Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) janos1988 válasza Sanyaaa26 (#26000) üzenetére


janos1988
addikt

Rájöttem. Az endben banyasztam amikor kihalt. A karakteremet át kellene rakni overworldbe. Hátha megoldódik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26002) #89309696


#89309696
törölt tag

Szóval a játék természete azóta is változatlan.

(#26003) Sanyaaa26 válasza #89309696 (#26002) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Két quarryt futtatunk, szénné van minden kábelezve semmi gond

(#26004) janos1988


janos1988
addikt

Minden nap kijön egy új verzió ebből a packból..

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26005) Sanyaaa26 válasza janos1988 (#26004) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ki, de nem biztos hogy mindig az új a stabil, ma megint folyamat kivág....

(#26006) janos1988 válasza Sanyaaa26 (#26005) üzenetére


janos1988
addikt

Meg úgy általában véve lomha pack és hamar előjön az a javas lagg is. Lehet kellene helyette másik normál modpack, pl. Enigmatica 6.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26007) Sanyaaa26 válasza janos1988 (#26006) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

A frissítésekig nem volt vele semmi gond, pedig nem sajnáltuk...

(#26008) #89309696 válasza janos1988 (#26006) üzenetére


#89309696
törölt tag

Most nem is megy amúgy, cant connect.

Nem tudom most mi a helyzet a gépigénnyel, de nekem 2-3x lassabban tölt be, mint szokott anno az 1.10 időszakban. Igaz utoljára 2 éve játszottam vagy 3 és akkor 200 modos pakkok voltak, ez meg 300 modos és sokkal gépigényesebb a vanilla is alatta, lehet az én gépem szar és el kell ezt felejtenem inkább.
Aztán lehet csak ez a modpack rossz, de nekem vagy 20 perc mire játszani tudok, hát én ennyit nem fogok várogatni egy játék betöltésére amit egy nap többször is végig kellene várni. Borzalmas, az AT launcher is vakarózik rajta, a Mojang betöltő is, majd utána még 5-7 percig loading terrain aztán vagy beléptet vagy kidob. Mondjuk utána tudok játszani és jól fut, de ez egy cirkusz így. Többi modpack is ilyen 300+os manapság? Mert akkor nem is erőlködöm vele.
Ráadásul semmi nem fut a háttérben csak linux, anno meg a ramzabáló W7 mellett még mentek monitorozó programok, zene, dynmap, böngésző, telegram, skype, messenger és kényelmesen ment a Minecraft is. Én ezt nem vágom, hogy most a játék igénye nőtt ekkorát az elmúlt években vagy csak ez a pakk ilyen szar vagy a linux hülye ahogy van.
Megörültem neki, hogy végre futnak a modoltak nálam, de ez nagy pofára esés lett.

[ Szerkesztve ]

(#26009) kisi válasza #89309696 (#26008) üzenetére


kisi
aktív tag

Megy,csak a dynmap van kihalva, ha kiveszem fut- visszarakom crashol.. tiltott karakter hiba???????

Amúgy ez kifelyezetten ilyen nagy, lomha pack.. mindenkinél lassan tölt be.
De az tény, hogy a 9 es verzióval semmi hiba nem volt, ez a 10-es meg úgy fekszik állandóan, mint egy tanult örömlány...

Este majd ha nyugi lesz, kap egy full tiszta installt, megkapja a world mappát, aztán a dynmap kap egy full renderelést.

(#26010) #89309696 válasza kisi (#26009) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha a .9 olyan jól ment akkor miért nem az van a játék végéig? Van valami fontos mod ami bekerült?
Talis korszakban is akkor piszkáltuk a frissítést, ha valami miatt nagyon kellett.

[ Szerkesztve ]

(#26011) kisi válasza #89309696 (#26010) üzenetére


kisi
aktív tag

Passz.
Nem vagyok profi szerverüzemeltető, ha valami hibát be lehet szívni, be fogom...

Ha továbbra is ilyen lesz, vissza kell álni a 9 re...

(#26012) apatyas válasza janos1988 (#26006) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tegnap összekapartam ugyanazon az asztali gépen linux alatt, és sokkal simábban megy, mint win10-en, nem lassul be időnként. Átlag fps-ben is talán-talán jobb lett. Nem először tapasztalom ezt, ha a winen java garbage collection szerű nyűg van. (Graphics fast, mipmap 0 mellett az integrált Vega11 hoz 50-70 fps-t). Asszem proprietary video driver van az Ubuntun.
Viszont, az alt-tabolást mindkét oprendszer alatt nehezen viseli, nemnagyon reagál rá, be van ragadva a kijelzőre a mc, pedig korábban hosszabb töltések alatt szépen el lehetett küldeni háttérbe, hadd dolgozzon.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26013) apatyas válasza #89309696 (#26010) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szokás szerint, azért frissítették a pakkot, mert vmelyik csőrendszer bizonyos körülmények mellett bebugzott. Nálunk ez még nem jött elő, de az ilyesmit érdemes követni általában. Úgyis vagyunk olyan elvetemültek, hogy kihozzuk belőle a bugot.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26014) #89309696 válasza apatyas (#26013) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jah. Akkor viszont ha kijött a .11 is akkor lehet érdemes lenne azt? Hátha nem véletlenül jött ilyen hamar.

(#26015) kisi válasza apatyas (#26013) üzenetére


kisi
aktív tag

Este (Kb éjfél fele ) lesz egy picit hosszabb leállás, rá akarok nézni pár dologra, hardveresen is. (erősebb proci, portalanítás, stb..) Hogy milyen verzió legyen, azt estig döntsük el, mindenesetre én konkrétabban ránézek már, mit piszkáltak, mert a changelog elég semmitmondó.
issues

[ Szerkesztve ]

(#26016) apatyas válasza apatyas (#26012) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jah, és aki kételkedne benne, linux alatt Paradise Cityben élünk, sajtból van a Hold és kolbászból a kerítés.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26017) #89309696 válasza apatyas (#26016) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mondjuk én 19.3-ról ugrottam 20.2-re, az majdnem két év, és valóban sok idegesítő hülyesége ki lett javítva. A Szoftverkezelőbe is bekerült egy csomó elterjedt progi, nem kellett egyszer sem konzolt megnyitnom minden grafikus alapból, most már kezd tényleg olyanná alakulni, hogy nem bántam meg a Windows elhagyását. De eleinte nagyon rühelltem, hogy sok alap dolog miatt is angol fórumokat kellett túrni és idióta parancsokat kutatni.

(#26018) kisi


kisi
aktív tag

Gép kipucolva, rendbevágva, kapott egy full tiszta installt, 24 giga ramot a modpack, a dynmapon ketyeg egy renderelés, új dynmap verzió is van fent.
reggelre valószínű lesz elég nagy terület készen, úgy tűnik, minden rendben.

Az ATM 6 verzió a 11-es.

Elnézést kérek mindenkitől, akinek gondot okozott az elmúlt időben a dolog...

(#26019) #89309696 válasza kisi (#26018) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem a te hibád, még mindig egy magas erőforrásigényű alapokra írt házi modderek által összedobott pakkokról van szó, úgyhogy bugosak is lesznek mindig.

(#26020) haverkulum válasza #89309696 (#25970) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Jajj, erre elfelejtettem válaszolni, sry, nem feltétlen szeretném dobni a világot mert egész sok mindent építgettünk haverokkal, lehet inkább egy második világot kéne oda generálni multiworlddel, utána nézek majd a dolognak hogy egyáltalán megéri-e az új generálás :)

(#26021) #89309696 válasza haverkulum (#26020) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valószínű nem, mert üres régóta, én is megunnám két hét után. :D
Hagyjuk így akkor. Most úgy néz ki fut a modolt is, egyszerre úgyse tudok több helyen lenni.

(#26022) #89309696


#89309696
törölt tag

A .11 jónak tűnik.
Ugyanolyan lassan tölt be, de legalább már fut. Viszont a 15FPS-en még azért javítani kéne nekem a géppel és a proci nincs leterhelve, vagy az igp kevés vagy a memória. Szerintem az igp lesz, mert Ivy bridge HD4000 a minimum vanillának, ez meg az alatta lévo HD2600 talán, és nem a jellegzetes ram túlcsordulásos lassulás ez. Sajnos kevés a gépem már ehhez, de még próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#26023) janos1988


janos1988
addikt

A PO3 szerver az még megy? Helyette lehetne újra az EE 2. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26024) haverkulum válasza #89309696 (#26021) üzenetére


haverkulum
aktív tag

A modolt 24/7 elérhető, csak nemrég frissítettem az OS-t a minecraftos gép alatt és elfelejtettem elindítani azt a szervert :))

(#26025) apatyas válasza #89309696 (#26022) üzenetére


apatyas
Korrektor

Régi msi hawk HD 5770-et tudok felajánlani. Ha még jól emlékszem a típusszámára.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26026) #89309696 válasza apatyas (#26025) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van nekem is kettő, csak nem akarom berakni, mert többet fogyaszt a gépnél önmagában. Meg be se férne, mert ott van a helyén a táp élére állítva.

(#26027) janos1988


janos1988
addikt

Na nekem ennyi elegendő volt volt ebből a packbol. Az újabb frissítés most olyat csinál, hogy ha ránézek egy mekanis gépre, megáll a kép 1 percre és belaggol (és a tooltipnél mutat egy -632396645646/512-os számot). Legalább is eddig jutottam. Ki tudja milyen hibákat hozott még...

A PO3 ph-s szerverre fel mehetne egy E2E pack? :B

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26028) apatyas válasza janos1988 (#26027) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kipróbálom majd ilyenolyan körülmények között. Mekát biztos, hogy fogok használni folyamatosan.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26029) cappa72


cappa72
nagyúr

Linux alatt játszottak a gyerekek az (1.5.2) ingyenes jar verzióval.
Aztán frissült a rendszer (Ubuntu 16.04 -> 20.04), és onnantól csak hibaüzenet...
Exception in thread "Minecraft main thread" java.lang.ExceptionInInitializerError
    at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:208)
    at avv.a(SourceFile:56)
    at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:507)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)
Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 0
    at org.lwjgl.opengl.XRandR$Screen.<init>(XRandR.java:234)
    at org.lwjgl.opengl.XRandR$Screen.<init>(XRandR.java:196)
    at org.lwjgl.opengl.XRandR.populate(XRandR.java:87)
    at org.lwjgl.opengl.XRandR.access$100(XRandR.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.XRandR$1.run(XRandR.java:110)
    at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.XRandR.getConfiguration(XRandR.java:108)
    at org.lwjgl.opengl.LinuxDisplay.init(LinuxDisplay.java:618)
    at org.lwjgl.opengl.Display.<clinit>(Display.java:135)
    ... 4 more
nVidia driver cserék halomban -> x
kernel frissítések, downgrade -> x
openjdk 11->16 -> x
java legfrisebb verzió -> x
fentiek kombinációja -> x

Ez lett végül a megoldás, lwjgl kézi beállítása
Utána a fenti frissítések sem érdekelték a játékot, elindult.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#26030) #89309696 válasza janos1988 (#26027) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nálam kezdett jó lenni, már volt 20-30FPS és elmentem az építkezési helyemre is, de 10 perc játék után kidob a szeró mindenkit. Olyan lassan kommunikál a kliens a szerverrel, hogy az valami botrány, ledob a szerver, a kliens tök jól fut még 1-2 percig mire kidob, a dynmapon látom csak, hogy quit én meg még vígan játszom. Aztán 5 perc kilépési képernyő, majd csatlakozás, 5 perc loading terrain, de már bent vagyok a szerón, megölnek a mobok, majd még 3 perc loading terrain és tudok újra játszani.
Na a második, harmadik ilyen esetnél letöröltem a francba az egészet. A betöltési idő AT launchertől számolva meg 10 perc felett van.

Nem tudom, hogy a gépem kevés vagy ez a modpack ilyen, ezért egy másik modolt szerót még kipróbálok mielőtt végleg feladom, úgyhogy legyen feltéve valami a HGN szeróra, ami azon van az úgy is kihalt már.
Nekem mindegy mi, ne legyen őrülten grindelős mazochista valami, meg jó lenne, ha 300 alatt lenne a modok száma és nem 300 felett.

(#26031) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok: saját (egy külön gépen) szoktam MC-szervert biztosítani, Az FTB Launcherrel letöltött szerverfile-okat (Java) szoktam erre használni és sok (eddig mind) modpackon előfordult, hogy egy bizonyos szint után a szerver elkezd laggolni (kliens oldalon sokszor kiírja egy pillanatra a "Waiting for server" üzenetet) A ping ugyanaz (max50), a szervergép erőforrásai alig-alig vannak kihasználva, Kernel aktivitás alig észlelhető, CPU-használat menet közben 1-5%, ramból pedig sohasem használt 5.2Gb-nál többet.
A gép egyik összetevője sem melegszik túl, az OP-rendszer külön SSD-ről fut, a játék szintén külön SSD-ről megy. Mindkét SSD villámgyors nVme-cucc! A Win saját feladatkezelőjével szoktam monitorozni a rendelkezésre álló erőforrásokat. Le lenne korlátozva a szerverfile-okban a felhasználható memória (pont úgy, mint a player oldalon?)

A szerver konzolablakában elég sokszor előfordul a Warning-kezdetű figyelmeztetés sárga színnel, ami mutatja a pinget és az aktuális "késéseket" a játékban! Ez az érték sokszor túllépi a a több ezer ms-et. Tegnap felszaladt 16000+ ra is! :Y Ilyenkor elég érdekesen viselkednek a dolgok a pályán!

A szervernek használt gép Win-alapú. A benne használt processzor 4magos(8szállal) rendelkezik és az alapórajele 4Ghz. BIOS-ból régen kikapcsoltam az összes energiagazdálkodási feat-ot, memóriából pedig 32Gb áll rendelkezésre! A szerveren maximum hárman szoktunk lenni, de ha egyedül vagyok fent, akkor is ez a jelenség! Gigabites routeren keresztül megy ki minden, az internet-hozzáféréssel sincs semmi gond! (700+ le, 400+ fel alacsony ping mellett) 1.12.2-es modpack megy most

Mi lehet a probléma forrása?
Le lenne korlátozva a szerveren a felhasználható memória mérete?
User error? ;]

Előre is köszönöm a választ erre a nagyon hosszúra sikeredett kérdésre! :R :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#26032) haverkulum válasza #89309696 (#26030) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Részemről mehet oda bármi pack, csak mondjatok valamire áment + adjatok linket hozzá :D

(#26033) janos1988 válasza haverkulum (#26032) üzenetére


janos1988
addikt

Enigmatica 6 vagy Stoneblock 2. Utóbbi gyorsabb is, questes. Az még úgy sem volt.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26034) apatyas válasza Undoroid (#26031) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia.
Azon túl, hogy ez ilyen és nem csak nálad jön elő..
Miért ilyen: mert alig használ pár szálat, betöltés közben többet is de játékra kb kettőt. Vagyis, ha cpu használatot nézel, akkor ehhez viszonyíts, nálad ha 12,5-25% akkor már csúcson jár vmelyik szálja.
Gondolom, dugig van rakva gépekkel és minden be van töltve és fut is egyszerre a játéktéren. Rakjad szét, ne egy chunkba mindent, akkor vmivel függetlenebbül tudja számolni elvileg. Vannak olyan modok, amik mutatják bent a játékban az egy chunkra jutó terhelést, azt eresztjük néha rá, amikor már nagyon gázos a helyzet, aztán lehet totózni hogy mi álljon le, legyen elbontva.
Fastcraft, BetterFPS, Optifine modok és társai általában segítenek, optimalizációkat tartalmaznak amitől kevesebbet/hatékonyabban tud számolni, ha az adott verzióra ilyesmi elérhető. Optifine azért tud ütközni pár másik moddal, viszont asszem az csak kliensoldali.
Kliensoldalról tudom, hogy a java garbage collection nem mindig működik zökkenőmentesen, java és memóriakezelésben eddig jobb tapasztalataim voltak linux alatt, egy próbát megér, ez sztem szerver oldalt ugyanúgy érintheti.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26035) #56573440 válasza Undoroid (#26031) üzenetére


#56573440
törölt tag

azon túl amit Apatyas írt, még egy dologra tudok gondolni, a memória. Bár rég nem játszottam szerverrel nem biztos hogy up to date, de annó így ment...

A szervert indító file-ban szokott lenni ilyesmi. java -Xmx [max memória] -Xms [minimum memória]. Nyilván két szám van a memória mennyiségnél. Itt tudod az allokált memóriát szabályozni, magától nem megy a beállított szám fölé, tehát simán lehet hogy hiába van sok memória a gépben ha nincs allokálva neki...

Azon túl meg ja, a proci is lehet simán szűk keresztmetszet, de én inkább a memóriára gyanakodnék első sorban

(#26036) #89309696 válasza janos1988 (#26033) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt igazából az a kérdés, hogy ki akar normál világon játszani és ki akar a föld alatt.
Jobb lenne az Enigmatica, de ezek szerint az a gépigényesebb is.

(#26037) PeL válasza #89309696 (#26036) üzenetére


PeL
addikt

Curse szerint a Stoneblock-ban 11 oldalnyi mod van, az E2E-ben 13... Nem nagy különbség, viszont az E2E-vel nekem is van személyes tapasztalatom, nem nehéz pack, 1-2 része kicsit grindolósabb, benne vannak a legnépszerűbb tech és magic modok is, kb az Infinity Evolved: Expert szellemi örökösének lehet mondani. Ugyanúgy kulcsszerepe van benne az IC2-nek, UU-Matter gyártással meg lényeges ugrásokat lehet elérni a grindolósabb részeken. E2E-ben a gépek alapjaiul szolgáló elemek lecraftolása elég összetett folyamat és sok energiát igényel az Actually Additions-os lézerekhez. Viszont nem is olyan rövid és van benne sok quest, a rewardok meg elég nagy segítséget is adhatnak a végigjátszáshoz. A végcél a packban pár creative item legyártása. És a lényeg hogy normál világos pack (van skyblock változat is de asszem az nem nagyon frissült mostanában, az E2E-hez meg ebben a hónapban is jött valami update).

[ Szerkesztve ]

(#26038) #89309696 válasza PeL (#26037) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor egyet nyomok az Enigmaticára.

(#26039) janos1988 válasza #89309696 (#26036) üzenetére


janos1988
addikt

Találtam egy kis aprót a paypalon. 30 napra el tudtam indítani egy Minecraft szervert 4 slottal, alap 1G memóriával. Jól fut. Felraktam rá a Stoneblock 2-őt. Aki akar jöhet. Nincs white list. 30 nap bőven elegendő ennek a packnak, de ha szükséges akkor lejárat előtt meghosszabbítom. Fontos, hogy az FTB Launcherből kell letölteni a packot, mert a Curseben már rég nem frissítik az FTBs packokat. Jelenleg az 1.21.1-es verzió van fent, hard fokozaton. Aki nem ismeri az próbálja ki, mert érdekes és nem az Ender Dragon van benne :) + pár újdonság. Phra mehet akkor az E2E.

176.57.149.49:25565

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26040) Undoroid válasza apatyas (#26034) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Köszönöm a válaszodat!

Nos, igen! Tele van szórva a területem gépekkel! :B Ezt még az is tetézi, hogy mániám a lefelé építkezés! Szintenként szoktam elrendezni az IC2-gépeket, a Thermal-cuccokat egy másikra, az energiafejlesztést a legalsóra szoktam tenni. Elválasztani 3-5 szinttel szoktam. Tehát nyilván az egy chunkra jutó terhelés az nálam hatalmas! Azért építkezek így, mert eléggé szűkös (64chunk) az összesen Loadolható terület.

A szerver indításakor egészen 60%-ig is felmegy a CPU-használat, de játék közben szinte semmi...csatolok két képet. Ezeken azt az állapotot lehet látni, amikor a szerver futott már több, mint egy napot és nincs fent senki:

[kép] & [kép]

A gépek átmeneti leállításával már próbálkoztam, de láthatóan semmi eredménye nem volt...A fafarmot alapból is kicsire építettem, mert azt tudom, hogy az a laggggggolások legfőbb forrása.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#26041) Undoroid válasza #56573440 (#26035) üzenetére


Undoroid
őstag

Neked is köszönöm a választ! :R

Ezt már javasolta az egyik ismerősöm is! :K Szerver-oldalon a "ServerStart.bat" IS* tartalmazza ezt a korlátozást! Alapon 2048-on volt és elsőre megváltoztattam 20480-ra, de újraindítás után nem változott semmi. A Feladatkezelő szerint még az 5Gb-ot sem érte el az elindított szerver memóriahasználata! Ezért a 20480-as (eléggé extrém) értéket visszavettem 4096-ra és a jelenlegi memóriahasználat látható az előző hozzászólásomban.

* A másik ilyen file a "settings.bat" Ellenőriztem és jelenleg ott is 4096-on van.

Mindjárt leállítom a szervert és módosítom ezeket a duplájára, hátha javulás lesz az eredménye!

" a proci is lehet simán szűk keresztmetszet " Ez előfordulhat, de inkább leírom a szervergép pontos összetevőit:

CPU: Intel i7 6700K (Az alapórajele 4Ghz-re fixálva, nincs tuningolva)
MOBO: Asus Z170 Deluxe
RAM: Corsair 4x8Gb DDR4 KIT
COOLER: Enermax Liqtech 240
SSD1: Samsung PM961 128Gb nVme (OP-rendszer)
SSD2: Samsung 960EVO 256Gb nVme (játék)
PSU: Corsair CX500

A gép tartalmaz még egy ODD-t és egy HDD-t is, de azok nem befolyásolják a játékot. Továbbá minden háttértárolót megtámogattam egy 120mm-es ventivel és az SSD-k EK-gyártmányú passzív bordákkal is el vannak látva! Úgy gondolom, hogy ennek a gépnek azért többet is ki kellene bírnia! :F

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#26042) janos1988 válasza #89309696 (#26030) üzenetére


janos1988
addikt

A modpack ilyen. Összegányoltnak tűnik.

Akkor lesz phn E2E? :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26043) apatyas válasza janos1988 (#26042) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nekem most már integrálton is hozza a 60-70 fps-t mióta visszatértem a bevált linuxra. Akkor esik szét, amikor Kisiéknél kimarad a szolgáltatói hálózat. Tegnap monitorozták a srácok, sajnos előfordul néhány másodpercekre.
#Undoroid: a konfigoddal nincs semmi probléma.
Attól hogy több memót adsz neki, még nem fogja feltétlen be is lakni, ha nincs annyi adatra szüksége.
Ha jól értem, integrálton vagy? Olyan java verziód van, amit még rendesen támogat? Bár egyáltalán nem olyan régi, illetve szerveroldalon nem kéne hogy ez befolyásolja, akkor lenne gubanc ha ezen menne a kliens is a grafikával. Csak szerver és csak cpu-ra mehet a legfrissebb java szerintem. Többiek, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26044) haverkulum válasza janos1988 (#26042) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Úgy nézem erre szavaztatok most mind aki foglalkozik a témával, dobjatok pls egy linket, hogy melyik platformról melyik verziót érdemes feltenni és ma délután felteszem :D

(#26045) janos1988 válasza haverkulum (#26044) üzenetére


janos1988
addikt

https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/enigmatica2expert/files

1.8.3

Ha Kira délutánig meglesz akkor pacsi. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26046) #89309696 válasza janos1988 (#26045) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kira?

(#26047) Amur válasza #89309696 (#26046) üzenetére


Amur
addikt

Szerintem kora délután akart lenni csak elírás, de tudom miért kaptad fel rá a fejed.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#26048) Undoroid válasza apatyas (#26043) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

" Attól hogy több memót adsz neki, még nem fogja feltétlen be is lakni " Ezért gondoltam, hogy lel lehet korlátozva valami, mert a player oldalon felzabál minden erőforrást és memóriát, amihez hozzáfér! Tegnap még megadtam 'neki' a 8192-es értéket és azóta mintha ritkábbak lettek a konzolban a sárga betűs figyelmeztetések! A lagggok megvannak, de a 'késések' lecsökkentek 2500ms alá, memóhasználat továbbra sem lépi át az 5Gb-ot. A szervergépen nincs dedikált VGA. Bőven elég az integrált, mert azt csak erre használom! A Java-t nem akartam (még) babrálni, nehogy elvesszen az eddigi munkánk! Ha kipörgettük ezt, akkor frissíteni fogom.

A kliens gép egy másik masinán van, dedikált VGA-val. Összességében szerényebb teljesítményű, mint a szervergép, de azért van benne elegendő kraft. FTB-laucherből (7.5Gb) memóriát adok és azt már betöltéskor teljesen felzabálja és játék közben a teljes memóhasználat bőven ezen érték felett van. (akár 12Gb is lehet a 16-ból)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#26049) #89309696 válasza Amur (#26047) üzenetére


#89309696
törölt tag

(#26050) janos1988 válasza #89309696 (#26046) üzenetére


janos1988
addikt

Telefon szokása az átjavítgatás.

Na mi újság szerver ügyileg? :K

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.