Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) athos79 válasza Serricon (#8999) üzenetére


athos79
tag

Hali

Én néha-néha felnézek, de csak megszokásból :)
Viszont, nem tudom a többiek mit szólnak hozzá: új map, gregtech? ;]
Abban még van kihívás....

Anti

It's not a bug - it's a feature!

(#9002) #56573440 válasza Hunikornis (#9000) üzenetére


#56573440
törölt tag

az ugo craft ígéretesen indult, valami japcsi gyerek csinálta, de aztán 1.3.2 körül feladták ahogy látom. pedig jó cuccnak ígérkezett. más nincs.

(#9003) Geryson válasza Serricon (#8999) üzenetére


Geryson
addikt

Jééé, nem mondod, hogy a sok-sok játékos ellenére kihalt a szerveretek? Komoly...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#9004) Serricon válasza Geryson (#9003) üzenetére


Serricon
senior tag

A sok-sok játékos már vagy nem játszik, vagy mással játszik.
De ez várható volt, már szinte minden ki volt építve aminek értelmét láttuk.

[ Szerkesztve ]

(#9005) escape válasza Serricon (#9004) üzenetére


escape
aktív tag

Mehetne egy új map, de most kivett dolgok nélkül. Minden maradhatna, maximum megbeszéljük, hogy nem csinálunk mystcraft világokat, esetleg egyet, amin mindenki tudja nyomatni a quarrykat. Elkezdtem nézegetni direwolf20 videokat, és szerintem a thaumcraft is nagyon érdekes, egy próbát megérne.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9006) Serricon válasza escape (#9005) üzenetére


Serricon
senior tag

Lehetséges, de csak akkor érné meg ha lenne legalább 10 ember hosszabb távra.

A PH FTB Server-t összecsomagoltam, akinek kell szóljon és küldök linket hozzá. Minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#9007) netpeti98 válasza Serricon (#9006) üzenetére


netpeti98
addikt

Jöhet.

Üdv netpeti98

(#9008) veector válasza Serricon (#9006) üzenetére


veector
senior tag

Nekem is jöhet. Ellesnék egykét dolgot :)

(#9009) Hunikornis válasza Serricon (#9006) üzenetére


Hunikornis
tag

Ha kívülálló is meg nézheti, engem is érdekelne, lehet egy két dolgot én is eltudnék lesni onnan.

(#9010) kmisi99 válasza Hunikornis (#9009) üzenetére


kmisi99
addikt

Engem is érdekelne hogy mit hoztak össze. :R

(#9011) escape válasza Serricon (#9006) üzenetére


escape
aktív tag

Rám számíthattok, mint játékos. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9012) kmisi99


kmisi99
addikt

Miért van az, hogy ez a fafarm képtelen ellátni fával egynél több low pressure boilert. (max méretű) KÉP

Régebben lazán futtattam 2 db ot úgy, hogy még szinte túltermelt.

(#9013) #43676928


#43676928
törölt tag

A lávának van olyan blokk mérete, amin belül mindent eléget ami fa? Most kezdtem el építkezni, egy partfalba, 5 blokk mélyen betettem egy blokknyi lávát, de mikor kigyuladtam, tettem elé egy üveg blokkot. Tehát, egy blokk láva volt csak üveggel elzárva a külvilágtól, de kisvártatva csak azt láttam h lángol az egész. Mikorra feleszméltem, már nagy része megsemmisült. Mi az a biztonságos távolság, amitől már nem kell tartanom h leég a fa építményem???

(#9014) #56573440 válasza kmisi99 (#9012) üzenetére


#56573440
törölt tag

? pedig kéne neki. nem kizárt hogy kicsit visszafogták ezeket a farmokat, mostanában sajnos nem jutok mc elé, de ha nem fával megy a kocsi és a boilerbe is faszén megy, akkor simán jó kéne legyen... ha ott állsz akkor is látványosan lassabb? minden a helyére megy? nincs backlog sehol se ?

(#9015) #56573440 válasza #43676928 (#9013) üzenetére


#56573440
törölt tag

lávával éghető sehol se érintkezhet.

"The “embers” or “fireballs” which fly out of lava are purely decorative and do not directly cause fires or cause damage to entities."

wiki szerint. ettől függetlenül a közvetlen környezetében nekem már sikerült tüzet okoznia, de ugye mivel egyébként is éghetetlen anyaggal kell körbevenni... ;)

(#9016) kmisi99 válasza #56573440 (#9014) üzenetére


kmisi99
addikt

Van a kocsiba egy solar engine meg egy coal engine. High és medium priorityn. Faszén van a coal engine be. Annyira nem tűnik lassúnak. Úgy van, hogy egy boiler 100% ban el van látva szénnel és max hőfokon üzemel a másikba meg jut némi szén de épp annyi, hogy 120-140 fok közt van mert mindig lehül. Amúgy 2x ekkora volt a fafarm egy kör alatt kb 8stack fát hozott de mire azt hozta addig lehült a fenébe a 2. boiler.

(#9017) #56573440 válasza kmisi99 (#9016) üzenetére


#56573440
törölt tag

állítsd le a 2. boilert, hagyd hogy összejöjjön egy csomó szén, aztán indítsd el. az elején zabálja amíg fel nem fűt, utána azért jelentősen kevesebbel is beéri ha max hőfokon van ugye.

(#9018) kmisi99 válasza #56573440 (#9017) üzenetére


kmisi99
addikt

Épp ezt csináltam. :D Régebben is így volt hogy már felgyűlt vagy 10 stack szén mire a 2. at elindítottam remélem jó lesz.

(#9019) Hunikornis válasza kmisi99 (#9018) üzenetére


Hunikornis
tag

Esetleg próbálj meg még egy fafarmot(vagy kettőt) üzemeltetni mellette és 2/3 szorosára is növelheted a méretüket, ha jól időzíted folyamatosan lesz fatermelés. így akár hp boilert is üzemeltethetsz már 2 is talán+ lehet egy bio fuelel működőt is beköthetsz.

Lávás témához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem rendszeresen kigyújtotta a marble brickemet a láva... :D

(ui: jöhetne már az 1.6 :D persze ftb-el)

(#9020) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

üdv

az lenne a kérdésem , hogy hogyan lehet játszani Minecraft account nélkül ? vagy hogy tudok singlézni ingyen , hogy ne kelljen megvennem a játékot ? mert elindítom a játékot és be kell jelentkeznem , de nincs hozzá felhasználóm :U

(#9021) netpeti98 válasza Aldo Novares (#9020) üzenetére


netpeti98
addikt

Tudsz játszani másfél óráig az alap accal legálisan és ingyen, a teljes játékot csak premium accal lehet játszani (de mindenképp szükség van acc-ra).
Esetleg a Minecraft Classic az ingyenes, de az nagyon korlátozott.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#9022) escape válasza Aldo Novares (#9020) üzenetére


escape
aktív tag

Minecraft.net-en regisztrálsz, és azzal tudsz a launcherben is belépni. Nem tudom ma hogy vannak a szabályok, mennyit lehet játszani ingyen, valszeg netpeti hozzászólása lesz az igazi, de egy hónapig nem iszol sört, az árát félreteszed, és meg is tudod venni a játékot. (Sör helyére kéretik behelyettesíteni bármi más "szenvedélyed").
Varezzel meg a lapcsalád egyik fórumán sem foglalkoznak, így ezt máshol kell megkérdezned.

Esetleg ha az a gondod, hogy nem tudod hogy kell paypalozni, akkor szívesen segítek neked a vásárlásban.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9023) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Találtam egy új modpackot, nagyon nehéz, de nekem tetszik :) http://voidswrath.com/

(#9024) netpeti98 válasza vtomi2 (#9023) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem is jó. Gondolkoztam rajta, hogy ki kéne próbálni, de az ilyet multiban jó játszani a nehézsége miatt.

Üdv netpti98

[ Szerkesztve ]

(#9025) vtomi2 válasza netpeti98 (#9024) üzenetére


vtomi2
őstag

Full gyémánt felszereléssel meghalok pár perc alatt éjszaka, rendesen féllek kimenni :U

(#9026) Aldo Novares válasza escape (#9022) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Köszi a segítséget , sikerült egy telepítőt szereznem 1.4.6 ost , ezzel tudok most játszani egy ideig :)

(#9027) Hunikornis válasza vtomi2 (#9025) üzenetére


Hunikornis
tag

Ennél a modpacknál hova kellene raknom a plusz modokat? (tinkerert,tc3-t,twilight forest,, meg asszem ars magice-t akarok berakni majd az alapok mellé)

[ Szerkesztve ]

(#9028) vtomi2 válasza Hunikornis (#9027) üzenetére


vtomi2
őstag

Szerintem ugyanúgy mint a tekkitnél, csak itt .woidswrath a mappa neve

(#9029) föccer


föccer
nagyúr

Elővettem újra a gömböt. Egész jól haladtam vele, már volt búza farmom, megcsináltam az állatoknak a karámot, amikor sikerült lelöknöm az egyik disznót a pályáról :C

Kezdjem előlről? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9030) vtomi2 válasza föccer (#9029) üzenetére


vtomi2
őstag

Szerintem spawnol majd egy a gömb széllére, legalábbis én onnan gyűjtöttem még régen.

(#9031) netpeti98 válasza föccer (#9029) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem fognak még spawnolni, ha van nekik elég füves terület.

Üdv netpeti98

(#9032) föccer válasza netpeti98 (#9031) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem spawolnak. Csináltam egy jó nagy füves, sík területet és egy sem jött. Csak annyi van, amennyi a játék elején elhelyeztek. 1 csirke, 2 disznó, 2 birka, 2 tehén. Ezek egészen kint vannak a gömb legszélén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9033) föccer


föccer
nagyúr

1.5.2-höz nincs még NEI? 1.5.1-hez már megtaláltam, de az 1.5.2-höz nem. Lehet, hogy működik az 1.5.2-vel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9034) X3B6O0X válasza netpeti98 (#9031) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Asszem már nem csak füves terület kell nekik a spawnoláshoz, hanem egy csak McEditben látható spawnerblokk spawnolja őket fűblokkokra. Így tudták megcsinálni, hogy egy adott helyen csak egyfajta állat spawnoljon.

föccer:ha elég távolra viszel egy füves területet, elméletileg beleakadhatsz bármikor egy ilyen blokkba (hacsak nem törölte őket a map készítője), és lehet több állatod. Ha szerencséd van, pont olyan, amilyen elveszett, de nem 100%.

Ja, aki még mindig a vanilla Minecrafttal játszik, annak itt a snapshot 13w18c.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#9035) netpeti98


netpeti98
addikt

Én például a régi gömbös próbálkozásomnál körberepültem, kapásból 4 tehént találtam, vagy oda spawnoltak valahol a szélére, vagy 4 tehén volt alapból is.
Amúgy, most hosszú szünet után én is újra elkezdtem játszani, igaz vanillát és azt is keveset.

Üdv netpeti98

(#9036) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez a gregtech már már szinte lehetetlen egy embernek. A matter fabricatorhoz kell pár urán de abból 5 chunkonként maximum egy van de lehet egy se. Jelenleg futtatom a quarrykat mint a qrvákat hátha hoznak valami jót. :DDD

(#9037) X3B6O0X válasza kmisi99 (#9036) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Nem nagyon FTB-zek, mindössze Keralis videóit nézem, de ahogy látom, az alap FTB nagyon könnyű (a Modular Powersuit pl. rettenetesen OP-nak tűnik nekem), így azért szerintem több benne az izgalom. Én mindenesetre, ha FTB-znék, Gregtechhel kezdeném.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#9038) #56573440 válasza kmisi99 (#9036) üzenetére


#56573440
törölt tag

uránt azért lehet találni annyira nem vész, több van belőle mint gyémántból ;)

(#9039) kmisi99


kmisi99
addikt

Ja nem urán. :DDD :DDD Iridium. Kegyetlen ritka de másképp csak matterfabricatorral tudok csinálni gregtechben de ahhoz meg iridium kell.

(#9040) #56573440 válasza kmisi99 (#9039) üzenetére


#56573440
törölt tag

az se "vész" 5 chunkonként átlagban van 1-20 darab. egy 64x64-es quarry jobb esetben matterfabhoz már eleget termel, de kettő hozza tutira. ;)

az azért nem rossz, bár utána a matterfab is elég éhes szerkezet ;]

[ Szerkesztve ]

(#9041) kmisi99 válasza #56573440 (#9040) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát én 4 közel max méretű quarryt futtatok nem számolgatok én 64x64 ig. Eddig semmi. Én úgy tudtam 5 chunkonként maximum 1 darab van vagy egy se. Annyira ritka.

(#9042) #56573440 válasza kmisi99 (#9041) üzenetére


#56573440
törölt tag

wiki szerint
"Default IridiumProbability=20 ~1 ore every 5 chunks."

nem kell számolgatni. leteszed az első landmarkot, majd rs jelet adsz neki torch vagy lever vagy ami épp tetszik formájában, és kihúzza vonalban lézerrel meddig a mennyi.utolsó kék vonalon ott a 64 ;] kisebbet nem is futtattam szerintem csak misclick miatt életemben :B

tény mocsok ritka. de mondjuk gregben egy dolog nem tetszik, hogy lávából elég sok mindent lehet centrifugálni, és az meg nem tétel ugye

[ Szerkesztve ]

(#9043) kmisi99 válasza #56573440 (#9042) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja a centrifuga az elég jó cucc. Bár a láva mire jó? Mert én mindig anélkül használom de tényleg van egy hely a lávának is.

[ Szerkesztve ]

(#9044) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Először is teljesen hülye vagyok ehhez a játékhoz, még soha nem játszottam vele...tehát így kezeljétek a kérdésem :) )

Egyik ismerősömnek megvan a játék 1.5.1-es verziója és megkért, hogy valami mod-ra lenne szüksége.
Utána olvastam és letöltöttem az ehhez a verzióhoz tartozó Forge-ot. Letöltöttem az Equivalent Exchange Mod-ot és elvileg azt írja a játék, hogy aktív a MOD. (bemásoltam ahová kellett, stb.) Miből tudom megállapítani, hogy tényleg működik-e? A MOD videójában ott szépen mutatják, hogy miket lehet ezzel kapni, de egyelőre én ebből semmit nem találok. Kell még ehhez valami?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9045) szpal17 válasza szpal17 (#9044) üzenetére


szpal17
őstag

Siker, működik. (csak a Kreatív dolgot kellett beállítani)

(#9046) #56573440 válasza kmisi99 (#9043) üzenetére


#56573440
törölt tag

centrifutálhatsz belőle pár dolgot

(#9047) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

hali

kaptam egy kékhalált játék közbe , és elveszett a mentésem , mit tudok ilyenkor tenni ? visszalehet hozni valahogy ? és hogy lehet biztonsági mentést csinálni ? mert nem tudom hova menti a mapokat :S

(#9048) Serricon válasza Aldo Novares (#9047) üzenetére


Serricon
senior tag

C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Roaming\.minecraft\saves alapjáték esetén

Explorerben ha beírod címnek, hogy %appdata% akkor bedob abba a mappába. Alapból rejtett és lehet nem látnád ha kintről keresed.

Próbáld meg egy újonnan létrehozott mentésbe beletenni a térképfájlokat hátha azok nem sérültek, esetleg külső editorral megnyitni.
Mentéshez simán kimásolod a mappát biztonságos helyre.

[ Szerkesztve ]

(#9049) Aldo Novares válasza Serricon (#9048) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Vágom, lenne még egy kérdésem , ha találok zombi spawnert , kitudom úgy szedni , hogy megmaradjon ?

(#9050) escape válasza Aldo Novares (#9049) üzenetére


escape
aktív tag

Alapjátékban nem. FTB-ben gravity gunnal, portal gunnal, vagy frame motorokkal tudod mozgatni. Esetleg a Soul shard mod is segítségedre lehet, de az kicsit máshogy működik.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.