Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) #56573440


#56573440
törölt tag

steve factory manager + mechanism ore triplázás :) még pár száz stack copper és mehet a 4-5x is :D

(#11552) #56573440


#56573440
törölt tag

imádom amikor egy mod lehetőséget biztosít, hogy kompakt, gyors, olcsó módon építkezhessek.

az "ezt most hova tegyem :O " című rovatunkat olvasták...

(#11553) Geryson


Geryson
addikt

Én meg így nézek ki eddig. Brutál sok van még hátra, de sztem ma a gazdaságot (a lovardámat) fogom fejleszteni. A házból most egy kicsit elég...

több, mint 21.000 db stone bricket raktam le eddig a statisztikám szerint... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11554) Akhim válasza #56573440 (#11550) üzenetére


Akhim
csendes tag

Szia!
Szóval meg lett a ludas, addig addig böngésztem a log fájlt.Volt egy kiegészítője a Computercraftnak a MiscPeripherals (Version: 3.4b2) mod, amit az 1.6 os verzió nem szeret. Hogy pontosan mi a gondja vele azt nem tudom,sajnos akkora szakértő nem vagyok ebben a témában.de így legalább működik. :))
Köszönöm a segítő hozászolásodat. :) :R

(#11555) #56573440 válasza Geryson (#11553) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szepen alakul :C

(#11556) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy tudtok esetleg olyan szervert (nem feltétlen kell magyar, angol is bőven megteszi) ami hasonlít mondjuk a Serendipity Unlimited modpackhez, de van olyan dedikált szervere ahol lehet magamnak saját területet claimelni?

Nem lenne hátrány ha a grief lehetőségek ki lennének tiltva a szerverről. Csak gondoltam előbb rákérdezek, minthogy elkezdjem az össze modpackot végignézni.

Ha tudnátok segíteni nagyon hálás lennék :R

(#11557) #56573440 válasza -Faceless- (#11556) üzenetére


#56573440
törölt tag

Publikban para... Ketto perc alatt borítható be, bukkit pluginokat tudok ami tud ilyet de forge alatt nem mennek, meg abban a packban amiben portalgun, quarry, nuke, etc van ne bontsanak be? Ugyan. Én nem Ismerem, de keresgélj, én néztem sokat, vagy azert is lehuzttak hogy kiashass egy blokkot, vagy a tajbol semmi nem maradt mar, quarry wellek, tekosok keresztbe kasul...

(#11558) -Faceless- válasza #56573440 (#11557) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én is kételkedem, hogy lenne ilyen van olyan szeró ahol minden modból kivették a grief-re alkalmasakat, de ott meg a 150 slotból 1 ember van fönt...

Ha lenne pénzem csinálnék egy szerót olyan pluginnal ami az általad kijelölt chunkon minden block-ot egy random ore generatorral helyettesít. Na ez jó lenne, és mondjuk minden 24 órában 1 chunkot írhatnál át. Szép álom.... :U

[ Szerkesztve ]

(#11559) #56573440 válasza -Faceless- (#11558) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem kéne regenerálás (egyébként icbm modban van olyan rakéta ami regenerálja a tájat :D), egészen egyszerűen dedikált ásóvilág kell mystcrafttal és ennyi. meg letiltani a quarrykat overben etc... az a baj, hogy nehéz szabályozni szerver szinten hogy mit hol és meddig használhatsz, és általában a játékosok lojalitásán múlik, hogy beborítják e a mapot vagy sem. kérdezd taligát itt, a privát üzeneteink 99%-a a szerverrel kapcsolatos restart/chunkreset kérésből áll, mert lepusztítottam, pedig még csak direktköcsög se voltam :D

(#11560) -Faceless- válasza #56573440 (#11559) üzenetére


-Faceless-
őstag

Eegen :/
A BusinessElite szerverén külön ásó világ van letiltott quarrykel, de ott egy árva block nem volt mozgatva a rendes világ meg le van teljesen pucolva :(

(#11561) #56573440 válasza -Faceless- (#11560) üzenetére


#56573440
törölt tag

beszélj talival, ha akarsz gyere a ph-s szerverre, a mostani techworld 2 nem tudom mennyire aktív már, ha lesz új map és pack akkor lehet vele alkudozni mi legyen az. mi azért normálisak vagyunk, csak néha quarrizzuk be egymás házát, meg nullázzuk ki a készleteket, kéne infarmy pack, és akkor tudnánk egymásra lövöldözni rakétákat ;]

(#11562) Geryson válasza #56573440 (#11561) üzenetére


Geryson
addikt

Azért amikor ilyeneket olvasok, akkor örülök, hogy nem a Vanillán szerveren tolod - merthogy Te tuti ott is megoldanád, hogy legyen rakéta... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11563) Teaway válasza #56573440 (#11561) üzenetére


Teaway
veterán

"tudnánk egymásra lövöldözni rakétákat"

És annak mi lenne az értelme?

Nincs itthon csokid??

(#11564) -Faceless- válasza Teaway (#11563) üzenetére


-Faceless-
őstag

Semmi, de sok helyen ez megy..

Ui.: Amúgy most kezdek rászokni az UHC meccsekre, nagyon bejön. ;)

(#11565) #56573440 válasza Teaway (#11563) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően játszottam már haverokkal az infarmy packkal, és hatalmas fun. alapból egy pvp csak jobb nekem, adtunk hozzá egy pár fegyver modot, és kapott mindenki egy hetet. utána már nem tudom melyik modból lokátorokat kapott mindenki, és indulhat a vadászat. a rakéták ellen radarrendszert kellett építeni, emp-t, és persze a válaszcsapásra saját rakétákat, sunyi bázisokat, megfigyelőállásokat, mesterlövész puskával másztunk egymás nyakára, stb :) simán korrekt móka volt, csak egyszerre volt jó ha fent voltunk a kezdőhét után.

persze két nap alatt megvolt a győztes, és rommá bombáztuk egymást, de amikor 30 sima rakétából az utolsót nem fogta már meg az emp mert lemerült, és beszámol a nuke indító, az azért vigyort csalt az arcomra :D

(#11566) Geryson


Geryson
addikt

Csak gratulálni tudok a mai napi hangokhoz! :) Az íj az mondjuk tényleg jó, a többi egy kicsit debil... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11567) Serricon válasza Geryson (#11566) üzenetére


Serricon
senior tag

Sétálj esőben láva mellett.. :U
Zenét hallottad már? :DDD

(#11568) #56573440 válasza Serricon (#11567) üzenetére


#56573440
törölt tag

Milyen Hangok voltak? Nem at elementál Animation fele falusiak hangja?

(#11569) föccer válasza Geryson (#11566) üzenetére


föccer
nagyúr

Menj el pszichológushoz. Jót lehet velük beszélgetni a hangokról ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11570) molnartibor


molnartibor
tag

Hiszterézis kapcsolót csinált már valaki? Tartályhoz vagy chest-hez

(#11571) Geryson válasza Serricon (#11567) üzenetére


Geryson
addikt

Nem, sajnos láva mellett nem voltam. Az állatok sem voltak gyengék, volt amelyik debil hangon adta az eredeti állathangokat, de jópofa volt, hogy egyik-másik kisebb jópofa mondatokat mondott.

Gondolom ma már nem lesz semmilyen hang, hogy még egy kicsit tesztelgessem. Mondjuk egy idő utána azért terhelő volt, a kisebbik fiam folyamatosan kérdezte is, hogy ki az, aki "butáskodik" a számítógépemben. :)

Más: Weekend Warriorról tudtok valamit? Azt hiszem itt Gomez néven fut. Ott van az a bazi nagy szerkezete, de belépve nem láttam őt pár hete már.

blackrulz: ha adsz valami linket, ahol meg lehet hallgatni, akkor megmondom. :) Igazából az volt a lényege, hogy mindennek kimondta a nevét: stone, grass, gravel amin járkáltál plusz a környezeti hangokat is kimondta nagyrészt: pl. waaaater. Mondom, egy kicsit azért sok is volt 1 óra után...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11572) Serricon válasza #56573440 (#11568) üzenetére


Serricon
senior tag

De, valami element animation cucc volt.. kikutattam nagy nehezen, le is töltöttem.

Köztudott hogy zombi vagyok, így telón üzenetjelzőnek tuti a "Braiins" ;]

[ Szerkesztve ]

(#11573) molnartibor válasza Serricon (#11572) üzenetére


molnartibor
tag

feltöltenéd valahova a hangokat?:D

(#11574) Geryson


Geryson
addikt

Van egy jó pár videó fent, de ebből úgy gondolom látszik (hallatszik) sok mindent! :)

Youtube

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11575) Napsugárka


Napsugárka
újonc

Sziasztok!

Egy problémával kapcsolatban szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Tekkit lite-tal játszok már pár hónapja. Pár napja újratelepítettem a gépem és amikor visszatettem a játékot egy hibát vettem észre, ami előtte nem volt. Builderrel és fillerrel hiába jelölöm ki a beépíteni kívánt területet és elegendő energiát és nyersanyagot is adok a gépeknek, mégsem csinálnak semmit. Az újratelepítés előtt ezek működtek. Többször töröltem a játékot, mégsem segített. Mi lehet a gond? Valaki tud rá valamilyen megoldást? Esetleg a beállításokban kell valamit változtatni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11576) Gomez válasza Geryson (#11571) üzenetére


Gomez
aktív tag

Halihó,
Szoktam lenni mostanában is, csak ritkábban. Gyűjtöm az akaraterőt, hogy belevágjak az automata potion főző gépezet megépítésébe. (Pontosabban az ahhoz szükséges nyersanyagok gyűjtésébe. :D ).

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11577) Geryson válasza Gomez (#11576) üzenetére


Geryson
addikt

Hát szervusz! :)

Na, ennek igazán örülök! Láttam, hogy valami szépet építettél a vasfarm alá, majd egyszer mutasd is be nekem lsz., kíváncsi vagyok, hogy mi az. :)

Az auto poti farm sztem nem egy vészes dolog, nekem volt is a régi kéglimben, EZ volt az. Nem működött teljesen mondjuk, de arra a következtetésre jutottam, hogy az egyik tölcsérbe véletlenül belement egy építőanyag (úgy vettem észre, hogy a legtöbbeknek ez a gondja) és emiatt leállt a rendszer mindig.

Mondjuk nem foglalkoztam vele, mert lebontottam a régi házat és majd most fogom az új házba beépíteni.

Vagy ez a poti farm szted nudli? Ennél komolyabbat akarsz?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11578) Serricon válasza molnartibor (#11573) üzenetére


Serricon
senior tag

Itt a vidijük, leírásban van hozzá link.

(#11579) #56573440 válasza Serricon (#11578) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezez, csak telorol vagyok napok óta, nem tudtam linkelni. Wp rulz

(#11580) -Faceless- válasza #56573440 (#11579) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem sokáig, most mutatták be a 8.1-et elvileg lesz benne copyboard is, meg még pár finomság.

(#11581) Teaway válasza #56573440 (#11565) üzenetére


Teaway
veterán

Friss hús vagyok még, pár hónapja azt se tudtam, hogy mi az a Minecraft . Még nem nagyon merészkedtem fel szerverekre, egyenlőre egy személyes Föld-et építek, kizárólag túlélő módban :))

Nincs itthon csokid??

(#11582) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Szerintetek vanillia minecraftnak milyen fps-el kellene futnia egy Dell Inspiron 7720 SE alatt?
(négymagos i7, gt 650m [gddr5], 8 GB Ram)

Olyan frame droppokat csinál, hogy valami borzalom. Alap shaders moddal (internal shader)-el nyomom, és van, hogy egy-egy Mega Walls játékban rendszeresen leesik 35-ről 20 alá. A 35-öt is keveslem, nem még a 20-at...

(#11583) Geryson


Geryson
addikt

Anno kérdeztem már, akkor nem jött válasz. Árnyékot tud nekem ajánlani valaki?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11584) Gomez válasza Geryson (#11577) üzenetére


Gomez
aktív tag

Az a nagy izé egy automata szortírozó, az összes stackelhető itemre (12x48 db item típusra van benne hely). Egyelőre még nem használom, mert először az egyes szortírozó egységeket kellene feltölteni, de majd idővel arra is sort kerítek.

A potion főzést teljesen automatikusan fogom megcsinálni, hogy ne kelljen gombokat sem nyomogatni, csak kivenni a ládákból a potion-okat. Itt a prototípus (az Etho-féle elrendezést vettem alapul, csak a saját verzióm sokkal kompaktabb és jobban van automatizálva):

Ez még csak a negyede annak, amit meg fogok építeni, mert minden potionhoz egy ládapár tartozik (egy láda a splash-nek, egy a simának). Plusz az egész rendszer az automata szortírozóból tölt majd csillékkel, és akkor csak a vizespalackokkal kell külön foglalkozni.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11585) Gomez válasza Napsugárka (#11575) üzenetére


Gomez
aktív tag

Szia!

Nem lehet, hogy az újratelepítés után a launcher már egy újabb Tekkit verziót töltött le neked, amin ezek a gépek már le vannak tiltva (vagy másképpen működnek)?
A Builder a Tekkit Lite Wiki szerint is le van tiltva.
Ha ez a baj, akkor az valószínűleg segít, ha a launcherben egy korábbi verziót választasz ki a letöltést megelőzően.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11586) #56573440


#56573440
törölt tag

:C ez mekkora

(#11587) Geryson válasza #56573440 (#11586) üzenetére


Geryson
addikt

What's this?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11588) #56573440 válasza Geryson (#11587) üzenetére


#56573440
törölt tag

galacticraftos rakéta. gyak kimehetsz az űrbe, bolygókra, ott áshatsz, vannak bossok, építhetsz űrbázist, van cargo ship amivel automatán küldhetsz anyagokat, ilyenek. mókás

(#11589) Geryson válasza #56573440 (#11588) üzenetére


Geryson
addikt

Uch, komoly. :) Én annak örülnék ha farkast találnék végre itt meg már űrbázis van... :)

Árnyékot Te sem tudsz? Te mindig mindenre tudsz valamit... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11590) Akhim


Akhim
csendes tag

Sziasztok!
Gregtech témában jártas kollégát keresek. Ugyanis az elmúlt napokban igencsak elvesztettem a fonalat.
Gondolom nem csak én tapasztaltam az áprilisi trollkodását a gregtechnek. fel is bosszantott rendesen :W :DD . mérgembe ki is vettem a modjaim közül.Most nézem hogy a gretech fórumán hogy van valami változás?! talán egy új verziót adtak ki? nem tudom. :( van valakinek erről infója?

(#11591) apatyas válasza -Faceless- (#11582) üzenetére


apatyas
Korrektor

Melyik videokártya futtatja a játékot? Sajnos nem vagyok otthon sem intel integráltban sem nvidiában, de a kettő együttműködése nem mindig zökkenőmentes, és rengeteg múlik a gyártói támogatáson. Ezek a notik már csak ilyenek. Erre jön még az openGL intel alatti teljesítménye

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11592) Superhun válasza -Faceless- (#11582) üzenetére


Superhun
addikt

Szerintem az Intel VGA alatt fut a Java. ;]

(#11593) -Faceless- válasza apatyas (#11591) üzenetére


-Faceless-
őstag

A gt650m, az integrált max 5 fps-en vinné. Amikor játékot futtatok, auto átteszi a dedikált kártyára. Csak annyi, hogy ennél többet várna az ember, ha Planetside 2 fHD-n Ultrán fut rajta 40 fps-el...
Majd este kipróbálom shader nélkül 1.7.5-el, hátha a render bug miatt van,

(#11594) Superhun válasza -Faceless- (#11593) üzenetére


Superhun
addikt

"Amikor játékot futtatok, auto átteszi a dedikált kártyára"

Miért vagy te ebben olyan biztos? :)

[ Szerkesztve ]

(#11595) -Faceless- válasza Superhun (#11594) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mert futtattam már integrálttal is, és rövid látótávolságon hozott 35 fps-t shaders nélkül.
Most 20-35 fps-t úgy hoz, hogy shaders fönt van, minden beállítás maximumon, kivétel v-sync, és a látótávolság 8-ason.

Integrálttal csak akkor fut, ha összeomlik az nvidia driver, de nem csinálta, és a driver beállításában egyrészt föl van véve az összes játék a dedikált kártya futtatásához. Másrészt itthon kizárólag dedikált kártyára van állítva, ha utazok csak akkor van bekapcsolva a terhelés szerinti átváltás.

(#11596) Superhun válasza -Faceless- (#11595) üzenetére


Superhun
addikt

És shaders mod nélkül mennyi az FPS-ed dVGA-val?

(#11597) Napsugárka válasza Gomez (#11585) üzenetére


Napsugárka
újonc

Nem tudtam, hogy az újabbakban tiltva van, akkor megpróbálkozok egy régebbi verzióval, mert tényleg újabb került fel. Köszönöm szépen a választ! :)

(#11598) -Faceless- válasza Superhun (#11596) üzenetére


-Faceless-
őstag

60-80, de azt is keveslem még...

(#11599) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Na azt hiszem valamivel közelebb vagyok a megoldáshoz. A chunk update-el van valami, ha hirtelen fordulok, vagy változtatok helyet, akkor hirtelen fölugrik akár 5-600-ra is... Ilyenkor egy korrekt kis 40-50 fps-t vesztek shaders nélkül. Vele olyan 15-20-at, de akkor eleve alacsonyabb.
Optifine nincs fönt, de abban be lehet állítani, hogy valamennyire ezt elsimítsa ?

Ha nincs ez az ugrás, akkor normálisan egy olyan 35-40 fps-t tudok bármelyik shaderel. Az nekem bővel elég. Ja és a hypixel is eszi az fps-em nem tudom mit csinálnak, de kb. bárhol máshol vagyok 10-15-el többet kapok. Fogalmam sincs miért...

(#11600) Gomez válasza Napsugárka (#11597) üzenetére


Gomez
aktív tag

Hát, a fillert nem szokták letiltani, szóval annak működnie kellene...
De remélem, megoldódott a probléma.
Viszont ha új map-ot kezdenél, akkor inkább az FTB modpack-ot ajánlanám a Tekkit helyett. Jobb a támogatása, ráadásul van PH-s FTB szerver Serricon jóvoltából.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.