Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) #90933760 válasza janos1988 (#16900) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem kezdtem bele komplett pakkba, inkább összeválogattam azt a párat ami megtetszett videókból.
Tinkerses kemencébe akkor vas és falusi. És hol tudom kivenni belőle a smaragdot? Ilyen öntőformát meg öntőüstöt vagy mit kell csinálni? Mert ha rudakba olvasztja az úgy nekem nem jó, sima smaragdot kell használni a receptben, a vibrant crystalhoz.

(#16902) apatyas válasza #90933760 (#16901) üzenetére


apatyas
Korrektor

Smeltery drain, faucet, casting basin. Magyarul passz.
Jobbklikk a faucet-ra és feltölti azt ami alatta van, légyen casting basin a blokkhoz, vagy casting table és öntőforma csákányfejhez ingothoz stb.
Modpakkot miamakkosmókusért magyarul tolod?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16903) #90933760


#90933760
törölt tag

Oké, elakadtam a powered spawner készítése közben. A Soul Binderbe betöltöttem 32XP-t, de amúgy 15-be kerülne az egész. Beteszem a falusival töltött üvegcsét meg a törött bányapók spawnert, de nem engedi betenni. Vagy az egyik vagy a másik, de a kettő egyszerre nem megy bele. Már felfejlesztettem octadic capacitorral, mondjuk az amúgy is kell mert marha lassú lenne. Próbáltam zombi spawnert is, de nem. Vagy az üvegcse van bent vagy a broken spawner, de ha az egyik bent van nem engedi be a másikat. Akkor ilyenkor mi van?

(#16904) #90933760 válasza #90933760 (#16903) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindent megcsinál, de spawnert nem akar. Kerestem neten, de semmi ilyen infót nem találtam, hogy bug volna. Úgyhogy be akartam rakni kreatívból, de akkor látom hogy csak enderman és csirke spawner van ott is, egyrészt akkor így se nem fog menni, másrészt lehet hogy powered spawner csak erre a két állatra építhető azért nem megy falusival?
Az elég izé akkor, feleslegesen raktam össze a gépeket. Na mindegy, akkor csinálok ilyen üvegcséket, van máshol is falu, onnan begyűjtöm a falusiakat az üvegekbe és beleadagolom kézzel a tinkerses cuccba, lesz úgy smaragd.

(#16905) joeetm


joeetm
tag

Helo mindenkinek, az lenne a kérdésem hogy a win10-be portolt minecrafttal tudok e normál szervereken játszani, vagy az egy külön kategórai?

_Az a hülye aki nem normális_

(#16906) #56573440 válasza joeetm (#16905) üzenetére


#56573440
törölt tag

Java s szerverekre amivel a sima pc verzió kompatibilis nem. A win10 és az box meg portable kompatibilis azokkal tud lanozni

(#16907) janos1988


janos1988
addikt

Az mitől lehet, hogy az utóbbi napokban elkezdett akadozni az infinity evolved? Ilyen 11-13 mp-ként megakad 2-3 mp-re. Rohadt idegesítő. :((( Kiszedtem az ender pumpát, az ender quarryt a chunkloadert, peaceful-ra állítottam a nehézséget, hogy 1 szörny se spawnolhasson, grafikát levettem és még mindig csinálja.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16908) jonnyjoker01 válasza #90933760 (#16851) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A második képen a lépcső mögött az mi? Pixeles képnek néz ki.

Üdv. Johnny

(#16909) #90933760 válasza jonnyjoker01 (#16908) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tinkers-es Drying Rack. Arra zombihús akasztva egy idő után kiszárad és ehető lesz. De ráakasztható szerszám is, meg minden.

(#16910) apatyas válasza jonnyjoker01 (#16908) üzenetére


apatyas
Korrektor

Sose játszottál a Crash Landing-al?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16911) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a Thermal Expansion azért jól megbonyolítja a dolgokat, megcsináltam a Reinforced Pulverizert, mivel a legmagasabb szintű Resonanthoz már egy csomó új anyag kéne, nekem elég az egyel alatta lévő. Első bukkanó, hogy az összes Machine Frame-et végig kell csinálni receptekben és azzal egy új gépet csinálni. Megvan. De nem gyorsult, ja hogy ez csak két új slotot ad. Akkor a slotba kell Agument. Megcsinálom azt ami a Reinforced géphez kell, 4x darálási sebesség. De nem jó még mindig, persze mert itt is kell visszamenőleg az előző szint is hozzá. Most így működik végre. Azért az EnderIO féle, beleteszek egy capacitort és fullos, ahhoz képest sokkal bonyolultabb. De jobb is hogy nem vesződtem a Resonanttal, mert már ez is olyan gyorsan darál, hogy az Alloy Smelter fullosan nem képes lépést tartani vele.

Bár még azért kellenének slotok, mert lehetne mást is fejleszteni rajta, leginkább az hogy másodlagos terméknek dobjon kétfélét. Ehhez a nullifikésön csembör kell azt hiszem, szerencsére az csak egy szintű, a redstone vackot kiszedem mert nem fogom azzal vezérelni és akkor annak a helyére beteszem ezt a fejlesztést. A többi az annyira nem érdekes fejlesztés, talán még az hogy másodlagos anyagnak nagyobb eséllyel dobjon. De abból csak az első szintűt tudom megcsinálni, mert nincs több slot, a felszedés után megjegyzi a beállításokat vackot kiszedem és annak a helyére befér. Az automata kiadagolást viszont nem szedhetem ki, mert azzal működik együtt az Alloy Smelterrel, úgyhogy a másodlagos anyag dobása csak első szintű lesz.
Később ha szükséges akkor lehet megcsinálom a Resonantot, bár abba is csak egyel több slot van úgyhogy legfeljebb a másodlagos dobást lehet kettes szintűre emelni, másban nem fejlődne.

Na jó azért mégse olyan rossz ez a féle tuning se, csak elsőre tűnt bonyolultnak EnderIO után. :DDD

(#16912) #90933760


#90933760
törölt tag

Ja igen, közben kiderült, hogy valóban powered spawer csak endermant és csirkét tud, mert most beletettem egy csirkét az üvegbe és azzal megcsinálja. Hogy más állatot miért nem tud arról fogalmam sincs, hogy ez régen is így volt vagy csak ebben az újban, nem tudom, de ez nem enged UserXP-t se, csak folyékonyt. Szóval nem tudom, mindegy csirkém már van végtelen. :DDD

(#16913) Amur válasza #90933760 (#16904) üzenetére


Amur
addikt

Powered spawnert falusiból még nem csináltam, szerintem konfig fájlban lehet állítani hogy miből engedje, nézz bele van-e opció falusira.
Én Karmában és Not enough techben is csináltam powered spawnereket, Karmában pl. minotauruszból is ami azért elég speckó mob, köze nincs az ender IO-hoz és a vanilla mc-hez sem.

szerk.: biztos hogy nem csak csirkét és endermant tud! Mint fentebb írtam én nagyon sokfélét csináltam!
zombit, pókot, csontit, wither skeletont is készítettem. Azt tudom hogy boss-okat nem enged(hiába tudom az üvegcsébe rakni a lelkét, próbáltam wither bosst és ender dragont is-ez utóbbi durva lett volna! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16914) #90933760 válasza Amur (#16913) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megnéztem a konfig fájlt, ott azt írja hogy blacklisten csak a falusi és a vasgólem van. Akkor elvileg minden mást enged alapból. Érdekes, hogy kreatívban mégse adja be a többi spawnert.
Már begyűjtöttem a falusiakat üvegekbe úgyhogy nem tudom van-e értelme megépíteni, már csak ki kell önteni a smaragdot.
A csirkéset viszont lehet rákötöm napelemre, nem tudom mi a minimális energiaigénye, lehet a házéra kötöm rá, föld alatt láthatatlanul vihető a vezeték, sőt a spawner is lehet föld alatt. És a farkasok karámjába spawnolja a csirkéket, ehetnek egész nap. :DDD Ha nagyon kell akkor automatizálható toll és húsgyűjtőnek is, aztán azokat a húsokat amit begyűjt odaadom a farkasoknak. Tölcsér mekkora területről szívja el a tárgyakat?

Még a Killer Joe-n gondolkoztam, hogy Endbe kiépíteni aztán akkor az szépen szedegeti az endermanokat, gondolom tehető bele enderkard is. Bár már enderpearl nem kell, mert az van annyi amennyi napelem lesz.
Mondjuk nem néztem utána mekkora területet képes ez is lefogni.

(#16915) jonnyjoker01 válasza apatyas (#16910) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nope... Videot neztem rola de nem jott be :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16916) #56573440 válasza janos1988 (#16907) üzenetére


#56573440
törölt tag

mennyi memóriát eszik meg amikor elkezd laggolni? az akkor szokott nálam előfordulni ha felkúszik 80-90+ fölé. f3 jobb felső sarok mutatja élőben.

amit még tudsz csinálni az a jurneymap leszedése, a mobradarja miatt elég jó sokszor, de rettenet mennyiségű erőforrást eszik meg. opis vagy gyakorlatilag minden más térkép jobb sokkal :D

(#16917) #56573440 válasza #90933760 (#16914) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Tölcsér mekkora területről szívja el a tárgyakat?"

sima hopper csak ami ráesik közvetlenül. van vacuum hopper ami 3 blokk távról is behúzza az xp-t és az itemet is. folyékonyan adja ki az xp-t.

falusiaknál ha olvasztod őket, akkor gem cast kell amibe ki tudod önteni a folyékony emeraldot, bár azt írja hogy gem, de csak emeraldot lehet körbeönteni hogy olyat kapj, úgyhogy az elsőt mindenkétt ásással vagy tradeléssel kell megszerezni.

(#16918) #90933760 válasza #56573440 (#16917) üzenetére


#90933760
törölt tag

Sose csináltam még ilyen tölcséres automatizált dolgot.
A pincében a berry bokrokról hogy tudom ezzel leszedni a cuccot? Kell valami ami leüti róla? A farmokon látom vizet használnak, amit kidobóból lehet pl vöröskőjellel. És akkor az elvileg lemossa a kinőtt cuccokat, odaviszi a tölcsérbe, az meg ládába. De nem tudom a berry bokrok amit dobnak az hogy viselkedik, mert ugye az egyből kezedbe jön, nem a földre. És hogy ezt még mindig nekem kell kézzel kapcsolgatni, mitől lesz ez automatizált. Pl, hogy csak reggel kapcsoljon be egyszer. Ja igen napfényérzékelővel. De az meg folyamatos jelet ad.

Ja igen, és a berry bokrok amiket BoP ad, azokat ollóval kivágtam, letettem földre de még mindig nincs rajtuk berry. Lehet hogy azokon nem is fog nőni?

[ Szerkesztve ]

(#16919) #56573440 válasza #90933760 (#16918) üzenetére


#56573440
törölt tag

de fog nőni rajta ha kézzel ütöd ki akkor is, amikor leteszed kicsi, aztán megnő egész blokkosra, sőt a kajás berry bokrok felfele is nőnek 3 blokk magasra, lehet őket szaporítani, az oreberry-t nem.

ami a packodban erre jó az az enderio-s farming station. leteszed, adsz neki energiát és egy hoe-t, begyűjti magába a berry-ket. a sima upgrade nélküli maga körül 3 blokk távolságra megy, double layerrel 5 oktával 7. de megy az fára meg mindenre kb, favágásra pl hatalmas poén, mert fogja az egészet aztán instant végez vele. cserébe kopik az eszköz amit beteszel, kivéve a healing axe ami eleve nem tud kopni. csak hát azért meg kell dolgozni picit :D

vízzel a berry-t nem tudod lemosni. lehet még játszani autonomus activatorral de annak energia kell, és csak maga előtt 1 blokkban dolgozik jobb esetben, tehát minden berry-nek külön kéne egy, az meg logisztikailag szívás

[ Szerkesztve ]

(#16920) #56573440


#56573440
törölt tag

Közérdekű közlemény: vanilla minecraft kezdőknek sorozat Amur gondozásában. első rész kint van, modok nélküli kezdőknek szánt verzió :)

(#16921) #90933760 válasza #56573440 (#16920) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van már második is. :DDD Én is elkezdtem nézni. Nagyon sok mindent lehetne még említeni benne, de talán jobb ha van amire a játékosok maguktól jönnek rá.

(#16922) janos1988 válasza #56573440 (#16916) üzenetére


janos1988
addikt

Remélem nem szólok rá, de lelőttem az MSSE-t és úgy tűnik hogy megoldódott. Visszaállítottam normálra, leraktam egy chunkloadert + egy ender pumpát + megy a triple cobble gyártás és kb. 10 perce okés.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16923) föccer


föccer
nagyúr

Pocsert nem akar mukodni a vas farmom? :( grrrr

1.8.7. Ajto szarasig, lemoso rendszer rendben, 12 falusi a helyen. Mi lehet a buktato?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16924) jonnyjoker01 válasza föccer (#16923) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nagyon idegesnek tűnsz... :D

Üdv. Johnny

(#16925) Amur válasza #90933760 (#16921) üzenetére


Amur
addikt

Persze sok mindent lehet még, de nem lehet mindent egyszerre rázudítani a kezdő playerekre.
Ha visszaemlékszel mikor nekikezdtél, és elöszőr szippantott be a játék..
Lesz 3. és 4. stb. rész is. :)
Egyébként elolvastam nosztalgiából a topic elejét, érdemes! Szinte minden 3.hsz arról szólt hogy mekkora nagy játék, és milyen játékélményt ad. A szép az az egészben, hogy ez még most is igaz!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16926) föccer válasza jonnyjoker01 (#16924) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahh, ez csak a latszat. :D

Kb 1 honap es lesz itthon netem, es vegre tolhatok valami tech-et. Most csak vanilla van es az sem akar muxeni. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16927) #90933760 válasza föccer (#16923) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tudom, de én pl. sose találkoztam falusis vasgólemmel, akkor se ha többen voltak mint 10. Soha nem volt saját gólemük. Talán valami bug lehet.

(#16928) janos1988 válasza föccer (#16923) üzenetére


janos1988
addikt

Én ezt másoltam régebben és tökéletesen ment.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16929) #90933760


#90933760
törölt tag

Beraktam a nullifikésön csembört a Pulverizerbe és nem lett két kimenetem, akkor hogy lesz kétféle másodlagosan dobott anyagom? Mert ugyanúgy csak egy slot van a másodlagosnál.

(#16930) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Ma próbálkoztam shader mod berakással egy elég régi verzióban (1.4.7) (tekkit lite).
Sajnos csak maga a glsl ment fel, ami shaderpackot találtam (asszem chocapic13,) az pedig ki is választható a shader menüben, de semmi változást nem hoz. Mit tegyek?

(#16931) #56573440 válasza #90933760 (#16929) üzenetére


#56573440
törölt tag

Secondary sieve lesz az:)

(#16932) Amur válasza MineFox54 (#16930) üzenetére


Amur
addikt

Nekem ez müködött:
-ha frissen telepített minecraft akkor legalább egyszer indítsd el hogy letöltsön mindent, és létrehozza a mappáit.
-telepítsd a hozzá való legfrissebb Forge-ot.
-hozz létre a minecraft mappában egy shaderpacks mappát.
-ide másold kitömörítve a shader mappát(nem modot!)
ha jól csinálod akkor az elérési út ilyen lesz:
/minecraft/shaderpacks/shaderpack neve/shaders
(tapasztalat hogy ha simán kitömöríted akkor csak egy shader mappád lesz,ezért hozz létre egy a shaderpack nevével egyező mappát, majd abba tömörítsd!)
a shaders mappában .fsh és .vsh kiterjesztésű fájloknak kell lennie.
-rakd be a mod mappába a shader modot
-rakd be a hozzá javasolt optifine-t! (nekem pl. crashelt ha nem a shader moddal kompatibilis optifine-nal próbálkoztam)
tapasztalat alapján 1.7.10-hez a HD ultra A4-es optfine, 1.6.4-hez pedig a HD ultra D1-es a jó.
-indítsd el a minecraftot. ha mindent jól csináltál akkor megjelenik a beállítások között(nekem a nyelvi beállítások mellett),egy shaders opció. Rákattintva felhozza a mappa nevét(ha pl. supershader nevet adtál a mappának a shaderpacks mappán belül,akkor azt). Kiválasztod, majd mellette még két opciót átállítasz(javasolták külföldi fórumon): tweakBlockDamage on-ra ill. CloudShadow off-ra.
Betöltöd a mentésed/új világot generálsz.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16933) MineFox54 válasza Amur (#16932) üzenetére


MineFox54
őstag

Ugyanezt csináltam, és semmi változás a grafikában. Lehet hogy a shaderpack a szar.

(Minden beállítás, stb. megjelent, de nincs változás)

(#16934) #90933760 válasza #56573440 (#16931) üzenetére


#90933760
törölt tag

Beraktam az első szintűt, ugyanúgy egy darab másodlagos kimenetem van. Vagy Reinforced géphez már kell mindenképp a második szintű is?

A berry bokraim pedig még mindig nem csinálnak semmit. Róluk van szó. [link]
Nem nőnek, nem hoznak gyümölcsöt se.

[ Szerkesztve ]

(#16935) #90933760


#90933760
törölt tag

Már nem sok smaragd kell csak pár darab, azt lehet megkeresem bányászva inkább. Azért elég drága a falusiakat beledobálni spawner nélkül, mert asszem kettő is kell egy smaragdhoz és persze az életük mértékétől is függ mennyit adnak. Kiválogattam azokat amelyikek még a múltkor lesebződtek a kaktuszok miatt, meg a Tinkerses ronda falusiakat is beledobáltam, meg kiválogattam hogy mindegyikből csak egy legyen, azok fullos életerővel. A többi mind ment bele.
Van még benne 0.13 olvadt smaragd meg persze egy ingot vas, ilyenkor gondolom nem árt lefedni a kemencét mert akármi beleesik az sebződik.

(#16936) #56573440 válasza #90933760 (#16934) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha nyomsz egy shiftet miközben a neiben rajta van az augmententen az egér akkor írja mi kell hozzá.

az első szintű sieve -hez hardened kell, a másodikhoz reinforced, stb. és persze itt is él, hogy a magasabb szintű autmenthez az alsóbb szintűeket is bent kell hagyni ;)

(#16937) Amur válasza MineFox54 (#16933) üzenetére


Amur
addikt

Most nézem hogy 1.4.7-hez akarsz shadert.
Valószínűsítem hogy nem mindegy milyet raksz be, ami én írtam és te is csináltál az későbbi verziókra igaz.
Ahogy nézem ez 1.4.7-re való, nézz rá, videón jól mutat:
GLSL shaders

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16938) #90933760 válasza #56573440 (#16936) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen ezeket tudom.
Jaaaaa, hogy csak az esélyt növeli százalékban. Én azt hittem lesz két output és kétféle másodlagos anyagot ad ki. De ezek szerint ugyanúgy csak egyet ad ki, de 11%-kal nagyobb eséllyel. Akkor beteszem a második szintet is és frankó, az már 33%.

Közben úgy látom a farkasoknak építenem kell házat, nem elég a karám. Mert a szomszédos tajga biomról blizzek átjönnek néha és betámadják őket, farkasokat meg nem lehet gyógyítani úgyhogy muszáj házat építeni köréjük. Direkt nem akarom kutyává szelídíteni, mert akkor vagy ülnek vagy jönnek utánam, a farkasok meg legalább önállóak. A sarokbugokat leszámítva. :DDD
Tundra biomon nem spawnolnak úgyhogy be a házba nem fognak kerülni.

Amúgy van még ilyen blaze koppintás mob? Mert ezek blizz rodot dobnak, de van nálam basalz rod meg blitz rod is, ezeket mi adja akkor?

(#16939) #56573440 válasza #90933760 (#16938) üzenetére


#56573440
törölt tag

így van csak százalékot növel másodlagos termékre. nekem ha már fent van a quarry, akkor általában egy külön pulverizer-smelter kombó van erre, kimaxolva benne csak a sieve, és abban megy a ferrous, mert a shiny dust ritkán jön eleve, és kell egy csomó mindenhez, a legtöbb packban, de tesseracthoz főleg ;)

a blitz és a basalz is thermal foundation féle mob, ugyan úgy spawnolnak mint a többi agresszív fajta. blitz plains jellegű és homokos biomokban, a basalz hegyekben.

configban ezek módosíthatóak elég jól ha úgy akarod :)

(#16940) #90933760 válasza #56573440 (#16939) üzenetére


#90933760
törölt tag

Oh, FTB Wiki őket nem ismeri. Ja hogy csak sötétben jönnek mindannyian, akkor oké, a farkasház ki lesz világítva. Csak annyi érdekelt, hogy nehogy a házba is bespawnoljon valami. Nem akarom a konfigot átállítani, inkább építek nekik házat. :DDD
Épp elég könnyítés, hogy tudok repülni meg lávában úszni pl. :DDD Bár kellett hozzá jó pár gép.

(#16941) MineFox54 válasza Amur (#16937) üzenetére


MineFox54
őstag

próbáltam, sajna nem jó, amúgy én ezt raktam fel manuálisan.
Én kb. ugyanezt az útmutatót az 1.4.7-es shader readmejében láttam, tehát jónak kéne lennie.

egyébként ez az installer nem megy, mert a .minecraft/bin-ben keresi a minecraft.jart, a tekkites minecraft.jar meg ugye a .tekkit/tekkitlite/bin mappában van.

(#16942) Amur válasza MineFox54 (#16941) üzenetére


Amur
addikt

Nem az installálós módszer nekem sem müködött, csak ez a zip-et kitömörít az általam létrehozott mappába.
Szerk.:
Most kipróbáltam 1.7.10 és 1.8.8 alatt sem jött össze nekem sem.
Azt olvastam utána hogy volt pár optifine ami nem támogatta a shadereket. Letöltöttem egy olyat ami leírása alapján igen, azzal sem jött össze, valamint optifine nélkül is kipróbáltam, úgy sem jelent meg a shader opció.
Mondjuk az optifine sem..
Én multi MC launchert használok, lehet felrakom a gyári lanchert, mert minden leírás, meg automata installer ahhoz készül jóformán, ha azzal sikerül, akkor átmásolom egy instance-ba az egészet, és úgy biztos müködnie kell a multi launcherben is.
Próbáld te is azt a módszert.
Most már engem is érdekel miért nem müködik.
tavaly raktam fel 1.7.10 alá. Azóta nem foglalkoztam vele.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16943) Amur válasza MineFox54 (#16941) üzenetére


Amur
addikt

Na sikerült is. Persze hogy nem olyan módon ahogy a neten írták:
eredeti mojang launchert feltelepítettem,elindítottam a minecraftot hogy töltsön le minden fájlt ami kell neki.
optifine-t feltelepítettem.(futtattam a jar modot, hozzá is adta az optifine profilt a launcherhez),ezt is el kell indítani 1x hogy letöltsön magának pár dolgot.
futattam a shader jar modot, itt azt hittem gond lesz mert nem tudtam verziót kiválasztani,de nem mert a launchertben csak egy verzióm van letöltve, így az alapértelmezetthez telepítette a shader modot.
Elindítottam a launchert, ott volt az optifine profil, shader sehol.
Megkerestem az MC mappát (felhasználók/felhasználó neve/appdata/roaming/minecraft)
itt létrehozott egy shaderpacks mappát a feltelepített mod, ide bemásoltam(tömörítve) a SEUS shader zipjét.
Launcher elindít, optifine profil kiválaszt, azzal elindít, majd a beállításokban ott is a shaders opció.
Elsőre ki kellett kapcsolni a performance fast rendering opciót az optifine-ben mert azt írja azzal együtt nem müködik a shader.
Mindezek után siker! :)
Az eredmény(texturapack nélkül,majd berakok egy R3D-t):

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16944) Amur


Amur
addikt

Bocsi kifutottam a szerkesztési időből:
Közben sikerült MultiMC-ben is.
Itt az a trükk hogy a jar modok közzé kell rakni az optifine-t(edit istance és ott az add jar mod),
így rögtön lesz shader opció is, be kell másolni az instance megfelelő mappájába és meg is van!

Így utólag: szerintem a hiba ott volt, hogy minden oldalon írják a shader mod-ot is, de ha olyan optifine-t raksz be ami támogatja a shadert, akkor nem kell csak a shader zip a shaderpacks mappába majd ki kell választani a shader opcióban és aktiválni.
A forge-os verziók mellé kell szerintem csak a shader mod is.
1.8.8-hoz simán be tudtam rakni az optifine mellé.
20-30 FPS-sel megy, és néha darabosan tölti be a chunkokat, meg látom is hogy mi volt a legnagyobb bajom vele: minimális fényerővel is vakít.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16945) apatyas válasza Amur (#16925) üzenetére


apatyas
Korrektor

Videósoknak: a camera bobbing-ot érdemes kikapcsolni felvételhez. Téged nem zavar mert te irányítod a karaktert, de ha más nézi, akkor igen. Én kb 20 percig bírtam nézni a fentebb linkeltet, utána erős hányingerrel becsuktam. Egyébként, a hosszabb tutorialokat is szoktam bírni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16946) Amur válasza apatyas (#16945) üzenetére


Amur
addikt

Köszi. Alapból ki szoktam kapcsolni, frissen feltelepített vanilla volt, ahol alapbeállítás..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16947) #90933760 válasza apatyas (#16945) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az mi? Mert én simán végignéztem. :DDD

(#16948) apatyas válasza #90933760 (#16947) üzenetére


apatyas
Korrektor

Amikor sétál előre a karakter, akkor hullámzik-e a kép a feltételezett fejmozgás miatt, vagy simán megy.
Egyéb videós bakik (nem Amurnál), ha 1st person nézetben ugrál össze-vissza értelmetlenül, vagy rángatja a kamerát ész nélkül (jellemzően, amíg pofázik valamiről, és hogy a képen is "történjen valami")
Motion sickness-nek hívják filmekkel kapcsolatosan, és kb ugyanolyan hatás, mint amikor kocsiban vagy buszon olvasol és rosszul leszel tőle.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16949) #90933760 válasza apatyas (#16948) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaaaa. Engem sose zavart.

Ez vicces, elmentem aranyért egy Alps biomra, quarryztem kicsit. Erre beleás egy barlangrendszerbe, mondom átfutok rajta amíg az dolgozik, kapásból 50 smaragd kijött abból a barlangból. Ha ez előbb megvan nem kellett volna falusiakból se olvasztani, de mindegy legalább már tudom hogy működik az is.
Amúgy hogy lehet a kemencét kikapcsolni? Mert az egy ingot vasat kiöntöm oké, de ami benne van 0.13 smaragd azt hogy offolom ki belőle? Ja meg beleestem úgyhogy van benne 20mB vér is. :DDD

(#16950) #56573440 válasza #90933760 (#16949) üzenetére


#56573440
törölt tag

kiütöd a controllert és visszateszed:D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.