Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) plömplöm


plömplöm
őstag

üdv urak,

kapna a két lurkónk egy-egy tabletet, amin többek között minecraftoznának is. a cél az olcsóság, azaz pld 2x50ezret, amin valszeg tutin menne, nos, ennyit nem szánunk a dologra. van-e konkrét tapasztalat ezügyben, azaz mi lehet a minimum "erő", amin egy pocket edition már szépen szalad?

másik: itthon a pc-ken a rendes nagy minecraftot püfölik. nemrég akartam csinálni hálós játékot a pc-k és a vendéggyerekekkel érkező androidos mindenféle eszközök között, de nem sikerült, nem látták egymást. megpróbáltam utána olvasni, azt találtam, hogy nem is lehet ezt. tényleg nem?

kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11052) #56573440 válasza plömplöm (#11051) üzenetére


#56573440
törölt tag

soha nem foglalkoztam a pocket verzióval, nekem az nagyon buta, persze gyereknek püfölni ideális ez jogos. az viszont tuti, hogy a pocket edition nem fogja látni az x86-ot. miért is tenné? egy pc-s szeróra se tudsz fellépni csak azonos verzióval (néhány kivétel persze van), a pocket verziók meg nagyon le vannak maradva sajnos

ha látná akkor érdekes kérdéskör lenne hogy az új blokkok amikről ő még nem tud hogy lennének lekezelve, a játék mechanikában is mindig történik valami túrás, az se lenne azonos, stb.

nem fogja látni sajnos a kettő egymást, hw-re kb ezt találtam

(#11053) plömplöm válasza #56573440 (#11052) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi az infót

én nem gondoltam ennyire bele, reméltem, hogy megtalálják a közös nevezőt, azaz lebutul a pocket szintjére az asztali. de ezexerint nem :)

ez a hw lista, és a hw követelmények érdekes, mintha majdnem mindenen elmenne, azaz pld ezen a prestigio-n, ami elméletileg ~16ezer nettó, már jó lehet. még az merült fel benne, hogy ha nincs wifi router a környéken, akkor is megtalálja-e egymást a két minecraft a két tableten közvetlen kapcsolódással? :F

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11054) #56573440 válasza plömplöm (#11053) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha az egyiket kb routerként állítod be csinálsz egy wifi hálót vele és arra csatlakozol a másikkal akkor kéne. bár mondom én nem csináltam még ilyet, azt se tudom hogy alapvetően a pocketben van e multi opció :D

(#11055) jonnyjoker01 válasza plömplöm (#11053) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Van WLAN-os multi és Realms-os. A WLAN-oshoz egy routerre kell felcsatlakozni, a realmsoshoz pedig bérelni kell szervert vagy csinálni egy realms fiókot és felcsatlakozni más szerverére. Utóbbi módszerekhez nem kell egy wifin lenni, csak a netre kell felcsatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11056) Gomez


Gomez
aktív tag

Ilyet láttatok már?

Ez ugye azért érdekes, mert a félblokkokat itt most egyszerre értelmezi átlátszó és nem átlátszó blokknak. (Nem átlátszó, mert tudnak rajtuk gólemek spawnolni, és mégis átlátszó, mert nem jelentenek a spawn térben magassági korlátot.) Kár, hogy az ilyen beragadt gólemeket nem lehet vízzel kihajtani, pedig akkor ez "forradalmasíthatná" a farmokat.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11057) Amur


Amur
addikt

Az új direwolf modpackban a morph modnál hogyan tudok repülésre váltani?
(megvan a denevér,átváltok,de a space nyomvatartására nem kezd repülni)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11058) #56573440 válasza Amur (#11057) üzenetére


#56573440
törölt tag

duplaklikk a space-re :D

legalább nem a köv videód alá írom majd :D

[ Szerkesztve ]

(#11059) Amur válasza #56573440 (#11058) üzenetére


Amur
addikt

nyugodtan! :D
Szívesen veszem minden tanácsod a videóknál is!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11060) #56573440 válasza Amur (#11059) üzenetére


#56573440
törölt tag

megszórtam a mait is ;]

egészen nyugodt voltam :K

(#11061) Amur válasza #56573440 (#11060) üzenetére


Amur
addikt

Na akkor még kérdezek! :)
Direwolf a 6.évad 2.részében előhozz egy négyzethálót ami zöld ahol nem tudnak spawnolni mobok,és piros ahol még igen. majd leszúr pár fáklyát és azok a területek is zöldülnek, így védi le a kiskertjét a moboktól.
Hogyan tudom előhozni ezt a négyzethálót?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11062) Amur válasza #56573440 (#11060) üzenetére


Amur
addikt

Hogy a többiek is tudják miről van szó, a videó linkje:
[link]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11063) #56573440 válasza Amur (#11061) üzenetére


#56573440
törölt tag

default nálam f7

(#11064) Geryson


Geryson
addikt

Elkezdtem a PH Vanillán körbemászkálni és kirabolni a piramisokat. Jót tesz a kis változatosság...

Ámde találtam flower forestet

Meg igen korrekt hegyeket (ha ezt korábban megtalálom, beleteszem a házam a lyukba

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11065) #56573440


#56573440
törölt tag

jah egyébként egy észrevétel 1.6.4 dw20 packban a TE gépek annyira nem szeretik a logistics pipe-okat, hogy minap egy pulvi+furnace kombóra rászórtam párat, és bezony szépen bezárta a mapet, főmenübe lépett vissza, a mentések közül meg eltűnt... nem kár érte, mert tesztvilág volt, de komolyan tudom javasolni a kreatívban másik mapon megépítését a nagyobb rendszereknek, mert ezzel ha éles mapet vágtam volna szét akkor kissé ideges lettem volna :(

mod: verzió 1.0.11

[ Szerkesztve ]

(#11066) Serricon válasza #56573440 (#11065) üzenetére


Serricon
senior tag

Az semmi, képzeld el ha multin csináltad volna, hányan szidhatnánk megint ;]

(#11067) #56573440 válasza Serricon (#11066) üzenetére


#56573440
törölt tag

ugyanugyan ott ott vagy te :D chukreset aztán annyi :D

(#11068) Serricon válasza #56573440 (#11067) üzenetére


Serricon
senior tag

Na ja, egy kis mcedit, aztán volt ház nincs ház.. problem? ;]

Amúgy meg hiányzol vanillából, túl sok a TPS-ünk a szerón.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11069) Amur válasza #56573440 (#11063) üzenetére


Amur
addikt

Köszi,ki is próbáltam. a "dupla tap-os morph repcsi" és a "spawnrács" is müködik.

Jó ez a kis dw mod, hibák persze akadnak (ahogy írtad is), de még bétaként is írja amikor kiválasztod a launcherben.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11070) #56573440 válasza Amur (#11069) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor lesz kész amikor a mineceaft ;]

(#11071) #56573440 válasza Serricon (#11068) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mennek én csak a vizsgák... Addig is tegyel le sok itemframet a nevemben :P majd megoldja a gondod

(#11072) Serricon válasza #56573440 (#11071) üzenetére


Serricon
senior tag

Ne is mondd... reggel óta próbálom elkezdeni a tanulást, most már lassan tényleg ideje lenne, mert reggel vizsga.. ;]

(#11073) Gomez válasza Geryson (#11064) üzenetére


Gomez
aktív tag

Milyen textúrapakkot használsz?
Ahogyan elnézem, ebben van 16x16, 32x32 és 512x512-es textúra is. :D

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11074) Geryson válasza Gomez (#11073) üzenetére


Geryson
addikt

R3D 512-est de ahogy írtam Neked anno pl. a stone brick sincs még kidolgozva (pont, amiből a ház, a várfal meg midnen van nálam). Kicsit bosszantó, de hát ingyenes, így nem panaszkodom. :) Ahogy olvastam folyamatosan frissítik.

A homok, a smooth stone, az üveg meg a fák ellenben iszonyatosan szépek.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11075) slice14


slice14
veterán

Hogy tudok skint cserélni hogy multiban is lássák? A játék eredeti.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#11076) #56573440 válasza slice14 (#11075) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#11077) Amur


Amur
addikt

Van egy csomó olaj a házam előtt. Mit érdemes vele kezdeni? Még egyetlen eddigi mentésemben sem volt olaj a közelemben,így nem foglalkoztam vele.
Ahogy utánaolvasgattam elég ködös. Refinery kell,majd fuel lesz az olajból 1:1 arányban,azzal pedig combustion engine-t hajthatok(az tudom hogy a robbanós fajta volt régen, most is az?) más metódus?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11078) #56573440 válasza Amur (#11077) üzenetére


#56573440
törölt tag

nah akkor :D

1: a thermal expansion sajnos átállt rf-re redstone fluxra. abból a conduitek tudnak mj-t csinálni, mj-t viszont csak a buildcraftos motorok (redstone engine, stirling engine, combustion engine) adnak, azt meg nem lehet tárolni, és conduiten vezetni csak a bc spec csövein ami szívás.

2: az rf-et lehet energy cellekben tárolni, már van elég jó kezdő cell is leadre épül, aztán több tier felfele és persze drágulnak, de tárolható benne energia ami win.

3: refireni vagy still, előbbi buildcraft utóbbi forestry gép, előbbit javasolnám. belevezeted az olajat, adsz neki conduiten rf-et és elindul. ha zöld a két bigyó rajta akkor max teljesítmény, hatékonyság etc és örülsz. abból kihúzod egy fluiducttal és kész is a nafta

4: javaslom hogy inkább a bc motorok helyett az új, thermal expansion dynamokat hajtsd, abból is van steamre, compression a benyára, magmatik lávára, stb. benzint betolod a compressionba, adsz neki vizet mondjuk aquius accumulatorból és elszalad sokáig.

5: régen azért robbantak a motorok, mert a bc pumpa ha úgy gondolta a szerver és laggolt akkor felszívta a 2x2-es medencéjét, és onnantól nem volt hűtés felrobbant. a dynamók erre legjobb tudomásom szerint nem hajlamosak

jah és rf-mj konverzió...

ha buildcraftos a gép, akkor tesseract vagy cell után kell legalább egy conduit, az érzékeli hogy bc gépre van kötve, és átkonvertál. ha nem teszel akkor nem fog. pl ilyen az új tessa ami egy blokkban lenne képes folyadékot, itemet és energiát is szállítani, így ha jól konfigolod be akkor elég kéne legyen a tessát a quarry tetejére tenni, megkapja a naftát és bele is pakolja az itemeket. csakhogy az bc gép, és így a tetejére tett tessából két conduittel ki kell húzni neki a nafát, mert nem fog futni...

[ Szerkesztve ]

(#11079) Amur válasza #56573440 (#11078) üzenetére


Amur
addikt

Köszönöm!
Így már értek néhány "talányt", kerestem pár régi buildcraftos motort(pl. a magmatic engine-t),de akkor ezek a dynamo-k vannak helyette!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11080) #56573440 válasza Amur (#11079) üzenetére


#56573440
törölt tag

:K

most néztem a 28-as részt, és láttam azt a hatalmas mennyiségű olajat :D hááát barátom abban csalódni fogsz csúnyán. a sivatagban vannak ilyen "tavak", ezekben alig pár vödör olaj van, arra kár is felhúzni a fuel gyártósort... ott érdemes játszani vele, ahol "feltör" a felszínre.

3 méretű olajkút van, minél magasabb a "kitörés" annál több lesz benne. ha leúszol az 1 blokk széles járatán, akkor lent egy elég nagy kamrát találsz, a nagyon magasakban több száz vödörnyi van.

ilyesmiket keress. itt látszik is miről beszélek, a kicsik a háttérben, a nagyok elöl. annyi, hogy ez valami spec biom hogy ennyire durva a helyzet, elszórva szoktak azért lenni, és néha irdatlan sokat kell kutyagolni, akkor meg a chunkloadolásra figyelni kell valamelyik oldalon.

tengeren a lejáratot tengerszintig kell húzni, mert a pumpa la leér a vízhez és leszívja az olajat nekiáll a víznek, és abból nem lesz benzin ;]

(#11081) Amur válasza #56573440 (#11080) üzenetére


Amur
addikt

Azért megcsinálom,legfeljebb átelepítem majd ha találok nagyobb tavat.
Meg ugye, legalább megépítem ezt is. Ellegózok! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11082) Amur válasza #56573440 (#11078) üzenetére


Amur
addikt

Akkor Quarry-t magmatic dynamokkal energy tesseracton kereszül lesz érdemes hajtanom, vagy inkább a (nekem) jól bevált geothermal generator energy bridge kombó? (mondjuk nem is néztem hogy az energy converter mod benne van-e- megnéztem,nincs..)
IC-s cucokhoz gondolom a conduit-ek nem kapcsolódnak?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11083) #56573440 válasza Amur (#11082) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp ic-hez ic vezeték. ic energiatermelés. abba viszont nem sok új dolog van. solar, nuke, meg a megszokott generátorok. gépekből lett pár új, ore olyan 2.6 környékére hozható ki átlagban, de ahhoz komoly energia kell sajnos...

converter nincs sajnos, magmatic dynamo, vagy compression ethanollal (leánykori nevén biofuel), fuellel, biomassal vagy steam:D van választás nem kevés. nemsokára hordozható generátorok jönnek asszem extra utilities-ből, abból van olyan ami netherstarral is megy :D

ami még jó hamár fuel akkro hordó, a hammer nevű kulcsoddal fel is lehet szedni és megmarad a tartalma. drum néven keresd, acél kell hozzá de az már gyártható értelmesen nem csak blast furnace-ben, abba 250 vöröd cucc fér bele. egy kicsi olajforrás is ad 4-6 hordó olajat, deep dark dimenzióban futtattam egy quarry-t 6 compression dynamo, 3 hordó fuel és egy aqueus accumulator (a tessák megdrágultak mocsok mód, de a deep darkban meg minden nem vanilla ore duplán spawnol...) úgyhogy enderchest meg két-két és fél hordó fuel és egészen emberi idő alatt leért az aljára ;)

és nincs energy tessa :) tesseract van, és mindegyiket át tudja vinni, az interfészben állítható hogy mit küldjön mit fogadjon, mi legyen tiltva, stb

meg van frankó tank, ami nem is drága, blokkja 16 bucketes, és olyan mint a tc üveg, összeolvad, lötyög benne a szmötyi és fel is szedhető veszteség nélkül, olyan formára rakod ki amilyenre akarod kb, szóval na :D

[ Szerkesztve ]

(#11084) kmisi99


kmisi99
addikt

Valaki aki laptopon játszik találkozott már azzal a gonddal, hogy nem hajlandó a dedikált gpu-t használni a játék?
Van egy asus k53sc lapos ahol low on megy most kb 4fps el. Ram van cpu 80-90% on van terhelve és van benne egy nvidia gt520 kártya meg az alap intel HD. Pár hónapja még ilyen 20-25fps simán megvolt.

(#11085) Superhun válasza kmisi99 (#11084) üzenetére


Superhun
addikt

Kézzel állítsd be, hogy a diszkrét GPU-t használja a java.

(#11086) archie17 válasza kmisi99 (#11084) üzenetére


archie17
tag

nem lehet, hogy azóta beporosodott/kiszáradt a paszta, és hűtés céljából esik az FPS? 90% már eléggé a határ

(#11087) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Hú gyerekek ez a Direwolf20 pack egyszerűen tökéletes :D A tinkers construct cuccokkal szórakoztam, bele telt egy jó kis időbe, mire rájöttem hogy működik a mod (direwolf20 videót néztem, de az a régi verzió volt, amit ő csinált az nem működött nekem e miatt :W persze azt a rohadt könyvet nem tudtam elolvasni :DDD ) Egyenlőre speciális mobokkal nem találkoztam, csak egy kék creeperrel, de majd meglátom mi sül ki belőle! Köszönöm az ajánlást! :R

Üdv. Johnny

(#11088) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#11087) üzenetére


#56573440
törölt tag

ars magica fog adni sokat, de azok között olyan bossok lesznek, hogy már az első után visszasírod a withert, és van belőle pár :D ha eléred benne a lvl15 vagy 20 körüli szintet a bespawnoló és mobokkal egyébként is küzdő, néha rádtámadó varázslókat jobbklikkelve meg magad mellé állíthatod, úgyhogy elég komoly kis hadsereget is toborozhatsz majd, idézhetsz magad mellé stone, mana vagy fire elementált, lich-et ;] mobok itt vannak

de csak ízelítőnek: battle chicken :D

ha így se elég nagy a kihívás akkor go to deep dark. na ott eldurvulnak a mobok, több élet, nagyobb sebzés, fényerő független spawn...

(#11089) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#11088) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, egyre több mob jön elő :DD

Üdv. Johnny

(#11090) kmisi99 válasza Superhun (#11085) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez volt a gond kösz. :R

(#11091) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sikerült felraknom a Mo' Creatures modot is a Direwolf20 mellé, eddig csak egyszer crashelt a játék :DDD

AJJJAJ megütöttem egy kígyót és minden egyes alkalommal amikor megnyitom a világom crashel a játék :( Disable és reenable a modra megoldja a problémát remélem :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11092) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#11091) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Najó nem műkszik a világom, letöröltem a modot, de úgyse megy... Azt írja sutting down internal server.... és kilép... emiatt a konzol szövegét sem tudom feltenni pastebinre. :W

ja de megtaláltam itt van :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11093) Serricon válasza jonnyjoker01 (#11092) üzenetére


Serricon
senior tag

Szerintem a szokásos láthatatlan tárgy a kézben.. szinte naponta előjött mikor RP framekkel dolgoztam. :D

Mikor belépsz a loadingnál mér kezdj el észnélkül görgőzni, és csapkodd a Q-t gyorsan, a lényeg, hogy abban a tizedmásodpercben, mikor bevillan a játék, kidobd az itemet, és elválts az üres slotról.
Helyi szervernél, gyors géppel ez max 1-5 próbálkozásból megvan, ha nem, akkor ki kell törölni a mapon belül a playert és visszadob üresen a spawnra.

(#11094) jonnyjoker01 válasza Serricon (#11093) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm, megpróbálom! :R

Nem megy... Hogy kell kitörölni a karaktert? :O

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11095) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#11094) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Meg van... Szerencsére csak az összes értékes ore volt nálam :O :O

Most sem megy, pedig kitöröltem a [játékosnév].dat-ot :F

Mindegy generálok egy újat, úgy sem tetszett, hogy a legenerált világomban nem volt mo creature-ből mob :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11096) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#11095) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az új világgal is ez a baj.... Asszem akkor letörlöm a Mo' Creatures modot :(

Üdv. Johnny

(#11097) Serricon válasza jonnyjoker01 (#11095) üzenetére


Serricon
senior tag

Ugyanaz a hiba? Üres inventoryval érdekes ha baja van a nálad lévő itemmel.. :F
Lehet, hogy ez egy eddig fel nem fedezett feature a Bugtenger Edition változatban ;]

(#11098) jonnyjoker01 válasza Serricon (#11097) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem... Lespawnoltam utána szereztem cuccokat stb... De egyszer csak bezáródik... Utána visszamentem, megnyílt, működött is... Nyomkodtam a q-t görgettem is, és még renderelt is a világ... Aztán megmozdultam és megint fc... :W

Amúgy találtam egy olyan biomot ahol baromi nagy fák voltak, bementem az egyik alá, hogy "na most kivágom!" :DDD nagyon sötét lett, látótávolság szinte 0, utána egy csomó pók támadott meg... Nagyon epic volt!! :C

Most kiröröltem amúgy a mo creatures-t, és működik minden rendesen, de azért klassz lett volna az a sok mob... Amúgy nekem a mágnes be volt kapcsolva a NEI-ben... Nem lehet, hogy ez volt a probléma? Ma már sajnos nem tudom kipróbálni...

:R

Üdv. Johnny

(#11099) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#11098) üzenetére


#56573440
törölt tag

lehet hogy az rántott be valami droppot, de igazából nem kellett volna gondot okozzon, bár akkor meg hiába nyomkodod a q-t mert visszarántja egyből :D

(#11100) Serricon válasza #56573440 (#11099) üzenetére


Serricon
senior tag

Ezért kell görgőzni is közben, hogy ne kerüljön a kezedbe :K Az invből utána már kidobható oldalra.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.