Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Goodbye DSLR, hello Nokia Lumia 1020 :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3302) Blyan válasza Wa2x_ (#3301) üzenetére


Blyan
félisten

Kicsit komolytalan ez azért... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3303) Vikthor válasza Wa2x_ (#3301) üzenetére


Vikthor
nagyúr

funny, de nagyon nem igaz azért ez... :) még egy D3000-es is leveri a 1020-at de még a 808-at is. Tény, hogy mobilok közt ez a 2 legjobb kamerás mobil.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3304) Wa2x_ válasza Blyan (#3302) üzenetére


Wa2x_
veterán

Melyik reklámuk volt komoly? Főleg ahogy a ponty fotóztatja magát a ~500mm-es Canonnal 2 méterről, az a nem mindegy. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3305) Blyan válasza Wa2x_ (#3304) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, az is vicces volt, belehesszelt a nagylátószögbe 1500 mm-ert alig meghaladó távolságból.
A végéredményt azért osztottam volna. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3306) oneal1


oneal1
senior tag

én fotózással foglalkozom, azért ez nagyon erős túlzás:D:D

igazából nem is hasonlítható össze, még hasonló eredménnyel sem. pláne nem olyan lencsékkel amik a videón szerepelnek:D

De mit sem von le az értékéből, hogy a mobilok közt és sok kompakt gép közt a legjobb megoldás:)

(#3307) Joe215


Joe215
aktív tag

Sziasztok!

Pénteken lettem egy ilyen készülék boldog tulajdonosa.
Nem sokat tudtam még nyomkodni, de akadt egy gondom.
Win7 64 bit
Telepítettem a Windows Phone programot. majd USB -vel csatlakoztatom telefont a géphez.
Telepítené a drivert és nem megy.
Hiba üzenettel fejezi be.
Találkozott már valaki evvel a problémával?

A gép ettől függetlenül látja a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#3308) btudos válasza Joe215 (#3307) üzenetére


btudos
veterán

Ha látja a telefont, akkor ne foglalkozz vele.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3309) Z-o-t-y válasza hito (#3296) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Már megválaszolták előttem de igen :) (kb 35 képet csináltam itt, DNG ben, és ez 1 GB lett :)

http://instagram.com/_doublez_

(#3310) Osiris


Osiris
őstag

Tud valaki segíteni, hogy milyen beállításokkal lehetne azt elérnem, hogy az 1:1-re "nagyított" képeimen ne legyen zajosodás? Októberben a szikrázó napsütésben még nem volt ilyen gondom, de mostanában nem tudom eldönteni, hogy a téli fényviszonyok okozzák, vagy mi az oka, de meg sem tudom közelíteni azt a minőséget amit nyáron automata beállításokkal produkált a telefon.

Itt van példának egy októberi jó fényviszonyoknál készült 1:1 kivágás:

...ez megy egy januári:

Mostanában csupa ilyen maszatos képet kreálok, black frissítéssel is. Kérnék a hozzáértőktől néhány konkrét beállítást ezekre a kevésbé világos télies napokra. :R

(#3311) Wa2x_ válasza Osiris (#3310) üzenetére


Wa2x_
veterán

ISO 100 és expo korrekció.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3312) Blyan válasza Osiris (#3310) üzenetére


Blyan
félisten

Ehhez látni kéne a két képet exif infókkal karöltve.
És még ekkor is lehet csak széttárhatom a kezem. És csóválhatom a fejem, hogy fos.... :(

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3313) #18001664 válasza Wa2x_ (#3311) üzenetére


#18001664
törölt tag

Érdekes én szintén ISO100-400 közt lövöldözök, de inkább az expo helyett a záridőt állítgatom :D

(#3314) Wa2x_ válasza #18001664 (#3313) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nappal jól lövi be a záridőt, éjszaka már kevésbé, bár nemtom Blackkel javult-e.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3315) Osiris válasza Wa2x_ (#3311) üzenetére


Osiris
őstag

Köszi!

@Blyan:
Exif info 1.
Exif info 2.

[ Szerkesztve ]

(#3316) Wa2x_ válasza Osiris (#3315) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egyértelműen látszik, hogy az ISO a tettes. Nagyon zajos a 1020 képe ISO 100 felett már, elvileg a Black és DNG javított valamit rajta.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3317) Blyan válasza Osiris (#3315) üzenetére


Blyan
félisten

Az első kép 5MP-es PV kép, és 100-as ISO-val készült, nagyon rövid záridó (tehát igencsak jó viszonyok mellet), a második meg 33MP-es, 400-as ISO-val. beltérben jóval rosszabb fényviszonyok mellett. Jó hogy sokkal zajosabb, főleg ekkora méretben.

Elég nehéz így megítélni a két képet egymáshoz viszonyítva.

De az tény, hogy 5MP-en sem kellene feltétlenül ennyire zajosnak lennie, de annyira nem gáz, és ahogy wa2x mondta egy kis expo korrekcióval javítható is. [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3318) oneal1


oneal1
senior tag

ti tudtátok frissíteni a facebook-ot?
a gyári appra gondolok, elvileg tegnap érkezett hozzá valami de nem akarja az igazságot:D

[ Szerkesztve ]

(#3319) Воланд válasza oneal1 (#3318) üzenetére


Воланд
titán

a beta frissult

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3320) oneal1 válasza Воланд (#3319) üzenetére


oneal1
senior tag

akkor ez nem az ami az áruházban van?

mert ha facebook beta-ra keresk rá nem ad ki semmit.

(#3321) Воланд válasza oneal1 (#3320) üzenetére


Воланд
titán

keresovel nem lehet megtalalni, csak direkt linkkel. szoval a "vegeleges" verzio nem frissult.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3322) oneal1 válasza Воланд (#3321) üzenetére


oneal1
senior tag

ok köszi!

épp most találtam egy linket ahol a kód olvasóval le lehetett szedni

(#3323) biggamer


biggamer
veterán

AROUND THE WORLD IN 80 LUMIAS: HUNGARY

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3324) biggamer


biggamer
veterán

Nokia 1020 Lumia 32GB White 2 év gyári garancia

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3325) BobTail válasza biggamer (#3323) üzenetére


BobTail
őstag

Bizony, a Nokia mellett népszerűsítem kicsiny kis országunkat, ahol és ahogy csak tudom :K

(#3326) biggamer válasza BobTail (#3325) üzenetére


biggamer
veterán

:R :C :)) :C :)) :C :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3327) nikilauda válasza BobTail (#3325) üzenetére


nikilauda
senior tag

Szuper, gratulálok!

(#3328) Ricardo válasza BobTail (#3325) üzenetére


Ricardo
félisten

Szép képek :K

(#3329) hito válasza biggamer (#3323) üzenetére


hito
nagyúr

Szokásos színvonal :K

És végre valami, ami nálunk előbb megjelenik, mint nyugaton: még ha azok "csak" BobTail képei is :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3330) Joe215


Joe215
aktív tag

Lenne egy kérdésem, van ezen a telefonon "soft vagy hard reset"?
Miként lehet egyszerűen törölni az összes névjegyet a kapcsolatokból, nem egyesével.

(#3331) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Ti mit használtok PDF olvasásra, és mondjuk az Adobe-s nél, egyáltalán hova másoljam hogy lássa?

http://instagram.com/_doublez_

(#3332) Silenzio válasza biggamer (#3202) üzenetére


Silenzio
addikt

Egy külföldi tesztben azt olvastam, hogy az iPhone-hoz hasonlóan ha a Pro Camera Appban nyomvatartod az ujjad a kijelzőn, oda zárja a fókuszt és a fehéregyensúlyt is. Igaz ez videóra is? Mert kb csak ezen múlik hogy ez lesz-e megvéve, vagy iPhone.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#3333) BobTail válasza Silenzio (#3332) üzenetére


BobTail
őstag

Nem kell hosszan nyomni, csak a keresőbe bökni, de igaz, akkor a fókusz mellett beállítja a WB-t és az expozíciókorrekciót - viszont videózás közben nem működik ez a megoldás, csak előtte!

(#3334) #18001664 válasza BobTail (#3333) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ő arra gondolt, hogy az iPhoneban ha hosszan nyomod a kamera appban a kijelzőn egy adott részt, oda zárolod a fókuszt. Lényegében egy pontra zárolod a fókuszt.
Nokiánál ez "csak" részben működik tudtommal...ugyanis ha előtte beállítod a fókuszt, utána változik attól függően, hogy sötétebb vagy fényesebb részt vesz a kamera. Tehát nem lehet zárolni a fókuszt.

Tudtommal van olyan app a marketben, amelyik képes az AF ki és bekapcsolására, kiválasztható, hogy mely területre essen a folyamatosan a fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#3335) #76385920 válasza BobTail (#3325) üzenetére


#76385920
törölt tag

Használsz valamilyen állványt?

(#3336) Silenzio válasza #18001664 (#3334) üzenetére


Silenzio
addikt

Fehéregyensúly ill. fénymérés, nem a fókusz. Úgyhogy ez nekem nagyon kéne. Egy profi kamera appnak ez alapvető lenne, ahogy a felvétel közbeni fókuszállítás is.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#3337) BobTail válasza #18001664 (#3334) üzenetére


BobTail
őstag

Ha bökés nélkül indítod el a videózást, akkor működik az automatikus fókusz (és persze a wb és expo), viszont felvétel közben nem lehet manuálisan megadni, hogy hova fókuszáljon. Ha videózás előtt böksz valahova, akkor viszont azt a fókuszt fogja használni végig a felvétel közben (és ahhoz a ponthoz méri a wb-t és expot). Ezen jó lenne, ha változtathatnának - felvétel közbeni bökős módszer mondjuk jól jönne :)

(#3335) Famalac, néha igen, van gripem, mini- és nagy tripodom is.

[ Szerkesztve ]

(#3338) #18001664 válasza Silenzio (#3336) üzenetére


#18001664
törölt tag

A fókusz állításával a te általad említett értékek is módosulnak, legalábbis a mobil kamerákban...dSLR gépekben már máshogy van.

(#3339) hito válasza BobTail (#3337) üzenetére


hito
nagyúr

"Ezen jó lenne, ha változtathatnának"

És fognak? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3340) #18001664 válasza BobTail (#3337) üzenetére


#18001664
törölt tag

Igen ez így van, de most próbáltam ki és ez nem 100-osan működik a leírtak alapján. Hiába adom meg neki előtte a fókuszt, a felvétel elindítása után mégis állítja az expo-t és WB-t is...Ugyanez van akkor is, ha előtte nem adom meg neki a fókuszpontot. Szerintem egyébként ez így működik helyesen, hisz a dSLR is ezt csinálja.
Nem tudom elképzelni milyen helyzetekben jó az, ha teljesen fixek az értékek videózás közben.

(#3341) BobTail válasza #18001664 (#3340) üzenetére


BobTail
őstag

Lehet - sőt biztos, hogy nem voltam egyértelmű :DDD Szóval, ha felvétel előtt valahova beleböksz a keresőbe, akkor az éppen ott lévő ponthoz beméri mindhárom értéket, de ha arrébb viszed, akkor a fókusz kivételével a másik kettőt változtatja, de ahhoz mérten, amit abban a pontban lát :U

(#3339) hito, pm

(#3342) #18001664 válasza BobTail (#3341) üzenetére


#18001664
törölt tag

Valóban, így érthető amit mondani akartál :D
Ma nem vagyok épp 100%-os formában...fotózni akartam a Pentax-al és nem értettem miért sötét a kereső, hiába állítottam bármit is!
/ objektívvédő sapka / Nemröhög!!!! :D

(#3343) #18001664


#18001664
törölt tag

Nincs valakinek egy sárga, gyári wireless charge hátlapja?

(#3344) Silenzio válasza #18001664 (#3340) üzenetére


Silenzio
addikt

Arra ahol mesterséges fényelés van kameramozgással: filmkészítésnél. Az Oldboy rendezője is pl iPhone-nal forgatott filmet 2 éve, épp ezért. Kéne már neki a konkurencia. Engem spec a fotózás nem érdekel annyira, szóval ez bukó. :-(

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#3345) bayarena


bayarena
aktív tag

Nem tudjátok, hol lehet megnézni, megvenni sárgában?
T-nél sajna csak feketében van, az xxl-nél sincs sárgában...
Aztán lehet élőben nem tetszik, de megnézném:D

(#3346) spilbi


spilbi
tag

üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy használ valaki más fülest hozzá mint a gyári? Egyszerűen nem tudok kibékülni vele, és gondolkoztam, hogy veszek hozzá másikat (ésszerű áron). Próbáltam az előző SonyEriccsson telefonom fülesét hozzá, de borzalmas minőségben jött belőle a zene. Szóval gondolom akármilyent nem lehet hozzá venni. Valakinek valami tanács, hogy hol/milyet érdemes nézni?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3347) BobTail válasza spilbi (#3346) üzenetére


BobTail
őstag

Equalizerrel sem sikerült jobb hangzásra bírni?

(#3343) YamatoVTEC, épp bent vagyok az irodában, és van akinek van ilyen coverje! Mit szeretnél tudni róla?

(#3348) mobilefan válasza spilbi (#3346) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Nekem a 925-tel tökéletesen szól a Samu S3 gyári fülese :B

-

(#3349) spilbi válasza BobTail (#3347) üzenetére


spilbi
tag

nem sikerült a sony-s fülest azzal se jobb hangzásra bírni. gondolom egyszerűen nem hozzá való valamilyen specifikáció miatt.
Amúgy a gyárival a minőség hibátlan, a kialakítástól őrülök meg: maga a füles formája, meg hogy ugyanolyan a két zsinór hosszúsága (nem lehet áttűrni a nyakad mögött).

(#3350) koboldozat válasza BobTail (#3347) üzenetére


koboldozat
senior tag

Van equalizer a lumiakon?

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.