Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) ddudas válasza ArsenalF (#6999) üzenetére


ddudas
tag

Réteg használat, de pont erre találták ki az 1020-at! Ugyan ez a helyzet nálam is, csak sajnos ez a réteg amihez tartozunk nem elég a profithoz...
@hito: Igazad van, hogy bosszant, de szerinted mit éreztek a Lumia 900 tulajok annak idején? Csúcskészülék ide vagy oda, ilyen történik néha, és fog is még! Példa lehet még az Icon is, amire nagyon sokan még mindig nem kapták meg a cyant...

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#7002) ddudas válasza laccy88 (#7000) üzenetére


ddudas
tag

Tegnapi frissítés, semmi újdonság, 4.9.3.0 a verzió, max valami minimális hibajavítás lehetett. Az Lumia Camera 5-ben lesznek az új funkcionalitasok Denimen, én semmi változást nem érzek ezen.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#7003) no1r válasza hito (#6998) üzenetére


no1r
őstag

Amikor a 1020 kijött, ez volt a legerősebb soc ami támogatott volt WP fronton ;)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7004) ArsenalF válasza no1r (#7003) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Varhattak volna 3 hónapot, es akkor most mindenki boldog lenne.

(#7005) no1r válasza ArsenalF (#7004) üzenetére


no1r
őstag

Mi lett volna, ha Heath Ledger nem hal meg olyan fiatalon, ha a magyarok később fáradnak el az '54es vb döntőben, ha Hitler nem rohanja le Lengyelországot...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7006) thami válasza no1r (#7005) üzenetére


thami
tag

3 hónappal később jön ki a lumia 1020? :DD

(#7007) Zsoltika11 válasza ddudas (#7001) üzenetére


Zsoltika11
tag

Szerintem nem is ebből a modellből van profitjuk. Inkább a "néptelefonokból" Amik nem 160ezres készülékek, hanem elérhetőbb árúak, az alsó, és középkategóriában. Amikből fogy is rendesen. A rétegtelefonoknak nem is a profit termelés a fő célja, hanem egy bizonyos rétegnek kínálni valami egyedibbet. Mert ha valakinek egyedibb kell, és egy márkának nincs olyan, akkor megveszi más gyártótól, és esetleg még más platformra is kell váltania. Én pont a 1020 miatt maradtam a WP-nél. Előtte egy 710-esem volt, aztán szegény megérett a cserére és nagyon gondolkodtam egy droidon, de aztán jött a 1020 amiben volt valami egyedi. A kamerájára azt mondtam hogy nekem ez kell, de a 7.8 óta nagyot fejlődött maga a platform is, így sikerült döntenem. És így ugye maradtam a márkánál, és maradtam a platformon. És majd esetleg vásárolok is az áruházból.. A 1020-ból is fogyott, és jó ajánlat volt, hiszen kb. olyan árban jött ki, mint más gyártók csúcsmodelljei. De ebben van valami ami nincs egyikben sem.
És igen, 3 hónapot kellett volna várni. És ott figyelne ebben is az a 4 magos cucc, és várnánk a Lumia Camera 5-öt a HDR-el és mindennel. De az is lehet hogy nem adhatták ki később, mert ígyis el voltak már csúszva vele.
Na majd az utód. Csúcshardverrel, W10-zel, és tovább örökítve ezt a kamerát. Ez egy nagyon jó lépés lenne tőlük. A 1020 tulajok zöme biztos erre cserélné le. És a sok, külföldi fórumokon is tonnaszámra háborgó és elégedetlen tulajok is megkapnák az utóddal a megelégedésük tárgyát képező telefont. :K

(#7008) Zsoltika11


Zsoltika11
tag

Nemigaz, csak írok és írok, és mindig egy litánia sikerül :DDD

(#7009) ddudas válasza Zsoltika11 (#7007) üzenetére


ddudas
tag

csak a beszélgetés margójára: a 3 hónap erős ferdítés, mert elég hosszú fejlesztő munka előzi meg a piacra dobást, ráadásul épp a kamera miatt ebben egy custom built S4-es SoC van, feltételezem pont a kamera HW illesztése miatt. Tehát akkor lehetne ebben más SoC, ha a fejlesztés kezdetén már rendelkezésre állt volna az S800...

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#7010) ArsenalF válasza no1r (#7005) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Azért a kettőnek nem sok köze van hozzá :)

Javában piacon voltak már az erősebb procik, nem hiszem hogy lehetetlen lett volna megoldani hozzá hogy a WP támogassa őket, hiszen sikerült nekik pár hónap múlva! Más gyártónak miért sikerül fél-egy évvel korábban kiadni az aktuális csúcsprocesszorral a készülékeit?

Sajnos az jogos hogy a fejlesztés korai szakaszában még ez a hardver nem állt rendelkezésre, de ennyi erővel ugyan úgy elkaszálhatták volna mint a Mclarent, hogy srácok, beleölünk még pár hónapot és kiadunk egy sokkal szuperebb készüléket!
Nem tudom mi jövedelmezett volna jobban, az ha még most is 1020-akért rohangálának az emberek, vagy hogy jól megszopatjuk és a fele tábor átvált 930-ra készülékcserével. Azt hiszem sajnos az utóbbi... :(

(#7011) szamovar


szamovar
tag

Újból és újból felmerül, hogy gyári garisat vagy gsm boltos készüléket vásároljunk. Az én tapasztalatom a következő. Nyolc hónapos készülék kijelzőjébe beégett a GPS képe, ezért kijelző csere. Tizenöt hónapos készülék egyik pillanatról a másikra megfagyott és semmit sem lehet vele kezdeni. Két hét szerviz után a következő tételeket cserélték. Én a jövőben sem fogom sajnálni azt a néhány tízezer forintot a gyári garisért. Szerintem ti se sajnáljátok...
Ha már szerviz, jeleztem, hogy halkan hallom a másik felet 10-es hangerőn. Cserélték a hangszórót és most ez is jó. :Y :DD Igazából ennek örülök a legjobban...végre utcán is tudok telefonálni. :K

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#7012) hito


hito
nagyúr

Na nekem is megvan a 1020. Szép fehér, a camera grip szintén, megjelenését tekintve nem sok kívánnivalót hagy maga után, az biztos.

A kamera feature-ekre visszatérve azért még így is elégedettek lehetünk. Az android pl. lehet, hogy ősidők óta tudja a HDR-t, de a RAW-ba való fotózást és a záridő állítási lehetőséget a készülékek 99%-a még mindig hírből sem ismeri. És ezek azért elég nyomós érvek a 1020 mellett, még ha HDR-ről le is kell mondani. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7013) inthro válasza hito (#7012) üzenetére


inthro
aktív tag

A mai napig gondolkodom egy 1020 megvételén, imádom a 920-am, de mellé el tudok képzelni egy 1020-at is, tudom nem mai darab, de a Nokia márka számomra kincs, így bekerülne a gyüjteménybe. SZivesen olvasom amikor valaki vesz egyet. :K

◕‿◕

(#7014) SOAD19 válasza inthro (#7013) üzenetére


SOAD19
addikt

hito "visszaeső". Üdvözöljük újra. :K Egyetértek vele, szerintem is jól néz ki a telefon, és egyedi is a hátsó kamera modul miatt.
hito: Elmondanád, hogy hogy viszonyul, ez a telefon más márkák, kamerában erős telefonjaihoz, amikhez volt szerencséd a 1020-as után. Miben gyengébb a 1020?

(#7015) inthro válasza SOAD19 (#7014) üzenetére


inthro
aktív tag

Bár nem nekem címezted, de Én LG G2-höz és G3-hoz hasonlítva elmondhatom, hogy még ma is megállja a helyét, hol a Nokia, hol pedig az LG a jobb. Szerintem nagyon megállja a helyét manapság a 1020, videó terén kárpótol az OIS minősége, ami tényleg jobb mint az összes többié, talán a 920 OIS rendszere jobb, de ott meg a minőség gyengébb picit. Remélem nem gond, hogy ezt leírtam. :B

◕‿◕

(#7016) SOAD19 válasza inthro (#7013) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, higy nem gond, köszönjük.

[ Szerkesztve ]

(#7017) hito válasza SOAD19 (#7014) üzenetére


hito
nagyúr

Megtisztelő a kérdés, de nem vagyok én akkor szaki, hogy ezt meg tudjam válaszolni. Általánosságban azért azt el tudom mondani, hogy a 1020-ban lévő kameraszoftver nem igazán kényezteti el a felhasználót, már ami a beállítási lehetőségeket illeti. Friss tapasztalataim a K Zoom-mal kapcsolatban vannak. Na ott felsorolni is nehéz lenne, hogy mi mindent lehet beállítani.

Csak néhány, ami nagyon hiányzik az után a 1020-ból:
- videó közbeni pause + fényképkészítés
- fénymérés és fókuszpont szétválasztásának lehetősége
- fénykép paraméterezése: egyedi kontraszt, élesség, telítettség
- ugyanezeknek a beállítási lehetősége videófelvételnél is
- színhőmérséklet beállítása fotóknál
- több fókuszpont a képen belül
- manuális rekeszállítás
- rengeteg előre beállított séma
- HDR
- 1080p@60fps
- és még sorolhatnám napestig

De a K Zoom tényleg kiemelkedik a beállítások garmadájával és lehetőségeivel az összes többi mobilos kamera közül, de még egy középkategóriás kompaktot is megszégyenít ebben. Viszont a képminőség az nagyon, de nagyon elmarad a 1020-tól beállítások ide vagy oda és ez bizony sokat számít. Sokat megbocsájt az ember a 1020-nak a kéminőség miatt :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7018) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Szerintem a telo legidegesitobb tulajdonsaga az, hogy ha lemerul, nem hagy magaban annyi energiat sem, hogy ebreszteni tudjon. Azaz ha alvas kozben game over, akkor b*szhatod a felkelest...aztan delelott amikor kesve a melobol toltore dugod es bekapcsol, nagy sietve elkezd ebreszteni, mintha mi sem tortent volna. Ezt a butatelefonok megoldottak tizenx evvel ezelott is. Mas rendszerekkel mi a helyzet e teren most?

Kombinalva azzal hogy baromi gyorsan merul meg standby-ban is (nekem ma a 6 ora alvasom alatt lement mind a 12% - glance screen on, nem tudom ez mennyit szamitott), anyazasok tudnak megesni.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#7019) ddudas válasza Radeon_5 (#7018) üzenetére


ddudas
tag

Más okostelefon platformok sem tudnak kikapcsolt állapotból ébreszteni
Nézd meg a battery saverben, hogy mik fogyasztanak a háttérben, és ha lehet kapcsold ki a háttérben futásukat. Nem lesz 0 közeli így sem a battery drain, de talán segít 1-2%-ot.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#7020) cattus válasza ddudas (#7019) üzenetére


cattus
őstag

Más okostelefon platformok sem tudnak kikapcsolt állapotból ébreszteni - Én úgy tudom, az android tud.

Do the thing!

(#7021) no1r válasza cattus (#7020) üzenetére


no1r
őstag

Amikor utoljára használtam még az sem tudott (ICS / JB)

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7022) cattus válasza no1r (#7021) üzenetére


cattus
őstag

Do the thing!

(#7023) Osiris


Osiris
őstag

Most mi a helyzet azzal, hogy lesz e a 1020-nak utódja? MS nem akar ilyen komoly kamerát és már csak kommerszebb modellek kerülnek forgalomba, vagy lesz még ilyen?

(#7024) no1r válasza Osiris (#7023) üzenetére


no1r
őstag

legutolsó infó az volt, hogy a PV 20Mpixelnél megmaradnak, mert hogy az az arany középút a HW és a user igényeket illetően.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7025) hito válasza no1r (#7024) üzenetére


hito
nagyúr

Jobb lesz beújítani egy gyári garis 1020-at, mert egyre kevesebb lesz belőle szerintem.

Az utódba meg én se reménykedem. Csak egyszerűen nehéz benyelni, hogy: akkor ennyi volt a 41Mp PV?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7026) Osiris válasza hito (#7025) üzenetére


Osiris
őstag

Én is gondolkozom rajta, hogy mi éri meg jobban, restauráltatni a sajátomat (teljes külső borítás a kamera kupakkal és sim ajtóval együtt) ami kb 40eFt vagy venni egy újat.
Régebben nem jött be a windows phone rendszer, de kb. 3/4 év után csináltam egy HR-t és nem backupból állítottam vissza a telefont, így kerestem új programokat a telepítés során és azt vettem észre, hogy hatalmasat javult az alkalmazáskínálat + eltűntek végre az idegesítő hibák, alkalmazás el nem indulások stb.. Szóval már csak az nem tetszik, hogy a csempék ritkán frissülnek. Ezért úgy döntöttem rendbe rakatom a telefont, de lehet, hogy jobban megérné újat venni.

(#7027) no1r válasza hito (#7025) üzenetére


no1r
őstag

az enyém szerencsére gyári.
ami egyedül bosszant az, ami sokakat, hogy HW limitation miatt csomó új feature-t nem fogunk megkapni. de ezzel még együtt lehet élni, csak a rendszert ne b@sszák el, és fusson ugyanolyan gyorsan.
(Cyannal pl én már észrevettem némi lassulást)

ja, meg javítsák a random fagyás problémát végre. tegnap is befagytam ismét két hét után...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7028) Osiris válasza no1r (#7027) üzenetére


Osiris
őstag

Hmm... Lehet, hogy jobban járok ha a meglévő, leejtésből fakadó minimálisan sérült burkolatú, de funkcionálisan (egyelőre) jónak tűnő készülékem újíttatom fel, mintha veszek egy újat és ki tudja milyen hibákkal.
Amúgy az enyém is gyári garis, de nem viszem gyári szervizbe többet.

(#7029) no1r válasza Osiris (#7028) üzenetére


no1r
őstag

ha engem kérdezel, mindenképpen.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7030) Macsek1988


Macsek1988
tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a telóval kapcsolatban.
1., Mikor érkezett az utolsó térképfrissítés rá? Kb milyen időközönként frissítik?
2., Milyen jellemző hibája szokott lenni a telefonnak?
3., Tud valaki olyan helyet ahol még gyári garanciát adnak rá?
4., Szívesen meghallgatnék néhány őszinte pozitív/negatív véleményt a 1020-al kapcsolatban.
5., Ha fontos a jó fénykép és a nokia(here) navigáció érdemes ebben a telefonban gondolkozni vagy tényleg jobb "üzlet" egy 830-as?

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#7031) Zsoltika11 válasza Macsek1988 (#7030) üzenetére


Zsoltika11
tag

Szia!

1: Az összes "here" alkalmazás ami a térképet is magában foglalja (Here Maps) December 18-án frissült utoljára. Általában pár havonta frissül, kb. negyedévente ha jól emlékszem vissza.

2: Tipikus, erre a készülékre jellemző hibával én még nem találkoztam mióta megvan, inkább nagy ritkán olyan apró problémák jelentkeznek amik minden Lumia készülékre jellemző. Például kilép egy alkalmazásból, vagy a legutóbbi, amikor belépnék a skype-ba, elkezdi betölteni, és visszadob. Ezen egy újraindítás segített, de nagyon ritkák legalábbis nálam az ilyen kis hibák.

3: Ezt sajnos nem tudom.

4: Negatívumként a hardverét tudnám felhozni, ami miatt sajnos nem kap meg néhány kamerás újdonságot, mert kevés az erő hozzá. Ez a 2 magos megoldás már picit kevés. Viszont ahhoz hogy gördülékenyen megbízhatóan és jól fusson a rendszer és az alkalmazások rajta, ahhoz bőségesen elég. A 2GB RAM most is megállja a helyét. Pozitívumként sokminden felhozható. Elsősorban a kamerája ami példa nélküli mai napig, külleme, megbízhatósága, a gyönyörű AMOLED kijelzője. Én nem bántam meg a vételt, nagyon jól megvagyok vele.

5: Érdemes, a navigáció ugyanaz mint a többi Lumián, fotózás tekintetében pedig különösen érdemes. A 830 sem szégyenkezhet fotózás terén, de a 1020 még mindig minőségibb fotókat készít. Viszont hardveresen a 830 sokkal "maibb", hiszen ott van alatta az újabb, 4 magos processzor.

(#7032) ddudas válasza Zsoltika11 (#7031) üzenetére


ddudas
tag

(A 830 HW-e azért nincs túlzottan ez felett. A 4 magos Snapdragon 400 valóban újabb, kevesebbet fogyaszt, és támogat pár fancy feature-t, amit az S4 nem tud, de azért a tényleges ugrás a 930/1520 esetén van, ha azok semmiképp nem játszanak, akkor én nem a 830-at választanám. Kérdés még, hogy LCD vagy AMOLED tetszik-e jobban, ez még nyomós érv lehet.)

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#7033) Flashback válasza Macsek1988 (#7030) üzenetére


Flashback
addikt

Tobben irtak mar hogy a hangszoro elhalkul.
Hamar merul a keszulek.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7034) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!

Tavasszal gondolkozok levaltani a mostani Nokia N8-asomat egy Lumia 1020-asra. Symbian-t mar a tamogatottsag megszunese miatt korlatozotabban tudom hasznalni (se Skype, se terkepfrissitesek a Maps-hoz, Sygic-hoz sem....). Kepminosegben eszemben sincs az N8 ala adni, Xenon vakutol szinten nem kivanok megvalni (azert meg ma is derekasan megallja a helyet fotominosegben az N8 :) ).
Kerdeseim a kovetkezok lennenek:
- Rendszer hetkoznapi hasznalatra milyen? Fotozas, bongeszgetes, Skype-olas? Nem jatszok telefonon, nem erdekel, hogy minel bikabb hardver uljon alatta, bosegesen elvagyok az N8-asom egymagos 680 MHz-es CPU-javal is.
- Atlagos uzemido hogy alakul? Napi 1-2 ora bongeszes, par foto elkeszitese, pici Skype
- Osszeszeresi minoseg van olyan, mint az N8-nak? (persze a femet leszamitva)
- valamint atlagos eszrevetelek erdekelnenek
Opera Mobile van-e WP-re? GPS-nek mennyire hasznalhato? Esetleg mas navigacios program, pl Sygic telepitheto-e ra?

Valaszaitokat elore is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7035) Macsek1988 válasza Zsoltika11 (#7031) üzenetére


Macsek1988
tag

Köszi a válaszokat.

Végül is az ár miatt hoztam fel a 830-at mellé és hogy "frissebb" megjelenés. N8 után kellene a 1020 kamerája, csak a támogatás megvonásától félek. Bár a Microsoft azt ígéri, hogy a 1020 is megkapja a win10-et, de kérdés, hogy mennyire fog jól működni vele és, hogy mennyi mindent vesznek ki belőle, ha már most is vannak dolgok, amiket nem kap meg.

ddudas

Nem szeretem a nagy kijelzőt, így azok ezért se játszanak. A kijelző fajtája mindegy, bár IPS-nek jobban örülnék, de csak azért mert az amoled durván beég. N8-am is nagyon durván be van. Mondjuk nem átlagosan használom a készülékeket, van hogy reggeltől estig navigálok velük motoron és gyakorlatilag 1 nap alatt beégnek. :) IPS ilyen szempontból jó lenne, viszont a 830nak meg nem elég jó a fényképező része. :) 1020 megfelelne minden szempontból ha továbbra is lesz hozzá támogatás. A kijelző beégést meg elfogadom... Igazából csak a navi, fénykép és telefon üzemmód a fontos. :) Nem játszok. :)

(#7036) Zsoltika11 válasza Macsek1988 (#7035) üzenetére


Zsoltika11
tag

Nincs mit :) Támogatás még a kamerás fícsöröket leszámítva ebben az évben biztosan marad, én még várom a Denimet ami még nem érkezett meg rá, aztán valamikor év vége felé jön a Win10. Ami szerintem teljes körűen fog működni rajta. Nem egy olyan újdonság lesz amihez kell-e jó hardver vagy nem, hanem egy új, komplett oprendszer, ami elvileg optimalizálva lesz hogy az összes Win8-as készüléken fusson. Én bízom benne hogy sikerül jól összerakni és optimalizálni, és nem lesz különösebb gond vele úgy, mint amikor a 8.1 érkezett.

Az IPS is teljesen jó kijelzőtechnológia, szép is, viszont én már hozzászoktam az AMOLED élénkségéhez, fényerejéhez és feketéjéhez. Ha minden szempontból megfelel, akkor már nem kérdéses a döntésed :)

(#7037) Macsek1988 válasza Zsoltika11 (#7036) üzenetére


Macsek1988
tag

Csak találni kéne egy olyan boltot, ahol gyári garanciát adnak. Kár, hogy már bő fél éve nem gyártják a készüléket :(

(#7038) Tomy Yayo válasza Francia91 (#7034) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Üdv, remélem hamarosan sorainkban üdvözölhetünk (amik után érdeklődsz, szerintem tökéletesen megfelel neked N8 után a 1020). Részletesen:

- hétköznapi használatra teljesen jó, Fotózásban mai napig nincsen párja minőségben), böngészés Skype-olás problémamentes, nekem volt már állásinterjúm is a telón. 40 perc videotelefonálás után tojást lehetett volna rajta sütni, de tökéletes volt végig, nagyon jó az előlapi kamera is ilyen célra, nem csak a hátlapi hasít. Chatre inkább vibert használok, de van már szinte minden (FB messenger-bár ezt szidják, BBM teljesen jó, whatsapp és társaik). Működése gyors, a 2GB RAM még ma is nagyon elég mindenre, proci is jó, csak egy kicsit melegedős. De ha nem játszol, vagy használod erőigényesebb dologra hosszasan, akkor nem számottevő. Kamera sok használatnál melegszik, de ez normális.

- üzemidővel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólásomat. Nagyon részletesen leírom a tapasztalataimat ezen a téren. Okostelefonos közegben szerintem elfogadhatóan teljesít. Ha hosszú fotózásra készül az ember érdemes beszerezni egy Camera Gripet vagy power bankot, mert a kamera azért bele tud harapni a fogyasztásba rendesen

- GPS-ről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, én ezt használom kocsiban, sétához, tömegközlekedést is nagyszerűen tervez, szóval mindenhez. Pillanatok alatt talál pozit, és tartja is. Viszont ha kijelzőhasználat is társul mellé, akkor eszi az akksit, így pl. kocsiban csak elindítom, aztán lezárom a kijelzőt, és csak hang alapján követem (amúgy se szoktam nézni a GPS-ek képét, inkább az útra figyelek). Így viszont alig használ energiát, 1-2 órás úton se több pár százaléknál

- összeszerelési minőségben nem fogsz csalódni N8 után sem. Nem fém, de nagyon masszív ez a polikarbonát (ha jól tudom) ház is. Az én darabom 1,5 éves, és mintha új lenne. Semmi használatból eredő nyom nincs rajta. Csak két dologra figyelek: zsebbe nem rakok mellé semmit, és van a kijelzőn fólia. Ennyi. Ezen kívül nem kímélem. Ja, meg nem dobálom, mert a kamerában vannak azért mozgó alkatrészek, szóval az ágyra se dobom le, mint más telókat, nehogy az optikai stabilizátor elbarmolódjon.

- Opera azt hiszem már van, de a gyári IE is tud már tömörített böngészét, kb. el is éri az Opera szintjét, ha emiatt kell

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#7039) Francia91 válasza Tomy Yayo (#7038) üzenetére


Francia91
veterán

Koszontem a valaszt! :R

Opera nem a tomoritett bongeszes miatt erdekel. Sosem probaltam azt a funkciojat. Az N82 ota Opera Mobile-t hasznalok, a laptopomon is az van, marha jo a szinkronizalasi lehetoseg, ezert kell az Opera. Meg megszokasbol is, gepen es telefonon 6 eve azt hasznalom. GPS-nel a kepernyoido nem erdekes, a motoromon (MZ ETZ 251) van szivargyujtos toltocsatlakozo, az N8 is onnan kapja a kraftot navigalas kozben :)

Esetleg az Angliabol behozott 64 GB-os valtozatokkal van tapasztalat? Lehet oket magyarositani, ha veletlen egy olyat szereznek be?
Bar valoszinubb, hogy itthonrol fogok venni, az alap 32 GB-osat, de ki tudja...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7040) Tomy Yayo válasza Francia91 (#7039) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Opera Mini - van már, de Beta. Ki kell próbálni, hogy működik-e minden ahogy akarod, én nem használom, tesztelni se tudom, hogy működik-e pl. a szinkronizálás, mert nekem nincs mit :) Ismerősi körben nézz körül nincs-e valakinek

Szivargyújtóról töltve is érhet meglepetés, mert ha nem elég erős a töltő, akkor bedugva is merülhet bekapcsolt kijelzővel, mert egyes esetekben gyorsabban merül, mint amennyit adott idő vissza tudna tölteni. De ez töltő függvénye. 2A-s kell talán, de ehhez nem értek.

Ha újat veszel az a lényeg, hogy gyári garisat vegyél (külföldről meg végképp). GSM bolti garisokat ne is nézegess, bármilyen csábító az ár, mert kérdéses a szervíz :) Viszont mivel már nem gyártják nem biztos, hogy könnyű lesz ilyet találni. Lehet, hogy Angliából gyári garissal jobban jársz. Tapasztalatom nincs, de gondolom a gyári garit itthon is tudod érvényesíteni, ha van számla/garipapír. Nokia Care-ben érdeklődj előtte, hogy működik ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#7041) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudna valaki mondani,hogy a 1020-as megkapja-e a Denim frissitést?Néztem listan,de sehol nem találtam.Ja es mekkora kulombseg van arban a 32 es 64 GB-os kozott?Koszi.Udv

(#7042) spilbi válasza csokito100 (#7041) üzenetére


spilbi
tag

Minden rendszerfrissítést megkap.

(#7043) inthro válasza csokito100 (#7041) üzenetére


inthro
aktív tag

Itthon nem forgalmaztak, ha jól tudom 64gb-osat, de árban némi többletköltséggel jár az extra tárhely. E-bay-en ez 50-70€ plusz.

◕‿◕

(#7044) Radeon_5 válasza Tomy Yayo (#7038) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Egyetertek, a GPS hardver baromi jo benne. Meg persze a HERE appok is hozza.
Az akksit pedig a kijelzo nagyon eszi, ja.

Son of a Bit

(#7045) SOAD19 válasza Radeon_5 (#7044) üzenetére


SOAD19
addikt

Az utolsó mondatoddal nem értek teljesen egyet. Korábban leteszteltem 2 órán keresztül a kijelzőfogyasztást. Azt az eredményt kaptam, hogy folyamatos bekapcsolt kijelző mellett kb. 12 órát bír ki az aksi. Az ie, böngészés viszont elég rendesen eszi, szerintem max 4-5 óra (inkább 4) böngészést bír. Hátha az új böngésző a w10-zel kevesebbet eszik majd. Jelenleg nálam kb. 2 napot bír ki, ha minimálisan használom. Ha napi 1-2 órát netezek is, akkor 1-1,5 napot mondanék.
Még valami. A gps elég erős, nálam a panelben is, minden gond nélkül és gyorsan lokalizál. Egyik ismerős S5-se nem tudta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#7046) hito válasza SOAD19 (#7045) üzenetére


hito
nagyúr

12óra kijelzőidő? :Y De szép is lenne :D Szerintem valamit elnéztél ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7047) SOAD19 válasza hito (#7046) üzenetére


SOAD19
addikt

2 órán át csináltam azt, hogy pár percenként hozzáértem a kijelzőhöz, hogy ne zárja le, hogy folyamatosan világítson a kijelző. Eközben egy app-ot se indítottam el. 2 óra alatt 17%-kal csökkent az aksi, ha jól rémlik. A konklúzió az, hogy maga a kijelző nem zabálja az aksit, hanem egyes alkalmazások, a soc miatt nem olyan acélos az üzemidő.

(#7048) hito válasza SOAD19 (#7047) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs jelenleg telefon a Földön, ami 12óra kijelzőidőt bírna.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7049) SOAD19 válasza hito (#7048) üzenetére


SOAD19
addikt

Biztos igazad van, nem fogom 12 órán át végigcsinálni, elég volt 2 óra is belőle. A 2 órai teszt eredményéből számoltam ki a 12 órát. Azért, ha folyamatos netezéssel kibír 4-5 órát, akkor lehet ki bír ténylegesen 12 órát, ha közben nem csinálsz semmit a telefonon. Tudom, nem túl életszerű. :DDD

(#7050) Zsoltika11 válasza Radeon_5 (#7044) üzenetére


Zsoltika11
tag

Az AMOLED köztudottan energiatakarékos. A fekete "megjelenítéséhez" például egyszerűen kikapcsolja a pixeleket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.