Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) janeszgol válasza Bumblebeee (#888) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Ne hagyd ki a Huawei kiváló frissítési politikáját...
De kétségtelen, ha a hardvert nézzük és a reklámozást, abban zseniálisak.

(#902) zsombor22 válasza tjokai (#900) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Szerintem nem éri meg,én is sokat agyaltam rajta.
Én is a sima s10+ 8Gb+128 Gb rendeltem meg.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#904) tjokai válasza zsombor22 (#902) üzenetére


tjokai
senior tag

Ha nem lenne a tárhely bővíthetőség akkor az 512gb-os verziót rendeltem volna de végül azt hiszem így én is maradok az "olcsóbb" megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#905) norti válasza tjokai (#900) üzenetére


norti
addikt

Én is ezen vagy az 1TB-os verzión gondolkoztam először, de egyrészt a 128GB-os elég lesz még akkor is, ha ideiglenesen 2 sim kerül bele és nem 1 SIM+1 SD, másrészt a Telekom az 512-es és 1TB-os modellekre sokkal kevesebb kedvezményt ad + mobilelőleget is kér.

Ha úgyis eltünteted a kerámia hátlapot, akkor max. a tárhely maradna, azt meg talán olcsóbban is kihozhatod egy SD kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#906) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ma volt szerencsém kézbe venni és megnyomkodni a legkisebbet.
Kézreálló, csinos darab. Ha nem lennék elköteleződve, bizony beneveznék egyre.

Mert lakni, muszáj.

(#907) baladam86 válasza norti (#905) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ha bárki a kevesli a tárhelyet, Samsung Experience Store-ban, online, illetve bármelyik boltban 39.900,- az 512 GB microSD, ami tudom, hogy drága, de azért még mindig a legpénztárcakímélőbb megoldás, figyelembe véve a különböző tárhellyel kapható készülékek közötti árkülönbséget: [link]

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#908) Terraxx000 válasza baladam86 (#907) üzenetére


Terraxx000
csendes tag

Telenor számlásnál pont 40.000ft a különbség az 128GB és az 512GB-os verzió között. Én ezért inkább az 512GB-os verziót veszem. Így marad hely másik sim-nek vagy még fél gigának.

(#909) Remus389 válasza Terraxx000 (#908) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem a beépített memória mindig szerencsésebb mint a bővítés. Gyorsabb.

A bővítés csak ilyen szükségmegoldás.

Egyébként mi a fenének nektek 512 Gb-os telefon amit további 512 Gb-al lehet növelni?

És én még azt hittem a 64 gigámmal király vagyok.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#910) Terraxx000 válasza Remus389 (#909) üzenetére


Terraxx000
csendes tag

Nekem is most 64 GB van és éppen elég. Így most 2 év után biztosra megyek,megér annyit az a tárhely és még a hátlapja is jobb lesz.

(#911) Remus389 válasza Terraxx000 (#910) üzenetére


Remus389
veterán

Nem tudom én felpakolok kb 5-6 giga zenét, néha fotózgatok, de törölgetek és így is bőven elvagyok.

Még ritkábban rakok rá videót filmet, amit miután megnéztem idővel törlök.

Másfél hónapja még csak 32-es telefonom volt, és az is elég volt bőven.

De hát nem vagyunk egyformák, ha 1 tera kell, hát 1 tera kell akkor.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#912) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Az Akku időre leszek majd kíváncsi.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#913) tjokai válasza Remus389 (#911) üzenetére


tjokai
senior tag

Én filmet, zenét sosem teszek telefonra. Csak a videók és a fényképek foglalják rajta a helyet. Szóval szerintem bőven elég lesz a 128gb is nekem :)

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#914) baladam86 válasza Terraxx000 (#908) üzenetére


baladam86
aktív tag

Fél giga? Az kevés :D #troll off
Így van értelme, amit írtál én a független árakat néztem, de ha szolgáltatónál ennyi a különbség, akkor van értelme a nagyobbnak.
Remusz911: Nekem a Note 9-ből azért van az 8/512-es változat, mert hosszútávra tervezek, és a több RAM számított emiatt, az más kérdés, hogy ezzel járt alapból a nagyobb tárhely. Az már csak hab volt a tortán, hogy ajándékba kaptam hozzá az 512GB-os memóriakártyát ;)
Én mindent memóriakártyán tárolok, ha a telefon valamiért totál lehalna, ne vesszenek el a számomra fontos képek/videók (emellett persze mentek máshova is, mert az ördög sosem alszik), de én szeretem túlbiztosítani magam ilyen téren...

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#915) plagab


plagab
csendes tag

Sziasztok!
Nem kotekedes képpen írom, De itt senki nem használ felhő szolgáltatást? Spotify-on, Soundcloud-on szinte minden zene van fent van, illetve ha nem vagy fotóművész és nem fontos az hogy eredeti méretben legyenek a fotóid feltöltve akkor a google photos 12Mpixel minőségben korlátlanul eltarol minden fotot, a videokat full hd-ban. Lősz egy fotot, es mar tolti is fel automatikusan felhobe. Vagy ha sporolni akarsz az adatforgalommal, akkor beallitod, hogy csak wifi csatlakozas utan.
Ha pedig fontos, hogy az eredeti felbontasban legyen meg az osszes foto, video, akkor pl. a microsoft felho evi 30e Ft-ert 5x1TB-t ad microsoft 356 licens-el. Szoval egy 5 fos csalad le van fedve tarhellyel eleg barati aron.
Szoval nem kotekedes keppen irom, de nem ertem, mit akar ennyi ember tarolni a telefonjan.
Raadasul ha neadjisten elhagyod/ellopjak a telefont, semmid sem veszett el.
Az pedig nem erv, hogy akkor majd a felhoszolgaltato latni fogaja a szemelyes fotoid/vidoid/zeneid, mert google igy is mindent lat...
Szoval ezt a mizeriat nem ertem, ami a tarhely es az sd kartya korul van...

plagab

(#916) norti válasza plagab (#915) üzenetére


norti
addikt

Szerintem nincs mizéria, mindenki azt vizsgálja csak, hogy nagyobb tárhellyel mennyire éri meg.

A streamingnek meg van egy hatalmas hátulütője: kell hozzá net. Ami költség, nem elérhető mindenhol megfelelő sebességen, ráadásul jobban merül a telefon.

(#917) janeszgol válasza plagab (#915) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom a többiek nevében is írhatom: mindennap magammal viszek 20 ezer mp3-at/5 ezer flacot, 10 ezer ebookot, meg 200 filmet, ja meg minden képet mindenkiről, mert olyan klassz rábízni az adataim egy olyan eszközre, ami ellophatnak tőlem, meg is semmisíthetik az adataimmal együtt.

A 4K videózás miatt amúgy van értelme a nagy tárhelynek (128+ GB). Sőt a FHD videózás is eszi a helyet (persze ezek is feltölthetők felhőbe, de ha pl kell a munkádhoz, akkor megéri helyben tárolni ezeket). Más értelmes dolgot én sem tudok elképzelni. De persze mindenki olyat vesz, amilyet akar, de az esetek 99%-ban a fenti baromságok szoktak elhangzani. :)

[ Szerkesztve ]

(#918) tjokai válasza plagab (#915) üzenetére


tjokai
senior tag

Én bevallom hősiesen, szégyen vagy nem szégyen de én nem használok felhő szolgáltatást. Sosem használtam! Sőt az az első szolgáltatás amit kikapcsolok a telefonon és PC-n. Én még a régi vágású júzer vagyok, telefont összekötöm a PC-vel és átmásolom a képeket/videókat külső HDD-re majd onnan csinálok egy biztonsági másolatot Pendrivera is. Tudom, h már vannak ésszerűbb és korszerűbb megoldások is erre de én így szoktam meg és valószínűleg így is fog ez maradni amíg csak lehetséges!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#919) Dare2Live válasza Remus389 (#909) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Külső tárhelyen jellemzően video, fénykép, zene, filmre van használva. Oda mindegy, hogy a microsd csak 80MB/seces read, meg 30MB/seces writeot tud és nem olvas 4K randomot is 100MB/seccel (amúgy meg 1000MB/sec)

Eléggé megéri. S10nél pl telekom ár alapján 95.000Ft az 128->512 közti árdifi (430-345). 35.000Ftből meg kapsz 400GBs microsdt.
Első körben sporoltál 60.000Ft és nem veszel észre difit.

De ott a második köt. Ha a teló tönkremegy nekem pont ez volt legutoljára S7el, nem bukom az háttértár árát. . Kivettem microsdt S7ből, beraktam új telóba. és ha S10 vagy S10Et megveszem megy új telóba.

Hát ezért.

Tárhelyben meg nekem az S10 elvi 128GB valójában 90GBje kevés. 90+128GB már elég. Még ha komplett széria mancs őrjáratnak is folyamat telón kell lennie. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#920) Dare2Live válasza plagab (#915) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos nincs fent minden zene.

Másrészt adatforgalom. Ezért nem fizetek nagyobb csomagért havi +2.000Ft / évi 24.000Ft többet előfizura.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#921) Remus389


Remus389
veterán

Biztos jó képet csinál az S10, de még az iPhone is.

De van egy érzésem hogy a Nokia alázni fog. [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#922) bpasztoi


bpasztoi
csendes tag

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy az előrendelésnél milyen színű Galaxy Buds-ot adnak? Mert a képeken mindenhol fehér szerepel.

(#923) ZavaBalazs válasza bpasztoi (#922) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

sajnos nem véletlenül szerepel csak az. :(

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#924) plagab válasza tjokai (#918) üzenetére


plagab
csendes tag

En mar evek ota minden fotot felhoben tarolok, amiota vegig asszisztaltam egy kollegam kalvariajat, ami a kovetkezo volt:

Jopar evvel ezelött, amikor a felho es a smart phone dolog is gyerek cipoben volt. A kollegam a digitalis fenykepezovel keszult kepeket lementette laptopra, majd mobil HDD-re backup-nak.
Majd feltortek a lakasat, es a laptopon felul mindent elvittek ami mozdithato, tehat a szekreny aljaban tarolt mobil HDD-t is. Kb. 200GB csaladi foto semmisult igy meg.
Igy az a faramuci helyzet allt elo, hogy a mostanaban 15 eves lányárol nincs egyetlen egy gyerekkori kep sem. Nem tudja neki megmutatni, hogy nezett ki kicsinek. Az altalanos iskola osztalykepei a legkorabbiak, amiket be tudott szerezni az osztalytarsaitol, korabbi nincs.
Raadasul a szuleirol is sok sok csaladi foto semmisult meg. Ok pedig sajnos mar nem elnek.
Azt hiszem ezek azok a dolgok, amit senki sem tud visszadni soha.
Szoval en ezert is mentek minden fotot a felhobe, amint elkeszult.

plagab

(#925) bpasztoi válasza ZavaBalazs (#923) üzenetére


bpasztoi
csendes tag

És a sima S10 nincs fehérben Telekomnál. :( hát ezt jól kitalálták

(#926) fairi válasza janeszgol (#725) üzenetére


fairi
addikt

Látom nem vetted észre a trükköt. pedig ügyes marketing van itt.
lett egy s10e, amit s9 eredeti ára lőttek, de cserébe kijelzőt lebutították,és ujjlenyomatolvasó is maradt hagyományos.
Van az s10, ami s9 plus utóda akar lenni, de az akksin érdekes változás van s7 edge-n még 3600 mAH volt, most már csak 3400 maH. Persze üzemidő nem fog romlani, de javulni se.
Lett az s10 plus, amibe végre szép nagy aksi lesz és a QI visszatöltés is értelmet nyer. Igaz itt még nagyobb kijelző méret és még nagyobb kamerakivágás. Ebből lesz (vagy az 5G-ből) pen-nel majd a note10 készítve.

Szimplán lemásolták az apple új termékpozicionálását.
Ha akarsz nagy akksit, óriási készüléket kell venned,és a csúcsot, csúcsáron, és nagy kamerakivágással.
(5G változat minket nem érint jelenleg)

(#927) ollie válasza fairi (#926) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tévedsz, az S10 az S9 utóda, az S10+ meg az S9+ utóda.

***

(#928) janeszgol válasza fairi (#926) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehetséges, így még nem néztem. Ezt tavaly is eljátszották, amikor kiadták 4 giga rammal az S9-et. :)

(#929) zzola válasza tjokai (#918) üzenetére


zzola
félisten

Hát ez elég LOL.

(#930) tjokai válasza plagab (#924) üzenetére


tjokai
senior tag

100%-os megoldás nem létezik. Pont a kollégád esete a legjobb példa arra, h családi képeket albumban a legjobb tartani, kézzel foghatóan. Mi így csináljuk. Ja persze, tudom a lakástűz... :U

Üdv!

(#931) FіkuszKukіsz válasza fairi (#926) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha akarsz nagy aksit... Éppenséggel a "legbutábbnak tartott" Xr üzemideje az egyik legjobb.

Romanes eunt domus

(#932) SeatZola válasza fairi (#926) üzenetére


SeatZola
őstag

Mondjuk a nagyobb akku kapacitás nem mindig jelent hosszabb üzemidőt is. Pont a napokban linkelt összehasonlító tesztvideoben is volt olyan off márkás telefon, aminek nagyobb akksija volt, de kisebb volt az üzemideje.

Rappi

(#933) MikeWazowski válasza Alvin_ti4200 (#796) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm a beszámolót, jó volt olvasni! ;)

Ez az edge display nem tudom miért fut ekkorát, többnyire azt olvasni, hogy nem szereti senki. Remélem a jövőben nem teljesen térnek át erre.

Nálam a mate 20 pro ezért is esett ki, meg persze a kijelzős ujjlenyomat olvasó is még csak béta sztem, meg a sima Mate 20 jobban is tetszett, meg egy százassal még olcsóbb is volt így nem volt kérdés, hogy azt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#934) zzola válasza MikeWazowski (#933) üzenetére


zzola
félisten

"Ez az edge display nem tudom miért fut ekkorát"

Ezt honnan vetted? Szerintem nettó hülyeség...

(#935) ImpersonatoR

A kerámia fekete s10+ ról van normális videó? Mindenhol csak fehéret találok.
El kéne döntenem melyiket rendelem / megéri e a felárat a kerámia hátlap.

(#936) #84694144


#84694144
törölt tag

Néztem a bemutatót, elég unalmas volt, a telefonoktól sem dobtam hátast, marad az iPhone. Évek óta nem tudok megbarátkozni a Samsung felületével sem, legyen az TouchWiz, Experience, vagy most a One UI (de legalább elindultak egy irányba). Borzalmas ez az ikonpakk is. 🤮 A Buds egyértelmű AirPods copy, kiderül mennyire jó..
Az edge Infinity Display Infinity-O nálam inkább csak hátrány mintsem előny, de ez ízlés kérdése. Az sem szimpatikus, ha a legjobbat akarom idén is a nagyobbik modellt kell választanom (2 előlapi kamera), ez sosem tetszett egyik gyártótól sem. A kamerára, a fotós képességekre kíváncsi vagyok mit tud a Samu az új hármassal, egy "ultaszéles" látószög mindig jól tud jönni. A kerámia hátlap jó ötlet (persze csak 512 felett), de a userek nagy százaléka úgyis tokkal takarja (védi :F ) majd.

(#937) ZavaBalazs válasza #84694144 (#936) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

"A Buds egyértelmű AirPods copy"

szerintem inkább gear iconx "copy", amit az airpods előtt mutattak be, de végül is betudhatjuk ezt egy szép beismerésnek részedről. ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#938) samu74 válasza ImpersonatoR (#935) üzenetére


samu74
addikt

Ha a mani nem számít, mindenképp.
Nekem mindig tokban van a telo ,de a por ha alászorul simán összekarcolja az üveget.

-----------

(#939) fairi válasza ollie (#927) üzenetére


fairi
addikt

Akkor masszív áremelkedés van. Közben meg méretnövekedés már megint. Mivel az s9 kompaktabb mint az utódja (akinek kompkatság fontos annak marad az s10e, így elmarad pár ujdonságtól). Plusok hasonlóak méretben, csak szélesedett az új egy picit, és normális aksit akar azt megsápolják.

Egyik se igazán másik utódja, simán átpozicionálták a termékpalletát, ami közben teljesen Apple másolták le.

Ám ha s10 úgy nézzük mint kompakt változata az s9+, de nagyobb mint s9, ám kisebb aksi mint s9+, de nagyobb mint s9, akkor valahol kettő közé került, és árban is.
s9+ meg a csillagos ég felé tör bizonyos válozataival...

(#940) bulikavagyok válasza zzola (#934) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...többnyire azt olvasni, hogy nem szereti senki." - a hangos kisebbség. Amúgy egyetértek, szerintem is nettó hülyeség, nekem nagyon bejön a lekerekített kijelző. Én párhuzamosan nyúzok egy S8-as és egy S7-es Samut (az S7-est viszonylag ritkán), és az edge után elég kellemetlen a flat kijelző használata.

(#941) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Uj Dex nem lex?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#942) tothl


tothl
addikt

Nos nekem annyi jött a pénteki megrendelésemre szombaton, hogy a feldolgozása technikai okok miatt több időt vesz igénybe. :D

(#943) [Prolixus] válasza fairi (#939) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Te miről beszélsz?

Ha eltekintünk a képességektől/fícsöröktől és a hivatalos elnevezéstől is, egy S10 és S9 között minimális a méretbeli különbség. Hogy lenne az S10 az S9+ kompakt utódja? Ennyi erővel egy UAZ a Ferrari Testarrosa távoli rokona. Van benne kormány meg 4 kerék.

Simán csak méretnövekedés van. Ahogy ez megfelel a trendeknek az elmúlt..hát úgy 5 évből. Korábban egy 6 colos kijelzős cumó is phablet volt. Aztán minden telefon mérete rendről rendre nőtt, értelmét vesztette ez a megkülönböztetés. Nyilván ez nem követhető a végtelenségig, még úgy sem, hogy közben a kávák is egyre kisebbek lettek, úgyhogy lassan meg fog állni a folyamat. De amikor van S9 meg S9+, meg S10 meg S10+ és a megfelelő méretek kb megegyeznek, nem lehet szó átpozicionálásról.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#944) zzola válasza szubrutin (#941) üzenetére


zzola
félisten

Tavaly jött ki DEX, szerintem nem lesz évente...

(#945) MPite válasza tothl (#942) üzenetére


MPite
tag

Ez szolgáltatónál? Ha igen, melyiknél?

(#946) MikeWazowski válasza zzola (#934) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mire gondolsz?
Én arra, hogy nem tudom miért, de kb. minden csúcs telefon edge kijelzővel jön, amit én nem preferálok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#947) VIBO


VIBO
őstag

A kerámia hátlap miért annyira yo cucc?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#948) tothl válasza MPite (#945) üzenetére


tothl
addikt

telekomnál, az 512 -est, uj elofizetessel.

(#949) MikeWazowski válasza VIBO (#947) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mert baromira ellenálló.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#950) oAcido válasza tothl (#948) üzenetére


oAcido
aktív tag

Mondjuk én 20.-án rendeltem elő, az állt a státusz alatt, hogy feldolgozás alatt.

Nem kaptam azóta se e-mailt, se hívast. Viszont péntek vagy szombat óta átválltott a státusz, "Készletre vár"-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.