Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) borand válasza Kkromer (#1371) üzenetére


borand
aktív tag

Azért elég árnyaltan fogalmaztl, mert PRO-ként hozták fel:
Battery life about on par with the best in class (still, we expected better from the numbers).
Szóval többet vártak, de nagyon jó az üzemideje.

Exynos meg Snap témához, aki abba belehal, hogy 0,05 mp-vel lassab a valóságban a Samsung saját lapkája.. az menjen orvoshoz.

(#1402) Gubu0101 válasza a8l (#1399) üzenetére


Gubu0101
veterán

Elsőnek azt mondták,hogy még nem elérhető(ma délelőtt) erre mondta a hölgy,hogy akkor amint elérhető vissza hív. Du írtam facen Telenornak,hogy mikor is lesz vagy 7.-ig még lesz vagy nem,fél óra beszélgetés után írta az ottani nőci,hogy beszélt a kollégákal és mostantól elérhető.Ez volt Du 3 kor.Most várjuk,hogy ismét visszahívjanak majd.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1403) zsoleer


zsoleer
senior tag

Megfogdostam ma az s10-es és a pluszt. Hát... Nem jött át.Szép,jó ez a kijelző.De az s9-et tuti nem cserélnem s10-re.E szériát akartam megnézni,de az nem volt kint.

(#1404) thamasz


thamasz
senior tag

Az egylyukúaknak is legyen valami... :C

(#1405) leslien


leslien
nagyúr

Samsung Galaxy S10 + vs IPhone Xs max speed test..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1406) guriga1234 válasza leslien (#1405) üzenetére


guriga1234
addikt

A sebesség csak egy jellemző a sok közül. Ma már a csúcskészülékek között használat közben nincs szignifikáns különbség a sebességre vonatkozóan. Ha azt nézed, hogy a nagy többség túlnyomó részt mire használja a telefonját (közösségi oldalak, zenehallgatás, esetleg filmnézés, telefonálás, stb), nos ezeket egy középkategóriás telefon is röhögve tudja. Ha valaki arra veri ki, hogy teszteken mennyi pontot kap valami, az nagy szegénységi bizonyítvány (szerintem). Kisiskolás korban még elmegy és jellemző is, na de később?

(#1407) bigrock válasza cicaslany86 (#1388) üzenetére


bigrock
addikt

Én azokra a tesztekre nem adok, egyedül az Origo-s tesztek hitelesek! :DDD

(#1408) leslien válasza guriga1234 (#1406) üzenetére


leslien
nagyúr

mi van veled?! :D
csak azt akartam mutatni h mennyit fejlődött h a verhetetlen Iphone alul maradt... pl egy régebbi [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1409) guriga1234 válasza leslien (#1408) üzenetére


guriga1234
addikt

Az alma már rég verhető és nem csak sebességben, hanem innovációban is. Egyébként nem korrekt dolog eltérő oprendszerrel működő készülékek összehasonlítása.

PS: az előző hozzászólásom ugyan neked ment válaszként, de valójában az összes sebességteszthuszárnak szólt.

[ Szerkesztve ]

(#1410) baladam86 válasza guriga1234 (#1409) üzenetére


baladam86
aktív tag

Nem kedvelem az apple eszközöket, de az vitathatlan, hogy az optimalizáció mind a gyártó, mind pedig az appok fejlesztői részéről nagyon rendben van, az más kérdés, hogy alig néhány eszközre kell optimalizálni, szemben az androidos vonallal.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1411) zzola válasza kelzsoca (#1391) üzenetére


zzola
félisten

:C
Akkor reméljük a március 8-i kézbesítést.

(#1412) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Ezekre a képekre gondoltam:
[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]

Nappali is van, de inkább az estinél feltűnő. A paletta több részéről vannak és némelyik tenyleg nagyon durvan homályos.

(#1413) utomi válasza cicaslany86 (#1412) üzenetére


utomi
senior tag

:C :DD :C Most komolyan, hagyjuk már. Eddig egyik tesztben sem láttam ilyet. MKBHD sem említett semmi ilyesmit. Szóval nem nem hiszem, hogy ez lenne a valóság.
Ezeket a képeket egyébként nem is találom a tesztben. Na ez a review is, az in-display fingerprint reader-t nem találta olyan kényelmesnek mint a hátlapit de azt nem írja miért. Okké. Nekem a Mate 20 Pro-s kétségtelenül frusztráló volt, ott inkább hagyatkoztam az arc alapú azonosításra. MKBHD csinált egy összehasonlítást a Mate 20 ro-val, nos egyértelműen jobb az ultrasonic-os Samsung féle olvasó de kíváncsi leszek mennyire fog a való életben működni.

[ Szerkesztve ]

(#1414) cicaslany86 válasza utomi (#1413) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Igen nekem is gyanús, csak nem értem.. Nem tudom elhinni, h egy gsmarena ilyen amatőr legyen, hogy nem nézi meg mit tölt fel. Nem egy 26.noname valaminek a tesztje.
(Ha 2 telo adatlapját megnyitod osszehasonlitasban es lenn a foto/video összehasonlításra mész, ott tudod megnezni. Ugyanazt a táblát fotózzák minden telefonnal, ezért szoktam nézni, mert ugyanaz a téma, könnyű egymáshoz mérni)

[ Szerkesztve ]

(#1415) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Akiknek nem felelt meg az origo-s teszt....Friss, ropogós teszt. 1 órája került ki.
Nekem a kedvenc oldalam. Elég kimerítő, úgy gondolom.
( itt is kritika éri a kamerát, ami kvázi nem jobb, mint az S9+ , ill. enyhe csalódás az akkumulátor. A hangszórót dícséri.)
. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1416) SZULTA válasza Kkromer (#1415) üzenetére


SZULTA
tag

Dxomark
S9+ rear 99 selfie 81
S10+ rear 109 selfie 96

(#1417) Kkromer válasza SZULTA (#1416) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Dxomark? Hagyjuk ... :(

(#1418) Dare2Live válasza cicaslany86 (#1412) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez optikai hiba. Kérdés, hogy pont tesztelt darab hibás vagy sok darabot érint. Ne adj isten (nem kizárt) összes vagy nagyon sok ilyen.

Vannak ilyen estek ld pl mate 20 pro zödülést.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1419) nozs23 válasza Kkromer (#1415) üzenetére


nozs23
addikt

Te most önigazolást keresel, hogy jó az S9+, jól érzem? Igen, jó. Jobb, mint az S10? Nem.

(#1420) guriga1234 válasza cicaslany86 (#1412) üzenetére


guriga1234
addikt

Az ugye nem kerülte el a figyelmedet, hogy nem azonos beállításokkal készültek a képek?

(#1421) Kkromer válasza nozs23 (#1419) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Max. igazolást. Tesztet olvasd el!

Biztos jobb, de nem 150 ezerrel....( S9+ MM: 188.000ft)

[ Szerkesztve ]

(#1422) guriga1234 válasza Kkromer (#1415) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerinted itt mindenki tud spanyolul?

(#1423) guriga1234 válasza Kkromer (#1421) üzenetére


guriga1234
addikt

Az már 1 éves telefon. Az új (megjelenési) ára nem ennyi volt. S8+ még olcsóbb. S7 meg még annál is. Teljesen értelmetlen az összehasonlítás.

Az S6 Edge+ 64 GB-os telefon megjelenési ára 298.000 Ft volt. Ez 3.5 éve volt, azóta a pénz értéke csak romlott. Így tessék hasonlítgatni!

[ Szerkesztve ]

(#1424) cicaslany86 válasza guriga1234 (#1420) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Nem, de ilyennek nem szabadna lennie semmilyen beallitas mellett sem. Viszont Dare2Live-nak igaza lehet az optikai hibával.

(#1425) guriga1234 válasza cicaslany86 (#1424) üzenetére


guriga1234
addikt

Az egyértelmű, de eltérő beállításokkal összehasonlítani eszközöket akkor is kókler, dilettáns megoldás.

(#1426) Kkromer válasza guriga1234 (#1422) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Chrome felajánl rögtön fordítást.

(#1427) guriga1234 válasza Kkromer (#1426) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha fizetnének érte, akkor sem használnék Chrome-ot. A kuglis fordítások meg felejtősek.

(#1428) cicaslany86 válasza guriga1234 (#1425) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Ha egyik kép ISO 250, a másik meg durva esetben pl. ISO 400, akkor a nüansznyi különbsébet betudom a beallitasoknak. Szerintem a hozott példán latszik, hogy nem erről van szó...

(#1429) guriga1234 válasza cicaslany86 (#1428) üzenetére


guriga1234
addikt

A hozott példán és a kóklerséget látom. Hiteltelen. Próbáld meg elsütni egy profi fotósnak, az majd felhomályosít.

[ Szerkesztve ]

(#1430) cicaslany86 válasza guriga1234 (#1429) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Mi a probléma? A gsmarena hiteltelen forrás számodra, vagy az a gond, hogy 2 fotót egymáshoz viszonyítok, ami nem 100%-ig azonos beallitasokkal készült? Elég kevés tesztfotó áll rendelkezésre, ahol az EXIF adatok is elérhetőek és van viszonyítási alap is korabbi modellel azonos pozibol, azonos beállítással készült kép formájában. 300ezres telefonról lévén szó, próbálok utanajarni ha valami aggasztó jelenséget látok, mielőtt megveszem, ennyi. Nem állítottam egy percig sem, hogy profi vagyok, csak hogy ez nem beállítás kérdése. Sok dolog ki tud derülni még ilyen összehasonlításokbol is.

[ Szerkesztve ]

(#1431) utomi válasza Kkromer (#1421) üzenetére


utomi
senior tag

De most ebből mit akarsz kihozni ? Hogy jó az S9+ ? Az. Nem ér annyival többet a S10+ ? Hát nem de ez még sosem volt úgy mert hát nem a mostani árhoz kell hasonlítani. Le kell cserélni az S9+ ? Nem sok értelme van de ha rá vagy izgulva az új cuccokra úgy is lefogod. Ha meg nem akkor nem.

(#1432) sfdrakex válasza cicaslany86 (#1430) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó, hogy próbálsz utána járni, de ugye azt te sem hiszed, hogy egy S10+ kamerája szarabb képet lő mint egy 15 éves butatelefon? Az általad linkelt képeknél valamit nagyon elcsesztek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1433) cicaslany86 válasza sfdrakex (#1432) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Alapesetben nem, azért is írtam előbb amit. Pixeleknél pl. volt anno olyan lencsehiba, ami miatt körben mosott a széleken. Egyik fórumtars pl. 2 telefont is visszaküldött. De az emlitett mate 20 pro kijelzohibaval is volt aki 3 telefont kuldott vissza. Tudom, hogy ha van vmi típushiba cserélik, javítják a telefont, csak azért ilyenekről jó tudni.

(#1434) kekedi


kekedi
senior tag

Mint ahogyan korábban is leírták. Várjuk meg az itteni tesztet. Ami legalább hiteles is. (Imádom a mobilaréna tesztet). Minden évben eljátszuk ezt, hogy rosszabb az új széria, drágább min az 1 éves elődje (persze hogy sokkal drágább, újdonság és valószínűleg jobb is).
- jó lesz? -Biztosan
-Megéri? - Számomra még nem, de fél év, 1 év múlva ha 200 alatt lesz, szerintem megveszem valamelyiket)
-Jobb mint az S9? - Nagyon valószínű, mivel lejáratná magát a Samsung
-Érdemes váltani S9-ről? Ezt döntse el mindenki. Jelenlegi árban szerintem még nem (de ez saját vélemény).
-Nekem S6-om van, de ha lemegy értelmesebb árra az S10, akkor azt veszem meg és nem az S9-et.

Egy szó mint 100, várjuk az itteni tesztet, valamint a valós tapasztalatokat. Addig is hanyagoljuk a külföldi fals és lejáratós teszteket.

Béke! :)

[ Szerkesztve ]

(#1435) barmar válasza kekedi (#1434) üzenetére


barmar
aktív tag

Igazad van, hogy fölösleges még okoskodni, de abban nem értek egyet, hogy a Mobilarena teszt alapján döntsön bárki is és a külföldi teszteket helyezze háttérbe. Az itteni tesztek minősége hatalmasat romlott, szinte már olvashatatlan cikkek születnek. Sokkal hitelesebbek és szakmaibbak a külföldi tesztek, nyilván ott se mind. Arról nem beszélve, hogy minden hírt meg töltelék cikket onnan másol a Mobilarena (jó esetben valami nevesebb külföldi lapból, vagy egy színvonalasabb tech youtubertől, de sokszor ez se jön össze...)

[ Szerkesztve ]

(#1436) guriga1234 válasza barmar (#1435) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem tisztem védeni az itteni cikkírókat, meg tudják ők védeni magukat, ha akarják. Bár időnként előfordulnak hibák, hiányosságok, tévedések, de nem ez a jellemző. Az meg egyenesen hibás érvelés, hogy egy külföldi oldal csak jobb lehet. Pláne akkor, ha ordít, hogy szponzorált "tesztről" van szó. Információszerzésre, a kíváncsiság kielégítésére sok oldalt kell megnézni, de én kizárólag csak a saját tapasztalatomra hagyatkozom.
Időnként hasznosak lehetnek hozzászólások, de ajánlott kiszűrni a tippelgetőket és az ellendrukkereket.

(#1437) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Frissítve! ( ez nem szponzorált oldal)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1438) leslien


leslien
nagyúr

ez is jó... [link]
vagy minion [link]
vagy itt van egy pár [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1439) wong kok wah válasza Kkromer (#1437) üzenetére


wong kok wah
senior tag

S10+ anál is is??? :)

(#1440) Dare2Live válasza kekedi (#1434) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de a mobilarena tesztek elképesztően szubjektívek. Nem mérnek pár szintetikuson kívül semmit, nincs tesztábra, nincs aksi teszt, nem lehet hasonlítani... tipikus sokat nem érő elős nap kint legyen huli buli teszt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1441) Gubu0101 válasza utomi (#1431) üzenetére


Gubu0101
veterán

Höhh?Én a 9+ ugyan annyiért vettem előrendelésben mint most az 512-es 10+-t.Szerintem nem kell felsorolni,hogy mivel ad többet annyi pénzért a 10+ ha meg még hozzá teszem azt,hogy a Buds-ot majd el passzolom,akkor már is olcsóbb.Ha meg nem a tavalyi árcédulához képest megállt,legalább is a szolgáltatónál sőt....

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1442) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nah bementem MMbe megnézni.

Újlenyomatolvasó érdekelt volna meg felületesen kamera. Újlenyomatolvasót nem lehet tesztelni mert demo. 4K video felvételt nem lehet beállítani mert demo. Kértem samsungost hogy dehát ezért jöttem be mutassa meg. Mondta, hogy nem tud mit csinálni. Szuper.

Az S10E újlenyomat olvasóját baromi magasra rakták. Nekem kb jó 2cm lenne a kényelmes. Közepes, kis kezüeknek felejtős.

Viszont a készülékek szépek, és alapból van rajta fólia. Ami mindenképp +. Persze a kinézet szubjektív, akinek meg nem kell folia max lehuzza azonnal.

Hát nem vagyok közelebb ahoz, hogy megvegyem e. Volt benn pocophone 99ért. Hát még az is lehet az lesz. keddig eldöntöm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1443) baladam86 válasza Dare2Live (#1442) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ujj, ujj, ujj, ujj, ujj, ujj, ujj...

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1444) akooos válasza Dare2Live (#1442) üzenetére


akooos
veterán

Legalább a régilenyomatolvasó jó volt.

(#1445) Viper26


Viper26
nagyúr

Samsung Galaxy S10 Plus vs iPhone XS Max Camera Test

Hátha segít kicsit. :)

Pixel 7 | FR955

(#1446) Viper26


Viper26
nagyúr

Exposure állítás lesz auto módban mint S9-en? :F

Mert eléggé kéne a látottak alapján.

Pixel 7 | FR955

(#1447) ollie


ollie
MODERÁTOR

Még egy battery test (igen, az Exynos-os van a tesztben), és e szerint is eszméletlen jó az akkuidő: [link]

***

(#1448) guriga1234 válasza Viper26 (#1445) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem néztem meg a linkelt tesztet, mert nem érdekel. Almás cuccom soha nem lesz, S10-zel meg majd én is tudok képeket készíteni már 1 hét múlva.

(#1449) Fred23 válasza ollie (#1447) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez tényleg jó eredmény, de vajon mit produkálna az S10e a 3100-as akkujával? Az S10+ a 4100 mAh-ével megugorja a lécet, de vajon az S10e is?

(#1450) ollie válasza Fred23 (#1449) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valszeg igen, mert csak fHD a felbontása a kijelzőnek, és az ugye natív.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.