Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) HTomee


HTomee
tag

Na akkor itt az ideje, hogy most vegyek egy S9-et. Az ára most már barátibb. Az a lyuk a kijelzőn nekem nagyon nem jön be..

(#302) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Eddig a nocs miatt ment a rizsa, most a lyuk miatt! Eszem megáll! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#303) HTomee válasza PeteePeti (#302) üzenetére


HTomee
tag

Nekem az se jött be :) :DD :DD

(#304) |AP| válasza HTomee (#301) üzenetére


|AP|
veterán

a kameralyukhoz: nekem sem a szívem csücske, de nézzük kicsit messzebbről:

1. az értesítési sáv szélén van, olyan, mintha egy állandó értesítési ikon lenne, normál használatnál nem veszi el a helyet semmitől

2. a másik érv ellene az szokott lenni, hogy ha az ember filmet néz, akkor belelóg a képbe. A legtöbb tartalom 16:9-es (hacsak nem extra szélesvásznú mozifilmeket néz az ember - de azt én meg nem telefonon tenném), tehát a kameralyuknál egyébként is egy fekete sáv van.

Továbbra is megértem, ha valaki nem tud ezzel megbarátkozni, viszont szerintem jóval korrektebb megoldás, mint a notch (még a vízcsepp formánál is)

(#305) MikeWazowski válasza #16514048 (#210) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Inkább a nagylátószög.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#306) akooos válasza PeteePeti (#302) üzenetére


akooos
veterán

Nekem ez szimpibb, mint a notch.

(#307) Noukoum válasza zzola (#284) üzenetére


Noukoum
veterán

Kicsivel?:D
Persze kinek mi a kicsi. De azért 50-100e nálam nem az.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#308) Noukoum válasza PeteePeti (#302) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem azt mondom hogy ez a jó, de noccsnál mindenképp jobb (szerintem)
Egyébként szvsz már a cseppnoccs sem rossz, persze nyilván a teljes kijelző a legjobb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#309) zzola válasza Noukoum (#307) üzenetére


zzola
félisten

Ez megint attól függ, hogy hol vásárolsz Apple terméket...

(#310) blagolf


blagolf
senior tag

0.3 coll eltérések vannak a kijelzők között, ennek mi értelme van?
Mennyivel jobb a 6.4 mint a 6.1? Ránézésre észre sem venni a külömbséget. Egyébként jól néznek ki a kamera lyukakat leszámítva, bár lehetne nyavalyogni hogy ha felül nincs káva akkor alúlra miért raktak? Az oldalsó bekapcsológombba tett újlenyomat olvasó most is akkora baromság, és kényelmetlen megoldás mint mikor a Sony csinálta? Kíváncsi leszek mennyien panaszkodnak majd rá.

Üdv, Zoli

(#311) matyikusz133 válasza adlersson (#224) üzenetére


matyikusz133
tag

Erre is van ellenpélda. Paromnak szinten Mi 5s Plus készüléke van de valamiért ezeket a problemakat soha nem tapasztalta pedig elég régóta használja.

[ Szerkesztve ]

(#312) gyerecske válasza blagolf (#310) üzenetére


gyerecske
senior tag

"Az oldalsó bekapcsológombba tett újlenyomat olvasó most is akkora baromság, és kényelmetlen megoldás mint mikor a Sony csinálta? Kíváncsi leszek mennyien panaszkodnak majd rá."

Szerintem csak a balkezeseknek kényelmetlen az oldalsó ujjlenyomat olvasó.

Egyébként az S10e egész használhatónak tűnik.Jó, hogy végre nem csak tepsiben gondolkoznak végre.
A notch-tól pedig bármi jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#313) zoo8800


zoo8800
veterán

Atomgagyi volt a prezentáció.
Az S10e pedig kell. Remélem robbantani fognak vele, és lesz folytatása is a kompakt csúcsgépnek.

rip and tear, until it is done

(#314) nozs23 válasza zoo8800 (#313) üzenetére


nozs23
addikt

Azért annyira nem egyedi. Méretben ott van, ahol az S9, iX, iXS, Pixel3.

(#315) |AP| válasza zoo8800 (#313) üzenetére


|AP|
veterán

"Az S10e pedig kell. Remélem robbantani fognak vele, és lesz folytatása is a kompakt csúcsgépnek."

Ezzel nagyon egyetértek. A tele kamerát picit sajnálom, viszont az UWA-nak meg nagyon örülök, szinte tökéletes telefon ez most nekem.

nozs23: méretben 5mm-rel rövidebb, mint az S9. Nem tűnik soknak, de az.

[ Szerkesztve ]

(#316) nozs23 válasza |AP| (#315) üzenetére


nozs23
addikt

Viszont szélesebb, ami nekem fontosabb szempont.

(#317) napey


napey
csendes tag

A grafénakksit csak én hiányolom belőlük?

(#318) julius75 válasza leslien (#277) üzenetére


julius75
aktív tag

Szia, ezt hogy érted? ""kapod a kódot azzonal mivel a Samsungot fogja hivni.."

(#319) tuki2200 válasza leslien (#277) üzenetére


tuki2200
senior tag

De honnan veszed, hogy energiatakarékosabb a Snapdragon, mikor az Exynos még meg sem jelent, le se tesztelte még senki? Csak annyit tudunk, hogy 40%-al energiatakarékosabb mint a tavalyi Exynos.. A Snapdragonos S10 ugyanugy nem fogja támogatbi az 5G mint az Exynos verzió, arra külön lesz S10 5G variáns. Komolyan miert kell ilyen hulyesegeket bekommentelni hasraütés szerűen?

(#320) ollie válasza leslien (#277) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Honnan veszed, hogy az usa-ban árulnak exynos-os verziót? Európában egyébként biztos nem fog árulni snapdragon-osat a samsung, mert nem érdeke.

***

(#321) |AP| válasza nozs23 (#316) üzenetére


|AP|
veterán

a 10e viszont vékonyabb ;] ;]

Szélességben csak 1,2mm a difi, de hogy a ponyvaregényből idézzek: "ez is egy szempont" :)
Én el tudom fogadni

(#322) sasa134


sasa134
addikt

2 év múlva BF-kor egy S10e jó lesz majd nyócvané', addig marad az S8.

Avanti Roma

(#323) KoNZoLik@ válasza sasa134 (#322) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem kell arra 2 évet várni, hogy annyi legyen ;]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#324) Jakesz válasza sasa134 (#322) üzenetére


Jakesz
őstag

2 év múlva már max csak sufni gsm-ből fogod tudni megvenni, de ott sem nyolcvanért, mivel most az s8 a legolcsóbb gsm-ben is 120 ezer :D

(#325) sasa134 válasza KoNZoLik@ (#323) üzenetére


sasa134
addikt

Hehe, jogos. :)

@Jakesz
Simán kapható S8 mai napig amazonon/Saturnban. Külföldön nem téma rendes forrásból megvenni. S8+ 389Eur jelenleg német amazonon, a Samsungtól.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#326) tuki2200 válasza sasa134 (#322) üzenetére


tuki2200
senior tag

2 év hűségre a telekomnál már most 124ezerert lehet előrendelni a S10e és van rá részlet is..

(#327) sasa134 válasza tuki2200 (#326) üzenetére


sasa134
addikt

Itt nálunk Nemeto-ban is vannak jó dealek rá, de nekem semmi nem ér ennyit, és az S8 is bőven jó még számomra.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#328) ollie válasza blagolf (#310) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, óriási a különbség használat során.

***

(#329) Dare2Live válasza tuki2200 (#319) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most sehonnan, de elöző gennél (s9) ez volt.

A marketingblablanak meg sehol nem szabad hinni. Ha kijönnek a depp tesztek (nem mobilarena és tsai féle huli buli kint legyen első nap félék) onnan lehet bármit mondani.

Amúgy snapi előnye ahol nagyon kijön azok a játékok. Semmi másra nem optimalizál ~senki csak snapira. Persze érthető amíg az elladott készülékek legtöbbjében snapi van de akkor is... szóval aki komolyabban játszik annak erősen kerülendő az exynos.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#330) Gebriel


Gebriel
veterán

Ma sikerült megtapicskolnom és belenéznem a S10e/S10/S10+ -ba is. :DD
S10e kompakt mérete miatt nálam nagyon nyerő volt.

[ Szerkesztve ]

(#331) tuki2200 válasza Dare2Live (#329) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ő tényként kijelentette, már most, hogy rosszabb.

Valoszinuleg nem kovetted a bemutatot, de a Samsung megallapodást kötött az Unity enginesekkel, hogy a Galaxyk fejlesztői támogatást kapnak és a játékok ezeken lesznek a legsmootabbak.

[ Szerkesztve ]

(#332) ttt1 válasza Kamikaze75 (#159) üzenetére


ttt1
őstag

Xiaomi párti vagyok, legalább is 3 telefonból 2 az, DE az MI6 után se a 8-as se a 9-es nem hozta számomra azt amit a 6-os tud. Jó fejlődött, erősebb cpu kamera, de a mérete is nőtt jelentősen. Az S10e lenne az a megfelelő méret amire az Mi6-om lecserélném, viszont ennyit nem adok én személy szerint érte. Gyakorlatilag kamerában és cpuban erősebb mint az Mi6 (aksi ugyanakkora) viszont a jelenleginél sem érzem, hogy lassú lenne...

(#333) judas13 válasza zzola (#290) üzenetére


judas13
addikt

Pénteken homo :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#334) janeszgol válasza B-L-A-C-K (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönjük ezt a szakmai bebüffentést.

Más: Jónak tűnnek a telefonok, szerintem nem is drágák. Ezt nem azért írom, mert tízesével tudnám venni, de reálisan gondolkodva helytállóak az árak. Kíváncsi leszek a Huawei mit fog gurítani.

(#335) B-L-A-C-K válasza janeszgol (#334) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért olvasd tovább mielőtt ítélkezel...:/

(#336) Ponty2


Ponty2
csendes újonc

Most ez komoly, hogy az s10e kijelzője gyengébb mint ami az s7 edgeem-ben van?
1080 x 2280 pixels, 5.8 inches, 19:9 ratio (~438 ppi density) vs 1440 x 2560 pixels, 5.5 inches, 16:9 ratio (~534 ppi density)

[ Szerkesztve ]

(#337) tuki2200 válasza Ponty2 (#336) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az az olcsó modell, a kameran kivul nem tudtak mást visszavenni. A procit nem lehetett mert akkor nem S10.

(#338) atenza válasza tuki2200 (#326) üzenetére


atenza
senior tag

Aha 19e Ft-os havi díjjal...

(#339) janeszgol válasza B-L-A-C-K (#335) üzenetére


janeszgol
félisten

Rendben. Igaz elsiettem, mert még csak itt tarottam. Hülye szokásom sajnos és bizony kevésbé szakmai hozzáállás. Akkor itt most bocsánatot kérek és addig nem írok többet, míg el nem olvastam. :R

Amúgy a Xr-ről továbbra sem változott a véleményem. Aki iOS rendszert akar és friss telefont, szerintem hétköznapi használatra átlag magyar pénztárcához az a legoptimálisabb. Ahogy a S10 (nem az e, bár azt is írhattam volna) is várhatóan ezt a szerepet fogja betölteni.

[ Szerkesztve ]

(#340) nozs23 válasza Ponty2 (#336) üzenetére


nozs23
addikt

Nem. A pixelszámokon kívül elég sok paraméter határozza meg egy megjelenítő minőségét. Biztos lehetsz benne, hogy jobb az S10E.

(#341) tuki2200 válasza atenza (#338) üzenetére


tuki2200
senior tag

Most is az van. Nem a feltoltokartyasoknak szol. :)

(#342) Ponty2 válasza nozs23 (#340) üzenetére


Ponty2
csendes újonc

Úgy legyen csak fura volt ez a nagy DPI különbség.

(#343) nozs23 válasza Ponty2 (#342) üzenetére


nozs23
addikt

Az iX is 458. Elég messze van az a pixelestől. Ráadásul defaulton FHD+ minden S9, S9+ és a felhasználók nagy része vígan használja úgy.

(#344) Szakiii válasza nozs23 (#343) üzenetére


Szakiii
addikt

gear vr miatt indokolt csak a magas felbontás egyébként fhd+ teljesen elég

(#345) B-L-A-C-K válasza janeszgol (#339) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

;)

Én egyik rendszert/telefont se fikáztam soha, a lényeg mindenki azt használja ami számára szimpatikus. Pl én iOS párti vagyok már rég óta, androidnál kényszerszerűen állítgattam mindig a telefont, annyi lehetőséget ad, iOS-nél meg annyi van amennyi számomra elegendő. Viszont S8-S9-S10 nagyon tetszett mindig is, jobban mint például egy X/XS, fogása is sokkal kényelmesebb, csak ugye maga a rendszert nem szeretem már.

(#346) |AP| válasza Ponty2 (#342) üzenetére


|AP|
veterán

most kipróbáltam, az S9-et visszavettem FHD+ -ra.
Szerintem ha elfeledkeznék róla, holnaptól már fel sem tűnne. De igazából már most sem tűnik fel.

(#347) janeszgol válasza tuki2200 (#341) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, sokan elfelejtik, hogy itthon inkább előfizuhoz hoznak ki telefont és nem egyben csengetik ki az összeget a pénzárnál. De az Edigitalnál (és sok másnál) is van hitellehetőség. Nem biztos, hogy 0% THM, de nem is 39% szokott lenni, hanem 9-10%.

Csak egy gyors hozzávetés, nem ajánlat: 300k/24=12.500ft. 400k/24=16.666 ft. Ez a tízen egy-két ezer egy lélektani határ pl az ismerőseimnél. Ennél többet csak a tehetősek szoktak bevállalni.

(#348) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Bocs, ha volt már, DE elég fincsik azok a kamerák, tetszik. :B

(#349) bostone


bostone
addikt

.

(#350) Samott válasza janeszgol (#347) üzenetére


Samott
addikt

Olyan nyomorult dolog ilyesmit hitelre venni. Ez csak egy telefon, nem letszukseglet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.