Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) utomi válasza kelzsoca (#1350) üzenetére


utomi
senior tag

Srácok, jelentkezem, én is erősítem az S10+ előrendelők sorát. Valaki belinkelt itt egy Exynos vs. Snapdragon videót. Hát látom a szintetikus különbséget de egyébként mégis ennek milyen értelme van? Mármint nem a linkelőt akarom bántani csak hát mégis mit számít ez? Ha valaki a leggyorsabb Snapis telót akarja akkor OnePlus. Ha valaki a legjobb kijelzőset, amiben a kamera is bitang és egyedülálló az ujjlenyomatolvasója akkor meg a Samsung. Igazán kíváncsi lennék, hogy a való életben van-e sebesség beli különbség a két telefon között (SD855 vs. Exynos 9820). Vajon gyorsabban nyílik meg egy app? Vagy jobban fut egy adott játék?

(#1352) rgabesz55 válasza nozs23 (#1348) üzenetére


rgabesz55
kezdő

Ezt tudom és pont a portré az egyik dolog, amire kíváncsi vagyok. Láttam pár teszt fotót és az S10 portré képei jók, de pl a szoftveres elmosás nekem kifejezetten nem tetszett. Sok helyen pontatlan és agresszív a blur. Ellenben a mélységérzékelővel ellátott nagy tesó számomra kifogástalan képeket lőtt. Ez lehet a tesztelők bénasága is, de a telefoné is. Ezért várom az itteni, megbízhatóbb tesztet. Ha már veszek egy telefont egy vagyonért, akkor egy vagyon+egy kicsi megéri a sokkal jobb portré fotókat. Viszont, ha nincs óriási különbség ebben és az üzemidő sem rossz, akkor bőven elég az S10 az ideális méretével.

(#1353) Gubu0101 válasza viera (#1344) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az jó kérdés.Hiába hívtak ma,ha készülék ami kellene az nincs,szerintem hiába írom azt majd,hogy 21.-én igényeltem az előrendelést ha pl a számlán meg 8.-a lesz.Szerintem a számlán szereplő dátum lesz a befolyásoló tényező.Bízom benne,hogy még 7.-e előtt lesz készleten a kerámia...

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1354) SZULTA válasza kelzsoca (#1350) üzenetére


SZULTA
tag

Nagyon helyes, már nagyon várós 😊

#1351 👍

[ Szerkesztve ]

(#1355) zzola válasza kelzsoca (#1350) üzenetére


zzola
félisten

Üdv a kulubban!

(#1356) Gubu0101 válasza Robertoq (#1343) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát ez már vicc tényleg :DD :DD :DD Mondjuk érdekes módon az első előrendelés visszahívást este 18-20 közé kértem,majd 3-4 nap múlva megint kértem egyet egész napra és a második idő valum amikor vissza hívtak. :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1357) Fred23 válasza utomi (#1351) üzenetére


Fred23
nagyúr

A való életben is számít valamennyit, tényleg jobb a SD855, mint az Exynos 9820. Ha legalább akkor adnák a saját verziós chippel szerelt modelleket olcsóbban! Szerintem normális, ha valakit zavar akár elvi szinten, hogy nem azt kapja az EU-ban, mint amit egy USA polgár.

Ez már a való életben is kiérezhető difi:

Természetesen bőven elég mindenre az Exynos 9820 is, de akkor sem fair ugyanannyit kérni érte, mint egy SD855-ért.

nozs23: Természetesen. De azért az S10e még izgat, mert szuper a mérete, és tud mindent, amire szükségem van. Az üzemidőt vizsgáló tesztjeit viszont nagyon kíváncsian várom, és van egy olyan érzésem, hogy a 3500-as akkuval szerelt G8 jobban fogja bírni szuflával. Az SD855-ös.

[ Szerkesztve ]

(#1358) nozs23 válasza Fred23 (#1357) üzenetére


nozs23
addikt

Fair? Annyit kérnek érte, amennyit akarnak. A te döntésed, hogy megveszed vagy sem. Lesz bőven SD855-ös telefon, ha ez a fő szempont azokból kell választani.

(#1359) zsoleer


zsoleer
senior tag

Kék színű 10e várható? És ha igen mikor?

(#1360) viera válasza Gubu0101 (#1353) üzenetére


viera
őstag

Itt azt írja,hogy kéri az előrendelés pontos dátumát.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1361) thamasz válasza viera (#1349) üzenetére


thamasz
senior tag

Ahogy írják, a 11-e hibás dátum, budapesti Telekom üzlet és GLS házhoz szállítás 8-a. Amennyiben hatodika éjfélig történik a megrendelés.

(#1362) bigrock válasza zsoleer (#1359) üzenetére


bigrock
addikt

Telekomos üzletkötőt kérdeztem, fél éven belül náluk nem lesz, csak a fekete és a fehér.

(#1363) viera válasza thamasz (#1361) üzenetére


viera
őstag

Akkor marad a 11-e mert vidéki Telekom üzletbe kértem.Mindegy mert 8-11-ig Hévízen leszek kicsit lazítani,így legalább nem a telefonnal leszek elfoglalva. :DD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1364) Gubu0101 válasza viera (#1360) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pont azt mondom,hogy az ok,hogy 22 amikor az igényt jeleztem,de lehet mire lesz készleten 15.e lesz,mondjuk.Számla kiállítás dátuma is az lesz nem az amikor én kértem a hívást.Atól függ,hogy majd milyen dátumot írnak,szerintem azért is kell a számla,hogy azzal bizonyítsd,mert az egy dolog,hogy te mit írsz dátumnak.Keddig várok,ha nem lesz 512 marad a sima,így nem csúszok le semmiről :)) :D Most beszélek épp Telenoral próbálom kideríteni,hogy mikor lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1365) Kkromer


Kkromer
aktív tag

[link]
Se a kamera, se az üzemidő nincs a csúcson. Plusz még a sztereó hangszórók is gyengébbek, mint az S9+ telóé.

[ Szerkesztve ]

(#1366) nozs23 válasza Kkromer (#1365) üzenetére


nozs23
addikt

Ha tudom, hogy Origo rá sem kattintok.

A kamerát mindenhol dicsérik, a hangszóró is jobb lett:
"In our three-pronged test, the Galaxy S10+ posted an 'Excellent' score for speaker loudness, showing an improvement over both the S9+ and the Note9's 'Very Good' marks." - gsmarena

(#1367) baladam86 válasza Fred23 (#1357) üzenetére


baladam86
aktív tag

Anno a Note 4-nél volt probléma, hogy elég sok Snapis verziónak ~2 év után lehalt az alaplap, az Exynos-szal szerelt változatoknak viszont nem volt gondjuk, itt egyértelműen a processzor kavart be valahogy, a hibajelenség pontos oka a mai napig nem ismert.

Biztos csak egyszeri jelenség volt, viszont nekem személy szerint megrengett a bizalmam a Snapdragonnal kapcsolatban, lehet, hogy szintetikus teszteken erősebb az Exynosszal szemben, de nem hinném, hogy a mindennapi használat során szignifikáns a különbség.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1368) thamasz válasza viera (#1363) üzenetére


thamasz
senior tag

Igazad van, kinek hiányzik a bőröndbe bepakolás mellé még egy új telefonba átköltözés és belakás. Just relax!

(#1369) LoGeN90 válasza Kkromer (#1365) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Hát ez aztán igazán hiteles forrás.

(#1370) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Na most már a Telenornál is elérhető az 512 GB (kerámia)..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1371) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Gsmarena is többet várt a 4100-as akkutól . Ez pedig azért főleg egy vagyonért sarokpont.

A hangzást össze lehet vetni az S9+-al, ahol ki vannak állítva.

(#1372) Robertoq válasza Gubu0101 (#1356) üzenetére


Robertoq
őstag

Hívtak nemrég, de nem tudja felvenni a rendelést hogy rajta legyen adószám is! Pedig külön menü van céges rendeléshez. Megkérdezi a háttércsoportot és hétfőn visszahív.

(#1373) nozs23 válasza Kkromer (#1371) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem az Origo is így tesztelte a hangszórókat.

(#1374) ZavaBalazs válasza Kkromer (#1371) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ennél többet? :F

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#1375) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

Nekem egyáltalán nem tetszik a hátulja , csúnya így :W

A Nokia 9 PureView sokkal szebb

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#1376) MPite válasza Fred23 (#1357) üzenetére


MPite
tag

Teljesen igazad van szerintem, nem fair ez a földrajzi differenciálás, ha tényleg érezhető a különbség a két chipset között.

Hozzáteszem, nekem Mate 20-am van, ami bár itt második a listán, a legalapabb szituációkban is képes meg-megzökkenni, hiába a jó szintetikus eredmények. Sok mindentől függ az, hogy a való életben mennyit érez meg ebből a felhasználó, nem csak a processzortól.

(#1377) zzola válasza foreverNokia (#1375) üzenetére


zzola
félisten

Akkor vedd azt!

(#1378) wong kok wah válasza Gubu0101 (#1370) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Akkor ezek szerint Téged már visszahívtak... Engem még mindig nem... :(

(#1379) Fred23 válasza MPite (#1376) üzenetére


Fred23
nagyúr

& baladam86:

Én komolyan azt hittem, hogy a Snapdragon 855 lesz végül elszúrva, de aztán valahogy nem így lett. Pedig a SD855-nek alapvető hülyesége, hogy a legerősebb Gold mag képtelen a másik háromtól függetlenül szabályozni a saját feszültségét. Vagyis ha kell neki x (nagy) feszültség a 2,84GHz eléréséhez, akkor azt a másik 3 Gold mag is megkapja, amik viszont csak 2,42 GHz-ig mehetnek fel. Lazán be is ismerték, hogy ez költséghatékonyság miatt lett így megoldva. Ezzel együtt lett jó a SoC energiahatékonysága.

Kirin 980-ban a sok L3$ jó nagyon, szerintem böngészésben azért olyan erős. Ott viszont az IGP gyengus.
Azt várom nagyon, hogy az alábbi táblázatot kiegészítsék az Exynos 9820-szal:

(#1380) leslien válasza utomi (#1351) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy éppenséggel van benne rádió... mondtam h mi klónt kapunk... ;] :D

más
Telenoros rendelés kinek sikerült?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1381) bigmasterg


bigmasterg
addikt

JerryRigEverything

Itt is rajta van a fólia a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#1382) Viper26 válasza leslien (#1380) üzenetére


Viper26
nagyúr

26-án minden gond nékül, plusz hívtak is ma hármszor, csak nem tudtam felvenni.

Most hívtam a 1220-at, mondták, hogy 8.-án át is vehetem, szóval minden simán ment. :)

Pixel 7 | FR955

(#1383) MPite válasza bigmasterg (#1381) üzenetére


MPite
tag

Én két forrásból (az egyik a Samsung) is azt az infot kaptam, hogy lesz rajta gyári fólia.

(#1384) viera válasza MPite (#1383) üzenetére


viera
őstag

Akkor ez lesz az első Samsung telóm amin lesz fólia egy darabig. :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1385) zzola


zzola
félisten

Vodafone-os rendelés változott:

Státusz
A rendelés várakozik

(#1386) thamasz válasza bigmasterg (#1381) üzenetére


thamasz
senior tag

Felrobbanhatna a kezében a Lithium akku. Mindenki tudja, hogy az éles kemény tárgyaktól karcolódik minden telefon. Nekiáll késsel hámozni, áh. :O

(#1387) baladam86 válasza thamasz (#1386) üzenetére


baladam86
aktív tag

Hol láttad a videóban, hogy az akksi környékén kaparászik? :F

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1388) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Gsmarena.com-on szokta valaki nézni a fotók minőségét, összehasonlítani más telefonok képeivel? S9+ vs. S10+ igen érdekes. Mind a nappali mind a low light képek totál életlenek S10+ - on, míg az s9+ köröket ver rá. :/

(#1389) Viper26 válasza cicaslany86 (#1388) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha valóban ez lenne a helyzet, akkor összes teszt tele lenne azzal, hogy kamerában visszalépés...gondolom.

Pixel 7 | FR955

(#1390) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Most néztem egy fast charge videót! Hát le vagyok döbbenve! A töltés sebesség semmivel se gyorsabb, mint a Note9! Nem kellett volna a Samsungnak is előre lépni kicsit ezen a téren? Nem azt mondom, hogy szükség van a Mate 20 Pro töltési sebességére, de azért kicsit tolhattak volna ezen a téren is már pár plusz wattot!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1391) kelzsoca válasza zzola (#1385) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, nekem is erre változott.

(#1388) cicaslany86

Az S9 széria már kiforrott szoftverrel rendelkezik, ezért ilyen összehasonlításnak nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1392) Fred23 válasza cicaslany86 (#1388) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez egy elég szubjektív dolog, nálam az S10+ veri az S9+-t ITT és ITT is.

(#1393) thamasz válasza PeteePeti (#1390) üzenetére


thamasz
senior tag

Mondjuk én örülök, hogy nem amortizálódik még jobban a még gyorsabb töltéstől (melegedéstől) az akku.

(#1394) PeteePeti válasza thamasz (#1393) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen, ezt értem! Viszont a technológia is változott az évek során és olyan pletykák is voltak, hogy egy újfajta akkumulátorral virít majd a Samsung, ami aztán köröket ver mindenre! Ez ugye nem jött be! De egy kis extra kraft bele férhetet volna a töltésbe szerintem!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1395) Gubu0101 válasza wong kok wah (#1378) üzenetére


Gubu0101
veterán

Két visszahívást kértem,egyet múlthéten egyet meg a héten.A második időpontra hívtak vissza :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1396) baladam86 válasza kelzsoca (#1391) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ez valóban sokszor előfordul, hogy az első szériás készülékeknél még nem teljesen olyan a kamera, mint a későbbiek során, amikor apróbb reszelgetéseket követően egy update-nél frissül a kamera is, de vajon a Gsmarena mindig aktualizálja az elkészült képeket a legfrissebb kameraszoftverrel készítve azokat?

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1397) cicaslany86 válasza Fred23 (#1392) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

A második linken lévőt én kb. egyformának látom, az első, a gsmarena-s viszont.. A szépség szubjektív, viszont több képen homályosak a részletek, vagy pl. a szív alaku fonott valamin a piros-fehér kockás valami textúrája sem latszik. A pénzen is, Lincoln arcán is több részlet van az S9+ képén. Ezt amúgy nem kötekedésnek szánom én is tervezem megvenni márciusban, csak furcsa. Bízom benne, hogy maszatos volt a lencse, a Huawei szponzorálta, vagy nem tom :D

(#1398) ollie válasza thamasz (#1386) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És milyen rosszul tudja mindenki, mert az éles tárgyak 99%-a nem képes karcolni az üveget. Így az acél sem, a fémpénzek, kulcsok meg végképp nem.

***

(#1399) a8l válasza Gubu0101 (#1395) üzenetére


a8l
aktív tag

Sikerült is megrendelni a fekete kerámia változatot a sok visszahívással? Ha igen akkor milyen szállítási dátumot ígértek?
Engem még mindig nem hívtak, kezdek nagyon morcos lenni emiatt. Menjenek a ku..va anyjukba.
Pénteken kéne hogy megjöjjön a telefon, de még nem is hívnak.

(#1400) zzola


zzola
félisten

Lehet volt már kérdés, akkor bocsánat!
A DEX PAD (2018) kompatibilis az S10-es szériával?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.