Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) csoki válasza #56573440 (#12050) üzenetére


csoki
senior tag

Iguana Tweaks for Tinker's Construct-al lehet cserélni :) de ez elég sok mindent megváltoztat ezen kívül, érdemes átolvasni előtte valamint ha jól látom nem kompatibilis a legeslegújabb TC-vel

(#12052) molnartibor


molnartibor
tag

Barátommal Agrarian skies-ozunk jelenleg 2.1.5 van fent belőle és az a tapasztalat hogy a thermal expansionos vezetékek (energy item fluid) elég gyakran (server restart után pl) szétesnek vizuálisan jónak tűnik de nem szállítanak. Ilyenkor fel kell szedni és újra lerakni őket ami elég idegesítő! FTB fórumon olyasmit láttam h legyen chunk loadolva az egész terület na most egyáltalán nincs chunk loaderünk még de ugye a player 27x27 chunkos területet tart betöltve elvileg és az agrarian skies mapon nem nagyon mászkál el az ember 12-13 chunknyival arrébb. Találkoztatok már ilyennel és ha igen van e valami biztos megoldás rá? A mod packban jelenleg a 3.0.0.7 -es legfrissebb thermal expansion van benne!

(#12053) Amur válasza molnartibor (#12052) üzenetére


Amur
addikt

nem biztos hogy bug, ez amolyan elhasználódik javítsd meg időnként...
idegesitő,de csak felszeded kraft táblán "áthúzod" minden hozzáadása nélkül,és újra szállít.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12054) #56573440 válasza molnartibor (#12052) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem hiszem hogy ez lenne a gond. nincs overflow a rendszerben? tegyél be egy chestet egy dense-re állított itemducttal, az legyen az utolsó állomás és meglátod. régebben az volt a gond, hogy ha elért egy szintet az overflow kifegyott a kliens, a map meg nem volt betölthető. az újabb verzióban ha jól tudom az overflow itemek egyszerűen amikor visszaérnek a kiindulásra törlődnek, ettől függetlenül okozhat ilyen jellegű gondot server restarton. a chunkloader ha szerver induláskor történik nem jelentene megoldást (hacsak nincs pl a másik vége a csőnek unloadolt területen, de azt meg nem hiszem...)

(#12055) molnartibor válasza #56573440 (#12054) üzenetére


molnartibor
tag

igazából az energia része idegesítő h az sem szállít termelési oldalon szokásosan túl van méretezve a rendszer minimum 2x-esét termeli mint amit használ

corvette:
nem hinném mert felveszem és egyből visszateszem akkor működik :(

[ Szerkesztve ]

(#12056) tvse1995 válasza csoki (#12051) üzenetére


tvse1995
senior tag

:C Én is Agrarian Skiesozok és van Iguana. :C
Utánanézek.

(#12057) #56573440 válasza molnartibor (#12055) üzenetére


#56573440
törölt tag

hmm ha a conduit is bugos akkor az más lesz. az a baj, hogy server restarton teljesen mindegy kéne legyen hogy te loadolod a chunkokat vagy egy chunkloader, ugyan az kéne legyen. egy próbát megér, nem kell hozzá végülis sok cucc, de kétlem hogy osztana vagy szorozna

(#12058) #19617792 válasza #56573440 (#12048) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem meglepő, IC2 exp bugos, mint a szemét és nem is fogják javítani, mert az 1.7-tel foglalkoznak.

(#12059) #56573440 válasza #19617792 (#12058) üzenetére


#56573440
törölt tag

a gondom mostmár csak az, hogy az ultimate solarokhoz az universal kábel hozzácsatlakozik, de még pull módban se tud kiszedni belőle semmit, ha mellé teszek energy cube-okat, akkor azokba belepakol, de lassan, bezzeg a plasmagenerátorral nincs baja. majd vizsgák után össze kell dobni egy reaktort már most látom :U :DDD

(#12060) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

A családban az egyik kissrác a minecraftot kérte ajándékba, de állítólag valami fizetős változatát cd/dvd-n.
Ha tudjátok hol lehet ilyet szerezni, kérem segítsetek egy link-kel.

Köszi :R

(#12061) Superhun válasza h1mpi (#12060) üzenetére


Superhun
addikt

Nincs CD-s változat, csak online lehet megvenni a hivatalos weboldalon.

(#12062) h1mpi válasza Superhun (#12061) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszi. Még annyi, hogy ha megveszem, akkor utána bárhova le tudom tölteni (kód megadásával) vagy hasonló elven működik, mint a Steam, hogy csak egy gépen használható?

(#12063) Superhun válasza h1mpi (#12062) üzenetére


Superhun
addikt

Bárhol le tudod tölteni a felhasználónév + jelszó páros megadásával.

(#12064) h1mpi válasza Superhun (#12063) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Rendben, ez így jó köszönöm :R

(#12065) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem: ( :) )

Ha lávába estem és 2 szívem maradt, (ragequit) hogyan tudok halhatatlanná válni, vagy hogyan tudom a cuccaimat elmenteni? Nem aludtam sehol, kb. 2000 blokkot utaztam a spawntól, nem tudom merre vagyok, egy ládát sem raktam le, mindenem nálam van. Vanilla MC 1.7.9. Modokat is szívesen telepítek, de csak olyat, ami alaból engedélyezi önmagát, nem ingame kell engedélyezni, mert kb. 1 másodperc alatt halott vagyok, ahogy becsatlakozok a világba.

THÁÁNK JA!

Üdv. Johnny

(#12066) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok
Ender pearl re van szükségem. Jó sokra tesseractokhoz. Enderman farmon gondolkoztam. Befogtam safari nettel egy endermant. Ezek után mi a teendőm? Tekkit el játszok.
üdv

(#12067) Superhun válasza jonnyjoker01 (#12065) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Van egy mod, ami egy sírkövet hagy a halálod helyén, amit szétütve pedig visszakapod a cuccaidat. A lávát persze el kell tüntetni körülötte. A mod neve most hirtelen nem ugrik be, de szerintem könnyen megtalálod.

Másik opció, hogy meghenteled a player.dat fájlt, de az már erősen csalás szvsz. :)

(#12068) tvse1995 válasza jonnyjoker01 (#12065) üzenetére


tvse1995
senior tag

Én azt mondom a legegyszerűbb megoldás ha MCedittel arrébbrakod magadat a mapon.

bicajoskema
Nem tudom van e MFR tekkitben. Ha van akkor [link]

[ Szerkesztve ]

(#12069) bicajoskema válasza tvse1995 (#12068) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszi, igen van benne mfr. ezt néztem énis, viszont az endermanekkel van még valami dolgom az auto spawneren meg egy grinderen kívül? Folyamatosan fognak jönni az endermanek? Csak energia kell a gépeknek és kész is?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#12070) jonnyjoker01 válasza Superhun (#12067) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Erősen csalni szeretnék, mindenáron túlélni. :DDD Más megoldás is jöhet. (Nem tudnám, hogy hol halnék meg, ez itt a gond.

@tvse1995: Köszönöm, megpróbálom magamat vízbe teleportálni.

Üdv. Johnny

(#12071) Geryson


Geryson
addikt

A PH-Vanilla teljesen kihalt? :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12072) föccer válasza jonnyjoker01 (#12070) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor MC edit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12073) jonnyjoker01 válasza föccer (#12072) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, megcsináltam MCedit-tel. Köszönöm mindenkinek!!! :R :R

Amúgy elég érdekes volt, ahogy beléptem a világba hirtelen a napfény mellett nagy sötétség volt, majd kiúsztam a partra a vízből és 3 másodperccel később el kezdtem égni. Ekkorra már ki világosodott.

Tényleg fontos volt

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#12074) Superhun válasza föccer (#12072) üzenetére


Superhun
addikt

Nocsak, újra szolgálatban? :)

(#12075) föccer válasza Superhun (#12074) üzenetére


föccer
nagyúr

Már pár hónapja. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12076) tvse1995 válasza bicajoskema (#12069) üzenetére


tvse1995
senior tag

Energia fog kelleni, mob essence meg a safari net benne az endermannal.
Igen folyamatosan fognak spawnolni. Mob essence-hez pedig egy vanilla spawner + grinder.

[ Szerkesztve ]

(#12077) #56573440 válasza tvse1995 (#12076) üzenetére


#56573440
törölt tag

én általában egy cursed earth mob spawnert szoktam csinálni, az ugye spawnol random mobokat eleve, az megy grinderbe, az essence meg megy spawnerbe. egy helyen egyszerre le van tudva az irányíott spawn és a random is. jó mondjuk kell hozzá egy chestekben található dicision sigil, egy enchant table, 8 redstone, éjfélkor elvégzett áldozat, és kész is. silkhez meg ott a rock cutter, tölthető, és miven terjed a cursed sötétben, ezért kvázi végtelen az utánpótlás :K

(#12078) tvse1995 válasza #56573440 (#12077) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az ilyen varázslós jellegű modokban soha nem voltam otthon... :N

(#12079) #56573440 válasza tvse1995 (#12078) üzenetére


#56573440
törölt tag

extra utilities adja, nem varázslós a mod :) igazából csak annyit csinál amit a többi blokkja a modnak. kiegészíti a többi modot, ad némi segítséget a kezdéshez. ezzel a spawnerrel lassú lesz az irányított spawnolás. de működik, olcsó, könnyű, szórakoztató :) mert az elején kevés cuccod lesz amivel fel tudsz kapkodni spawnert, és ritkán költözöl pont spawner fölé. akkor meg már kéne tesseract vagy endertank, chunkloader, szintén inkább későbbi cuccok :) egyébként itt van róla leírás

[ Szerkesztve ]

(#12080) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Btw nem tudom ki ismeri a Conquest resource packot. Connected texture bekapcsolásával elképesztően gyönyörű, ráadásul pár hang effektbe is belenyúl, pl. ha megsérülsz, akkor igazi ordítás effekt van. Még amiket észrevettem: ambient hangok módosultak, az íjnak és a nyíl becsapódásának is ezerszer jobb hangja van. WIP, tehát valszeg több hangeffekt is kerül beléje és bővül a connected texture által adott textúrák száma.

Aki pedig FTB-zik, annak nagyon tudom ajánlani a John Smith's Legacy-t. Teljes támogatás van a modpackhoz.

Ezek középkor témájú res packok, nekem bejönnek.

Ja, és egy kérdés: Silk Touch csákánnyal felszedhető a szörnyidéző?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#12081) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#12080) üzenetére


#56573440
törölt tag

mármint ha mobspawnerről beszélünk akkor nem. :( soha nem játszottam magyarul de gondolom az lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#12082) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#12081) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

De kár :(. Igen az. Én sem magyarul játszom, csak magyarul beszélek :P Persze ahogy visszaolvasok sok mindent nem fordítok le én sem :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#12083) Amur válasza jonnyjoker01 (#12080) üzenetére


Amur
addikt

Örömmel hallom hogy van texture pack ami együttmüködik az FTB packokkal,eddig amit próbáltam be sem töltött.. ki is próbálom majd! Köszi!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12084) Sheld válasza jonnyjoker01 (#12080) üzenetére


Sheld
senior tag

Elvileg felszedhető.

Ami biztosan működik, az a force wrench. Shift+Jobbklikk vele a Spawneren és az inventorydba vágja.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12085) jonnyjoker01 válasza Sheld (#12084) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Vanilla MC-vel játszom jelenleg. De azért köszi :)

Üdv. Johnny

(#12086) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#12085) üzenetére


#56573440
törölt tag

abban jelenleg nincsen semmilyen megoldás a spawner mozgatásra. ha jól tudom a slime blokkok se fogják tudni tologatni (pedig abban lenne lehetőség:D)

(#12087) Amur válasza Amur (#12083) üzenetére


Amur
addikt

Sajnos ez sem fog menni, mert az optifine-al van a gond, ugye a Tinkers-es mod renderelésénél van a bug,amit még mindig nem javítottak..
tinkers nélkül fog csak menni...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12088) apatyas


apatyas
Korrektor

FTB Unleashed packnak nálam az elmúlt héten jelentősen növekedett a terhelése, akadozik, kétszer el is szállt, néha fekete gödrök vannak (kimarad pár blokk). Másnak is, vagy nálam van a hiba? Elég gyenge gépet használok.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12089) #56573440 válasza apatyas (#12088) üzenetére


#56573440
törölt tag

a terhelés növekedése általában egyenesen arányos azzal, hogy mennyire laktad be a házad:D a feldolgozó gépek, az ae-rendszer meg úgy minden nyeseget az erőforrásokból, farmok etc. ezeket vagy optimalizálod, vagy szétszórod nagyobb területen, vagy erősebb gép kell. tali se gyenge vassal játszott, és amikor beröffentette az ae rendszerét hát én nem szerettem ott lenni :D hogy a hangár kinyitással meg másokat léptetett ki a kliensből arról ne is beszéljünk.

nem hiszem hogy a pack csinálna valami csúnyát, pusztán a loadolt chunkok meg a gépek nyelnek be erőforrást.

én pl pont azért is szoktam mostanában is szétszórni amennyire lehet a gépeket, pl a vasamat a salination plant mekanismból mindig megfekteti (3-4 nél elég rendesen esik az fps, annyi meg kell és kész:) ) úgyhogy azt pár száz blokkra egy sivatagba teszem le, és annyi. a többit chunkloader megoldja. mondjuk ha gyenge a vasad még annyit meg lehetne próbálni ha van másik gyenge vas a környéken és egyedül nyomod, akkor arra felteszed a szervert és csatlakozol hozzá. sok számolást átvesz, lehet hogy annyi elég lenne hogy játszható legyen megint. vagy optifine kört lehet érdemes bepróbálni

[ Szerkesztve ]

(#12090) apatyas válasza #56573440 (#12089) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kicsit jobban odafigyeltem most. Egyrészt, Még a gubancok előtt mentem ki egy új területre, ott összvissz egy kézi grinder és egy pulverizer van meg furnace-k. Más intelligens cucc nincs, de korábban se volt ennél sokkal több (chunk loaderem nincs, a quarry-t eltettem ládába). Viszont amit megállapítottam, hogy akkor dögledezik amikor barkácsolás üzemmódban vagyok vagy meg vannak nyitva a gépek menüjei, és ilyenkor kint van jobb oldalt az összes blokk képe. Ha innen kilépek, akkor pár másodperc alatt helyrejön. Ami még gyanúsabbá teszi, hogy a lassulás óta a beírható kereső mező sárga keretet kapott, valamint előtte ki tudtam venni jobbról dolgokat kraftolás nélkül ha véletlen ki akartam próbálni megépítés előtt, most meg már nem tudok. Valami változott a pakkban, ez a meggyőződésem.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12091) #56573440 válasza apatyas (#12090) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh ez így ebben a formában ként dolog.

1: sárga kerete van a keresőnek: a nei egyik hasznos funkciója, amivel a random itemekkel telehányt chestekben lehet megkeresni hogy hol a keresett item. próbáld ki, nyiss meg egy chestet, írd be az egyik nevét a többi fekete lesz. ezt a módot a kereső mezőre duplaklikkelve tudod elővenni és kikapcsolni is:)

2: eddig valószínűleg c+ módban játszottál. azt a nei-ben tudtad beállítani bal felül, a napszakokkal és miegymással. ezt tény hogy egy ideje kivették a legtöbb packból. úgy tudod megoldani, hogy esc-el menübe lépsz, open to lan, és bekapcsolod a cheat opciót. utána meg kéne jelennie a c+ opciónak és átlépsz oda.

(#12092) Amur válasza #56573440 (#12091) üzenetére


Amur
addikt

ez a NEI megnyitásakor szinte nullára eső FPS nekem is jelentkezik.
Ezt akkor a kereső funkció kikapcsolás megodlhatja?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12093) molnartibor


molnartibor
tag

Hali!
Amikor big reactorsoztok mivel viszitek a termelt energiát? Mert a TE-s vezeték max 10k-t tud!

(#12094) apatyas válasza Amur (#12092) üzenetére


apatyas
Korrektor

A cuccokban keresést kikapcsoltam, de nem hozott érzékelhető javulást. A cheat módot még nem piszkáltam, de csodálkoznék ha attól változna.
Jó lenne tudni hogy mi egyéb változott a pakkban mostanában, de nemigazán tudom hogy kéne utánanézni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12095) #56573440 válasza molnartibor (#12093) üzenetére


#56573440
törölt tag

mekanism féle universal cable-el. főleg azrét mert azt nem érdekli hogy rf vagy bc vagy eu-t eszik a gép a túloldalon, lekonvertálja aztán jóccakát:) de enderio féle kábelezés is jó, főleg ha több vezetéket akarsz vinni egy blokkban (elfér egymás mellett ugye a nafta, folyadék, AE, ilyenek.)

(#12096) molnartibor válasza #56573440 (#12095) üzenetére


molnartibor
tag

Köszi csak sajnos agrarian skiesben ezek nincsenek ah jól láttam:D

(#12097) csoki válasza molnartibor (#12096) üzenetére


csoki
senior tag

és 10000 Rf/tick nem elég? mekkora reactort építettél? :)
ha mégse elég akkor meg lehet több outputja egy reactornak ahogy nézem, és azokat belevezetve külön-külön egy tesseractbe, végtelen mennyiségű RF-t át lehet tolni, túloldalt meg újra több kábellel szétosztani vagy ugye mint fő energiaforrás, több tesseractet rákötni

[ Szerkesztve ]

(#12098) csoki válasza csoki (#12097) üzenetére


csoki
senior tag

pontosabban nem is kell több output, hanem egyből a tesseractet az output mellé kell helyezni és kész :)

(#12099) molnartibor válasza csoki (#12097) üzenetére


molnartibor
tag

hát teszteléseim alapján 7x7x7 5 fuel roddal 10,2k és ez a leg hatékonyabb eddig amiket teszteltem :D
de ha a laser precharger darabja 5k rf-et benyel és egy lézerhez mehet 4 ugye :D

jelenleg most egy 5x5x5 ös ketyeg 2 roddal ez 2,45k rf-et tud de szabályozza magát szépen teljesítményfüggően :)

[ Szerkesztve ]

(#12100) kmisi99


kmisi99
addikt

Miért van, hogy direwolf 1.6.4 nél, ha berakom a 1.6 os gregtechet crashel mind a szerver mint a játék. játék crash report

Volt egy korábbi 1.6.4 es DW játékom ami még nem volt updatelve, abban jó volt a gregtech régen, most előkotortam hozzá se nyúltam és crashel, de ha updatelem legfrissebb DW ra akkor is crash van, pedig semmit nem változtattam rajta régen mégis futott.

Szerver ezt crasheli. szerver crash

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.