Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) leslien válasza janeszgol (#649) üzenetére


leslien
nagyúr

mit iszol mit töltsek? :DD mert sz@r Exynos...

.AMD Power nagyot mondtál öblítsél... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#652) .Szaki. válasza janeszgol (#649) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mert az amerikai verzió Snapival kapható és rendszerint jobban is teljesítenek papíron az Exynosoknál. :)

Egészségetekre! :D

(#653) zsoleer


zsoleer
senior tag

Aki megnézte már store-ban.S10 és s9 kozott annyi a különbség hogy nyújtott a kijelző?Széle ugyan úgy hajlított?

(#654) janeszgol


janeszgol
félisten

Értem mit írtok. Ez régebben volt téma, azt hittem azóta nem. De majd utána olvasok. :)

(#655) thamasz válasza -FreaK- (#636) üzenetére


thamasz
senior tag

1 -igen 2 -igen 3 nem tudom, nem használok arc felismerőt

(#656) leslien válasza janeszgol (#654) üzenetére


leslien
nagyúr

tényleg várjuk meg a március 7. talán már akkor jöhetnek a valós tesztek.. de ne legyen igazam.. mondom ezt úgy h van egy S9 itthon... pl a tavalyi S9 teszt..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#657) t72killer válasza -FreaK- (#640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen racionális összehasonlító tesztek miért nincsenek a MA-n:F? Az ember több teló közül szeretne VÁLASZTANI, az, hogy "jó az akksiidő" nem igazán informatív. Ha tételesen kimérnek 20% különbséget, akkor már borul valamerre a mérleg nyelve. Az Antutu csilliónál nekem sokkal fontosabb, hogy 3G-n, 4G-n lés Wifin bögészve napsütésben (400+nit-re állított fényerő) mennydig bírja az akksit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#658) LoGeN90 válasza -FreaK- (#640) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Nem csak, hogy vedeni kell a sajatot, de minel tobb embert at is kell csabitani, hogy ok is igazoljak es akkor igy este csak-csak elalszik kis Balazs.

(#659) -FreaK- válasza t72killer (#657) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem tudjuk a választ.. nincs pénz az ilyesmire.. a csávó elmondja, hogy azért, hogy az aksi avulás ne szóljon közbe, ezért tartott mindegyik telefonból egy példányt, ami max. 10 töltési ciklust kapott eddig, csak azért, hogy minél reálisabb legyen a teszt.
Tehát félre tett minden telefonból, csak azért, hogy ha lesz ilyen teszt, arra legyen egy példány aminek friss az aksija.
Na egy ilyet a MA tudod mikor fog megtenni :)

Meg amúgy, számomra teljesen érdektelenek már a lapcsalád tesztjei egy jó ideje. Max. néha beleolvasok ha valami nagyon érdekel, de már nem sok jelentőségük van sajnos. Pedig régen az élvonalba tartoztak szerintem.

Egyrészt sok mindent nem tudnak megtenni anyagi okokra hivatkozva, másrészt mire meg is tesznek, már tele a net ezer jobb tesztel mint az övék, harmadrészt meg elég sok helyen bele lehet kötni a tesztekbe (ezt főleg a PH-ra értem), negyedrészt meg pl. a mobil tesztek nagyon régóta változatlanok, egy kaptafára készülnek, pedig szerintem lenne min változtatni.
Szvsz már rég jóval nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni a videós tesztekre is, mert pont egy telefonnál nagyon sokat számít, hogy látod is közben, miközben elmondják róla a tapasztalatukat.

Tudnám még folytatni, de nem itt van ennek a helye :)

[ Szerkesztve ]

(#660) [Prolixus] válasza t72killer (#657) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerintem használtak már annyi telefont, hogy legyen egy empirikus tapasztalatuk arról, hogy mit jelent egy átlagos vagy intenzív felhasználás, plusz szokták írni hogy nagyjából milyen használat volt. Szóval nem mondanám teljesen nem informatívnak, de tény, hogy a tesztjeik legkevésbé kiindulási alapnak vehető része az akksiidő.

A probléma szerintem az amit a youtube-os vidi is említ. Hogy ha nem zsír új telefonokat raksz a tesztbe, a régiek alapból gyengébben fognak muzsikálni mert több feltöltés/merítés ciklus ment már a telepbe. Szóval nem lennének teljesen összehasonlíthatóak az eredmények. Másik lehetőség: hogy nem egyszerre teszteled head-to-head a telefonokat, hanem kitalálsz egy módszert, amit minden telefonnál lefuttatsz és méred az időt. Sokan ezt csinálják, de ez is problémás, mert főleg azért mert bármilyen dolgot is használsz a merítésre, bármilyen app-ot is használsz, idővel változik az app-ok energiafogyasztása, szóval a historikus adatok megint nem lesznek direktben felhasználhatók. Akkor ez a probléma is megkerülhető lenne hogy minden telefont azzal a verziójával teszteled az app-nak amivel még a legelső telót tesztelted...de ekkor meg bejön az a probléma hogy lehet a régi app a régi SoC-on jobban muzsikál mint az újon, ergo lehet régi appokkal XY telefon a győztes, de a frissített appokkal meg már egy másik. Szóval kapsz ugyan egy összehasonlítható eredményt, csak a jelenben az nem lesz releváns, mert ki az aki 3 éves youtube app-ot használ?

Szóval igazából az egyetlen járható út ami tényleg jó módszer az az ami a vidiben van: Új telókat (azonos aksiromlás állapota), friss appokkal (jelenre releváns eredmények), azonos körülmények között tesztelsz (összehasonlítható eredmények).
A legelső feltételnek meg van egy anyagi vonzata, amit sztem érthető módon nem akar bevállalni a MA.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#661) ZavaBalazs válasza Bumblebeee (#625) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

sőt, a samsung a8sben még előbb benne volt. :D
a qi visszatöltésnek nem másik telefont van értelme tölteni, hanem kiegészítőket: okosórát, vagy a buds tokját.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#662) -FreaK- válasza -FreaK- (#636) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csináltam egy grafikont a fent linkelt teszt adataiból, hogy könnyen látható legyen az eredmény.
(ez mintegy órán át tartó szenvedést jelentett az online grafikonkészítő oldalakkal, de ezt most hagyjuk, most csináltam először, többet nem fogok :D )

(#663) Fred23 válasza -FreaK- (#662) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem az lenne a legjobb, amit a Notebookcheck csinál. Azonos fényerőn azonos programokkal teszteli az üzemidőt, fogyasztást. Most az, hogy mondjuk a Chrome melyik változata futott éppen, nem befolyásolja jelentősen a végeredményeket akár több éves távlatban sem, de persze oda lehet írni, hogy Chrome 72 vagy 78.

(#664) h4h01


h4h01
senior tag

Hát, EZ a csoda ujjlenyomat-olvasó sem győzőtt meg..Marketing szöveg az viszont ment az unpacked-en..

(#665) -FreaK- válasza Fred23 (#663) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont ugyan ezt csinálta ő is, műszerrel azonos fényerőre állította őket, tehát nem a szoftverben beállított értékek alapján.
Szintén azonos verziójú programokkal tesztelt minden telón, tehát ez sem tér el.

(#664) h4h01 Uh, hát ez tényleg vacak így. Rosszabb mint az optikai leolvasók :/

[ Szerkesztve ]

(#666) tuki2200 válasza h4h01 (#664) üzenetére


tuki2200
senior tag

Majd ha kijön Marques Brownlee vagy iPhonedo rewiev-ja véleményt alkotunk. Ezek a noname teszterek nem igazan pontosak, a Sony aktiv zajszureses fejhallgatojat rendre ugy tesztelik, hogy bekapcsoljak a NC-t és utánna kezdik el lejatszani a zenét és perceken keresztul fujjolnak, hogy ez milyen sz*r, nem mukodik. Pedig világosan le van írva, hogy az NC 3mp-ig hallgat és azokat a frekvenciákat szuri ki amit hall és baromi jol mukodik. Csak sajnos barmelyik ostobabol lehet youtube szakerto.

Ahogy nézem ez a srác minden Samsung terméket szétsavaz..

[ Szerkesztve ]

(#667) Fred23 válasza -FreaK- (#665) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem néztem meg a videót, majd ha csinál az S10e-ről is, akkor rárepülök. :D Tepsik nem mozgatnak.

Csak azért kommenteltem, mert láttam, miről megy a téma, és én is örülnék annak, ha a MA jobban tesztelne! Ha követnék a Notebookcheck szabályait, és bevennének néhány újabb mérést, tesztet, jobb lehetne az oldal! Ilyen lehetne még a kijelzők színpontosságának mérése is. Mérhetnék az előre meghatározott -fontosabb- színektől való eltéréseket minden mobil kijelzőjénél, mégpedig a lehetséges legjobb kalibráció után. Elég lenne 8-10 referencia szín, lejönne annyiból is, mennyire jó x kijelző színhelyessége; és persze mindenütt megadnák a helyes színektől való eltérések mértékét, esetleg ezek átlagát is. Ha ezek az értékek képről is egyértelműen leolvashatók lennének, még külföldről is egyre több látogató lenne.

[ Szerkesztve ]

(#668) Remus389


Remus389
veterán

Újabb videó aki az XR és a 10e között vacilál.

[link]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#669) Bumblebeee


Bumblebeee
tag

Az igazán nagy dolgokig (nyilván a P30-ig) még márciusig kell várni, írták a dél-koreaiaknak.
Facebook-oldalon és Instagram-fiókon is megjelent egy köszönetnyilvánítás, amin ez olvasható: „Köszönjük, hogy bemelegítettétek a közönséget a NAGY SHOW előtt! Nagyot megyünk március 26-án. Készüljetek!” :)) :))

LG G4 Android MM 20D* NILLKIN Qin Quick Circle*

(#670) Charles9


Charles9
csendes tag

samsung galaxy s10 tok[link]

(#671) nozs23 válasza Bumblebeee (#669) üzenetére


nozs23
addikt

Önmagában eleg szegyen, hogy egy gyartonak egy masikat kell trollkodnia ahhoz, hogy felhivjak a figyelmet a sajat termékükre.

[ Szerkesztve ]

(#672) tjokai válasza h4h01 (#664) üzenetére


tjokai
senior tag

Nem is ér egy lyukas fabatkát sem. Nekem a Huawei Mate 20 Proban is bevan állítva az írisz szkenner mellé az ujjlenyomatolvasás is olyan esetekre h ha pl az asztalon hever a telefon, tudjam feloldani ujjlenyomatolvasóval is, ne kelljen a telefon fölé hajolgatni. .. hát egy nagy nulla az egész, kb 10\2 a sikeres feloldások száma, nevetséges! Végül csak fel kell emelni a telefont az asztalról a feloldáshoz. Nem is alapozok az S10+ esetében sem a kijelőbe épített ujjlenyomatolvasóra! Aztán érjen kellemes meglepetés, adja az Isten h így legyen...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#673) PeteePeti válasza tjokai (#672) üzenetére


PeteePeti
őstag

Érdekes, nálam a OnePlus 6T optikai megoldása működik rendesen! Nincs panasz rá! Akkor ez az állítólagos hiperszuper ultrahangos miért nem működik rendesen? Én amúgy sem hiszek senkinek már, mert 6T-t is alázta mindenki, nekem mégis bevállt! Így lesz ez itt is! Puding próbája az evés! Én bizakodó vagyok azért!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Xiaomi Watch S3 | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#674) fateless válasza -FreaK- (#659) üzenetére


fateless
veterán

Látod, ennyire különbözők vagyunk. Én például ki nem állhatom a videós teszteket, mert minimum kétszer annyi időmet veszi el, mint elolvasni egy cikket.
Ettől persze még lehetne videós teszt is, ezt nem vonom kétségbe.
Viszont amikor az a kérdés jön elő, hogy melyik telefon készít jobb képeket, és erre belinkelik a yt összehasonlító videókat, attól megőrülök, hiszen az totál értelmetlen önmagában.

Egy időbe ment párhuzamosan a videó és az írott anyag is együtt, aztán valamiért elkopott (de legalább nem az írott anyag kopott el)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#675) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Aki gyári tokot szeretne és közel van neki az allee

(#676) VIBO válasza Gergőke88 (#675) üzenetére


VIBO
őstag

Ez vajon vonatkozik Watchra is? :U

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#677) LurkerSheik válasza nozs23 (#671) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Szerintem meg hatalmas a szöveg! :D Jól tolja a marketinges csapat, régebben is volt pár húzásuk, az Apple bolt előtt várakozóknak kanapé vagy ilyesmi már nem emlékszem...
Ennek ellenére még nem vennék Huaweit, almát használok, S/Note-ok jobban bejönnek, bár a barna Mate 10 ami gyönyörű mai napig.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#678) zzola válasza VIBO (#676) üzenetére


zzola
félisten

Oda van írva, hogy okosórákra nem vonatkozik...

(#679) Jano_023 válasza VIBO (#676) üzenetére


Jano_023
őstag

Utolsó mondatot olvasd el.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#680) KRobi88


KRobi88
kezdő

Ahhoz képest, hogy az Apple-el együtt a Samsung is azért sírt, hogy kevés telefon adnak el úgy látszik mégsem sikerült nekik, hogy a [Galaxy S10 ára] az elmúlt évekhez képes picit barátibb legyen... :O

-

(#681) borand válasza Charles9 (#670) üzenetére


borand
aktív tag

[link]

Szerintem ez nem kérdés. Akik meg a 10e káváit fikázták azok nézzek meg a linkemet mindenképpen. Ja és persze, hogy az Xs-nél is szolidabbak azok a kávák, a lentit leszámítva.

A Samsung mellett az Xr meg valami kínai bazári gyerek telefonnak tűnik.

(#682) .Szaki. válasza KRobi88 (#680) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az eddigi Samsungok értéktartását figyelembe véve kb fél év alatt ennek is szépen be fog esni az ára, akkor pedig több mint jó vétel lesz. :)

(#683) LurkerSheik válasza KRobi88 (#680) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Vodanal 260 az S10. Ingyen fuggetlenitheto. ;)

Emlekszek a szep idokre, mikor az S1-et a Marketbol letoltve a SGS unlockal fuggetlenithettem :C .

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#684) nozs23 válasza LurkerSheik (#677) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom mi ebben a hatalmas. Inkabb szanalmasnak talalom, hogy egy gyártó, aki allandoan mas gyartok termékeit majmolja egy idoben szapulja is oket. Ha fele ennyi energiat fektetnenek abba, hogy a telefonjaikon ne egy 10 eves iOS copy fusson...

(#685) borand válasza nozs23 (#684) üzenetére


borand
aktív tag

Ez amúgy hatalmas igazság. A szoftver a kinézet, az mind koppintás volt, illetve rengeteg elemet vettek át.

(#686) Remus389 válasza Charles9 (#670) üzenetére


Remus389
veterán

Ez elég nagypapa.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#687) Gubu0101 válasza .Szaki. (#682) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tavaly vettem előrendelésben a 9+ majdnem 330ért,most a 10+ 270-re jön ki,meglepődtem csöppet.Holnap megyünk kicsit megfogdossuk,de anélkül is látatlanban cserélni fogom a 9+-t.Nem mintha bármi bajom lenne a 9+-al,de vizuális típus lévén kicsit ráuntam már :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#688) Noukoum válasza KRobi88 (#680) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább nem 400nál startol a csúcs mint az almánál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#689) aprokaroka87 válasza KRobi88 (#680) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért azt lássuk be hogy jelenleg a Samsung olcsobban ad akár többet jelenleg mint az Apple.

Ott van pl a Samsung Galxy s10+ 12gb/1tb-os verzió ami kb 570 ezer forint, Iphone-nál egy ilyen verzió kb 700 ezer forint lett volna.

(#690) janeszgol válasza Fred23 (#667) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem biztos, hogy megérné nekik a többlet munka. Én két ismert külföldi oldalt szeretek és le is írom, miket bennük:

NC: kijelző teszt (outdoor láthatóság, betekintési szög, színmérés, PWM és mindezeket képekkel is), illetve a telefonok melegedési pontjait is nézik és mutatják. Nagyon igényes oldal. A többi elemét is el szoktam persze olvasni a cikkeknek, de ez a két dolog az, amitől leborulok.

GSMArena: videók hangfelvételének adatai. Bizony nálam már előtérbe került a normális hangfelvétel. Telefonok tucatjai buknak el ezen.

PhoneArena: ma már nem olvasom vagy rettentő ritkán és csak google keresésnél akadok rá. Viszont náluk a videókat szeretem és a cikkek olvasása helyett mindig megnézem a videóteszteket. Rettentő igényesek!

[ Szerkesztve ]

(#691) bigsee válasza thamasz (#632) üzenetére


bigsee
addikt

Plusz egy!

[link]

0:28-nál vajon az mi??? :F

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#692) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Elég jónak tűnik ez az S10 széria, le is fogom cserélni az S8-at, de egy valamit nagyon hiányolok, a fényfestést... Mért nem tudja hozzáadni ezt a feature-t a Samsung?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#693) Remus389 válasza bigsee (#691) üzenetére


Remus389
veterán

Világítós tok, gondolom nincs benne akksi, hanem az indukciós töltés révén működik, egy picit levesz az S10 akksijából, de nagyon minimális mennyiséget, gondolom LED-es.

Hát fancy.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#694) bigsee


bigsee
addikt

Amit borand linkelt a 681. HSZ-ben, azt megnézve elég szimpinek tűnik a 10E, de előző hozzászólásomban linkeltek miatt, megnézve a listát kedvenc szolgáltatómnál, 2000 Ft. havonta a különbözet, a "sima" S10 annyival lenne drágább. Meggondolandó!

ugyanitt független Mate 10 pro eladó! :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#695) Fred23 válasza janeszgol (#690) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekünk biztosan megérné! ;)

PhoneArena-nál a benchmarks részt szeretem nagyon, illetve a camera comparison tool-t. Utóbbinál nagyon gyakran nézem a képen lévő poharakat és a bonbonos dobozt; meglepő, de rengeteg mobil képtelen helyesen arany színeket fényképezni! Többek között ezért veri nálam az S9 kameráját a Nokia 8 Sirocco kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#696) LoGeN90 válasza nozs23 (#684) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

+1, koszonom. A huaweinek csendben kene orulnie, hogy masolhatja a nagyokat. :)

(#697) KoNZoLik@ válasza LoGeN90 (#696) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja, és szépen csendben már le is hagyta őket a nagy másolás közepette🤣
Legalább is eladások tekintetében mindenképp, és még csak most jön a java👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 810 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#698) thamasz válasza bigsee (#691) üzenetére


thamasz
senior tag

Ahogy Remusz írja gyári Led tok. S10-nél már nem kinyitható a tok, csak egy hátlap, így a led jelzések is a hátlapra kerültek. Biztos jó valamire valakinek, én most inkább egy szép átlátszó üveg hátlapos tokra nevezek be, ha már zöld lesz a telefon nem dugjam el egyből.

(#699) bigsee válasza thamasz (#698) üzenetére


bigsee
addikt

A zöld fogott meg engem is! :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#700) thamasz válasza bigsee (#699) üzenetére


thamasz
senior tag

Előrendeled? Én most először szálltam be ilyenbe, kíváncsi leszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.