Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) legiaap válasza sszemtelen (#3897) üzenetére


legiaap
nagyúr

Miben a legalja?
Az 5-ös kameráját kapta meg ami sosem volt szar. Nagyon nincs szégyenkezni valója.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3902) sszemtelen válasza legiaap (#3901) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ár/érték arány. Kopogós, csilli-villi ujjlenyomat gyűjtő hátlap. Ezekben pl.

(#3903) Kasya válasza mobilefan (#3900) üzenetére


Kasya
nagyúr

Van olyan eros...szvsz ugyanaz.

Iphone 5 szeria azert eleg jo kepeket lo. Orulnek ha a felsokategoriaban annal rosszab egyik telefonban se lenne :)

(#3904) ArsenalF válasza Kasya (#3903) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Ezzel én is egyetértek, szerintem is minőségi a kamerája ha nem is olyan mint mondjuk a 1020-nak.

(#3905) natë


natë
nagyúr

Butát kérdezek, hogyan tudom a telefonról át/letölteni a nagyfelbontású fotókat? Csak az 5 mpx-eseket találom... :B

(#3906) Trevize1987 válasza natë (#3905) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A Nokia Camera alkalmazás csinál (ha beállítod) 5+34 MP-eles képeket (a nagy lehet jpeg vagy raw). A gyári alkalmazás nem csinál, csak 5 MP-t. Ha most számítógépre való letöltésről beszélünk, akkor ha a Nokia Camerával csináltad ott kell lenniük, ugyanazon fájlnévvel, csak highres a vége vagy ilyesmi.

(#3907) natë válasza Trevize1987 (#3906) üzenetére


natë
nagyúr

A fényképek között, az albumban?

(#3908) Kasya válasza natë (#3907) üzenetére


Kasya
nagyúr

A telefonon a Kepek galeriaban csak az 5mpx kepek jelennek meg. Ha van 30+mpx verzo is belole, alul megfog jelenni a kepen a menupont, hogy Nokia Cameraval keszitve (kattints ra es megnyitja a Nokia Camera a nagy felbontasut).
Viszont a mobilon nem lathatod alapbol a nagyfelbontasu kepeket...de van ra program Store-ba. Ezzel a programmal emailben is eltudod pl. kuldeni a teljes kepet.

Gepre racsatlakoztatva pedig konnyen lathatod a kepeknel. Ott lesz a kis- es nagyfelbontasu is egymas mellett a Camera Roll mappaba.

szerk: alapbol abbol indulok ki, hogy csak a Nokia Camera az egyetlen program, amivel az ember fotoz es bevan allitva az 5mpx+DNG, vagy 5mpx+30+mpx verzio.

[ Szerkesztve ]

(#3909) natë


natë
nagyúr

A 8.1-ben hol található a háttérben futó alkalmazások listája? :F

(#3910) BobTail válasza natë (#3909) üzenetére


BobTail
őstag

Beállítások - takarékos üzemmód - (swipe) akkumulátorhasználat - és itt tudod kapcsolgatni egyesével, hogy mi futhat mi nem futhat a háttérben.

(#3911) natë válasza BobTail (#3910) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#3912) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne. Az első, hogy van e olyan óra a Clock Hub on kívül ami állandóan működik a kijelzőn? Sajnos ez az app csak 1 napig működött nálam. A másik pedig, hogy olvastam itt a fórumba, hogy a Nokia Software Recovery Tool-al vissza lehet rakni a W.8 at ha akarom. Tegnap kipróbáltam és nekem azt ajánlja fel ami a telefonon van vagyis w.8.1 et. Nem akarom visszatenni a W.8 at csak szeretném tudni, hogy hogy kell. Van e ilyen leírás valahol? :F
Köszi a választ.

(#3913) Воланд válasza kakuk100 (#3912) üzenetére


Воланд
titán

clock hub: nincs

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3914) natë


natë
nagyúr

A 8.1 nagyon jó, azonban iszonyú gyorsan lemerül (pár óra alatt) a 1020, mióta frissítettem.

(#3915) BobTail válasza natë (#3914) üzenetére


BobTail
őstag

A 1020 amúgy sem egy akksinajnok, de miután kilőttem a nem használatos appokat a háttérből és beállt az üzemidő kijelzése, 1 -1,5 napokat bír.

(#3916) natë válasza BobTail (#3915) üzenetére


natë
nagyúr

Ha annyit bírna, mint 520-on, tökéletesen elégedett lennék.

(#3917) kakuk100 válasza Воланд (#3913) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm szépen!

(#3918) natë válasza n_gabesz (#3881) üzenetére


natë
nagyúr

(#3919) natë válasza Quasi_modo (#3885) üzenetére


natë
nagyúr

Ennél látsz hasonló anomáliát? Csak mert mióta a kolléga postját olvastam, minden fotóban felfedezem a "blurt"....

[ Szerkesztve ]

(#3920) natë válasza natë (#3919) üzenetére


natë
nagyúr

A jobb szél biztosan mosódik.... :(((

Itt nem látszik.

Itt már igen.....

(#3921) n_gabesz válasza natë (#3920) üzenetére


n_gabesz
újonc

Szerintem hasonló a problémád mint az enyém, de a tiédnél kisebb a torzítás.

(#3922) natë válasza n_gabesz (#3921) üzenetére


natë
nagyúr

Az angol nyelvű cikkben azt írják nem hiba.

Te bevitted már szervízbe?

(#3923) n_gabesz válasza natë (#3922) üzenetére


n_gabesz
újonc

Nekem leállítva (állványon) is életlen a kép nem csak kézben használva a telefont. A kis ventilátor hang megvan, és a kép közepe valóban éles, de ez csak azt mutatja, hogy a stabilizátor jól tudja kompenzálni az amúgy hibás optikát is. Szervizben még nem voltam vele, de ami késik nem múlik.

(#3924) n_gabesz válasza natë (#3922) üzenetére


n_gabesz
újonc

Azt elfelejtettem írni a külföldi fórumra reagálva, hogy nekem WP8-on és WP8.1-en is hozza stabilan a gyenge képeket.

(#3925) natë válasza n_gabesz (#3923) üzenetére


natë
nagyúr

Ez a probléma és a drasztikus merülés (1 óra alatt majd 20%, böngészéssel) eléggé elkeserítő...(8.1)

(#3926) Quasi_modo válasza natë (#3919) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Itt is gyanús a jobb szél, de itt nagyon bejátszik a jobbról beszűrődő fény. Olyan képen kellene megnézni, ahol egyenletesek a fényviszonyok.

valami

(#3927) natë válasza Quasi_modo (#3926) üzenetére


natë
nagyúr

Kutakodtam a témában, illetve konzultáltam pár "öreg rókával", nem hw-es hibának tűnik a dolog, egyszerűen ha több fényt kap a kamera egy adott ponton, pl. becsillan a nap, akkor történik az eset (szerintem, szerintünk). Ha hw-es probléma lenne, valószínűleg jelentkezne makrónál, és esti fotóknál is.
Emellett és kutyafuttában, kézből, automatán fotózom. Ez is ok lehet.

(#3928) Quasi_modo válasza natë (#3927) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az automatában való fotózás nem lehet ok szerintem.
Én ezért hibáért kicseréltettem az N82 kameramodulját, és utána bizony jó lett.

valami

(#3929) natë válasza Quasi_modo (#3928) üzenetére


natë
nagyúr

Hát ha nagyon tré fotók születnek, max. én is elviszem. Ismerve a telekomot, két hétig nem lesz Lumiám... :W

(#3930) Quasi_modo válasza natë (#3929) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem 4 hét kellett a modulcseréhez...

valami

(#3931) natë válasza Quasi_modo (#3930) üzenetére


natë
nagyúr

Mondj még pár ilyen megnyugtató dolgot. :(

(#3932) Quasi_modo válasza natë (#3931) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valeriána...

valami

(#3933) Sofian válasza Quasi_modo (#3932) üzenetére


Sofian
őstag

Ide Xanax kell... :P

[ Szerkesztve ]

(#3934) btudos válasza natë (#3929) üzenetére


btudos
veterán

Nem a Telekom, hanem a Jabil a bűnös a javítási idő miatt, bár ez a lényegen nem változtat sajnos.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3935) natë válasza btudos (#3934) üzenetére


natë
nagyúr

Régen, amikor még a Nokiánál melóztam vezetőként, ez gyorsabban ment... ;]

8.1-re hol találok Telekomos mobilnet beállítást?

[ Szerkesztve ]

(#3936) btudos válasza natë (#3935) üzenetére


btudos
veterán

Ugyanott, ahol 8.0-ra. ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3937) koboldozat válasza btudos (#3934) üzenetére


koboldozat
senior tag

Mióta a Jabil a bűnös a Nokia javításért??

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#3938) Воланд válasza koboldozat (#3937) üzenetére


Воланд
titán

amiota a nokia telefonokat magyarorszagon a jabil szervizeli.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3939) btudos válasza koboldozat (#3937) üzenetére


btudos
veterán

Amióta a Jabil a hivatalos szervizpartner. Oda kerül az összes helyszínen (Nokia Care-ben) nem javítható Lumia készülék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3940) koboldozat válasza btudos (#3939) üzenetére


koboldozat
senior tag

Oké köszi az infót le voltam maradva :D

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#3941) natë


natë
nagyúr

Szóval, szerintetek szervíz? :O

[link]
[link]

[link]

[link]

(#3942) spilbi válasza natë (#3941) üzenetére


spilbi
tag

Nem áll hülyén az a "védőüveg" a kameramodulon? Egyszer olvastam ilyet valahol, hogy valakinek érezhetően, láthatóan nem rendesen volt a helyén, kicsit ferdén volt berakva. Akkor vette észre mikor először ért oda az ujjával, mikor tartotta a telefont. Nem tudom ez egyáltalán okozhat-e ilyet.

(#3943) natë válasza spilbi (#3942) üzenetére


natë
nagyúr

Meg sem lehet mozdítani.

(#3944) n_gabesz válasza natë (#3941) üzenetére


n_gabesz
újonc

A tiéd sokkal kevésbé rossz, mint az enyém. Ezzel együtt azt mondom, hogy nézd meg a képeket, amiket az emberek lőnek a készülékkel. Ott a peremek sem életlenek (ennyire).

(#3945) spilbi válasza natë (#3943) üzenetére


spilbi
tag

nem azt mondtam hogy állj neki a helyére rakni :)
hanem hogy teljesen vízszintbe áll, nem érzed hogy egyik részén esetleg kitüremkedne...?

(#3946) natë válasza spilbi (#3945) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, totál vízszintes.

Örülnék, ha a 8.1 sz@ra lenne..... :(((

(#3944) n_gabesz : ...vagy levágják és szerkesztik

[ Szerkesztve ]

(#3947) Trevize1987 válasza natë (#3941) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Hát nem tudom. Ilyen szintű elmosódás nálam is van néha. Amióta itt elkezdték mondani, azóta nézegetem én is. De igazság szerint nem tudom eldönteni, hol hibás a kép és hol szoftveresen fókuszált rá másra egy középfókuszos képnél.

(#3948) natë válasza Trevize1987 (#3947) üzenetére


natë
nagyúr

A végén kiderül, hogy mindenkinél ilyen. :U

A második fotó 4:3.

[ Szerkesztve ]

(#3949) Trevize1987 válasza natë (#3948) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Amúgy azt nézted már h 4:3-nál is megvan ez a szélen?

(#3950) BobTail


BobTail
őstag

Ha az optikai képstabilizátor nagyon dolgozik (vagy a szél nagyon fújja), akkor random elmosódott részei vannak a képnek, de ha van minden nyugis, és a fényviszonyok is ideálisak, akkor ilyen szinten nem szabadna homálynak lennie, mint neked a jobb felső sarokban. Nálam is lágyabb a széleken, de nem ekkora felületen, és nem ennyire... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.