Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Oppenheimer válasza hito (#2899) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na mostmár eltűnhetnek a 808 userek a topikból. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2902) Lall válasza Oppenheimer (#2901) üzenetére


Lall
veterán

Csalás! Kolbásszal bekente előtte a 808 lencséjét. :P

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2903) BobTail válasza hito (#2899) üzenetére


BobTail
őstag

Dehogynem voltál olyan alapos, sőt... :D ez szerintem többet mond az én kis rögtönzött összehasonlításomnál! :K :R

(#2904) stickrs válasza hito (#2899) üzenetére


stickrs
senior tag

a szomszéd fűje mindig zöldebb..ha neki 1020-a van :D am tényleg milyen homályosnak tűnik a 808 :U sztem sokat javult a kamera a frissitéssel :K

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#2905) hito


hito
nagyúr

Köszi srácok és nincs mit! Ez a legkevesebb ;)

Oppenheimer: szerintem eddig se sok keresnivalójuk volt itt azzal a hozzáállással. Persze építő hozzászólásokat produkáló és a 1020 iránt érdeklődő 808 tulajokat mindig szeretettel várunk. :)

Lalll: igazából a 1020 lencséjét kentem be egy kis csabaival, de még így is köröket rávert a 808-ra :D

BobTail: zavarba hozol :D

stickrs: nagyon sokat. Hihetetlen mit kihoztak belőle. Mindjárt csinálok egy crop összehasonlítást az egyik kedvenc részletemmel. Nem hittem a szememnek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2906) zoo8800 válasza hito (#2899) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahány teszt, annyi féle konklúzió lesz :) A Te képeiden totál egyértelmű a 1020 fölénye. Viszont, amit BobTail készített, ott eléggé pariban van a képek minősége.

rip and tear, until it is done

(#2907) hito válasza zoo8800 (#2906) üzenetére


hito
nagyúr

Ez nem mond ellent egymásnak. Egész más viszonyok között készültek. Ez nappali összehasonlítás, az meg benti esti. Ott nem volt valami gazdag a téma. Bobtail összehasonlítása a benti vakus WB "bugról" szólt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2908) hito válasza zoo8800 (#2906) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként ott volt 1-2 kép ami a 808-nál tetszett a legjobban, de ez maradjon köztünk :D

Az arányt most úgy állapítanám meg, hogy az esetek 95%-ában nagyon elhúz a 1020, a maradék 5%-ban bizonyos körülmények között tud jobb lenni a 808.

Összességében black update után toronymagasan a 1020 lett a befutó.

Szerk.: ja, természetesen szerintem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2909) hito válasza mumk1 (#2886) üzenetére


hito
nagyúr

Gimppel és 2008-as PS-pal sem nyitja meg a DNG fájlokat :O Ez érdekelt a legjobban és nem tudom megnyitni semmivel órák óta. Gimp lila színekkel nyitja meg a képeket.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2910) Wa2x_ válasza hito (#2909) üzenetére


Wa2x_
veterán

Újabb kell, oldd meg! ;) Ne réjjááá!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2911) hito válasza Wa2x_ (#2910) üzenetére


hito
nagyúr

Ezért vegyek újabb PS-ot? :DDD Egyébként tényleg csak verziópara van, vagy én bénázok el valamit?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2912) Wa2x_ válasza hito (#2911) üzenetére


Wa2x_
veterán

Csak verzió miatt van. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2913) Ricardo válasza hito (#2899) üzenetére


Ricardo
félisten

Japán császár volt

Elsőre hibát írt a 808 képekre, de másodszorra sikerült megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#2914) Ricardo


Ricardo
félisten

Jobbak az 1020 képei.

A 8. képnél azonban a 808-at látom jobbnak. :K

Jó lett az 1020. :K

(#2915) koboldozat


koboldozat
senior tag

hito, automatan mentek a kepek?

Még nem volt időm megnezni őket de majd ma gepen rá pillantok.

[ Szerkesztve ]

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#2916) MR007RM válasza Oppenheimer (#2901) üzenetére


MR007RM
addikt

Csak ne lenne folyton az a bizonyító önmegnyugtató vágy részetekről, hogy kinek is van a legjobb kamerás telefonja. Szánalmas, de én legalább jókat röhögök rajtuk.

Egyébként az a teszt csak azt mutatja, hogy használója mennyire nem tudjuk használni a kamerát. :DDD Ezeknél a fotóknál sokkal jobbakat is lehetett volna lőni némi odafigyeléssel.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2917) Lall válasza MR007RM (#2916) üzenetére


Lall
veterán

Bizonyítási vágy a 1020 topikban a 1020-al... Vicces vagy. Akkor nem Te jársz ide önigazolást keresni? Bagoly mondja verébnek, hogy ufófejű.

Ezt a lemezt már hallottuk minden olyan tesztnél, ahol a 808 alulmarad. Esetleg valami más?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2918) MR007RM válasza Lall (#2917) üzenetére


MR007RM
addikt

Önigazolást keresni? El vagy tévedve, azt ti teszitek. Inkább le kéne állni a hamis megtévesztő kameratesztekkel. Nekem mindegy hogy teljesít a L1020, ha elég jó lesz veszek egyet, de kérem ne fessünk már hamis képet más telefonkameráról. A 808-as topikban mi ilyet sose tettünk.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2919) Воланд válasza MR007RM (#2918) üzenetére


Воланд
titán

"Inkább le kéne állni a hamis megtévesztő kameratesztekkel"

loooool :DDD :DD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2920) partytime25 válasza MR007RM (#2916) üzenetére


partytime25
tag

Tisztelet...
Lenne egy kérdésem elvileg gyári független gsm boltos a telefonom de még nem frissithetem... igazából csak arra szeretnék rájönni gyári független e.... Valószínüleg lengyelorszából származik de amit infóban ir ilyen mobilszolgáltató nincs akkor gondolom csak "GYÁRI" független. Én mondjuk annak vattem. Az infóban ez van: Manufacturer: RM_875_eu_poladnd_956
Operator: 000 - PL

Csak az az érdekes elvileg ugye kártyafüggetlenekre már van mindenhol BLACK elvileg....

Köszi
:R

(#2921) Lall válasza MR007RM (#2918) üzenetére


Lall
veterán

Itt egy 1020 tulaj sem akarja bizonygatni, hogy mennyivel jobb xy mobil kameránál az övé. Használja, mert szerinte a legjobb fotós mobil. Ti akarjátok állandóan bizonygatni az ellenkezőjét. Néha kivehetnéd a fejed a seggedből és körbecsodálkozhatnál a világon. :U

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2922) Воланд válasza partytime25 (#2920) üzenetére


Воланд
titán

fuggetlennek fuggetlen, viszont a lengyel frissites meg csak coming soon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2923) hito válasza Воланд (#2919) üzenetére


hito
nagyúr

Jó, mondjuk a kolbászzsír tényleg túlzás volt. Nem volt fair részemről :DDD De csak így volt némi esélye a 1020-nak a 808-cal szemben.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2924) hito


hito
nagyúr

Itt van két dng formátumú kép, akit érdekel, netán szerkesztgetné, kipróbálná. Nem túl helytakarékosak, egyenként 50MB.

1
2

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2925) Wa2x_ válasza hito (#2924) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egész jól el lehet vele játszadozni, és a minőség is jó.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2926) hito válasza Wa2x_ (#2925) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, én még egyelőre csak betanulok PS-ba. Most ismerkedem egyáltalán az ikonokkal :D Eddig mindenre elég volt nekem az Xnview (nem röhög :DDD ).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2927) Z-o-t-y válasza hito (#2926) üzenetére


Z-o-t-y
tag

a PS nem egyszerű jószág, van egy magyar srác valami Berhiniák Márton, én az ő Photoshop gyorstalpalóján tanultam, ami amúgy 12 órás és rettentő unalmas, de sok alapvető dolgot meglehet tanulni, amire magadtól úgysem jössz rá. De szerintem a legjobb fotósbarát szoftver nyerskép feldogozásra (is) az az Adobe Lightroom, bár nem hiszem hogy kezeli még a 1020 nyers fájlait, de fogja, és az kifejezetten fotósoknak készült.

(2928) : Jól teszed, a LR sokkal felhasználóbarátabb és gyorsabb mint a PS, és ott a katalogizálás kulcsszavazás lehetősége is :)

[ Szerkesztve ]

http://instagram.com/_doublez_

(#2928) Kasya válasza hito (#2924) üzenetére


Kasya
nagyúr

Na, ez szuper! Koszonom!
16:9-es felbontasban latsz meg a szelen mosodast esetenkent?

Szerk: LR-ot hasznalok (mert tok analfabeta vagyok en is amugy a PS-hez) es tokeletesen viszi)

[ Szerkesztve ]

(#2929) hito válasza Z-o-t-y (#2927) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, megnézem ezt a LR-ot is :K

Kaysa: nem tudom, soha nem fotózom 16:9-ben, ördögtől való :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2930) Wa2x_ válasza Z-o-t-y (#2927) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kezeli a LR 5.3. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2931) Z-o-t-y válasza Wa2x_ (#2930) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Remek, nos ha eddig kibírtuk a bővítés hiányát, ezek után még szűkösebb lesz az a "32" GB :)

http://instagram.com/_doublez_

(#2932) partytime25 válasza Воланд (#2922) üzenetére


partytime25
tag

Köszönöm válaszod... akkor megnyugodtam... :) :R

(#2933) walko válasza MR007RM (#2916) üzenetére


walko
tag

Ez most komoly? Te is vagy 10x leírtad, hogy szeretnél összehasonlításokat látni. Aztán mikor elkészül egy, akkor mindig beírod, hogy rosszul volt beállítva a 808 és/vagy amatőr a fotós. :C Óriási!

(#2934) MR007RM válasza walko (#2933) üzenetére


MR007RM
addikt

Inkább nézd meg a legújabb fotóimat a fotós topikban, majd vesd össze hito kolléga csodás alkotásaival. Aztán rájössz nem csak a szájam jár. :C Ja, és mind kb egy beállítással készült olyan előkap lő formában, csak néha igazítottam a témákhoz.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2935) Воланд válasza walko (#2933) üzenetére


Воланд
titán

hagyjad. o meg arra is kepes, hogy BobTail hozzaerteset megkerdojelezze, hogy ha az osszehasonlitasbol a 1020-ast hozza ki jobbnak. pedig ugy gondolom, hogy o mar letett valamit az asztalra. arrol nem is beszelve, hogy az osszes olyan tesztet semmibe veszi, ahol nem a 808 az elso, azzal a mondattal, hogy "nem ert hozza a tesztelo".

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2936) hito válasza MR007RM (#2934) üzenetére


hito
nagyúr

"hito kolléga csodás alkotásaival."

Kicsit finomabban. Nem kell rögtön vért okádni. El lett mondva (de úgy látom hiába), hogy ezek a képek automata módban készültek 5Mp-en, mindenféle babrálás nélkül. El kéne fogadni, hogy ilyen beállítások mellett ennyit tud a 808. Nem érdekes senkit, hogy melyik csúszkát hova húzod, hogy jobb legyen a végeredmény, én mindkét készüléknél full automata módot használtam, így ennyit tudnak.

Természetesen ha mindkettőt elkezdem babrálni, akkor más a helyzet. De amennyivel jobb lesz a 808, annyival többet is ki lehet hozni a 1020-ból a csúszkák féktelen huzogatásával. Akkor meg minek?

Én nem igazítottam semmit sehova, ez semmi másról nem szólt, mint a nyers és kendőzetlen képminőségről azonos körülmények között automata módban 5Mp-en.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2937) Воланд válasza hito (#2936) üzenetére


Воланд
titán

csak szolok, hogy 808 eseten ugy nez ki az automata mod, hogy a user kikiserletezget egy par beallitast es azokat elmenti. szoval az elokap lo, az ugy nez ki, hogy elokap, elmentett beallitas kivalaszt es lo. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2938) hito válasza Воланд (#2937) üzenetére


hito
nagyúr

Hát én most már inkább így fotózok:

808 előkap, ja nem, inkább visszatesz. 1020 előkap, lő :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2939) Wa2x_ válasza hito (#2938) üzenetére


Wa2x_
veterán

:DDD ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2940) BobTail válasza MR007RM (#2916) üzenetére


BobTail
őstag

Ezeknél a fotóknál sokkal jobbakat is lehetett volna lőni némi odafigyeléssel.

... mint ahogy 1020-ból is tudtam/tudtunk volna sokkal jobbat kihozni, de csak ennyit tud automatán :U Mint ahogy a 808 élességén és színtelítettségén, úgy a 1020 fehéregyensúlyán is lehetett volna változtatni.

Nézd, azzal mindenki tisztában van, hogy mindkettő kamerának megvannak az erősségei-gyengeségei, és mi hitoval nem kis ideig használtuk is a 808-at, de szerintem egy véleményen vagyunk azzal, hogy fényképezés szempontjából sokkal hasznosabb az OIS, a manuális fókusz és záridő, a RAW (ha nem is nekünk, de a profi fotósoknak mindenképp), illetve a kamera köré épülő extra szolgáltatások, és az up to date rendszer. Még mindig nem értem miért is folyik a harc PureView és PureView / Nokia és Nokia között, mikor így is úgy is alázza mindkettő a konkurenciát...

(#2941) Wa2x_ válasza BobTail (#2940) üzenetére


Wa2x_
veterán

A nyelvemen volt már nekem is. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2942) Quasi_modo válasza BobTail (#2940) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Még mindig nem értem miért is folyik a harc PureView és PureView / Nokia és Nokia között, mikor így is úgy is alázza mindkettő a konkurenciát...
Na erről van szó. :C

Jut eszembe: frissítés után használható már a 1020 8MPx-en?

[ Szerkesztve ]

valami

(#2943) Wa2x_ válasza Quasi_modo (#2942) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem. :N 5 MP JPEG, 5+38 MP JPEG és 5 JPEG+38 MP DNG van.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2944) Kasya


Kasya
nagyúr

Tovabb tart a kep mentese shoot utan DNG eseten, mint 38MP eseten volt?

(#2945) Wa2x_ válasza Kasya (#2944) üzenetére


Wa2x_
veterán

:K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2946) Kasya válasza Wa2x_ (#2945) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem orulok neki :(
A kep feldolgozasa lehet nehezkes a processornak?

(#2947) Wa2x_ válasza Kasya (#2946) üzenetére


Wa2x_
veterán

Inkább a mentés (50 MB).

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2948) Oppenheimer válasza Wa2x_ (#2943) üzenetére


Oppenheimer
veterán

5MP JPG esetén is oversamplingol ugye? Én tuti abban a módban használnám csak. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2949) Wa2x_ válasza Oppenheimer (#2948) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sztem igen :K legalábbis nem láttam különbséget én.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#2950) Kasya válasza Wa2x_ (#2947) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkkor az Insider nevu progi vegleg elvesztette a hitelesseget szamomra :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.