Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) tmximum válasza Superhun (#8000) üzenetére


tmximum
tag

Akkor kedves Föccer segítenél nekem?

(#8002) föccer válasza tmximum (#8001) üzenetére


föccer
nagyúr

Vanília ( :U ) MC-ről van szó, vagy van valamilyen mod? Illetve nem lehetne-e frissíteni 1.5-re? Ott valamivel könnyebb lenne a dolog. Illetve monster spawner köré akarod építeni, vagy csak egy sima sötét terembe?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8003) #56573440 válasza tmximum (#7999) üzenetére


#56573440
törölt tag

közben megjött a válasz

[ Szerkesztve ]

(#8004) tmximum válasza föccer (#8002) üzenetére


tmximum
tag

Mod termelő köré (az a fekete rácsos cucc :D )

(#8005) Superhun válasza tmximum (#8004) üzenetére


Superhun
addikt

Ennél jobb tutorialt nem találsz.

(#8006) föccer válasza Superhun (#8005) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez igen jól összefoglalja, szinte nincs is miről beszélni. :) Max annyit tennék még hozzá, hogy a 0,5 szives mobokat egyszerre meg lehet ölni 1 potionnal és utána egy kis lemosóval egy tölcséren keresztül be lehet tárolni egy ládába, így megkímélve az inventoryt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8007) tmximum válasza Superhun (#8005) üzenetére


tmximum
tag

hát ez zseniális megoldás :D nagyon köszönöm :D

(#8008) tmximum


tmximum
tag

Én még alig csak 2 hete ismertem meg a játékot, nagyon tetszik, igen csak "bele lehet hülyülni" :D minden ilyen penge tippet szívesen fogadok :D

(#8009) föccer válasza tmximum (#8008) üzenetére


föccer
nagyúr

Kiindulva abból, hogy ez egy sandbox játék, eléggé sok mindent lehetne ajánlani. Inkább kérdezz vagy még inkább tedd fel az általad épített cuccokat. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8010) tmximum válasza föccer (#8009) üzenetére


tmximum
tag

hát, csináltam 2 ilyen csapdát, aminek a videóját előbb belinkeltétek, de ez nem jó pók és creeper ellen, pedig pedig pont azoknak kéne valahogy begyűjtenem az eldobott cuccait. arra van valami jó kis trükk?

(#8011) Hunikornis


Hunikornis
tag

Szép estét.

Kár hogy most fedezem fel ezt a topicot, pedig már egy ideje( ha joltudom 1.1.x vagy 1.2.5 ( de lényeg h még beta volt akkor) kezdtem a játékot, Elssőkörben egyedül, majd szobatársakkal, majd megint egyedül.
beta közben csak a little blocks modot próbáltam. viszont mikor kijött a teljes felfedeztem direwolf20 munkásságát.

olyan kérdésem lenne elsősorban h szerintetek melyik modpak a legjobb? (FDB,DW20,Tekkit,TMAM etc)

Én személy szerint most FDB ultimatet használom+néhány modal(cogs, flans, blakon, simply horses,teleport pipes, és aszem a bctools is plusz).
Szerencsére sikerül most szerveren tolnunk, igaz 2 en vagyunk csak, vlmi miatt nagyon laggol a szerver gép,pedig anyira nem vészes config, főleg h csak 2 en lennénk.

egyenlőre az industrial rész eléggé elhanygolt, de majd áveszem magam h kicsit fejleszem a "házunkat".
Rájöttem egy kis "csalásra" h akár végtelen diamond ja is lehesen az embernek.
Lényegében kell egy minium stone amit ha berak és mellé:
4 oak wooden plank = 1 oak wood(akármi)
2 oak wood = 1 obsidian
4 obsidian = 1 iron bar
8 iron bar = 1 gold bar
4 gold bar = 1 diamond

ez eddig okés, viszont fűrészell(buildcraftos) 1 woodbol lehet 6 db planket csinálni(+x% esélyel esnek jóságok mellete). Sajnos nem sikerült autocrafting table mk II vel se sikerült megcsinálni az automatizálást h visza csatolja a fűrészbe. majd vlmikor lehet sikerül megcsinálnom.
Itt szeretném megkérdezni h szerintetek mi a legjobb módszer diamond szerzésre?

Másik ötletem a multifarmer-el egész jól halad a fa vágás, ráadásul automatizálva van, és egyetlen steam engine el el tud lenni. és igen tetszetős, viszonylag nem is vészesek a követelményei. igaz msotmár sikerült némi nyersanyagot szereznünk.

Sorting részel még van mit foglalkoznom, de alakulnak a dolgok,, majd kicsit át kell gondolnom. mit hova küldjek késöbb. Ha vlkinek lenne ötlete miféle csoportositásba lehetne érdemes(ugye a sorting machine 8 felé tud küldeni 5-5 féle nyersanyagot.( vagyis talán 9)) .

Bee breedinget most kezdem ujra ,mert kb 2-300 méhem van elrakva indexerben és azt elég lsok idő lenne végig analizálni. Mivel vlmi miattt se a pollen se a royal jelly-t se sikerült még szereznem, emiatt nemtudom az alveary-t nemtudom felépiteni,amiben könyedén tudnám a klimátváltoztatni.
Itt is feltennék egykrédést h ha vlkinek van vlmi ötlete arra h a klimát hogy változtathatom meg sima apiary-ben az segithetne.

Íg véezetül, ha van rá igény( lehet han incs) majd ha vlmi érdekesebbet sikerül benne alkotni, vagy legalább értelmesen kinézőt( igaz most is nagyábol logikusan van felépitve a ház, de mivel folymaatosan midnenütt fejlesztünk vlmit, igy mindig szétvan szedve itt ott.) egykét képet készitenék és feltöltenék( Későbiekben mikor sikerült elérnem egy bizonyos szintet, blog formájában, sima tutoriálokat(nem videókat) is megprobálnék késziteni, ha van rá kereslet. igazábol én hiányolom h kevés a kép+szöveg tutorial. pedig gyorsabb és logikusabb néha mint egy video tutorial( jó msot egy beebreeding táblázatot találtam, egész jol leirtamithol kivel mit dob mi lesz stb).

Végezetül annak aki a gyatra helyesirásom, és a comment hossza ellenére is végig olvasta szeretném megköszönni.( és én is szivesen válaszolok kérdésekre, ha tudok segiteni vlkinek).

(#8012) Hunikornis válasza tmximum (#8010) üzenetére


Hunikornis
tag

Mindjárt uránna nézek a dolognak.
Ha nem tlaálnék semmi hasznosat, akkor holnap csinálok egy egyszerübbet.

Mostani pacthben kijött elvileg egy item öszegyüjtő cucc. azzal meglehetne oldani h kintre egy pár blok magaságra feldobod magadat, és alád elhelyezel egy kaktusz csapdát meg azut a cucc öszegyüjtö dolgot.
Vizzel vezesd neki a mobokat, csak arra ügyelj elég magasan legyél h a creeper ne akarjon rádrobbani, de a poknak se adj eséjt arra h felmászon hozzád.( a csontváz ijászokra nincs ötletem)

(#8013) Gergő170 válasza Superhun (#7976) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Bocsi a késő válaszért:

Fent van a java7 és próbáltam mind 2 vel indítani és csak az exevel megy!

(#8014) MasterDeeJay

Kedves PH minecraftosok!

Az új szerver kicsit nehezen indult, de már kezd beállni minden.
A régi PH játékosok akár mikor jöhetnek, az újak írjanak nekem.
IP: 82.144.170.154

Térkép linkje megváltozott! Kérnék mindenkit hogy ezt a linket használja térképhez: http://78.131.88.47:8123/

A szerver offline módú 1.5 , akik az MCPH-n játszottak azokat mind felvettem ha szeretnének játszani.
Továbbra is legnehezebb survivor módba fut a szerver, játszani csak egymást segítve és nem akadályozva lehet. Griefelők, trollok kizárva. Ládák zárhatók táblával. Hardverileg 40-50 max játékos amit elvisel a szerver, de az elején pályagenerálás idejére biztosan lesznek rövidebb lagok.

Pluginok:
AuthMe - login szerver magyarosítva
Dynmap - térkép, HD módban, éjszakai nézetben is
Lockette - zárható ládák táblával
Minebackup - biztonsági mentés
NoCheatPlus - csalásvédelem
Orebfuscator - anti xray
Prism - visszaállító ha valaki griefelne, valamint vissza lehet keresni dolgokat ha valakinek eltűnne valamije!
Autosaver - Első fél órában már elveszett pár dolog amíg nem volt fent ez a plugin, most már 15 percenként ment a szerver

Ha jelentkezne más is akkor írjon privátot és felveszem!
Akiket már felvettem azok hozhatnak más játékosokat, ugyan úgy írjanak nekem!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8015) Superhun válasza Hunikornis (#8011) üzenetére


Superhun
addikt

Látom te is hardcore-ban nyomod ;]

Mi PH-sok alapvetően egy DW20 modpackal játszunk, néhány extra moddal. Az Ultimate-tel is szemezgettünk, lehet, hogy kipróbáljuk. Elég sok modot átvettünk már belőle. A "varászlatos" modokat kiszedtük, csak technikai szemléletű modokat használunk.

FTB server nagyon éhes erőforrás szempontból, nagyon erős konfig kell neki: legalább 2 3Ghz feletti proci mag, 3 giga ramot adva a java-nak.

Ez a végtelen gyémánt dolog engem is érdekelne. DW20 packal is működik?

Méhekhez nem értek, de vannak itt páran, akik nagyon durván belementek a témába (pl. Serricon, escape).

Nem gondolkoztál el azon, hogy online játszol?

[ Szerkesztve ]

(#8016) Superhun válasza Gergő170 (#8013) üzenetére


Superhun
addikt

Az exe-vel megy a parancsikon?

(#8017) #56573440 válasza Hunikornis (#8011) üzenetére


#56573440
törölt tag

méhekhez: nem tudom hogy abban a packban van e, a dw20-ben alap az extrabees mod, abban van acclimatizer, némi energia és láva vagy jég megpakolásával szépen állítja a méhek hőmérséklet toleranciáját, vízzel és sanddel meg a páratartalom tűrést. royal és pollen az az medows line vége, addig mutálni kell a méheidet, alap méhek soha nem termelnek ilyeneket. mutáláshoz chocolate frame és soulframe javasolt, amikor szinte kihaltak akkor soul frame be, és szépen mutálnak.

superhun: ehhez a módszerhez ee3 kell az meg nálatok nincs :DDD

(#8018) Superhun válasza #56573440 (#8017) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor nem szóltam :DDD

(#8019) escape válasza #56573440 (#8017) üzenetére


escape
aktív tag

Dehogynem, pollent termelnek az Industriousok, jellyt meg az Imperial. Az igaz, hogy keresztezésből kapod ezeket a fajokat, de elég hamar megvannak.

(#8011) Hunikornis:
Gyémánt gyártásra azt ajánlom, hogy maceratorban darálj le egy stack szenet, crafting table-ben csinál belőle coal ballt, majd ezt compressorba tedd be, ezekből pedig csinálj egy coal chunkot, amit szintén csompressorba betéve kapsz is egy gyémántot. Tehát 1 stack szénből, 8 darab kovakőből és 1 obszidiánból lesz 1 gyémántod, ha a gépkhez szükséges energiát nem számoljuk.

Nyersanyagszerzésre a Quarry a top, energiatermelésnél pedig ha BC energia kell, akkor a Low-pressure illetve High-pressure Boiler ajánlott, IC energiára pedig napelemek. Az első pár darab nyögve nyelős, de utána kb végtelen UU-t tudsz majd gyártani, abból pedig tetszőleges mennyiségű napelemeket.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#8020) #56573440 válasza escape (#8019) üzenetére


#56573440
törölt tag

"royal és pollen az az medows line vége, addig mutálni kell a méheidet, alap méhek soha nem termelnek ilyeneket."

nem akartam spoilerezni ha akarja megnézi hogy melyik és hol, de kb ugyanezt írtam ;)

(#8021) Hunikornis válasza Superhun (#8015) üzenetére


Hunikornis
tag

Mivel havergépe ki kapcsol, igyaztmondom érdekelne a dolog. kiprobálnám, ha nem gond.
dw20 at leszedem launcherel miket kell utánna modositanom? meg a szerver ip az ugye ittlesz?

megmi a feltétele h ott játszhassak?(mindjárt elolvasom demárelkezdtem irni és befejezm. majd szerkeztem nemsokára.)

(#8022) Hunikornis válasza escape (#8019) üzenetére


Hunikornis
tag

Megpróbálkozom a dologal. Köszönöm( elsőként kreativban, h élesben mindent jól cisnáljak legkevesebb anyagveszteségnélül.

(#8023) Superhun válasza Hunikornis (#8021) üzenetére


Superhun
addikt

DW20 pack kell, jelenleg v5.1.1 van fent. Igyekszem frissíteni majd a szervert a napokban, de nincs sok időm... Van még néhány extra mod, amiket fel kell tenni. Küldöm PÜ-ben a címet.

(#8024) Hunikornis válasza Superhun (#8023) üzenetére


Hunikornis
tag

Köszönöm! igyekszem helytállni

(#8025) tmximum


tmximum
tag

térképnek nincs valami olyan formája, hogy a kis térképeket összefűzni, vagy csinálni egy nagyot? mert ezeket a piciket ekkora pályán igen nehéz használni :/

(#8026) Superhun válasza tmximum (#8025) üzenetére


Superhun
addikt

Kirakod a falra keretben őket :D

(#8027) tmximum válasza Superhun (#8026) üzenetére


tmximum
tag

hogy?

(#8028) Superhun válasza tmximum (#8027) üzenetére


Superhun
addikt

Csinálsz sok ilyet és belerakod jobb gombbal a térképeket. Minden itemet beléjük helyezhetsz, és elég jól néz ki a falon díszként.

(#8029) wmati


wmati
addikt

Hol találhatok szerver készítéshez tutorialt, olyanokra gondolok játékosok csapat beosztás ki hova kerüljön ilyenek

(#8030) X3B6O0X válasza tmximum (#8025) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

A kis térképet körbepakolod papírral, így nagyobb területet fog mutatni. Ezt kb. 3-4x lehet megcsinálni.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#8031) athos79


athos79
tag

Sziasztok

Azt szeretném tudni, hogy ha chunkloader van letéve spawnolnak-e a mobok....
Egészen pontosan, ha a netherben egy mobtrapnél lerakok egy chunkloadert, az fog-e működni :F

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#8032) #56573440 válasza athos79 (#8031) üzenetére


#56573440
törölt tag

player nélkül nem legjobb tudomásom szerint

(#8033) athos79 válasza #56573440 (#8032) üzenetére


athos79
tag

hmmm, pont hozzád irányítottak :) de a válaszod nem tölt el örömmel :DDD
Amugy nem spawnerre gondolok, csak úgy "simán" spawnlonak-e...mintha valami rémlene, hogy az enderfarmnál tettél le loadert az elején....

Amúgy nagyon elpártoltál már tőlünk :((( Bár nem hiányzik pár ezer loader :D

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#8034) Superhun válasza athos79 (#8031) üzenetére


Superhun
addikt

Player 128 block sugarú környezetében spawnolnak a mobok. Máshol nem.

(#8035) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok kicsit felhúztam Optifineban az értékeket de van egy kis bug:
[link]
ez melyik beállítás lehet? ezidáig nem találtam felelőst.

(#8036) tmximum válasza X3B6O0X (#8030) üzenetére


tmximum
tag

először is nagyon köszönöm, pont ilyet kerestem, másodszor, olvasgattam itt a fórumot, meg néztem sok videót a youtube-on, de se itt, se ott nem értek dolgokat :D jó lenne egy két penge mob csapdás trükköt, meg bármilyen jó tippet, tanácsot kapni :D (én még igen csak kezdő vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#8037) Hunikornis


Hunikornis
tag

ui: elnézést a sok képért

[ Szerkesztve ]

(#8038) Hunikornis válasza whitezo88 (#8035) üzenetére


Hunikornis
tag

Tul sötét lett a kép? vagy mi a baj?

(#8039) whitezo88 válasza Hunikornis (#8038) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tele van színes csikkal. de rájöttem, az AA volt a ludas. VIszont van egy másik gond, villódzik néha a kép, és ezekre a pillanatokra átlátok a blokkokon a map aljáig... elég idegesítő. nah ez mi lehet...

(#8040) Superhun válasza whitezo88 (#8039) üzenetére


Superhun
addikt

VGA driver vezérlőpultjában kapcsold ki az összefűzött optimalizálást a java-ra.

(#8041) föccer válasza Hunikornis (#8037) üzenetére


föccer
nagyúr

A blast furnace-ből vasgyár lesz? :U:B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8042) Superhun válasza Hunikornis (#8037) üzenetére


Superhun
addikt

Túl sok a cobble, nagy mennyiségben nem néz ki jól. :(

(#8043) #56573440 válasza Superhun (#8042) üzenetére


#56573440
törölt tag

van ott ahogy látom thaumcraft, majd gyárt egy wand of equal trade-et és onnantól bontani se kell :D az egyik legnagyobb találmánya annak a modnak számomra, meg a splashdamage-es kard persze ;]

(#8044) Geryson válasza Superhun (#8042) üzenetére


Geryson
addikt

Kismennyiségben sem! :) Nekem is ez volt amúgy az első benyomásom a képek alapján, na de hát én vaníliás is vagyok! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8045) Hunikornis


Hunikornis
tag

Majd ki lesz cserélve értelmesebbre, folyamatos átépitések mellet elég ez.
De lehet cserélem brickre, de az megmár tul direwolfos :D

(#8046) kmisi99


kmisi99
addikt

FTB ben vannak ilyen kis apró fénygömbök Wispek amik szikrákat szórva próbálnak megölni. Sajnos pont oda építkezem ahol ezek előszeretettel spawnolnak. Nem lehet valahogy disabledelni őket a játékban? Nagyon idegesítőek.

[ Szerkesztve ]

(#8047) #56573440 válasza kmisi99 (#8046) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha nem kell a thaumcraft akkor kiszeded a packból :) mást nem tudok

(#8048) kmisi99 válasza #56573440 (#8047) üzenetére


kmisi99
addikt

De ha kiszedem akkor a már legenerált thaumcraftos blockok pl a különféle ércek a bányákban stb azzal mi lesz? Csak bányászok majd azt tele lesz lyukkal a föld vagy az mi lesz velük ha törlöm a modot?

(#8049) #19617792 válasza whitezo88 (#8035) üzenetére


#19617792
törölt tag

AA / AF jellemzően. egyébként magának az adott OF mod verziójának is lehet bugja, köv. verzió valszeg javítja.

(#8050) whitezo88


whitezo88
nagyúr

mi alapján vannak armorban a mobok? szintem alapján? egyre többet látok, enchantos aranysisakos zombi, full páncélos skeleton miegymás...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.