Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) jonnyjoker01 válasza Simi37 (#12300) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem úgy értettem na. :DDD

Üdv. Johnny

(#12302) #56573440


#56573440
törölt tag

mostmár tényleg nem terhelem a topiklakókat cc-vel, majd a végeredményt még postolom, de ez annyira tetszett hogy meg kell mutatni :DDD

live időjárás pillanatnyi és napi várható értékei yahoo apijából, már csak a hudra kell kitenni :C

[ Szerkesztve ]

(#12303) PeL


PeL
addikt

Végül leteszek egyelőre erről a mod packolósdiról, egyszerűen túl hatalmas nekem az új lehetőségek mennyisége, meg a megépíthető dolgok töredékét sem használnám ki benne szvsz. Ehelyett elkezdtem összerakni magamnak egy kis vanilla enhancer modpackot.

Amiket eddig beleraktam a MC-be:

- OptiFine HD Ultra A4 (ez alap ugye)
- CraftGuide Mod (crafting receptek in-game menüből)
- Damage Indicators Mod (kijelzi egy kis ablakban a mobok HP-ját akire éppen ránézek)
- Voxelmap (in-game radar + térkép)

Még találtam Infernal Mobs-ot és Stalker Creepers modot (előbbi speciális mobokat ad a játékhoz amik random enhancemenettel rendelkeznek, nehezebb őket megölni és random itemet dobhatnak, utóbbi meg egy elég szemét mod: a creeperek nem robbannak fel azonnal a közeledben ha olyan szögből jönnek hogy nem veszed észre őket, csak szimplán megáll közvetlen mögötted és akár követ is addig amíg rá nem nézel véletlen, ha a látószögedbe kerül csak akkor robban. Ezt a kettőt nem tudom berakjam-e :D)

És még böngészem a minecraftforum.net-et az 1.7.10-hez kompatibilis modokért amik ilyen kis enhancer jellegűek

(#12304) #56573440 válasza PeL (#12303) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem annyira bonyolultak. tele a net videókkal, érdemes követni pl yt-n direwolfot, nézegetni elejétől egy évadot, ott jól látszik mi történik és miért, ha az alapokkal megvagy akkor azért elég sokat lehet fejlődni, de már nem lesz ennyire idegen.

vanillából, 0 tapasztalattal átugorni egy ftp-re az azért elég meredek tényleg, de simán megoldható, bár néha jobb a nem egyedül csinálod a dolgokat, pl nálunk is van a szerveren egy srác, nem igazán vágta a témát, de már egészen jól elnavigál és átlátja a dolgokat. persze ts-en beszélünk, stb.

vanilla közeli moddolt mc-re szerintem a life in the woods pl zseniális, azt wintage beef-nél láttam, mobok terén alap persze, de egy csomó növény van benne, meg szebben néz ki, a listából látod hogy atomreaktor és durva tech cuccok nincsenek, még csak duplázni se lehet az ore-okat:D

(#12305) PeL válasza #56573440 (#12304) üzenetére


PeL
addikt

Jól hangzik, de az 1.7.10-es MC-t meg szeretném tartani, viszont átnézem melyik mod mit csinál benne, és ami tetszik és van belőle 1.7.10-el kompatibilis verzió azt megtartom belőle. Köszi az ötletet :C

A Backpack mod első látásra is zseniális ötlet :R

Más: Olyan crafting recipe mod létezik egyébként ami a berakott plusz modok által hozott új recepteket is megjeleníti mindenféle előzetes tweak nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#12306) PeL válasza PeL (#12305) üzenetére


PeL
addikt

Nem szóltam, ha jól látom ez a CraftGuide mod is tudja ezt, elég fasza :)

(#12307) Amur válasza PeL (#12306) üzenetére


Amur
addikt

Majd kiváncsi vagyok a tapasztalatodra a Craftguide-al kapcsolatban, mert ha nem terheli le úgy a procit mint a NEI akkor én is lecserélem! :)

Néztem róla vidit, de nem látom hogy van-e benne kereső, vagy tényleg csak lapozgatni lehet a recepteket?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12308) PeL válasza Amur (#12307) üzenetére


PeL
addikt

Természetesen van kereső is benne: Set Item gombra kattintva alul megjelenik a keresője.

Betettem még a Tinkers Construct modot is, tetszik hogy lehet benne csinálni egész fákat kivágó baltát :D Néha tényleg uncsi volt már a fakitermelés. Pakolnék én még be 1-2 modot de amit kipróbálnék abból sajna nincs 1.7.10-re még megcsinálva. Ez a Quarry meg egyéb gépes téma is tetszene, de ezek miatt nem tudom érdemes lenne e a downgrade.

(#12309) apatyas válasza PeL (#12308) üzenetére


apatyas
Korrektor

Áh, a quarry elveszi a bányászás örömét.. kivéve, ha bahomnagy gépekre izgulsz.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12310) Teaway válasza apatyas (#12309) üzenetére


Teaway
veterán

Na de a fát azt nem bányásszuk... :P

Nincs itthon csokid??

(#12311) apatyas válasza Teaway (#12310) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ami azt illeti, azt is meg lehet oldani.. csak magasabbról kell indítani. főleg, így megúszol mindenféle tereprendezést quarry előtt ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12312) Amur válasza apatyas (#12311) üzenetére


Amur
addikt

Amit "tereprendezés" alatt takarít le a quarry, azt nem gyüjti be...

A quarry meg kell!
Nekem pl. a bányászás a legunalmasabb rész! Inkább építek épületeket,gépeket, ahhoz meg rengeteg nyersanyag kell! A kreatív viszont nekem uncsi! Így maradnak a quarry és társai hogy segítsenek bányászni!

PeL:
érdemes a downgrade! A modokkal egy teljesen új minecraftot kapsz!
Hihetetlen összetett, és nagyon jó kis modok vannak!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12313) PeL válasza Amur (#12312) üzenetére


PeL
addikt

Azt elhiszem, de túlbonyolítani sem szeretném annyira, én totál noob vagyok a modokhoz :) Néztem pár modot 1.7.10-hez, a lenti képen látni miket tettem fel eddig. Láttam miket lehet bennük csinálni és a fejemet fogtam. Mármint a bennük lévő dolgok tetszenek, de a kivitelezésük nekem túl bonyolultnak tűnnek így elsőre. Videón láttam hogy kell őket csinálni de nagyrészt az a gondom hogy angol, és a legtöbben nem is magyarázzák el mit miért és hogyan, csak csinálják a gépeket rutinból, még a magyar videósok sem.

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-07/24/37339_picj3uqpu23vnjiy_asdasd.jpg (valamiért nem működnek a gombok)

Ezen kívül még volt fent a Forestry, meg az IndustrialCraft is, de azok már végképp túl bonyolultak az én lelkemnek :DDD Így le is kaptam őket, meg mondjuk a Forestry-ben a gépek nem is annyira tetszenek, a kerteket inkább kézzel csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#12314) Serricon válasza Amur (#12312) üzenetére


Serricon
senior tag

Nem csak a tetejét kell magasra rakni, hanem az alját is a fák fölött kezdeni, és akkor szépen felszed mindent.

(#12315) jonnyjoker01 válasza PeL (#12313) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Régen én is ugyanezt mondtam, de most, hogy kipróbáltam a gépeket, azt kell mondjam nagyon klasszak. Viszont, régen összeállítottam egy csomó modot, én is mindent kézzel akartam csinálni stb... Szóval nincs benne gépes mod. Majd megkeresem valahol a vinyón vagy megnézem mi van 1.7.10-re és akkor abból összeállítok egy gépmentes "modpackot".

Üdv. Johnny

(#12316) PeL válasza jonnyjoker01 (#12315) üzenetére


PeL
addikt

Az a gond hogy még elég szegényes a kínálat 1.7.10-re ahogy nézem, még 1.7.2-re is 2x-3x annyi mod van. Lehet kénytelen leszek visszalépni verzióban ha jobban modolni szeretnék, 1.7.2 alá viszont semmiképpen nem akarom adni, mert tetszenek az újításai.

(#12317) Amur válasza PeL (#12316) üzenetére


Amur
addikt

Ha nem a gépek a fontosak akkor pár mod javaslat:
ATG(Alternate Terrain Generation): gyönyőrű tájakat generál, sokkal szebbek mint a vanilla "földjei"
Chisel mod (sok-sok szép új tégla,épitőanyag)
Deco Craft (sok lakberendezési tárgy)
more sword mod(sok sok új kard)
more pickaxe(sok új csákány)

Ha mégis gépes modokkal akarsz majd próbálkozni akkor szerintem a thermal expansionnal kezd, egyébként a forestry sem csak a farmokról szól. Az IC2 már tényleg nem a régi, újabb tech modból a mekanism világbajnok, de tény hogy már a közepe is jóval bonyolultabb mint mondjuk a TE.
A tinkers olvasztósdija jó választás, ércduplázásra is király.

Nem reklám(csak kicsit): van több évadnyi minecraft modolt gameplay sorozatom a yotube-on, én elég sokat magyarázok, nézz bele, hátha kedvet kapsz. (van unleased, direwolf20 és saját mágiamentes modpackommal is 1-1 évad)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12318) apatyas válasza Amur (#12312) üzenetére


apatyas
Korrektor

Le vagyok maradva? Nekem még úgy tanították, hogy 5 magasságig ki kell pucolnom előre.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12319) Amur válasza apatyas (#12318) üzenetére


Amur
addikt

Ami a kijelölt színt felett van azt legyalulja, azért írta Serricon hogy ha kellő magasságba teszem a quarry-t akkor a fákat is megkaphatjuk.
Felesleges neked takarítani manuálisan. Azzal kezdi hogy szintbe hozza a területet amit kijelöltél neki.
(ill. csak azzal foglalkozik ami a szint felett van, azt lekapja a "lézer" de az nem kerül a ládába.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12320) Geryson válasza Amur (#12312) üzenetére


Geryson
addikt

Én speciel nagyon szeretek bányászni. Nyomtam vagy fél évig az FTB-t, tényleg fain dolgokat lehet benne csinálni, de valahogy nekem kell a bányászás öröme, szeretek megkűzdeni akár a cobblestoneért is (most éppen abból kell rohadt sok).

A kreatív nekem sem jön be, pedig nagyon szeretek építkezni. Tali vanília szerverén van egy pár építményem, de még egy fél évre előre megvan, hogy mit kell/kellene építeni. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12321) VitaD5


VitaD5
tag

Amióta olvasom ezt a topicot, azóta nem értem, hogy hogyan létezhet még a vanilla Minecraft. :DDD (Tisztelet a kivételnek!)

(#12312) corvette: "Nekem pl. a bányászás a legunalmasabb rész!" - Szerintem Hardcore-on más lesz a véleményed a bányászásról. ;]

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#12322) Serricon válasza VitaD5 (#12321) üzenetére


Serricon
senior tag

Van aki a bugtenger/lagtenger helyett inkább azt választja ami egyszerű, és működik. :K

Persze, szép meg jó az a gépesítés, csak nincs hova felhasználni az anyagot.. ja de.. lehet csinálni nagyobb erőművet, hogy még több anyagot termelj, amiből még nagyobb erőművet, hogy még több anyagot termelhess.. majd ha már mozogni se tudsz úgy laggol a sok gép, akkor lekapcsolod, mert rájössz hogy nincs mire használni...

Eközben a Vanillán egymást gyilkolják a cuccokért, pár napja megjelentek Szerb, Spanyol, Portugál csapatok is, ha így megy tovább lassan bővítenem kell hogy felférjek.. :D

[ Szerkesztve ]

(#12323) VitaD5 válasza Serricon (#12322) üzenetére


VitaD5
tag

Semmi sem tökéletes, de a vanilla izgalmasabb! :DDD

Hogy én hányszor kaptam majd' szívrohamot Hardcore-ban... Azok ám az izgalmak! Meg bányászás közben kibányászni egy Iron Ore-t és kiderül, hogy egy emelet van feletted, és hirtelen 10... 20... Nem tudom hány zombi pottyan ki onnan, s rájösz, hogy miért laggolt a gép. Jó öreg Minecradt Hardcore. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#12324) Sanyaaa26 válasza Serricon (#12322) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

gregtech-et neki had szóljon, majd nem lesz unalmas :D

[ Szerkesztve ]

(#12325) jonnyjoker01 válasza VitaD5 (#12323) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hardcorenak +1 , nagyon izgalmas tud lenni. :D

Üdv. Johnny

(#12326) Teaway válasza VitaD5 (#12323) üzenetére


Teaway
veterán

Ezért mindig magam előtt bányászok, felettem, alattam sose :D

Nincs itthon csokid??

(#12327) #19617792


#19617792
törölt tag

ha már hardcore, akkor több modpack is van rá: Crash Landing, Epic Craft, Blood 'n' Bones. ;] az már hardcore ;]

(#12328) jonnyjoker01 válasza #19617792 (#12327) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Plusz a Mo' Creatures mod is ad egy két fincsi hostile mobot az izgalom kedvéért :)

Üdv. Johnny

(#12329) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12328) üzenetére


Teaway
veterán

Én, mint kezdő játékos, max 1 napig élnék :D

(elég nekem az alap MC, egyjátékos mód, hardcore)

Nincs itthon csokid??

(#12330) jonnyjoker01 válasza Teaway (#12329) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Lehet gyakorolni akkor ;]

Üdv. Johnny

(#12331) VitaD5 válasza jonnyjoker01 (#12330) üzenetére


VitaD5
tag

Egyetértek! ;]

Yar Har fiddle di dee

(#12332) Amur


Amur
addikt

Letöltöttem a legfrissebb FTB launchert, örömmel tapasztaltam hogy van un. 3rd party modpack fül rajta.
Átböngésztem és találtam egy szimpatikusat:
Infamy modpack
Van benne bigreactors,chisel,Flans,Forestry,IC2,traincraft,buildcraft stb.

Az FTB-s verzió kicsit butított, az eredeti infamy-ban volt mekanism,meg a "rakétás" mod is, de a lényeg most következik, sokat bűvészkedtem hogy 1.6.4-es modpackkal is legyen optifine,eddig sikertelenül..
Nos itt bepakoltam az optit,plusz raktam egy ATG mod-ot is, legyen szép a táj, valamint launcheren belül "feltelepítettem" egy texture packot amit felkinált az ucsó fülön.
Nem sok reményt fűztem hozzá, de minden állítgatás nélkül stabil 100fps-el megy. Nincs crash, nincs kilépés.
Igaz az apró-cseprő modokkal együtt is 60 modot tölt csak be, de gyönyörűen megy.
A thermal expansion és a tinkers kicsit hiányozni fog, de legalább nem lesz olyan unalmas az eleje, mert máshogy kell kezdenem! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12333) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12330) üzenetére


Teaway
veterán

Most más készül: vasutat építek a föld alatt a 15-ös szinten :)

Nincs itthon csokid??

(#12334) föccer válasza Teaway (#12333) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért nem mész le 11-re. 16 alatt van gyémánt, egyúttal az is eshet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12335) Teaway válasza föccer (#12334) üzenetére


Teaway
veterán

11-en már a lávatavak kezdődnek. A vezérlésnek pedig kell 3 blokk a sín alatt.

Nincs itthon csokid??

(#12336) föccer válasza Teaway (#12335) üzenetére


föccer
nagyúr

Függőlegesen is le lehet vinni az RS jelet, bár nem tudom, hogy hogy akarod kialakítani a síneket, meg a vezérlést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12337) Superhun válasza Teaway (#12335) üzenetére


Superhun
addikt

Milyen vezérléseket építesz?

(#12338) #19617792 válasza Amur (#12332) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért nem crashel Optifine-nal, mert nincs benne Numina + Modular Power Suits, illetve Thaumcraft, ezek leginkább allergiásak az Optifine-ra, mert használnak némi saját rendert is. istentudja mit haxszol az Optifine...
máig nem értem miért van az 1.6.4-es packokban az IC2 experimentalnak az utolsó 1.6.4-es buildje, mikor az egy bugos fostartály. :DDD felejtenék már el az IC2-t. még Greg is dobni fogja az IC2-t, mert a GregTechet önálló modnak fogja idővel újraírni...

[ Szerkesztve ]

(#12339) Amur válasza #19617792 (#12338) üzenetére


Amur
addikt

Nem használok IC2-öt, (most nézem mégiscsak benne van a thermal expansion is,csak a felsorolásból hagyták ki), gyülölöm az IC-t, csak a felsorolás miatt írtam. Inkább hagyták volna benne a mekanism-ot(lehet még bele is rakom.)

A thaumcraft-ot én kihagytam a saját packomból,mégsem ment az opti, viszont a tinkers benne volt és azzal is van baja.. meg ahogy írod, ki tudja még mivel..
Ennyi modnál én el is akadtam hogy kikisérletezzem mivel megy, és mivel nem.
Hál istennek más megtette nekem.
Ez egy szolid kis pack, gyengébb gépekre is jó, pláne optifine-al.

A Numina modot egyébként a modular powersuit és powerfield-en kivül használja más? Mert most nézem hogy azt benne hagytam valamiért a régi packban? Ha nem kikapom, és teszek még próbát a régi modpackkal.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12340) Teaway válasza föccer (#12336) üzenetére


Teaway
veterán

15-sín
14-ami tartja a sínt
13-RS jel
12-amin fut az RS jel (ha toldani kell, az is itt történik)
11-szigetelő réteg a láva felett

Nincs itthon csokid??

(#12341) Teaway válasza Superhun (#12337) üzenetére


Teaway
veterán

Első körben sima váltó távkapcsolót, és a hozzá tartozó visszajelzőket.

Mondom, még kezdő vagyok :D

Nincs itthon csokid??

(#12342) föccer válasza Teaway (#12340) üzenetére


föccer
nagyúr

A sín felett is vezethetnéd a jelet. Igaz egy picit több RS dust kell a sínhez levezetni a jelet, de szerintem nem sokkal több, mint ha lent vezeted.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12343) Teaway válasza föccer (#12342) üzenetére


Teaway
veterán

A sín felett én ülök a minecart-ban :D
3 blokk magas az alagút! (tudod mennyi munka ezt kiásni 2000 blokk hosszan, hardcore módban??)

Nincs itthon csokid??

(#12344) föccer válasza Teaway (#12343) üzenetére


föccer
nagyúr

Alul is ki kell ásni neki ugyan úgy mint felül. Ha nagyon nem megy, akkor csináli oldalt, mellette. Talán úgy kell a legkevesebbet csákányoznod. Egyébként nekem mindegy, csak quarry nálkül elég macerás az értékesebb cuccokat összeszedni. És az értékesebb cuccok lent vannak 16 alatt. Ha már vévig ások 2000 blokkot, akkor legalább valami haszna legyen. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12345) Geryson válasza föccer (#12344) üzenetére


Geryson
addikt

Osztom a véleményed. Ha már alagutat ások (vagy egy jó pár nekem is), akkor csak 11-es szint, hogy legalább legyen gyémánt.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12346) Teaway válasza föccer (#12344) üzenetére


Teaway
veterán

Vannak egyéb, mély bányáim, találtam is néhány gyémántot (kb.40 db), és 300 aranyat.

Nincs itthon csokid??

(#12348) jonnyjoker01 válasza Teaway (#12346) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nálam ez fordítva volt mindig... Soha sem találtam aranyat, több gyémántom volt, mint aranyam. Amíg meg nem néztem a wikin hogy a gyémánt ritkább, azt gondoltam, lehetetlen sok aranyat találni :D

Üdv. Johnny

(#12349) VitaD5 válasza jonnyjoker01 (#12348) üzenetére


VitaD5
tag

Én akárhányszor elmegyek az első komolyabb bányászatra, mindig Redstone-t, minimum 3 Diamond-ot, és lávát keresek, mert akkor tudok csinálni egy Redstone "üzemanyagú" Obsidian-generátort, és akkor én leszek a környék királya. :DDD

Nem válasznak szántam. :W

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#12350) Amur válasza jonnyjoker01 (#12348) üzenetére


Amur
addikt

Én is mindig több gyémántot találok mint aranyat, mostanában jöttem rá az okára:
level 11-en bányászok én is, ott viszont a gyémánt gyakori, az arany kicsit feljebb az, itt viszont ritka..
Ennyi.. ezért szoktam olyan 30-40 körül is indítani egy alagútat amikor arany vagy réz hiányom van.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.