik olyan program rá ami időhöz állíthatóan ki és bekapcsolná az N8-at? Gondolom mozgó hátteret sem lehet rakni rá?

Bocsi de ezeket mások is kérdezik,4-n vagyunk boldog N8 tulajok.

MegtorloXp

(#10641) Spricccer


Spricccer
tag

http://store.ovi.com/search?q=ind190 itt találsz témákat!

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#10642) Declare


Declare
őstag

Ma megy nektek az ovi ? délelőt is próbáltam meg most is és bármit le akarok tölteni felugrik hogy connection failed....net megy rendese, tegnap este még ment....

(#10643) Kvazár válasza blt.62 (#10640) üzenetére


Kvazár
őstag

"Nagyon nagy eltérés van az elkészített képek között a kijelzőn nézve,ha 12mpix-ről, 9 mpix-re állítom a minőséget?"
Az az igazság, hogy nem akarok butaságot mondani, de az enyémen nincs semmilyen különbség sem a két kép között. Csak levág az aljából és a tetejéből, és máris 9 mp-es wide képet csinál. Kicsit pontosabban: a szélességének a felbontása mind a két esetben azonos, csak a magasság felbontása kisebb a 9 mp-esnél, és a képen is egy annyival kevesebb rész látszik.
Igaz, az én telefonomra már 1-2 módosító progi fel van téve, ami esetleg ezt a részt is érintheti. Ezért nem vagyok biztos abban, hogy a szűz telefon milyen képet csinál. :F
Ha tévedek, akkor majd a többiek úgyis kijavítanak ...

Téma választásban többet nem tudok segíteni. Szerintem elég sok linket adtunk hozzá. A többit már a te ízlésed szabja meg. (Nem vagyok sem profi, sem amatőr stylelist. Nem tudom megmondani, hogy neked mi a jó...)

3: Olyan progiról nem tudok. De, vannak olyan progik, melyek az üzemmódokat állítgatják automatikusan, vagy időre programozva.

4: Passz! Volt már itt valaki aki mozgó hátteret keresett, de nem emlékszem, hogy mi lett a végső eredmény.

Ha sokat számít neked a telefon kinézete, akkor viszont ajánlok hozzá pár progit, ami jól tud jönni és elég látványos is.
[link] : Nokia Sleeping Screen
[link] : Nokia Bubbles
És a különböző ablak kezelők: N-desk, vHome, SPB Mobile Shell.

Kb, most ennyi jutott az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#10644) Declare válasza Declare (#10642) üzenetére


Declare
őstag

sry, megoldottam, restart :B

emailes kérdésre továbbra is ha valakinek van ötletet azt köszönném!

(#10645) blt.62 válasza Kvazár (#10643) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi szépen a precíz válaszod. Tudom sokan dilisnek nézik az embert az embert pl. a mozgó háttér miatt,de sokan vagyunk akik szeretik ha "látványos" a mobiljuk. Ezzel van más gyártó is így,mert a Samu SGS-ben is van mozgó háttér menü,sőt 3D-s is. Pont ez a gondom az egyik haverral,mert neki SGS-e van és állandóan blamálja az N8-at hogy hiába most ez a Nokia zászlóshajója, nem látványos a kijelzője mint az övének.
Én nagyon megszerettem az N8-t és egyáltalán nem bántam meg,hogy lecseréltem a C7-t erre. Egyedül a fényképezést kell megszoknom,mert valahogy mindig rosszul fogom meg alapból,és fél kép nem látszik az ujjamtól,csak egy homályos folt.
Egyébként vannak olyan beállítási lehetőségek amikkel meglehet hosszabbítani az aksi időt?

MegtorloXp

(#10646) deka10 válasza Declare (#10624) üzenetére


deka10
senior tag

Nem tudom sikerült-e megoldani az e-mail kérdést, ha igen akkor talán másnak is segít.
Elsősorban töröld a beállított mail-t a menü-alkalmazások-e-mail hosszan érintve előjön a postafiók törlése, mikor ez megvolt kilépsz az e-mail-ből majd menü-alkalmazások-eszközök-tel.telepít.-e-mail beállítása na itt ha elindítod a telepítést akkor szépen végig navigál és csak itt eltudod utasítani a használati feltételeket, hogy miért csak itt azt nem tudom, bár igaz én 1.1-nél próbáltam akkor csak itt lehetett és azóta is itt szoktam beállítani probléma nem volt eddig.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#10647) Kvazár válasza blt.62 (#10645) üzenetére


Kvazár
őstag

Úgy kell fogni a telefont, hogy egyetlen ujjad se legyen a kamera, vagy a vaku felett, mert az tönkreteszi a képet. Ha csak a telefonházat fogod felette, az is bezavarhat.
És amint megtanultál rendes képet csinálni, kérd meg az SGS-es haverodat, hogy fényképezzetek le valamit, és hasonlítsátok össze a két képet. Utána majd megérti, hogy mire való az N8. :DDD (Sony fényképezős haverom toporzékolni kezdett amikor az ő 14 mp-es képeit össze hasonlítottuk az én 12 mp-es képeimmel. ;] Totál kiakadt azon, hogy minek vett külön fényképezőt, ha egy telefonnal is jobb képeket lehet csinálni. Oks, nem egy DSLR-je volt, de elég ígéretesnek nézet ki az a gép is.)

Aksi időre meg sok beállítási lehetőség van, de szerintem azok alkalmazásával csak magaddal szúrsz ki. Pl. mi értelme levenni a fényerőt? Értem én, hogy 1 nappal tovább fogja bírni az aksi, de cserébe ne lássam, hogy mit ír ki? (Erős túlzás...)

Eladó cuccaim: -

(#10648) blt.62 válasza Kvazár (#10647) üzenetére


blt.62
őstag

Igazad van a fényerő ügyben,mert minek levenni a fényerőt amikor sokkal szebb a kjelzője teljes fényerőnél. Nem tudom,hogy létezik e hozzá asztali töltő ami telefontartóként is használható,mert akkor állandóan fullon lenne. Ezek az aksik meg pont azt szeretik ha mindig töltik őket.

MegtorloXp

(#10649) MC Pite válasza blt.62 (#10645) üzenetére


MC Pite
veterán

Aksit azzal kíméled, hogy fél-egyóránként szedi csak leveket, egy hülye programot ntegyél ezért fel.
Kikapcsoltatni lehet, be z ébreztő kapcsolja a telefont.
Én a nokia situationssal otthoni gsm cellában estére offlinera állítottam, de az akssinakgkb édesmindegy, 2 napot kibír, hármat nem kockáztatom, mert párszor esti navigálás vagy sportstracker log vagy zenehallgatást már nem fért bele.
Nokia default téma, spb weather és nokia favourite apps-ot próbáld ki, letisztult(symbian topicban nemrég linkeltem, ott láthatod). Üveggyöngy hátterek is vannak de azokat passzolom.

Szerk: közepes fényerő esetén működik igazán jól a gyári fényerőállítás, ne érdemes elállítani.
Nem, marhárnem szereti egy akksi sem haállandóan töltve van - a töltések számától függ az élettartama. Én pl direkt min 2 naponta és 350mAh-s töltővel etetem - este mindegy nekem meddig tölt, de akksit jobban kíméli.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10650) Kvazár válasza blt.62 (#10648) üzenetére


Kvazár
őstag

:F Szerintem olyan nem létezik hozzá. Ahhoz kéne, hogy legyen rajta érintkező sor, ami meg nincs.
Bár a Kínaiak csodákra képesek: bölcső N8-hoz. Amiben az a legszebb, hogy még hely is van benne a tartalék akkumulátor töltéséhez is. Csak kár, hogy gari vesztés nélkül az nem cserélhető. :N
Vagy egy másik Kínai csoda tartó: [link] Ennél meg azt látom jó dolognak, ha lebillented róla a telefont és a töltő csatija beleszakad a telefonba...

Egyébként energia takarékosság jegyében a wi-fi erejét is vissza lehet venni, ha jó tudom. Ami azért eléggé letudja rontani a "felhasználói élményt".

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.